mag weer wonen waar Paul is uit het goede hout gesneden imt Snijder triomfeerde in de Toer van Olympia Drink PLOEG VAN POST WAS PARAAT Weer sprintzege van Lute „Familievete" in de metaal GROOT DEEL VAN NEW YORK GERUIME TIJD ZONDER LICHT VRAGEN OVER KWESTIE- DANTUMADEEL DRONKEN RIJDEN- EEN WEEK Donderdag 15 |uni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD II Eigen weg Splinternieuw Geen moment Inspirator Zenuwen Misdadigers kregen geen kans Met brommer onder auto Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. Gerrit Schulte heeft pas gecapituleerd in Olympia's Toer door Neder land, toen hij zijn laatste pijl had afgeschoten. Hoekstra van zijn wielerploeg ging al even Advertentie buiten Leeuwarden aan de haal. Hij reed door zijn streek, kreeg steun en bleef met vier anderen lange tijd op een goede minuut voor de meute rijden. De zwart witte mannetjes van Peter Post controleerden de zaak in het peloton echter met groot ver toon van macht en toen alles weer bijeenkwam, stond de zege van Snijder vast, evenals die van Posts team in. het ploegen- kl assement. De etappezege in Amsterdam was een kwestie van sprinten. Die sprint was evenals na de vijfde rit voor Lute, waardoor Janssens equipe vijf etappes won in totaal. Vlak na de start dus ging Hoekstra er vandoor. Het werd hem gegund wat applaus van de Friezen langs de weg te halen, maar Hoekstra's plan nen gingen verder. Nadat hij een tijdje lang 300 m. voor de groep had gepeddeld spande hij de spieren en bij Tsummarum had Van onze Parijse correspondent ORAN. In de vergaderzaal van de prefectuur van Oran, die in oktober de grote collegezaal zal worden van de nieuwe uni versiteit van deze stad, waar to renhoge flatgebouwen allengs de krottenbuurten vervangen, teken den de opperprefect Grey en ge neraal de Pouilly tot voor kort nog de gevangene van de Algerijnse putsch het decor van onze reis. „Drie redenen zijn de oorzaak van de „ontheemding" van de ara- bische bevolking: 1) de militaire noodzaak met het oog op operaties en de steun die de bevolking vrij willig aan de „rebellen" gaf; 2) de uittocht van de bevolking uit de dorpen, die door de „rebellen" her haaldelijk werden geplunderd naar de grote stéden of naar plaatsen waar zich militaire posten bevon den; 3) de agrarische hervormin gen, waarbij het aan de eenzame boertjes duidelijk moest worden ge maakt, dat zij hun magere oogsten konden verveelvoudigen indien zij niet op zichzelf bleven zitten maar zich verenigden. Nu de militaire noodzaak niet meer aanwezig is volgens gene raal de Pouilly is het aantal vrij heidsstrijders in het departement Oran niet groter dan 450, verdeeld in benden van acht tot twaalf man, voornamelijk opererend in bergstre ken mag de bevolking haar eigen toekomst kiezen. Zij kan óf blijven, waar zij zit, óf terugkeren naar haar haardsteden, nadat het Franse leger haar woningen heeft opgeknapt, óf elders heen trekken. Angst voor infiltraties behoeft zij niet meer te hebben, omdat van de 275 Algerijnse nationalisten, die se dert 1 januari door de Algerijns- Marokkaanse barrage heengeko- men zijn, er nog slechts 22 niet zijn teruggevonden. De militairen hebben de organisatie en de uit voering van deze actie op zich ge nomen, een actie die kostbaar en tijdrovend is Wij moeten er voor zorgen, dat zich in de buurt van de haardste den, waarheen de bevolking wil te rugkeren dezelfde economische, cul turele (scholen!), medische en tech nische mogelijkheden zijn als op de plaatsen waar zij vandaan komt; wij moeten helpen de be drijven weer op gang te brengen en wel zodanig, dat wij tegelijker tijd de agrarische hervormingen kunnen doorvoeren, die het nieuwe Algerije welvaart moeten verschaf fen. Anders valt het opnieuw terug tot de armoede, die het daarvóór Dit is de nieuwe taak van het Franse leger in Algerije, onder lei ding van de specialisten van de SAS, welke organisatie het beste vergeleken kan worden met de UNRRA, die na de oorlog Europa en vooral Duitsland hielp opbou wen. Uiteraard is dit de Franse visie op het probleem van de geboorte van een nieuw Algerije. Om na te gaan of de arabieren het er mee eens zijn, laat ik aan u zelf over, onze tolken staan te uwer beschik king. In de dorpen zijn er trou wens genoeg bewoners, die Frans verstaan en spreken. Maar wel wil ik u verklaren, dat de cijfers voor ons bemoedigend zijn. Van de twee miljoen „ontheemden" (waarvan 500 000 in het departement Oran). willen er 900 000 terug naar hun i oorspronkelijke verblijfplaats. De eerste ervaringen hebben echter duidelijk gemaakt, dat van deze 900 000 er na de aankomst onge veer veertig procent toch liever te- rugkeert naar het „verzamelcen- trum", hun nieuwe dorp." Na deze inleiding ginger. we op weg, langs het grote, helder witte zoutmeer van Oran, naar Lourmel I en Magra, het splinternieuwe dorp je, dat door agrarische hervormin gen als het ware uit zichzelf ont- staan is. De machtige landbouw machines van het Franse leger I hadden hier de stugge, roestbruine woestijhgrond gemengd met ste- I nen, als krenten in een .bijzonder goed krentebrood in luttele ja ren cultuurrijp gemaakt. i De boeren waren er op af geko men, eerst aarzelend. Toen zij evenwel na één oogstjaar zagen, wat zij met een minimum aan in- I spanning maximaal konden over- houden, waren zij gewonnen. Het militaire kampement moest worden i opgeruimd; er moest een nieuw I dorp komen. Juist op de dag, dat ik er was, arriveerde ook de Fran- se regeringscommissaris, de heer Morin, om ei de eerste steen te I leggen voor de grote voorraad schuur. Hetgeen de arabische bur gemeester de verzuchting ontlokte: „Ik zou willen, dat ei eindelijk eens een Franse minister kwam, om IUL ue auiiueuc, uie ncu uaaivuui ccxi jcicuise munster KWam, OIT1 heeft gekend. hier de laatste steen weg te halen". I Begeleid door een schare juichen* de Amsterdammertjes begon Mik Snijder gisteren, na de laatste etappe van Olym pia's Toer door Nederland voor amateur wielrenners, aan zijn ereronde, hij een minuut voorsprong. Toen sprong De Waard weg, die verder de hele etappe heeft geprobeerd op een of andere manier iets van zijn 3 min. en II sec. achterstand op Snijder af te knagen. Met De Waard kwamen Hendriks, Schuuring, en de Belg Van de Weyer. Die laatste hielp overigens geen mo ment mee om aan de voorsprong te bouwen. Schulte zoefde langs het pelo ton na air Hoekstra en zei hem even te wachten op de vier. Gevijven werd toen de Afsluitdijk ge nomen met Hoekstra en De Waard als sterken, Hendriks en Schuuring als bruikbare sjouwers en de Belg als on geïnteresseerde profiteur. In het peloton zaten de mannen van Post als grimmige cipiers alles te be kijken. Vooral letten zij op de gitzwarte rijders van Schulte. De voorsprong van de vijf schommelde rond de anderhalve minuut. Toen trommelde Schulte maar wat op zijn fraaie automobiel in plaats van staande zijn gebruikelijke kanonade van gepeperde aanmoedigingen uit zijn machtige corpus te laten opwellen. ,,Ze moeten ten minste tien minuten halen, maar dit gaat niet rap genoeg". Hij berustte al min of meer. De Waard was de inspirator om vol te houden; wanneer hij de kop nam ging het tempo omhoog. Over de boch tige wegen bij Dirkshoorn snorde het vijftal met nog een 300 m. voorsprong, maar in Noord-Scharwoude was het af gelopen met de aanvallers van het eerste uur. Meteen rukte zich weer een groepje los en Snijder zelf gang mee met Nijd aim. Niemand kon toch verder er veel heil in zien en meer dan een 300 m. kwamen de uitlopers niet weg. Knops, Buis en weer de Belg Van de Weijer waren de laatste serieuze kan didaten voor een vlucht. Maar het pelo ton had krachten genoeg die fris waren en dat bracht alle renners weer bijeen. Onder de rook van Amsterdam gin gen de zenuwen spreken. Verwoed slin gerde dan deze dan gene over de weg in een laatste poging nog een grote prestatie te leveren. Er kwam echter niemand meer van de groep vandaan en pais de sprint van het peloton bracht de volgorde van het dagklassement: weer een zege voor Lute. Zielgelukkig gooide achter in het pe loton een renner de armen los: de der tigjarige Mik Snijder, die deze Toer van Olympia nu eindelijk definitief in zijn logboek kan plaatsen; het was zjjn zevende Toer. De laatste etappe, van Leeuwarden naar Amsterdam over 170 km, leverde dus een zege op voor Lute (ploeg Janssen) in 4 uur, 12 min. en 12 sec. (met bonificatie 4.11.12.) De uitslag was verder; 2 Groeneweg (ploeg Vooren) 4.12,12 (met bon. 4.11,42); 3. Boom (ploeg Vooren) 4.12,12 (met bon. 4.11,57); 4. Swaneveld (ploeg Lambrichs) 4.12,12; 5. Visser (ploeg Peters); 6 Snep vangers (ploeg Simons); 7 Nijdam (ploeg Post); 8 Schroeder (ploeg Janssen), allen in dezelfde tijd als de winnaar. 9. Ex aequo een groep van 25 renners, onder wie Snij der (ploeg Post), Heuvelmans (België, ploeg Janssens), Van de Weyer (België, ploeg Janssens), Van Nunen (België, ploeg Van Beek), eveneens in dezelfde tijd als de winnaar. 38. Vleugels (België, ploeg Janssens), 4.12.25. Het eindklassement werd: 1. Snijder (ploeg Post) 26 uur 10 min. 23 sec. 2. Nij dam (ploeg Post) 26.13.03; 3. De Waard (ploeg Lambrichs) 26.13.46; 4. Heuvelmans (België, ploeg René Janssens) 26.13.52; 5. Rutte (ploeg Schulte) 26.14.15; 6. Steen voorden (ploeg Peters) 26.16.22; 7. Becker ploeg Sjefke Janssen) 26.16.32; 8. Groen weg (ploeg Vooren) 26.16.48; 9. Verstraete (ploeg Sjefke Janssen) 26.16.48; 10. De Jongh (ploeg Schulte) 26.16.53; 11. Lute (ploeg Sjefke Janssen) 26.19.11; 12 Timmer mans (ploeg Simons) 26.21.17; 13. Van Dongen (ploeg Simons) 26.21.17; 14. Solaro (ploeg Van Beek) 26.21.25; 15. Wesseling (ploeg Post) 26.21.46. Het puntenklassement werd gewonnen door Becker (ploeg Sjefke Janssen). In de laatste etappe vielen Mertens (ploeg Simons) en Sebregts (ploeg Van Heusden) uit. Het algemeen ploegenklassement: 1. Ploeg Post, 77 uur 15 min. 12 sec. 2. Ploeg ^phulte, T7.23.35; 3. Ploeg Sjefke Janssen 77.23.57; 4. Ploeg Rene Janssens 77.30.55; o. Ploeg Peters 77.31.32. De Australische tennisspeler Fraser die verleden jaar de titel in het heren- enkelspel op Wimbledon won, heeft verklaard, dat hij zich aan het eind van dit jaar uit de wedstrijdsport zal terug trekken. Tijdens de tenniskampioenschappen van West-Engeland, die in Bristol wor den gehouden, is de Nederlandse speel ster Jenny Seven in de tweede ronde van het damesenkelspel uitgeschakeld door de Britse Williams met 6—3, 63, door H. van Onck „Mijnheer, ik ben 15 jaar en zou graag wat meer willen weten over het vissen met de vliegenhengel" schreef die jongeman uit Vinkeveen me. Hij had er nog aan toegevoegd, dat hij zelf veel bra sem ving, waarvan de grootste 65 cm. was geweest en dat hij het water bij hem in de buurt bijzonder geschikt achtte voor het vlieg vissen. Ondertekend: P. Loman. Er waren verschillende redenen, die me deze Petrus of Paulus of Pretorius direct terug deden schrijven. Om te beginnen stel ik post van lezers altijd bijzonder op prijs. Er komen nogal eens brieven van mensen, die wat willen weten, of hun eigen ervaringen wensen mee te delen. Ik voldoe voorzover ik ertoe in staat ben graag aan dat eerste verzoek en neem altijd met veel belangstelling kennis van de visa vonturen. Je kunt gelukkig altijd nog wat leren uit de belevenissen van anderen. Maar er was meer. Een brasem van 65 centimeter is volgens mij een „knap vissie" en ik wilde wel eens kennismaken met de knaap, die ze van die afmetingen ving. Ik kon na melijk uit zijn brief wel opmaken, dat zijn vangst geen uitzondering beteken de. Was de jongeman geen verschrik kelijke fantast, dan moest bij een pri ma vissertje zijn. Uitdaging Bijzonder geïntrigeerd was ik docir zijn bewering als zou bet water in Vinkeveen zich uitstekend lenen voor het vliegvissen. Dat had ik er zelf nooit in gezien, maar misschien be stonden er mogelijkheden daar, die flc nog niet kende en waarmee ik met alleen mezelf maar ook mijn lezers een plezier kon doen. En als de klap op de vuurpijl was daar de sceptische fotograaf, die me uitgedaagd had hem te bewijzen, dat het water in Vinkeveen zo goed was als ik in woord en geschrift had ver- klssrd. Dus stuurde ik P. die later Paul bleek te heten per omgaande be richt terug met het voorstel eens een gezamenlijke visdag te houden, een voorstel waar hij met graagte gebruik van maakte. Die dag hielden we gedrieen, de fo tograaf, Paul en uw hengeltroebadoer en laat ik u maar meteen vertellen, dat ik mijn trouwe schrijfmachine in toom moet houden, want anders gaat hij op zijn eentje over tot lyrische ont boezemingen. Brasem en voorn Beet de vis zo geweldig? Waarachtig niet. De wind woei uit veranderlijke richtingen, zoals de Bilt ons meer duidelijk dan taalkundig juist voorspeld had. „O ja, daar komen ze weer met de wind, die verkeerd zat...." hoor ik ve le twijfelaars al denken. Wacht even, Thomassen.... wie zegt dat we niet ge vangen hebben? Ik heb u alleen maar verteld, dat de vis het beslist niet ge weldig deed. Dat neemt niet weg, dat we toch een dozijn behoorlijke bra sems en prachtige voorns te pakken konden krijgen. Maar laat ik bij het begin beginnen. P.-Paul bleek een aardige jongen met een intelligent sproetengezicht en een stem, die heen en weer ging tussen noord en zuid, want de jongeman had op een verschrikkelijke manier „de baard in de keel". Verder wisten we al, dat hij uit het goede hout gesne den was nadat we drie minuten ge varen hadden, want bij elk, met vis sers bemand bootje, dat tussen het riet lag en er waren er heel wat zette hij tijdig de buitenboordmotor van de comfortabele visboot af, die ons naar de plaats van bestemming bracht. Een teken van de stijl, waar aan onze tijd heus niet al te rijk is Ik mag tevens niet vergeten te ver melden, dat onze jonge visvriend ge zegend bleek met een paar bijzonder charmante ouders, dat zijn moeder een open oog had voor wat drie vis sende mannen vóór, tiidens en na een visdag behoeven en dat zijn vader zelf een hartstochtelijk sportvisser is. Over de hond Christoph zou een ver haal apart te schrijven vallen! Sport genoeg Hoe dikwijls ben ik nu al niet op die Vinkeveense plassen geweest? Maar nu als immer kwam ik onder de bekoring van hun schoonheid en de fotograaf met mij. Paul bracht ons naar een plaats, die ik nog niet kende. Hij had die stek met grote zorg gekozen en er volgens alle regelen van de kunst een vloerplek gemaakt. Tijdens de tocht erheen hebben wij ze bij twintigtal len kunnen zien: de prachtige baars- kanten, de koppen, waar snoek moet liggen, de mooie diepe plekken, die brasems van formaat zullen opleveren aan iedereen die de moeite neemt er eens al peilend naar te zoeken. Om dan nog te zwijgen van de snoekbaars, waaraan dit water'rijk is Nee, ze deden het niet al te best, maar dat betekent niet dat we geen sport hebben beleefd. Daarvoor zorg den vooral ook de voorns, die we vin gen en waarvan er geen onder de dertig centimeter bleef. Het succes kwam telkens in „golven", dat wil zeggen: wanneer één van ons beet kreeg, konden de anderen er zeker van zijn, dat ze eveneens sport konden verwachten. En even een technisch detail: we vingen ai onze vis aan een kleine pluim of vlok. Aas van groter forrtiaat werd versmaad. Om de beurt „Vanmiddag ga ik heerlijk een paar uurtjes maffen", had de foto graaf 's morgens verklaard, want hij had er de vorige avond nachtwerk van gemaakt. En er is geen beter be wijs voor de bewering, dat we een beste visdag hadden dan het feit. dat hij zijn ogeh niet langer dan mis schien drie minuten heeft kunnen dichtknijpen. Toen „kwam zijn pen statig het water uit om even trillend te blijven staan" zoals dat in alle hengelaarsverhalen heet. En u kunt me geloven of niet, maar zijn sport vissersinstinct deed hem ontwaken en naar de hengel grijpen, vóór we hem hadden kunnen waarschuwen. Even later was de brasem binnen. Niet alleen Paul. maar ook de Vin keveense vis bleek gevoel voor stijl te hebben, want hoewel deze schrijver zoals gewoonlijk het laatste klaar was met het optuigen van zijn spullen, zo dat de beide anderen al een minuut of vijf vóór hem aan het vissen wa ren, dook zijn pen het eerste weg toen een beste voorn acte de présence gaf. Gelukkig maar, want anders had hij tot het einde zijner levensdagen van de fotograaf te horen gekregen: „Jij schrijft nou wel veel over de hengelsport, maar wie had daar in Vinkeveen de eerste te pakken?" Nu was de fotograaf de tweede, die wat ving en Paul de derde, waarna we waarachtig in dezelfde volgor de de verdere sport zo ongeveer hebben verdeeld. En toen we 's avonds naar huis gin gen hadden de Vinkeveense plassen er één geestdriftig bewonderaar bijge- kregen: de sceptische fotograaf. Toch geloof ik nog steeds niet, dat het water in die contreien zo geschikt zou zijn voor de vliegenhengel. Daar voor moeten we naar de polder, met helder, ondiep en zwaar begroeid wa ter. Daarheen hoop ik u in een der volgende artikelen eens mee te ne men. O ja.... en die P. is geen fantast, maar een prima vissertje met geduld en veel begrip voor ons aller sport! Paul, geen fantast maar prima vissertje TYfEW YORK (A.P.). Een enorme verkeerschaos met allerlei ander ongerief was gisteren het resultaat van een storing in de elektriciteits levering in een deel van New York. Het gebied dat stroomloos was gewor den had een oppervlakte van twaalf en een halve vierkante kilometer en omvatte het centrum van Manhattan, het hart van het New Yorkse zaken leven. 's Avonds laat was de storing weer opgeheven en kon de politie de speciale voorzorgsmaatregelen weer opheffen, die zij genomen had om te voorkomen dat misdadigers hun slag zouden slaan, zoals twee jaar geleden bij eenzelfde euvel. De storing heeft de New Yorkers veel ongemak bezorgd. Duizenden mensen hebben tijdelijk in de ondergrondse trei nen vastgezeten, liften bleven steken, bioscopen stroomden leeg omdat het filmbeeld wegviel en de persen van de New York Times de enige krant die in het getroffen gebied gedrukt werd bleven stilstaan. Vooral de passagiers in de ondergrond se treinen hadden het in de benauwende hitte niet gemakkelijk. De mannelijke reizigers trokken zelfs hun overhemd uit, anderen maakten dankbaar gebruik van de grote reclamebiljetten om zich koelte toe te wuiven. De café's deden bii kaarslicht goede zaken. Een vindingrijke kastelein vulde het tekort aan kaarsen aan door een voor raadje te lenen hij een naburige kerk. Het verkeer kwam door het uitvallen van de stoplichten geheel in de war, het was onmogelijk om nog voor of achteruit te rijden. In heT beroemde Waldorf- Astoria hotel waren vierhonderd van de 1780 kamers in het duister gehuld. In de overige kamers, de restaurants en de feestzalen bleef de verlichting bran den. Aan de Westkust van de Verenigde Staten, in San Francisco, is gisteren de stroomvoorziening ook gestagneerd ge weest. Daar was het euvel te wijten aan een ongeluk in een onderstation van het electriciteitsbedrijf. Een van de arbei ders werd met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht. Ook daar was een verkeerschaos het gevolg. Na een uur was de storing opgeheven. Eigen nieuwsdienst LEIDEN. Een telegram van de Federatie van werkgeversorganisa ties in de kleine metaalnijverheid aan staatssecretaris Roolvink heeft de woede gewekt van de werkgevers in de metaalindustrie. In het telegram vragen de werkge vers in de kleine metaalnijverheid de staatssecretaris bij zijn beslissing over de loonvoorstellen van de Vak- raad voor de metaalindustrie, er re kening mee te houden dat een loons verhoging in de metaalindustrie „ern stige spanningen zal oproepen in an dere bedrijfstakken en dat met name de kleine metaalnijverheid in een dwangpostitie zal worden gebracht". Zodra de werkgevers in de metaalin dustrie kennis kregen van de inhoud van het telegram hebben zij dé afzen ders verontwaardigd afgeschilderd als schoenmakers, die niet bij hun leest zijn gebleven. Zijn de werkgevers in de kleine me taalnijverheid wel op de hoogte van de gedifferentieerde loonpolitiek, zo heb ben zij gevraagd. Volgens die politiek kan elke bedrijfstak, in overeenstem ming met de spelregels van de rege ring, zelfstandig de loonvorming bepa len. Als wij ons, aldus de werkgevers in de metaalindustrie, op basis hiervan en in overeenstemming met de organi saties van de werknemers hebben uit gesproken vóór een herziening van de lonen, dan is het een onverantwoorde inmenging wanneer door een andere be drijfstak hierover druk op de regering wordt uitgeoefend. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De socialistische Tweede-Kamerleden Franssen en Ber ger hebben de ministers van binnen landse zaken en van financiën en de staatssecretaris van sociale zaken vragen gesteld over de moeilijkheden in Dantumadeel. Zij willen weten of het waar is dat het gemeentebestuur van Dantumadeel over de jaren 1956 tot en met 1959 ten onrechte ruim 450.000 gulden voor so ciale bijstand en aanvullende arbeids voorzieningen bij het Rijk heeft gede clareerd. Verder vragen zij wanneer het Ministerie van sociale zaken sinds 1 ja nuari 1956 het in Dantumadeel voor het Rijk verrichte werk heeft gecontroleerd. De Kamerleden vragen ook inlichtin gen over de schade die de gemeente zou hebben geleden door de fouten die zijn gemaakt bij het te werk stellen van minder-validen in de gemeente. Tot slot willen zij van de bewindslieden we ten of het dagelijks bestuur van Dantu madeel nog wei is opgewassen tegen zijn taak en zo niet, wat de regering daaraan denkt te doen. Rotterdams straf tarief ROTTERDAM (ANP) „Ik rede neer zo: dronken rijden een week, een botsing een week erbij", zei de Rotterdamse politierechter, mr. A. Heynsius, gisterochtend. „We heb ben hier in Rotterdam per dag één dronken rijder. Gisteren had ik er drie en per maand zijn het er een 25. We zijn dus niet geneigd voor dronken rijders erg vriendelijk te zijn." „Man hoe kom je nou zo stom", vervolgde de politierechter tegen een vrachtwagenchauffeur die een serie pilsjes had gedronken, hoewel hij er slecht tegen kon. Hij was tegen een andere auto gereden. Botsing plus dronkenschap maakte volgens de re denering van mr. Heynsius twee we ken gevangenisstraf. Mr. Heynsius voegde daar nog een half jaar ont zegging van de rijbevoegdheid aan toe. Een pluimveehandelaar had „al leen maar" onder invloed gereden en kreeg dus een week gevangenisstraf, ook met zes maanden ontzegging. Van onze correspondent 's-GRAVENPOLDER De 69-jarige landbouwer J. van Liere uit 's-Graven- polder is daar gisterochtend dodelijk aangereden. Hij kwam met zijn brom fiets onder een personenauto omdat hij geen voorrang verleende. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij te zijn overleden. Advertentie IN NEDERLAND GEBOTTELD MET LICENTIE VAN PEPSI-COLA COMPANY. NEW YORK

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 11