Zeeuws amateurelftal klopte het Dordtse DFC (2-1) GOLDEN FICTION HUIS Kosten ziekenfondsverz. in 1960 drie ton gestegen Pieter Louwerseschool verkeerszuil won Belgen wonnen op bijna alle onderdelen: 16-4 door Zeeland Fraai slot van Souburgse sportweek Vuurkracht van semi-profs viel mee Henk de Waal won Souburgse wielerstrijd Ondo 1 struikelde bij Togo 2 Walcheren Zuid Beveland 2-1 Adspirantendag van Zebra Zeldzaam als de zeldzaamste schelp - zo zijn de tabakken die Laurens zoekt voor GOLDEN FICTION. Alleen de zachtste voldoen! Laurens U.S.A. tabakken zijn dan ook de zachtste van Amerika. Zij maken de zachtste van alle! Wandelfestijn Rode Kruis in Axel AZYV produktief tegen Hontenisse Treffers Strafschop Uitslagen waterpolo Zeilkruiser Storm III te water gelaten Nieuwe voorzitter gekozen Kanaalzone schaak- tornooi Sas van Gent VERKEERSEXAMENS IJzendijker raadsleden moeten vroeg uit veren Maandag 26 juni 1961 Zühl) w b-LW DAGBLAD t-ag, 4 SOUBURG. Moesten vorig jaar spelers van Willem II en Rapid JC de kracht van het Zeeuws amateurelftal ondervinden, zaterdagavond in Souburg (als het klapstuk van de sportweek) maakte DFC uit Dordrecht kennis met het vertegenwoordigende Zeeuwse team. Alhoewel de Dordtenaren (semi-profs eerste divisie) uiteraard een homogener en ook technisch beter elftal binnen de lijnen brachten was dit toch niet voldoende om een overwinning mee naar boven de Moerdijk te nemen. Het Zeeuwse team, dat behalve uit zes spelers van de amateur-eerste-klasser Vlissingen ook nog uit voet ballers van Middelburg, Hulst, Terneuzen en RCS bestond, bleek uit eindelijk de kunst van doelpunten maken net iets beter te verstaan. Het won namelijk met 21 na een vooral in de tweede helft goed gespeelde wedstrijd. Wie goed keek kon duidelijk het klas- severschil bespeuren tussen de Zeeuwen en de DFC-'ers, maar verrassende char ges van Groenewegen (Vlissingen) en vooral Moens (eveneens Vlissingen) stichtten soms zoveel verwarring in de Dordtse gelederen, dat doelman Hente- naar vooral na rust zeer veel werk te verzetten kreeg. Er werd door de Zeeu wen behoorlijk gevuurd. Dat deden ook de rood-witten in de aanvangsfase en het laatste kwartier voor het einde, maar keeper Baart verdedigde zijn doel op keurige wijze, al moet worden ge zegd dat de schoten van de gasten niet super-gevaarlijk waren. Slechts links binnen Van Rosmalen, met Bellaard en De Kreek, de beste Dordtse speler, stel den Baart nogal eens voor problemen, maar de Vlissingse goalie wist er wel raad mee. De Zeeuwse ploeg had geruime tijd nodig om ingespeeld te raken, terwijl DFC al dadelijk met snelle aanvallen, voornamelijk door het midden, bressen sloeg in de Zeeuwse defensie. Het groot ste gevaar kwam van de linkervleugel De Kreek-Van Rosmalen. Middenvoor Schoon werd door Verhulst uitstekend afgedekt en kwam naarmate de wed strijd vorderde steeds minder in het stuk voor. Enkele keren waren de Dordtenaren dicht bij een doelpunt, maar eenmaal kon Verhulst op de doel lijn nog de bal uit Baarts veste koppen. Korte tijd later tikte Baart op voortref felijke wijze een fel schot van Bellaart corner. De verwachte Dordtse treffer kwam na 20 minuten. Van Rosmalen rondde een aanval met De Kreek uitstekend af (01), maar de Dordtse vreugde was van korte duur, want Moens die een tijdje naar zijn vorm had lopen zoeken en daarbij steeds naar binnen liep kreeg vijf minuten later de bal toege speeld, werkte zich fraai vrij en tussen twee DFC-'ers schoot hij met het rech terbeen de gelijkmaker in de touwen (1-1). Tot aan de rust bleef deze stand ge handhaafd. In de tweede helft echter slaagde het Zeeuwse elftal erin zich aan het tempo van DF C op te trekken. Vooral Groenewegen ging zich nu beter weren, terwijl op rechts Van Dorsselaar (Hulst zich eveneens ging weren. Mid denvoor De Vos (Middelburg) viel te gen. Hij kon tegen Los nauwelijks ge vaarlijk worden en rechtsbinnen Meeuw- sen (Terneuzen) kwam evenmin tot grootse daden tegen zijn oude club, al schoot hij tweemaal tegen het houtwerk. Tijdens een Zeeuws offensief in het eerste kwartier ging plotseling Groene wegen op de linkervleugel aan de haal. Hij drong door tot ver in het strafschop gebied, gaf toen voor en zag tot zijn blijdschap dat Moens de bal in doel schoot (2—1-. Een voorsprong voor de Zeeuwen. Wel nigen hadden dit mogelijk geacht. Nog een periode bleven de gastheren in de aanval. Moens scoorde nog een doelpunt met de hand, dat terecht door scheids rechter C. M. Voermans uit Roosendaal werd afgekeurd. Een kwartier voor het einde kwam voor het Zeeuws elftal een unieke kans om de voorsprong te vergroten. Bij een doorbraak werd De Vos gehaakt. De Waal plaatste zich achter de witte stip en de bal, die daar door de ar biter was neergelegd, maar verzuimde de penalty te benutten. Zijn schot ketste vanaf de binnenkant van de lat weer het veld in. Hij schoot de bal toen nog in, maar de scheidsrech ter gaf een doeltrap. Volkomen logisch, omdat de strafschopnemer de bal niet mag aanraken voor de tweede keer voordat deze eerst door een andere speler is gespeeld. Geen doelpunt dus. In de laatste fase van de strijd stelde DFC nog verwoede pogingen in het werk (vooral De Kreek, Van Rosmalen en de junior-rechtsbuiten De Vos losten felle schoten af- om een gelijke score te be reiken, maar het Zeeuwse elftal stond geen treffer meer toe. Opstellingen: Zeeuws elftal: Baart (Vlissingen-; De Waal (Vlissingenr, De Jong de coursemaker SOUBURG. Juichend en met de armen in de hoogte ging zaterdag in Souburg Henk de Waal uit Axel zege vierend door de finish in een wleler- course voor amateurs en onafhanke- lljken. Deze uiterst spectaculaire wed strijd, die werd georganiseerd in het kader van de Souburgse sportweek, trok een massale belangstelling. Deze Zeeuwse overwinning van De Waal kreeg bij de toeschouwers een warm onthaal maar zonder onze coming- man aan het wielerfirmament te kort te doen, mag worden opgemerkt dat niet De Waal maar een bijzonder strijdlus tige Henk de Jong de course heeft „ge maakt". Deze slanke pedaleur uit ,,'t Heike" begon reeds in de tweede van de zeventig te rijden ronden aan een solo-race die het publiek in extase bracht. De moedige De Jong werd pas bij het ingaan van het tweede koersuur in de kraag gegrepen door Roks en Cooremans die uit het peloton waren ontsnapt. Dit drietal joeg het tempo hoog op. Cooremans moest echter al spoedig afhaken en toen Roks na veer tig ronden kwam te vallen, lag De Jong opnieuw aan de leiding. Inmiddels was in het peloton ook de nodige deining ontstaan zodat het veld volkomen uit elkaar werd gereten. De allersterksten begonnen zich nu te we ren om zich nog vooraan te kunnen melden. Het waren Plieger, Cooremans, Jochems, De Waal en Wieles die aan een serieuze achtervolging begonnen. Zij begonnen langzaam maar zeker hun halve minuut achterstand op De Jong in te lopen. Het uit elkaar geslagen peloton met o.a. Plet van As, Ger. De gens en Ko Tolhoek was toen reeds naar een hopeloze achterstand gereden. Hoewel De Jong verbeten vocht om Zijn positie op kop te handhaven, moest hij bij elke ronde terrein prijs geven en met nog negen ronden voor de boeg wisten Plieger. Cooremans, Jo chems, De Waal en Wieles de aanslui ting tot stand te brengen. De zaak leek nu bekeken maar in de slotfase kreeg de dappere De Jong met onfortuin te kampen. Drie ronden voor het einde kwam hij in één der scherpe bochten te vallen evenals Cooremans en Plie ger. Dit betekende voor dit trio de ge miste kans op één der vetste prijzen. De Waal klopte in de eindsprint zijn rivalen met groot verschil. De uitslag luidt: 1. H. de Waal (Axel) 100 km in 2 uur 45 min 29 sec; 2 J. Jo chems (Rijsbergen); 3. B. Wieles (Terneu zen); 4. Op 15 sec K. Plieger (Lexmond 5. Op 25 sec. H. de Jong (St.-Wi"ebrord); 6. P, Cooremans (Breda): 7. Op 1 min 35 sec P. Stevens (Dussen); 8. Op 1 min 40 sec J. Aanraad (Oud-Gastel); 9. W. de Jong (St-Wlllebrord); 10. F. Tel (Zaandam); tl. A. Barten (Zevenbergen); 12. P. van As (Roosendaal); 13. J. v. d. Weele (Goes); 14. J. Linders (Roosendaal); 15. A Bastlaan- se (Kruisland); 16, J. To!hoek (Verseke); 17. G Degens (Kapelle); 18. J. Hofland (Bever wijk). Competities Z.K.B. GOES. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd in klasse 2a tussen leider Ondo I en nummer twee van de ranglijst is geëindigd in een duidelijke 8—4 zege voor de Goese reserves. Om een of andere reden kon Ondo slechts 11 man in bet veld brengen en dit heeft duidelijk zijn stempel gedrukt op de wedstrijd. De prestatie van Togo 2 ls echter des te overtuigend omdat de rood-witten liefst met 5 invallers deze strijd moesten aanbinden. Door deze uitslag sloten zowel Ondo als Togo 3 deze competitie af met 12 punten uit 6 wedstrijden, zodat, teneinde de kam pioen te knnnen aanwijzen, nog een be slissingswedstrijd nodig zal zijn. In 2b kon W.K.V., hoe het zich ook inspande, het niet bolwerken tegen een sterk spelend Tjoba 2 (38). De We- meldingers eindigen hierdoor definitief onderaan in deze klasse. In klasse 3b werd de wedstrijd Tjo ba 3—Togo 3 reeds vrijdagavond ge speeld. In een spannende wedstrijd heeft het er lange tijd naar uit gezien, dat Tjoba 3 met de volle winst zou gaan strijken waarmee het leider Vios 2 een uitstekende dienst zou hebben bewezen. De Tjobanezen namen een 30 voor sprong welke Togo 2 kon verkleinen tot 31 en waarna Adri de Jager met twee fantastische afstandsschoten de partijen weer op gelijke voet bracht, 3—3. Daarna ontwikkelde zich een zenuwslo pend duel om de eindzege welke juist voor het eindsignaal terecht kwam bij Toto 3 (36). Blauw wit 2 had geen enkele moeite met Dos 55 (17—3). Het twaalftal uit Nleuwdorp kwam hierdoor definitief op de laatste plaats en heeft deze competitie toch wel teleurgesteld. In de Walcherse avondklasse verwijderden de leiders Swift 4 en KVL zich verder van de rest door resp. met 132 en 11—2 te win nen van Vedo 3 en Ondo 2. De stand in deze klasse ls nu: KVL 7—13; Swift 4 6—10, Ani mo 4 7—10; Zuidwesters 3 6—5, Animo 5 6— Ondo 2 5—2 en Vedo 3 7—0. De uitslagen bij de adsplranten luiden: B: Noad—Swift snel 3—1; C: Vedo—Anomo c D: Swift lenig—KVL 2—5 (KVL kampioen). Atlas bSwift lenig 4—1; E: Tjoba a—Elto a 04; G: BI. witVios pupillen: Togo Dos 55 9—0. Verhulst (Vlissingen) en De Kraker (RCS); Stroo (Vlissingen) en v, d. Poel (Hulst); van Dorsselaar (Hulst), Meeuw- sen (Terneuzen), Vos (Middelburg), Groenewegen (Vlissingen) en Moens (Vlissingen). DFC; Hentenaar; Sindorf, Los en v. d. Bos; Brand en Bellaart; De Kreek, Van Rosmalen, Schoon, Van Linstee en De Vos. VCK-Oud Zeeuws elftal KOUDEKERKE.— Woensdag 28 juni om zeven uur 's avonds speelt de voet balvereniging „V.C.K." te Koudekerke een wedstrijd ten bate van „Sport steunt Zonneveld" met als tegenstander een elftal, samengesteld uit oud Zeeuws- elftalspelers. Dit laatste elftal speelt in de volgende opstelling; doel: Moens, achter: Mijnheer en Wijs, midden: Lindenberg, Barten en Struiwigh. voor: Wijgman, Weststrate, de Smit, Carol en Outermans. MIDDELBURG. De uitslagen van de voor de KNZB-competitie gespeelde wedstrijden luiden: dames: 3e klasse q: PSV 2—TZV 1 5—1; Luctor I—Surae 2 16; heren: 4e klasse n: TZV 2—Baro nie 2 9—2; Warande 1—TZV 2 0—9; 4e klasse p: SZV 1De Ganze 1 50; SZV 1—De Bruinvis 3—1; Luctor 1—De Gan ze 14. De Zeeuwse doelman P. Baart maakt hier een aanval van D.F.C. onschadelijk. VLISSINGEN. Met muzikale bege leiding van „St. Caecilia" trok een stoet auto's vanaf de Zeilmankt in Vlissingen naar het sportveld waar de „vertegen woordigers" van Walcheren en Zuid Be veland eikaars krachten op het voetbal veld zouden meten, met het doel „Sport steunt Zonneveld" een handje te hel pen, Na spannende strijd beslisten de Walcherse heren de strijd in hun voor deel. Ze namen voor de rust een 2—0 voorsprong door doelpunten van Rein- ders en Van der Bulck. Na de hervat ting zetten de Bevelanders de Walcher se verdediging onder zeer zware druk, maar deze bleek -bijna waterdicht en inzonderheid doelman Piet van Hese verrichtte wonderen. Hij liet slechts één doelpunt toe doordat Luyk een straf schop benutte (2—1). In het clubhuis van Zeeland Sport werd daarna de uit slag van de verloting bekendgemaakt en de opibreng-st ten bedrage van 776,75 door de heer L. Cornelisse, na mens de vertegenwoordigers, aan het comité ter hand gesteld. Vrijdag 7 juli volgt de revanchewedstrijd in Goes. Ter stimulering van deze jaarlijkse wedstrijd werd door de heer J. Luyk uit Goes een wisselbeker beschikbaar gesteld. TERNEUZEN. Het nieuwe jacht „Storm III" werd op de werf van de fa. Vermeulen te water gelaten. De der tienjarige dochter van de Brusselse eige naar, Fernande Martin, knipte ondereen heilwens de draad door en na het sneu velen van een fles champagne gleed het schip te water. Het vaartuig is een nieuwe type V26 en voor buitenlandse rekening gebouwd volgens een ontwerp van B. Vermeulen. De zeilkruiser is 8,50 m lang, 2,90 m breed en heeft een diep gang van 1,47 m. De waterverplaatsing bedraagt vier ton en het zeiloppervlak is 42 vierkante meter. De zeewaardige boot heeft een hulpbenzinemotor van veertien pk en een staanshoogte in de kajuit van 1,85 m. Mor,genavond zal de -beiaardier van Mol (België) op de Juliana.beiaard te Bergen op Zoom een gastconcert spe len in het kader van de zomeravond- beiaardconcerten. Het programma om vat een tiental nummers, om. prelu dium en menuet van Jeff van Hoof; di verse volksliederen; operastukjes; liede ren uit vreemde landen en de nocturne op. 9 no. 3 van F, Ohopin. GOES. In de zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes ge houden jaarvergadering van het Alge meen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Be veland werd door de directeur, de heer J. Meijers, meegedeeld dat ten be hoeve van de 47.000 hij dit Fonds aangeslotenen in 1960 was uitgegeven een bedrag van f 3.096.783,72, tegen f 2.801.979,30 in 1959, een stijging van bijna 3 ton. Een kostenstijging valt waar te ne men bij alle verstrekkingen, doch in het bijzonder bij de kosten van zieken- huisvenpleging der vrijwilligverzeker- den. Deze vertonen een stijging van 35 pet., ten gevolge van hogere ver- pleegprijzen en meerdere opnamen. De uitgaven voor de wettelijk verze kerden, ten 'bedrage van f 2.335.794,96, worden door het z.g. „Verevenings fonds", in -beheer bij de Ziekenfonds raad te Amsterdam, vergoed, behou dens een bedrag ad f 195.261,17, het welk van de bejaarde verzekerde (met soeciale wettelijk vastgestelde door het Rijk gesubsidieerde premieregeling) werd ontvangen. De uitgaven voor de vrijwillige- en MIDDELBURG. In verband met het zeventigjarig bestaan van de Mid delburgse gymnastiekvereniging Medio- burgum werd zaterdagmiddag in de Zeeuwse hoofdstad een adspirantendag gehouden voor jongens en meisjes tus sen tien en twaalf jaar, die lid zijn van bij de afdeling ZeelandWest-Bra bant van de K.N.G.B. (Zebra). Ongeveer 550 adspirantjes van alle bij de Zebra aangesloten verenigingen marcheerden eerst door Middelburg heen op weg naar het openluchtpark Toorenvliedt, waar de wedstrijd be gon onder een stralende zon en flinke publieke belangstelling. De door Medioburgum uitgeloofde lau wertakken voor de beste ploeg bij de driekamp ging bij de meisjes naar het Middelburgse Achilles en bij de jongens naar UDI, Bergen op Zoom. De voorzit ter van de Zebra, de heer H. van Os- sewaarde reikte de prijzen uit aan de diverse leiders of leidsters. De leiding van de middag was in handen van de heer L. Soeting te Middelburg. 's Avonds werd op de Markt door de Middelburgse verenigingen Mediobur gum, Wilhelmina, Achilles en Veldo gymnastiekdemonstraties gehouden, waaraan ook door een Zebraheren-keur turnploeg werd deelgenomen. De uitslag was; Driekamp meisjes. 1. Achilles, Middelburg 50 punten. 2. Sparta Krabbendijke 48,5. 3. Volharding, Goes 48,5. 4. Thor, Sas van Gent 48,5. 5. VZOS, Yerse- ke 47,5. Driekamp jongens. 1. UDI. Bergen op Zoom 52 punten. 2. Achilles, Middelburg 49. 3. VTV. Vlissingen 47. 4. Volharding, Goes 46,5. 5. Wilhelmina. Middelburg 45,5. Hindernisbaan meisjes. 1. VZOS V, Yerse- ke 31 sec. 2. VTV VII, Vlissingen 31,4. 3 Volharding I, Goes 33. 4. UDI, Bergen op Zoom 33. 5. VZOS II, Yerseke 33. 6. VZOS III, Yerseke 33. Hindernisbaan jongens. 1. UDI, Bergen op - Zoom 44 sec. 2. VZOS 111, Yerseke 50. 5. iThor, Sas van Gent 50. Souburgse sportweek ook succes voor Zonneveld SOUBURG. Niet alleen voor het organiserende comité is de Sou-burgse sportweek een sportief en financieel suc ces geworden. Evenals voorgaande ja ren werd ook weer gecollecteerd voor Sport steunt Zonneveld. Toen de op brengst daarvan ten bedrage van 242,18 zaterdagavond aan dit comité werd overgedragen, werd de enige col lectant, de heer M. Caljouw uit Sou burg, daarvoor door de heer H. Plom pen hartelijk dank gebracht. Het be stuur en spelers van DFC bleken daar bij zo getroffen door het mooie werk van de Zeeuwse sportwereld, dat spon taan dit bedrag door hen met liefst 100.werd verhoogd. Een zeer sym pathiek gebaar! SAS VAN GENT. Burgemeester R, A. J. de Boer verrichtte de opening van het door Het Witte Paard georganiseer de schaaktornooi, waarvan de laatste ronde zaterdagavond werd gespeeld. Hij verwelkomde in het bijzonder de Belgi sche spelers, waaronder de oud-kampi oen van België Jos Goddaert en de hui dige kampioen van de afdeling B Play- tex. De voorzitter van Het Witte Paard, de heer W. Cerdon, zei het jammer te vinden dat Terneuzen niet kon deelne men aan het tornooi, maar dat gelukki gerwijze Hulst daarvoor had kunnen invallen. De heer Verbrugge, leider van het tornooi, vertelde wat over de stand, waaruit bleek dat de Gentenaren Jos Goddaert en Jean Jaures winnaars van de resp. afdelingen A en B waren ge worden. De volledige uitslagen zult u later in ons blad vinden. de aanvullende verzekering, -groot, f 781.000,- moesten geheel door die verzekerden zelf worden opgebracht. Door tijdige premieverhoging was er nog een batig saldo Van f 26.000, voor de vrijwillige- en van f 22.000,— voor de aanvullende verzekering, wel ke bedragen aan de Reserve zullen wor den toegevoegd. Uit het verslag over het jaar 1960 blijkt verder dat 57.222 verpleegdagen in ziekenhuizen werden betaald, het geen een doorlopende bezetting van plm. 160 ziekenhuisbedden betekent. Opmerkelijk was de mededeling, dat van de 12 in 1960 uit een sanatorium ontslagen patiënten er één meer dan II jaar en een andere ruim 5 jaar aansluitend verpleegd was geweest. De kosten daarvan kwamen voor 75 pet. voor rekening van het Fonds. De jaarrekeningen werden door de Algemene Vergadering goedgekeurd. De controlerend geneesheer en me disch adviseur van het Fonds, Dr. P. B. Ornée uit Vlissingen, hield een boeiende causerie over het onderwerp „Kan ziekte voorkomen -worden?" In deze vergadering werd door de Voorzitter van het Fonds, de heer Mr. L. G. Wolf, afscheid genomen wegens zijn aanstaand vertrek naar Apeldoorn Hij deelde mede, dat door het Bestuur als zijn opvolger is gekozen de heer Ir. W. R. Sweep te Goes. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer K. K. Maar- tens werd door de Raad van verzeker den-vertegenwoordigers gekozen de iheer D. Gorsse. te Goes, Advertentie 20 stuks 95 ct SOUBURG. Met een toepas selijk toespraakje overhandigde' burgemeester T. H. de Meester, als voorzitter van de afd. Middelburg van de Bond voor Veilig Verkeer, een kleine verkeerszuil aan het hoofd van de Pieter Louwerse school, die de beste resultaten had behaald bij de verkeersexamens. Deze wisselprijs wordt voortaan elk jaar beschikbaar gesteld voor de school die het beste uit de bus, komt bij de verkeersexamens, wat zeker een stimulans zal zijn voor onderwijzers en leerlingen om nog beter hun best te doen. Burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg heette alle jongens en meisjes, onderwijzers en de leden van de commissie voor Veilig Verkeer, be staande uit burgemeester T. H. de Mees ter van Westkapelle, de heer J. W. Kö- IJZENDIJKE. Burgemeester I. Ficq heeft dë leden van de gemeenteraad voor een morgen ochtend te houden vergadering op een tamelijk ongebruikelijk uur opgeroepen, voor een stadsmens zelfs een tijdstip, waarop men zich nog even behaaglijk op de andere zijde draait. Maar voor het merendeel van de IJzendijker raadsleden zal acht uur in de morgen waarschijnlijk niet bete kenen dat zij, om een raadsver gadering bij te moeten wonen, vroeger op moeten staan. De P.V. „O.W.T.B." in Kapelle nam deel aan een wedvlucht vanuit Augouline. De uitslag was 12 J. L. de Jager, 3. J. Poley. Noyon. Hiervan was de -uitslag 1 Jac. Schrier; 2-3-4 P. But ler; 5-7-9 J. L. de Jager; 6 J. J. Rid- dertoof; 8 J. Poley; 10 A. Luteyn. Ver der vlogen 18 duiven vanuit St. Vincent. Hiervan was de uitslag 1-2 Jac. Schrier; geler en mevrouw J. M. Mazure-Mants hartelijk welkom in de raadszaal van het gemeentehuis. Voor burgemeester De Meester overging tot de uitreiking van de diploma's sprak hij zijn tevre denheid uit over het feit dat de ge meente Souburg op deze wijze het ver- keersonderwijs en zo de verkeersveilig heid bevorderen. Aan dit examen namen 170 jongens en meisjes deel, leerlingen van de Pieter Louwerseschool, Marnixschool, J. H. v. Dalesohool, School met den Bijbel en Julianaschool. 149 slaagden, waarvan twee met lof. Het volgend jaar zal de Pieter Lou werseschool de verkeerszuil moeten ver dedigen, zodat de resultaten ongetwij feld weer goed zullen zijn. plaatst naar de groep Tholen. I.v.m. de invoering van de vijf daagse werkweek wordt op de gemeen te-secretarie te Tholen 's vrijdagsmid dags de gelegenheid opengesteld om gas- munten aan te schaffen. DE SCHELDE COCKERILL Ook bij het Algemeen Ziekenfonds voor Zeeuws-Vlaanderen heeft men de vijfdaagse werkweek ingevoerd. De kan toren te Terneuzen en Oostburg zijn op zaterdag gesloten. VLISSINGEN. Een grote nederlaag van 164 leed de sportploeg van de Koninklijke Maatschappij ,,De Schel de" tegen haar rivaal, een soortgelijke ploeg van het Belgische bedrijf van Cockerill. Slechts op de onderdelen touwtrekken, waar de Zeeuwse zware jongens met 74 zegevierden en voet bal (41 voor de Schelde) werd geze gevierd. De acht andere onderdelen werden nederlagen, waarvan vele zelfs duidelijke en enkele smadelijke. Cockerill beschikte bij het onderdeel atletiek over de beste krachten en won met 8151. Slechts Bostelaar wist op de 1500 meter en Parents bij de vetera nen op de 100 meter voor een Schelde- De korfbalwedstrijd ging meer gelijk overwinning te zorgen, op. Het werd pas in de eindfase een 75 nederlaag. De zwemploegen leden bij de heren een 3321 en bij de dames een 3610 nederlaag. Alleen I. Sinke won op de 65 m schoolslag met Van der Steen als tweede. Tegen de Cockerill- waterpoloploeg (waarin drie internatio nals) werd de nederlaag 71 en daar mochten de Scheldepolospelers nog blij mee zijn. De uitslagen waren: Atletiek. 1500 m. 1. H. Bostelaar KMS 4.12.4; 2. Cornelis SCC 4.12.4; 3. R. Mondeel KMS 4.26.4. Speer heren. 1. Weyn SCC 50.32; 2. P. Versluys KMS 4131; 3. W. v. d. Lin den KMS 41.08. 3000 m heren. 1. v. Onselen SCC 9.13.8; 2. H. Bostelaar KMS 9-51.8; 3. Bouwens KMS 9.53.8. Discus heren. 1. Weyn SCC 40.10; 2. W. v. d. Linden KMS 33.56; 3. Jaspers SCC 33.52. Kogel heren. 1. Weyn P. Versluys KMS 12.31. 800 m heren. 1. Be- noy SCC 2.01.7; 2. Geys SCC 2.03.3; 3. Mon deel KMS 2.17.6. 400 m heren. 1. Jaspers SCC 53.2; 2. v. Egdom SCC 54.3; 3. J. Bon- gers KMS 55.6. Hoogspr. heren. 1. Bogaert SCC 1.70; 2. v. Eynden SCC 1.65; 3. Erdel- man KMS 1.60. 100 m heren. 1. Marien SCC 11.4; 2. W. v. Beest KMS 11.9; 3. Erdelman KMS 12.2. Verspr. heren. 1. Princen SCC 6.70; 2. Odeurs SCC 6.36; 3. Versluys KMS 6.34. Olym. est. 1. SCC 3.36.9; 2. KMS 3.40.7. 4 x 100 m est 1 SCC 46.4; 2. KMS 48 Atletiek veteranen. Discus. 1. Michaux SCC 33.76; 2. G. d. Pagter KMS 31.06; 3. D. Westrate KMS 27.43. Kogelst. 1. Michaux SCC 12.46; 2. G. d. Pagter KMS 11.24; 3, Westrate KMS 10.44. Hoogspr. 1. Boudtes SCC 1.55: 2. G. d. Pagter KMS 1.50; 3. Mi chaux SCC 1.50. 600 m. 1. v. Emelen SCC 1.37.6; 2. Lafleur KMS 1.51.5; 3. De Bruin SCC 1.54.4. 100 m. 1. Parents KMS 12.3; 2. Jacobs SCC 12.4; 3. v. Emelen SCC 13. Zwemmen. 65 m schoolst, dames. 1. I. v. Russum SCC 55; 2. C. Levering KMS 57; 3. Michiels SCC 1.02.5 65 m heren schoolsl. Russum SCC 55; 2. C. Levering KMS 57; 3. Michiels SCC 1.02.5. 65 m heren schoolslag. 1. I. Sinke KMS 53.7; 2. W. v. d. Steen KMS 54.5; 3. W. v. Bosch SCC 54.5. 65 m borst crawl dames. 1. v. d. Stocken SCC 44.8; 2, T. Daalhuizen KMS 45,8; 3. E. Francke KMS 51.8. 65 m borstcrawl heren. 1. v. Damme SCC 41; 2. Daelemans SCC 42; 3. v. Klinke KMS 42.5. 65 m rugsl. dames. 1. Claes SCC 54; 2. Goudvis SCC 55.4; 3. Schout KMS 1.01. 65 m rugsl heren. 1. Goetz SCC 48.5; Wagenaar KMS 53; 3. Boekman SCC 56. 3 x 65 m wisselsl. dames. 1. SCC I 2.40.5; 2. SCC II 2.47; 3. KMS I 2.55.5. 3 x 65 m he ren. 1. SCC 2.30; 2. SCC 2.32; 3. KMS 2.35 Eindstand: atletiek heren 81—51; atletiek ve teranen 3224; touwtrekken 47; korfbal 75; voetbal 14; biljarten 235; tennis 7- 4; zwemmen heren 33—21; zwemmen dames 36—18; waterpolo heren 7—1. Totaal 164. De te Sint-Annaland gehouden col lecte ten bate van het ziekenfonds heeft 181.95 opgebracht. 0 De in juni in St. Annaland gehou den collecte ten bate van de Kerkvoog dij heeft ruim 218 opgeleverd. De P.T.T.-besteller Johs. Scherpe- nisse te St. Annaland werd bevorderd tot besteller eerste klas. De aanvoer op de aardappelveiling te St. Annaland is van dien aard dat in het komende seizoen dagelijks aard appelen geveild zullen worden. Dit geldt ook voor de groep Scherpenisse, die haar aardappelen via de veiling St, Annaland aan de man brengt. Ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van de muziekvereniging „O.K.K." te Borssele, zal deze vereniging op 1 juli a.s. een festival organiseren. Acht muziekgezelschappen zullen aan dit fes tival medewerking verlenen. Dinsdagavond wordt te St. Maar tensdijk een bijeenkomst gehouden waar in een eiland V.V.V. Tholen zal wor den opgericht. a yïtt I# De adspirant bij de rijkspolitie F. laars w'aren zaterdfgLar^ Kram-er te-An£en? 'E °verge. gen om deel te nemen aan het Rode Kruiswandelfestijn. Liefst 576 wande laars trokken met prachtig weer de pa den op, de lanen in in het zonovergo ten Zeeuws-Vlaamse land. Een défilé van alle deelnemers, waaronder ook de nodige militairen, trok eerst op de Markt aan het erecomité voorbij. Daar na werd bij de jeugdherberg „Blije Ha- ghe" gestart. Een teleurstelling was het dat slechts dertig man commando's aan de mars deelnamen in plaats van de beloofde honderd. Een groot deel van deze Roo- sendaalse mannetjesputters was echter bij de Deltamanifestatie op Noord-Beve land nodig. Een sluitpunt van het festijn was s avonds op het marktplein de taptoe, verzorgd door de muziekkorpsen van de Lua in Ossendrecht en het Nederland- sche Roode Kruis uit Den Haag. Deze laatste was zelfs voor het eerst in Zeeuws-Vlaanderen. Burgemeester M. K, van Dijke bracht aan het eind daar van zijn dank over aan beide korpsen De uitslagen waren. 30 km 1. Koninklijke Luchtmacht, Woensdrecht 1210 punten. 2 Koninklijke Marine, Vlissingen 1198. 3. Com mandotroepen, Roosendaal 1156. Wandelsportver. Emma, Axel 1268 2. Verkennersgroep St. Petnis, Koewacht 1117. *«15 ^r. Wandelsportver, Oostburg 12o5. 2. Wandelsportver. Emma (meisjes), Axel 1198. 3. Wandelsportver. Emma (jon gens), Axel 1158. 4. Wandelsportver. Oda, Axel 1135. 5. Vrolijke Trekkers, Heele 1110, Nederlagentornooi AXEL. Met grote cijfers won AZVV in haar derde wedstrijd in het nederlagentornooi van de pas gepromo veerde KNVB tweede-klasser Hontenis se. De cijfers 5—-2 voor de Axelse ploeg mogen ietwat geflatteerd heten, AZVV was de ploeg die van de kan sen een beter gebruik maakte en de overwinning dan ook ruimschoots ver diende. Na tien minuten kreeg Lensen het leer op rechts vrij, men verwachtte een schot, er volgde echter een voor zet die door Haak onhoudbaar werd in geschoten: 1—0. De Hontenissers vielen meer aan en in de 25e minuut fabriceerde linksbui ten Mahu met een effectvol schot de gelijkmaker. Het aanvallende Hontenis se, dat steeds beter ging spelen wist tien minuten later zelfs de leiding te nemen. Mahu speelde zich vrij en zijn uitgekookte pass werd door Van Kruys- sen benut: 12. AZW bracht vlak voor rust de stand weer gelijk toen Lensen een voorzet gaf en Haak met een effectvolle kop bal de Hontenisser doelman het nakij ken gaf. Na rust zette Hontenisse een fel offensief op touw, wat enkele cor ners opleverde. Maar, zoals het wel meer gaat, een doelpunt viel aan de andere kant. Linksbuiten Van der Hout gaf uit een breedtepass met een schuiver zijn ploeg de leiding. Hontenisse benutte daarna vele kansen door het spel te kort te houden. Gommerts redde na twintig minuten schitterend na een schot van Van Kruyssen. Haak scoorde daarna zijn derde doelpunt, opnieuw met een kopbal uit een voorzet en vijf minuten voor tijd werd het 52 nadat een Haak-Van der Hout combinatie door de laatste met een vliegend schot in de uiterste hoek werd afgerond. SINT-ANNALAND, 23 juni. Doré gewone 25.67—27.97. Doré gewone afwijkend 21.51 —26.22. Doré drielingen 19—20.72. Doré kriel 16.85—18.14. Doré bonken 31.11 Eigenhei mers gewone 22.75—23.91. Eigenheimers drie lingen 14.92. Alles per 100 kg. Aanvoer 105 ton. SCHERPENISSE, 23 juni. Doré gewone 27.2827.53. Doré gewone afwijkend 22.20 25.39. Doré drielingen 18.15. Doré kriel 14.50. Doré bonken 30.55 Alles per 100 kg. Aan voer 31 ton. Groente en Fruitveiling te Bergen op Zoom Aardbei 45—101; Kersen 30—140; frambo zen 60117; rode bes 3466; kasperzik 225; Kaspruim 2—17; kruisbes 47—51; andijvie 7— 24; sla 3i/212bospeen 4360; waspeen 40 83; boskroten 210; stamboon dubbele prin sessen 120156; tuinboon 1723; erwten 13 35; komkommer 1518; krombek 24—66; pos telein 2640; savooy 2027; bloemkool -31 56: rabarber 13—27; snijboon 95—170; peu. len 42—169; tomaat 52—81; spitskool 37—; aardappelen 1533. Aspergeveiling te Bergen op Zoom Aanvoer 7000 kg. AA extra 2.70; AA I 1.90; A extra 2.70; A I 1.60; B extra 2.50; B I 1.60; C extra 1.50; I 1.50; D I 1.10; E I 0.80; E II 0.45; F I 1.50; Stek 0.50. KAPELLE, 23 juni 1961. 8 Aardbeien zonder dop voor industrie: Regina I 102, II 94, Sen- gana 1 116, II 105, Talisman II 96, Jucunda II 96, Mad. Moutör II 96, Juspa II 93, Mach. Fruhernte I 92, Red Gauntlet I 97, Cam bridge Vigour II 94, diversen afwijkend 77, Aardbeien met dop per kg. II 60—63, afw. 45 50. Aardbeien per doos van 2\'z ons: Talis man I 2227, II 1221, Red Gauntlet I 22— 28, II 13—21. Regina I 23—29, II 13—16. Sen- gana I 2127, II 1415, Cambridge Vigour 24, II 12—16, Juspa I 24, I 14—16, Merton Princess I 23, diversen afwijkend 12—14, Frambozen in kratten per doos I 121125, II 105, Zwarte bessen per kg. I 124, Rode bes sen per kg. A 64, I 54—61, II 45. Ill 38. Ro de bessen per doos van 2Vz ons I 17—26, II 1418, Kasperziken per st. Ia 22—25, I 16, II 11—12, Logambessen per doos I 2732, II 25, Kersen per kg.: Hollanders II 130—144, III 37, Markiezen I 159—174, II 150, III 55—67, Mei kersen I 125. II 94—112. III 41. Vr. v. Wer den 125135, 55—72. Aardappelen 18 21, II 1820, drielingen 1317, kriel 5—9. Groente; kroosla 4—6, Bloemkool 11—48, Boskroten 9—13, Rabarber 31—33. Komkom- kommers 20—28. Snitskool 15—17, Sjalotten 11, Dubb. pr. bonen 164. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM. 24 juni. Aanvoer 12.000 kg. AA extra 1.70, AA I 1.20, A extra 2.30. A I 1.35, B extra 1 90, B I 1.40. C ex- tra 1.30, C I 1.10. D I 0.80, E I 0.80, E II 0.50, F I 1.15, stek 0.40. GOES, 24 juni. -r Zwarte bessen I 128; ro de hessen 52, II 51: frambozen I 108114, II 93; regina I 88. II 77: jucunda I 88. II 77; senga sen.gana I 88. II 77; mad moutot II 77. Gewone veiling; oer doos: talisman I 14—25. II 17; mad moutot I 14, II 13: red gauntlet I 16; rode bessen I 1315, II 12. Per kg: senga sengana T 65—70; mad moutot II 50; meikersen II 103—109; markiezen I 176. II 151i7i; suikerkersen II 98; porseleinkers III 67. S("h#»envaart Vlissingen VLISSINGEN aangekomen 24-6: Irish Rose, Sirenes. Vlissingen vertrokken: 24-6 Sirenes, 25-6 Irish Rose. Gepasseerd naar Antwerpen Ned. schepen: 24-6 Janny, Adine, Randfon- tein, Algol, Lean S, 25-6 Steenbergen, Melis- kerk, Arkas, Algenib. Gepasseerd naar zee Ned. schenen: 24-6 Virgo. Leliegracht, Me- rak, Jagersfontein. Parkhaven, Japara, Fram, Prins Maurits, Admiraal de Ruyter, Silvaplana, Moordrecht, Schiedijk, Delft.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4