ZILVERBERG BEHOORT TOT DE FAVORIETEN VAN DE RONDE VAN DE TOEKOMST JË4 PIETRANGELI KANSLOOS TEGEN SNELLE CRAWFORD Lesley Turner verslagen programma' I OMDATlicht zacht, kleuren zonnig en blij moeten zijn, omdat u niet geplaagd wil worden door hinderlijke reflecties-daarom.. Negentien landen met 128 renners Draverijen in Joure Duitse atletes voor Enschede sKN H1 OVERSCHRIJVING NOG STEEDS KNELPUNT Y. Kitty's Zoon won te Emmeloord GD ZONNEBRILLEN Joop de Mos vaste coach van de Tennisbond Hij rolt naar de volgende ronde Weduwe van markies betwist geldigheid van testament Humanitas wil wettelijk deel toto-opbrengst Laver had het zwaar op Wimbledon vierde geplaatst Te afivachtend Spanning Kort Vierde dame er uit Met ere Eindstand sporttoto vandaag Waterlandkerkje te duur vanuit de lucht IN HET KORT vandaag HULSTWORDT UITGEBREID Vijf dagen werken Vlaggetjesdag Bniinisse laatste week juli Algemene vergadering Waterschap N.Beveland Vrijdag 30 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Van een speciale verslaggever T. ETIENNE. Kees Rijvers zal niet aan de start staan. De in Frankrijk zo populaire voetballer zal de Nederlandse onafhankelijken, die zondag zullen starten in de Ronde van de Toekomst door Frankrijk, geen succes kunnen toewensen. De kleine linksbinnen van St. Etienne vertoeft met vakantie in Breda. Maar onder die tienduizenden die zondag het vertrek van Goddets nieuwe creatie zullen gadeslaan, zal Rijvers niet gemist worden. De aandacht zal uitgaan naar die wielrenners, die als eersten zich in het grote avontuur van de kleine Tour zullen storten, óók naar de Nederlanders, van wie Huub Zilverberg als een van de favorieten wordt gezien, óók echter naar Knoops, Groeneweg, Snijder, Hugens, Van der Ven, Verstraete en Janssen, die het achttal van ploegleider Sjefke Janssen completeren. d'Huynslager, de Zwitsers Maurer en Lutz, de Deen Bangsborg, bekend uit Warschau-Ber- lijn-Praag, de En gelse klimgeit Bill Bradley en diens landgenoot Alan Ramsbottom, de Portugees Sous a Cardoso, de Polen Gazda en Para- dowski, de Zuid sla viërs Valcic en Lavacic en de Fran sen Beaufrere en Le Baube, winnaar van de Ronde van Tunesië. Ook de Italianen, die met een weinig bekende equipe komen, dienen niet te worden onderschat. TtE 128 renners, die in totaal negen- tien landen vertegenwoordigen, zijn ondergebracht in zestien ploegen van acht, namelijk West-Duitsland, België, Canada, Spanje, Frankrijk, Groot-Britannië, Nederland, Italië, Luxemburg, Marokko, Polen, Portu gal, Scandinavië (Zweden, Noor wegen, Denemarken en Finland), Zwitserland, Uruguay en Zuidslavië. Van dit grote aantal coureurs zijn er velen on bekend en het is dan ook zeer ris kant om een fa voriet voor de eindzege aan te wijzen. Niettemin sprin gen er enkele namen naar voren en dat is dan in de eerste plaats die van de Span jaard Angelino Soler, die dit jaar de Ronde van Spanje voor professionals en onafhankelijken won en ook zege vierde in de Ronde van Andalusië en in BarcelonaMadrid. Om nog even bij de Spanjaarden te blijven, ook Anto nio Gomez del Mo ral is een zeer sterke coureur. Hij behaalde dit jaar vele ereplaatsen en heeft het voor deel dat hij zich op vlak terrein even goed thuis- voelt als in de bergen. DALZijnte0releeenn HUGENS goede verrichting in staat moeten worden geacht en die men zeker niet mag uitvlakken, wanneer men nagaat wie de kansheb bers zijn. Tot deze categorie behoren de Belgen Christiaens, Delahaye en ZILVERBERG GROENEWEG De Nederlanders Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM Zaterdag om twee uur begint een programma van vier dra> verijen in Joure. Onze favorieten zijn: CAPTAIN FEZPRIJS (2040 m.) Zojan Zandra H. v. S. Yvetta M. CARIENELPRIJS (heat, 1640 m.) Wachtel P Union Yrma Dunst. Outsider: Williams Juweel. ZILVEREN ROOS (2040 m. voor amatrices) Trabant Tombola Torero CAVALIEPRIJS (2040 m.) W Petrosia van Hiddum Toomél D New Spencer. KASSEL (ANP) Voor de landenwed- strijd atletiek (dames) tussen Neder land en West-Duitsïand, die op 9 juli in Enschede wordt gehouden, is de Duitse ploeg als volgt samengesteld: 100 m: Renate Bronnsack en Martha Langbein; 200 m: Maren Collin en Maria Jeibmann; 400 m: Margret Buseher en Gisela Henning; 800 m: Antje Gleichfeld en Rosemarie Nitsch; 80 m horden: Erika Fisch en Ingrid Schlundt; 4 x 100 m: Anni Biechl, Renate Bronnsack, Martha Langbein en Maren Collin; Hoogspringen: Ingrid Becker en Rita Kortum; Verspringen: Helga Hoff man en Gudrun Scheller; Kogelstoten: Si- grun Grabert en Mariene Klein; Discuswer pen: Johanna Bienert en Kriemhild Hauss- mann; Speerwerpen: Anneliese Gerhards en Erika Stroessenreuther. PROFTENNISSPELERS NAAR NOORDWIJK NOORDWIJK. Het sterkste tennis ter wereld zal op vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 augustus te zien zijn op de banen van de Noordwijkse Sportvereni ging. En niet als demonstratie maar in een klem toernooi volgens afvalsysteem. Dit toernooi telt mee in de serie, die ,j,mer ingesteld voor het we reldkampioenschap van zijn profs ,,op de lange baan", dwz. voor het jaar 1961. De topgroep van zijn spelers nemen in Noordwijk deel, namelijk Gonzales, Hoad, Gimeno, Segura, Trabert, Mac- kay, Almedo en Bucholz. Nederland heeft meer dan eens prof wedstrijden te zien gekregen doch steeds als demonstraties, nimmer in een afgerond toernooi. T/AN DE Neder landers wordt vooral Huub Zil verberg hoog aan geslagen. De cou reur uit Goirle heeft ondanks het feit dat hij de ronde van Spanje niet beëindigde, door zijn presta ties in de Vuelta indruk gemaakt in het buitenland. Men beschouwt hem dan ook al gemeen als kop man van de oranjeformatie. Ook de namen van Knoops, Van der Ven en Groeneweg hebben een beken de klank in de wereld van de ama teurs en onafhankelijken. Jan Hu gens zal het waarschijnlijk van de bergen moeten hebben en Mik Snijder, Miel Verstraete en Jan Janssen, die het achttal completeren, moeten ook in staat worden ge acht hun partijtje mee te blazen. SNIJDER KNOOPS Van der VEN ongeveer Het parcours 'ET parcours van de Tour MMMMMK de l'Avenir komt in grote trekken overeen met dat van de grote tour tussen St. Etienne en Parijs. Alleen heeft men voor de amateurs de etap pes wat ingekort en de zwaarste bergen vermeden. Toch moet er nog altijd een traject van 2209 kilometer worden afgelegd in veertien etap pes, die worden JANSSEN In Engels voetbal LONDEN (A.P.). De bond van En gelse voetballers heeft een besluit van de Engelse clubs om het huidige over schrijvingssysteem te handhaven als to taal onaanvaardbaar van de handge wezen. Dit systeem houdt in dat een speler niet zonder toestemming van zijn club naar een andere club mag over gaan, ook al is zijn contract afgelopen. De bond heeft aangekondigd stappen bij de minister van arbeid te zullen doen tegen het besluit, waarmee de clubs teruggekomen zijn van hun vroe gere toezeggingen. EMMELOORD. Gisteren heeft tij dens de koersen in Emmeloord entraine- ment Wagenaar zich weer laten gelden in de serie-draverij, waarin Y Kitty's Zoon zowel de serie als de finale won. De uitslagen waren: UnionprUs: 1 Zizi Juweel (B U de Jong), 2 Zomervogel S, 3 Yell. Toto winnend ƒ2,10, pl. 1,50, 3 en 2,10, koppel 7, cov. f 14,60. Saxoniaprtfs (eerste serie): 1 Kitty's zoon (J Wagenaar), 2 XB H, 3 Zizi Juweel, toto winnend 1,50, pl. 1,30 en 1,50, koppel 4,40, cov. 5. SaxoniaprUs (tweede serie): 1 Xalisko (De Jong), 2 Ylinotte, 3 Vink S, toto winnend 3, pl. 1,30 en 1,20, koppel 2,60, cov. 3,20. Finale: 1 Y Kitty's Zoon (Wagenaar), Xalisko, 3 Ylinotte, toto winnend 1,30, pl. 1,40, 1,40 en f 2,50, koppel 2,70, cov. 2,30. Minervaprüs: 1 Mayfair, 2 Leone, 3 Grey Cloud. Toto: w. 3,50, pl. 2 en 1,90, kop pel 4,90, cov. 4. Plrolineprüs: 1 Zilverfasant S (J Wagenaar Jr), 2 Zoritha, 3 Witvoet. Toto: winnend 2,20, pl. 1,80, 2,20 en 5.50, kop. 3,20. COV. 5.70. Frisiaprtfs: 1 Petna, 2 Amourette, 3 Staats geheim. Toto: w. 11,30, pl. 3,20, 3,10, kop, 21,10: cov. 3,50. Totale omzet 21.598,50. Advertentie POLAROID onderbroken door een rustdag na de vijfde rit. Dit parcours is zeer geacciden teerd. Reeds op de tweede dag gaat de karavaan de Alpen in met als grootste obstakels de Porte, de Mont Cenis, de Braus en de Brouis. Wan neer deze achter de rug zijn volgen na een week de Pyreneeën met „reuzen" als de Ares, de Aubisque en de Tourmaiet. Ook staat er, in Limoges, een indi viduele tijdrit over 42 km op het programma. Drie maal volgen de amateurs en de profs precies dezelfde route: van Antibes naar Aix en Provence, van Montpellier naar Perpignan en van Perpignan naar Toulouse. De reglementen voor beide ronden zijn gelijk. Dat houdt dus tevens in, dat de klasse menten In de Tour de l'Avenir op de zelfde wijze wor den opgemaakt als in de Ronde van Frankrijk. Het totaalbedrag aan prijzen is bijna tien miljoen oude francs, 73.500 gulden. De renners starten 2 tot 2% uur voor hun collega's in de grote Tour. Na aankomst zullen zij vervoerd wor den naar de plaats, waar vandaan de volgende dag ver trokken wordt. Het toch al bonte schouwspel, dat dé Tour de France alleen bood, wordt dus met ingang van zondag nog kleuriger en nog grootser. De toe schouwers zullen nu eerst de ren ners uit de kleine tour zien voorbij komen, daarna de publiciteitskaravaan coureurs uit de grote tour. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Al jaren bestaat bij de Tennisbond de behoefte aan een coach die het gehele jaar in dienst is. Meermalen is er voor korte tijd een buitenlandse coach en trainer in dienst geweest. Nu de fianciën, dank zij ver schillende subsidies toelaten om een vaste coach aan te stellen, heeft het be stuur voor deze functie niet een buiten lander doch met ingang van 15 oktober de bekende Nederlandse tennisleraar Joop de Mos geëngageerd. De Mos is reeds tal van malen kam pioen van de tennisleraren geweest, heeft ook deelgenomen aan internatio nale toernooien van de profs en geeft al jaren lessen, ook aan de topspelers van ons land. Hij zal zijn werk over het ge hele land, dus ook in de districten, uit strekken met behulp van de tennislera ren in deze districten. VERSTRAETE en tenslotte de Jour de Java, Karanos en Iniopile nemen zondag deel aan de Eliterennen, een draverij over 2500 meter te Gelsen- kirchen. NEW YORK (A.P.). Mevrouw Margaret Strong, de weduwe van markies George de Cuevas en de kleindochter van John D. Rockefeller, zal de rechtsgeldigheid betwisten van een met de hand geschreven, twee regelig testament van de markies, waarbij een secretaris tot universeel erfgenaam is gemaakt. Volgens mevrouw Strong heeft de secretaris, Horacio Jorge Guerrico, erin toegestemd af te zien van de gel digheid van dit testament. Hij heeft een beëdigde verklaring afgelegd, aldus de weduwe, waarin tevens ge vraagd wordt een tien jaar ouder testament te erkennen, waarin zij als enige erfgename wordt genoemd. Mevrouw Strong betoogt dat haar echtgenoot sinds het auto-ongeluk, dat hem in 1956 overkwam, niet meer in staat was de aard en het gevolg van belangrijke daden of beslissingen te Het betwiste testament is gedateerd op 11 juli 1960. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het bestuur van de Nederlandse vereniging voor maat schappelijk werk Humanitas vraagt in een brief aan de minister van justi tie en de leden van de Tweede Ka mer wettelijk vast te léggen dat een deel van de opbrengst van de voet baltoto wordt toegewezen aan het maatschappelijk werk. Dit is een reactie op de mededeling dat bij het Koningin Julianafonds de overkoepelende organisatie van alle verenigingen voor maatschappelijk werk, nog bijna 1,2 miljoen gulden onver deeld ligt, aangezien enkele verenigin gen hebben geweigerd geld van de toto aan te nemen. Over de bestemming van dit geld zal waarschijnlijk pas wor den beslist als het wetsontwerp tot wij ziging van de Loterijwet is aangeno men. Humanitas stelt voor een nieuwe stich ting in het leven te roepen, waarin al leen die organisaties voor maatschap pelijk werk zitten, die geen principiële bezwaren hebben tegen een verdeling van de toto-opbrengst. ZATERDAG 1 JULI RADIO Eigen nieuwsdienst WIMBLEDON. In Austra lische zomerhitte werd het een Australische tennis-dag op Wim bledon: vijf Aussies speelden zich in de laatste zestien. Maar daar naast was er een Amerikaanse glorie. Want Crawford, no 10 in zijn land, slaagde er waarlijk in om de Italiaan Pietrangeli, de no 3 van Wimbledon in vier sets te ver slaan, raak te verslaan, met 26 63 64 64. En daarmee zijn dus de beide finalisten van Parijs, Santana en Pietrangeli, reeds in de derde ronde te Wimbledon uit geschakeld. Treffend voorbeeld van het verschil van het spelen op gras en op gravel. En als we nu de balans opmaken van die laatste zestien, dan blijkt dat daarin voorkomen: vijf Australiërs, vier Engelsen (ongekende luxe twee Amerikanen en van India, Mexico, Zuid-Afrika, Chili en Venezuela elk één. Van het vaste land van Europa geen enkele. Een speurend, afwachtend spel, op het defensieve afgestemd, tegen een immer doorgaande aanval, dat was de strijd van de Italiaan tegen de dynamische Craw ford. Dat had succes in de eerste set, vooral door het scherpe passeren langs de te veel en te vroeg oplopende Amerikaan: 6—2. Maar toen Craw ford minder ging riskeren, toen hij ingeschoten raakte, vooral op de services uit de srtnjd. van Pietrangeli, toen hij deze doorbrak, en hij de tweede set gewonnen had, toen realiseerde de Italiaan zich de situatie niet voldoende. Hij waagde de tegenaan val niet. Hy kreeg minder kans om zijn verdediging op scherp te stellen. En zon der dat hij tot een prestatie van groot spei kwam, ging hij geleidelijk ten onder. Als een middelmatig speler. ronde, zoals van Ayala tegen de lange Amerikaan Froehling, zoals van Segal, de overwinnaar van Santana tegen do Rho- desiaan Bey, zoals van McKinley tegen de Pool Gasiorek, van Fraser tegen zijn landgenoot Mulligan, van Krishnan tegen de gelaten Sirola. Maar er waren ook in tense gevechten. En daaronder dat van Laver tegen de Duitser Bungert. In ge vaar, zoals tegen Darmon, kwam de Australiër niet, al was het heel vreemd dat hij na een klasse-overwicht in de eerste twee sets (62 61), helemaal de touch op zijn service en vooral op zijn smash verloor, wat de Duitser uitstekend exploiteerde. Wonderlijk zoals die zich aanpaste aan het snelle gras. Zijn drives in de opsprong verrasten Laver. De diepe lobs brachten hem, slecht op smash, in moeilijkheden. Hij verloor, hoewel hij in de derde set meer dan eens de lèiding had, die set met 810. Meer dan dat: de vierde met 46. Laver knoeideMaar eens te meer vond hij in het gevaar van de vijfde zijn moreel en zijn spel terug: 63. Er waren meer van deze korte gevech ten in de zestien partijen van de derde De Duitse atleet Helmut Janz heeft te Londen met een tijd van 50,7 sec het Europese record op de 440 yards horden scherper gesteld. Het oude re cord stond op naam van de Rus Lituev (51,3 sec). De Nederlandse Els Nieuw- poort eindigde in een race over 880 yards als vierde in 2 min 18,1 sec. De Engelse Joy Jordan won in 2.08,7. Het Nederlandse golfteam voor het amateur-teamkampioenschap in Tervue- ren (2526 juli) bestaat uit mr. J. Du- dok van Heel, R. v. Erven Dorens, J. Eschauzier, A. Knappert, A. Roland Holst, W. Smit en mr. O. van Zinnicq Bergmann. Bob Hewitt moest wel wonderlijke capriolen maken om in het heren enkelspel weer een ronde verder te komen. Toch heeft een dergelijke dui keling als hierboven vastgelegd het hem niet onmogelijk gemaakt om gis teren van de Belg Brichant in drie sets te winnen. De regering van Cuba heeft de voor lopige Algerijnse regering, gevestigd te Tunis, erkend als de wettige regering van Algerije. Een tour de force gaf de jonge Brit Sangster tegen de Amerikaan Ralston. Hoog was het peil niet, maar het werd een uitermate spannend gevecht, waarin de service van de Brit tenslotte een heel grote factor was. Uit achterstand van 68 46 (ondanks setpunten in de eerste set) won hij tenslotte in vijf sets: 64 6—3 64. En dat deed ook de andere Brit Knight, die weinig geoefend heeft door zijn meningitis in Amerika en door droeve familie-omstandigheden in het voorjaar. Hij trof het in die derde ronde een van de minder sterke Amerikanen als tegenstander te hebben; hij won na 64 games met 1210 5—7 62 79... 6—0! De Australische Lesley Turner, die in het voorjaar overwinningen op Haydon, Smith en Truman op haar naam bracht was niet opgewassentegen de felle wil en het jagende spel van de kleine Ame rikaanse Mimi Arnold, geen onbekende te Wimbledon. Aldoor teruggedrongen naar het achterveld kon zij te weinig haar lage drives langs Mimi slaan en al bracht de lob nu en dan uitkomst, tot overwicht kwam zij niet. En met 75 64 ging de eerste geplaatste speelster Angela Mortimer bewees dat de tennis arm genezen is en dat zij weer die mee- dogenloos-scherpe drives kon slaan, waarom zij gevreesd is. Zij boekte een record: 60 6—0 in 23 minuten tegen een landgenote, Durose. Maris-Van Eijsden hebben er van ge maakt wat er van te maken was tegen de no. 1 geplaatste Fraser en Emerson: I6 46 36. Zij mochten dan de eerste set verliezen met 16 en slechts zeven punten vergaren, waarvan vier uit een wonderlijke service-game van Van Eijs den, in de tweede ging het waarlijk gelijk op tot 44, met de Nederlanders zelfs steeds vóór, aldoor zoveel mogelijk spe lend op de niet zo zekere en wat lang zame Emerson. Toen verloor Maris zijn service-game door uitermate sterk spel van Fraser: 46. In de derde set wonnen zij zowaar de service van Emerson, die drie smashes miste op goede lobs. In deze s'et werden zij niet outclassed", doch de overmacht was te groot, vooral die van Fraser: 36. De voornaamste uitslagen waren: Herenenkelspel, derde ronde: Laver (Austr.) versl. Bungert (Did.) 6—3 6—1 810 4—6 6—3; Fraser versl. Mulligan 6—2 3—6 6—2 6—1; Hewitt (Austr.) versl. Brichant (B.) 6—2 6—3 6—4; Ayala (Chili) versl. Froelingh (Am.) 6—2 7—5 64; Knight (Eng.) versl. Bond (Am.) 12—10 5—7 6—2 7—9 6—0; Emer son (Austr.) versl. Douglas (Am.) 6—3 6—0 5—7 6—4; Taylor (Eng.) versl. Belkhodja (Tun.) 6-4 3—6 6—4 6—3; Krishnan (Ind.) versl. Sirola (It.) 6—4 3—6 6—3 6—1; Palafox (Mex.) versl. Pickard (Eng.) 6—3 6—3 6—2; Sangster (Eng.) versl. Ralston (Am.) 6—8 4-6 6—4 6—3 6=—4; Segal (Z.A.) versl. Bey (Rhod.) 6—3 64 6—4; Pimentel (Ven.) versl. Pilic (Z.Slavië) 4—6 7—5 6—3 3—6 6—4; Craw ford (Am.) versl. Pietrangeli (It.) 2—6 6—3 6—4 6—4; Jacques (Austr.) versl. Dell (Am.) 6—8 6—4 8—6 9—7; McKinley (Am.) versl. Gasiorek (Polen) 6—3 46 6—0 6—2; Wilson (Eng.) versl. Frost (Am.) 6—2 64 6—4. Damesenkelspel: mej. Schuurman (Z.A.) versl. mej. Wheeler (Eng.) 6—1 6—0; mej. Lehane (Austr.) versl. mevr. Brasher (Eng.) 6—2 6—3; mej. Mortimer (Eng.) versl. mej. Durose (Eng.) 6—0 6—0; mej. Arnold (Am.) versl. mej. Turner (Austr.) 7—5 6—4; mej. Ramirez (Mex.) versl. mej. Moffitt (Am.) II—9 1—6 6—3. HerendubbelspeZ, eerste ronde: Craw ford en Douglas versl. Borotra en Man- delstam 64 60 62; Fraser en. Emerson versl. Maris en van Eijsden 6—1 64 6—3. Damesdubbelspel: mej. Reynolds en mej Schuurman (Z.A.) versl. mej. Mortimer en mej. Catt (Eng.) 6—1 6—3. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De eindstand van de sporttoto van zondag luidt: 21 deelne mers met veertien en 320 deelnemers met dertien juist voorspelde uitslagen. Met ingang van gisteren is het vleeswarenfabrikanten verboden ander dan van runderen, varkens, schapen of hoenders afkomstig vlees voorhanden te hebben, te bewerken of te verwerken. Dit gebod geldt thans behalve voor paardevlees ook voor kangoeroevlees. Dit blijkt uit een verordening van het produktschap voor vee en vlees. De re geling zal gelden tot 1 juli 1962. HILVERSUM I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d.huisvr. 10.00 V.d.kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V.d.zieken 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Metropole ork. en soliste. (12.30-12.33 Land- en tuinb. meded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 V.d. jeugd. 14.00 Gram. 14.35 Idem. 15.00 Gre goriaanse zang. 15.30 V.d.jeugd. 16.00 Dansmuz. 16.30 Gram. 16.40 Instr.oet. 17.00 V.d.jeugd. 18.00 Int. tenniskamp. Wimble don. 18.10 Kunstkron. 18.35 Rep. Tour de France. 18.45 Van klanten en wanten we ten, vragenbeantw. 10.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Lichte muz. 19.40 Tour de France. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Gram. 20.15 HoUand Festival 1961: Simon Boccanegra. opera. I.d. pauze 21.30—22.00) Tour de France en gram. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 v. d. toeristen. 9.20 Gram. V.P.R.O.: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.15 Morgenwijding. VARA: 10.20 Licht progr. 10.50 Gevar.pro gramma. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 V.d. teenagers. 14.10 V.d.jeugd, 14.45 Van de wieg tot het graf, praatje. - 15.00 Gevar.muz. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 De Afrikaan opnieuw tussen twee we relden, lezing. 18,35 Lichte muz. 10.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepar tout, lezing. 10.40 Leven in een verdeelde wereld, klankb. (III). 19.55 Deze week, le zing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Lichte muz. 21.15 Soc.comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Lich te muz. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE KRO: 17.00 V.d.kind. NTS: Eurovisie: 17.30-18.30 Rep. Aken v. Concours Hippique om de Prix des Nations. NTS: 20.00 Journ en weeroverz. KRO: 20.20 Amus. progr. 20.45 TV-éénacter. 21.45 Licht progr. 22.05 Hitchcock-film. DUITSLAND 15.40 Lichte muz. als hobby. 16.40—18.30 Intern .Concours Hippique. (Regionaal pro gr.: 18.35 Progr.-overz. 18.45 Die Nord- schau. 19.25 Weekend in Berlijn. WDR: 14.00 Die Woche - Hier und Heute, week- radio VRIJDAG. Wij hebben al eens meer de aandacht gevestigd op de voortreffelijke programma's van de draadomroep. Vanavond om 6 uur kan men via de vierde lijn o.a. luis teren naar een uitzending van Of- fenbachs „Les contes d'Hoffmann". Om 11.45 begint in de Home Service van de B.B.C. een program ma door het Engels Strijkkwartet. Uitgevoerd worden de Fuga opus 133 en het Kwartet opus 135 van Beethoven, twee late werken van zeer introverte aard. De actrice Ank van der Moer schreef het korte hoorspel „Morgen is vader jarig" dat vanavond in het programma Prisma (Hilversum I, 9.05) te beluisteren is. Mevrouw Van der Moer spetelt zelf ook de hoofdrol. Niet vergeten: Paulus. WATERLANDKERKJE. De 'heer C. de Nood vestigde de aandacht op de gevaarlijke uitrit van het dorp naar de Provinciale weg. Door het hoge gras en het onkruid is de weg slechts op een korte afstand voor de naderende automo bilist zichtbaar. De raadsvoorzitter zeg de toe, dat hierin binnenkort verande ring zal komen. Vervolgens gaf de burgemeester een overzicht van de besprekingen met de heer Bron. Het garagebedrijf langs de weg Waterlandkerkje-Oostburg zal, als de weg wordt overgenomen door de Provincie ter plaatse een grote belem mering opleveren voor het verkeer. De weg wordt in de toekomst aanmerke lijk verbreed. De heer Bron heeft zich bereid verklaard zijn bedrijf te verplaat sen naar het Industrie-terrein. In de verplaatsingskosten zal door de Provin cie een vergoeding worden verstrekt van 1.000.Getracht zal worden door de heer Bron grond op het Indus trie-terrein van de eigenaar aan te ko pen. Lukt dit niet, dan zal de gemeen te zo nodig deze grond, die in het uit breidingsplan ligt onteigenen t.b.v. de heer Bron. In een schrijven van G.S. deelt dit college de raad mede, dat de verbre ding van de Weststraat in eerste in stantie niet in aanmerking komt voor een D.A.C.W. subsidie, omdat het een z..g. duur werk is. Indien de werkgele genheid dit toelaat, zal overwogen wor den of het object in 1961-'62 nog kan worden uitgevoerd. De K.L.M. aero Foto bood aan van Waterlandkerkje een luchtfoto te ma ken. Kosten 150.De raad vond dit aanbod rijkelijk hoog en zal hier niet op in gaan. In verband met de werktijdverkor ting werden de sluitingsuren voor de secretarie vastgesteld. In de toekomst zal de secretarie op zaterdagmorgen ge sloten zijn. Waterlandkerkje wordt geplaagd met een reeks collecte verzoeken. Hoewel het doel van heel wat collectes erg sympathiek is, ziet men ook in Water landkerkje geen kans, om steeds maar weer mensen bereid te vinden met de collectebus op stap te gaan. Een aantal aanvragen om collectes te mogen hou den, werd op deze grond afgewezen. De voorzitter zeide bijzonder ver heugd. te zijn over de prestaties van de brandweer. Tijdens de regionale brand weerwedstrijden behaalde de brand weer van Wateriandkerkje een tweede prijs. Bovendien zag de waarnemend commandant kans om met de tweede prijs voor de bevelvoerders naar huis ';e gaan. „Jammer genoeg gaat het met de B.B. minder goed," aldus de voorzit ter. Er zal het komend najaar een ge heel nieuwe ploeg moeten worden ge formeerd. jouru. 18.40 Hier und Heute, journ. 19.15 Aus Kindern werden Leute). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Een klucht. 22.20 Laat ste nws. 22.40 Het woord voor de zondag. BELGIË VLAAMS 15.40 V.d.jeugd. 16.40-18.30 Eurovisie: In tern. Concours Hippique (overn. v.d. Duit se TV). 19.00 Kath.uitz. 19.30 Weekoverz. 20.00 Nws. en weerber. 20.30 Poppenfllm. 20.45 Spel. 21.45 TV-feuill. 22.10 Amus.pTo- gr. 23.00 Nws. BELGIË FRANS 16.40-18.30 Eurovisie: Intern.Concours Hippique (overn.v.d.Duitse TV). 19.30 Feuill. 20.00 Journ. 20.30 Gevar.progr. 21.30 Cinépanorama. 22.15 Folkloristisch progr. 22.30 Journaal. televisie VRIJDAG. Het beeldscherm wordt vanavond van 8.30 af opgeëist door het toneelstuk De Kaukasische Krijtkring van Bertoit Brecht, dat in een directe reportage uit de Amster damse Stadsschouwburg komt. De to neelregie heeft Richard Flink, de ca meraregie is in handen van Willy van Hemert. België Vlaams: Na het nieuws van 8 uur wordt een komedie van Gaston Martens gepresenteerd, getiteld: „De clowns triomferen". Dit verhaal speelt in een Vlaams dorpje waar Miel en zijn vrouw vredig leven en genieten van hun werk en hun liefhebberijen. Miels broer Isidoor is notarisklerk die met zijn kwezelachtige vrouw Adèle veel te roddelen heeft. Op zekere dag komt broer Dolf terug uit Amerika. Toen hij twintig jaar geleden als cir cusclown de wereld in trok, werd hij door de familie uitgestoten en nu staat hij voor hen... (8.30). „Première" brengt weer filmnieuws en nieuwe films (10.10). HULST. Burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst heeft er in de jongste raadsvergadering zijn vreugde over uitgesproken dat de gemeente Hulst wat ruimer zal kunnen ademhalen nu in de beide kamers van de Staten-Generaal het wetsontwerp voor de Grens wijziging is aangenomen. Hulst zit al een tijdje tegen het pla fond van 186 ha aan te stoten; binnen kort zal de oppervlakte van de gemeen te 623 ha gaan bedragen. Hulst zal dan ongeveer zesduizend inwoners krijgeii (de Tragel is immers een nogal dicht bevolkte wijk). De heer Lockefeer wees op het be lang van industrievestiging, die sterk gestimuleerd moet worden. In dit ver band hoopte hij dat de omliggende ge meenten Hulst daarbij zouden steunen. Met name zou hij graag van Sint-Jan steen begrip ontmoeten. NISSE. De raad der gemeente Nis- se, onder voorzitterschap van burge meester J. D. Jansen bijeen, besloot tot goedkeuring van de rekening 1959 van het burgelijk armbestuur, welke sluit met een batig slado van 2201,51, Het voorstel tot wijziging van het alge meen ambtenarenreglement der ge meente Nisse teneinde de mogelijkheid te openen voor invoering van de vijf daagse werkweek werd eveneens aan genomen. Ook keurde de raad het voor stel tot het nemen van enkele salaris maatregelen per 1 juli 1961 en uitke ring ineens over een daaraan vooraf gaand tijdvak voor het personeel der gemeente (verdeling van de zgn. fran- jepot). Verder ging de raad akkoord met de volgende voorstellen: verlenen van een subsidie aan de Stichting Katholiek Mi litair Vormingscentrum voor zes gulden per jaar; wijziging gemeente-begroting 1961; plaatsing van wegwijzer op elke hoek van het dorp (kosten 461,92). Geref. vrouwenvereniging opgericht Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. In Bergen op Zoom werd een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een Gereformeerde Vrouwenvereniging. Er bestond een ruime belangstelling voor. Namens het provinciaal bestuur werd deze eerste vergadering geopend door mevrouw M. A. Eishout van der Ros uit Koudekerke en daarna gaf mevrouw J. A. Tiemersma-Rietkerk uit Zierik- zee een uiteenzetting over doel en stre ven der vereniging. Dit zal o.m. bestaan uit Bijbelonderzoek; kerkenwerk en ziekenbezoek. Het voorlopig be stuur werd gekozen dat bestaat uit me vrouw C. Verton-van Dort als presiden te en mevrouw H. Koen-v.d. Veer als secretaresse-penningmeesteresseVer schillende dames deden de toezegging lid te worden. Het was de achttiende af deling in Noord-Brabant die nu werd opgericht. Het ligt in de bedoeling om in de maand juli een eerste huishoudelijke vergadering te houden. Er zal dan o'.m. worden besproken welke naam men aan de vereniging zal geven. BRUINISSE. Door de Vissersvere niging Algemeen Vissersbelang werd een vergadering gehouden onder leiding van de heer D. de Koning. Door enkele heren van een levensverzekeringsbe drijf werd een uiteenzetting gegeven over het Bedrijfspensioenfonds dat ook voor de mosselvisserij waarschijnlijk wettelijk verplicht zal worden inge voerd. Door het tijdig sluiten van een eigen levensverzekering kan men op jeugdige leeftijd voordelen bedingen, die de wettelijke regeling waarschijn lijk niet zal kennen. De heer De Koning releveerde enkele feiten, zoals die zich de laatste maan den hadden voorgedaan in de strijd om het behoud van het Aan- en Verkoop kantoor en de Mosselverordening. De jaarvergadering van Zevibel te Hulst zal door een groot aantal mosselkwe- kers worden bijgewoond. De voorzitter had aanvankelijk geaarzeld zijn mede werking te geven aan het organiseren van een Vlaggetjesdag, zoals die de laatste jaren ook in Brüinisse werd ge houden. Hij wilde eerst de afloop van de strijd over de Mosselverordening af wachten. Nu men heeft besloten voorlopig de oude regeling te handhaven wilde hij echter zeer gaarne medewerken en spoorde_ hij de leden aan hun voile me dewerking te geven bij het organiseren van de traditionele vlootrevue. De juis te datum staat nog niet vast, maar de bedoeling is een Mosselfestijn te orga niseren in de laatste week van juli. Dit zal dan tevens een ontmoeting zijn voor de leden van de Zevibel uit Tho- len. Zierrkzee, Yerseke en Bniinisse. Namens Zevibel zal een koude lunch of een koffiemaaltijd worden aangeboden. ht^2PtF<"'EFE' waterschap Noord-Beveland komt maandag 3 juli om twee uur 's middags in algemene vergadering bijeen in „De Stadswijnkel- der te Kortgene. Op de agenda staan 24 punten zoals o.m. voorstel tot het op nieuw ondershands verpachten van het viswater in de cal. Vlietepolder aan de heer P. F. Jeronimus te Wissenkerke voor de tijd van zes jaar met ingang van 1 januari 1962, vaststellen van een omschrijving met raming van kosten houdende aankoop en inbouw van een nieuwe scheepsmotor in de peilboot van het dagelijks bestuur tot y van een stukje gedempte wa- aïL g®legeh in de Geersdijkpol- der tussen de eigendommen van de Provincie Zeeland enerzijds en de eigendommen van mevrouw M. van der Beke-Callenfels-v.d. Broek te Middel burg en van de heer M. A. de Looff te Geersdijk, anderzijds voor de priis van 3500 gulden per ha., voorstelPöm aan de kroon te verzoeken per 8 de cember 1961 wederom concessie te ver lenen tot heffing van rechten voor het gebruik van de aanlegplaats bij de Cxlasjeshol, alsmede voor het opstapelen en neaerleggen van goederen op het ha venterrein en op de voor opslagplaats bestemde aangrenzende terreinen van het waterschap.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7