„POLITIE IS BLOEDARM Amerika voorziet lang; onderhandelen over ontwapening; je ziet de vooruitgang Spoedig maatregelen van overheid vereist Te weinig kansen op promotie EÉN ZWEEDSE KROON: TWEE MILJOEN KRONEN Ruimterace leidt tot economisch bankroet RVS VRAAGT POLITIEK ASIEL IN ENGELAND Produktschap ijskasten in de woningen Drie meisjes nemen lift èn 7.000 gulden je proeft de ontwikkeling VERMOORDE BRIT ZOU BERUCHT SPION ZIJN Amerika blijft op standpunt: Geen geweld Vrouw en dochters nog in Rusland Vier jaar wegens spionage voor Oost-Duitsland Britse minister waarschuwt Donderdag 15 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 ?5> Belgisch vorstenpaar niet naar Engeland Misschien hervatting ondergrondse proeven VOLHOUDEN Reden Welke brief? NIEUWE KOERS KNIPSELS 14 ct. Op vakantiereis in Spanje verongelukt Onthulling van Cypers blad' GEGEVENS HOGE PRIJS MENSENLEVENS IN ROTTERDAM Amerikaanse opslagplaats voor butadïeen Advertentie Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK. Als de overheid niet spoedig maatregelen treft, zal de politie in Nederland aan bloed armoede doodgaan. De wervings actie heeft geen enkel resultaat op geleverd. Maandelijks verlaten tien tallen bekwame politiemensen, die feitelijk onmisbaar zijn, de politie dienst. Zolang de overheid nalatig blijft een redelijke salariëring, be tere promotiekansen en een behoor lijke vergoeding voor de ongemakken van de politiedienst in te voeren, moet zij er rekening mee houden, dat het nimmer zal lukken de poli tie behoorlijk te bemannen en be mand te houden met krachten van het formaat, dat voor de huidige tijd als-eis moet worden gesteld. Deze uitlatingen deed de voorzitter van, de bond van christelijke politie ambtenaren, D. Rook gisteren op het bondscongres te Noordwijk. Het waren geluiden die sterk herinnerden aan de strijdperiode van enkele maanden ge leden. De salarisverhoging, die daarop als voorlopige maatregel werd gegeven, heeft de politie geenszins bevredigd. GEEN HANDEL Het moet niet zo zijn, aldus werd uit de vergadering opgemerkt, dat er han del wordt gedreven tussen overheid en ambtenaren. In de handel mag het dan gebruikelijk zijn dat men veel vraagt om de helft te krijgen, in het gesprek tussen de overheid en haar dienaren moet van een reëler standpunt worden uitgegaan. Vooral in de lagere rangen heerst grote teleurstelling, omdat de agenten en wachtmeesters verstoken bleven van een enigszins redelijke salarisver betering. Over de uitwerking van bet classificatierapport heerst bovendien grote onrust bij de verbindingsdiensten van de politie en de transportgeleiders weten nog helemaal niet waar zij aan toe zijn. Wat gaat er gebeuren bij de reorganisatie van de parketgroepen. zo werd nog gevraagd. De gelederen worden iedere maand meer uitgedund. Er is over het alge meen duidelijk sprake van een sterk verloop. BEVORDERINGEN De politïe-ambtenaar heeft weinig vooruitzichten. In vergelijking met de totaalcijfers is het aantal bevorderin gen onstellend laag, zo werd gezegd. Bij de rijkspolitie kwamen vorig jaar slechts 35 opschuivingsbevorderingen tot adjtidant en maar 94 tot opper wachtmeester voor. Dat betekent dat niet meer dan drie procent van de op perwachtmeesters tot adjudant en zeven procent van de wachtmeestefs eerste klas tot opperwachtmeester kunnen worden bevorderd. Bij de gemeentepolitie, waarvan de omvang tweemaal zo groot is als die van de rijkspolitie, is de kans op be vordering nog veel slechter. Daar wor den de toch al lage percentages van de rijkspolitie niet gehaald. In totaal wer den 54 bevorderingen tot adjudant geteld en 168 tot brigadier. Dat zouden er resp. 120 en 575 moeten zijn als de percentages even hoog hadden gelegen als bij de rijkspolitie. Op -de vergadering werden de vol gende wensen geformuleerd: snelle en doeltreffende verbetering in de bevor deringsmogelijkheid; een algehele defi nitieve verhoging van de salarissen met daarnaast een vergoeding voor de on gemakken en vaststelling van twee vrije dagen in de week ter compen sering van de vrije zaterdag die de politie niet kent. Gemis van de tweede vrije dag zal een vaste geldelijke tege moetkoming nodig maken. Van onze correspondent BRUSSEL. Het officiële bezoek, dat koning Boudewijn en koningin Fahio- la van 10 tot 14 juli aan Groot-Britan- nië zouden brengen, is uitgesteld „op grond van de gezondheidstoestand van de koningin en de haar daardoor op gelegde voorzichtigheid." Deze mededeling is gistermiddag door het paleis van Brussel verstrekt en het is het eerste bericht van het paleis over het a.s. moederschap van koningin Eabiola. dat echter zoals men uit de tekst zal opmerken, nog steeds niet formeel wordt aangekondigd. Deze ene Zweedse kroon is twee miljoen Zweedse kronen waard. Het is de zilveren kroon van koningin Louisa Ulrica, gemaakt in 1751. Nooit is het juweel de Zweedse hoofdstad uit geweest. Gisteren is dat voor het eerst gebeurd óm hem naar Amsterdam te brengen, waar hy van 17 juni tot 17 september te zien zal zijn op de zomertentoon- stelling in hef Rijksmuseum „Zwe- dens gouden eeuw". De directeur-generaal van het Na tionaal Museum in Stockholm, prof. dr. Carl Nordenfalk, vlodg zelf naar Amsterdam om de kroon af te leveren. De kroon is bezet met 695 diamanten. Voor het laatst is zij gedragen in 1771 door koningin Sophia Magdalena. Daarna heeft zij steeds in een kluis gelegen. Slechts enkele dagen is zij in Stockholm geëxposeerd geweest. Ko ning Gustaaf Adolf en de Zweedse mi nisterraad moesten toestemming geven om haar naar Amsterdam te brengen. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. De Amerikaan se regering maakt 2ich gereed voor een zeer lange periode van onder handelingen met de Sowjetunie over het ontwapeningsvraagstuk en in het bijzonder het voornaamste on derdeel daarvan, de kwestie van een verbod van proeven met kern wapens. Zij heeft als blijk daarvan het Con gres gevraagd de ontworpen uitbrei ding van het State Department met een omvangrijk bureau voor ontwape ningszaken mogelijk te maken door het grootste deel van de besnoeiing van de begroting van dat departement met 1,89 miljoen dollar ongedaan te maken. In het verzoek, gericht tot een senaatscommissie, ging het om 1.771.000 dollar. De besnoeiing was het werk van het Huis van Afgevaar digden. In een toelichting op dit verzoek deelde de minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, de commissie gis teren mede dat de Amerikaanse rege ring zal blijven streven naar een toe stand van vrede waarin alleen maar behoefte is aan een klein internatio naal politieleger dat voor handhaving van de vrede moet zorgen. In soortgelijke geest sprak gisteren de voorzitter van de Congrescommis sie voor atoomenergie, Chet Holifield, in het Huis van Afgevaardigden. Hij zei dat Amerika niets kan winnen bij een beëindiging van de kernwapen- conferentie in Genève of zelfs maar bij vastlegging van een afgebakende discussiebasis. Amerika mag volgens Holifield ech ter als prijs voor de voortzetting van de kernwapenconferentie niet een voortzetting voor onbepaalde tijd van de staking van de volstrekt ongevaar lijke ondergrondse proeven met kern- i vrouw op. Het was toen nog niet bekend dat hij asiel zou vragen in Engeland. T ONDEN. Een 46-jarige Rus, diei, De kinderen en jij gaan misschien naar Van onze correspondent in Moskou een belangrijke func tie bekleedde bij het laboratorium van de drinkwaterleiding heeft in Engeland politiek asiel gevraagd. Hij wil niet meer naar de Sowjetunie terugkeren, hoewel zijn vrouw en twee dochters daar nog wonen. De man heeft intussen asiel gekregen. De Rus, Oleg Lentsjefski, kwam in april in Engeland aan. Hij begon toen aan een rondreis door West-Europa on der auspiciën van de Unesco. Lemtsjefski had ook een bezoek aan Nederland zul len brengen. Hij was bezig aan een on derzoek van zout water. Zijn reis zou drie maanden duren. Intussen heeft de gevluchte Rus een dringend beroep op premier Kroesjtsjef gedaan om het zijn vrouw en dochtertjes mogelijk te maken zich in Engeland bij hem te voegen. Hij smeekte de premier in een brief geen maatregelen tegen zijn familie te nemen. „Zij zijn onschuldig, zij wisten niets over mijn plannen", aldus Lentsjefski. Als reden waarom hij niet naar zijn vaderiand terug wil noemt de Rus de anti-godsdienstige sfeer en de onver draagzaamheid. Van Londen uit belde hij in mei zijn Engeland, vertelde hij zijn vrouw door de telefoon, probeer vergunning te krij gen voor ,een reis". Hij sprak eerst met zijn vrouw Valen- tina Petrofna, toen met zijn dochter van zestien, Masja. ,,Op de een of andere manier moest ik ze aan het verstand brengen dat ik niet zou terugkomen", vertelde Lentsjefski gisteren. Zijn volgende stap was asiel vragen. Drie weken later stuurde hij" zijn brief aan Kroesjtsjef. per adres de Russische ambassade in Londen. Hij liet de brief aantekenen. Een week geleden had de gevluchte Rus op het Britse ministerie van buiten landse zaken een gesprek met een twee de secretaris van de Russische ambas sade. Die smeekte hem terug te komen op zijn besluit. Mevrouw Lentsjefski zat er erg mee in, zo kreeg haar man te horen. „Ik vroeg hem of mijn brief naar; Kroesjtsjef was doorgestuurd", vertelde Lentsjefski. „Welke brief?" kreeg hij ten ant woord. Lentsjefski hoopt dat hij spoedig met zijn gezin herenigd naar een onderont wikkeld land kan gaan om daar zijn kennis ten bate van de mensheid aan te wenden. wapens betalen. Amerika zal "het de Sowjetunie duidelijk moeten maken dat het westen geen vrede kan heb ben met een staking van de onder grondse proeven voor onbepaalde tijd, vooral omdat controle op naleving van de afspraak tot staking van die proe ven onmogelijk is en de Sowjetunie zich juist tegen uitoefening van derge lijke controle blijft verzetten. Het hardnekkige verzet van de Sow jetunie tegen internationale controle vergt volgens Holifield een herziening van 4e Amerikaanse onderhandelings- politiek en een bezinning op de vraag of niet ernstig rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid dat de Sowjetunie in de afgelopen jaren in het geheim is voortgegaan met het nemen van proeven met kernwapens. Uit Holifields woorden viel op te maken dat de Amerikaanse regering binnenkort zal vaststellen of zij een voortzetting van het moratorium op de ondergrondse kernproeven nog nut tig acht. Holifield wees er op dat als gevolg van de staking van die proe ven het meeste werk aan het projekt Plowshare tot stilstand is gekomen. 4 Dat projekt voorziet in het nuttige en vreedzame gebruik van kernexplosies, bij voorbeeld bij het aanleggen van havens of bij het winnen van petro leum. In Genèye verweet gisteren de Rus sische onderhandelaar Semjon Tsa- rapkin in- de kernwapen conferentie de westelijke delegaties dat zij trachtten hun streven naar een mislukking van de conferentie te verbloemen.* Zij zouden volgens hem de Russische voorstellen verdraaid hebben weerge geven en belachelijk hebben gemaakt. Tsarapkin doelde op het Russische voorstel over een driehoofdige leiding van het voorgestelde controleorgaan, die alleen met algemene stemmen be sluiten zou kunnen nemen en dus een gecamoufleerd Russisch veto recht als blok aan het been zou heb ben. Tsarapkin zwaaide kwaad met een bundeltje krantenknipsels. Het was duidelijk, vond hij, dat Amerika en Engeland niet over een verdrag wil den onderhandelen. Het gedrag van de westelijke onderhandelaars aan de conferentietafel vond hij „hoogst ver werpelijk". De Amerikaanse onderhandelaar, Arthur Dean, merkte op dat de Sow jetunie zich klaarblijkelijk bleef ver zetten tegen internationale controle en alleen belang had bij voortduring voor onbepaalde tijd van een oncontroleer bare staking van kernwapenproeven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Als er meer ijs kasten in de huizen zouden staan, zouden de mensen meer melk drin ken. Met deze overigens niet be wezen stelling als uitgangspunt heeft het Produktschap voor zuivel besloten de minister van landbouw te adviseren: J de omzetbelasting op ijskasten af te schaffen of in ieder geval ijskasten niet langer te belasten als luxe-artikel; 2 geïmporteerde ijskasten vrij te stellen van invoerrechten; in de nieuwe huizen een ruimte uit te sparen waar een ijskast zou kunnen staan. Het produktschap zal contact opne men met provinciale en gemeentelijke elektriciteitsbedrijven om te onderzoe ken of zij belangstelling hebben voor de verhuur van ijskasten, zoals nu gebeurt met boilers en geisers. Alle middelen Alle middelen moeten worden aan gegrepen om de afzet van melk te bevorderen, zo meent het produkt schap. Melk is het lekkerst als zij donker en koud bewaard blijft, maal ais de „koelketen" van de fabriek tot de consument niet sluit, zijn alle voorzorgen vergeefs. De heer A. P. C. Gulickx, bestuurs lid van het produktschap, deelde mee dat detaillisten in elektrische appara ten aan een vorm van samenwerking denken waaronder ijskasten zouden kunnen worden verhuurd voor een gulden per week. De moeilijkheid is die gulden te .innen, want dan komen er weer kosten bovenop. We moeten dat niet aan de melk boer opdragen; die krijgt dan nog meer werk zonder er iets voor te ont vangen, meende de heer D. van Kam pen. In de vergadering van het produkt schap vai^ gisteren werd het denk beeld geopperd om de nutsbedrijven in de zaak te betrekken. Ook zij heb ben immers belang bij een uitbreiding van, het-aantal koelkasten als appara ten die stroom afnemen. Dr. E. van de Wiel zag in de ijs kasten ook een middel om de meikbe- zorging te helpen. Met een ijskast in huis kan de huisvrouw voor twee da gen melk tegelijk nemen, zo meende hij. Dat kan leiden tot een verminde ring van de bezorgkosten en dus tot een prijsverlaging voor de consument. „Melkloze" dagen zijn een gevaar voor de afzet, waarschuwde echter de heer Blink, dus daar moeten we heel voorzichtig mee zijn. Voorlopig zal de melkboer wel elke dag aan de deur moeten komen, ijskast in huis of niet. Van onze correspondent GRONINGEN. Drie Duitse meis jes hebben een Groningse vrachtauto chauffeur, die hun een lift had ge geven, zevenduizend gulden ontstolen. Twee van hen zijn inmiddels gear resteerd de derde loopt nog vrij rond. De Groninger had de meisjes in Nordhorn in Noordwest-Duitsland laten instappen. Toen hij onderweg een col lega ging helpen die met pech te kam pen had, maakten de drie Duitsen zich met het spaargeld van de chauffeur uit de voeten. Met een personenauto liftten zij verder. Bij het station van Groningen werden twee meisjes gearresteerd. Het ene was zeventien, het andere zestien jaar oud. Zij hadden - nog ruim tweeduizend gul den bij zich. De rest van hun deel in de buit hadden zij uitgegeven aan kle ren en snuisterijen. Irvmgton locomotief uit 1852 Zwitserse 6000 pk electrische locomotief Vooruitgang in reizen bracht na stoomtrein de „stroom"lijn. Ontwikkeling in roken brengt de nieuwe „smaaklijn" van „Gulden Eeuw". Proef hoe een Senoritas van deze tijd kan en moet smaken. Geniet van een Senoritas, gemaakt op de smaak van een moderne man. Vraag daarom Senator Gulden Eeuwi Het rooksignaal van de 20ste eeuw! ook in blikjes van 20 sb Wie 4 verschillende advertenties uit deze serie opstuurt naar N.V. Senator Sigarenfabrieken, Eindhoven, ontvangt een plezierigs Gulden-Eeuw verrassing! Van onze correspondent BONN. De 37-jarige Kurt Kühn die, als bibliothecaris vari het Ame rikaanse leger kans heeft gezien 20.000 foto's van documenten en in stallaties aan de Oostduitse geheime dienst te verkopen, is door het Bondsgerechtshof te Karlsruhe tot drie jaar tuchthuisstraf veroordeeld. De 10.000 mark die hij voor zijn werk had ontvangen zijn verbeurd verklaard, evenals het zwijggeld dat zijn vrouw, Maria, had ontvangen. Deze kreeg vier maanden voorwaarde lijk omdat zij zich bereid had ver klaard als koerierster op te treden. De rechter stelde dat er geen aanwij zingen zijn dat Kühn Duitse geheimen heeft verraden. De 150 legervoorschrif ten die Kühn bladzijde voor bladzijde heeft gefotografeerd bevatten ook geen geheimen. Niettemin is Kühn een gevaarlijk man gebleken, vooral voor het Ameri kaanse leger in Duitsland, omdat hij ernaar heeft gestreefd zijn opdracht gevers zoveel mogelijk inlichtingen te verstrekken. BARCELONA (A P) Op een vakantiereis is de 45-jarige Nederlander J. Claesen Wilhelms in de buurt van Barcelona verongelukt. Bij het dorp Castelldefels botste de man met zijn motor tegen een boom. Van onze correspondent LONDEN Op 12 mei werd in Kyrenia op Cyprus een jonge Britse architect, Peter Gray, die pas en kele dagen op het eiland woonde, op straat dood geschoten. De moor denaar is nog niet ontmaskerd, maar gisteren beweerde een op Cyprus verschijnende krant dat Gray hele maal geen onbekende architect was, maar dat hij werkte voor de Britse Advertentie contra-spionagedienst. Gray zou volgens het blad de spion George Blake hebben ontmaskerd; door zijn toedoen belandde Blake die onlangs in Londen terecht stond wegens spionage voor de Sowjetunie, in de cel. Het Britse Hoge Commissariaat op Cyprus haastte zich gisteren de ont hullingen van de krant tegen te spre ken. Nicos Samson, de hoofdredacteur van het blad (Makhi) die een belangrijke rol speelde bij de verzetsbeweging Eoka, werd op de dag van de moord op Gray gearresteerd. Hij werd drie dagen vastgehouden, maar tenslotte vrijgelaten. De politie was er niet in geslaagd te bewijzen dat hij iets met de moord op de architect te maken had. Enkele dagen geleden schijnt de po litie nieuwe gegevens in de zaak Gray in handen te hebben gekregen. Van de zijde van de politie en de regering op Cyprus zweeg men als het graf over de onthullingen van Sa-mson. Gray zou volgens Makhi een spion van internationaal kaliber zijn. Hij zou verder een dubbele rol hebben ge speeld: hij werkte namelijk een tijdlang met George Blake samen, nadat de Britse Inlichtingendienst er achter was gekomen dat er iets met Blake niet in de haak was. Gray zou nog altijd vol gens het Cyperse blad, een der belan- rijkste getuigen zijn geweest tijdens het proces tegen Blake, dat achter geslo ten deuren werd gevoerd. Peter Gray was 27 jaar; zijn vrouw en twee kinderen waren juist de dag voor de moord op Cyprus aangekomen. President aartsbisschop Makarios loofde een bedrag van twintigduizend pond uit voor degene die inlichtingen kon verstrekken over de moordenaar van de Engelsman. Eigen nieuwsdienst LONDEN. De Verenigde Sta ten en de Sowjetunie zullen tot het besef moeten komen dat zij bij voortzetting van hun wedloop op het gebied van de ruimtevaarttech niek het gevaar van een econo misch bankroet lopen. Lord Hailsham, de Engelse mi nister van wetenschappen, drukte zich gisteren in deze zin uit in een rede die hij uitsprak in een bij eenkomst van journalisten. Het is nu volgens lord Hailsham zo ver gekomen dat de ruimtevaart voor een land afzonderlijk te duur begint te worden. Hij vroeg zich af of dat in Amerika en Rusland al wordt in gezien. „Zij zullen 'het wel gaan be seffen", zei hij. Lord Hailsham zag de tijd komen dat de uitgaven voor ruimtevaartpro- jekten te zwaar gaan drukken op de begroting van een land. hoe groot en rijk ook, en dat internationale samen werking onvermijdelijk zal worden. Een teken dat het in Amerika nog niet zover is was de verklaring die Trevor Gardner, de voorzitter van de studiecommissie voor ruimtevaartza ken van de Amerikaanse luchtmacht, aflegde. Gardner zei dat Amerika de maan voor de Sowjetunie kan berei ken indien het Amerikaanse volk be reid is de zeer hoge prijs daarvoor te betalen. Gardner, die in de regering-Eisen- hower onderminister voor de lucht macht was, liet zich misprijzend uit over het standpunt dat Eisenhower als president innam. Hij herinnerde eraan dat Eisenhower na de lancering van de eerste spoetnik had gezegd dat hem dat geen snars kon schelen. Als onderminister stond Gardner met de andere leden van de vorige re gering achter het standpunt van Ei senhower dat er geen sprake was van enige achterstand van Amerika op de Sowjetunie in de raketbewapening een standpunt waarvan de juistheid na het aftreden van Eisenhower is gebleken. Gardner blijkt nu de nieuwe achter- standsleuze van president Kennedy en de andere voorstanders van voort zetting van een ruimtevaartwedloop te hebben overgenomen. Hij verklaar de tenminste dat Amerika op het ge bied van de zware raketmotoren een „grote achterstand" op de Sowjetunie zou hebben en dat Amerika zich tot Eigen nieuwsdienst NEW YORK. Te Rotterdam zal vol gende maand een begin worden gemaakt met de bouw van een opslagplaats voor 4000 ton butadieen. Aldus deelde gisteren de Texas Butadiene and Chemical Corp. te New York mee. De installatie zal bestaan uit twee ge- isoleerde en gekoelde tanks met een ca paciteit van elk 2000 ton butadieen, een van de voornaamste bestanddelen van synthetische rubber. Voor het vervoer van de butadieen van de Amerikaanse haven Houston naar Rotterdam zal ge bruik worden gemaakt van twee koel tankschepen. De hoofdzetel in Europa van de Ame rikaanse maatschappij is te Luzern ge vestigd. Men verwacht dat de installa tie-te Rotterdam in januari 1962 gereed zal zijn, waarna de Europese markt van butadieen zal kunnen worden voorzien. het uiterste moest inspannen om die achterstand weg te kunnen werken. De „wedloop naar de maan" zal volgens Gardner veel mensenlevens gaan kosten. Advertentie Stram en Rheumatisch? Doe dan toch eens een bloedzuiverende huur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn, Dat komt omdat 't principe waar op Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal huh oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende orgnen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn vrewekt. Probeer 't eens met Kruschen! Van onze correspondent WASHINGTON De politiek van de Verenigde Staten inzake westelijk Nieuw-Guinea is steeds geweest om er in onpartijdige zin bij beide zijden op aan te dringen de zaak tot een vreedzame oplossing te brengen. De Verenigde Staten zouden geen be zwaar maken tegen welke oplossing ook, die zowel voor Indonesië als voor Nederland aanvaardbaar zou zijn. Dat heeft de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lincoln White, gisteren gezegd als nader commentaar op de bewering van minister Subandrio, dat de Verenigde Staten zich er niet tegen zouden verzetten indien Indonesië westlijk Nieuw-Guinea verwierf. Onpartijdig Nader verneem ik dat de Amerikaanse regering onveranderd aan haar oude standpunt vasthoudt. Men kan dat zelfs in omgekeerde zin uitleggen en vaststel len dat de Verenigde Staten voor geen enkele oplossing zijn, die niet voor beide partijen aanvaardbaar zou zijn. Het Amerikaanse standpunt, zo ver zekerde men mij, blijft er een van strikte onpartijdigheid. Evenzeer blijft de Ame rikaanse regering Subandrio houden aan zijn verklaring van ongeveer een jaar geleden, waaTin hij zei dat Indonesië bij zijn streven naar een oplossing voor de kwestie Nieuw-Guinea nooit zijn toe vlucht zal nemen tot het gebruik van ge weld. De Verenigde Staten zouden elke actie afkeuren, die tot een verhoging van de spanning in dat gedeelte van de wereld zou leiden. Op de 141ste kunstveiling bij Mak van Waay in Amsterdam heeft een schilderij van Henri de Toulouse Lautrec 29.000 gulden opgebracht. Een groente-stilleven van Breitner ging voor zesduizend gulden weg. Elf duizend gulden werd geboden voor een Frans rivierlandschap van Maillaud.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7