Meer belangstelling voor werk onder min der-validen CABALLERO Klein-Rotterdam in StAnnaland A.V.O* kreeg in Zeeland zes streekafdelingen Uitgebreid onderzoek naar ziekten bij de schapen GENERAAL HASSELMAN VERLAAT LANDMACHT Koude douche en modderbad na romantische rit Pag. 5 Nog 140 mensen zonder uitzicht Arts voor minder- validen in Zeeland Zaterdag ronde van Sluiskil Examens Voetballen voor Rode Kruis Slang gesignaleerd Adjudant Ober gehuldigd Telefoon voor u Aanrij ding Ds. Poelman naar Terneuzen Meisje verongelukt in Zaamslag KANTONGERECHT MIDDELBURG Reorganisatie douanediensten Initiatief van Gezondheidsdienst SALON DE MAI IN AMSTERDAM Te snel... Avondvierdaagse op Schouwen Er zijn weer frambozen Stremming scheepvaart Scheepvaart Vlissingen Donderdag 8 juni 1961 ZEEIJWSCH DAGBLAD GOES. Het ligt in de bedoe ling van de Nederlandse vereni ging Sociale zorg voor Minder- Validen in de herfst van dit jaar een A.V.O.-dag te houden. Het doel van deze dag zal zijn het geven van een algemene indruk van het revalidatiewerk, dat door de vereniging wordt gedaan. De A.V.O. (Actio Vincit Omnia Arbeid overwint alles) is een vereniging, waarin overheid en particulier initiatief hand in hand gaan bij de belangenbehartiging van de minder-validen. Men wil, samen met andere organen, de maatschappelijke zelfstandigheid bevorderen van de gehandicapten. De A.V.O. poogt de minder-vali den terug te brengen in het ar beidsproces, waardoor de gehandi capte mens toch een zinvol bestaan kan hebben en kan zorgen voor het levensonderhoud van zichzelf en zijn gezin. Meermalen is geble ken dat het mogelijk is voor minder-valide arbeidskrachten toch passend werk te vinden. Bovendien houdt de vereniging zie ho.a. bezig met het bieden van vervoersmogelijkheden voor ge handicapten, die zich niet op de gewone manier kunnen verplaat sen. In de provincie Zeeland is de laatste tijd de 'belangstelling ivoor het werk van de vereniging belangrijk toegenomen.. Streekafdelingen zijn gesticht in Zeeuwsch-Vlaanderen, de Bevelanden, Walcheren, Schouwen-Duiveland en Tho- len. Deze streekafdelingen assisteren de buitendienstamibtenaar voor Zeeland, de heer J. J. Wetselaar uit Middelburg. De A.V.O. werkt uiteraard ook nauw samen met de leiding der beschutte werkplaatsen. Kan men gehandicapten niet in deze werkplaatsen passende ar beid bieden, dan wordt de mogelijkheid onderzocht door het verstrekken van huisarbeid deze mensen toch in te scha kelen in het arbeidsproces. Voorts probeert trien minder-valide arbeidskrachten eventueel aan een eigen bedrijf te helpen. Hiervoor werkt men dan weer nauw samen met o.a. de Ka mers van Koophandel. Nood De heer Wetselaar, die in Zeeland voor de A.V.O. werkzaam is, deelde op een persconferentie mede dat er op het ogenblik in deze provincie ongeveer 140 mensen zijn, die wat betreft het eni germate kunnen deelnemen aan het ar beidsproces vrijwel zonder uitzicht zijn. De nood onder de gehandicapten is gro ter dan velen denken, verklaarde de heer Wetselaar, die gelukkig ook zon der in details te treden melding kon maken van gevallen, waarin dank zij o.a. de medewerking van overheid, ker ken en particulier initiatief, verheugen de resultaten waren bereikt. In Zeeland is het moeilijker om min der-valide arbeidskrachten aan voor hen geschikt werk te helpen dan in andere provincies. De industriële ontwikkeling GOES. Het ligt in de bedoeling met ingang van 1 september a.s. een arts te benoemen, die zich speciaal zal bezig houden met de zorg voor de men sen, die als minder-valide arbeidskrach ten in de provincie Zeeland zijn tewerk gesteld. Het is van groot belang dat medische controle wordt uitgeoefend, waarbij de relatie tussen de minder-validiteit en de aard van de verrichte werkzaamheden in het oog wordt gehouden. TERNEUZEN. Zaterdag a.s. zal voor de zesentwintigste achtereenvolgen de maal de ronde van Sluiskil verreden worden voor amateurs en onafhanikelij- ken. Onder de renners die aan de start zullen komen bevindt zich ook de Zeeuw se kampioen Willes. Aanwezig zullen verder zijn de Nederlandse wielrenners Aanraar, Van Steyn, Maliepaard, Pay- man en de ex-Tour de France-crack Suykerbuyk. Ook zullen de Belgen Car- lens, Gijsels en vele anderen in het strijdperk treden. De afstand van 110 kilometer zal in 32 ronden worden ver reden. TERNEUZEN. Voor het eindexa men van de handelsavondschool te Ter neuzen slaagden de volgende kandida ten. Fieny Hamelink (Terneuzen)Da niel de Kubber (Terneuzen); Jaap Ku- see (Zaamslag)Juliana Meeusen (Ter- neuzen); Eelke Meindertsma (Terneu zen); Kees Michielsen (Terneuzen); Jan de Theye (Terneuzen). Afgewezen: drie kandidaten. in dit gewest minder groot dan in an dere provincies en bovendien is het be drijfsleven minder gevarieerd en in be langrijke mate geconcentreerd in enke le gemeenten, waardoor de vervoers problemen niet gering zijn. Collecte Men hoopt dat de collecte voor de A.V.O.. die -volgende week wordt ge houden, de mogelijkheid zal openen in Zeeland een fonds te stichten, waaruit o.a. de aanschaf van vervoersmiddelen voor minder-validen kan worden be kostigd. De kosten van deze vervoers middelen worden voor een belangrijk deel door de overheid, de kerken en an- KAPELLE. Zaterdagavond om *3 uur zal op het gemeentelijk sportter rein een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen een elftal van de veilings vereniging „Kapelle-Biezelinge en omge ving" te Kapelle en een elftal van het Koninklijk kweekbedrijf D. J. van der Have N.V., aldaar. De opbrengst van deze wedstrijd komt ter beschikking van het Ned. Rode Kruis. Voor deze wed strijd is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Postduivenberichten CADZAND. De Postduivenvereni ging „De Getrouwe Duif' nam deel aan wedvluchten vanuit Angoulème en Dourdan. Uitslag Angoulème. 1. J. Vasseur 2. A. Vasseur 3, 4, 5 en 5. A. de Putter 7. A. de Koster 8 en 9. A. Duininck. Uitslag Dourdan. 1. I. Porreij (hoog ste snelheid 988,89 meter per minuut) 2 en 5 A. de Putter 3. A. Mabelis 4. J. Kools 6. A. Duininck 7. M. van Hee 8 P de Meij 9. 1. Missilje 10. J. Vas seur Raadsvergadering NIEUWLAND. De Raad van Nieuw- en Sint Joosland hoopt in open bare vergadering bijeen te komen op maandagavond 12 juni a.s. des avonds te 20 uur. De volgende punten zullen in behandeling komen: Benoeming onder wijzeres aan dé openbare, lagere school; bestemming gedeelte tuin voor de aan leg van een straat; herziening bezoldi. gingsregelingensubsidieverzoeken aanvrage om toekenning van premie voor woningverbetering; tiende wijzi ging der begroting 1960; vijfde wijziging der begroting 1961; en verdere voorko mende zaken. BURGH. Een bioloog van het Staatsbosbeheer, de heer J. Boer Leffef vond in een bosje achter de boomgaard „Boeijes Bos" een in blakende welstand verkerende nog jonge ringslag. Dit zou wel eens een der eerste slangen .in de Westhoek kunnen zijn. Waa'r jongen zijn moeten ook oudere slagen aanwezig zijn. Het dier was 40 cm lang en kan in volwassen toestand ongeveer 1 me ter lang worden. De recreatie zal er niet door in het gedrang komen; bovendien hoeft de bevol king van omgeving ook niet bang te zijn, want het dier heeft geen giftanden en is volkomen onscha delijk. •BERGEN OP ZOOM De meester- geweermaker adjudant J. Ober van de staf gewest Den Haag wonende aan de Halster,seweg te Bergen op Zoom vier de zijn veertigjarig dienst jubileum. In het gewestbureau van de rijkspolitie werd de meester-geweermaker, die op alle rijkspolitieposten en bureaus in Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden een bekende figuur is, eerst gehuldigd in tegenwoordigheid van .zijn naaste fa milie en politiemannen, waarmee hij te ma'ken had. Allereerst werd hij toege sproken door de territoriaal inspec teur de kolonel De Gast die de levens loop en taak van de jubilaris schetste en zijn verdiensten memoreerde. Hij wenste he.m geluk en schonk hem daarna een geschenk in couvert terwijl mevrouw Ober een prachtig bloemstuk werd over handigd. Daarna werd het woord ge voerd door kapitein Berg-sma comman dant toegevoegd officier van het gewest die een fraaie actetas aanbood. Namens het korps rijkspolitie sprak ad judant v. d. Akker, en namens de groepscommandanten sprak adjudant Baars. Te zijnen huize was het woens dag de gehele dag een aan en af lopen van collega's, besturen van verenigin gen, vrienden en kennissen. Adjudant Griep van de rijkspolitie van het eiland Tholen, kwa-m met een deputatie felici teren en lbood een echt Zeeuws cadeau aan, een paar manchetknopen als pester- motief. Voorts kwamen een deputatie uit Leerdam, uit Middelburg, van het militaire tehuis Bergtit V Zoom, van het Groene Kruis eo van de Chr. schoolvereniging Nenemia hun geluk wensen aanbieden. De reis voor bejaarden te Ovezande zal worden gehouden op 5 juli a.s. naar Oisterwijk en omgeving. De collecte voor het Rode Kruis heeft in Schore 175 gulden opgebracht. (Advertentie) Gerard Peters leidt de Caballero-ploeg in Olympia's Tour dere organisaties .gedragen, doch het is wenselij.k dat er een fonds is om het ontbrekende aan te vullen en om de aanschaf in afwachting van toezeg gingen van financiële hulp te 'kunnen voorfinancieren. iiiiiiiniiiuiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiiiüiiii De A.V.O. is een vereniging en heeft dus leden. In Zeeland heeft de véreni- ging een aantal afdelingen en het ligt in de bedoeling te pogen het ledental nog uit te breiden. Men zal in Mid delburg een proef nemen met ledenwer ving per telefoon. Alle telefoonabon- né's in deze stad zullen een circulaire ontvangen, waarin zal worden verzocht toe te treden als lid. De tele/oortabon- né's, die geen gebruik maken van de mogelijkheid zich door middel van een in te vullen strook aan te melden als lid, zal men daarna telefonisch pogen te bewegen hun medewerking te verle nen aan het belangrijke sociale en maatschappelijke werk, dat de ver eniging verricht. MIDDELBURG. De heer C. H. uit Grijpskerke moest na een aanrijding met lichte verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Het ongeluk ont stond doordat J. C. M. B. uit Roosendaal met zijn personenauto C. H. aanreed toen deze met een fiets aan de hand rechts de rijbaan opkwam. J. C. M. B. kon on danks remmen een aanrijding niet voor komen. Derde N.H. predikant TERNEUZEN. De kerkeraad vande Nederlands Hervormde kerk te Terneu zen heeft toezegging van beroep gedaan voor de derde predikantspl-aats aan ds. J. Pelman te Kerkdreef. Ds. van Hattem deze zomer niet met H.A.-Lijn TERNEUZEN. Ds. W. C. van Hat tem, gereformeerd predikant, zal niet van 20 juni tot 9 juli optreden als gees telijk verzorger op een passagiersschip van de Holland-Amerikalijn. Men heelt om organisatorische redenen ds. Van Hattem verzocht met een ander schip dan aanvankelijk in de bedoeling lag een reis te maken, namelijk in juli. Aanvaarding van dit verzoek zou bete kenen, deelde ds. Van Hattem ons me de. dat de reis zou aansluiten op zijn vakantie, waardoor hij z.i. te lang hui ten de gemeente zou zijn. De Terneu- zense predikant heeft daarom gemeend niet aan het verzoek te kunnen vol doen, doch heeft het algemeen kerke lijk bureau desgevraagd te kennen ge geven dat in de herfst wel een beroep op hem kan worden gedaan. ZAAMSLAG Het vijfjarige meisje Helena Dees uit Zaamslag is dins dagavond onder een personenauto gelo pen en gedood. Het ongeluk gebeurde op de Veerstraat. Het slachtoffer stak de weg over achter een passerende vrachtauto toen een personenauto met grote snelheid naderde. t VLISSINGEN. Een korte maar 'snel rijdende) heer D. was gebleven ,l.i t-n rn«o tiioolrfn „V. o T concludeerde de opperwachtmeester dat hij zich aan dezelfde overtreding had schuldig gemaakt. De heer V. hoorde vijftig gulden of tien dagen tegen zich uitspreken en de heer D. die eigenlijk het 'slachtoffer van zijn volgzaamheid was geworden, vijfen twintig gulden of vijf dagen. bizonder dure reis maakte de chauf feur-monteur C. J. R. uit Vlissingen op 4 maart, want zijn rit van Middelburg naar Vlissingen in een gehuurde auto kwam hem op niet minder dan ruim drieduizend gulden te staan. Deze voor hem achteraf zo betreurenswaardige dag was heel plezierig begonnen met drie biertjes en de kennismaking met mej. O. M., die hij uitnodigde voor een toertje met de auto. Met een snel heid die de honderd km ver overtrof suisde het tweetal over de Nieuwe Vlis- singse weg, passeerde een motorrijder en.... bevond zich even later door on verklaarbare oorzaak in de sloot naast de weg. Door de hoge snelheid kon de chauffeur waarschijnlijk zijn stuur niet houden. Voor mej. M. resulteerde deze rit in een lichte hersenschudding en verwondingen aan de schouder, voor haar cavalier in een schadepost van ruim drieduizend gulden die de auto bij deze capriolen opliep. De officier van justitie mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop eiste honderd gulden boete of twintig dagen hechte nis met een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs voor de tijd van vijf maanden met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter mr. J. Moolen- burgh vond dat een dergelijk blijk van gebrek aan verantwoordelijkheidsbedef streng gestraft moest worden en vonnis te conform de eis. De heer C. M. landbouwersknecht te Oudelande had op 2 maart, door plot seling een (reeds lang) voor hem rij dende tractor te passeren, twee uit te genovergestelde richting komende wiel rijders aangereden. De voorste wielrij der liep hierbij vrij ernstige verwondin gen op. De eis luidde zestig gulden of twaalf dagen. Het vonnis was ten slot te vijftig gulden of tien dagen. RETRANCHEMENT In het kader van een algehele reorganisatie van de Douanediensten zal op 1 juli a.s. de Douane-post RETRANCHEMENT ver dwijnen als zelfstandige velddienstpost. De hier geplaatste ambtenaren worden met ingang van die datum overge plaatst naar de posten nieuwe stijl. Van de oorspronkelijk achttien posten zullen er in Zeeuws-Vlaanderen slechts acht overblijven. Acht posten nieuwe stijl die voor het merendeel aanmerke lijk groter zullen zijn dan de thans be staande. Voor het grensverkeer van en naar Retranchement betekent deze re organisatie echter geen verandering of belemmering. Het Kantoor RETRANCHEMENT— KNOKKE blijft opengesteld zoals dit tot nu toe het geval was. De vakantie gangers zullen alleen andere gezichten zien aan het kantoor, omdat dit bediend zal worden door douane-personeel uit SLUIS. Van de hier geplaatste e.g. ge detacheerde ambtenaren gaat de grens- kommies van der WODDE op 1 juli naar OOSTBURG (C(entrale) D(ouane) P(ost); de grenskommies SOLTE naar SLUIS, P(ost) Di(ouane) en A(ccljn- zen) en de assistent le klas HAKKER, die hier wedert ruim elf jaren de func tie van dienstgeleider vervulde, naar SAS van GENT P.D.A., in de functie van plaatsvervangend dienstgeleider. GOES. De Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland heeft het initiatief genomen tot een uitge breid onderzoek naar de schapen- ziekten en de bestrijdingsmogelijk heden daarvan. De Gezondheids dienst zal zich hiervoor tot alle houders van ten minste tien scha pen richten. Nadat reeds het Scha penstamboek dit initiatief ten volle ondersteund heeft, heeft de afde ling Zeeland van de Nederlandse Wolfederatie, gistermiddag in al' gemene vergadering in „De Land bouw" bijeen, zich ook achter de plannen geschaard. De voorzitter, de heer J. A. de Bour graaf wekte de aanwezige leden op me dewerking .te verlenen, aan dit onder zoek. Het plan voorziet in het bezoeken van de dierenartsen van de Gezond heidsdienst aan de bedrijven met tien Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Na 45 jaar het uni form van de Koninklijke landmacht te hebben gedragen, zal generaal B. R. P. F. Hasselman het burgerpak aantrekken. Bij koninklijk besluit is hem met ingang van 1 juni op eigen verzoek eervol ontslag verleend uit de militaire dienst, onder bijzondere dankbetuiging voor de uitnemende diensten door hem gedurende tal van jaren in verscheidene, zeer gewich tige betrekkingen aan de Koningin en het land bewezen. Generaal Hasselman is in 1898 te Rotterdam geboren en heeft een bewo gen militaire loopbaan achter de rug. Hij bereikte op 1 februari 1951 de top met de benoeming tot chef van de Ge nerale Staf, als opvolger van generaal mr. H. J. Kruis. In 1957 werd hij aan gewezen als voorzitter van het militair comité van de Navo en benoemde de Koningin hem tot adjudant in buitenge wone dienst. Zij die generaal Hasselman opper vlakkig kennen, beschouwen hem als een typische „ijzervreter", een militair van de oude stempel. Bij zijn terugkomst in ons land in 1961 nog weerde hij als steeds elke publici teit af. Een militair behoort niet naar buiten te praten, meent de 63-jarige generaal. Maar onder deze uiterlijke stugheid ken nen zijn naaste medewerkers de gene raal als een volstrekt integer en humaan man, die een groot persoonlijk aanzien geniet. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Gistermiddag is in het Stedelijk Museum te Amsterdam een expositie geopend van de Parijse kunstenaarsgroep „Salon de Mai". De collectie omvat 134 werken, onder andere van de Nederlanders Karei Appel, Martin Engelman, Ger Lataster, Nono Reinhold, Wessel Couzijn en Shinkichi Tajari. Het snelheidsduiveltje had niet al leen de heer R. parten gespeeld want vrijwel alle gedagvaarde personen moes ten zich voor dit feit verantwoorden. Eén daarvan was de verzekeringsin- specteur C. F. M. uit Breda die met een snelheid van negentig km per uur op de rijksweg bij Kruiningen reed, toen een vrachtwagen voor hem, vrij onverwacht naar links afboog. De heer M. probeerde een botsing te voorkomen door vlug voor de vrachtwagen om te rijden. Zijn auto kantelde hierbij en rol de naar beneden in de berm. Zowel de officier van justitie als de kantonrechter vonden dat de vrachtwa genbestuurder de meeste schuld trof, zo dat eis en vonnis slechts twintig gulden of vier dagen luidden. De chauffeur van de andere auto de heer C. J. L. werd echter bij verstek veroordeeld tot vijftig gulden of tien dagen. 12 mei was een zwarte dag voor ver scheidene automobilisten die in het mid daguur van Middelburg naar Vlissingen reden, want een controlepost van de Rijkspolitie speelde verscheidene van hen parten. Niet minder dan vijf per sonen moesten zich verantwoorden voor te snel rijden binnen de bebouwde kom. Als eerste kwam voor de heer A. A. G. uit Vlissingen, die bij Souburg was aan gehouden omdat hij met een snelheid van 95 km had gereden, terwijl slechts 70 km was toegestaan. De officier eis te 75 gulden of 15 dagen. Het vonnis luidde 75 gulden of tien dagen hechte nis. De monteur C. G. H. uit Vlissin gen had eveneens met een snelheid van 95 km per uur gereden en hoorde het zelfde vonnis tegen zich uitspreken, evenals de monteur J. H. uit Vlissin gen die een snelheid van 90 km had. Een niet zo vaak voorkomend ge val vormde de tenlastelegging van hetzelfde feit voor de vertegenwoor diger F. W. D. uit 's-Hertogenbosch. Hij was zich nl. a.h.w. zij het dan onbewust komen aanmelden. De heer D. was niet bekend in Zeeland en oriënteerde zich op een relatie, de machinehandelaar A. V. uit Bergen op Zoom, die voor hem reed. Toen de heer V. werd aangehouden omdat hij te snel reed, stopte de heer D. automatisch ook, omdat hij dacht dat het een gewone controle van de pa pieren betrof. Uit het feit dat de heer V. op regelmatige afstand van de (te ZIERIKZEE, Volgende -week, van 12 tot 15 juni, wordt de avondvierdaag se op het eiland SchouwenDuiveland gehouden. Er zijn reeds een groot aantal inschrijvingen binnengekomen. Op de eerste en derde avond zal Dui veland bezocht worden, en op de twee de en vierde avond zal een gedeelte van Schouwen met een bezoek vereerd worden. Het organiserende comité heeft het stellige voornemen om de avond vierdaagse voor de laatste maal te hou- gen, gebeuren als het vorige jaar, toen gen gebeuren als het vorig jaar, toen tuinen en bloemperken het moesten ont gelden. or W. v. de sigaret die anders is dan andere! Voor het examen machineschrijven slaagden Annie v.d. Berge en Willij Mooy, beiden uit Haamstede. Zaterdag 10 juni om zeven uur speelt A.Z.V.V. de eerste wedstrijd in het nederlagentournooi tegen Biervliet op het terrein aan ue Buitenweg in Axel. ST. ANNALAND. De bedrijvigheid in en rondom de nieuwe landtoouwhaven te Sint Annaland heeft veel weg van Rotterdam in het klein. Wellicht is deze bedrijvigheid met de vergelijking van Rotterdam wat te overdreven geschetst, maar niettemin is het een feit, dat het een dxukte van belang is rondom de haven. Schepen, kranen en machtige gebouwen beheersen het beeld volkomen in Sint Annaland. nadert, de kolossale complexen voor zich opdoemen. De coöperatie heeft een grote graansilo gebouwd, die een capaciteit heeft van 1200 ton. Daarnaast beschikt de coöperatie over een ruim kunstmestmagazijn en een opslagplaats voor voederartikelen, bestrijdingsmiddelen e.d. Ook de kanto- eru wn redoi nnh eteni ashrdlu cmfwyp ren worden in het nieuwe complex on dergebracht. Zo heeft de gemeente Sint Annaland met de aanleg van de nieuwe haven een geheel ander gezicht gekre gen. De oude haven in inmiddels ge dempt. De nieuwe landbouwhaven, als de enige modern geoutilleerde op het eiland, brengt heel wat drukte teweeg. Hoewel de officiële ingebruikstelling nog niet heeft plaats gevonden varen de schippers toch reeds vanaf vorig jaar de nieuwe haven in en uit. Er is nu ruimschoots gelegenheid tot het me ren en de schippers maken druk ge bruik van het nieuwe havencomplex. Maar ook op het haventerrein zelf heerst volop bedrijvigheid. De coöpera tieve Aan- en Verkoop vereniging „Ei land Tholen" heeft daar enkele gigan tische gebouwen neergezet. Reeds van ver ziet de reiziger, die Sint Annaland De foto geeft een duidelijk beeld van de bedrijvigheid: op de voorgrond de schepen in de haven, op de wal de kra nen en met op de achtergrond de ge bouwen van de Thoolse coöperatie. KAPELLE. De rij van fruitproduk- ten die worden aangevoerd op de vei lingen gaat weer steeds groter worden. Woensdag zijn namelijk in Kapelle op de veiling de eerste frambozen van dit seizoen weer aangevoerd. Het waren nog maar enkele doosjes, maar het begin is er in elk geval weer en al zul len er dit jaar heel wat minder fram bozen in Zeeland komen dan in norma le jaren (men rekent op een halve oogst) toch zullen er dan altijd nog wel rond een half miljoen kg aangevoerd worden. De teler van de eerste frambo zen in Kapelle was de heer J.«J. Kloos terman uit deze gemeente. Ze werden gekocht voor 71 cent per doosje door de heer C. J. Adriaanse uit Goes. of meer schapen op voor de schapen- wereld belangrijke tijdstippen, o.a. in de tijd kort voor het „lammeren", kort daarna en in de dekkingsperiode. Men hoopt hierdoor vooral ziekten te kun nen voorkomen of in het eerste stadi um te kunnen vaststellen. In de algemene vergadering van de Wolfederatie werd tot bestuurslid ge kozen ir. A. E. Bruijning te Goes. De secretaris, de heer W. C. Sinke ver strekte enkele gegevens over het afge lopen verslagjaar. De A.V.O. is een vereniging en heeft dus leden. In Zeeland iheeft de vereni ging een aantal afdelingen en het ligt m de bedoeling te pogen het ledental nog uit te breiden. Men zal in Mid delburg een proef nemen met ledenwer ving per telefoon. Alle telefoonaibon- né's in deze stad zullen een circulaire ontvangen, waarin zal worden verzocht toe te treden als lid. De telefoonaibon- né's. die -geen gebruik maken van de mogelijkheid zich door middel van een in te vullen strook aan te melden als lid, zal men daarna telefonisch pogen te bewegen hun medewerking te verle nen aan het belangrijke sociale en eniging verricht. Buitengewone omstandigheden voorbe houden zal de wolinname 1961 vanaf 10 tot en met 21 juli in Zeeland plaatsvin den. De voorschotprijzen zijn inmiddels vastgesteld en liggen 0,20 per kg la ger dan in 1960. De textielafzet beweegt zich nog steeds in stijgende lijn, mede door het permanent openstellen van het depot te Goes. De te kleine ruimte brengt ech ter vele moeilijkheden mede. Het laat zieh aanzien, dat door ingebruikneming van een grotere afdeling op het Land- bouwhuis en de inschakeling van een nieuwe kracht vanaf het najaar 1961 op veel grotere schaal werkzaamheden zul len kunnen worden verricht. De afzet bedroeg in het afgelopen boekjaar een bedrag van ruim 80.000,—. Het ledental steeg opnieuw met een 40-tal en is thans ruim 1500, waarvan naar schatting nog 55 in het bezit is van schapen. Veekeuring Oostkapelle OOSTKAPELLE. De uitslagen van vee keuring luiden: stieren le prijs Tosca van P. Louwerse. le kalfskoeien la Dora, L. Francke. lb. Ria, A. Geldof, 2a. Ahata, P. Louwerse. 2b. Corrie 5, Fa. Kwekkeboom- Smit. 2c. Lenie 6, A. de Visser. 2d. Mina, K. Poppe. 3a. Mina 8, S. de Visser. 3b. Lijda, K. Poppe. 2e kalfskoeien. la. Paula van Plantlust, Joh. Maljaars. lb. Truus 2, Fa. Kwekkeboom-Smit, lc. Veldzicht Koba, J. Coppoolse. ld. Janke, P. Louwerse. 2a. Gra- da van Buitenkist, J. Coppoolse. 2b. Mina 6, S. de Visser. 2c. Bertha 4, Gebr. Vreke. 3a. Margriet, A. de Visser. 3b. Trix 4, Fa. Kwek keboom-Smit. 3e kalfkoeien. la. Trix 3, Fa. Kwekkeboom- Smit. lb. Joukje, P. Louwerse. lc. Reintje van Plantlust, Joh. Maljaars. ld. Paula 3 van Plantlust, Joh. Maljaars. 2a. Gretha, A. Geldof. 2b. Froukje van Buitenlust, J. Cop poolse. 2c. Anna 4, A. de Visser, 2d. Bontje Ina, 6 S. de Visser. 3a. Marie, Gebr. Vreke. 3b. Eitje, K. Poppe. 4e kalfskoeien. la. Emma van Buitenlust, J. Coppoolse. lb. Cornelia, Fa. Kwekke boom-Smit. lc. Ella van Buitenlust, J. Cop poolse. 2a. Grietje van Plantlust, Joh. Mal jaars. 2b. Fietje, A. Geldof. 5e en 6e kalfskoeien. la. Bea van Plantlust, Joh. Maljaars. lb. Truida, Kwekxebo-om- Smit. 2a. Hettinga, J. Coppoolse. 2b. Tea, P. Louwerse. 3a. Doortje, A. Geldof. 3b. Auk- ie, J. Coppoolse. Oudere koeien, la. Paula 2, Joh. Maljaars, lb. Clara 2, Joh. Maljaars. lc. Manetje, P. Louwerse. I'd. Paula van Plantlust, Joh. Maljaars. lc. Fietje 10, A. Geldof. 2a. Cor rie. S. de Visser. 2b. Boukje, J. Coppoolse. Kalfsvaarzen. Bontje Ina 9, S. de Visser. Kampioene Paula 2 van Plantlust, Joh. Mal jaars. Reserve kampioene Paula Marianna van Plantlust, Joh. Maljaars. Op het Rijkspostspaarbank kantoor te Wemeldinge werden in de maand mei aan spaargelden ingelegd tot een bedrag van 16863,27 en terugbetaald tot een bedrag van 10402,72. In die zelfde periode werden vier nieuwe boek jes uitgereikt. HANSWEERT. Wegens het uitvoe ren van werkzaamheden, ten behoeve van het verwisselen van de buitenrol deur van de Oostsluis te Hansweert zal de scheepvaart door die sluis vanaf maandag 19 juni 1961 om zeven uur tot en met woensdag 21 juni 1961 om 24 uur of zoveel korter als mogelijk of lan ger dan nodig zal blijken te zijn geheel gestremd zijn. Schepen langer dan 113 meter kunnen in Hansweert dan niet worden geschut. VLISSINGEN. Aangekomen 6-6 Eng. La- ristan, 7-6 Ned. Waterstroom, Poolzee en Hud son met sleep Marsella. Vlissingen vertrokken 6-6 Ned. Maaskade, 7-6 Eng. Laristan. Gepas- seer naar Antwerpen (Ned. schepen) 6-6 Markab, Batjan, Appingedam, Ellen-M, 7-6 Prins Willem van Oranje, IJssel, Citadel, An- tares, Trigon, Marie Christine, Lauwers (Gent), Kroonborg. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 6-6 Lemsterkerk, Aletta, Ares, Japa ra 7-6 Konny-M, Cornells Broere, Merwe Lloyd, Anke. BERGEN OP ZOOM, 7 juni. Eiernote- ringen van de Coop. Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom, ingaande donderdag 8 ju ni 1961. Prijsklasse 0 19 cent., idem 1 18 cent., idem 11 17 cent., idem 111 16 cent, idem 111 15 cent. BERGEN OP ZOOM, 7 juni. Andijvie 2551, sla 31-213, bospeen 5384, waspeen 74—1, 19 snijbonen 1,1 1,25—2,12, stamboon dubbele prkicessen 1,70—2,40, tuinbonen 39— 64, erwten 6272, bloemkool 10—75, spitskool 26—29, peulen 1,302,40, komkommers 10 61, postelein 80, tomaten 77—1.10, rabarber 1218, radijs 1415, spinazie 3038, boskro- ten 28, savoye kool 28—36, aardappelen 14 33, aardbeien 451,75; kas perzik 26, kas pruim 7—27, kersen 63—1,93. BERGEN OP ZOOM 7 juni. Asperge veiling: aanvoer 12.500 kg. aa. extra 2,80, aa 1 2,60, a extra 2,85, a 1 2,45, b extra 2,85, b 1 2,40 C extra 2,30, c 1 1,90, d 1 1,70, e 1 1,00 e 11 1,00 e 11 1,00 f 1 2,15 stek 0,94 0,95. GOES, 7 juni. Kruisbessen Exp. 5791. Aardbeien per doos I 28—51, II 22—43, afw. 14—27. Aardbeien per kg I 110—140, II 80, afw. 6080. Earley Rivers per doos 63, II 44. Rode bessen per doos 81. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 67, All 45—73, Kropsla I 13—18, II 6—15, Cl 6—8. Komkommers A 34—38, B 29—33. per bos wortelen 49—69. Radijs 6. Kroten 26—28. per kg: Spinazie I 37—47. Rabarber I 30—33, II 21—26. Peulen 270—290. Zeekraal 91. Dop erwten 66—70. Tuinbonen 57—61. Dubb. pr. bonen 180200. Oude aardappelen 2—5 Nieu we aardappelen grote 25—26, drielingen 24— 25, kriel 18—22. MIDDELBURG, 7 juni. Nieuwe aardap pelen, groten 1928; drielingen 19—24) kriel 16—23; fruit: aardbeien per doos 25—44; aard beien per kg 1,311,49; perziken per stuk 16 —34; rode bessen per doos 61—63; groenten- asperges 1,39; bospeen 46—66; boskroten 16— 32; waspeen 6981; peulen 2,93—3.02; sla 4— andijvie 8—32; postelein 4660; spinazie 15—46; glassmjbonen 1,04—1,74; bloemkool 4st per kist 46—63; idem 6 st 36—49; idem l idem !0 st 10-26; komkommers £ko "TI on 22—39; C 1330; dub princessen 2,592,82; tuinbonen 53—64; rabarber 23—29- spitskool 1322. Vanaf 10 juni a.s. aanvoer van aardappelen, alleen op dinsdag, donder dag en zaterdagmorgen. 25 kg. netto per kist. dus geen restanten. ST. ANNALAND, 7 juni dore gewone 30,01—28,09, dore kriel 23—27,49, dore kriel 27,37'„£?re, voer 3'77i alles Per 1(X> kg- aan voer 229 kisten. SCHERPENISSE, 7 juni Geen. aanvoer. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgar- aaien 1592 kg, 262—340; schar 210 kg, bot 236 kg; wilting 11 kg; tong 282 kg; rog 28 kg; paling 94 kg; herder 2 kg; onges vis 9 kg»

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5