brinta een ii KRIS 36™ Tot de papkl en dannaar bed Belgen geen heren op Nederlandse rijksweg Oecumenische hulp: alles tussen koeien en lollies T enniskampioen Karamoy komt demonstreren door Zeeland KANTOORBEDIENDE het begin van een goede dag! BIJ 3 TABLETTEN Donderdag 6 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Ylissingse jongelui organiseren internationaal Nollebos-tornooi Competities Z.K.B. Competitie-restanten ivorden afgeiverkt Ledenvergadering C.M.M.C. te Zierikzee Karl-Landsteiïierpenïiing uitgereikt Eerste paal zwembad op 12 juli Buitenmiddag voor zondagsschooljeugd Uit de kerken Drie twaalftallen kamp ïoen SDKB TWAALFTAL TEGEN G. EN O. Zes maanden voor frauderende hoof donderwij zer Droger dan normaal Schieting te Westdorpe Oecumenische studenten willen een soort orde KANTONGERECHT MIDDELBURG Kinderen in rijdend blik Vrije Universiteitsdagen in Groningen ARNEMUIDS ECHTPAAR 65 JAAR GETROUWD Nederlandse stichting publiceert lijstje Coöp. Boerenleenbank Serooskerke (W.) NIEMAND DE DEUR UIT ZONDER EEN BRINTA ONTBIJT Geref. vereniging voor drankbestrijding vergaderde Mulo-examens Terneuzen VLISSINGEN. Op de vier gloed nieuwe tennisbanen van bijzondere kwaliteit in het Nollebos „Zeeland Vakantieland" is daar bijzonder trots op, zoals het zegt zal van 14 tot en met 19 juli een uniek tennistornooi worden georganiseerd. Uniek niet al leen omdat het door jongeren op touw wordt gezet, maar ook omdat het een ploegenwedstrijd is. Nog juister gefor muleerd: een internationale ploegen wedstrijd voor scholieren. Tweehonderd leerlingen uit alle hoe ken en gaten van ons land en zelfs van ver daarbuiten zullen op de vier nieuwe banen (maar ook de andere vijf Vlïs- singse banen staan ter beschikking) hun krachten meten met de racket. Voor een aantal van deze jongelui is de grootste krachtpoef dan al voorbij. Om drie van de hardst werkende comitéleden te noe men: de 16-jarige gymnasiaste Anke van Dongen, de 18-jarige mulo-scholier Jaap Ventevogel en de 16-jarige HBS- 'er Peter ter Poorten. Zij worden bijge staan door 25 medewerkers. Hoe de scholieren op de idee gekomen zijn? ..Zeeland Vakantieland" heeft ge poogd een antwoord te vinden. Al vier jaar geleden liep Jaap Ventevogel met het plan rond een tennistornooi voor scholieren te organiseren. Hij vond me dewerkers, zette een schema in elkaar en kreeg toestemming het feest te vieren onder de veilige financiële vlag van zijn school, terwijl de gemeente Vlissingen bovendien beloofde de schade tot twee- GOES Zaterdagmiddag wordt het grootste gedeelte van de nog te spelen wedstrijden van de korfbalcompetitie's afgewerkt. In de eerste klasse is de wedstrijd TOPOlympia nog van belang omdat deze match de beslissing kan op leveren wie defintief onderaan eindigt. Kampioen Tjooba I krijgt bezoek van Swift II. En dit zal vooral technisch een goede wedstrijd worden. Zuidwesters I kan door thuis te winnen van Elto I nog een plaats stijgen op de ranglyst. In klasse 2a ontmoeten Vitesse en AKC elkaar op het sportveld te Souburg waarbij beide ploegen wel ongeveer de zelfde winstkansen hebben. In 2b komt Luctor I op gelijke hoogte met Zeelandia I indien van Volharding gewonnen wordt en dit zou dus betekenen dat Luctor I en Zeelandia I nog een extra wedstrijd zullen moeten spelen om uit te maken wie zich kampioen mag noemen. In klasse 3a is Zuidwesters II goed voor de volle winst in de plaatsQyke derby tegen Animo III. In klasse 3o speelt Togo III zijn laatste wedstrijd tegen Zeelandia II. Winnen de Goesenaren dan bereiken zij hetzelfde puntenaantal als leider Vios II met dit verschil echter, dat Vios II nog een wedstrijd moet spelen. In de Walcher- se avondklasse spelen op 11 juli a.s. Zuidwesters III en Ondo II en op 13 juli Swjft ;IV;Animo IV en KVLVedo III. Het' adspirantenprogramma voor zater dag zief-. er als volgt uit: tt: 'TOPVedo; d: Animo d—-Swift Lening; Atlas bSwift Kwiek; e: Vol harding—Togo a; g: Blauw Wit—Olym pia. ZIERIKZEE. De C.M.M.C. heeft in het Huis van Nassau de algemene leden vergadering gehouden onder leiding van de heer D. Evelijn die in zijn openings woord o.m. vermeldde dat het ledental gestegen is van 513 tot 533. Het aantal melkkoeien is van 2640 in mei 1960 ge stegen tot 2821 in mei 1961. Er werd 9 miljoen kg. melk geproduceerd. De heer Evelijn wees voorts op de moeilijkheden die ontstaan rond de melkophaaldienst. Er werd als nieuwe „voorlichter" aange steld de heer J. Beenen. Aan 144 leden is het predikaat hygiënische melkbedrijf uitgereikt. De begroting 1961 sloot met een batig saldo. In het bestuur van de C.M.M.C. is in plaats van de heer A. Hanse uit Haamstede gekozen de heer J. v. d. Hoek uit Ellemeet. De heer J. M. Lodewijk werd herkozen, terwijl in de Raad van commissarissen werd her kozen de heer P. L. bij de Vaate en in plaats van de heer L. M. Moermond uit Brouwershaven werd gekozen de heer J. van Schelve uit Dreischor. honderd gulden terug te betalen. De ge meente heeft echter minder moeten dok ken. Zegge en schrijve bedroeg de scha de het eerste jaar drie gulden en tach tig cent. De tornooien die de daaropvolgende twee jaar werden gespeeld vertoon den hetzelfde rooskleurige beeld, al werden de tekorten naast de omvang van de tornooien wat groter. Jaap LEX KARAMOY Demonstratie in Vlissingen. Ventevogel en zijn makkers besloten echter door te gaan. En zo zal dus van 14 tot en met 19 juli een nieuw tor nooi worden georganiseerd. Bij wijze van entourage zal de Nederlandse ten niskampioen Lex Karamoy demonstra ties geven. Op het programma staat verder o.m. nog een feestavond. GOES De Karl-Landsteinerpenning van het Rode Kruis voor het vijfmaal verstrekken van bloed aan de transfusie- dienst is uitgereikt aan de heer A. Imanse te Rilland-Bath, mevrouw J. Glas-Hes te Rilland-Bath, de heer A. V. Weele en mevrouw H. D. van Weele te Wissenkerke en de heren W. van Strien en M. Wondergem te Krabbendijkke. TERNEUZEN. De bouw van het nieuwe zwembad te Terneuzen zal zeer binnenkort beginnen. Naar wij vernemen zal mevrouw E. Rijpstra-Khuok op 12 juli 's middags om vier uur de eerste handeling verrichten in verband met het heien van de eerste paal. Deze verheu gende start zal dus een officieel tintje krijgen. Verwacht wordt dat de bouw ongeveer een jaar zal duren, zodat het zwembad waarschijnlijk in de loop van het volgende seizoen geopend kan wor den. MIDDELBURG In het park Tooren- vliedt wordt zaterdag een buitenmiddag gehouden voor zondagsschoolkinderen. De middag wordt georganiseerd door het district Walcheren van de Neder landse Zondagsschoolvereniging. Ruim duizend kinderen zullen .aanwezig zijn. Het thema van de middag is: „Gun uw kind de zondagsschool". De bijbelse ver telling wordt gehouden door mej. T. de Vries, adjunct-directrice van de NZV. Het ligt in de bedoeling dat ook de di recteur der NZV, de heer A. Kroese, de buitenmiddag zal bijwonen. NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-Hardinxveld: E. J. Schimmel te Oud-Beijerland; te We- zep: J. Vermaas te Veenendaal; te St. Philipsland en te Wilnis: J. J. de Heer te Babyloniënbroek; te Leeuwarden, vac. W. Bartlema (toez.): A. Mol te Steen deren; te O. en N. Niedorp (toez.); H. M. Stam, vic. te Drimmelen; te Nieu- wolda: M. H. Boogert, vic. te Scheve- ningen. Aangenomen naar Amsterdam als stud, pred., vac. dr. G. van Leeuwen: mr. A. A. A. E. A. Voerman, legerpred. te Breda. Bedankt voor 's-Gravenhage, wijk- gem. 33 in wording: W. P. ten Kate te Delft; voor Giessendam-Nederhardinx- veld, tweede pred. pl.T. Langerak, te Vinkeveen. Beroepbaarstelling kand. J. M. de Raad te Hei- en Boeicop is beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Hasselt: A. Verdoorn, kand. te Voorschoten. Aangenomen: naar Kingston op Tas- manië, Ref. Church: J. F. H. v.d. Bom te Sydney, New South Wales, Australië, voorheen te Groningen. Examens: aan de V.U. slaagden voor het kand. examen theologie M. Berg te Sappemeer; C. Gros te Voorburg; M. J. Vos te Overveen, cum laude en J. Weit- kamp te Hardenberg. GEREFORMEERDE KERKEN (Vrijg.) Examens: aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagden voor het kand. examen: J. D. Wielenga, Lumeij- str. 26a, Rotterdam; voor het prop.ex.: W. G. Rietkerk te Lisse en C. van Spronsen te Taber, Ontario, Canada, tij delijk te Kampen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Wormerveer: J. P. Ver steeg, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Middelharnis: M. Baan te Dordrecht. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Naaldwijk en 's-Graven- zande: A. Kok, kand. te Rotterdam. DREISCHOR. Hoewel de korfbal competitie op Schouwen-Duiveland nog niet geheel is afgewerkt gaat het er dit jaar toch wel naar uitzien dat de twaalftallen van Burgh in alle klassen kampioen zullen worden. Burgh I werd dit reeds via een 51 zege op Brouwers haven; Burgh II staat in de tweede klassen ongeslagen aan de leiding; Burgh III heeft reeds een voorsprong van 3 punten op de naaste concurrent WIK II terwijl de aspiranten van de groenwit- ten Burgh A en Burgh B reeds de kampioensvlag konden hijsen via over winningen op WIK B en DOSKO. Burgh II en III moeten dus nog even op hun kampioenschap wachten doch zijn er praktisch zeker van. Voorwaar prachtige prestaties voor de 5 twaalf tallen uit de uiterste westhoek van Schouwen. DREISCHOR. Zaterdagmiddag 15 juli a.s. 3 uur zal op het sportterrein te Bruinisse een korfbalwedstrijd worden gespeeld tussen het S.D.K.B.-twaalftal en het vertegenwoordigende twaalftal van de K.B.G.O. (De korfbalbond van Goeree Overflakkee)Vorig jaar won het Duivelands twaalftal te Oude-Tonge vrij gemakkelijk van de Zuid-Hollanders, doch wij vernemen dat onze noorder buren aanmerkelijk aan kracht hebben gewonnen. De opstelling van de twaalftallen is nog niet ^bekend. De Christelijke Muziekvereniging „Soli Deo Gloria te Colijnsplaat hield onder leiding van haar dirigent de heer F. Smit een concert op de muziektent. De publieke belangstelling was me de door het mooie zomerweer vrij goed. De N.C.V.B. Oostdijk kwam in ver gadering bijeen. Spreker was de heer Colijn uit Terneuzen over Bunyans Christenreize naar de eeuwigheid. De anjeractie ten behoeve van het anjerfonds heeft te Zierikzee 570.33 opgebracht. Aan de chr. nationale school te Zierikzee zijn tot onderwijzer benoemd de heren C. J. P. van Klooster te Zeist en W. Hak te Zierikzee. In de periode van 10 tot en met 15 juli wordt in Axel gecollecteerd voor de Stichting Christelijke Blindenhulp. Tot bode-badmeester van de plaat selijke afdeling van het Groene Kruis is benoemd de heer C. J. van Strien te 's-Heer Arendskerk. De heer Van Strien volgt in deze funktie de heer A. Traas op, die vanaf de stichting van het bad huis badmeester is geweest. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De president van het Haagse gerechtshof mr. L. Vliegenthart heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de Vlissingse hoofdonderwij zer J. G. B., die met valse kwitanties subsidies had verkregen voor de kleu teropleiding waarvan hij zelf directeur was. Hij had hierdoor gemeente en provin cie benadeeld voor een bedrag van vijf tienduizend gulden. Hij werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van zes maanden met terug betaling van het geld dat hij door zijn valse handelingen had bemachtigd. De rechtbank in Middelburg had te gen de hoofdonderwijzer een gevange nisstraf van acht maanden geëist, waartegen B. in hoger beroep was ge gaan. In de zomeravondcompetitie voetbal speelden te Terneuzen de ploegen van de P.Z.E.M. en de P.T.T. tegen elkaar. De uitslag was 4—0. BRUINISSE. De maand juni 1961 was met een neerslag van 44,3 mm voor de oostelijke helft van Duiveland droger dan normaal, want het gemiddelde voor deze maand is 55 mm. Van de 44,3 mm, die uit de regen meter op De Scheldemonden werden af getapt vielen er 16,6 in het etmaal 12 13 juni. Op vrijdag 29 juni wees de thermo meter 29 'graden C, nog een graad te weinig om tot de tropische dagen ge rekend te worden. De eerste julidagen behaalde de ti tel tropische dag intussen wel. TERNEUZEN. Traditiegetrouw or ganiseerde de handboogmij „St. Sebas- tiaan" te Westdorpe ter gelegenheid van de kermis een schieting op de staande wip, waarvoor grote belangstelling be stond. Vele Belgische schutters waren hiervoor naar Zeeuwsch-Vlaanderen ge komen. De uitslag w.as: hoogvogel: A. Ingels, Koewacht; zijvogels: P. Apers, Zuiddorpe en E. Poppe, Koewacht; kal len: Jo Bruggeman, Braakmanpolder en R. de Munck, Zuiddorpe. AARDENBURG. De stad Aar denburg heeft (schrikt u niet) een „papklok" en dat bezit is bepaald niet van vandaag of gisteren. Zo langzamerhand is men er trouwens aan gewend dat alles in Aarden burg op de een of andere manier iets te maken moet hebben met zeer vergeelde documenten. Zo ook deze papklok, die iedere avond om acht uur wordt geluid. Men kan er z'n horloge op gelijk zetten. Dit welluidende bronzen gevaarte heeft inderdaad iets met pap te maken. Met doodgewone karnemelksepap, wel te verstaan. Alleen moet men ver in de historie teruggaan om de juiste betekenis te achterhalen. De klok herinnert aan de tijd dat Aardenburg door stadswallen en poorten nog hermetisch voor aller lei gespuis was afgesloten. (En heus, gespuis, was er toen ook). Op de vier windstreken lagen de stads poorten, die 's avonds om negen uur gesloten werden. Maar omdat de mensen in die tijd nog geen du re Zwitserse tikkertjes om hun pols hadden, bepaalden ze hun dag indeling ongeveer naar de zonne stand. De boeren die buiten op de akkers aan het werk waren, wer den er 's avonds echter om acht uur aan herinnerd dat de poorten over een uur dicht zouden gaan. Precies om acht uur beierde nl. de papklok. De mensen pakten dan hun boeltje bij elkaar en gingen huiswaarts. Thuisgekomen wachtte de karnemelksepap, het eenzijdige en monotone gerecht waarmee on veranderlijk de dag besloten werd. Want na de pap dook men de bed stee in. Het bijzondere van de si tuatie is echter dat de „acht-uur- klok" in Aardenburg nog steeds ge luid wordt en de mensen nog im mer herinnert aan het boeren pap gerecht, dat reeds lang in onbruik is geraakt. Zo kan het gebeuren en waarschijnlijk gebeurt dat da gelijks dat de Aardenburgse kinderen, die zeuren om nog even buiten te mogen spelen, van hun moeders te horen krijgen: „Nog even dan. Tot de papklok, en dan .naar bed."' De groep studenten, die de oecumeni sche studentengemeenschap heeft ge vormd en regelmatig universitaire dien sten houdt waarin woensdag studenten voorgaan (voor avondmaalsdiensten heeft men predikanten nodig), denkt er over een eer permanente gemeenschap aan te gaan. Ze hebben er volgens de hervormde studentenpredikant ds. E. J. Beker, met elkaar ernstig over nagedacht om voor taan als een gemeenschap te leven, zich te binden aan een leefregel en ge zamenlijk op een bepaalde wijze de op dracht van het christenzijn te verwer kelijken. Déze leefregel omvat vier opdrachten. 1. Leven in eenheid met de Heer der kerk en met elkaar om zo teken te zijn van de eenheid der kerk en v.an de een heid van al Gods schepselen, die be stemd zijn om te zingen van de eer van de Schepper van hemel en aarde. 2. Aanvaarding van de opdracht tot het gebed, de dankzegging en de voor bede, in vormen die heengrijpen over de verdeeldheid van Christus' kerk. 3. Solidariteit met de plaatselijke ge meente, waar men ook verblijft, in haar pastorale, diakonale en .apostolaire ac tiviteiten. 4. Gezamenlijke besteding van een deel van het inkomen ten bedrage van onge veer 25 procent van hetgeen men aan belasting verschuldigd is. Voordat zij overgaan tot een meer de finitieve binding aan deze regel en aan elkaar, zullen ze ongeveer twee jaar lang deze levenswijze beproeven on der de omstandigheden, die zich in ieders leven voordoen. Het 'begin van deze proeftijd hebben ze onlangs gemar keerd door met de hervormde gemeen te avondmaal te vieren. Sinds oktober 1960 hebben deze stu denten dagelijks met elkaar het ochtend en avondgebed in de Janskerk gebeden. De Anjercollecte heeft te Terneu zen een bedrag van 425,16 gulden op gebracht. Hierbij is inbegrepen 95 gul den, opgehaald te Sluiskil. In de zomeravondvoetbalcompetitie te Terneuzen hebben ,,De Hoop" en ,,De Meyer" tegen elkaar gelijk ge speeld: 44. De opbrengst van de Anjeractie be droeg in de gemeente Cadzand 111,83. MIDDELBURG. Een serie ver keersongelukken door schuld werden door de kantonrechter gisteren beboet. De Goese chauffeur-pakhuisknecht J. S. gaf volmondig zijn schuld toe bij een ongeval op 18 januari in Kapelle op de rijksweg. Op het moment dat zijn vrachtauto werd ingehaald door een achter hem rijdende personenwagen, ondernam hij zelf een inhaalmanoeuvre. De achter hem rijdende auto werd daar door naar links gedwongen, reeds over rijwielpad en grasberm heen en kwam op zijn zij gekanteld, tot stilstand. Con form de eis werd S. tot 40.- boete of acht dagen hechtenis veroordeeld. De Belg F. G. M. uit Antwerpen kreeg bij verstek een boete van 100 of twintig dagen, conform de eis. Hij had op de rijksweg bij Rilland-Bath het verkeer gehinderd door te gaan ke- GRONINGEN Op de eerste der twee Vrije Universiteitsdagen, die in De Harmonie te Groningen zijn begonnen, is een besloten wetenschappelijke sa menkomst gehouden, waarop prof. dr. R. Schippers, hoogleraar aan de theolo gische faculteit der V.U., een referaat heeft gehouden over „Mythologie en es chatologie in 2 Thessalonicenzen 2 1 7". Daarin behandelde de hoogleraar het vraagstuk wat te verstaan is onder het obstakel van de openbaring van de mens der wetteloosheid, waarbij hij in ging op de rol van het voorteken in de eschatologie (leer van de laatste din gen). Des middags hield de secretaris van het verbond van protestants-christelijke werkgevers in Nederland, drs. A. J. v. d Meer, een referaat over „De taak van de ondernemer in de samenwerking met de ontwikkelingslanden". Als laatste hield dr. A. C. Lit, zenuw arts, verbonden aan de stichting Veldwijk te Ermelo, een referaat over „buiten zinnen" (gegevens, en beschouwingen over eenzaamheid en geestesziekte). Daarin onderzocht dr. Lit de verhouding tussen het verschijnsel eenzaamheid het uiteenvallen van de uitwendige ver houdingen van de mens in de breedste zin enerzijds en het verschijnsel psy chische desintegratie het uiteenval len van de geestelijke functies ander zijds. ren. Op dezelfde rijksweg, nu bij s'-Heer Arendskerke, haalde een andere Belg, de Antwerpse kok R. C. E. W., gevaarlijke capriolen uit. Hij ging in halen, toen een andere auto hem wilde passeren. Deze laatste wagen moest naar links uitwijken, reed tegen een boom en werd beschadigd. Conform de eis luidde het vonnis SO of zestien da gen met toewijzing van een civiele vor dering van ƒ40. Aangehouden werd een zaak met twee verdachten. Op 12 april in Sint Lau rens ontstond een botsing toen J. D., fabrieksarbeider uit Serooskerke, op zijn motorfiets de auto van de Mid delburgse vishandelaar A. J. F. ging inhalen. Dat gebeurde bij een kruising toen de Middelburger naar links wilde afslaan. Zowel de officier van justitie als de kantonrechter konden geen be slissing nemen of de inrit naar het ge meentehuis, die een rol in deze histo rie speelde, als openbare weg of uitrit moest worden beschouwd. Ook aangehouden, tot 26 juli, werd de zaak tegen de Vlissingse mevrouw J. M. H.-K., die op 19 januari in Middel burg op de kruising Veerseweg-Veerse- singel geen voorrang zou hebben ver leend aan een van rechts naderende vrachtwagen. Een botsing volgde, waar aan schuld door de dame ter zitting werd ontkend. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, vroeg vrijspraak in de zaak te gen de aannemer J. G. van de R uit Vlissingen maar verbond daaraan het verzoek niet zoveel kinderen in één wagen te laten rijden. De kan tonrechter gewaagde in deze zaak zelfs van „kinderen in rijdend blik". Van de R. werd ten laste gelegd dat geen geldig kentekenbewijs aanwe zig was toen een van zijn werkbus- jes passagiers vervoerde. Dat waren dan de kinderen leden van een sport vereniging, in kwestie. Een als getuige verschenen secretaris van een eigen vervoerdersorganisatie zei dat legio van deze wagens in kwes tie als passagiersvervoer dienen en dat geen apart kentekenbewijs nodig is, omdat in dit geval niet van een z.g. combinatiewagen sprake was. De kan tonrechter, mr. J. Moolenburgh, sprak de verdachte vrij. ARNEMUIDEN Het echtpaar Meer man-van Belzen vierde in alle stilte hun 65-jarig huwelijksfeest. De heer Meerma is 86 jaar en geniet nog een uitsteken de gezondheid. Zijn echtgenote is een jaar jonger. Zij kregen op de voor hen heugelijke dag o.m. bezoek van de bur gemeester van Arnemuiden, de heer A. Hack met diens echtgenote. Het echt paar, dat in de Lyonstraat 16 woont, is kinderloos. UTRECHT De stichting Oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen te Utrecht heeft een lijstje gepubliceerd van wat zij vanaf januari aan hulp heeft kunnen verstrekken, dank zij de bijdragen die zij ontving. Januari: 24 kisten kleding, één kist schoenen naar de Nederlandse gemeente te Berlijn. Deze goederen werden inge zameld door de Oecumenische raad in Arnhem. t 60 ton levensmiddelen en kinine ter 'be strijding van de hongersnood in Kongo. 2 baibypakketten voor Farakla in Grie kenland. Februari: speelgoed en kleding naar Falerna (Italië) ingezameld door een huishoudschool in Den Haag en de Her vormde gemeente in Terborg. Lichtschakelaars, vloeibaar asfalt en closetpotten voor Chili. Maart: 70 kuikens naar team Ioannina (Griekenland) 45 eenden naar Vigla (Griekenland). April: 10 koeien en 2 stieren naar Vigla, Griekenland (Actie C.B.T.B.). 17 kisten kleding, één kist zeep en le vensmiddelen, één kist speelgoed naar Wij vragen per 1 september of eerder (mnl. of vrl.) in het bezit van een diploma mulo of boekhouden. Ook zij die hiervoor dit jaar examen doen komen hiervoor in aanmerking. Schriftelijke sollicitaties onder opgave van referenties en bijsluiting van cijferlijsten worden gaarne ingewacht vóór 12 JULI a.s. ten kantore der bank. Burg. Dregmansstraat 1, Serooskerke (W.). HET BESTUUR. INSTITUUT VOOR TECHNISCHE OPLEIDINGEN VLISSINGEN Bij voldoend* deelname zullen in september a.s. cursussen aan vangen voor werktuigbouwkunde en scheepsbouwkunde Vereiste vooropleiding L.T.S. -f- V.T.O. of 3 jaar H.B.S. of Mulo Deze avondopleidingen worden gegeven gedurende 3 avonden per week Uitvoerige gegevens zijn vermeld in het prospectus, dat op vprzoek wordt toegezonden. Aanmelding dient te geschieden vóór 25 juli a.s. bij de directeur van het I.T.O., Verlengde Hobeinstraat, Vlissingen -...j S~.M M fa I brinta ontbijt... Brinta is bereid uit de voile tarwekorrel. Gezond krachtig lichtverteerbaar. de Nederlandse gemeente ito Berlijn. In gezameld door de Oecumenische raad in Arnhem. Een grote hoeveelheid speelgoed naar Hongkong, ter waarde van meer dan dui zend gulden. Ingezameld door de Neder landse Zondag'sschoolvereniging. Mei: 600 kalkoenkuikens naar Ioanni na (Griekenland). 10 geiten naar FaraMa, Griekenland, (5 geiten werden geschonken door de ge reformeerde en hervormde jeugd te Gramsbergen) 36 koeien naar Vigla, Griekenland. (Actie C.B.T.B.). 10 ton waterleidingbuizen, totale waar de project 40.000 voor Vigla en voor het project van de Mennonite Voluntary Service in Epiru® (geschonken -door de Overijsselse Waterleidingmaatschappij). Eén maaibalk en één harken-keerder naar Vigla, geschonken door de fa. Vicon. Juni: 3.600 weckflessen en 11 weckke- tels naar Vigla (Griekenland). 400 kg. papier naar Griekenland, ge- schonken door Shell. 1.000 lollies voor schoolkinderen in Griekenland. 2.500 kg. kleding naar Turkije. 1.875 kg. erwtensoep met hamsnippers naar Turkije, geschonken door de la. Bijenkorf v.h Honig. 300 zakdoeken voor Madagascar. ZUIDLAREN. Onder presidium van ds. C. M. van der Loo. gerefor meerd predikant te Soest, is in Zuidla ren de 58ste algemene vergadering ge houden van de gereformeerde vereni ging voor drankbestrijding. De heer J. J. Speelman, arts psychi ater in Zuidlaren, hield een voordracht over „alcohol en verkeer". Hij zei dat in Nederland de bestrijding van het alco holisme geremd wordt door het feit, dat jurist en arts, wat betreft het vast stellen van het alcoholgehalte in het bloed, elkaar de bal terugkaatsen, dit in tegenstelling met de wettelijke voor schriften die hiervoor in de meeste lan den van Europa gelden. Bij zijn be schouwingen ging de referent uit van de opvattingen van prof. Querido over verslaving. Hij overwoog daarbij, dat zowel het moderne snelverkeer als al- volgen catastrofaalzijn. De taak van de geheelonthoudersverenigingen zag dokter Speelman als het dienen van de volksge zondheid in preventieve zin. Hij wees op de grotebetekenis van uniformiteit in bestrijdingsmaatregelen in internationaal opzicht. TERNEUZEN. Mej. Hennie Slui mer, leerlinge van. de christelijke ulo school, slaagde voor het mulodiploma en. het middenstandsdiploma. In Axel wordt zaterdag een voet balwedstrijd gespeeld tussen de vetera nen van de v.v. ,,Axel" en het perso neel van een aannemingsbedrijf. VISMIJN- COLIJNSPLAAT, 5 juli export garnalen 935 kg. 1—3.44, bot 101 kg, tong 67 kg, paling 27 kg, rog 16 kg, krab 14 kg, tar bot 1 kg, onges. vis 12 kg. TERNEUZEN, 5 juli. Per 100 st. in cen ten: sla 350850, per stuk in centen: bloem kool a2 30—38, b 2 16—32, c 2 11, afw 11-^- 31; groene komkommers a 2 14—20, b 2 11 17, c 2 1012; witte komkommers b 2 25 27, per bos in centen: selderij 1319; peen32—48; kroten 4—7; uien 12—13; sja lotten 5, aard per 100 kg: eerstelingen grof 22—28, 1 16—22, ,11.11-^5; kriel 2—5; bari- ma 1 18—19, 11. 11; bintjes 1 14—18, 11 6—11; groente per kg: andijvie 1217, princ. bonen 48169; saxa 162; tuinbonen 2 715; kroten 12—13; rode kool 19—24; spitskool 15 24; peulen 11. 50; savoyekool 2028; afw 15—18; rabarber 27—34; spinazie 11 27—30; tomaten a 2 61—77, b 2 67—77, c 2 38—54, cc 3133; uien 1517; doperwten 47—51, aard per doosje: talisman 1 25—36, 2 15— 26; red caunled 1 35—40, 2 18—23; sengana 1 2229, 2 1317; rode bessen per doos 1 2226, 11 1820, 3 14; frambozen per doos 1 32; 2 1931, 111 1520; kruisbessen per kg: 2454; rode bessen per kg 1 7079, 2 4752; zwarte bessen per kg 1 108111," 2 99101; druiven 386; kersen per kg b 51. ST. MAARTENSDIJK, 5 juli. Dore 22,62 —22,11, idem 11 20,12—21,22; bonken 26,10; drielingen 13,6912,50; kriel 2,65, bintje eer ste soort 16,70—17,02; bonken 25,73—25,61; drielingen 7; eigenheimer 19,68—21,13; voer 265; aanvoer 4100 kisten. THOLEN, 5 juli. Dore Bonken 26,60, gè- wone 22,53—22,59; blok 11 18—21,57; poters 12,8213,87; kriel 2,68; witte eigenheimers 20,8921,62; poters 706; eerstelingen 2,20; po ters 12,93; bintjes bonken 28, gewone 17,20— 19,04; poters 604,. aanvoer 75 ton. KRABBENDIJKE, 5 juli. Aardbeien industrie: Jucunda II 102; Juspa II 91; Ta lisman II 91; Senga Sengana I 116. Zwarte bessen: I 114—116; II 105; III 70: rode bes sen industrie: 1 55; II 48; rode bessen per doos: Jhr. v. Tets I 21; II 15,16; Pro lific I 21; II 1516. Aardbeien per doos: Red Gauntlet II 24—25; Talisman 11 18—35. Aardbeien per kg; Talisman II 5066. VEILING ST. ANNALAND, 5 juli eigenheimers gew. 21,78—22.10, eigen heimers gew. afw. 17.09—21.16, eigenhei mers drielingen 7.68—8.06, bintjes bon ken 27.50, bintjes gew. 17.89—19.19, bint jes gew. afw. 14.5017.07, bintjes drie lingen 6.19—6.70, doré bonken 26.19, dore gew. 22.8823.18, doré gew. afw. 19—21.74, doré drielingen 13.29—13.52, al les per 100 kg, aanvoer 140 ton. SCHERPENISSE, 5 juli eigenhei mers gew. 19.6221.21, bintjes bonken 26.79, bintjes gew. 15.52—16,83, bintjes drielingen 6.30, doré bonken 25.80, doré gew. 22.63—22.94, doré gew. afw. 18.06— 21.68, doré drielingen 13.5513.74, alles per 100 kg, aanvoer 60 ton. MIDDELBURG, 5 juli. Aardappelen; bintjes bonken 23, grote 14—16, drieling 6 8; bonken 24—27; grote 17—20; drieling 12— 13; kriel 3; fruit: aardbeien per kg: talis man 85—1,22; sengana 52—1,04; madame moutot 57—1,06: red cauntled 96—1,09; toma ten A 68—83. B 51—80, C 48—69; rode bes sen 36—78 per kg; per doosje rode bessen 17—24; witte bessen 56—60; netmeloen 64— 1,45; aardbeien doosjes: talisman 2246; sen gana 1739; madame moutot 1825; red cauntled 4144; frankenthalers 3..103,19; perziken per stuk 9—46; pruimen per stuk 9 '15; pruimen kg 1.59—1,65; kruisbessen 47— 87; kersen 1,20—1,71; groenten: andijvie 17— 33; tuinbonen 8—12; uien 19—30; sla 3,50— 10; bospeen 44—69; rabarber 4—16; boskro- ten 5—10; postelein 11—36; dubb princ 1<63— 2.05; snijbonen 82—1,57; prei 43—59; spits- kool 31—38; bloemkool 4 st per kist 39—53, idem 6 st 20—47. idem 8 st 11—36, idem 10 st 11—14; komkommers wit A 26—32; B 14— 28; C 10—25. groen A 16—27, B 12—28, C 10 —13, savoyekool 14—30; rode kool 22—27; doppers 41—64. GOENTEN EN FUITVEILING BEGEN OP ZOOM, 5 juli Andijvie 7— II; stambon dub princ 1,56—1,88tomaten 81—84; tuinbonen 11—15; rabarber 16—19; sa- voye kool 15—27; sla 3,5—5; waspeen 21—34; bloemkool 1142; erwten 1045; krombekken 4160; rode kool ö1^—sy2; komkommers 10 —30: bospeen 26—39; snijbonen 1,29—1,71; aardbeien 45—82; idem fabriek 92—41,15; fram bozen I 1,13; idem II 75. BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen Coöp Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom in gaande donderdag 6 juli. Prijsklasse 0 19 cent; idem I 18 cent; idem II 17 cent; id III 16 cent; idem IV 14 cent; idem V 12 cent. Z0LANG DE VOORRAAD STREKT VAKANTIE AANBIEDING VAKANTIE AANBIEDING zeepan VAKANTIE AANBIEDING VAKANTIE AANBIEDING ZOLANG DE VOORRAAD STREKT VAKANTIE AANBITDTNG." t

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4