LET OP en spaar GRATIS GULDENS de dubbeltjes 75 110 45 62 'n Traktatie die altijd welkom is! ENORME VANGSTEN IN UITGESTREKTE PLASSEN 42 en 16 zegels gratis 60 en 24 zegels gratis 69 en 28 zegels gratis 89 en 36 zegels gratis 82 en 32 zegels gratis 68 en 28 zegels gratis Adverteren doet U pas goed, als U het vaak en regelmatig in het ZEEUWSCH DAGBLAD doet Donderdag 8 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 SNIJWORST RIJST prima JC LIMONADE SIROOP LIEBFRAUMILCH fl.-goedkoper THEEWORSTJE MADELIEFJES APELDOORNSE MEISJES CA PUDDING 2 pakjes, zonder suiker 2 pakjes, met suiker HUISHOUDJAM EDELKANDIJKOEK AGAR zacht fruit, 200 gram 44 en 18 zegels gratis FRUITCOCKTAIL ABRIKOOSJES BEKENDMAKING 'n Traktatie uit, thuis, hier en daar en overal! oven vers... altijd overheerlijk! Maris verslaat Morea Plannen voor één valuta in E.E.G. VEE EN VLEES J. de Veer hekelt ontduiking Overleden na schot bij 4 pakjes margarine voor 160-10% vers, 250 gram van 105 voor,# ^#-10% 500 gram va» 39 voor -10% geldig van 8 f/m 15 juni sinas |j k 48», 0.75 liter van 165 voor 8 (Jr-1ö% sinas-cltroen- frambozen-flrenadine 0.6 Ster van 140 voor I I Zomerwijn-voordeel frisse Rijnwijn, elke 2e He$ van 295 voor 195 èn 10?i per stuk van 55 voor -10% KOEKJE VAN DE WEEK 250 gram voor -10% koekjes zak voor «Ia AL «IA «G diverse smaken, aardbeien etc. pot 93 en 38 zegels gratis rozebottel, kersen etc. pot 98 en 40 zegels gratis HUISHOUDJAM II diverse smaken, pot blikje gevuld, 200 gram Kopen bij De Spar is sparen bij de koop WERKELIJK VOORDEEL - 10°/o KORTING - T00°/o KWALITEIT Het dagelijks bestuur van het waterschap DE BREDE WATERING VAN ZUID-BEVELAND brengt ter openbare kennis, dat de rekening der inkom sten en uitgaven van het wa terschap over het dienstjaar 1959 met de daarbij behoren de bescheiden en de verant woording van 8 t/m 22 juni 1961 ter griffie van het wa terschap, Grote Markt 3 te Goes, ter inzage van de inge landen is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar wordt gesteld. Goes, 8 juni 1961. Het dagelijks bestuur voornoemd, P. J. J. DEKKER, Dijkgraaf. J. C. M. GLERUM, Griffier, Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe het zelf! Het een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U ook wegwijs op het gebied van amateurfo tografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook besteld worden door een briefkaart met 0.90 post zegels extra gefrankeerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus 955, Rot terdam, met vermelding: ,Voor het nummer van de ze maand". Hebt U een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw ge zondheid. Het is het voor lichtingsblad van de Kon. Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Ge neeskunst. Bijna alle Ne derlandse artsen zijn hier in verenigd. Doktoren met een grote praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal hoe U gezond kimt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur thuis bevordert Uw gezondheid en die van Uw naasten. Lees het bijzonder interes sante nummer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhan del. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0,90 post zegels extra gefrankeerd te sturen aan Maandblad Speekuur Thuis, postbus 705, Rotterdam, met ver melding: „Voor het num mer van deze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0,00 over te schrijven op postrekening nr. 121000 met op het „bij"-strookje de zelfde aantekening. Victoria Kindertelevisie en voor alle kleintjes een Marietje. Mmm... VictoriaI Vrolijk en feestelijk. Volmondig: toegegeven: verreweg de heerlijkste! Verheugde gezichten en verheugde gevers. Omdat Victoria altijd een traktatie is. Omdat Victoria zo'n reeks vers verpakte, wafels en biscuits heeft. Victoria! T7 WE HEBBEN dus de hengels ingepakt en gaan op reis om hier en daar een mooi watertje te ont dekken en ik zal u bij deze tochten kriskras door Nederland voeren. Vóór ik daar evenwel aan begin, een waarschuwing, om alle misverstand te voorkomen. Graag zou ik in deze artikelen elk goed plekje in ons waterlandje met u bespreken, maar daarvan kan natuurlijk geen sprake zijn. Ik moet het laten bij een greep hier en daar en natuurlijk geef ik daarbij de voorkeur aan plekken, die me uit eigen ervaring bekend zijn. Begrijp dus goed, dat er in de omgeving van de besproken plaats ook goed water kan zijn, beter water zelfs nog, maar het is aan u, dat zelf te ontdekken. U weet nog wel wat mijn bedoeling is met het schrijven van deze reeks: aantonen, dat de klagers in ons land ongelijk hebben, want dat er nog water in overvloed te vinden is, waar wij hengelaars volop sport kunnen beleven. Wanneer ik boven dit verhaal zet: „Vinkeveen", dan betekent dit ook al weer niet, dat het me mogelijk is, u een overzicht te geven van de vis- mogelijkheden in de geweldige uitgestrektheid water, die men aanduidt mèt de naam Vinkeveense plassen. Ze zijn door veenafgravingen ontstaan en bieden de visser een ideaal water, waar hij bovendien voor een zeer matig bedragje dag-, week-, maand- en jaarvergunningen kan krijgen. Ik weet uit ervaring, dat de vangsten daar enorm kunnen zijn, maar ik weet tevens, dat je er goed de weg moet weten en het hoekje, dat ik van daag met u bespreek, heeft me tientallen visdagen gekost, eer ik zo onge veer wist, waar de vis verwacht mocht worden. Tiende deel Deze hoek, die ik gemakshalve zal onderscheiden in: toegangssloten, voor- plassen en put, kunt u bij stevig door roeien misschien in drie tot vier uur rondvaren, maar dan hebt u nog geen gelegenheid gehad om de koppen langs de stroken en de eilandjes in het mid den een bezoek te brengen. Ook in een hele visvakantie kan je er dus niet alle aantrekkelijke plekjes afvissen. Toch is dit ruw geschat slechts een tiende of twaalfde deel van de Vinke veense plassen. Zoals de kaart u laat zien. kunt u het beste starten bij de grote R.K. kerk midden tussen de provinciale weg en de Geuzensloot. U ziet daar de roei bootjes al klaar liggen. Via de toe gangssloten (waar ik ook wel eens vis sers zag zitten, maar waar ik zelf nooit gebleven ben), bereikt u de voor- plas met zijn vele eilandjes. Deze plas is vrijwel overal 214—3 me ter diep en wanneer n c^irect links te gen de westelijke oever gaat liggen, een mettrtje of anderhalf uit de kant, hebt u een mooie kans op brasem. (A). Dat is trouwens ook het geval bij de zuidelijke wal van deze voorpias, te genover de omgevallen nolle boom op een der eerste eilandjes. (B). Het klinkt rwgal ingewikkeld, maar als u er komt, weet u onmiddellijk, wat ik bedoel. Wat mij betreft heb ik bij de wei nige dagen, dat ik hier op brasem vis te altijd voldoende gehad aan die en kele plekken, maar er zijn vrienden van mij, die behoorlijk brasem heb ben gevangen achter in de voorpias tegen de provinciale weg aan (C) en ook in de put, recht tegenover de doorgang. Ongetwijfeld zijn er nog meer goede brasemplekken te vinden. Voor baar» verwijs ik u naar de wallekant ten zuiden van de doorgang in de put (D). U vist dan zo dicht mo gelijk onder de kant. Ziet u, dat men ergens pas de kanten afgestoken heeft, ga het daar dan eens proberen, want daar zult u stellig mooie baars vinden. Snoek Snoek zit over de gehele plas, zowel :n de voorpiassen als in de put. Het moet al gek gaan, wanneer u 's mor gens op uw gemak de voorpias afvis- send, niet een paar snoekjes van en kele ponden buitmaakt. Dat neemt niet weg, dat hier de grote jongens eveneens huizen. Probeert u het eens op een vijftal meters van de koppen der eilandjes af en roei ook de eiland jes rond. Maak niet de fout van ve len te snel te roeien. In de doorgang zelf en vlak daarbij zult u waarschijnlijk beet krijgen. Er ligt daar altijd wel de een of andere roofridder op de loer, maar het zijn gewoonlijk meer plagers, dan eters, naar onze ervaring is. De put zelf is een merkwaardig ge val. Hij heeft langs de kanten weer een diepte van enkele meters om dan met kleine terrassen af te dalen tot wel eens voor een teleurstelling. (Ik een diepte van 15 meter of daarom trent. Wilt u hier succes hebben op de grote snoek en vooral ook op de grote snoekbaars, die er ligt, houdt u dan aan twee dingen: Vis diep, dat wil zeggen, niet hoger dan een meter van de grond, maar zoek het niet in het diepste deel van de put. Vooral wanneer u op snoekbaars vist: langzaam roeien en voortdurend zorgen op de juiste diepte te blijven. Dat is moeilijk en voor velen zal het al te moeilijk blijken. Wilt u op deze manier vissen, dan moet de bodem letterlijk afgeeentimeterd worden en bovendien kan ook de geringste belemmering, die aan de dobbers te constateren valt de beet van een (grote) snoekbaars bete kenen. Wie dus niet ervaren visser en een uitstekend roeier is, kan beter een goe de plek kiezen, wanneer hij op de snoekbaars uit is en daar rustig gaan liggen. Ik noem u een paar ideale plek ken. Door de doorgang heen naar de put en dan links op ongeveer vijf meter vóór de koppen van de stroken land. Tegenover de doorgang in de put bij de wal aan de overzijde. Twee a drie meter uit de kant. (E). In en vlakbij de doorgang (F). Pro beer het daar vooral eens tegen het vallen van de avond. Nu nog een paar algemene opmerkin gen. De hotelier, die de bootjes ver huurt, kan u meestal wel aan aasvis jes helpen, maar niet altijd. Vooral wanneer u zoals ik nogal kieskeurig bent wat het formaat betreft, staat u vis graag met grote aasvis op snoek, met kleine op snoekbaars.). Het ver dient dus wel aanbeveling, ze zelf mee te nemen. Het kan hier geducht spoken, wan neer het waait en vooral de put is dan slecht te bevissen. In dat geval vindt u echter in de voorpiassen altijd wel een mooi stukje, waar u goed zit. Toch moet u het ook bij het wit- en bra- semvissen echt eens proberen tegen de wal waarop de wind staat, ook al vist dat natuurlijk wat lastiger. En nu, eens en vooral: goede vangst. U doet me een plezier, wanneer u me eens iets over uw resultaten (of het ontbreken daarvan) schrijft. IC-toernooi Stockholm Eigen nieuwsdienst STOCKHOLM In het tennistoernooi van I.C.-ploegen te Stockholm, waaraan acht landen deelnemen, heeft Maris een verrassende overwinning behaald op de bekende Argentijn Morea, die na enkele jaren afwezigheid weer tot het inter nationale wedstrijdspel is teruggekeerd en o.a. in de Italiaanse kampioenschappen de kwartfinale bereikte. Maris was uit stekend op dreef met goed serveren en afmakend netspel. Hij won met 61 64. In het andere enkelspel van deze wed strijd tegen de Argentijnse I.C. verloor Goris van de nummer twee, de jonge veelzijdige Soriano met 57 26. BONN (Reuter). Er bestaan plannen voor een gemeenschappelij ke valuta in de zes landen van de Europese economische gemeenschap (West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, België en Luxemburg). De zes ministers van financiën heb ben namelijk tijdens hun laatste bij eenkomst in Den Haag in januari de vraag besproken hoe er een nieuw internationaal stelsel van munteen heid geschapen kan worden, dat de functie van de gouden standaard van vroeger kan overnemen. Dit meldde gisteren het Westduitse dagblad Die Welt uit Brussel. Volgens dit blad ligt het in de bedoeling een gemeenschappelijke reserve van de zes landen te vormen. En wel volgens een suggestie van de Amerikaanse hoogle raar Triffin, die permanent adviseur is van de Commissie van de E.E.G. De zes landen zouden tien procent van hun deviezenreserves in een fonds moeten bijeenbrengen. Het is ook mo gelijk, indien het valutaplan niet door gaat, dit bedrag te bestemmen voor wederkerige hulpverlening op grond van het verdrag van de E.E.G. Dit verdrag voorziet namelijk in wederzijd se hulp in geval van moeilijkheden met de betalingsbalans. KERKMeiNtf TEKENS ooo BRASEM XXX baars 7/1 SNGFK SNOEKBAAR I Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De voorzitter van het Produktschap voor vee en vlees, de heer J. de Veer, heeft zich gisteren tijdens een vergadering van het schap gekeerd tegen de praktijken van enige vleesimporteurs, die kalfs vlees hebben ingevoerd onder de naam van rundvlees. Op rundvlees behoeven geen invoer rechten te worden betaald, omdat de invoer daarvan wordt gecompenseerd door uitvoer, op kalfsvlees echter wel. De heer De Veer noemde deze ontdui king van de verordeningen van het pro duktschap bedrog. De zaak wordt op het ogenblik pnderzoeht door de Alge mene inspectiedienst. De overtreders zullen voor de economische rechter moeten verschijnen, zo kondigde de voorzitter aan. Eerder op de vergadering was ge sproken over de omstandigheid, dat Frankrijk zijn grenzen heeft gesloten voor varkensvlees uit ons land. Dit is gebeurd omdat op de Franse markt de geldende minimumprijs voor varkens vlees was bereikt. Onder andere als gevolg van de Franse maatregel zijn in de afgelopen twee weken in ons land de varkensprij- zen met vier tot vijf cent gezakt tot 2.24 per kilo. Volgens de heer De Veer valt moei lijk te voorspellen wanneer de Franse grenzen weer open zullen gaan. Hij verwachtte niet, dat dit op korte termijn zal gebeuren. BEILEN (ANP). In het ziekenhuis van Hoogeveen is gisteren de dertig jarige spoorlegger B. Pekel overleden. Zondag had hij een dreigende houding tegen een agent aangenomen, waarop deze een schot had gelost. De spoorleg ger, vader van drie kinderen, was daal* bij in de buik getroffen.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4