Dat was weer een goed idee... -Duitsers zorgen voor - vertraging van de —Europese plannen— Nederlandsche Bank zet weer groot bedrag aan deviezen in goud om verzorging van bejaarden ECHTPAAR BESLISSING TARIEFSVERLAGING UITGESTELD Engelse reserves verder omlaag Apeldoornse fabrieken gaan samen met Canadees bedrijf Douwe Egberts Moderne muziek in nieuwe platenserie Feijenoord opnieuw naar Gothenburg Woensdag 5 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Familieberichten 'H.H. KAPPERS Pickwick Theezakjes meenemen... dat was weer een van Moeders beroemde goede invallen. Op de handigste manier wordt zo de fijnste thee gezet. Juist hij een picknick speelt de verkwikking, die thee kan brengen, zo'n grote rol Daarom hebben zoveel picknick-enthousiastelingen op het juiste moment Pickwick Theezakjes bij de hand. Pickwick Thee, kernachtig van smaak, rijk van geur, royaal van afschenk Dit zijn de voordelen Circulatie op recordhoogte Exportslachterij Udema in Unilever-concern Ook andere sectoren Contra Duitse visie Zuivel tegen granen Bij Spaarbank Rotterdam 19% meer gespaard Weer inschrijving op schatkistpromessen Ngombezi 14% dividend plus 6% agiobonus Zeeuwsche Confectie goed in de orders Londense vrachtenmarkt Ned. Middenstandsbank plaatst ondershands Betaalbaarstellingen Geringe toewijzing op Belgische lening Bedrijven voor hang- en sluitiverk Uitbreiding Derde partij afgebroken Geen overeenstemming over grondprij s y Heden nam de Here plot seling van ons, mijn ge liefde Vrouw en onze zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder PIETERNELLA JACOBA GEERSE—Delbeke in de ouderdom van 63 jr. Wij treuren niet als dege nen die geen hoop hebben. De bedroefde familie: Sint Laurens: C. GEERSE Middelburg: F. M. LAMAIN Geerse I. LAMAIN Sint Laurens: J. GEERSE C. GEERSE—Janse Amsterdam: J. GEERSE P. GEERSE—Jobse Vlissingen: P. C. DE FOUW— Geerse J. DE FOUW Sint Laurens: C. GEERSE JR. en Kleinkinderen. Sint Laurens, 4 juli 1961 Noordweg 216. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben a.s. vrijdag te Sint Laurens, vertrek vanaf de woning om 12 uur. Heden overleed plotseling onze geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LEVINA SINKEMathjjsse in de ouderdom van 60 jr. Allen die haar gekend hebben zullen beseffen wat wij in haar verliezen. De Heere sterke ons in de zware weg van beproe ving. Meliskerke: P. SINKE N.KRI J GERSinke W. KRIJGER T. WIJKHUIJS Sinke G. WIJKHUIS JANNY en JAN en Kleinkinderen. Meliskerke, 3 juli 1961. De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 7 juli op de begraafplaats te Meliskerke. Nieuwbouw winkelhuis aan geboden voor vestiging da- mes- en/of herenkapsalon. Installatie kan gefinancierd worden. Brieven onder no. 63668 „Die Haghe" N.V., Postbus 354, Den Haag. 44- Een Pfaff ls af én pret tige uitleg en plezierige ser vice én passende betaling Bastiaanse Goes 7476. 44 Wegens sterfgeval vrij- uag gesioten. lvi. Sinke, Dorpspxein 5, Koudekerke. 44 Xe koop i.g.st. z. kin derwagen, donkerblauw, half Engels model. Seis- weg 82, Middelburg. 44 'ie Koop huisraad w.o. vloerkleden, mah. kast, ta fels, buiiet, lampen, haard. Prima KeukenKacnel enz. enz. Aanwezig vrijdag na 7 uur 's avonas en zaterdag gehele dag. Veersesingei 280 i.o. KoepooriDrug, ivnddei- Durg. X Waarom meer betalen als u aan de faonek veel en veei goedkoper uit bent. Aenzo rijwieien sport super de luxe met handremmen merK Wienmann, geh. com- pieet met lamp, siot, jas- Descnermer en bagagedra ger netto 137,51). ook te le veren in de nieuwste 2 kieur comoinatie 4,extra. Vraagt gratis prijscourant. Benzo Rijwieiiaoriek, Hoog straat 16», Viaardingen. Tel. 21(442445686. 44 Volle Evangeliegemeente Middelburg. Vrijdag a.s. om naif acnt spreekt in het ocnuttersnof oe neer C. v. d. Dussen, medewerker van de Evangelist J. Maasbacn. 44 ie nuur 1 neet. nagras, drinkwater aanwezig. Teief. U1182—361. ■if verloren strand-tuinstoel. 1 juli '61 laten staan op Par keerterrein in net bos te Uostkapeue, tegen beloning terug te bezorgen, bpaii- jaarastr. 4, M'ourg of Rijks politie te üostkapeile. 44 Wij galvaniseren Uw em mers, tenen, wasketels en verder voorkomend ijzer werk. J. ivieeuwse, Grave- str. 59—61. Tel. 3783, Mid delburg. 44 Vermager zonder moeite met Gracial, 51) dragees 1,98. Hij apoth..en drogist. 44 Wasspoeiuroogcombina- ue van j d»8 voor 3»8 of j a p.w. Direkt van fabriek, daarom 2UU korting. Vr. vrij Dl. zicntzending. Dutrag, PostDUS 4öö, Den Haag. 44 Verpleegster worden. On ze cursus vangt aan op 1 september 1961. inlichtingen Directrice Diaconessennuis, Parkiaan 95a, Eindhoven. 44 Te koop aangeb. Ca mera Baidaiux 6x6 van '55 plus tas van 257 voor 15U. Br. ond. no. 2500 bur. Havenpark 24 Zierikzee. 44 Contactavond Walcherse Ueref. Jeugdverenigingen op Zaterdag 8 juli a.s. in het Gem. Veren. Gebouw te Serooskerke. Aanvang kwart vóór 8 (7.45 uur). Opgevoerd wordt o.a. het spel „De andere regisseur". 44 Te koop: Erwten schof- felploegen en maaigarni- tuur, Pool C. Brasser Zo nen. Middelburg, tel. 2812- 4246. Magazijn Zusterstr. 56. 44Te koop gevr. Krielkip pen, Witte Wyandotten of Java-Kriel e.a. Br. nr. 58- 61 Boekh. Hüdernisse P.bus 54 Middelburg. 44 Pfaff elek. koffer machi ne 298. Pfaff elek. koffer zig-zag 498 en alle ande re Pfaff typen Bastiaanse Goes Papegaaistraat 4. De diakonie der Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen, zoekt voor zo spoedig mogelijk iemand voor de in haar verzorgingsflat te Vlissingen, waarin zes be jaarde dames zijn gehuisvest. De voorkeur gaat uit naar een waarvan de man in staat is de centrale verwarmings installatie te verzorgen. Eventueel twee zusters of vriendinnen. De betrekking is onbezoldigd, doch omvat naast vrij wonen: vrij voeding, bewassing, verwar ming enz. De taak omvat o.m. het verzorgen van maaltijden en het schoonhouden van gebouw en pen sionkamers. Hulp is aanwezig. Een 3-kamerwoning is in het gebouw beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties, met uitvoerige inlichtingen, binnen één week aan genoemde diakonie, p/a Pres. Rooseveltlaan 160, Vlissingen. O Geen theebladeren in de theepot of in de kopjes. Geen theezeefje meer nodig. Q Het theezakje blijft boven In de theepot drijven, waar het water het heetst is. Daardoor trekt de thee beter af. O Ieder zakje bevat 'n precies afge- paste hoeveelheid. U heeft steeds thee van dezelfde sterkte. De fijne geur van Pickwick Thee blijft het beste beschermd als U de theezakjes in een trommeltje bewaart. AMSTERDAM De Nederland sehe Bank heeft een belangrijke post aan vreemde valuta in goud omgezet. Uit de verkorte balans per 3 juli blijkt dat de goudvoor raad is toegenomen met 104,2 mil joen tot 5.355,8 miljoen. De goud en deviezenreserve is per saldo met 2,7 miljoen verminderd tot 6.097,7 miljoen. De goudvoorraad bedraagt derhalve bijna 90 procent van dit totaal. Met de omzetting schijnt de cen trale bank haar gedragslijn voort te zetten om de deviezenvoorraad, zodra deze boven de 800 miljoen komt, te verminderen door aankoop van goud. Een tweede belangrijk feit is de toeneming van de geldcirculatie met 206,8 miljoen. Hiermee is de circu latie voor de eerste maal boven de vijf miljard gulden gekomen. De stij ging is vooral veroorzaakt door de uitkering van vakantiegelden. Verwacht moet worden dat dit geld niet spoedig weer uit de omloop zal verdwijnen. SCHATKIST LEEG De algemene banken zagen door de forse geldaanwas hun saldo bij de cen trale bank met 107,4 miljoen dalen tot 854,3 miljoen, een nog altijd fors be drag. Veel zwaarder was het beroep dat op de schatkist Werd gedaan. Haar sal do verminderde met 182,3 miljoen tot slechts 87,2 miljoen. Deze daling is vooral veroorzaakt door betaling van rente en aflossing, uitke ring op buitenlandse schuld en aflossing van schatkistpapier. Geen wonder dat de agent van het ministerie van financiën de inschrijving op schatkistpromessen heeft opengesteld. Gezien de ruime geldmarkt verwacht men dat deze inschrijving ongeveer 150 miljoen zal opbrengen. Op grond van de nog aanzienlijke be talingen die de schatkist binnenkort moet doen, lijkt het waarschijnlijk dat een tweede inschrijving nodig zal zijn. Medio juli vervallen immers promessen tot een bedrag van 100 miljoen en op 25 juli wordt de kwartaalsuitkering aan de gemeenten gedaan. Deze beloopt 330 miljoen. De voornaamste posten van de verkor te balans luiden: (in duizenden gldsi ACTIVA: 3/7 26/6 Goud 5.355.825 5.251.588 Vorderingen in goud enz. 784.135 882.969 Buitenlandse betaalmid... 312 288 Guldensvor. op buitenl... 53.950 55.190 Papier ln disconto Papier door bank gekocht 191.923 211.723 Voorschotten en belening. 9.428 10.717 Nederlandse munten 20.952 21.992 PASSIVA: Bankbiljetten 's Rijks schatkist Banken in Nederland. Andere ingezetenen Banken in buitenland Andere niet ingezetenen.. Saldi buitenl. geld a) totaal goud en deviez. b) waarvan corwertibel. cl dekkingspercentage 98 Ct per doosje van 20 stuks TZ« ROTTERDAM Unilever is met de N.V. Exportslachterij Udema in Gieten overeengekomen dit bedrijf in het Uni lever-concern op te nemen. De N.V. Unox in Oss, een dochteron derneming van Unilever, heeft een be langrijke export van bacon, vleeswaren en vleesconserven. De samenwerking met Udema biedt de mogelijkheid deze export nog verder uit te breiden. Het ligt in de bedoeling dat de zaken van Udema onder de tegenwoordige di rectie worden voortgezet. Van onze correspondent BRUSSEL De ministerraad van de Europese economische ge meenschap heeft, zoals verwacht mocht worden, het nemen van een besluit over een tweede extra ver laging van de douanetarieven met tien procent uitgesteld tot na de verkiezingen in West-Duitsland (17 september). Op dit uitstel werd aangestuurd door de Westduitse vertegenwoordigers die geconsta teerd hadden dat hun standpunt, volgens hetwelk deze tweede ver laging uitsluitend op industriële produkten zou moeten slaan, niet te halen viel. Ook de Franse en Italiaanse rege ringen hadden zich de laatste weken al voor uitstel uitgesproken om Bonn het argument van de komende ver kiezingen uit handen te slaan en om de Duitse delegatie te dwingen tot een principiële beslissing. De raad heeft gisteren daarom niet meer kun nen doen dan in een verklaring de indruk te vestigen dat hij bereid is de versnelde toepassing van het ver drag zo spoedig mogelijk voort te zetten. Deze bereidverklaring ver bindt tot niets. Toch is wel belangrijk, dat de raad ook verklaart dat deze versnelde toe passing niet alleen op de douane-unie betrekking moet hebben, doch ook an tegratie. De Bondsrepubliek heeft dus het door haar verlangde uitstel weten te bereiken, doch zij heeft, als is het dan in voorzichtige termen, moeten aanvaarden dat de versnelling straks niet alleen op industrieprodukten be trekking zal hebben. De Nederlandse minister van land bouw, mr. Marijnen heeft in de minis terraad betoogd: „Het is paradoxaal om te spreken over een versnelling van de uitvoering van het verdrag van de E.E.G. terwijl op het gebied van de landbouw algemeen een vertraging moet worden geconstateerd". Met genoegdoe ning constateerde de heer Marijnen dat tegenover de geïsoleerde positie die Ne derland het vorige jaar innam ten aan zien van de eis, dat de landbouw niet bij de industrie moet worden achter gesteld, dit standpunt thans een breed begrip ontmoet. Hij betoogde verder dat de uitvoe ring van het versnellingsbesluit van 12 mei 1960 voor Nederland grote teleur stellingen heeft meegebracht. Met na me geldt dit voor de bepaling dat de achterstand op landbouwgebied in de E.E.G. in het algeméén moest worden ingehaald, maar dat de bepalingen over de verruiming van de contingenten in de handel in landbouwprodukten tussen de zes leden-staten van de E.E.G. in het bijzónder golden. Hij bestreed de Duitse opmerking over de toeneming van de handel in landbouwprodukten in de E.E.G. Deze toeneming vormt geen bewijs voor een vooruitgang op de weg naar het ge meenschappelijke landbouwbeleid van de E.E.G. „De hoogconjunctuur bedekt de feite lijke situatie met de mantel van de welvaart. Een depressie zou dit aanto- dere sectoren van de economische in- nen. Het bestaan van de E.E.G. wordt verzwakt door deze interne tegenstrij digheid", aldus minister Marijnen. De ministers bereikten overeenstem ming over een schema, volgens hetwelk de Commissie van de E.E.G. voorstel len zal indienen voor het bereiken van een gemeenschappelijk Europees land bouwbeleid. Ingediend zijn reeds voor stellen voor een heffingsysteem voor granen en varkensvlees; er volgen nog voorstellen voor wijnen, eieren, gevo gelte, groenten, fruit, rijst, oliën, vet ten, suiker, rundvlees en zuivelproduk- ten. In het oorspronkelijke schema was op genomen de datum van februari 1962 voor voorstellen inzake zuivelprodukten. Minister Marijnen noemde het echter niet aanvaardbaar dat voor zuivel eerst in 1962 een regeling wordt getroffen, terwijl voor granen al voor eind okto ber van dit jaar door de ministerraad moet worden beslist. Hij betoogde dat Nederland voor granen geen gemeen schappelijke markt zal kunnen aanvaar den, indien het niet weet of de overige vijf partners in de E.E.G. hetzelfde zullen doen met zuivelprodukten. ROTTERDAM. Het spaaroverschot bij de Spaarbank te Rotterdam is in het eerste halfjaar 1961, vergeleken met de zelfde periode van 1960, gestegen met 19% tot 19 miljoen. De inleg steeg van 67 tot 81 miljoen en de terugbeta ling van 51 tot 62 miljoen. AMSTERDAM Op 7 juli zal ten kantore van de agent van het ministe rie van financiën in Amsterdam de in schrijving worden opengesteld op schatkistpromessen met looptijden van resp. drie en twaalf maanden, tot een bij de toewijzing vast te stellen bedrag. De schatkistpromessen zijn 100.000 groot en worden uitgegeven onder dag tekening van 11 juli. De storting dient uiterlijk 11 juli voor 12.30 uur te ge schieden. AMSTERDAM In de op 17 augus tus te houden algemene vergadering van aandeelhouders van de Cultuur Mij. Ngombezi zal worden voorgesteld over 1960 een dividend uit te keren van 14 (v.j. 15) procent in contanten alsmede 6 procent in aandelen ten laste van de agioreserve. Het ligt in de bedoeling hiervoor aandelen van 100 te creëren, waarvoor een statutenwijziging nodig zal zijn. De sisalproduktie van de in Oost-Afri- ka gelegen ondernemingen bedroeg in juni 503 (v.j. 260) ton. Daarmee is de produktie in het eerste halfjaar 1961 ge stegen tot 2.550 (v.j. 2.054) ton. MIDDELBURG De netto bedrijfsre sultaten van de Zeeuwsche Confectiefa brieken over de eerste helft van 1961 zijn niet achtergebleven bij de cijfers over dezelfde periode van 1960. De om zet was groter maar het resultaat werd gedrukt door de verkorte werkweek, de gestegen kosten, de revaluatie en het gebrek aan vakbekwaam personeel. De orderportefeuille voor binnen- en buitenland is goed. Daardoor zijn de fa brieken tot ultimo oktober 1961 van vol doende werk voorzien. LONDEN (Reuter) De goud en de viezenreserves van Engeland zijn in juni gedaald met 47 miljoen tot 990 mil joen. Dit was de vijfde achtereenvolgen de maand waarin de Britse reserves zijn verminderd. Voor het eerst sinds maart 1960 liggen de reserves beneden een miljard pond, een bedrag dat door sommige economen als een minimum wordt beschouwd. De daling van juni was het gevolg van de krachtige steun die de Bank of Eng land aan het pond sterling moest ver lenen. LONDEN (Reuter) De handel op de Londense vrachtenmarkt was buitengewoon rustig, mede als gevolg van de Amerikaanse feestdag. Gedaan werden: zwaar graan per tanker van Golfhavens naar Antwerpen, Rotterdam of Amsterdam tegen 3,50 f.i.o., augustus, 9500 ton hout en stukgoederen van Brits Columbia naar Japan tegen 80.000 f.i.o., september, graan van de Rio de la Plata naar Japan tegen 111/3 per 67 kub. voet vrij lossen, september- oktober en zwaar graan van de Rio de la Plata naar Antwerpen-Hamburg of de westkust van Italië per tanker tegen 55/6, augustus-september. AMSTERDAM - De Ned. Middenstands- bank heeft voor nominaal ongeveer 4 miljoen gewone aandelen tegen een voor de bank aantrekkelijke koers on dershands geplaatst. Daardoor is het geplaatste kapitaal gebracht op 36.725.000. De nieuwe aandelen zijn gerechtigd tot het halve dividend over 1961. De plaatsing houdt verband met de groei van het bedrijf. Canadian Breweries behaalde over het eerste halfjaar een nettowinst van $4,45 (v.j. 3,98) miljoen, hetgeen overeen komt met 1,02 (v.j. 0,93) per aandeel. De omzet steeg tot 156,6 (v.j. 147,8) miljoen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. In veertien al bums heeft Philips Phonografisehe in dustrie een bloemlezing uitgegeven van de muziek van deze eeuw. Het voornaamste accent van de nieuwe reeks ligt op de muziek van Arnold Schönberg, Anton Webern, Alban Berg en experimentele composi ties. De serie is daarom nogal eenzijdig gericht. Grote componisten als Bartok, Britten, Pijper, Barber en Walton ont breken, maar de serie is pas begonnen en kan worden uitgebreid. Een der belangwekkendste platen is de uitvoering van Schönbergs „Moses en Aron" door het uitsteken de orkest van de Norddeutscher Rund funk onder de inspirerende leiding van Hans Rosbaud. Voorts zijn van de vader der twaalftoonsleer de „Suite opus 29" en de „Fünf konzertstücke op genomen". Van Alban Berg zijn de opera's „Wozzeck" en „Lulu" op de plaat gezet, de eerste in een Amerikaanse uitvoering onder Mitropoulus, de an dere in een Weense onder Herbert Haefner. Uit het reeds vroeger uitgegeven complete oeuvre van Webern zijn thans fragmenten voor de nieuwe se rie gekozen. Interessant is ook de Stravinsky-plaat, waarop nagenoeg onbekende werken staan onder ande re „In memorian Dylan Thomas" en „Drie Japanse gedichten". Hindemith is vertegenwoordigd met de „Nobilis- sima visione" en de „Symphonische metamorphosen' POVER Voorts bevat de serie werken van jonge componisten als Boulez, Stock- housen en Varèse. Van laatstgenoem de componist is het werk, dat hij voor het Philips-paviljoen op de Brus selse wereldtentoonstelling schreef, op de plaat gezet. De Nederlandse bijdrage aan de se rie is vrij pover. Het „Capriccio" voor viool en twee geluidsmachines" van Badings en de „Contrasten" van de jonge Eindhovenaar Raaymakers zijn niet representatief te noemen voor het Nederlandse muziekleven, maar Philips had deze werken al vroeger opgenomen. Een vreemde eend in de experimentele bijt is de luidruchtige muziek die Carl Orff schreef bij de middeleeuwse vagan tenliederen „Carmina Burana". Alle opnamen zijn gezet op dertig- toerenplaten en verpakt in een hoes met een reproduktie van een ab stract schilderij. 5.076.717 4.869.985 87.217 269.487 854.310 961.697 261.108 204.908 79.196 69.655 5.032 7.389 12.304 12.633 6.097.690 6.100.358 784.447 883.257 96,30 95,91 Ver, Pharm, Fabrieken (Zwitsal) no. 35 100, no. 36 5%agiobonus, 4 juli. Niagara Mohawk Power no. 30 wegens terugontvangen Amerik. income tax niet alle cert, zelfde bedrag. Air Reduction no. 60 18,45, 5 juli. Allied Chemical no. 65 13,45 per 10, 5 juli. Du Pont de Nemours no. 46 45,10 per 10, 5 juli. Reynolds Tobacco no. 9 19,50, 5 juli. Wrigley no. 143 21,90, 5 juli. Am. Radiator Standard Sanitary no. 55 f 5,98, 5 juli. Lone Star Cement no. 36 7,48 per 10, 5 juli. AMSTERDAM De 4% procent twin tigjarige obligatielening 1961 van 50 miljoen, ten laste van de Nationale Maatschappij der Waterleidingen in Brussel is ver overtekend. De toewij zing kan slechts gering zijn. Europese Voetbalbeker Van onze correspondent KOPENHAGEN. Fetfenoord, voet balkampioen van Nederland, zal voor de strijd om de Europese Voet balbeker als eerste tegenstander IFK Gothenburg te Gothenburg ontmoeten. Vorige week waren de Rotterdammers voor de Intertotocompetitie bij dezelfde ploeg op bezoek en wonnen daar met 63. Vermoedelijk zal de Nederlandse kampioensploeg dus zonder veel tegen stand naar de tweede ronde gaan. De loting werd verricht in de confe rentiezaal van de Deense voetbal bond, waar de dochter van de voorzit ter van de Europese Voetbalunie, Frau Ulla Schwartz, de namen van de deel nemende vereniging uit een zilveren schaal, gewonnen door de Deense voet ballers op de Olympische Spelen van 1906, trok. De eerste twee ploegen, Haka uit Finland en Bisiktas (Turkije) werden, evenals bekerhouder Benfica (Portugal), van de eerste ronde vrijgesteld. Om de hoge onkosten voor reizen te vermijden werden de kampioenen geo grafisch in twee groepen ingedeeld. De uit- en thuiswedstrijden van de eerste ronde moeten voor 30 september zijn gespeeld. Amsterdam werd aangewezen voor de fi nale. Als datum van de eindstrijd zal waar schijnlijk een dag in de eerste helft van mei worden gekozen. De wedstrijd FeijenoordGothenburg zal door een Deense scheidsrechter worden ge leid. Een Nederlander zal de strijd tussen de Oostduitse ploeg Vorwarts en het Noordierse team Linfield arbitreren. Om politieke moeilijkheden te voorkomen die zich vorig jaar tussen de Oostduitsers en Noordieren voordeden, waarbij de Oostduit sers de toegang tot Noord-Ierland werd ge weigerd en zij daardoor zonder te spelen tot winnaar werden verklaard, is bepaald dat beide wedstrijden tussen deze twee elftallen op neutraal gebied moeten worden gehouden. De loting had de volgende resultaten groep I: Spora (Luxemburg)Odense (Dene marken); Leggia Warschau (Polen)Totten- ham Hotspur (Engeland); IFK Gothenborg (Zweden)Feijenoord (Nederland); Vorwarts Oost-DuitslandLindfield (Noord Ierland); FC Neurenberg (West-Duitsland)—Drumcon- dra Dublin (Ierland); Standaard Luik (Bel gië)—Frederikstad (Noorwegen); A S Mona co (Frankrijk)—Glasgow Rangers (Schotl.). Groep II: Servette (Zwitserland)Hiber nian Lavalette (Maltha); Panatliinailos (Griekenland)—Juventus (Italië); C C A Boe karest (Roemenië)Austria (Oostenrijk); Va- sas Boedapest (Hongarije)—Real Madrid (Spanje); C D N A Sofia (Bulgarije)Dukla Praag JTsj. Slowakije); Sporting Lissabon (Portugal)—Partizan Belgrado (Zuidslavië). APELDOORN De Internationale Hardware Company of Canada gaat sa> menwerken met de N.V. Nemef Sloten- fabriek en de N.V. Noxon, fabriek van hang- en sluitwerk, in Apeldoorn. De Canadese maatschappij is een dochter onderneming van The American Hard ware Corporation in New Britain. Er zal een nieuwe vennootschap wor den opgericht onder de naam N.V. Ver enigde Sloten- en Bouwbeslagfabrieken (V.S.B.) met een kapitaal van 4 mil joen. Daarin zullen de Nemef en de Noxon worden ingebracht. International Hardware neemt dan in de gecombi neerde vennootschap deel. Voorts zullen alle aandelen worden in gebracht die de Noxon bezit in de door haar in 1951 opgerichte Solid Hardwa re Manufacturing Company in Rode poort (Zuid-Afrika)Deze onderneming werkt samen met de Zuidafrikaanse groep van Goldfields Industrial. Naar de directies van de samenwer kende ondernemingen meedelen, zal de oprichting van de nieuwe vennootschap een aanzienlijke uitbreiding van zaken tot gevolg hebben. Het is wegens de bijzonder krappe arbeidsmarkt in Apel doorn nog onzeker of de daaruit voort vloeiende uitbreiding van de fabrieken in Apeldoorn zal geschieden. The American Hardware Corporation bezit vijf fabrieken in Amerika. De om zet bedroeg in 1960 44 miljoen. De aandelen worden aan de New Yorkse effectenbeurs verhandeld. Schaaktweekamp dames ROTTERDAM (A.N.P.) De derde partij van de tweekamp om het persoon lijk schaakkampioenschap van Nederland voor dames tussen de titelhoudster mevr. Vreeken en mevr. Heemskerk, is gister avond in Rotterdam na veertig zetten af gebroken. Mevr. Heemskerk heeft de lei ding met 2 pnt en 1 afgebroken partij. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het tweede deel van de bouw der nieuwe Staatsdrukkerij zal vertraging ondervinden, tenzij de staat en de gemeente 's-Gravenhage spoedig tot overeenstemming komen over de grondprijs. Dat blijkt uit het antwoord van minis ter Toxopeus op vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Scheps. Op dit ogenblik is er nog geen achter stand in de uitwerking van de plannen, aldus de minister, maar het is wel zaak dat er binnenkort overeenstemming komt Met de bouw van de Staatsdrukkerij is indertijd begonnen zonder dat alle grond in bezit van de staat was. Het ont eigeningsproces was toen nog niet ach ter de rug. LISSABON (A.P.) De Portugese minister van buitenlandse zaken heeP gisteren verklaard dat de beschuldiging gen van Portugese onderdrukking in An gola kant noch wal raken. 'm.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6