EEDESE LANDBOUWERS CONTRA COMMISSIE RUILVERKAVELING Massaal aantal medewerkers aan „Delta einde eerste fase" Gunstige resultaten van Zeeuws varkensstamboek Veiling Sint-Annaland ziet terug op goed jaar In Zuiddorpe waren de schoten niet van de lucht door Zeeland Graauw clubkampioenAug. Meert persoonlijk titelhouder CIVIELE ZAKEN MIDDELBURGSE RECHTBANK Verschil van mening over het pootrecht en ivaterbeheersing Belasting-sportdag 3CrCU> m Lerneuzeii Moeilijkheden bij het marktwezen vrij ingewikkeld Leger en Marine leveren groot scheeps aandeel Zo vlogen de duiven Wedvluchten voor duiven Omzet bedroeg 1.891.770 gulden Zomeravondcompetitie te Terneuzen Omzet Aankopen MARKTBERICHTEN Donderdag 15 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 MIDDELBURG. Voor de meervoudige kamer voor burger lijke zaken van de Middelburgse arrondissementsrechtbank werden gistermiddag de bezwaren aange hoord van enkele landbouwers uit de grensstreek bij Aardenburg en van wie percelen lagen in het ruilverkavelingsblok Eede. Voor een belangrijk deel richtten deze bezwaren zich tegen de te kleine vergoedingen door de ruilverka velingscommissie. De heer C. de Baere uit Eede had ver schil van mening met de commissie over de vergoeding van het pootrecht. De ruilverkavelingscommissie had 149 uitgetrokken als tegemoetkoming in het ontbreken van opbrengst van bomen. De heer De Baere jneent nu dat dit bedrag niet in overeenstemming is met het verlies dat hij lijdt doordat hem het pootrecht wordt ontnomen. Tijdens de behandeling werd naar vo ren gebracht dat de landbouwer 50 cent per strekkende meter had gekregen, ter wijl 137 andere rechthebbenden maar 25 cent hadden ontvangen. De B. en nog een andere reclamant konden zich met 25 cent niet verenigen en daarom was hun het dubbele bedrag toegekend. De Eedese landbouwer vond dat zijn bo men nog zeker 75 waard zouden zijn, maar de ruilverkavelingscommissie was van oordeel dat De B. goed bedacht was en dat zij geen aanleiding zagen het be drag te verhogen. Ook de vertegenwoor diger van de centrale commissie meende dat de landbouwer er goed van af was gekomen. Polderlasten De rechtbank zal op 12 juli uitspraak doen. Een andere Eedese agrariër, de heer G. A. Coppens, kon zich niet verenigen met de kostenberekening betreffende de waterbeheersing. Het ging hier om grond in de Biezenpol- der en waarvoor de polderlasten 51,24 per hectare bedragen. Tengevolge van de ruilverkaveling komt de heer Cop pens nu in de Middelburgse Polder, een internationaal waterschap dat in Zeeuws-Vlaanderen te vinden is naast het waterschap 't Vrije van Sluis. De heer Coppens voerde aan, dat de lasten naar hij gehoord had in de Mid delburgse Polder zullen worden verdrie dubbeld. Volgens hem was het niet waarschijnlijk dat dit ook het geval zou zijn bij 't Vrije van Sluis. Het punt voor de ruilverkavelingscommissie was nu dat er voor de heer Coppens geruimte tijd een vrij groot verschil in de lasten zou bestaan. Zij achtte het dan ook reëel deze lasten te verrekenen. De heer Coppens vond het echter onbillijk dat hij moest betalen wat anderen, die van de Middelburgse Polder naar 't Vrije van Sluis gingen, zou worden toegeschoven. Ter zitting werd echter opgemerkt, dat de verhouding van de polderlasten tussen die van de Middelburgse Polder (al zullen de lasten van dit waterschap niet driemaal zo hoog worden) en het Waterschap 't Vrije van Sluis gelijk zal hebben, omdat het waterschap dat Oostburg is gezeteld volgend jaar de lasten waarschijnlijk aanzienlijk zal verhogen. Het Vrije van Sluis ziet zich ter verbetering van de waterbeheersing in het westelijk deel van Zeeuws-Vlaan deren geplaatst voor een omvangrijk projekt, dat men gerust een miljoenen- plan kan noemen. Ook in deze civiele zaak werd de uit spraak bepaald op 12 juni. TERNEUZEN. Belastbare inko mens, aftrekposten en progressief ver lopende cijferreeksen zijn gisteren in het zonnige Zuidersportpark eenvoudig weggewaaid toen belastingambtenaren uit alle windstreken elkaar in short en korte broek de loef probeerden af te steken. Onder grote belangstelling is de belastingsportdag gisteren in een voor treffelijke harmonie verlopen. Eenmaal losgebroken uit de cijfermatige sfeer bleek men van alle kanten genegen uit deze dag te halen wat er uit te halen viel. In de arena van het Zuidersportpark ontmoetten elkaar o.m. belastingmensen uit Breda, Eindhoven, Tilburg, Vlissin- gen, Roosendaal en Terneuzen. Het was mr. L. W. van Gs uit Terneuzen, die de officiële punten op de i plaatste, daar bij terzijde gestaan door zijn echtgeno te, die aan het einde van de kamp de VLISSINGEN. „Een markt is steeds een essentieel punt geweest van elke stad, voor vele zelfs de voorwaar de voor hun bestaan" aldus burge meester B. Kolff tijdens een officiële ontvangst van de vereniging van hoofd ambtenaren hij het marktwezen, die gisteren in het Vlissingse stadhuis werd gehouden. De burgemeester schetste in het kort de geschiedenis van het marktwezen. De voorzitter van de vereniging, de heer J. A. V. Bergvelt sprak hierna namens allen een dankwoord. In de middaguren vergaderde het gezelschap in het Strand- hotel. De aftredende penningmeester de heer Stevens uit Maastricht, die reeds dertig jaar lid van de vereniging is, werd tot erelid benoemd. Uit het uitge breide jaarverslag van de secretaris bleek dat het aantal leden steeg tot 70. De activiteit op de veemarkten nam weer toe, zodat men zich afvraagt waar het plafond ligt. In het bestuur werden twee nieuwe leden gekozen, nl. de heren B. Pinckaers uit Maastricht en C. Groendijk uit Leeuwarden. Nadat alle interne zaken behandeld waren, hield mr. P. J. T. P. Menger van het mini sterie van Economische Zaken een inlei ding over „Het vestigingsbesluit levens- middelenbedrijf 1961 en de relaties er van met de markt- en straathandel en met de vestigingsbeschikking ambulan te handel 1960. Uit het betoog van de heer Menger bleek dat er vele moeilijk heden op dit terrein liggen, vooral om dat de materie vrij ingewikkeld is. Van daag wordt de conferentie voortgezet met een bespreking die o.m. zal gaan over de vijfdaagse werkweek. De mistrappers hebben bij hun wed strijd tegen Advendo in de zomeravond- competitie te Terneuzen hun naam eer aangedaan. Ze verloren met 04. prijzen uitreikte. De heer Van Os bracht dank aan de organisatoren voor de uitmuntende voorbereidingen en hij betrok in zijn dankwoord ook het ge meentebestuur voor het afstaan van de sportvelden. Hoewel het complex nog niet geheel is afgebouwd zo zei hij blijkt het thans aan hoge eisen te voldoen. In onze editie van morgen ko men we op deze geanimeerde ontmoe ting terug met een overzicht van de sportie v e pre statie s GOES. De Z.L.M. heeft een tipje van de sluier opgelicht, die tot op heden nog over de mani festatie „Delta einde eerste fase", die 23 juni en 24 juni te Kamperland zal worden gehou- GOES. Dezer dagen verscheen het achtentwintigste verslag van de Com missie van Overleg voor de Varkens houderij, die tevens belast is met het toezicht op de selectiemesterijen. Het verslag geeft de verkregen resultaten weer over 1960 van de onderzochte varkens op de selectiemesterijen in Ne derland. Op de selectiemesterijen, waarvan er in Nederland een elftal zijn, worden na komelingen van ouders, die tenminste met de letterwaarde b voor algemeen voorkomen in het Stamboek zijn inge schreven, onderzocht op belangrijke er felijke eigenschappen. De voornaamste hiervan zijn: het voederverbruik per kg groei, de gemiddelde groei per dag en het type varken; bij het laatste wordt gelet op de vlees-vetverhouding en de slachtkwaliteit. Alle af gemeste tomen van het Neder lands Landvarken op de selectiemeste rijen te Boxtel, afkomstig uit het werk gebied van het Varkens stamboek voor Zeeland, werden over het verslagjaar premiewaardig verklaard. Op grond hiervan verkregen de betreffende zeu gen het predicaat „Sterzeug". Het landelijk percentage premiewaar dige tomen bedroeg 68,7 pet. De Zeeuw se resultaten steken hierbij wel zeer gunstig af. Een in fokkerskringen he kend gezegde „bloed verloochent zich niet" is hierbij terecht opgemerkt. De laatste jaren is er nl. in verschillende delen van de provincie fokmateriaal met beste selectie- en produktiegege- vens ingevoerd. Uit deze eerste cijfers blijkt wel, dat de keuze van het uit gangsmateriaal goed is geweest. Indien hier ambitieus mee w»rdt doorgefokt en een nauwlettende teeltkeus wórdt toege past, dan zullen de verwachtingen niet teleur stellen. De gemiddelde groei per dier per dag bedroeg van de Zeeuwse tomen 0,62 kg, hetgeen bijkans overeenkomt met het Nederlands gemiddelde van 0,63 kg. Het voederverbruik per kg gewichts vermeerdering was t.o.v. het voorgaan de in het verslagjaar aanzienlijk gunsti ger, met 0,19. V.E. is het voederver bruik gedaald tot 3,12 V.E. (V.E. is 1 kg meel). Het waarderingscijfer voor type, een samenvatting van het gehele varken, waarbij vooral gelet wordt op lengte, volvlezigheid, schouders en hammen steeg van 5,89 tot 6,08, terwijl het lan delijk waarderingscijfer voor type steeg van 5,86 tot 5,90. Het karbonadepercentage steeg in ge ringe mate van 7,8 tot 7,9 pet. Dit per centage ligt iets lager dan het Neder lands gemiddelde en geeft een belang rijke aanwijzing bij de fokkerij goed te letten op de bespiering van de boven bouw. Hoewel de verkregen cijfers van de topfokkerij over 1960 gunstig zijn, is op voering van de gebruikswaarde van de doorsneevarkensstapel in Zeeland nog zeer goed mogelijk. De mogelijkheden hiervoor zijn volop aanwezig. Het man lijk fokmateriaal is over het algemeen van goed gehalte en het aanbod van goed vrouwlijk fokmateriaal is ruim schoots voldoende. Het wachten is dus op de daad, de varkensveredeling in Zeeland die voort gang te geven, die noodzakelijk is voor een renderende varkenshouderij. ST. PHILIPSLAND. Uitslag van de ge houden wedvlucht van de P.V. ,,De Réis- duif" te St. Philipsland vanaf Chatcauroux op 9 juni: In concours waren 33 duiven. 1. C. Verwijs; 2. W. van Dommele; 3. A. Faasse; 4. W. Neele. Uitslag van de gehouden wedvlucht van de P.V. ,,De Reisduif" te St. Philipsland van af Pt. St. Maxence op 10 juni: In concours waren 63 duiven. 1. Joh. Reijngoudt; 2. A. Verwijs; 3. J. Zuidweg; 4. J. C. Verwijs; 5. J. Bakker. GOES, 14 juni. Groenten: per stuk, bloemkool A I 4045. A II 2737, B I 27, B II 19—23. afw. 15—29, kropsla I 6—9, II 6, komkommers A 2736, B 2634; per bos, wortelen 54—76. kroten 17—24, uien 21—28, selderij 10; per kg., spinazie I 2632, ra barber I 4448, peulen 95—130, tuinbonen 22 —27 dubb. pr. bonen 150—160, doperwten 52 —63.' andijvie 20—35. tomaten 85—95, stoksnij- bonen I 150, II 140, spitskool 23—27, vr. aard appelen grote 2429, drielingen 2324, kriel 18—22. 'den. Het staat nu vast, welke in stanties en verenigingen hun me dewerking aan deze grootse open luchtshow zullen verlenen. Onder leiding van Carel Briels zal de manifestatië verwezenlijkt worden door de Marine te Vlissingen, de Commando troepen te Roosendaal, het 891e Ver bindingsbataljon te Bergen op Zoom, de Huzaren van Boreel en de Mariniers kapel. Naast deze medewerking van mi litairen leveren een aandeel de N.V. Dijksbouw zoals wij eerder schre ven en de Shell Nederland. De Zeeu wen zelf blijven overigens niet achter wege. Zo zullen optreden de Federatie van Landelijke Rijverenigingen afdeling Zeeland, de Zeeuwse afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen, de L.J.G., Noord-Beveland, de Zeeuwse Plattelands kinderen van de scholen te Wissenker- lce, de Bond van Agrarische Loonbe drijven in Nederland, afd. Zeeland, de korpsen en de Ringrijderijorganisatie Walcheren. Al met al een meer dan indrukwekkende lijst! Zoals wij in onze krant van zaterdag jl. reeds konden melden zal de Neder landse Televisiestichting een recht streekse uitzending verzorgen en wel op zaterdag 24 juni van 17 tot 18.30 uur. De manifestatie zal een visueel beeld geven van heden, verleden en toekomst van Zeeland. De ouverture bestaat uit het Zeeland van het verleden: de boer met zijn ploeg, de zorgen, de rampen. Het besluit zal het opkomen van hon derden tractoren tonen, een symbool van de definitieve beveiliging tegen de zee. TERNEUZEN. Bij de kringvlucht uit Orleans behaalde de eerste duif een snelhei'd van 1445,4 meter, de laatste prijswinnende duif had een snelheid van 1282,1 meter. De uitslag was: 1. D. Hofman; 2 en 15 Mey er en v. d. Berge; 3. J. Willemsen; allen Terneuzen; 4. C. Bos. Sas van Gent; 5. J. F. v. d. Veen, Terneuzen; 6. L. Lauret, Bosch- kapelle; 7. J. Bakker, Axel; 8. J. Renique, Sas van Gent; 9. R. v. d. Veke, Axel; 10. A. Clayssen, Sas van Gent; 11. C. D. de Rij ke, Terneuzen; 12. H. Wijnaeker, Rapenburg; 13. J. de Rlerk, Boschkapelle; 14. H. F. Koch en Zn.; Terneuzen. Uitslag van de wedvlucht door duiven van ,,De Eendracht" te Terneuzen vanuit Or leans. Snelheid eerste duif 1445,4 meter, snel heid van de laatste prijswinnende duif 1297 meter. 1. O. Hofman; 2. en 7 Meyer van de Ber ge; 3 en 9 J. Willemsen; 4 en 10 J. F. v. d, Veen; 5. C. D, de Rijke; 6. H. F. Koch en Zn.; 8. Houcke-Oppeneer. Wedvlucht van de „Eendracht" uit Door nik: Oude duiven: 1. Houcke-Oppeneer; 2 en 7. F. de Bakker; 3. en 4. A. Faas; 5. J. A. de Smidt: 6. Meyer van de Berge; 8. J. Op peneer; 9. M. Soomers; 10. H. F. Koch en Zn. De eerste duif behaalde de snelheid van 1681,4 meter, de laatste prijswinnende duif 1518,8 meter. Jonge duiven: 1 en 5. M. v. d. Akker; 2. en 10. F. Moens; 3. en 6. P. Ha melink; 4. R. Vroegop; 7. J. Willemsen; 8. H. F. Koch en Zn.; 9. C. van Driel. De snel heid van de eerste duif was 1662 meter, die van de laatste prijswinnende duif 1480,6 me ter. Nieuwe onderwijzers GOUDA. Bij het onderwijzersexamen aan de Christ. Kweekschool ,.De Driestar" te Gouda slaagden: de dames: N C Anker Nieu- werkerk a-d IJssel, A Bestebroer, Schoonho ven, P H J de Bruijn, Gouda, A van Delft, Kralingseveer, A G v d Horst Gouda, J Jan- se, Oostkapelle, G Jansen Rotterdam, E E Kleinhuis Boskoop, M J Uilenbroek Gouda, H W Morelissen Leerdam, J Mulder Stap horst, H M Murre Herkingen, G E van Ree Amerongen, B I Roelofs Gouda, C Verspuij Schelluinen, F Vink Stolwijk, E Voorn Gouda, E Vuijk Gouda, G H Vuijk Gouda, E Wol- fers Nederhemert, T Zwerus Kampen, De heren: L J Bakker Middelburg, D J Bart Groot-Schermer, J Beens Genemuiden, J A den Braber Rotterdam, C Bregman Benthuizen, W M Damsteeg Amsterdam, J J Geluk Gorinchem, M Golverdingen Stolwijk, W J Hagoort Gouda, M Hofman Zeist, P Jan- se Middelburg, L Moerland Tholen, H Hekman Den Hulst, M Last Genemuiden, C T Mourik Nieuwpoort, R T Oost Urk, J Romkes Urk, P van Tol Gouda. P C Verdoold Ouderkerk a d IJssel, W L Verkerk Gouda, H A Vlug Zaltbommel, G J v d La-an Sommelsdijk. 43 candidaten zijn geslaagd; één is afgewezen. ST. ANNALAND. De Land- en Tuinbouwvereniging „Veiling Sint-An- naland Omgeving" heeft haar 31-ste algemene jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Corns. J. J. Kooijman opende deze goedbezochte jaarvergadering met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en gaf in het kort een -terugblik over het afgelopen verenigingsjaar. De exploita tierekening over het 31-Ste boekjaar van 1 april' 1960 31 maart 1961 gaf aan beide zijden een bedrag te zien van: 192.759,75. De balans per 31 maart 1961 had aan activa en passiva een be drag van 236.545,80. De administrateur, de heer Lt. P. Goedegebuure had weer een keurig Mede door de goede weersomstandig heden heeft de zomeravondcompetitie een vlot verloop. De kampioen van vori ge seizoenen,H.K.C., gaat ook nu weer ongeslagen aan de kop, direct gevolgd door de Rijkswaterstaat I en de P.Z.E. M. die elk één verliespunt hebben. Ge lukkig voor Spadella en sportclub De Meijer dat er in de competitie nog veel wedstrijden gespeeld moeten worden, omdat zij beiden met nul winstpunten onderaan staan. De stand in de competitie is tot nu toe: I H.K.C. 4 4 0 P.Z.E.M4 3 1 Rijkswaterstaat I 4 3 1 Advendo 4 2 2 Scheepswerf 4 2 1 Mistrappers 4 12 H.S.V4 11 De Hoop 4 1 1 P.T.T4 11 Rijkswaterstaat II 4 10 Sportclub De Meijer ..400 Spadella 4 0 0 15—2 19—5 12-4 11—4 9—5 8—11 8—9 5—8 4—7 3—19 3—11 3—15 Voetbalwedstrijd AXEL. Op het terrein aan de Bui tenweg in Axel vond in de stromende regen een voetbalwedstrijd plaats tus sen elftallen van het gemeenteperso- neel en leden van de biljartclub van Rein Dieleman. De biljarters bleken niet alleen op het groene laken, maar ook op het groene veld goed uit de voeten te kunnen. Zij klopten de ge meente-ambtenaren met niet minder dan 93. In het watertoren-tournooi te Terneu zen werd door de Terneuzenaren een spectaculaire score geboekt tegen A.Z.V.V. uit Axel. Bij de rust was de stand 71 in het voordeel van Terneu zen. Het regende [zogezegd goals. De eindstand was hl3. verzorgd jaarverslag opgesteld, waar aan we het volgende ontlenen. Hij ver geleek het zeer droge jaar 1959 met het jaar I960, waarin bijzonder veel regen viel en dat van zeer grote invloed was op de kwaliteit van de produkten. De omzet over het boekjaar 1960/61 was 13.922.403 kg produkten voor een be drag van f 1.891.770,37, tegen een om zet van 9.696.113 kg produkten voor een prijs van 1.560.365,82 in het boekjaar 1959/60. Zoals deze cijfers te zien ge ven, verhandelde de veiling ruim 4.000.000 kg meer dan in 1959 met een hogere geldomzet van 330.000,De uitplant van aardappelen was in verhou ding tot 1959 gestegen met 15 ha. De totale aanvoer van aardappelen bedroeg in het afgelopen jaar 9.647.309 kg, voor een bedrag van 1.306.137,56. In totaal werd aan uien verhandeld 4.196.802 kg. Op Tholen neemt de belangstelling voor de teelt van groenten en klein fruit toe. Men legt zich voornamelijk toe op de teelt van aardbeien, frambo zen, en bessen. Er ziin nog kleine hoe veelheden geveild. In het afgelopen jaar werden 200.000 kg gladiolenbollen gedroogd en export-klaar gemaakt. De drooginrichting bleek dan ook spoedig te klein, zodat we een gedeelte van de neerzetruimte moesten inschakelen. In het afgelopen jaar nam het ledental toe van 367 tot 369. Er traden 17 nieuwe le den toe en 15 leden moesten worden af geschreven door overlijden' of beëindi ging van het bedrijf. Bij de bestuursver kiezing werd het periodieke aftredende bestuurslid, de heer M. J. Buis uit Poortvliet herkozen. Wegens periodieke aftreding van de heer J. de Waal werd als lid van de financiële commissie ge kozen de heer Anth. J. Geluk Janzen. Verder werd besloten tot aankoop van 5.000 kisten, terwijl de vergaderilg haar goedkeuring hechtte aan het be sluit van het Bestuur tot aankoop van een sorteermachine van 25.000,De provisie werd vastgesteld op 5 pet. voor vroege aardappelen en uien en op 3 pet. voor de late aardappelen. Het entree geld werd vastgesteld op 2,50. Aan het begin van de vergadering werd de overleden voorzitter, de heer J. Brooijmans herdacht, die zijn best# krachten had gegeven aan de veiling en veel baanbrekend werk had verricht. ZUIDDORPE. In Zuiddorpe stre den pelotons van vier man om de liandboogtitels voor Oost- en West- Zeeuws-Vlaanderen. Deze kampioen schappen mogen zich in een steeds grotere belangstelling verheugen. Voor de negende achtereenvolgende keer werd deze Zeeuws-Vlaamse sportge beurtenis nu georganiseerd. Honderd zestig schutters namen eraan deel of tewel 29 pelotons. Omdat ieder pelo ton tweemaal veertig schoten moest lossen had men twee dagen nodig om alles af te werken. Voor de orga nisatoren een hele beproeving: in to taal moesten zij 2320 schoten stuk voor stuk noteren. Sint Sebastiaan te Zuiddorpe heeft evenwel eer van zijn werk gehad. De wedstrijden hadden een vlot verloop en het door de se cretaris opgestelde schema werd pre cies op tijd afgewerkt. Na de prijsuitreiking bracht de voor zitter, de heer J. Bruggeman, dank aan Sint Sebastiaan voor de uitsteken de organisatie. Ook dankte hij de pijl- zetters, die niet minder dan 58 keer de wip hebben moeten laten zakken en op draaien. Daarna reikte de heer Brugge man de prijzen uit. De clubkampioen- schapprijs werd aanvaard door de heer J. F. Steijaart uit Graauw (voor de vierde keer in negen jaar), die on danks zijn hoge leeftijd het kampioen schap nog een paar maal hoopte te be machtigen. Zijn woorden ontlokten ap plaus en gezang. Voorzitter Bruggeman zegde daarna de secretaris, de heer Begheyn, dank toe voor het zeer vele werk dat hij voor deze kampioenschappen had ge daan. Hij zag het als een compliment dat er in de afgelopen negen jaar nooit iets was voorgevallen. Alles was steeds volgens schema gegaan. De voorzitter van Sint Sebastiaan, de heer R. v. Waes uit Westdorpe, was blij dat Zuiddorpe heeft kunnen mee werken de aloude handboogsport op nieuw in de belangstelling te plaatsen. Daarmee was het negende kampioen schap handboogschieten op de staande wip in Zeeuws-Vlaanderen weer voor bij. Met grote belangstelling ziet men thans het tweede lustrum tegemoet. Uitslag: Clubkampioen: Graauw. vierde pe loton met 24 punten en de schutters J. F. Steyaert, P. v. Kampen, A. v. Kampen en P. Baar (beker, vier draagmedaljes, een wis selbeker en een geldprijs), reserve-clubkam pioen 2e spel St. Sebastiaan Nieuw-Namen, met 22 punten (medalje en geldprijs), 3e prijs Westdorpe 19 punten, 4e prijs Graauw III met 17 punten, 5e prijs Zuiddorpe VI met 16 pun ten, 6e prijs Aardenburg met 16 punten, 7e prijs Zuiddorpe II met 16 punten, 8e prijs Graauw I met 15 punten, 9e prijs Sluiskil I met 15 punten, 10e prijs Kloosterzande II met 15 punten, 11e prijs Zandstraat II met 14 pun ten, 12e prijs Nieuw-Namen I met 14 punten. 13e prijs Zuiddorpe V met 13 punten, 14e prijs Westdorpe II met 13 punten en 15e prijs Ter neuzen I met 12 punten. Het persoonlijk kampioenschap werd be haald door Aug. Meert le peloton van ,,De Herleving" uit Sluiskil met acht punten (wis selbeker. draagmedalje, diploma en geldprijs), reserve-kampioen P. Baar van het vierde pe loton ,,De Friezen" te Graauw met 8 punten (draagmedalje en geldprijs). De clubkampioen en de persoonlijke kam pioen komen nu op 15 juli a.s. in Ovezande uit tegen de kampioen van Zuid-Beveland. De in zet is het provinciaal kampioenschap. Juniorentornooi v.v. „Axel" AXEL. A.s. zaterdag organiseert de v.v. „Axel" een juniorentornooi op haar terreinen bij de Watertoren. Daar aan wordt deelgenomen door elftallen van AZW. Spui, Zaamslag, Corn Boys, Hulst, Sluiskil en Terneuzen, De orga niserende vereniging komt met drie jeugdteams in het veld. GOES, 14 juni. Kruisbessen Exp. 46— 72. Aardbeien zonder dop: Regina I 123, II 115; Mach. Fruh. I 115, II 107; JuCunda I 115, I'I 107; Sengana I 123; Jus-pa I 100, II 100; Mad. Moutot I 82. Aardbeien per -doos: Regina I 38—46, II 20—29, afw. 18—24; Mach. Fruh. I 36—39, II 21—25, afw. 18; Sengana I 3340, II 24—28; Talisman I 36— 43, II 24—31; Mad. Moutot I 27; Red. Gaunt let I 3843, II 23—28. Aardbeien met dop per kg: Regina II 85—90, afw. 65—95; Sen gana II 8595; Talisman II 7095, afw. 60; Mad. Moutot II 8595, afw. 70; Mach, Fruh. II 8590, afw. 6575; Early Rivers per kg I 210, II 160—200, III 85—95; Rode bes sen per doos I 37—53, II 31—37 per kg I 140; Frambozen per doos I 4049, II 18— 36; Pruimen per stuk I 19; Perziken per stuk I 15—32. MIDDELBURG. Coöperatieve veiling vereniging „Walcheren" g.a. 14 juni 1961. Aardappelen, aanvoer 24 ton. Eerstelingen 3035, eerstelingen: bonken 1 30—35, groten I 25—27, groten II 25,5—27, drielingen I 21— 24,80, drielingen II 2324,80, kriel I 22 23.20, kriel II 19—22,30. Fruit: aardbeien per doos: Talisman 1342. red gauntlet 3437. sengana 21—38, Cambridge 31—37, regina 22 36, deutsch evern 2635, kersen per doos 3749, frambozen per doos 5152. Aardbei en per kg: red gauntlet 1,20—1,38, deutsch evern 1,201,28, sengana 1,041,28, regina 1,061,22, rode bessen per kg 1,101,37, ro de bessen per doos 3246, perziken per stuk 1229, kersen per kg 1,391,75. Groen ten: asperges 2,14—2,98, sla 3,513, andij vie 721, spinazie 4166, rabarber 3142, tuinbonen 2033, postelein 6177, snijbonen 891,44, dub. princ. 2,102,30, 2,042,12, spitskool 1122, peulen 2,312,49; bloem kool 4 st. per kist 3654; idem 6 st. 24 74; idem 8 st 1634; idem 10 st. 1021; komkommers groen a 3144, b 20—37, c 18 28, komkommers wit a 4048, b 3242, c 3141, bospeen 5278, boskroten 1124, was- peen 6^—90. TERNEUZEN. Groente- en fruitveiling 14 juni: per 100 s in centen: sla 3.50—8, per stuk in centen: bloemkool a 4050, a2 29 44. b2 22 35, c2 10—15, afw. 10—32. groene komkommer a2 38—40, b2 2838, c2 2224, witte komkommer b2 4041, per bos in cen ten: selderij 918. peen 5273, kroten 17— 25, uien 615, sjalotten 10, aard per 100 kg: eerstelingen bonken 3038, eerstelingen 1 25 —34, 2 17—25, kriel 11—23, dore 1 27—34, ba- rima 1 2832, 2 1821, groenten per kg: an dijvie 1 2427, 2 716, princesse bonen 1.77 1.87, sabo 1.95, tuinbonen 2730, spitskool 3035., peulen 751.25, savoye kool 2232, rabarber 23—35, spinazie 69, tomaten a2 75 90, c2 6467, cc 5659, asperges b2 2.50 2.58, -afw 641.24, doperwten 4960, aarbei en per doos: regina 1 23—35, regina 2 18 29, afw 12—18, talisman 1 29—40, 2 17—28, sengana 1 2838, 2 1726, red countled 1 29 38, 2 2027, afw 19, juspa 1 2833, 2 22 29, afw 1215, paul waul baum 1 29—36, 2 20—23, m. frugernte 1 28, 2 19—26, gorella 1 35, 2 25, Cambridge 1 3137, 2 22, souvenir de charles 1 33, frambozen per doos: 1 33 48, 2 2034, afw 1922, rode bessen per doos: 1 4354, 2 4048, 3 33, aarbeien per kg: 6071, Aanvoer 14 juni aarbeien per doos 5000 kg. ST. MAARTENSDIJK. dore 1 31.71. do- re 2 25—25.11, drielingen 25.50, kriel 27.06, aanvoer 250 kisten. Eeiernoteringen van de Coöp. Wwouse melkinrichting Bergen op Zoom: prijsklasse 0 19 cent, idem 1 18 cent, idem 2 17 cent, idem 3 16 cent, idem 4 15 cent, idem 5 14 cent. BERGEN OP ZOOM. Aspergeveiling 14 juni: Aanvoer 8000 kg. AA extra 2,80, aa 1 2,40, a extra 3,20, a 1 2,60, b extra 3.15, b 1 2,60, c extra 2,20, c 1 1,70, dl 120 e 1.10, e 2 1.20 f 1 2,30, stek 0,85. BERGEN OP ZOOM. Groente- en fruit veiling 14 juni: Andijvie 740, sla 3,58, bos peen 2444, waspeen 5984, peulen 77—140, stamboom dub. princ. 1,50—1,62, erwten 33— 50. tuinbonen 26—32, bloemkool 1148, pos telein 28—63, spinazie 3941. rabarber 8—28, snijonen 721,28, savoye kool 56. komkom mers 1447, spitskool 3843, boskroten 22 29, aardappelen 1434, aardbeien 45—1,30, kersen 47—1,53, frambozen 60—1,34, rode bes sen 60—1,77, kas pruim 721, kas perzik 17 40. ST. ANNALAND, 14 juni. Doree gewone 26.5327.50, doree gewone afwijkende 21.09— 23, doree drielingen 20.49—22.90, doree kriel 24.9025.78, alles per 100 kg, aanvoer 1300 kisten. SCHERPENISSE, 14 juni. Doree gewone 26.4026.53, doree gewone afwijkende 21.01,, doree drielingen 21.03, doree kriel 22.99, alles per 100 kg, aanvoer 600 kisten. KRABBENDIJKE, 14 juni. Industrie- aardbeien I en II 1.14; aardbeien per doos: Mach. Fruhernte I 27—41. II 16—30; Regina 1 29—31, II 17—31, afw. 12—18; Talisman I 31—40, II 19—32; Senga Sengana I 31—32; II 17—31, afw. 14; Red Gauntlet I 30. II 22—28; Juspa I 28—37; Rode bessen per doos: I 46—71, II 3554; Frambozen per doos: I 44, II 2328: Aardbeien per kg: Mach. Fruhernte II 91; Regina II 91; Sen ga Sengana II 99. Vismijn Colijnsplaat Export garnalen 1313 kg 2,89—3,60; schar 215 kg; bot 145 kg; tong 289 kg; paling 24 kg; rog 2 kg; wulk .13 kg; onges. vis 6 kg; doorgedr. vis 250 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4