Jaarvergadering Clir. Instituut ..Bartimeus" OPEL REKORD 1700 LOUISSE - GOES N.V. LOUISSE - MIDDELBURG N.V. Marechausseebrigades namen afscheid van Zeeuws-Vlaanderen 800 GULDEN PER AMERIKAAN Moeilijkheden rond exploitatie Duinoord' nog niet opgelost Middelburgse feestelijkheden met taptoe besloten 3Crió kraó door Zeeland FEESTELIJKE GEBEURTENIS IN AXEL Niet met stille, maar met slaande trom Toeristische kaart van West-Brabant Volgend jaar congres over „onduldbare scheiding" Sportontmoeting Nieuw- MicMelburg't Zand RAAD WESTENSCHOUWEN Veehandelaren willen een doorbraak 10% KORTING OP ALLE GOEDEREN KLEDINGMAGAZIJN STEUTEL en Zn. Programma van dorpsfeesten Westerschouwen EERST DE VORM, DAN DE MAN Zeeuwse lich. opvoedings leraren krijgen korfbalonderricht Raad Yerseke vergaderde Uitreiking verkeers- diploma's V- Grasbrand in Haamstede Dealer voor Zuid- en Noord-Beveland WESTWAL 25 - TELEFOON (01100) 6210 - GOES Dealer voor Walcheren GORTSTRAAT 60—62 - TEL. (01180) 2146 - MIDDELBURG Vrijdag 30 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 AXEL. Donderdag 29 juni. De verjaardag van Prins Bernhard zal in Axel nog lang in herinne ring blijven. Gisteren werd name lijk plechtig afscheid genomen van de brigades Axel, Breskens, Hontehisse en IJzendijke van de Koninklijke Marechaussee. Een duizendkoppige menigte heeft kun nen genieten van voortreffelijke prestaties van het tamboerkorps en het zangkoor van dit wapen. Onder de genodigden die om elf uur 's morgens op het stadhuis arriveerden, bevonden zich kolonel H. J. Amelink, chef-staf van de Kon. Marechaussee, de garnizoenscommandant- te Middelburg overste Y. Meeter, de districtscomman dant der marechaussee majoor Spronk, de gebiedscommandant der Belgische Rijkswacht kolonel Lamonte, de verte genwoordiger van het ministerie van defensie, raadsadviseur Dregmans, de commandant maritieme middelen te Viissingen kapitein ter zee De Bruyn, de districtscommandant der Rijkspoli tie overste F. J. van Thiel en diverse brigades van de marechaussee in Zeeuws-Vlaanderen en vertegenwoordi gers van de gemeente Axel. Dank aan de Prins Burgemeester M. K. van Dijke zei het in zijn welkomstwoord een grote eer te achten dat juist zijn gemeente werd uitgekozen voor het afscheid. Dit pleit voor de kwalificatie van centrum gemeente, merkte hij op. Zijn gevoe lens gingen uit naar het koninklijk ge zin, in het bijzonder prins Bernhard, de inspecteur der strijdkrachten. Hij bracht woorden van dank aan de Prins voor zijn onverpoosde inspanning voor land en volk. De heer Van Dijke betreurde het dat de brigade -wordt opgeheven. Het ver trouwde beeld in de De Ruyterstraat zou hij dan ook zeker missen. Men moet echter niet te tragisch de zaken bekijken en een open oog hebben voor de doorvoering van de Benelux. De ma rechaussee vertrekt dan ook niet met stille, maar met slaande trom, „Het is ons", aldus de burgemees ter, ,in de 121 jaar dat de brigade in Axel gevestigd is geweest gebleken dat de woorden in haar blazoen „Zonder vrees en zonder blaam" geen holla frasen zijn. Het ga de marechaussee in de komende jaren goed". Kolonel Ame link, die generaal Kaub vertegenwoor digde, dacht in de eerste plaats aan de brigade Hontenisse die juist een week geleden zo zwaar getroffen is door het plotseling overlijden van haar comman dant opper Van der Kam. Benelux Op 1 juli 1960 is in werking getre den'', vervolgde de kolonel, „de overeen komst tussen Nederland, België en Advertentie Het gaat de Amerikanen. 140 miljard gulden kosten om één mens eenmaal naar de maan te sturen ofwel 800,per Amerikaan. Het kost U maar ƒ2,50 om twintig maal van een heerlijke, zachte Karei I senöritas te genieten. Laat die Amerikanen maar naar de maan gaan; U vindt Uw doosje Markant in de sigarenwinkel om de hoek En Karei I geeft goud voor een riks. BERGEN OP ZOOM. Door de Streek V.V.V. West Brabant is een nieuwe toeristische kaart van West Bra bant uitgegeven, omvattende het fraaie gebied van Bergen op Zoom. de Wouw- se Plantage, Woensdrecht, Ossendrecht, Putte en Huybergen. De kaart is ver vaardigd in een oplage van 3200 exem plaren en uitgevoerd in drie kleuren. -Deze kaart -zal juist uitgekomen voor het grote toeristenseizoen niet alleen een prettige, gid-s -kunnen zijn voor de bezoekers aan Het West Brabantse gebied, doch ook voor de bewoners van West Bra-bant zelf. Op de kaart zijn -aangegeven de hoofd verkeerswegen, de verharde wegen de onverharde wegen, fietspaden de bos, hei-de, duim en watergebieden-. Ter oriën tering zijn tevens aangegeven de A.N.W. tering zijn tevens aangegeven de A.N.W.B. wegwijzers en paddestoelen met -nummer. De kaart is tegen geringe prijs op het VW kantoor te bekomen en toont nog eens temeer aan hoe rijk bedeeld West Brabant is met natuurschoon, en welke grote mogelijkheden er in de toe komst nog liggen op het gebied van Hervormden en gereformeerden UTRECHT. Volgend jaar mei wordt in Utrecht een congres van hervormden en gereformeerden gehouden. Daar zal onder het thema „Van kerken tot kerk- gehoorzaam aan één opdracht, bezield door één toekomst" gesproken worden over de gescheidenheid van gerefor meerden en hervormden. Dit congres is een direct uitvloeisel van de verklaring van negen hervormde en negen gereformeerde predikanten, die o.m. hebben laten weten dat de ge scheidenheid van beide kerken „niet langer mag worden geduld" niet langer dan tot mei volgend jhar? In elk geval worden dit najaar boekjes uit gegeven met richtlijnen voor het plaat selijke gesprek over het komend con gres. MIDDELBURG. Evenals in juli 1960 zullen ook nu weer enkele voetbal wedstrijden worden gespeeld tussen elf tallen van de Buurtverenigingen Nieuw- Middelburg en 't Zand t.b.v. het Bouw fonds Clubhuis Nieuw Middelburg. De wedstrijden, vier in totaal, zullen worden gespeeld zaterdag 1 juli op het sportveld aan de Nassaulaan. Daar in beide buurten veel bekende voetballers wonen, die allen met het grootste ple zier hun medewerking hebben toegezegd zijn de commissie's er in geslaagd twee zeer sterke elftallen samen te stellen. Ook de dames van beide verenigingen hebben uit hun midden twee elftallen gekozen en ook de junioren zullen hun beste beentje voorzetten op de grasmat. De volgende wedstrijden zullen wor den gespeeld. Van 15.00 tot 16.00 uur: jongens van 12 tot 14 jaar. Van 16.00 tot 17.00 uur: jongens van 15 tot 17 jaar. Van 19.00 tot 19.45 uur: eerste helft senioren. Van 19.45 tot 20.15 uur: damesvoetbal. Van 20.15 tot 21.00 uur: twecd'e helft senioren. Luxemburg Inzake de verlegging van de personencontrole naar de buiten, grenzen van het Beneluxgebied. Als ge volg hiervan Is de wijze van grensbe waking ingrijpend gewijzigd. Nadat nu gedurende ongeveer een jaar ervaring werd opgedaan met de nieuwe vorm van toezicht is één en ander tot uiting gebracht. Het gevolg van de opheffing is dat de sterkte van het personeel in Zeeuws-Vlaanderen aanzienlijk wordt teruggebracht" In de diensten van de Kon. Mar- rechaussee van Zeeuws-Vlaanderen is na de oorlog een wijziging ingetreden, aldus kolonel Amelink. Tot mei 1940 verrichtte het personeel volledige con- troledeinst en na 1945 hoofdzakelijk grensbewaking. Het is jammer dat de loop der gebeurtenissen ertoe heeft ge leid dat meer dan honderd jaar be staande banden moeten worden verbro ken. Het hoogtepunt van het afscheid vormde het optreden van het tamboer- korps en het zangkoor van de Ma rechaussee. De vele toeschouwers heb ben kunnen genieten van een perfecte muzikale show, waarbij de uitvoeren den naar het scheen geen last van de warmte hadden. Ook de zangpresta ties waren voortreffelijk. Na afloop daarvan maakte het tamboerkorps nog een mars door de Axelse straten. De NCRV-reporter Jan Zindel was -aanwe zig om radio-opnamen te maken. WESTENSCHOUWEN. In de raadsvergadering van Westen- schouwen, die onder president schap van burgemeester R. J. H. Q. Röell stond, kwam het voorstel van B. en W. aan de orde tot het aangaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten van 116.898.gulden, bestemd voor een subsidiebijdrage in de exploitatietekorten van de afgelopen vijf jaar van het rust huis Duinoord. Destijds waren de voormalige ge meenten die .geïnteresseerd waren in dit tehuis garant voor de betaling van rente en aflossing. Door het ontbreken van een jaarrekening echter werd dit er niet gemakkelijker op voor de des betreffende gemeenten, waardoor de -be taling in het -geding kwam. Daar de hele zaak zo in de war liep vroeg G. S. een saneringsrapport, dat opgesteld werd in overleg -met het_ Ram penfonds dat reeds lang een bijdrage had beloofd. Het bleef echter steeds bij een belofte. De problemen Tond dit rusthuis zijn echter nog niet opgelost want de vijf daagse werkweek zal ongetwijfeld ook Examen liulpmonteur ZIERIKZEE. Voor het examen theorie hulpmonteur slaagden de heren S. A. Bos, Duivendijke; H. A. V. Ast, Zonnemaire; C. den Boer, Noordwelle; H. Bouwman, Serooskerke, C. J. Groen- leer, Zierikzee; M. v. d. Have, Ooster- land; H. A. Jonker, Haamstede; J. T. v. Nieuw-enhuijzen, Nieuwerke-rk; J. Noordhoek, Burgh; A. A. Quist, Brui- nisse; H. J. v. d. Oude, Zierikzee; J. de Ronde, Bruinisse; C. v. d. Zande, Ouwerkerk; J. v. d. Welle, Zierikzee. Zes kandidaten werden afgewezen. VLISSINGEN. Op de tweede con gresdag van de Nederlandse bond van veehandelaren die donderdag in Viissin gen is gehouden, is besloten tot het op richten van een commissie voor propa ganda met het doei ,,de stamboekbar rière" in het buitenland te doorbreken, De afdeling Friesland heeft er op ge wezen, dat men in he-t buitenland bijzon der veel reclame maakt voor het stam- boekvee en de schapen, ook in die lan den, waar het stamboekvee bijna geen waarde heeft. Nederland heeft echter, zo merkte men op, -ook uitstekend niet-ge- registreerd rundvee maar daarvoor is de belangstelling in het buitenland nog niet zo groot. Met name van Denemar ken ondervindt men grote concurrentie. De Friese afgevaardigde drong sterk aan op het maken van reclame voor dit niet-stamboekvee. Hij gaf het bondsbe- stuur in overweging samen te werken met de zuivel, die voor vele miljoenen jaarlijks aan reclame in het buitenland uitgeeft. De secretaris van de Neder landse bond, mr. H. A. Wildeman, was eveneens van mening, dat het in het be lang van de particuliere handel zou zijn de stamboekbarrière" te doorbreken. weer perikelen meebrengen. Het tehuis is geheel bezet en er is zelfs een wachtlijst. Ds. J. Hendrikse bracht de bestuurs vorm ter sprake, die na de herindeling moet worden gewijzigd. Er zal dan een nieuwe stichtingsacte moeten komen waarbij ook de gemeente Midden- schouwen een rol zal spelen. Het voor stel tot de lening werd tenslotte aan genomen. Voorts kwam de begroting van de burgerlijke instelling voor maatschappe lijke zorg van de voormalige gemeen te Burgh in behandeling. De gewone dienst sluit met een bedrag van 13.094,16 gulden, waarin begrepen een subsidie van 6750 -gulden van de gemeente waarmee de begroting slui tend wordt -gemaakt. De afd. Renesse van de Kon. Ned. Middenstandsbond verzocht de raad een regeling te treffen voor de win kelsluiting omdat de betrokken mid denstanders zelf niet tot overeenstem ming konden komen. B. en W. stel den voor de winkels op dinsdagmiddag te sluiten met uitzondering van de kappers en viswinkels die op maan dagmorgen dicht zullen zijn. Iti de zomer zullen de winkels te vens tot tien uur 's avonds Open zijn, en de kampwinkels van 8 tot 9 op zondagmorgen omdat de meeste kam peerders 's avonds laat arriveren en dan geen inkopen meer kunnen doen. De raag ging hiermee na enige aar zeling accoord. Advertentie VANAF HEDEN KLOKSTRAAT GOES De recreatietelling zal plaats hebben op 23 juli met als reservedata 6 of 13 augustus. De provinciale staten zullen een sub sidie verlenen voor de verbetering van de Kampweg en de parkeerterreinen in de omgeving van Westenschouwen. Festiviteiten in Wemeldinge WEMELDINGE. Ter ere van de verjaardag van Prins Bernhard zullen zaterdag in Wemeldinge feestelijkheden worden georganiseerd. Om negen uur 's morgens is er een aubade van school kinderen voor het gemeentehuis met daarna een poppenkastvöorstelling voor de jeugd. In de middaguren wordt een ringrijderij in de Dorpsstraat georgani seerd. 's Avonds zijn er volksspelen. WESTERSCHOUWEN In verband met de gewonnen dorpsprijs van 1000 door de praalwagen van N. F. O. Po mona bij het fruitcorso zullen morgen in de Westhoek de laatste herinneringen aan deze machtige dag in Goes, wor den weggefeest. Het corso-comité met de fruitfee en haar hofdames worden zaterdagmiddag officieel te half twee op het gemeente huis ontvangen. Te 14.45 stelt te Renes se de grote optocht zich voor aan het publiek en begint zijn tocht met twee muziekkorpsen, n.l. Luctor et Emergo van Renesse en „Witte van Haemstede" uit Haamstede door de kern van Re nesse over de Hogezoom naar Haam- steede vervolgens naar Burgh om dan naar Haamstede terug te keren. Voor de optocht waaraan ook ver sierde fietsen deelnemen, kunnen deel nemers zich nog opgeven. De optocht duurt tot 17 uur. Des avonds worden op het sportpark Zuijen twee zeer spannende korfbalwedstrijden gespeeld, n.l. Burgh-Brouwershaven en ZeemeeuwenW.I.ÏC. Wint Burgh deze wedstrijd dan is het kampioen van de 1ste klasse. Te 21.15 begint een grote lampionoptocht van Haamstede naar Burgh, terwijl om omstreeks 22 uur een schitterend vuur werk wordt afgestoken. Tijdens de fees telijkheden op het sportpark is een draaiorgel en een dansvloer aanwezig. De toegang tot het sportpark is gratis. Als het weer medewerkt wordt op een ernorme belangstelling gerekend, vooral ook van de zijde van de reeds talrijke zomergasten. Sportorganisatie in Goes GOES. Het college van B. en W. van Goes streeft er naar zo spoedig mo gelijk de juiste vorm vastgesteld te krijgen voor het overkoepelend orgaan voor de sportverenigingen in Goes. Is de stichting die men op het oog heeft te creëren een feit geworden en heeft deze stichting een dagelijks bestuur, dan zullen B. en W. met dit dagelijks bestuur overleggen over de wijze, waar op de sport in Goes verder moet wor den gediend, waarbij zowel aan mate riële als aar, personele zaken moet wor den gedacht. De raadsvoorzitter maakte deze op merking naar aanleiding van een vraag van het raadslid' N. E. van Santé over de positie van een hoofdambtenaar der gemeente, die met ingang van 1 juli a.s. op wachtgeld komt, omdat de raad enige tijd geleden heeft uitgesproken dat er voor deze ambtenaar geen werk is bij de gemeente. De heer Van Santé zei de indruk te hebben gekregen dat in de sportwereld te Goes men toch wel grote sympathie heeft voor deze hoofdambtenaar en dat men zijn capaciteiten hoog aanslaat. Hij meende ook te weten dat de betrok ken ambtenaar wel voelt voor een com binatie van functies en voorts zei hij dat deze man z.i. van goeden wille is. GOES. In de laatste vergadering van de afd. Zeeland van de Vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding, welke voor de a.s. zomervakantie, op zaterdag 1 juli a.s. te Goes wordt gehouden, gaat deze ver eniging speciale aandacht wijden aan de korfbalsport. Hiertoe heeft zij door be middeling van de Zeeuwse korfbalbond de medewerking verkregen van de Kon. Nederl. korfbalbond, die zaterdag haar praktijk-instructeur de heer C. van Oort uit 's Gravenhage naar Goes zal zenden. De agenda van deze vergadering ver meldt o.a. trainingsdemonstratie van korfbaltechniek en een oefenwedstrijd op het sportveldencomplex van het Goese lyceum. In een vergadering welke na dien in Hotal Terminus zal worden ge houden zal, naast een huishoudelijk ge deelte, nog een discussie worden gehou den over korfbal en korfbalspelregels. YERSEKE. De raad hechtte haar goedkeuring aan de vestiging van 21 woningwetwoningen en negen z.g. be jaardenwoningen in de gemeente. Voor de aanleg van de nieuwe weg naar het industrieterrein zouden aan de betrok kenen vergoedingen worden gedaan. Een strook van niet meer dan 375 meter zou zonder bezwaar voor bebouwing in aan merking kunnen komen. De S.G.P.-fractie stemde tegen het door de raad aangenomen voorstel dui zend gulden subsidie te verlenen aan het comité „Zeeland presenteert". Voorts werd aan de zeeverkenners van de Ne derlandse padvinders een subsidie van 150,- verleend. Tijdens de rondvraag informeerde de heer J. Koster (S.G.) naar verbetering van de Breeweg. Voor zitter A. C. Willemsen zei dat B. en W. dat nader zouden bekijken. WESTKAPELLE. In zijn functie van voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer, afdeling Walcheren en als burgemeester van de ontvangende gemeente Westkapelle, reikte de heer Th. H. de Meester de diploma's uit aan de geslaagden van de gehouden ver- keersexamens in Aagtekerke, Domburg, Grijpskerke, Meliskerke, Oostkapelle, Zoutelande en Westkapelle. Annelies Maas. leerlinge van de openbare lagere school in Domburg, was de enige, die cum laude was geslaagd. VERJAARDAG Z.K.H. PRINS BERNHARD MIDDELBURG. De feeste lijkheden ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern hard hebben gisteren in vele plaat sen van Zeeland duizenden be langstellenden getrokken. In Mid delburg kwam de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot met zijn echtgenote, tijdens de slottaptoe van de Mid delburgse muziekverenigingen de gelukwensen, hem door bestuurs leden aangeboden, persoonlijk in ontvangst nemen. Hij was aanwezig 's avonds bij dit muzikale gebeuren in de historische en tourage van het Abdijplein. Helaas was de voor de korpsen afgescheiden deel van het plein te klein om een werkelijke uitvoering van een taptoe door „Uit het volk-voor het volk", O.N.D.A. en Juli ana mogelijk te maken. Daarom kon men meer gewagen van een gezamenlijk concert ofschoon de korpsen uiteraard wel om de beurt hun nummers bliezen. De publieke belangstelling was zeer groot. Ook hier echter een minder pret tige noot in het feestelijke gebeuren: omdat het publiek slechts het gebeuren van één zijde kon gadeslaan, kon men wel zeggen dat van de zeer vele belang stellenden slechts een klein percentage de taptoe heeft kunnen zien. Duidelijk zichtbaar waren de korpsen tijdens hun muzikale rondgang door de stad. Een zeer uitgebreide route werd gevolgd en heel de Zeeuwse hoofdstad heeft de in rode en blauwe tunieken gestoken muzikanten al blazend en trom melend voorbij zien trekken. Om een uur of half zes gistermiddag trok een tamboerdorps van de Kon. Marechaussee roffelend door de stra ten. Dit korps was in Axel geweest om de opheffing van de brigades in Zeeuws ZEIST. Voorzitter prof. Diepen horst heeft in de algemene vergadering van „Bartimeus", het Christelijk Insti tuut voor blinden en slechtzienden, en kele beschouwingen gewijd aan de uit breiding, die „Bartimeus" in het afge lopen jaar heeft ondergaan. Wat Zeist betreft wees hij op het nieuwe gym nastieklokaal, dat in tegenwoordigheid van autoriteiten in mei plechtig in ge bruik was genomen en op de vergro tingen van de slechtziendenschool waar aan gewerkt werd. Uitvoerig nog stond hij stil bij de geheel nieuwe taak van werk ten behoeve van achterlijke, blinde en slechtziende kindertjes op „de Ehze" bij Zutphen in januari aangevangen. Hij vermeldde met dankbaarheid, dat deze fraaie buitenplaats op dit ogenblik reeds geheel bezet was met kleine pu pillen, Er draaide een noodschooltje, maar de plannen voor een semi-perma- nent gebouw -waren juist gereed geko men. Hij loofde het doorzettingsvermo gen van allen, die bij deze arbeid be trokken waren. De kosten van de begin tijd waren fenomenaal maar de zaak was de grote uitgave waard. Wat de personeelsbezetting betreft memoreerde spreker in de eerste plaats Vlaanderen muzikale luister bij te zet ten. Ook in Viissingen trok een harmonie „Ons Genoegen" 's avonds door de stra ten. Ook hier grote publieke belangstel ling, Ditzelfde deed zich ook voor in Rilland en Kapelle. In de middaguren bezochten veel genodigden een door de territoriaal commandant Zeeland overste Y. Meeter gehouden receptie in de klosstergangen van de abdij. De duivensociëteit „De Verwachting" te Axel nam deel aan vluchten van Ber- teuil. Uitslaj»: oude d'uiven. 1-. P. Deij. 2. N. J. van der Veke. 3-10 J. de Visser. 4-5 D. Dieleman. 6. K'. van 't Holt. 7. Q. Zaman. 8. E. Tieleman. 9. R. van Wiemeersch. Jonge duiven. 1-8 A. Peers man. 2-5 D. Dieleman. 33. M. Dieleman Piekers 6. P. Gommers. 7-9. J. Sijs. 10 P. Deij. Onder leiding van mevrouw Van Rooijen-van Sighem vergaderde de af deling Westkapelle van de N.C.V.B. Ds. Jansen uit Goes sprak over Christen dom en cultuur. De volgende vergade ring zal pas in september worden ge houden. De muziekvereniging te Kloetinge zal vanavond een concert geven in de muziektent op het Marktveld. In Rilland is voor het Rode Kruis 711.10 gecollecteerd. De heer H. van Zande te Tholen be haalde te Scherpenisse het einddiploma van de Landbouwschool; mej. M. Beu kelaar te Tholen behaalde het einddiplo ma R.H.B.S. A. te Bergen op Zoom. De firma Hoppenbrouwers te Ber gen op Zoom is begonnen met het plaatsen van directie keten en het aan voeren van materiaal voor de bouw van de nieuwe U.L.O.-school aan de Ten An- kerweg hoek Molenvlietsedijk te Tholen. Men hoopt dit jaar de school nog onder de kap te krijgen. De N.C.V.B. hield haar maandelijk se vergadering onder leiding van mej. Dominicus. Ds. Jansen uit Goes sprak over „Christendom en Cultuur. Tijdens deze bijeenkomst nam mej. Dominicus afscheid als presidente. Mevrouw Mal- lekoote bood een gedenkalbum aan, waarvoor de aftredende présidente ont roerd dankte. In haar plaats werd mej P. M. Verhekke benoemd. In het Nederlaagtornooi te Terneu- zen speelden de elftallen van Spui I en Terneuzen I een gelijk spel 55. De Kon. Harmonie van Biervliet zal 8 juli haar 120-jarig bestaan vieren. Voor de eerste maal zullen de muzi kanten dan de nieuwe door de burgerij geschonken uniformen dragen. Om yoor de festiviten rond dit 120-jarig bestaan wat geld bijeen te krijgen zal a.s. za terdag een bliksemloterlj worden gehou den met een vet varken als hoofdprijs. Vijftien leerlingen van de Prinses Ireneschool te Zoutelande behaalden hun verkeersdi-ploma. In Westka-pelle werd het uitgereikt door burgemeester T. H. de Meester. De heer J. Walhout, Hoofdassistent Tit. bij I A te Hansweert is met in gang van 1 september 1961 overge plaatst naar Gorinciiem I A. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Fllips- land vanaf Angauleine. In concours waren 22 duiven. W. Neele 1; C. Ver wijs 2 4 5 en 7; W. van Dommelen 3 en 6; Gebr. Fonteijne 8. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" vanaf St. Quentin. In con cours waren 56 duiven. A. Verwijs 1 en 7; J. Zuidweg 2; A. F-aasse 3; L. Bak ker 4 en 12; M. Geuze 5; Joh. Reijn- goudt Zn 6 14 15 16 en 17; C. Verwijs 8; Gebr. Fonteijne 9 en 13; J. C. Ver wijs 10 11 18 en 19. De bejaarden van Terneuzen maakten een reisje naar La Panne. Burgemeester en mevr. Rijpstra maak ten de tocht mee. De heer J. B. Hoving te Terneuzen slaagde aan de Rijksuniversiteit voor het kandidaatsexamen geneeskunde 2-a Voor het praktijkexamen straatma ker, uitgaande volgens het leerlingen- stelsel van de stichting bevordering we genbouw, slaagden de heren: C. J. 01- lebek, Terneuzen en H. Koekkoek te Axel voor het a-gedeelte. Beiden zijn werkzaam bij de dienst voor gemeente werken in hun woonplaats. De bejaarden van Biggekerke maak ten een reis langs de Belgische kust. Jo de Roo uit Sehore is in St. Niklaas als zevende geëindigd in een wegwedstrijd over 160 km die gewon nen werd door de Belg Rik van Steen bergen. Rentmeester werd tiende. Zomeravondvoetbal Terneuzen. RijkswaterstaatAdvendo 0—2. Mej. L. Jagt uit Sint-Annalam! slaagde aan de Christelijke Kweek school te Middelburg voor het diploma hoofdleidster van Christelijke Kleuter scholen. Tijdens een buitengewone vergade ring van de Hervormde Bijbelkring, die werd gehouden in het Hervormd Ver enigingsgebouw te Sint-Annaland heeft ds. P. Westland afscheid genomen als voorzitter, in verband met zijn aan staand vertrek naar Groot-Ammers. Vijftig bejaarden van Zoutelande maakten een uitstapje naar Oisterwijk. De terugreis ging over Kortgene. De laatste bejaardenmiddag te Bruinisse van het seizoen had een enigszins feestelijk karakter. De dag sluiting werd door oud-burgemeester W. van der Berg Dz. verricht. De openbare lagere school te Kats hield onder leiding van het schoolhoofd, de heer Markusse, een ouderavond. De leerlingen van de hoogste klasse voer den een toneelstukje op. De collecte voor het Roode Kruis bracht in Wemeldinge 558,16 op. In Aagtekerke had een bevolkings onderzoek plaats waaraan door tachtig procent van de bevolking werd deelge nomen. De Afdeling Aagtekerke van de N.C.V.B. vergaderde onder leiding van mevr. Vos-Schout. Spreker voor deze avond was ds. Poelman te Arnemuiden met het onderwerp: „Gebedsgenezing' Kees Verdegem te Biervliet slaagde te Oostburg voor het eindexamen H.B.S, B. <1 De hoogste klassen van de openba re Lagere School A. te Biervliet maak ten de jaarlijkse schoolreis, deze maal naar Amsterdam. De bejaarden van Yerseke hebben woensdag een tocht gemaakt naar Ois terwijk in Noord-Brabant. De 270 deel nemers werden vervoerd in 70 auto's. Mededank zij het fraaie weer is de dag zeer geslaagd. het heengaan van de heer Laansma, die zich jegens „Bartimeus" wel bij zonder verdienstelijk had gemaakt en die op een prachtige loopbaan bij het blindenwezen kon terug zien. Hij ge waagde ook van het herstel van de heer Stolk en riep nogmaals een hartelijk welkom toe aan de heer Van der Zwan, het nieuwe hoofd van de Brailleschool. Aangaande de algemene gang van za ken merkte de voorzitter op, dat 2 pro blemen „Bartimeus" voor moeilijkheden plaatsten: a. het ruimtegebrek; b. het voortdurend wekken van belangstelling van Prot. Nederland opdat de stroom van giften, contributies en legaten, waar aan „Bartimeus" zulk een behoefte had, voortdurend zou aanhouden. Hij was wel eens bang, dat de verkruime- ling van het maatschappelijk werk en de veelheid der gemeentebelangen „Bar timeus" in het hoekje zouden doen be landen waar de slagen vielen. Men had geen bijzondere kerk om op terug te vallen, de -propaganda-markt raakte oververzadigd, wedstrijden met uitbundi ge prijzen te organiseren lag niet op de weg der vereniging en toch was het broodnodig de belangen van de verzor ging van blinde en slechtziende kinde ren voortdurend te behartigen. Hij kon intussen de verzekering ge ven, dat men in elk geval van de zijde van de school en ook van het internaat trachtte op de hoogte van de tijd te blijven, de wetenschappelijke ontwikke ling bij te houden en het beste voor de kinderen te bereiken. In dit verband deed de voorzitter een beroep op de ou ders om voortdurend medewerking te verlenen. Met de wens, dat hij het vol gend jaar nog weer in de gelegenheid zou zijn om over nieuwe uitbouw van het werk te kunnen spreken besloot de voorzitter zijn inleidend woord. HAAMSTEDE. In Haamstede ver oorzaakte de heer M. V. een grasbrand die in een ogenblik tijd enkele honder den vierkante meters in beslag nam. De heer M. was bezig met verhuizen en wilide nog wat oude rommel verbranden. Hierbij vatte het ter plaatse zeer dro; gras vlam, met bovengenoemd gevo.„. Enkele omwonenden probeerden uit alle macht de -brand -te blussen doch de brandweer moest er nog aan te pas ko men. Met de nieuwe nevelspuit was het vuur spoedig geblust. Scheepvaart Viissingen VLISSINGEN, aangekomen 28-6 Buccaneer, 29-6 Morcuera, Suorva, Bellona, Draka. VliS' singen vertrokken 28-6 Buccaneer, 29-6 BeHo na. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. sche pen) 28-6 Jura, Scheldelloyd, Hennie, IJsel, Muiderkerk, Mithras, Malnea, Aardenburg, 29-6 Westerdok, Finlandia, Pegasus, Drieber gen, Amerskerk, Mijdrecht, Democraat, Eag le, Triumph, Herman Buisman, Adm. Cor» vet, Steven, Venus. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 28-1 La Paloma, 29-6 Dollard Sappemeer, Holland, Noré, Sinon, Maria-W., Oosterdiep. GOES, 29 juni. Export- en Industrievei- ling. Zwarte bessen I 90, II 72; Rode bessen I 42.30—45.70 II 38.80—39.70, III 35; Frambo zen I 125—127 II 115—118; Senga Sengana I 81 II 72; Talsman II 72; Jueunda II 58—60; Mad. Moutot II 72; Regina II 72: Red Gaunt let II 58; Cambridge II 61; Mach. Frühernte II 52; Juspa II 58. Gewone veiling: Per doos: Senga Sengana I 1425, II 1416; Talisman I 21—27 II il421; Red Gauntlet I 22—26 II 14—21; Rode bessen I 16—9, II 11—16; Fram bozen I 28—32 II 20. Per kg; Senga Sengana II 45—55; Talisman I 80—90 II 60—70; Red Gauntlet II 55—60; Rode bessen I 4050 II 3642; Br. Bruine II 139; Markiezen 160 177; II 120—147 III 74—08; Zoete Morellen II 121130; Zwarte kersen I 116, II 119; Kruis bessen I 75—79, II 65. ST. MAARTENSDIJK, 29 juni. Doré 1. 21,01—21,51, idem 11. 18,09—19.59, bonken 29,34, drielingen 15,3014,10, kriel 5,60, bin tjes 18,2519,94, bonken 30,17, drielingen 12,22. eigenheimers 19,0119,97, drielingen 9,00, voer 2,52, aanvoer 3600 kisten. ST. MAARTENSDIJK, 29 juni. Tprwe 28— 33, gerst 2425, haver 2324, groene erwten 2228, schokkers 2228, bruine bonen 1840, blauw maanzaad 6070. KRABBENDIJKE, 20 juni. Aardbeien industrie: Jueunda II 77, Senga Sengana I II 75, Talisman II 70, Juspa II 72. Zwar te bessen industrie I 103, n 88, III 60. Aard beien per doos: Talisman I 18—24, H 1220. Red Gauntlet I 21, II 16, Rode bessen in dustrie I 5253, II 47, III 40. Aardbeien per kg Talisman II 52, Red Gauntlet II 47. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets I 13—18, II 10—14, Prolific I 16—17, II 11—15. ST. ANNALAND. Doré bonken 2984— 2995; gewone 21.59 23.08; gewoon afwijkend 20.99 21.75; drielingen 15.66 16.19; kriel 6.10 9.50; Eigenheimers gewone 21.86 22.63; gewoon afwijkend 21.06 22.57: drie lingen 13.10 I4/10: Bintjes bonken 13.14; ge wone 20.55—20.77; gewoon afwijkend 18.09 20.00; drielingen 12.75 —43.51. Alles per 100 kg. Aanvoer 7000 kisten. SCHERPENISSE, 29 juni. Doré bonken 29.86; gewoon 22.01 22.53; gewoon afwij kend 18.11 20.71; drielingen 14.49 15.06; Eigenheimers gewoon 22.09 drielingen 11.51; Bintjes bonken 29.50; gewoon 19.60 20.51. Alles per 100 kg. Aanvoer 3000 kisten. GROENTEN EN FRUIT. BERGEN OP ZOOM, 29 juni. Aardbeien 4583, kersen 4483, frambozen 60—1,17, rode bessen 38—76, witte bessen 43—50, kruisbessen 2054, kasperzik 1218. VISMIJN COLIJNSPLAAT, 29 juni. Exportgarnalen 1392 kg. 2,55—4,03, schar 88 kg. bot 103 kg, tong 382 kg, paling 17 kg. rog 11 kg, schol 22 kg, onges. vis 10 kg, door- gedr. vis 116 kg. KAPELLE, 29 juni. Frambozen in krat ten 125—126. II 117, Bode bessen A 54—55. I 45.20—48.30, II 44—44.70, III 39. Zwarte bes sen I 100, II -76. Aardbeien z. dop: Talisman I 75, II 72—74; Red Gountlet I 60. II 56. Sen gana I 83, II 79. Juspa II 72. Jueunda II 71, Moutot II 75, Regina II 82, Div. afw. 50. Ker sen: Markiezen I 138159. II 105135, III 35 91 ,Vr. van Werden II 95108, 111 40. Mei kersen I 117—118, II 96( Mierlose Zwarte I 139, Insp. Lliones I 141, II 103, Varikse Zwar te I 117, II 112, Morellen I 114—122. II 93— 101, III 32, Aardbeien p. doos: Talisman I 23—28, II 16—21, Red Gountlet I 25—30, II 15 20, Merton Princesse I 27, II 1317, Rode bessen p. doos I 13—22, II 1014, Logambes- sen p.d. I 2223, Witte bessen p. kg II 30, Aardbeien p. kg II 50—60, afw. 4547. THOLEN, 29 juni. Doré bonken 29.38, gewone 20.87—21.42, blok II. 19.39—19.51, po ters 16.0416.53. kriel 7.60, eerstelingen ge wone 18.5119.51, poters 15.47, bintje bonken 30.08, gewone 19.15, poters 10.49, witte eigen heimers 22.78, aanvoer 68 ton. Meer streeknieuws op pag. 7 Advertentie MULO-EXAMENS GOES Voor het te Goes gehouden Mulo examen, diploma A, slaagden de da mes: G, Legemaate en A. Schouls, Zie rikzee, F. C. van Sluijs en A. Wonder- gem, Oostkapelle, D. Koelewijn, St. Lau rens, A, Kruit, Zoutelande, J. L. Gi- deonse en O. de Vries, Middelburg, J. E. Jacobs, Breskens, M. Verflage (M), M. H. Stroo (M), C. W. Swint (M), E. P. de Ridder (M), J. A. Rouw (M), A. Steketee (M), W. Engberts (M), H. A. Erkel (M), Viissingen en E. N. W. Pierens, Oost- en West-Souburg en de heren: G. W. de Heer, P. S. M. Len selink en A. N. van Overbeeke, Mid delburg, A. J, Frederiksen, Terneuzen, C. Verhage, Oostkapelle, J. A. bij de Vaate, Duivendijke, L. J. Schout (M) en A. Wielemaker (M), Koudekerke en P. J, Vreeke, Viissingen. Een kandidate werd afgewezen. M is middenstandsdi ploma. Moderne gereedschappen, machines en fabrieken zijn practisch en economisch Ze verlichten het werk en de levensomstandigheden. Datzelfde geldt ook voor automobielen. Typisch voorbeeld: De Rekord 1700. Bekijk deze 4-deurs-Rekord eens bij ons in de showroom. Alle deuren zijn .even groot, dat betekent op vier plaat sen gemakkelijk instappen. Een speciale veiligheid op de achterdeuren voorkomt onverwacht openspringengemaakt om kinderen te beschermen. Maak ook eens een proefrit. In de Rekord 1700 rijdt U gemakkelijk en veilig op alle soorten wegen. Hij ligt goed op de weg. Oorzaak: De perfecte constructie. De vak man spreekt over progressieve vering, over stabilisators, telescopische schokdempers en een laag zwaartepunt. Maar daarover hoeft U zich het hoofd niet te breken. Voor U is 't belangrijkste om te weten: De Rekord is een auto, waarmee men onder alle omstandigheden goed Probeer hemHij staat voor U klaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4