Sterke groei in uitgebreid technisch onderwijs Zeeland oge golven na dagjesmensen Hechtenis voor voortzetting stilgelegde boterhandel Er zit Badcabines spoelden bijna weg BOSCH Boetes voor niet gewettigd ontslag 3^Crió kraó door ^^eelancl Showboat gaat weer varen Uit de kerken Zeeuwsch Dagblad Principieel onjuist Om het staal WAARDERING VOOR U.T.S. STIJGT Leerplan afgestemd op de mensen van het bedrijfsleven HEEMKUNDIGE KRING WORDT OPGERICHT Zeeland Overleg ECONOMISCHE POLITIERECHTER Mazen juridisch net te klein voor schipper Straatprediking te Bergen op Zoom De Zeeuwen met rit ten bate sporthal in Vlissingen Terneuzense slaagde voor doctoraal Frans Geen koopavond op Goede Vrijdag Twee weken voor stropen MULO-EXAMENS Toelatingsexamens Chr. Lyceum Goes E id ThBrnra B/astiC Esperanto „De Verwachting" vloog J, Woensdag 5 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Bag. 3 Protestants-Christelijk HE VOLKSPARTIJ voor Vrijheid u en Democratie heeft een com missie ingesteld die rapport heeft uitgebracht onder de titel „Steun aan kerkgenootschappen". Het mocht als algemeen bekend wor den geacht dat de liberalen wei nig voelen voor subsidiëring van kerkebouw. Het rapport luidt dan ook niet anders. De overheid moet heel veel doen: niet onverschillig staan ten opzichte van de bevordering van het kerkelijk leven; een positieve instelling tonen; zelfs steun ver lenen ter bevordering van dat kerkelijk leven. Zeer veel goeds om zo te zeggen. Veel betekenis hecht men in liberale kring ook aan de zelf financiering van het kerkelijk leven. Zoveel zelfs dat men het principieel onjuist vindt kerke bouw uit de overheidskas te sub sidiëren. Waaruit dan wel die steun van overheidswege zou moeten be staan? Belastingfaciliteiten! Het „helpt Uzelf, zo helpt U God", van de oud-liberalen is omgeslagen in „helpt U zelf, dan helpt U de fiscus van de neo-liberalen Het zou er in ons landje maar vreemd uitzien als deze liberale lijn doorgetrokken zou worden. Of geldt de wijze van zelffinan ciering alleen maar voor kerkelijk leven en bv. niet voor het cultu rele leven? Het zou anders wel in de libe rale lijn liggen de cultuurgenie- ters voor een zelffinanciering van de diverse cultuuruitingen te laten zorgdragen. Vanwege de po sitieve instelling die de overheid echter heeft in te nemen t.a.v. de cultuur, zouden er dan belasting faciliteiten gegeven kunnen wor den aan hen die het culturele leven zo node kunnen missen. Wij vinden het namelijk onjuist, principieel onjuist, te stellen dat de bevordering van het kerkelijk leven het openbaar belang dient, maar de openbare middelen niet ter beschikking te stellen. DELGIË maakt haast met een hoogovenbedrijf bij Zelzate. Natuurlijk is dat het goed recht van onze Zuiderburen. Bij ons praten we alleen maar over de plaats van vestiging. Er zijn meer factoren die bij een Luxemburgse-Franse-Belgi sche combinatie tot de keuze van Zelzate hebben geleid. Voor Zeeland zijn er twee be langrijk. Ten eerste is de keus gevallen op Zelzate vanwege het Kanaal dat in Terneuzen begint. Terecht kan de vraag worden gesteld waarom het Kanaal zo ver opge varen? Vervolgens is de keuze be paald vanwege het ruime arbeids- reservoir. In de ruimheid van het al'beidsreservoir is mede betrok ken het aanbod van arbeidskrach ten in Zeeuws-Vlaanderen. Een reden temeer om te vragen of Zeeuws-Vlaanderen dan ook niet in aanmerking had kunnen ko men. In Nederland maakt men zich op het ogenblik druk om een tweede hoogovenbedrijf. Chauvi nisme speelt hierin een niet onbe langrijke rol. Indien wij echter oog hebben voor een Westeuropesc economische integratie, moeten wij niet alleen de belangen van de huidige hoogovens en die van Rot terdam tegenover elkaar afwegen, maar tegemoet trachten te komen aan de verlangens die er bestaan bij internationale concerns. De Nederlandse kanaalzone ligt gun stiger en de Sloehavens zijn ideaal voor een vestiging van een hoogovenbedrijf dan Zelzate. En wij in Zeeland voelen er niets voor om straks onze arbeidskrach ten niet meer over de Schelde maar over de grens te laten pen delen om op dj langere duur te verdwijnen. Nationaal worden Zeelands mo gelijkheden nog te weinig benut. VLISSINGEN De jongste tak aan de boom van het technisch onderwijs, de u.t.s., heeft binnen enkele jaren de belangstelling en de waardering van het bedrijfs leven gekregen. Wie regelmatig de advertentiekolommen van de dag- en weekbladen leest kan dit constateren. Zeer veel onderne mingen vermelden wanneer zij mensen zoeken in de technische sector: bij voorkeur u.t.s.- of u.t.s.-diploma vereist. Wel een be wijs dat het uitgebreid technisch onderwijs in zijn huidige vorm aanslaat in de maatschappij. Er zit dan ook groei in het u.t.o. Kortgeleden heeft de staatssecreta ris van onderwijs, kunsten en weten schappen, drs. G. C. Stubenrouch, een prognose gemaakt en de verwachting uitgesproken dat in 1965 1,8 pet. van het aantal 15- tot en met 21-jarigen in Nederland op u.t.s-en onderwijs Economische politierechter MIDDELBURG. Dat men tegen woordig niet zo maar zijn werkgever in de steek kan laten zonder met de wet en diens sancties in aanraking te komen, ondervonden gistermorgen enige bewoners van de Zeeuwse pro vincie bij de economische politierech ter. De machinestlkster E. J. van H. uit Nisse (nu in het fruit) beëindigde op 7 mei haar dienst in Middelburg. Op 10 april kwam zij werken, op 5 mei had zij er reeds genoeg van .Vi drie dagen later bleef zij weg. Haar werkgever, een caféhouder, had haar gewaarschuwd dat het tegenwoordig verplicht is volgens de wet een week van te voren de dienst op te zeggen. Het jonge meisje had alles echter in de wind geslagen en pleegde zodoende een economisch delict. De eis was 50,of tien dagen, de boete 40, of acht dagen. Minder ernstig vond de officier van justitie het plotselinge wegblijven van het werk van de los werklieden D. F. de P. en W. de P., beiden, uit Zaam- slag. Zij hadden hun aannemersbaas plotseling op 1 mei in de steek gela ten. werden verbaliseerd maar waren daarna toch bereid nog een periode te werken (van 1927 mei). Toen na men zij, deze maal wel geoorloofd, op nieuw ontslag. De eis was tegen bei den 40,of acht dagen, F. de P. kreeg f 25,of vijf dagen, "W. de P. vijf gulden minder. W est-Zeeuws-Vlaanderen OOSTBURG De eerste oproep van de initiatiefnemers om mee te helpen aan de oprichting van een heemkundi ge kring voor West-Zeeuwsoh-Vlaande ren heeft in het gewest en ook daar buiten weerklank gevonden. Ruim 75 belangstellenden reageerden spontaan. Een resultaat dat voldoende basis biedt voor een definitieve oprichting, welke naar inmiddels is besloten gebeuren zal in een vergadering in Oostburg op maandag 17 juli des avonds om acht uur in hotel Du Commerce. De agenda vermeldt bestuursverkie zing, programma voor het eerste jaar, redactieraad voor het jaarboek, en nog enkele zaken. Elke belangstellende is welkom. Het initiatiefcomité bestaat uit de heren Ch. J. A. Bukkens, J. v. Hin- te en J. Ch. Cornelis (01176—229). krijgt. De staatssecretaris meende dat in dat jaar de top zou zijn bereikt. Op het ogenblik ligt het percentage onge veer op 1,2, tegen in 1949 een-tiende procent. Landelijk bekeken volgden in 1949 663 leerlingen het uitgebreid technisch onderwijs. Er waren toen nog slechts vier u.t.s.-en in Nederland. Thans is dit aantal gestegen tot 7508 leerlingen, onderwijs volgend op 28 scholen, waarvan er twee in Zeeland zijn ge vestigd: Terneuzen (berekend op 150 scholieren) en Vlissingen (berekend op 175 leerlingen). De directeur van de Vlissingse u.t.s., de heer G. van Doorn, heeft ons enkele cijfers betrekking hebbend op Zeeland genoemd. In 1957 (toen er alleen nog een school in Terneuzen was) waren er in Zeeland 50 u.t.s.- leerlingen (percentage 3,6)in 1960 (toen de school in Vlissingen inmiddels een jaar draaide) 137 (percentage 9,3). Zeeland verder onderverdelend kwam de heer Van Doorn tot het volgende overzicht: Schouwen-Duiveland en Tho- len (1957: 3 leerlingen. 1.6 pet; 1960: 4 leerlingen. 2,0 pet.), Walcheren (zon der Vlissingen en Middelburg 1957 1960: 8 1„ 4,9), Vlissingen (1957: 1960: 19 1, 11,4), Middelburg (1957: 1 1, 1.0: 1960: 8 1, 7,2), Bevelanden (zonder Goes. 1957: 6 1, 2,1; 1960: 13 1. 4.5), Goes (1957: 5 1, 7,1: 1960: 5 1, 6,5). West-Zeeuws-Vlaanderen (1957: 6 1, 4.7; 1960: 20, 15,2), Oost-Zeeuws- Vlaanderen (zonder Terneuzen, 1957: 16 1. 6,7; 1960: 31 1, 12,3), Terneuzen (1957: 13 1, 19,5; 1960: 29 1, 39,0). Kwam er in 1952 36 procent van het aantal u.t.s.-leerlingen van de u.l.o.. in 1959 was het aantal gedaald tot 32 pet. Van het v.h.m.o. kwam in 1952 16 pet., in 1959 9 pet. en van de l.t.s. in 1952 38 pet. en in 1959 53 pet. De helft van het aantal u.t.s.-leerlingen in Nederland is dus afkomstig van de l.t.s. De uitgebreid technische school werkt met een eigen programma, waarvan het leerplan echter is samen gesteld in overleg met het bedrijfsle ven, dit omdat het onderwijs zal blij ven afgestemd op de behoeften in de CADZAND Tengevolge Noordwester storm en de ho-ge standen zijn gisteravond ongeveer badcabines te Cadzand-bad nabij het strandhotel door de opkomende vloed bedreigd. Door spoedig ingrijpen van de eigenaar en verkregen hulp konden 33 cabines op de glooiing worden ge bracht, terwijl er nog een aantal met touwen moesten worden vastgemaakt. Alle badcabines konden worden gebor gen. Aan de zeewering werd geen noe menswaardige schade toegebracht. De publieke belangstelling was zeer groot. MIDDELBURG „Deze man tracht te slechts zijn klantenkring: te behou den. Er is geen sprake van een opzet telijke voortzetting van het bedrijf, want hij verdiende er zelf geen cent aan", merkte mr. P. C. Adriaanse, als raadsman van de Breskense grossier in boter en eieren J. J. van H„ gis termorgen tijdens de zitting van de eco nomische politierechter op. Van H. was op 21 februari veroor deeld tot het stilleggen van zijn boter handel. Een ambtenaar van het rijk hield een oogje in het zeil en op 20 maart maakte hij een proces-verbaal omdat hij constant overtredingen van Van H. had geconstateerd. Hem werd dan ook ontduiking van de stillegging van het boterbedrijf ten laste gelegd. Mr. P. van Empel, de economische politierechter, merkte naar aanleiding daarvan op: „Uw bedrijf moet dan ook werkelijk stilliggen. Het is beslist niet de bedoeling dat uw familieleden, een stroman of u zelf de handel voortzet ten." Stroman De officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, zei dat Van H. inderdaad in een moeilijk parket zat en op alle moge lijke manieren trachtte zijn clientele te behouden om deze na de zes maan den opgelegde stillegging weer naar be horen te kunnen bedienen. Maar zijn manier van doen was in elk geval fout. De stroman, zekere T., werkte, volgens de officier, duidelijk niet voor zichzelf maar was Van H. behulpzaam in het voortzetten van de handel. Het was dan ook gebleken dat sinds de stilleg ging tot het opmaken van een verbaal door het bedrijf van Van H. 2170 kg boter was verhandeld. De officier eiste ƒ1500 boete of drie maanden hechtenis en drie maanden verlenging van de stillegging. De poli tierechter typeerde de verdachte als „zwak op het gebied van de smokkel" en vond dat hij, wat de strafmaat voor een zaak als deze, in aanmerking kwam voor een vrijheidsstraf. Van H. werd dan ook tot twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf veroor deeld. In betrekking tot de voorgaande zaak stond de oude mevrouw M.Z. uit Bres ken-s, schoonmoeder van Van H., te recht. Zij had op 21 mei geweigerd een hoeveelheid boter aan een controleur, die deze in beslag wilde nemen, af te geven. De verdachte zei: „De boter is niet van mij, maar van T." Zitten Mr. P. van Empel: „Waarom be waakte u dan zo fel deze boter, als zij niet van u was?" De officier zei, dat de bejaarde dame als het ware „op de boter zat" en niet was te bewegen deze aan de controleur af te geven. Hij eiste ƒ250 of vijftig dagen, waar mr. Van Empel verlaagde tot 75 of vijf tien dagen. Slecht te spreken was de economische politierechter over de handelwijze van de Vlissingse schipper J. S. Hem werd ten laste gelegd op 18 april met zijn vissersvaartuig ondermaatse vis te heb ben gevangen met behulp van netten, waarvan de mazen te klein waren. De ze vis had hij niet weer overboord ge zet. De officier zei: „De volksmond zegt het al: ondermaatste vis is goed koper. Een teken dat er tegenwoordig goede zaken met deze voor de wet te 5S?e •V*LJyoP?en ^edaan «ij eiste 150 of vijftig dagen. Omdat de politie rechter de handelwijze van S. „stie kem vond, vonniste hij conform. In de zomeravondvoetbalcomDetitie kwamen „Scheepswerf" en „Hoek" te gen elkaar uit. De „Scheepswerf" over won met I0. maatschappij. Vooral op de regionale behoeften, al wordt de deur naar „bui ten Zeeland" wijd opengehouden. Een gezond standpunt, omdat de leerlingen nooit bewust moet vinden aan een be paalde streek of provincie. Is er nu in de toekomst nog behoef te aan een u.t.s.? De heer Van Doorn meende stellig van wel. Op elke hon derd werkers kan tien procent afkom stig zijn van de u.t.s. En aan dit per centage is men nog lang niet toe. BERGEN OP ZOOM Uitgaande van de Gereformeerde Kerk te Bergen op Zoom zal ook in deze stad door ds. J. Offers, hulppredikant te Geleen, Sit- tard, Treebeek en Heerlen op verschil lende punten van Bergen op Zoom de zer dagen op straat gepredikt worden. Vorig jaar is in de e /angelisatiecom missie en op de kerkeraadsvergadering dit onderwerp besproken, doch door het vergevorderde seizoen en mede, door dat er niet voldoende tijd van voorbe reiding was, is dit toen uitgesteld. Dit jaar is dit werk eerder ter hand ge* nomen en is door de overheid om op een aantal plaatsen in Bergen op Zoom te mogen spreken gunstig beslist. Het is de bedo&ing om door middel van een geluidswagen de plaatsen en tijden be kend te maken, waar ds. Offers dan hoopt te spreken. Dit zal niet alleen in de avonduren zijn, maar ook des mid dags zodra de scholen uit zijn en men op deze wijze de kinderen ook 'hoopt te bereiken. Voor deze kinderen heeft ds. Offers een speciale prediking. Voor dins dag waren de punten van spreken ge kozen: om 18.30 uur Jan van Bijnen- Straat, woensdagmiddag 16 uur Erica laan, 17 uur Beukstraat, woensdag avond 18.30 uur Schimmelpenninklaan, 19.30 uur Prinses Marijkestraat, don derdagmiddag 16 uur Plataanstraat, 17 uur Lijsterbesstraat, donderdagavond 18.30 uur Weegbreestraat, 19-30 uur Zon- nedauwstraat, vrijdagmiddag 16 uur Generaal Spoorstraat, 17 uur St. Catha- xinaplein, vrijdagavond 18.30 uur Geer- truidaplein, 19.30 uur Fluwelenbroek- straat. VLISSINGEN. De Zeeuwse gemo toriseerde weggebruikers dragen zater dag 8 juli een steentje bij tot het tot standkomen van de in Vlissingen. te bouwen sporthal. In de middaguren starten automobilisten, motor-, scooter- en bromfietsberijders om diverse op drachten te vervullen. Het evenement wordt door de betrekkelijke simpel heid van de opdrachten, meer een ge- zelligheidsrit dan een wedstrijd. De organisatie berust in handen van de Motor- en Autoclub ,,De Zeeuwen" in Middelburg. De baten komen geheel ten goede van de te stichten sporthal. De inschrijving vindt plaats aan de Zeilmarkt tussen half twee en half 's middags. TERNEUZEN. Aan de -gemeente lijke universiteit te Amsterdam slaagde in de faculteit letteren en -wijsbegeerte, cum laude voor het doctoraal Franse taal en letteren mejuffrouw E. G. Bu- ter te Terneuzen. Kerkeraad vraagt: DE WILP De kerkeraad van de Hervormde gemeente te De Wilp heeft aan het gemeentebestuur verzocht te bevorderen dat in de zogenoemde stil le week de wekelijkse koopavond van vrijdag naar donderdag wordt ver plaatst. De bedoeling van dit verzoek is, dat middenstanders en consumenten niet door de koopavond verhinderd worden om de kerkdiensten van Goede Vrijdag bij te wonen. De plaatselijke middenstandersver eniging heeft zich achter dit verzoek gesteld. De heer E. van Passel te Sluiskil slaagde te Arnhem voor het aspirant electrotechnisch In Axel werkten aan een Y Christ rally o.m. de zingende zusjes Faassen- uit Vlaardingen mee. Spreker was Jaap Zijlstra. H. A. Koekkoek te Axel slaagde voor het praktijkexamen straatmaken. AZW speelt zaterdag 8 juli in Axel de vijfde wedstrijd in het nederlagen- tornooi tegen Cling-e. 9 De heer en mevrouw A. Naeye-van Oost te Axel vierden- gisteren hun zes tigjarig huwelijksfeest. VLISSINGEN. Bovenstaande foto geeft een frappant beeld van de wisseling die ons klimaat in enkele dagen kan ondergaan. De lichte storm die gisteren de kust een heel ander gezicht gaf dan het met in bad- costuum „geklede" mensen bespik kelde strand van het laatste week einde verschafte een herfstig ka rakter aan het strand van Vlissin gen. Op de foto kijken kleine mens jes naar de hoge golven die komen aanrollen. MIDDELBURG. De rechtbank te Middelburg heeft gisteren de automon teur J. P. uit 's-Heerenhoek veroor deeld tot twee weken onvoorwaardelijk, waarbij het vonnis van de kantonrech ter vernietigd werd. P. werd schuldig bevonden aan medeplichtigheid bij een nachtelijke strooptocht. De officier had één maand onvoorwaardelijk geëist. Voor het diploma telecommunicatie techniek slaagden te Amsterdam C. Mi van de Boomgaard en M. Walraven te Oostdijk. GOES. Voor het mulo-examen, diploma a. slaagden de dames L. W. Kuiper, Axel: J. J. Meijers, Vlissingen; N. C. Koene (m), Aagtekerke; W. J. Machielse (m), Rithem; en de heren W. J. Riemens, Zaamslag; P. Hamelink (m), Zaamslag; J. H. E. Slui mer, (m), Terneuzen; J. J. Meulmeester, Vlissingen en G. J. Bouwnese (m), Mid delburg. Voor het mulo-examen, diploma b: de dames C. J.' P. Pauwe, Kapelle; M. Toutenhoofd, Westkapelle en J. C. Schijf, 's-Gravenpolder en de heren M. A. Luijk, (m), Koudekerke; J. L. v. d. Hiele (m), 's- Gravenpolder; P. Nijsse (m), Wolphaarts- dijk; N. A. Dommisse, Kapelle; P. A. Knijf, Goes; C. M. Louwerse, 's Graven polder; J. Hozee, Middelburg; E. Janse, Koudekerke; L. Toutenhoofd, Westkapelle; J. Jongepier en A. A. Looten, Middelburg; F. Lous, Westkapelle; T. de Roo, Goes; P. C. de Doelder, Terneuzen; W. Zuidweg, Yerseke; G. N. Karstanje, Wissenkerke. Er werden geen kandidaten afgewezen. M is middenstandsdiploma. De uitslag van de vlucht op Arras voor oude duiven was: 1 en 4 A. Blom- maert, 2, 3 en 7 J. de Visser, 5 M. Dieleman, 6 R. J. v. d. Veke, Zaam slag, 8 E. van Ecke, 9 E. Zaman, 10 C. Tieleman, GOES. Tot de eerste klas van het Chris telijk Lyceum voor Zeeland te Goes zijn met ingang van 1 september 1961 de volgende leerlingen toegelaten: Uit Goes: Marjoan Baayens, Ineke de Borst, Marijke Carpen- tier, Margreeth Geene, Ko Geluk, Adriaan Goeman, Ella van Gorp, Henk Griffioen, Si- mone Hage, Kees op 't Hof, Tineke Jansen, Henk Karelse, Jeanette van Kerkvoorde, Ma rijke Kil, Anton Kribbe, Ellie Loeve, Marij ke Meindersma, Corrie Noordhoelc, Lenie Nonnekes, Jaap Paauwe, Suzan van der Pol, Hans Schop, Klaas Sijp, Heieen Sinke, Olga Slager, Mariët Smit, Mieke van Soelen, An- nelies Taillie, Janke Tamminga, Lucie Ver steeg, Ria de Visser, Truus Wolf, Elly Zan- dee. Uit Biezelinge: Bram Berman, Quinten van de Vrie. Uit Borssele: Marian Bras, Jo- han van den Ende, Arie Krijgsman. Uit Co- lijnsplaat: Gilles de Fouw, Krjn van der lijnsplaat: Gilles de Fouw, Krijn van der Maas. Uit Driewegen: Jan Steketee. Uit 's-Gravenpolder: Toon Boogaard, Jaap Flik- weert. Uit Hansweert: Maatje Lergner, El- ly Rus, Hans Treffers. Uit 's-Heerenhoek: Sanny Brand, Uit 's-Heer Hendrikskinderen: Kees de Schipper. Uit Hoedekenskerke: Iet Leendertse. Uit Yerseke: Dinny Verschuure, Jan-Kees Vette. Uit Kapelle: Herman Fagee Schaeffer, Janny van de Guchte, Kees van Liere, Annie van Willegen, Annie Wonder- De Chr. fanfare brengt vandaag aan de buurtschappen Vaartwijk en Margrette een muzikaal bezoek. De afdeling van de N.C.V.B. te Hoedekenskerke hield haar maandelijk se vergadering onder leiding van me vrouw van Doeselaar-van Damme. Als spreekster trad op mevrouw van Dam me uit Breda. Het onderwerp was: „Het Militair Tehuis". De N.C.V.B. in Middelburg verga derde voor het laatst dit seizoen. Spre ker was ds. C. Jansen te Goes met het onderwerp „Christendom en cultuur". Op het Federatie-toernooi in Den Bosch behaalde de heer Hakker uit Retranchement de tweede prijs indivi- dueël pistoolschieten. De ouden van dagen uit Retran chement maakten een jaarlijks uitstap je dat deze maal naar Brussel en om geving leidde. Tot 1 juli 1961 werd bij de Coöp. boerenleenbank te Hoedekenskerke in gelegd 792.266,49. Terugbetaald werd in dezelfde periode 628.577. Het saldo bedroeg op 1 juli 4.750.718,84. Er kwa men in het eerste halfjaar van 1961 70 nieuwe spaarders bij. Aan de Vrije Universiteit ie Am sterdam slaagden voor het kandidaats examen geneeskunde le gedeelte de he ren J. Boor en K. M. Kuiper, beiden te Axel. De leerlingen van de Christelijke Lagere Technische School te Axel maakten hun jaarlijkse uitstapje. Be zoeken werden gebracht aan de Duiker- school der Koninklijke Landmacht te Gorinchem, het Openluchtmuseum te Arnhem en de Rotterdamse havens. De hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" te Axel heeft twee hengelwedstrijden op het programma staan en wel op: 22 juli 1961 op de Gro te Kreek te Axel en 15 aug. 1961 op de Kleine Kreek te Axel. Wij schreven dat het vierde doel punt in de wedstrijd A.Z.V.V. ITern. Boys I werd gescoord door Ruijtenburg. Dit moet zijn door rechtshalf L. Diele man uit een pass van Ruitenburg. Zaterdagavond 8 juli a.s. hoopt de muziekvereniging „Excelsior" te Kloe- tinge onder leiding van haar dirigent de heer J. de Toonder een concert te verzorgen op de muziektent te Colijns- plaat. Advertentie st BOUGIES afgestemd op het hedendaagse verkeer Alleenvert. N.V. Willem van lliin Amsterdam-W. Potlbut 8005 gem. Uit Kloetinge: Hans de Schipper, Dig- ny Sinke, Bettie Tielkemeijer. Uit Krabben- dijkePiet Zandee. Uit Kruiningen: Corry Janssen, Jannie Koolstra, Hannie Leys, Riet Leys, Heieen Waverijn, Uit Lewedorp: Hans de Kok. Uit Rüland-Bath: Chris Lobbezoo, Julia Terpstra, Willie Wiskerke. Uit Waarde: Matty Kerksten. Uit Wemeldinge: Heieen Schouwenaar, Wim van Stel, Jos van Veen, Coby Vleugel, uit Wilhelminadorp: Wim Boel man, Ineke Nooteboom, Leuntje Wiskerke. Uit Wissenkerke: Corini van Maldegem. Uit Zierikzee: Rini Vaane. MIDDELBURG. Een van zijn vele hobbies heeft de twaalf en een half jarige Bennie We ber (van de Noordstraat 112) een prijs opgeleverd. Hij ont wierp in een wedstrijd, uitge schreven door de Europese be weging, een Europa-postzegel die hem, als enige Zeeuw onder de prijswinnaars van deze wed strijd bracht. De drie secties waaruit de kamp bestond hield voor de leeftijds groep waarin Bennie viel van twaalf tot veertien jaar het ontwerpen van een postzegel in. Bennie spande al zijn niet ge ringe tekentalenten in en ver vaardigde een juweel van een Nederlandse dertigcents postze gel. Bovenaan stond de zin: 13=1wat dus slaat op de der tien landen van de Europese be weging. Daaronder een grote letter E (van Europa), die hele maal was opgebouwd uit de dertien verschillende vlaggen. Het middelste dundoek was ó.S Europese vlag zelf. Met dit even originele als kleurige ontwerp had Bennie zich van een prijs verzekerd in deze internationale tekenwedstrijd voor kinderen, waarin de Europese verbondenheid tot uit drukking moest worden gebracht. De kleine Bennie heeft, zoals wij in de aanhef van dit artikel reeds ver meldden, vele hobbies. Naast tekenen, waarin hij, tussen twee haakjes, zich zelf niet bepaald een kei vindt, zijn ook pianospelen en Esperanto praten liefhebberijen van de jeugdige postze gelontwerper. Hij is zelfs een kleine virtuoos in het bespelen van het kla vier, maar heeft dan ook al zes jaar les op de Zeeuwse Muziekschool. Over een optreden van Bennie als solikt in een pianoconcert (je) van Hay dn schreven wij reeds lovende woorden. Esperanto praten met zijn vader doet hij ook graag. Ofschoon zijn deel in de conversatie hoofdzakelijk uit luis teren bestaat. Maar een volledige be heersing van deze taal door de intel ligente jongen ligt in het waarschijn lijk zeer nabije verschiet. Verder is Bennie een van de wei nige Nederlanders, die op het ogen blik geen aanmerkingen op de Neder landse Spoorwegen heeft. Hij is name lijk verzot op alles wat met treinen en de spoorwegen in het algemeen heeft te maken en vertoeft op tijden, dat hij niet op school zit (eerste klas HBS), huiswerk zit te maken, zit te tekenen of piano zit te spelen, op het station, waar hij met gretige ogen naar de tot materie geworden inhoud van zijn jongensdromen zit te kijken. VLISSINGEN. Traditiegetrouw zal ook deze zomer de Vlissingse showboat weer gaan varen. Evenals andere jaren zullen de trips gehouden worden op de vrijdagavonden. Het comité „Vlissingse Zomershow" is er dit keer in geslaagd twee bands te engageren: de Dixie land Seven uit Dordrecht en het Delfts Studenten Dixieland Orkest. Om de gezelligheid nog te verhogen zullen ook de Orpheans aan boord zijn. Het comité heeft gemeend dit jaar voor het eerst de toeristen die de Scheldemond in de meeste gevallen met kennen door middel van een speaker in diverse talen op enkele mar kante punten te wijzen. De uiteenzetting zal echter kort gehouden worden. AXEL. De duivensociëteit „De Verwachting" te Axel hield een vlucht op Arras voor jonge duiven. De uitslag was als volgt: 1 Th. Borgstijn, 2 J. van Hoorn, 3 en 5 J. Weesepoel 4 M van Sabben. 6 en 8 P. Deij, 7 M. Die leman, 9 J. Hamelink, 10 A, Verschue- ren. ned. herv. kerk Beroepen te Terwispel (toez.) H. J. Zoethout, kand. te Drogeham. Bedankt voor St. Annaland: J. Arend- sen te Bunschoten. Beroepbaarstelling: drs. L. M. Verse- Put' ,yic; te Krimpen a.d. IJssel. Bur- gerdijkstraat 29, is beroepbaar gereformeerde kerken „Beroepen te Loenen a.d. Vecht: H. g Meynen em. pred. en hulppred. te Oost- zaan; te Utrecht-O, vac. G. Laarman: i G?eman te Haarlem; te Scharendij- ke: A. Verdoorn, kand te Voorschoten Aangenomen naar Dalfsen: H. Olde, kand. te Dedemsvaart, die bedankte voor Asperen, Andel en Zaltbommel. Bedankt voor Klundert, 2e pred pl en voor Moerdijk: G. H. Gerritsen te Dron- rijp; voor Hijum-Finkum: A. Groenewe- gen te Wijckel. Examens aan de Theologische Hoge school te Kampen zijn geslaagd voor TTt examenR. Kranenborg te Utrecht en S. Molenkamp te Emmeloord. Bedankt voor Veenendaal: F. van Deursen te Barendrecht. unie van bapt. gem. Beroepen te Westerhaar; j. ketelaar te Hoogezand. bond van vrije ev. gèm Bedankt voor Zeist: A. J. Buurman te Den Haag. gereformeerde gemeenten Beroepen te Haarlem: L. Huisman, kand. te Zwijndrecht; te Tholen: G Schipaanboord, kand. te Leiden

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3