V.V.V.-bestureii willen verlenging van de Vlissingse boulevard Opnieuw hoogtepunt in de afzet bereikt Molshopen" in de Grevelingen IJzerwerker ontkende schuld aan „kettingreactie" Landarbeider moet aanpassen aan veranderende maatschappij BRIEF AAN GEMEENTERAAD Gemeentebestuur zal initiatieven moeten nemen Vrijgemaakten kregen nieuw kerkgebouw Politierechter Middelburg Ook weer rijders onder invloed voor het hekje Sportuitwisseling met Alblasserdam Zet VADER, in het zonnetje. Expositie Joop Dam Carillon-concert op de raadihuistoren Spraakwaterval voor de kantonrechter Geslaagden Kweekschool Dividend onveranderd (16 pet.) in verband met uitbreidingsplannen Uitslag sportdag ambtenaren Korfbaltournooi te Oosterland Veekeuring Cadzand Tjoba heeft titel voor het grijpen MARKTBERICHTEN Kosten uitbreiding sportvelden veel hoger Zo vlogen de duiven Veekeuring te Gapinge Vrijdag 16 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 VLISSINGEN. De dagelijkse besturen van de VVV's Vlissingen en Middelburg hebben in een ge zamenlijk schrijven aan de ge meenteraad van Vlissingen de suggestie gedaan de Vlissingse Boulevard te verlengen via het Eiland in de richting van het Zuid- Sloe. Tijdens een gecombineerde vergadering werd het grote belang gestipuleerd dat de boulevard heeft voor geheel Walcheren als toeristengebied. Meer dan vroeger vormen de toeristische attracties van de beide grootste Zeeuwse steden, die heel dicht bij elkaar liggen, eikaars complement. De Vlissingse boulevard kan dan ook niet meer worden beschouwd als louter een aangelegenheid van de Scheldestad. De belde VW-besturen zeggen in hun brief ervan overtuigd te zijn dat de bou levard-kwestie (die al eerder ter sprake is gekomen) leeft bij de raad en dat een stimulans van WV-zijde gerust achter wege kan blijven. Niettemin menen de besturen het voor de Vlissingse raad van belang te vinden zich gesteund te weten door de toerisme bevorderende or ganisaties van Vlissingen en Middelburg. De verhoging van de zeewering in het kader van de Deltawerken zo wordt in de brief verder gezegd zal vermoe delijk voor de verlenging van de boule vard uitstekende kansen bieden. Het zal nu immers mogelijk zijn om met (in verhouding) geringe aanvullende kosten die werken bij de verhoging tot stand te brengen die nodig zijn voor een langer maken van de boulevard. Financiering In de eerste plaats is dit uiteraard een zaak voor de beheerder, de Polder Wal cheren en daarna voor de provincie en het Rijk. Het ligt overigens niet direct op de weg van de Polder deze voor de verlenging van de strandweg noodzake lijke aanvullingswerken voor te stellen, laat staan te financieren. Vermoedelijk zal Rijkswaterstaat al evenmin bereid zijn uit het fonds Deltawerken hiervoor gelden uit te trekken. Wanneer hier fondsen voor aangeboord zouden moeten worden, dan is misschien te denken aan steun van het ministerie van economische zaken (recreatie). In dat geval echter zal het initiatief geno men moeten worden tot het maken van aanvullende plannen die gecoördineerd kunnen worden met die van de dijkbe heerder. In dit verband dringen de beide VW-besturen er bij de raad op aan dat de gemeente Vlissingen hier die initia tieven neemt, welke hier geboden zijn. Het gemeentebestuur zal stellig reeds aktiviteiten in deze richting hebben ont wikkeld, maar de beide VW-'s meenden er goed aan te doen hun steun en sym pathie aan te bieden. ifiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiixiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiififfiiiiiiiiiiiiiiiiitimiiiiiiHKm I DUITSER MAAKT I PROPAGANDA VOOR I ZEELAND I MIDDELBURG. Een aar- 1 1 dige reclame voor Zeeland als toeristenland maakt de heer I Julius Isselgard uit Aken. De 1 heer Isselgard, technisch amb- I tenaar van beroep, onderneemt 1 1 voor zijn plezier grote reizen, o.a. is hij reeds geweest in Pa- I lestina en vele landen van 1 Europa. Over zijn reizen houdt 1 1 hij overal in Duitsland, maar I ook in Luxemburg en België 1 lezingen met kleurendia's. Bij 1 zijn bezoek aan Nederland werd i hij bizonder getroffen door de 1 schoonheid van Zeeland. Vele 1 1 filmpjes heeft hij verschoten op 1 oude boerenhuisjes, 'kleder- 1 I drachten, kerken en wat dies 1 meer zij, met de bedoeling deze l 1 in zijn geboorteland te ver- I tonen om zün landgenoten aan I 1 te moedigen dit alles eens met 1 eigen ogen te gaan zien. 1 Hij maakte o.m. een studie 1 1 over de diverse problemen, 1 waarvoor Zeeland zich ziet ge- steld. Met hulp van onderwijzers 1 1 en leraren heeft hij reeds voor verschillende scholen en kin- 1 dertehuizen op Walcheren lezin- 1 I gen gehouden. Gebruind en met 1 1 een aangename herinnering aan 1 Zeeland vertrekt de heer Issel- 1 I gard binnenkort weer naar 1 1 Duitsland om propaganda te 1 maken voor onze provincie. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiimiiiiiiiiiliiiriimiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiifiiiiii Uitvoering Wat de technische uitwerking betreft suggereren de dagelijkse besturen een boulevardbreedte van 27 tot 32 meter, waarin begrepen is een ruimte voor ter rassen. Deze breedte is niet veel. Ook moet rekening worden gehouden met een aansluitende bebouwing langs de binnen zijde van de boulevard en een daarach ter gelegen verkeersweg. Een strook ter rein, ter breedte van 70 tot 75 meter landinwaarts van de bultenkruinlijn van de op deltahoogte te brengen waterke- rende Westerscheidedijk is noodzakelijk. TERNEUZEN. Sinds de afschei ding van de Gereformeerde Kerk in 1945, hielden in Terneuzen zij die zich noemden Gereformeerde Kerk onder houdende artikel 31 hun godsdienstoefe ningen in een woning in de Vlooswijk- straat die hiervoor ais zaal was inge richt. Drie jaar geleden onder een nieu we synode noemde deze kerkgem-en- sehap zich Gereformeerde Kerk (vrijge maakt). Het kerkhouden in een gewo ne woning was (hoewel een oplossing) toch niet ideaal en daarom werden er reeds verschillende jaren geleden plan nen gemaakt om tot de bouw te komen van een eigen kerkgebouw. Begin 1960 namen deze plannen vaste vorm aan en er werd een bouwcommis sie benoemd, die een ontwerp opdroeg aan het Bouwkundig Bureau van Fa. A. J. de Visser te Zaanslag. Dit ontwerp was tot volle tevredenheid van de bouw commissie en eind 1960 werd aan de Fa. de Visser de bouw gegund. De bouw commissie kreeg het toezicht over de bouw. Nu, na zeven maanden, staat er in de Van Cantfortstraat het mooie nieuwe kerkgebouw dat gisteren in ge bruik werd genomen. De kerk heeft een oppervlakte van 17 bij 13 meter. Door de hoofdingang komt men in een vestibule en van daaruit be treedt men de kerkzaal. Deze is in twee vakken verdeeld, aan weerszijden van het middenpad staan 14 rijen van ne gen stoelen. Een trap voert naar een vergaderzaal en naar een keukentje. In de vestibule is een trap waarmee men op een galerij komt, daar is ook het orgel geplaatst en zonodig kunnen hier nog 40 zitplaatsen worden gemaakt. Het kerkgebouw is opgetrokken van klinker-metselstenen en de binnenkant is afgewerkt met libo-steen. Advertentie MIDDELBURG. De deur waarder van de Middelburgse arrondissementsrechtbank haalde gistermiddag tijdens de zitting van de politierechter een ketting te voorschijn die als bewijsstuk moest dienen in de zaak tegen de Vlis singse ijzerwerker W. W. Deze zou op 29 april van dit jaar met deze ketting de hulpijzerwerker C. R. hebben geslagen, waardoor de aangevallene letsel opliep. W. ontkende evenwel dit te hebben gedaan, ook nadat drie getuigen de tenlastelegging hadden bevestigd. Tot voor kort was de verhouding tus sen W. en R. zeer goed geweest, maar in paril eerst op de 21e na een bioscoopje trad er verslechte ring in. W. zou toen R. al hebben ge slagen, omdat deze naar verdachte op merkte teveel over hem rondbazuinde. Et. en diens vrouw verklaarden als ge tuige dat op de 21e april R. een klap tegen het oor had gekregen. Op de 29e april kwam toen waarschijnlijk omdat R. naar de politie was gelopen, de .kettingreactie". Hoger beroep Verdachte bleef ook na de getuige- verklaringen ontkennen. Niettemin achtte de officier ven justitie, mr. A. W. Rossingh, het bewijs wettig en overtuigend bewezen. Hij vorderde een gevangenisstraf van twee weken voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van zestig gul den. De politierechter, mr. T. W. Atte- ma, maakte daarvan één week voor waardelijk met een boete van veertig gulden. Verdachte verklaarde in hoger jeroep te zullen gaan. De landbouwer L. M. O. uit 's Heer trendskerke hoorde drie weken on voorwaardelijke gevangenisstraf tegen ilch eisen en een jaar ontzegging van de bevoegdheid motorvoertuigen te be sturen. O. had hij gaf de feiten toe onder Souburg een auto bereden on der invloed van drank en daarbij ook nog een bord ondersteboven gereden. Hij was echter nooit eerder voor een dergelijk feit aangehouden. Nu was zijn rijbewijs ingenomen. De officier baseerde zijn strafmaat op de ernst van het gepleegde: O.'s manier van rijden was levensgevaar lijk voor andere weggebruikers. De raadsman van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, pleitte gelet op het gun stige verleden van zijn cliënt met klem voor een voorwaardelijke straf. Mr. Attema bepaalde het vonnis op drie weken gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar en acht maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter veroordeelde verdach te tot twee weken onvoorwaardelijk. ,,Ze zeiden dat ze het ding in het ka naal zouden gooien en dat vond ik zon de, toen heb ik gezegd geef die brom mer maar aan mij", vertelde de Sou- burgse matroos C. J. tegen de politie rechter. ,,U weet toch dat u geen ge stolen bromfietsen mag aannemen, dat is heling", antwoordde mr. Attema. Conform de eis werd J. veroordeeld tot 50 boete en één maand voorwaar delijk met een proeftijd van twee j.aar. De Terneuzense fabrieksarbeider L. G. gooide tijdens het schaften in een fabriek in Sas van Gent een bananen schil naar een oudere" ploeggenoot. Er ontstond daaruit een handgemeen, dat G. conform de eis op 40 boete kwam te staan. De Suisse kelner was met zijn auto na een aanrijding met paaltjes doorgereden zonder de po litie van de door hem aangerichte schade te verwittigen. Eis: 60; von nis: 50. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen 14.6 Deep Ri ver. Vlissingen vertrokken 14.6 Porjus, 15.6 Deep River, Bore 6, Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 14.6 Meidoorn^ Tjoba; Colette. Necton, Aar- denburgh, Pegasus, Albert Willem (Gent), 15.6 Gaasterdijk, Zaanborg, Rien Teekman, Eagle, Albatros, Prins Casimir, Equator, Amsteldyk. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen): 14.6 Dinkel, Doni, Aagtedyk, Akkrum- dyk. Josef Swenden, Jura, Wubbiena, Karimata, 15.6 Kon. Juliana, Pacific Delfzijl, Elda, Aspera. Nieuwe kleuterleidsters MIDDELBURG. Aan de gemeentelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters slaag den de dames: L. J. A. v. d. Berge te Axel; S. Breel te Middelburg; J. C. Hollesteïle te Goes. M. M. A. Kaan te Biervliet; J. Leijs te Middelburg; S. C. de Vey te Nieuwvliet; R. Luteijn te Zuidzande; en H. W. Wierenga te Middelburg. Afgewezen werden drie can didates De examens worden voortgezet. Promillage Eveneens onder invloed van drank maar dan op een rijwiel met hulp- motor reed de Vlissingse eleetrische lasser C. v. B. De eis luidde 75 boete en twee maanden ontzegging: het von nis 40 boete en drie maanden voor waardelijke ontzegging met een proef tijd van twee jaar. De Vlissinger L. P. was aangehou den terwijl hij onder invloed een flets bestuurde. Het promillage alcohol in zijn bloed 3,10 noemde de officier uitzonderlijk hoog. Een maand gevan genisstraf eiste mr. Roslngh tegen P. SOUBURG. Aanstaande zaterdag brengen sportbeoefenaren uit Alblasser dam weer een bezoek aan Souburg. Vo rig jaar zijn de Souburgers naar Alblas serdam geweest. Om half twaalf is er een feestelijke ontvangst, waarna om twaalf uur een koffiemaaltijd wordt aan geboden in De Zwaan. Om half twee be ginnen de wedstrijden in gymnastiek, zwemmen, dammen, korfbal, volleybal en voetbal. Des avonds om kwart voor zeven is er opnieuw een koffiemaaltijd, waarna om half acht de prijsuitreiking volgt. KRUININGEN. Woensdagmiddag nad de eindles plaats van de lagere landbouwschool te Kruiningen. De voor zitter van de commissie van toezicht Dp het landbouwonderwijs, de heer J. Smallegange, riep in zijn openingswoord een welkom toe, o.a. aan de inspecteur van het landbouwonderwijs de heer E. c. bollen, aan burgemeester A. Schip per, aan de heer L. Andersen van de Z.L.M. en de heer C. J. van der Werff, lid van het hoofdbestuur van de Z.L.M. De leraren J. C. de Ridder en J. de Graag stelden de leerlingen enkele vra gen over de behandelde stof. Inspecteur Bollen wees op de noodzaak van theo retische kennis en begrip voor economie in de landbouw. Met een handdruk aan ieder der leerlingen reikte hij de diplo ma's uit. De heer v. d. Werff overhan digde een tweetal rpijzen, namelijk een boek van de Z.L.M. aan Moerdijk te Waarde en een boek van de Kring Oost Zuid-Beveland aan C. van Iwaarden te Kloe tinge. De leraren ontvingen ieder een boe- kenbon van de scheidende klasse, waar van tenslotte het hoofd der school de heer De Ridder namens de leraren har telijk afscheid nam. Na afloop bleef men nog enige tijd bijeen om onder meer de vertoning van de prachtige kleurenfilm over het hospitaal-kerkschip „De Hoop" te zien. PARADISO SALVATORE 27 ct CAPRINO 31 ct In doosjes van 5 en 10 stuks MIDDELBURG. In de Kunstzaal Van Benthem en Jutting te Middelburg zal tot 8 juli een expositie te zien zijn van aquarellen en tekeningen van de Haarlemse kunstenaar JJoop Dam. Men zal doeken kunnen bewonderen, betrek king hebbend op Tholen, Zierikzee, Mid delburg, Yerseke, Arnemuiden, Veere, de Kaloot, Vrouwenpolder, Veerse Gat, Voorne, rond de Zuiderzee, de Bosplaat op Terschelling, Normandië en Bretag- ne. Joop Dam, die een oud-leerling is van Kees Verwey, exposeerde met succes o.a. in Haarlem en Arnhem. Hij reisde en werkte veel in West-Europa. Er be vindt zich werk van hem in het Zuider zeemuseum in Enkhuizen. De heer Dam heeft ook bekendheid verworven door zijn -boekwerken op het gebied van de jacht en de natuurlijke historie. VEERE. Het 2e zaierda-gavond- carillonconcert van dit seizoen, wordt a.s. zaterdag op de raadhuistoren te Veere -.gegeven van 8 tot 9 uur, door de stadsbeiaa-rdier van Vlissingen en Vee- re, Piet Broerse. Hij begint met een improvisatie op het oude Zeeuwse volkslied „Zachitkens luidt het avondklokje." Verder worden gespeeld: Rondo, van Kersbergen: Me nuet, van van Hoof en „Les moisson- neurs" van F. Couperin. Besloten wordt met enkele Engelse volksmelodieën. Deze concerten worden georganiseerd door het gemeentebestuur van Veere, ter bevordering van het toerisme. Zij kunnen het best worden beluisterd op voldoende afstand van de toren, b.v. ran de overkant van de haven. BERGEN OP ZOOM De heer P. J. uit Poortvliet, die zich voor de kanton rechter te Bergen op Zoom moest ver antwoorden omdat hij zijn wagen op een verboden plaats had geparkeerd, had wel iets tot zijn verdediging in te brengen, maar blijkbaar deed dat niet veel ter zake. En of hij nu al vond dat hij door een jonge agent was bekeurd, die blijkbaar graag een bonnetje schreef, dat veranderde niets aan het vonnis van de kantonrechter, die conform de eis een boete oplegde van 7,50 subs, twee dagen brommen. Een klein beetje in z'n wiek geschoten zei J. tenslotte: Heren, het beste". En het laconieke antwoord van de rechters luidde: ,,Dag mijnheer J.'\ Een boete van vijf gulden kreeg A. K. uit St. Maartensdijk, die een maand geleden met een auto had gere den waarvan de achterlichten niet func tioneerden. MIDDELBURG. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagden voor onderwijzeres de dames: N.M. Davidse te St. Laurens., H. C. Goeman te 's Heer Abtskerke., M. M. Kievit te Vlissingen., P. C. W. Kok te O-Souburg en Z. C. de Regt te Borssele. Voor onderwijzer slaagden de heren: G. J. de Graag te O-Souburg., C. Ingel- se te Middelburg; J. Kerkhof te Goes en J. Nieuwenkamp te Middelburg. Een kandidaat -trok zich terug. Er behoefden geen kandidaten te worden afgewezen. De examens worden voortgezet. Jaar 1960 gunstig voor Vitrite Works MIDDELBURG. Het jaar 1960 is voor de N.V. Vitrite Fabriek te Middelburg zeer gunstig geweest. Opnieuw werd een hoogtepunt in de afzet bereikt door een stijging van de verkopen in aantallen met niet minder dan 20 pet. ver geleken met het voorafgaande jaar. Behalve in Nederland werden da Vitrine-produkten in 29 verschil lende landen verkocht, aldus blijkt uit het jaarverslag van de ven nootschap, dat gisteren door de algemene vergadering van aan deelhouders is goedgekeurd. De omzetten in geld gaven eveneens een belangrijke stijging te zien. De ver kopen vertegenwoordigen een waarde ZOMERDAG N.C.L.B. MIDDELBURG. Enkele hon derden landarbeiders uit geheel Zeeland waren vergezeld van hun echtgenote of kinderen naar de Schuttershof gekomen voor de jaarlijkse zomerdag. In zijn openingswoord sprak de heer M. D. den Hollander zijn ongerustheid uit over de aanhou dende daling van het aantal leden. Dit jaar was het aantal weer ver minderd met 117 wat neerkomt op 4.3 Hij wees er met klem op dat er meer propaganda moet worden gemaakt. In zijn terugblik op 1960 toonde de heer Den Hollander zich verheugd over de overeenstemming voor de C.A.O., die de landarbeider zeventien vrije dagen toestaat. De uurlonen in de landbouw gingen omhoog met 8 cent, in de tuin bouw met 9 cent en in het dorsbedrijf met 10,5 cent. In de landbouw doet zich het eigen aardige feit voor dat verscheidene ar- beiders geen gebruik maken van de vrije dagen, en doen alsof er geen ar beidstijdverkorting bestaat. Nadat de heer Filius en mevrouw Boutense enke le geestelijke liederen gezongen hadden kwam het hoofdbestuurslid B. Doolaard uit Oosterbeek aan het woord. De heer Doolaard memoreerde dat, hoewel het aantal landarbeiders de laatste jaren met de helft is gedaald, dit niet bete kent dat de taak van de Christelijke vakbeweging nu ten einde zou zijn. „Er zijn nog vele ongeorganiseerden en ver keerd georganiseerden, die nog niet van het belang van de Bond zijn doordron gen", aldus de heer Doolaard. Voorts wees hij op het belang -van aanpassing aan de veranderde maat schappij. Van het aantal Middelbare Land- en tuinbouwscholen in Nederland is resp. slechts 4 pet. en 6 pet. van de leerlingen afkomstig uit landarbeiders gezinnen, om van de landbouwschool maar te zwijgen, merkte de spreker op. Er is beslist nog wel toekomst in dit vak, maar een goede scholing is ont- beerlijk. De kansen die er zijn mogen niet onbenut worden gelaten. Nu de sociale toestanden zo verbeterd zijn, moeten we meer de nadruk gaan leggen op de christelijke doelstelling, die gericht is op samenwerking, zowel met anders georienteerde vakbewegingen als met de werkgevers. Tijdens de middagbijeenkomst sprak het hoofdbestuurslid G. C. v. d. Schel de, die zich in zijn toespraak aansloot bij de woorden van de heer Doolaard. Ter afwisseling zorgden de leerlingen van de Chr. Huishoudschool uit Middel burg, samenzang en het gezelschap „De Scherzo's" uit Sint Annaland voor de vrolijke noot in het programma. van 16,1 miljoen gulden tegenover 13,6 miljoen in 1959. De financiële resultaten waren eveneens zeer gunstig. De winst vóór aftrek van belastingen, die beide vorige jaren ongeveer 1.479.000 be droeg, steeg tot 2.198.000. Hierbij spe len de winsten uit overbezetting een grote rol. Voor belastingen, waarvoor m 1959 circa ƒ622.000 moest worden gere serveerd, zal voor 1960 933.000 nodig zijn. Er blijft dan een nettowinst be schikbaar van 1.265.000 tegen 857.000 in 1959. In verband met de uitbreidings plannen in de naaste toekomst is het nodig, zo wordt in het jaarverslag ge zegd, een belangrijk gedeelte van de winst in het bedrijf te houden. Voorge steld is dan ook het dividend onveran derd te handhaven op 16 pet. In 1960 werd wederom een bevredi gende verbetering van de produktiviteit bereikt door verdere mechanisatie en verbetering van produktieme'thoden. Wat de vaste activa betreft, werden in het verslagjaar geen investeringen aange wend voor verbetering van gebouwen. Voor machines en inventaris, inclusief revisies van machines, werd een bedrag geïnvesteerd van 729.000 tegenover 732.000 in 1959. De reeds verstreken maanden van 1961 hebben een verdere stijging van de afzet te zien gegeven, vergeleken met de overeenkomstige maanden van 1960. Reeds geruime tijd is de produktivi- teitscapaciteit onvoldoende om aan de vraag te voldoen, zodat in de naaste toekomst tot uitbreiding van ons bedrijf zal worden overgegaan. De revaluatie van de gulden zal na een aanvankelijke daling van de winst marges voor de toekomst geen ernstige gevolgen hebben. De invoering van de' 45-urige werkweek met ingang van 1 mei 1961 stelt de directie uiteraard voor problemen, maar ook zal een verdere verbetering van de produktiviteit naast maatregelen van organisatorische aard tot een compensatie van de kostenstij ging kunnen leiden. Het werk aan de dam door de Gre velingen vordert nu snel. Dagelijks zijn er veranderingen waar te nemen. Thans verrijzen er lagen mijnsteen als molshopen in het water. Op de foto: Van het gedeelte dam dat op de Krammerplaat komt te liggen steken de dijkkoppen boven water uit. Voor de winter hoopt men deze eerste fase van het werk gereed te hebben. TERNEUZEN. De uitslagen aan de in Terneuzen gehouden en door de Ambtenaren Sportvereniging georganiseerde sportdag lui den; Vierkamp (Omvattende: 100 meter hardlo pen, verspringen, hoogspringen en kogelsto ten); Winnaar aan de wisselprijs, toe te ken nen aan de inspectie met de 12 beste ahtle- ten in de leeftijdsgroepen I en II; Directeur- Hamstra-Pik-beker: Inspectie inv. en acc. Eindhoven-Oost met 15.286 punten. Winnaar van de 2e prijs: Lauwerkrans (beschikbaar gesteld door wijlen Hoofdinspecteur C. H. Versteegden uit Eindhoven): Inspectie inv. en acc. Roosendaal-Oost met 12.957 punten. Overige uitslagen: Inspectie inv. en acc. Vlis singen 12.820 punten. Inspectie inv. en acc. Eindhoven-West '11.456 punten. Inspectie inv. en acc. Terneuzen 10.793 punten. Inspecite inv. en acc. Roosendaal-West 5.632 punten. Indivi duele pprijzen: Leeftijdsgroep I: le prijs Wil- lems, Roosendaal: 1907 punten; 2e Goris. Eindhoven 1650 punten; 3e de Haan, Eindho ven 1544 punten; Leeftijdsgroep II: le prijs Broosens, Breda 1730 punten; 2e Oosterwegen, Eindhoven: 17.10 punten; 3e Meertens, Eind hoven 1545 punten; Leeftijdsgroep III: le prijs Fens, Eindhoven: '1592 punten; 2e Luit jes, Breda 1400 punten; 3e van Hoecke, Ter neuzen 1330 punten; Leeftijdsgroep IV: le prijs Schrier, Terneuzen 1246 punten; 2e Zult, Tilburg tl096 punten; 3e van Dijke, Eindho ven: 735 punten. Enkele prestaties: 100 meter; Willems, Roo sendaal: 12,1 sec; Broosens, Breda 12,6 sec; Meertens, Eindhoven 12,6 sec; Oosterwegel, Eindhoven 12,9 sec; hoogspringen: Willems, Roosendaal '1,60 m; Broosens, Breda 1,60 m; Oosterwegel, Eindhoven 1,55 m; Fens, Eind hoven 1,55 m; verspringen: Willems, Roosen daal 6.10 m; Goris, Eindhoven 5,60 m; Broo sens, Breda 5.55 m; Notebaert, Vlissingen 5,54 m; kogelstoten: v. d. Haar, Tilburg 11,41 m; Leijten, Roosendaal 9,99 m; Fens, Eindhoven 9,94 m; Waterschoot, Tilburg 9,78 m; 1500 meter groep 1: le prijs Schaper, Eindhoven 4.21 min; 2e prijs Willems, Roo sendaal 4.392 min; 3e prijs Koeling Breda 4,416 min. groep 2: 'le prijs Meertens, Eind- DREISCHOR. Naast het traditio nele korfbaltournooi te Zierikzee, dat de S.D.K.B. telkenjare organiseert en het kleinere tournooi te Haamstede komt er op Schouwen-Duiveiand nu ook in Oos terland een korfbaldag voor lagere scholen. Op zaterdag 24 juni a.s. zal op het ■gemeentelijk sportterrein „Saele" te Oosterland een korfbaldag worden ge organiseerd Waaraan door practisch al le scholen uit Duiveland worden deelge nomen. De deelnemende scholen zijn; Bruinisse (OLS en Chr. Nat)., Ooster land OLS, Dreischor OLS, Nieuwerkerk OLS, Sir- Jansland, OLS en Ouwerkerk OLS. Het programma van deze dag zal nog nader worden bekendgemaakt, doch men zal om 9 uur beginnen. CADZAND. In Cadzand werd de jaarlijkse veekeuring tgehouden op het gemeentelijk sportveld. De aanvoer be droeg 24 stuks vee. Als juryleden fun geerden de heren ir. Harmsen, A. Ver- hage-Hoste en M. de Rijeke. Tevens was aanwezig de heer van der Sluijs, inspecteur van het N.R.S., alsmede de heer M. de Bruijne, oud-inspecteur. Kampioen der koeien werd Anna 24, eigenaar J. C, Basting, die een door het gemeentebestuur van Cadzand be schikbare ibeker uit handen van burge meester J. A. Leenhouts in ontvangst mocht nemen. Reserve-kampioen werd Alie van Zeeuwtje, eigenaar A. Lako. Kampioen- vaars werd Bontje 22, eigenaar J. A. Provoost. le prijs bedrijfsgroepen J. A. Pro voost. Voor bovengenoemde 3 prijizen werd een medaille beschikbaar gesteld. De verdere uitslag luidt: le kalfskoeien.la Mollie II - eigenaar A. Lako, lb Annie Sarie - eigenaar H. Cljsouw, 2e kalfskoeien: la. Wiebel eigenaar P. Risseeuw, 3e kalfskoei en: la. Wampie - eigenaar P. Risseeuw, lb. Alie van Zeeuwtje eigenaar A. Lako, lc. Em ma eigenaar Kinderen de Hullu, 4e kalfs koeien: la. Anna 24 eigenaar J. C. Basfing, lb. Betje 6 eigenaar J. A. Provoost, Oudere koeien: la. Lena van Cadzand - eigenaar M. van de Plasse, lb. Nellie eigenaar Kinderen de Hullu, Oudere kalfsvaarzen. 1 Bontje 22 - eigenaar J. A. Provoost, 2. Froukje 13 eigenaar J. C. Basting. 3. Betje 8 eigenaar J. A. Provoost, 4. Jaantje 4 - eigenaar J. A. Provoost, 5. Pietje 24 - eigenaar Jac, de Bruij ne, 6 Marijke eigenaar Kinderen de Hullu 7. Marie 14 eigenaar J. A. Provoost. Jonge re vaarzen: 1. Marianne 5 eigenaar I. Cij- souw, 2. Aagje eigenaar J. A. Provoost, 3. Anna 26 - eigenaar J. C. Basting, 4. Laura 7 - eigenaar J. A. Provoost, 5. Anna 114 eige naar J. C. Basting, 6. Toren/berg Tjiske - eige naar J. C. Basting. Stiertjes: le prijs: Jatvs- jes Dubbel Rudolf Jan eigenaar I. Cijsouw. De heer A. Moelijker, ambtenaar ter secretarie van de -gemeente Dintel- Competitie Z.K.B. GOES Zonder twijfel valt a.s. zater dagmiddag in de overgangscompetitie's van de Zeeuwse korfbalbond de belang rijkste beslissing. Hiervoor is nodig, dat leider Tjoba 1, op eigen terrein nog wel, van hekkesluiter TOP uit Arnemuiden wint. Of Tjoba hierin zal slagen is o.i. niet aan twijfel onderhevig en dit zou dan betekenen, dat Tjoba voor de vier de achtereenvolgende maal de hoogste titel in de Z.K.B. behaalt. Togo 1 kan definitief de tweede plaats voor zich opeisen door Olympia te ver slaan. Vios 1 speelt haar laatste wed strijd in deze competitie tegen Swift 2 en heeft door het terreinvoordeel een kans op winst. In klasse 2a moet Togo 2 thuis per sé van Vitesse winnen om leider Ondo 1 te kunnen blijven bedreigen. Vios 2 gaat in klasse 3b haar leiders positie andermaal verbeteren door rode lantaarndrager Dos '55 te kloppen en indien Tjoba 3 erin zou slagen om Blauw Wit 2 er onder te houden zou dit voor Dos '55 betekenen dat het definitief op de laatste plaats eindigt. In de Walcherse avondklasse staan voor volgende week op het programma de wedstrijden Vedo 3-Swift 4 (op 19-6) en Ondo 2-KVL (op 22-6). De bezoeken de clubs in deze ontmoetingen zijn sterk favoriet. Het adspirantenprogramma voor de komende zaterdag en enkele avonden in de volgende week ziet er als volgt uit: B: Noad-Atlas; D: (20-6) Swift kwiek -KVL; (21-6) Atlas b-Swift lenig; F: Vopo-Togo b. GOES. V.V.Z.B. 15 juni 1961; Kruisbes sen Exp. 44, fabriek 32. Aardbeien zonder dop: Regina I 136, II 132, Mach. Fr hernte I 111, II 100, Jucunda I 100, II 81, Senga Sen- gana I 111, II 111, Mad. Moutot II 82. Aard beien per doos: Regina I 42—-57, II 2541, afw. 1720. Mach. Fr hernste I 4348, II 17, afw. 16, Senga Sengana I 4449, II 2738. Talisman I 40—55, II 26—42, Mad. Moutot II 26, Red Gauntlet I 54—58, II 28—33. Aard beien met dop per kg: Regina II 70—120, afw. 80, Senga Sengana I 140, II 90, Talisman I 120, II 60—110, Mad. Moutot II 75—100, afw. 80, Kersen: Meikersen I 120, II 85, Earley Rivers II 140170, III 90, Hollanders II 170, Frambozen per doos I 3851, II 2133, Rode bessen per doos I "3852, II 28—43, id. per kg II 95130, Perziken per stuk I 1029. KRABBENDIJKE, 15 juni. Industrie aardbeien: Regina I en II 122; Senga Senga na I en II 122; Jucunda I en II 106; Juspa E en II 106; Aardbeien per doos: Regina I 3133; II 1633; Senga Sengana I 35; II 23 26; Red Gauntlet I 32; II 2225; Talisman I 3138; II 1534; Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets I 31—46; II 22—36; Jlï 15. ST. ANNALAND, 15 juni. Doré gewone 24.50—25.17; drielingen 19.99—01.49; kriel 17.49 20.11. Alles per 100 kg. Aanvoer 1850 kisten. SCHERPENISSE, 15 juni. poré gewone 22.5323.09; drielingen 19,04; kriel '14.50— 16.10. Alles per <100 kg. Aanvoer 825 kisten. ST. MAARTENSDIJK, 15 juni. Dore 1. 23.3023,10, dore 2. 22,5221.99, drielingen 19,79(17, kriel '14,31, aanvoer 650 kisten. Beursberichten: Tarwe 2833, gerst 24—26, haver 2425, groene erwten 22—29, schok kers 2229, bruine bonen il540, blauwmaan- zaad 6070. COLIJNSPLAAT VISMIJN. Exportgarna len 1978 kg 2,653,29, schar 135 kg, bot 321 kg, tong 336 kg, wijting 4 kg, paling 20 kg, rog 8 kg, tarbot 1 kg visiever 2 kg, schol 7 kg, onges. vis 29 kg, doorgdr. vis 92 kg. BERGEN OP ZOOM, Aspergeveiling 15 ju ni, aanvoer 11.000 kg: aa extra 3.20, aa 1. 2.60, a. extra 3.30, a 1 2.70, b. extra 3.20, b 1 2,65, c. extra 2.30, c 1. 1.60, d 1 1.50, e 1. 1.40, e 11 1.10, f 1 2.40, stek 0.90. THOLEN 15 juni 1961: dore bonken 26, dore gewone 23.4723.84, dore 2. 18.5020, poters 20.16, kriel 19.69, eerstelingen gewone 19.5020., aanvoer 22 ton. hoven 5,155 min. 2e prijs Oosterwege, Eind hoven 5,182 min. Zweedse estafette: estafet te-groep Eindhoven; le prijs: pyramide, be schikbaar gesteld door mr. L. W, van Os te Teerneuzen (wisselprijs) estafette-groep Ter neuzen: 2e prijs; estafette-groep Tilburg: 3e prijs. Volleybal-Keurteams: le prijs Wisselprijs Standaard, beschikbaar gesteld door de heer J. L. van Veeren te Vlissingen; Roosendaal 1; 2e prijs (medaille): Terneuzen 1; 3e prijs (medaille): Tilburg 1. Volleybal-liefhebbers- teams: le prijs: standaard (wisselprijs), be schikbaar gesteld door de heer L. Seip te Eindhoven: Terneuzen 1; 2e prijs (medail le) Terneuzen 2; 3e prijs (medaille) Eindho ven il4e prijs (medaille) Terneuzen 3. Voet balwedstrijd: Gespeeld tussen een elftal, be staande uit deelnemers uit Noord-Brabant, en een elftal, bestaande uit deelnemers uit Zee land: N. BrabantZeeland 23; prijs: wis-1 selbeker, beschikbaar gesteld door de heer J.?01*-», «OCR wonende te Brumlsse, be- P. Weggemans te Einditove». IhaaMe het diploma „Burgerlijke stand". Goes heeft robot nodig GOES Het krediet van 30.700 gul den, dat de Goese raad op 18 januari j.I. beschikbaar stelde voor de uitvoe ring van de tweede fase uitbreiding sportvelden, blijkt thans geheel onder maats te zijn. Verwacht mag n.l. wor den dat voor de uitvoering van dit pro ject de benodigde arbeidskrachten niet aanwezig zullen zijn. Goes heeft derhal ve een robot nodig, maar die blijkt pe perduur te zijn. B. en W. schrijven in een voorstel aan de raad dat zij het juister achten over te gaan tot mechanische uitvoering van dit werk. Blijkens mededelingen van de Nederl. heidemaatschappij zullen de kosten dan evenwel rond de 84.000 gulden liggen. In principe is het evenwel mogelijk om in deze kosten rijksbijdragen te verkrijgen. Daartoe is echter behalve de goedkeu ring van het plan door de raad ook nood zakelijk dat de raad zijn fiat verleent aan het benodigde krediet. Een desbe treffend voorstel zal in de raadsvergade^ ring van 21 juni ter sprake komen. Wedvlucht De Trouwe Duif THOLEN. Uitslag van de wedvlucht van „De Trouwe Duif" uit St. Maxense (273 km) F. Koppenhol 1; A. de Jongp 2; Joh. Deur- loo 3 4; M. P. Tazelaar 5 7; P. Kegge 6 9; M. Burgers 8; L. Laban 10. Idem vanuit Chateaunoux (556 km): D. Jansen 1 8: B. van Iwaarden 2; M. P. Taze laar 3 5; Joh. Deurloo 4 6; H. Cornelisse 7; A. de Jonge 9; M. Laban 10; C. Soomers 11; L>. Jansen 12 12, ST. PHILIPSLAND. De uitslag van de wedvlucht Chateauroux van de P.V. de Reisduif is als volgt: 1. C. Verwijs, 2. W. v. Dommelen, 3. A. Faasse, 4. W. Zeele. De uitslag van de wedvlucht Pt. St. Maxence luidt: 1. J. Reyngoud.t, 2. A. Verwijs, 3. J. Zuidweg, 4. J. C. Verwijs, 5. J. Bakker. GAPINGE. De uitslag van de veekeu ring was als volgt: Eerste werd de stier Blitsaerd Adema van de stierenvereniging Gapinge. Eerste kalfskoeien: 1. Zwartje van Goed- bloed en zn.; 1 b Alida 7 van J. Looise; 1 c Marie van Zeeduin van M. Goedbloed en zn.; 2 a. Gonda 6 van J. Joosse; 2 b Koba van J Moens; 2 c Geesje van J. Looise; 2 d Piet je 9 van J. Joosse; 2 f Boerinne 12 van J. Louwerse; 2 g. Juliana 35 van W. Louwerse; 3 a. Trees van J. Wattel; 3 b. Grietje 87 van W. Louwerse; 3 c. Tea 10 van J. Pouwe. Tweede kalfskoeien; 1 a. Erna 64 van B. Arendse; 1 b. Corrie 2 van B. Arendse; 1 c. Trui 3 van J. Moens; 1 d. Boerinne van M. Goedbloed en zn.; 1 e. Martha van B. Arend se; 2 a. Grietje 295 van J. Wattel; 2 b. Wiets- ke 51 van J. Aarnoutse; 2 c. Richtje 16 van W. Louwerse; 2 d. Sijtske 4 van B.' Arendse; 2 e. Rika 53 van B. Arendse; 2 f. Richtje 17 van J. Joosse; 3 a. Pietje 23 van D. Wattel; 3 b. Jacoba 10 van J. Pauwe; 3 c. Emma 5 van J. Pauwe, Derde kalfskoeien: 1 a. Annie van D. Goed bloed en zn.; 1 b. Grietje 86 van W. Louwer se; 1 c. Juliana 28 van W. Louwerse; 1 d. Dania 4 van W. Louwerse; 1 e. Mineke van J. Joosse; 2 a. Antje 21 van B. Arendse; 2 b. Wouterina van J. Aarnoutse: 2 c. De Goede 8 van B. Arendse; 2 d. Truida van J. Lou werse; Vierde kalfskoeien: 1 a. Marie 7 van M. Goedbloed en zn.; 1 b. De Goede 4 van B. Arendse; 1 c. Juliana 8 van B Arendse. Vaarzen: 1. Mina van M. Goedbloed; 2. Richtje 20 van W. Louwerse; 3. Grietje 296 van J. Wattel. Jonge vaarzen: 1. Augusta van M. Goedbloed. Oudere koeien: 1 a. Moor van B. Arendse; 1 b. Pietje 14 van E. Wattel; 1 c. Doortje 3 van A. de Nooijer; 2 a. Trui 2 van J. Moens. De aanvoer bedroeg een vijftigtal dieren. De kwaliteit was matig. De getoonde stier van de vereniging was van een goed type met veel adel. BRUINISSE. Wederom is op een zeer bepaalde manier een nylon zink- stuk op z'n plaats gebracht. De ,,mat" moest zich onder water ontvouwen waar bij telkens een gekleurde kurk omhoog schoot. Op deze manier kon men aan de hand van de kurken nagaan hoever het zinkstuk zich had ontplooid. Een duiker, die omlaag ging voor con trole, kon bevestigen dat alles naar wens was verlopen. Op de Krammerplaat is tevens het eerste deel van de bitumenfabriek aan gekomen. Deze .fabriek" zal de bitu men vervaardigen waarmee de weste lijke kant van de Delta-dam zal wor den bekleed. Dit werk zal worden uitgevoerd door de Koninkl Nederl. Mij. voor wegen bouw. Tenslotte arriveerde woensdag ook de zandzuiger Beverwijk 37, die samen met de reeds aanwezige zuiger de dijk zal opspuiten. De beide zuigers zullen naar elkaar toewerken. De Beverwijk 37 werkte tot voor kort in het Veerse Gat.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4