„MODE VOOR DE PIER GEPAST Christian Dior rust op een vergeten plaats j.Zedendelicten de ouders zijn vaak te naief TIMZ Op zoek naar: Voor het kermisvermaak maakt men geen toilet Theater" ziet uitkomst GESLAAGD... dank zij RESA - HILVERSUM Zaterdag 1 juli 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Extra iverk Kan niet anders j~ gratis"" a 7 De grote kans Dagjesmensen ENLEVÉ A NOTRE AFFECTION Maurice Dior 1872-1946 Marie Lef ebvre 1879-1945 Christian Dior 1905-1957 Striptease Meer zekerheid voor kleur van textiel Internationaal kenteken Van een onzer verslaggeefsters CHEVENINGEN Meer dan zevenhonderdduizend toe gangsbewijzen hebben de lokettistes van de Scheveningse pjer verkocht, sinds de dag waarop prins Bernhard bet nieuwe bouwsel in zee officieel kwam openen. Het aantal bezoe kers beeft de stoutste verwachtingen van de ontwerpers en uit voerders van het betonnen gevaarte, tot nu toe ver, heel ver over troffen. Uit alle delen van ons land stromen de belangstellenden vanaf Pinksteren met bussen vol tegelijk Scheveningen binnen. Daar heerst deze zomer een Babylonische spraakverwarring, want ook voor tienduizenden buitenlanders blijkt de vinger, die nu weer van onze kust in zee steekt, een attractie van de eerste orde. Toch wordt het nooit meer zoals het geweest is, verzuchten velen die de oude pier hebben gekend. Neem alleen het flaneren. Op zondagmor gen kwam de Haagse chic, wanneer het weer dat even toeliet, op het Sche veningse wandelhootd, wandelhoofd Wilhelmina heette de pier officieel, flaneren. Hele families maakten daar voor speciaal toilet. In de periode na de opening van het wandelhoofd door prins Hendrik in 1901, tot voor de tweede wereldoorlog, werd de nieuw ste Parijse mode in ons land zó steeds het eerst op de pier gesigna leerd. Een vrouw die een nieuwe mantel, japon of hoed kocht, liet zich in het begin van deze eeuw de eerste de beste mooie zondag naar Schevenin gen rijden, om daar te worden bewon derd, vertelde men ons bij Heine- mann Ostwald aan de Plaats. In dat oude Haagse modehuis kan men het weten, want reeds in 1901 zocht de society uit de residentie er de ja ponnen, mantels en pakjes uit, waar in men in Scheveningen ging flane ren. Dat er weer een pier is hebben we hier vooral bij de opening ge merkt, vertelde een vertegenwoordi ger van het huis. Voor de toekomst verwachten wij zeker, dat de vrouwen die regelmatig op het nieuwe bouw werk in zee een kopje koffie of thee gaan drinken, voor die gelegenheid weer extra werk van hun kleding zul len maken. Eenzelfde positief geluid liet men een pand verder aan de Plaats, bij Maison van Dooren horen. In dat mo dehuis werden eveneens reeds ver voor de oorlog, voor de smalle gou den spiegels onder dezelfde kristallen luchters, die er nu nog hangen, steeds Weer nieuwe toiletten voor de pier gepast. De sfeer en de stijl van vroeger zijn op de nieuwe pier nog ver te zoeken, klagen veel ouderen, fiat kan ook niet anders, zegt de Haagse modeontwer per Ernst Jan Beeuwkes. Aan het oude wandelhoofd heb ik persoonlijk weinig herinneringen, maar de nieu we pier moet wel anders zijn. Het is immers een ontwerp van onze tijd, met mensen van deze tijd. Een vrouw draagt nu bijvoorbeeld geen elegante grote hoeden meer om haar blanke huid tegen de zon te besehermen. Zo'n hoofddeksel blijft gereserveerd voor bijzondere gelegenheden. Dat er toch weer vrouwen zijn, die voor een wan deling op de pier van haar kleding extra veel werk maken, hebben wij hier Advertentie Want de o.b.-methode is beter' om de volgende redenen: e.b. geeft Onmerkbare Bescherming: o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet, merkt men niet, ziet men niet. Gemakkelijke toepassing: 8ii o.b. tampons heeft men geen schuif- koker nodig. Men kan ze meenemen in het kleinste tasje en na gebruik onge merkt wegdoen. Volkomen bewegingsvrijheid: Niet langer gehinderd door gordel, zwachtel of spelden, kunt u gewoon alles blijven doen: sport, fietsen, dan sen, uitgaan, baden enz. Onopvallend: o.b. tampons kunnen zich niet aftekenen onder dunne, nauwsluitende kleding of badpak. Absoluut safe: Men voelt zich overal en onder alle om standigheden veilig beschermd. Medisch verantwoord: Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele Europese landen heeft aan getoond. dat de o.b. methode aan alle eisen van de moderne hygiëne voldoet. tampons de moderne hygiëne Per pakje van 10 tampons voldoende voor maandelijks gebruik. Normaal f 1-, Speciaal f 1.25 Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht Gelieve mij in discrete blanco envelop te 1 zenden gratis en franco, uw uitvoerige, geïllustreerde brochure met proefpakje o.b. tampons. Naam Straat Woonplaats reeds kunnen merken, vertelt deze ont werper. Men bestelt bij mij meer ge durfde hoeden dan andere jaren. In Scheveningen zagen wij de hoe den die Beeuwkes voor de zomer van 1961 ontwierp, reeds herhaaldelijk dragen. Vooral bretons van fijn stro, pill-boxjes a la Jacqueline Kennedy, bloemenhoeden en op vrijwel wind stille dagen grote modellen van grof gelakt stro, zijn dan favoriet. Men draagt er de simpele rechte jasjes bij, de kraagloze mantels en de zij den ensembles, die van oudsher be kende Haagse modehuizen, zoals Fi nesse, Metz Liberty, Kühne en de Bonneterie, uit de collecties van be roemde Parijse modehuizen naar Ne derland brengen. Modellen van en naar Balmain, Dior, Cardin ziet men op de pier onder andere reeds dragen, maar ook mantels en pakjes naar ont werpen van Balenciaga en De Gi- venchy, door het Amsterdamse mode huis Leeser nu in Den Haag sterk naar voren gebracht. Het wemelt op de pier weliswaar nog niet van de vrouwen die in het zonnetje zomaar mooi lopen te zijn, zegt de modeontwerper Jean Louzac, maar toch begint men er weer te flaneren. Alle Haagse ontwerpers en modehuizen moeten dat stimuleren, vind ik. Voor ons is hier dé kans, om de vele buitenlanders die ons land be zoeken, te laten zien wat Nederland op modieus gebied te bieden heeft. Zelf ben ik van plan mijn volgende collecties speciaal op de pier af te "i Opvallende hoeden werden er al onmiddellijk na de opening van de nieuwe pier in Scheveningen gedra gen. Bretons en bloemenhoeden zijn op het wandelhoofd vooral favoriet, evenals kleine pill-boxjes, naar het voorbeeld van mevrouw Kennedy nu ook in ons land veelvuldig ter completering van de zomergarde- robe gekozen. Grote hoeden van ge lakt, grof stro, zoals rechts op de tekening, blijven gereserveerd voor uitzonderlijk mooi toeer. stemmen, zegt Jean Louzac, die in zijn kleine salon vooral veel Ameri- kaansen kleedt. Voor de avond maakt deze ontwerper reeds ensembles in de kleuren van de zee. Als materiaal wordt daarvoor zware zijde gekozen, juist warm genoeg om er bij avond mee over de pier te wandelen en vanaf het restauranteiland van het uitzicht op Scheveningen te genieten. Niet alleen het restaurant op de pier wordt 's avond echter druk be zocht, veel jongeren zoeken hun ver tier, op het amusementseiland, in de botsautootjes bijvoorbeeld. Voor dat kermisvermaak maakt men geen toi let. Naast goed gekleed publiek ziet 0 Van echt flaneren wanneer het zo stormloopt als hier, komt weinig terecht. Op minder drukke dagen ziet men op de nieuwe pier echter weer vrouwen, die zomaar mooi lopen, te zijn. men zo wanneer de verlichting op de nieuwe pier brandt, ook jonge mannen en meisjes in spijkerbroeken en slob- bertruien flaneren. Men moet er wel aan wennen, vinden de Hagenaars, die nog op de oude pier hebben ge wandeld. Overdag geeft het nieuwe wandel hoofd weer een heel ander beeld te zien. Vissers zijn meestal de eerste bezoekers, wanneer de lokettistes om negen uur in hun glazen hokjes krui pen. Bussen vol dagjesmensen, school kinderen en vakantiegangers komen dan ook al gauw. Voor de pier maken zij geen speciaal toilet. Zoveel mo gelijk bloot benen in shorts, armen in mouwloze of nog minder dan mouw loze hesjes vindt men meestal wel belangrijk wanneer de zon maar even wil schijnen. De oude Scheveningse dametjes die op de pier van het mooie weer komen genieten, doen het anders. Bij gebrek aan een pa rasol wapenen zij zich met een para plu tegen te felle zonnestralen. Tegen koffietijd verschijnen de eer ste. goed geklede vrouwen op de pier. 'Anderen gaan op het terras in zee 's,middags thee drinken: Vooral veel ensembles ziet men er dan dragen, waarvan de japon de draagster de ge- gelegenheid geeft al theedrinkend, ook nog wat zonnebruin op te doen. Dat kan eventueel in een terrasstoel die helemaal achterover gekanteld kan worden. Dat die stoelen ook gebruikt kunnen worden, om gekleed en wel echt te zonnebaden, met alle striptease ver schijnselen die daarbij horen, lijkt ons minder bevorderlijk om de toch altijd min of meer mondaine piergezellig- heid van vroeger nieuw leven in te blazen. Tot de laatste brok beton zaten twee oude heertjes naast ons, de nieuwe pier af te breken. Alleen een klein meisje dat met kokette pasjes aan de hand van haar moeder voorbij wandel de, op weg naar het kindereiland, kon hen vertederen. Net als vroeger von den ze haar jurkje in de Charleston stijl. Ze waren oud genoeg om, toen die mode het wandelhoofd Wilhelmi na veroverde, en van de vrouw in plaats van een hulpeloos wezentje een zelfstandig, jongensachtig persoontje maakte, ook al te hebben gemijmerd over „die goede oude tijd." Het is voor de huisvrouw bijna on mogelijk geworden, de samenstelling van de textielprodukten die zij koopt te achterhalen. Alleen bepaalde mer ken zijn voor haar een zekere ga rantie. Algemene aanduidingen over de sa menstelling, komen nog maar op wei nig stoffen voor. Organisaties die de belangen van de huisvrouw behartigen strijden in ons land onder andere al jaren, voor een duidelijke etikettering bij weefsels en artikelen daaruit ver vaardigd. Op het terrein van de kleureeht- heidsgarantie is men internationaal reeds tot een gunstige vorm van sa menwerking gekomen. Door een groe pering, waarbij vele belangrijke kleur stoffenindustrieën betrokken zijn, werd een kleurechtheidsmerk inge steld. Felisol heet dit merk, dat op met kleurstoffen behandelde katoen, rayon en linnen voorkomt. Stoffen en artikelen uit textiel ver vaardigd, waarop de aanduiding Feli sol is aangebrac.it, zijn in hoge mate tegen verschieten bestand en behou den bij een juiste vasbehandeling lang hun oorspronkelijke kleuren. Dit internationaal toegepaste kleurmerk geeft aan, dat de beste grondstoffen die de industrie ter beschikking staan bij het verfproces zijn gebruikt. Het merk heeft uitsluitend betrekking op was- licht- en weerechtheid van de stoffen, waarop het is aangebracht. De huisvrouw kan dit kleurechtheids- merk in de vorm van een hangkaar- tje, een plaketiket of een ingenaaid etiket op met kleurstoffen behandelde textiel en artikelen daaruit gemaakt aantreffen. Koffiedrinken in een makkelijke stoel, daarvoor koos deze bezoekster van de pier een fraai wit wollen pakje en een van bloemblaadjes ver vaardigd hoedje. •n Van onze correspondent ARNHEM De nieuwe directie van de toneelgroep Theater zal, wanneer de Arnhemse raad met de gedane voorstel len akkoord gaat, wensen vervuld krij gen waarvoor de thans nog fungerende, doch volgend jaar vertrekkende directie zo zeer gevochten heeft. B. en W. van Arnhem stellen in de lang beloofde en nu eindelijk verschenen no ta voor om de accommodatie in de schouwburg te verbeteren door de bouw van een nieuwe foyer en uitbreiding van de repetitieruimten. Voorts wil het col lege medewerking verlenen aan een on derzoek dat kan leiden tot verandering van de organisatie en de kaartverkoop (abonnementen en/of couponsysteem). B. en W. willen ook aandacht besteden aan verhoging van het aantal jeugdvoor stellingen en aan stimulering van be- drijfsvoorstellingen. Zij willen voorts ge legenheid geven tot uitbreiding van het aantal normale avondvoorstellingen van Theater in Arnhem. Tenslotte zijn B. en W. bereid om de schouwburgcommissie een bredere basis te geven door uitbrei ding met twee raadsleden en daarnaast twee vertegenwoordigers uit de burgerij. Advertentie (Bekende Schriftelijke Cursus) Soestdijkerstraatweg 83 - Tel. 45432 Vraagt ons gratis prospectus voor: Ondarwlfxartakta. - H.B.S. - Gymnasium, M.B.A. - Mulo A en B. - Middelbare akten Frans, Duits en Engels.- Nadartandt M.O.A.- Wiskunde L.O. en M.O. A. Hoofdcorrespondent V.T.H - Praktifkdiploma - Boekhouden. - Middenstands» diploma. - Franse, Duitse en Engelse Handels correspondentie, door Rita Beukman AMSTERDAM. Er kan niet genoeg op gewezen worden, hoe be- langrijk de taak van de ouders is bij het beveiligen van kinderen tegen zedendelicten, zegt mejuffrouw mr. A. A. Schwartz, die in Amsterdam officier is bij de rijkspolitie voor jeugdzaken. Mijn erva ring is dat de huidige generatie van ouders op dit gebied dikwijls ontstellend naïef is. Het blijkt herhaaldelijk dat men zich de gevaren nog altijd bepaald niet realiseert. Het toepassen van strengere straf fen voor zedenmisdrijven zou in ze kere zin een gemakkelijke oplossing zijn voor het bestaande probleem, aldus deze vrouwelijke insider die door haar functie herhaaldelijk be moeiingen heeft met zaken waar ginder jarigen bij betrokken zijn. ok de politie ziet deze oplossing echter niet als werkelijk effectief. Aan de preventie van zedenmis drijven zal vooral doelmatig ge werkt kunnen worden, door het be steden van meer aandacht aan de kinderen. Het is onvoorstelbaar hoe men in vele gevallen in die aan dacht tekort schiet, zegt mejuf frouw Schwartz. De ouders zijn in dat opzicht tegenwoordig dikwijls ongelofelijk nonchalant. VRIJHEID TE GROOT Hele dagen laat men de kinderen in straten, parken enzovoorts rond lopen, zonder dat men ook maar in de verste verte weet waar ze zijn, wat ze doen. In vrijheid opvoeden is uitstekend. Men moet kinderen echter nooit meer vrijheid geven dan ze aankunnen. Controle blijft belangrijk, ook bij de moderne op voeding die op vrijheid is gericht. Het is zeker niet altijd louter toeval lig dat bepaalde kinderen het slacht offer worden van bepaalde feiten. De omstandigheden waaronder het kind thuis opgroeit, kunnen zeker ook grote invloed hebben. Er zijn nog altijd een heleboel ouders die helemaal niets aan sexuele voorlichting doen, zegt me juffrouw Schwartz. In de huidige maatschappij wordt de jeugd ech ter de hele dag door gesprekken, door publicaties enzovoorts, met de sexualiteit geconfronteerd. Op zichzelf is dat niet zo verkeerd. Het is zeker niet nodig net als vroeger, de sexualiteit helemaal onder de dekmantel te houden. Men dient de kinderen echter ook bij te brengen, dat er mensen zijn die op sexueel gebied anders rea geren dan normaal. Vele ouders houden hun kinderen alleen herhaal delijk voor, dat zij niet met vreem den moeten meegaan. Als die vaar- schuwing zonder een voor het kind begrijpelijke toelichting wordt gege ven, prikkelt het heel dikwijls juist de nieuwsgierigheid. Men dient hen op een verstandige manier ook uit te leggen, welke gevaren er drei gen als zij ingaan op toenaderingen van mensen, die zij niet heel goed kennen. Men moet hen zelfs bijbren gen, dat onder bepaalde omstandig heden het alleen zijn met iemand die zij wel kennen gevaarlijk kan zijn. Iemand kan immers heel sym pathiek zijn en toch bepaalde afwij kingen hebben. ARGELOOSHEID Nog steeds worden veel kinderen bijzonder gemakkelijk het slachtof fer van zedendelinquenten, doordat ze argeloos alle invitaties voor ijs jes, autoritten enzovoorts aanne men, meent mejuffrouw Schwartz. Voor die argeloosheid zijn de ouders hoogst verantwoordelijk. Zij zijn van nature de aangewezen perso nen, de kinderen op de gevaren daar van te wijzen. Bij jonge kinderen ligt het beslist nog geheel aan de moeders, hoe zij gekleed zijn. Ter bescherming van het kind, dat zich de gevaren daarvan nog niet kan realiseren, dienen zij er op te letten, dat het geen kleding draagt die voor labie le figuren een zekere verleiding zou kunnen betekenen. Een bepaald schaamtegevoel blijft nu eenmaal voor hun eigen veiligheid noodzake lijk. Bepaalde reserves bij de om gang met anderen eveneens. Men kan niet verwachten dat jonge kinderen dat zelf begrijpen en aanvoelen. Dit bij hen aan te kweken is bij de opvoeding een be langrijke taak. Nogmaals, bij de op voeding dient de vrijheid op de leef tijd afgestemd te zijn. Volkomen ongebondenheid brengt voor kinde ren heel grote gevaren mee. Die ongebondenheid komt overigens maar zelden uit een bewust opvoe den tot vrijheid voort. Integendeel. De oorzaak is doorgaans verregaan de onverschilligheid van de ouders. Die nonchalance en een onvoorstel bare naïviteit zijn er tegenwoordig vooral de oorzaak van, dat ouders zo weinig aandacht aan hun kinde ren besteden. Dat ervaren wij her haaldelijk zegt mr. Schwartz, die kort geleden op verzoek van de Na tionale Vrouwenraad het standpunt van de politie in verband met de bescherming van kinderen tegen, zedendelicten uitgebreid toelichtte. OOK DE OUDERS Deze naïviteit en nonchalance maakt het dringend nodig, dat ook aan de voorlichting van de ouders meer wordt gedaan. Dat zou bij voorbeeld via de communicatiemid delen zoals radio en televisie kun nen .gebeuren, zegt zij. Een hoge stapel kranten en tijdschriften schuift zij weg op haar bureau, waarachter zij zich reeds zo dik wijls in de achtergronden van ze dendelicten heeft moeten verdiepen. Zo dikwijls heeft zij daarbij ook moeten vaststellen, dat gebrek aan toezicht, aan aandacht, het kind in grote gevaren brengt. Het zou ook heel nuttig zijn ais kraiiten en tijd schriften inplaats van sensatiever halen over aanrandingen te publice ren, meer aan. de preventie op dit gebied gingen meewerken door voorlichtende artikelen op de ouders gericht, merkt zij op. PERSONEELSTEKORT Wat die voorlichting aangaat heeft naar mijn mening ook de po litie een belangrijke taak. Door te kort aan personeel kan door ons echter op dit terrein veel te weinig worden gedaan. Dat personeelstekort schept in dit verband ook nog vele andere pro blemen. Uit veiligheidsoogpunt is het bijvoorbeeld eenvoudig een ramp, dat de gewone surveillerende agent steeds meer uit het straat beeld gaat verdwijnen, zegt deze juriste bij de politie. Een agent die in een vaste wijk met de surveil lance is belast, kan heel belangrijk zijn ter voorkoming van zedenmis drijven. Zo'n agent kent de straten die onder zijn controle vallen. Hij weet meestal welke kinderen zich daar dikwijls hele dagen zonder enig toezicht van de ouders ophou den, enzovoorts, enzovoorts. Juist door zijn kennis van een bepaalde wijk, zal hij het eerder dan de in auto's surveillerende agenten mer ken, wanneer er iets verdachts ge beurt. De ouders zouden er ook meer op dienen te letten, waarmee de kinderen thuis komen en wat zij zeggen, aldus mejuffrouw mr. Schwartz. Een verstandige moeder zal het toch vreemd vinden, als haar kind met geld of snoepgoed aankomt, waarvan zij de herkomst niet kent. Op een tactische manier vragen stellen, kan dan dikwijls reeds van het begin af erger voor komen. Meestal gaan de ouders echter pas nadenken, als het te laat is. DIRECT POLITIE Kinderen voelen soms aan als er gens gevaar dreigt, zonder dat zij weten waarom. Als een kind niet meer naar een bepaalde winkel wil, een. zwembad, een park, een kap per, een speelplaats of zo, leggen de ouders dat dikwijls al te gauw als eigenwijsheid of wispelturigheid uit. Onbewust kan een kind daar echter een zeer gegronde reden voor hebben. Ik kan er ook niet genoeg op wij zen hoe belangrijk het is, elk ver dacht feit dadelijk bij de politie te melden, zegt mejuffrouw Schwartz. Niet alleen de ouders maar elke volwassene zou dat moeten doen. Ter voorkoming van zedenmisdrij ven is dat van enorme betekenis. De ernst van de zaak gaat voor een kind eigenlijk pas spreken, door de reacties van de ouders op het ge beuren, de politieverhoren enzo voorts. De houding van de volwassene tegenover deze materie, bepaalt dan ook grotendeels de omvang van de gevolgen voor het kind. bopwd en sedertdien herhaaldelijk herbouwd, ontleende de ontwerper zijn creatie Montauroux 1956. In dat jaar de sensatie van zijn collectie in Parijs. Verwaarloosd Drie namen in zwarte letters op een witte rechtopstaande steen, daarboven een grote am phora met gebeeldhouwde doek, een klein stukje grond waarop een liguster en rode begonia's bloeien, dat is het graf van de man die in Parijs op zijn gebied eens tot de zeer groten behoorde. Christian Dior hield van de préal- pes Varoises. In de gemeente Mon tauroux met zijn ongeveer duizend in woners, maar kadastraal groter dan Parijs, kocht Dior het enige daar aan wezige oude kasteel als buitenver blijf. Aan het kapelletje van Saint- Barthélemy, in de dertiende eeuw ge- Tegenover Montauroux op een an dere bergtop ligt Callian, hemels breed gezien als het ware binnen handreiking. In werkelijkheid door het dal anderhalf uur gaans. Daar, in Callian. op een naar onze begrip pen tamelijk verwaarloosd kerkhofje, ligt Dior begraven. Vlak bij zijn fa miliegraf ligt Paul Lebrun, een slacht offer van de ramp van Fréjus in 1959. Nog geen tien meter verder houden een paar houten latjes elkaar in een laatste krampachtige poging tot saamhorigheid staande. Dertig jaar geleden begrensden zij het grafje van een tweejarig meisje. Tussen het gras, de thijm en de veldbloemen ligt een emaille bordje, gebarsten en half verroest. De naam Renée en de twee jaartallen van geboorte en overlijden zijn nog net te lezen. De familie van Renée is weggetrokken. De wereld in. Naar Cannes. De zon slaat haar hitte op de lange kerkhofmuur. Twintig minuten later komt uit een onheilspellend zwarte hemel een onweersbui gepaard aan zware regenval, die de paden op het kerkhof tot een glijbaan van klei maakt. Als dit voorbij is neemt de zon de aarde het water weer af en wat er overblijft zijn barsten en klo ven, waarin de wijnstok, de olijf boom, de agave en de palmboom hun groeikracht vinden. Vergankelijkheid De kerkhofmuur is door de invloed van zon, wind en water geworden tot een monument van de Vergankelijk heid. Van de eens kleurige ornamen ten van ijzerdraad met kralen er aan geregen, is niets meer over dan een verzameling grillige, roestige staket sels, die als roerloze reuzenspinnen hun val afwachten. In de ronde a- zen kastjes op de graven rusten de roze immortellen onaantastbaar in hun wassen onsterfelijkheid. Op som mige graven staan in ijzeren lijsten portretten. Een militair in uniform, een meisje in haar communiejurkje, een jonge vrouw. „Enlevé a notre affection" staat op een enkele steen. Ontheven aan onze genegenheid. De klok van het kapelletje iïi Montauroux luidt de ves per. Over de bergen die in dit deel van Frankrijk indrukwekkend zijn zonder dreigend te worden en over het dal dat beschutting biedt zonder dat de mens er zich in voelt opgeslo ten, drijft het geluid over naar Cal lian. De doden liggen hoog op de berg, boven het stadje. Daar rust ook de modekoning Dior. Advertentie de sigaar die zulke optimis- ij ten kweekt! """SANTOSA (22 cf- voor rokers I/vl \met smaak! Verlanglijstjes laten dikwijls niet veel eigen initiatief en fantasie aan de goede gever over. Heeft het bruidje bij haar wensen bijvoorbeeld thee- en koffiebussen staan, dan zijn deze huishoudelijke spulletjes vlug bij de winkel om de hoek gekocht. Maar met de „bussen" die wij zagen, zal zij extra gelukkig zijn. Het zijn hoge teakhouten dozen. De enige dekoratie is een metalen medaillon in het mid den van de doos. De letter T van tea of C van coffee is er in gegraveerd. Het land van herkomst is Denemar ken. Lauwe limonade tijdens een warme stranddag drinken is niet bepaald ver frissend. Voor flessen drank die voor een picnic of autotrip worden meege nomen, is hier iets op gevonden. Daags voor het tochtje wordt een blik, gevuld met ijs in de koelkast ge zet. De volgende morgen wordt dit, tezamen met drank en lunchpakket in de weekendtas meegenomen. Als de kinderen zich moe gehold hebben en zeuren om iets kouds krijgen ze door middel van dat blik nu lekkere ge koelde limonade. Make-up flesjes in een handtas ziin meestal een nogal onhandige geschie denis. Schroefdonpen kunnen los gaan en de crème, de nagellak of de re mover bederven de voering van de tas. Een handig rond metalen doosje dat niet leeg kan lopen vervangt het flesje met remover. Wilt u vlug uw rode nagels voor dageliikse, minder kleurige verwisselen, dan zijn de doekjes die in het doosje zitten hier bijzonder praktisch voor. Met die in speciale olie gedrenkte lapies kan de nagellak verwijderd worden. Tevens worden de nagels via de doekjes van een voedende laag voorzien die afbre ken voorkomt. Eén doekie kan meer malen gebruikt worden. De olie waar in het gedrenkt is, is zacht geparfu meerd. Voor mama en baby is er een handig talkpoederbusje, in de vorm van een popje. Babv zal met grote ogen kijken naar dit busje in de vorm van een mannetie dat als haardos een borstel op het hoofd draagt. Door middel van de borstel kan de taik- poeder over de huid van de baby ver deeld worden. Deze ongewone taUc- poederbus is uitgevoerd in zachte pas teltinten. NIJMEGEN In de Waal is gister middag de dertigjarige pater W. Boots uit het studiehuis van de paters La zaristen in Nijmegen verdronken. De pater was met een confrater aan het kanoën. Door een verkeerde ma noeuvre sloeg het vaartuigje om.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9