Zee wordt tern ongen SPAANSE MEISJES NAAR ZEELAND? Vrijgemaakt predikant te Hattem gaat over naar de gereformeerde kerk 3 PP u Verkeersovertredingen voor Terneuzens kantongerecht Centralisatie lager land bouwonderwijs Z.-Vlaanderen 75 ct 30 geldzegels 70 ct 28 geldzegels 64 ct 13 geldzegels 56 ct 11 geldzegels Pag. 4 Maria Blankenheym redde drenkeling Spoedeisende raads vergadering Tholen Kon. Mij. „De Schelde organiseert excursies Verontrustend personeelstekort Zeeuwse rusthuizen in School in Breskens kreeg tweede prijs Wegens verbod om uiting te geven aan onbehagen over Asser neen Geref. kerkeraad erkent de geschorsten in hun ambt Voetbalcompetitie „de Watertoren" Uitvoering saneringsplan van Vlissingen advtrlertfos Scheepvaart Vlissingen Als wassen niet meer Wie goed kijkt, kiest VéGé! GRATIS 1 pakje VéGé-thee Goudmerk van 50 gram bij 1 busje VéGé-Claarkoffie 188 t - 38 geldzegels m busVéGé-nootmuskaat ^Verrassingspakket VéGé-Pudding VéGé-tomatenpuree J I Jf Gevulde VéGé-Wieners Ct Ct Woensdag 7 juni 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD BURGHSLUIS. De reddingsboot „Maria Blankenheym" uit Burghsluis met dan boord kapitien Minneboo en een machinist heeft dinsdag moeten uitvaren om een Brabantse visser, die bij de kop van Burghsluis in de Ooster- schelde was gaan zwemmen, van een wisse dood te redden. De zwemmer was door de sterke ebstroom zeewaarts gedreven. In een ommezien, vertelden zijn collega's, was hij een zeshonderd meter weg. Op dat moment schreeuw de de man om hulp. welk geroep door schipper Minneboo, die bezig was met het verven van zijn boot. werd opge vangen. Hij sloeg onmiddellijk de mo tor aan en voer uit. Ik kwam net op tijd, deelde de kapitein naderhand mee. ,,Ik had geen vijf minuten later moe ten komen. De drenkeling had al veel water binnen gekregen. THOLEN. In de gisteravond ge houden spoedeisende vergadering van de raad Tholen is besloten om de be voegdheid van tot het verhuren van de molen ..De Hoop" over te dragen aan B. en W. Voorts werd het voorstel om het raadsbesluit van 15 november 1960 waarbij werd besloten van de fami lie Donken voor scholen bouwgrond te kopen aan de Molenvlietsedijk de koopsom te brengen van 8000 gulden op 9000 gulden, aanvaard. Dit overigens met de bepaling dat deze 1000 gulden zal gelden voor een recht dat door derden wordt gevraagd. Eerste vroege aardappelen SINT ANNALAND. In Sint Anna- land zullen vandaag de eerste vroege aardappelen worden geveild. De dam in het Veerse gat is bijna van de zee afgesloten. Slechts een klein geultje water bespoelt nog het gigan tische bouwwerk, dat twee voormalige eilanden aaneengesmeed heeft. Op de voorgrond de leiding, waardoor het zand werd gevoerd, dat daarna naast de dam in het water werd gespoten, waardoor een beschermende laag werd verkregen. Op de achtergrond bad gasten die een kijkje komen nemen. VLISSINGEN. De directie van de Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde" heeft besloten deze zomer toeristenex cursies door haar bedrijf te organiseren. Daartoe was een verzoek gedaan door de besturen van de V.V.V.'s Vüssingen en Middelburg, die van mening waren dat een dergelijke scheepsbouwindustrie ook beschouwd kan worden als een be langrijke toeristische trekpleister. De directie heeft nu in overleg met de beide besturen besloten voor deze ex cursies de woensdagmiddag te reserve ren. In verband met de werkzaamheden op het bedrijf zijn aan de deelneming enige restricties verbonden, namelijk wat'leeftijd én aantal betreft. Voor deel neming aan de exeprsies moet men minstens zestien jaar zijn, terwijl Voorts niet meer dan vijftig personen aan de rondgang kunnen deelnemen. Zijn er meer aanmeldingen, dan zullen de bu reaus van V.V.V. te Vlissingen en Mid delburg met ..De Schelde" overleg ple gen in hoeverre een groter aantal op de bewuste dag kan worden verwerkt. Dit geldt met name voor grotere groepen, die zich collectief aanmelden. De rond leiding begint om half drie. De toegangsbiljetten zullen vijftig cent kosten, waarvan de opbrengst na aftrek van de administratiekosten ten goede komt aan het Sociaal Fonds van het bedrijf. De kaartverkoop berust ge heel bij de V.V.V.'s. Men zal de kaar ten kunnen aanschaffen tot woensdag morgen elf uur bij de beide bureaus, Coosje Buskenstraat 57, Vlissingen en Lange Delft 23, Middelburg. De bezoekers zullen deskundig worden voorgelicht tijdens de rondwandeling. De excursie, die circa anderhalf uur zal duren, eindigt in het Scheldekwartier, waar een verversing wordt aangeboden. Ook zal enig documentatiemateriaal worden verstrekt. Met de excursies wordt een begin ge maakt woensdag 21 juni aanstaande, 's middags om half drie. Deze eerste rondgang zal een officieel tintje" krij gen. De laatst§ rondgang in het sei zoen is geprojecteerd op 30 augustus. In verband met de fabrieksvakantie is er op 2 augustus geen excursie. Sleepboot ter assistentie uitgevaren VLISSINGEN De zeesleepboot ..Scaldis" is in de nacht van maandag op di.nsdag ter assistentie uitgelopen naar het vrachtschip „Skelvik" dat op vier mijl -van het Varnelichtschip in het Engels kanaal in nood verkeerde. De sleepboot moest gisteren onverrichterza- ke naar Vlissingen terugkeren. Eerst zondag was de Scaldis" weer op sta tion in de buitenhaven gekomen nadat zij in februari was gekapseisd tijdens net vlottrekken van een gestrand schip. Tijdens het maanden durende herstel werd de „Scaldis" van een gehele nieu we electrische en nautische apparatuur voorzien. MIDDELBURG Het perso neelstekort in de verpleegtehuizen in Zeeland heeft de laatste tijd verontrustende vormen aengeno- men en is nu zelfs in een kritiek stadium beland. De stichting ver pleeg- en Rusthuizen Midden-Zee land zit met de handen in het haar. Er zyn lege bedden, maar opname van patiënten kan niet doorgaan omdat men geen personeel heeft om deze te verzorgen. De wacht lijst van langdurig zieken en gees telijk gestoordé bejaarden is zeer GOES. Sedert enkele jaren wordt door de stichting Ambachtscentrum een zg. beroepenkalender uitgegeven. In de uitgave voor het jaar 1960—'1961 was voor de scholen een prijsvraag opgeno men. De prijsvraag bestond uit het be noemen van een aantal in de kalender opgenomen beroepen en het samenstel len van een plakboek over deze beroe pen. Ook de zesde klas van de school met de Bijbel te Breskens deed aan de ■prijsvraag mee. De leerlingen verwier ven een tweede prijs ter waarde van 100 gulden. groot. Gerust kan men spreken van: elk leeg bed een aanklacht! De stichting is er helaas toe moeten overgaan bet plaatsen van nieuwe pa tiënten stop te zetten, waardoor een noodsituatie is ontstaan, die zo spoedig mogelijk om een oplossing vraagt. Het bestuur van de stichting doet dan ook een dringend beroep op de Zeeuwse meisjes om een werkkring hetzij als ziekenverzorgster, hetzij als hulp in de huishouding in de bejaarden- en rusthuizen van de stichting ernstig te overwegen. Zij wijst erop dat men in deze tehuizen alles vindt wat van een modern verpleeghuis wordt geëist. De salariëring is niet onaantrekkelijk en mên werkt in een prettige omgeving. Bovendien kan men zijn bijdrage leve ren in het helpen van patiënten, die door een langdurige ziekte zo zwaar ge troffen zijn. Wie interesse gevoelt kan zich melden op Dam 73 te Middelburg. Naar men ons van stichtingszijde ver telde is het tekort het grootst in Ter Hooge te Middelburg en in de afdeling Ter Poorte van Der Boede in Koude- kerke. Het bestuur heeft kortgeleden een schrijven ontvangen van het departe ment, waarin gewezen werd op de mo gelijkheid tot het aantrekken van ver pleeghulpen uit Spanje. Op dit ogen blik kan echter nog niet worden ge zegd of Spaanse meisjes ook inderdaad naar Zeeland zullen komen. Deze meis jes komen namelijk uit een land, waar van de inwoners wat instelling, tempe rament en levensbeschouwing betreft to taal verschillen van die van Zeeland. TERNEUZEN. Tijdens de zitting van het kantongerecht van dinsdag 6 juni j.l. kwamen weer een groot aantal verkeers- overtreders voor de groene tafel. De achttienjarige verkoper uit Yzendijke Th. J. A. M. de W. reed in de vroege morgen van de 3e mei met zijn rijwiel over de markt te Terneuzen in een richting die, omdat het marktdag was, voor het ver keer was afgesloten. De W. had de bor den niet gezien. De een stond achter een kraam en de andere stond zo scheef, dat de verbalisant het, nadat de W. hem er op attent had gemaakt, recht moest zet ten. Hoewel de officier mr. van Schen- 1 kenburg van Mierop en de kantonrechter mr. van der Belt rekening wilden hou den met alle omstandigheden kostte het de W. toch 4,sub. 2 dagen. In de uitlaat van dc auto van de ver tegenwoordiger J. C. A. V. E. uit Bergen op Zoom zat een 4 cm lange scheur. Hiervoor werd hij op 15 mei te Axel bekeurd. Verdachte beweerde dat er niets van te zien was, maar mr. Van der Belt merkte snedig op ..te horen zo veel te beter". De officier eiste een boete van 20 sub 4 dagen, wat door de kanton rechter werd verlaagd tot 12,50 of 3 dagen. De lasser D. A. uit Axel had op 3 mei wat moeilijkheden, piekerend reed hij des morgens over de markt te Terneuzen op zijn bromfiets en ook hij lette niet op de aldaar staande borden waardoor hij in verboden richting reed. De om standigheden waarin A. verkeerde en overwegende dat het verkeer on dat uur nog niet druk was eiste de officier de lichte boete van 5 of 1 dag. waar de kantonrechter het mee eens was. Verstek werd verleend tegen J. E. van S. uit Sas van Gent die op 14 april rij dende met zijn auto over de Westkade bij het veranderen van richting naar links dit zodanig had gedaan dat de bromfietsberijder J. K., fabrieksarbeider uit Terneuzen met de auto in botsing was gekomen. Bij de valpartij werd K. ge wond en zijn bromfiets werd zwaar be schadigd. Mr. van Schenkenburg van Mierop achtte het ten laste gelegde be wezen en vond dit een ernstige overtre ding. Eis en uitspraak luidde 40 of 8 dagen. Ernstig waren de gevolgen van de ma nier van rijden door H. G. B., portier te Sas van Gent, die op 7 november met zijn bromfiets over het rijwielpad van de rijksweg reed. Bij het voorbijgaan van twee wielrijders merkte hij te laat een hem tegemoetkomende bromfietser op en kwam met hem In botsing. Hierbij liep R. W. L. een hersenbloeding op en werden zijn hersens beschadigd waardoor hü lange tijd in het ziekenhuis moest worden verpleegd eh waarvan hij nog niet geheel is hersteld. De kantonrechter vond dit een ernstige overtreding, de on voorzichtige manier van rijden door B. had nog ernstiger gevolgen kunnen heb ben. De officier wees op het gevaar dat het rijden op een rijwielpad dat van twee kanten wordt bereden met zich mee brengt. Hij noemde het „het zoveelste ongeluk dat hier al gebeurt Is". Het Is daar een onhoudbare toestand, maar de mensen moeten daar rekening mee hou den en het neemt niet weg dat de schuld van B. blijft bestaan. De eis luidde 30 of 6 dagen. De uitspraak was conform de eis. Uitgesteld werd de zaak tegen de be grafenisondernemer J. S. W. uit Gent (België). Deze reed op 26 maart met zijn auto over de rijksweg '61 te Sas van Gent en bij het afslaan naar links had hij een Van een medewerker BERGEN OP ZOOM. Aspergeveiling, 6 juni aanvoer 10.000 kg- aa. extra 3,00, 1. 2,70., a. extra 3,05.. a. 1. 2.60.. b. extra 3.00.. b. 1. 2,35., c. extra 2,55., c. 1. 1.80.. d. I. 1.65.. e. 1. 1.10.. e. 11. 1.00., 1. 2.40, stek 0,90 Groente en fruitveiling Bergen op Zoom. 6 Juni aardbeien. 952.67. VEILING GOES. 6 juni. Kruisbessen Exp. 81 84. Aardbeien per doos I 3052. II 20 46, afw. 18—28, Aardbeien per kg I 130 150 II 80—130. afw. 55—70 Rode bessen per doos Extra 89—93. Earley Rivers per doos 57—61. II 56. Earley Rivers per kg 190—220. GOES, 6 Juni. Aardappelen (laatste no tering voor oogst 1960). Bintje. 35 mm opw. binnenlandse sortering 68. Voor grove partijen bintje kan een hogere prijs worden verkregen. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorleerinrichting. sorteerkosien voor re kening van koper. Voederaardappelen noteer den 1.75—1 2.25 per 100 kg. Hooi. Lucernehooi. geperst uit de ruiter 85—f 92.50 per ton. Weidehooi, idem f 80— 85 per ton. Vlas. Goede kwaliteit ongerepek! vlas. af boerderij 15—18 cent per kg, afwijkende kwa liteit 10—15 cent per kg. Goede kwaliteit gereoeld vlas. af boerderij 20—25 cent per kg. afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Voor de nieuwe vlasoogst begint enige belangstel ling te ontstaan. Er wordt vlas verkocht voor f 1.500—/ 1 800 per ha. levering op auto. Eieren. Voor dc eieren kan een prijs wor den gemaakt van 22,04 per kg. KRABBENDIJKE, 6 juni. Aardbeien per doos: Mach. Fruh. I 47—58, II 2348; Talis man I 43—56, II 35—46; Red Gauntlet I 43. II 27; Feglna I 44—54. II 27—45. afw. 18: Scnga Sengana I 46—51, II 42; Juspa I 43 ASSEN. Het zeer definitieve „neen" dat de generale synode der (vrij gemaakte) Gereformeerde kerken heeft uitgesproken tegenover de toenade ringspogingen, van (nietvrijgemaaktegereformeerde zijde, wordt naar het schijnt niet overal in de vrijgemaakte kerken even „dankbaar en ootmoedig" ontvangen als de synode het heeft gezegd. In de kring rondom het blad Contact had men graag een gesprek gehad met de niet-vrijgemaakten om tot opheldering te komen van vragen die waren overgebleven nadat de ge reformeerde synode van Utrecht de Vervangingsformule had terzijdegesteld. Voor een deel zijn dat vragen, die in die synode al door prof. dr. D. Nauta als eenling gesteld zijn, al was de toonzetting ervan toen natuurlijk heel anders. De kring van Contact nu blijkt ernstig verontrust door de gang van zaken in de Asser synode. Op 24 juni komt men bijeen te Zwolle. Ook elders wil men bijeenkomsten houden van hen, die zich niet bij het besluit van de synode kunnen neerleggen, om zich te bezinnen op wat hun thans te doen staat. Acuut werd het onbehagen over de Asser besluiten in Hattem, waar het er tenslotte toe leidde dat een van de plaatselijke predikanten zich door de kerkeraad in zijn ambtsbediening beperkt achtte en zich daarom tot de gereformeerde kerkeraad wendde. VISMIJN COI.IJNSPI.AAT F.xoorUarnalen 2093 kg.: Hattem is trouwens toch een gemeen te waar sinds de Utrechtse besluiten de gang van zaken merkwaardig was. In de siroom van samensprekingsverzoeken die voor en tijdens de Utrechtse syno de van gereformeerde kerkeraden uit gingen. was er ook een te Hattem. Aan vankelijk besloot de vrijgemaakte ker keraad hierop in te gaan. Later kwam de raad mede in verband met be zwaarschriften uit de gemeente op dit besluit terug, nadat het bijna een jaar regelmatig op tie kerkeraadsagenda 'had gestaan. Hattem heeft twee predikanten, ds. C. van Ommen, die in een samenkomst van gereformeerden uit beide kerkgroe- pen te Utrecht heeft gesproken onder auspiciën van Waarheid en Eenheid en de zgn. groep-Zwoile. Hij heeft toen dui delijk gezegd waar het op stond en de gereformeerden zijn kritiek niet ge spaard. Maar hij wilde althans in dit soort samenkomsten het woord voeren. De andere predikant, ds. H. C. Over- eem, is sinds augustus 1960 legerpre- dikant o.m. van de Garde-Jagers in Schaarsbergen. In oktober zou hij uit dienst komen, maar hij heeft voor drie jaar „bijgetekend". 2,25—2,82: schar 280 ke; bot 248 kg: tong 173 kg: paling 48 Ook zonder dat het tot samenspreking kc; roe 23 kj; tarüot 4 kg; ongesort. vis 24 tussen de kerkeraden kwam heeft de kg. 1 niet-vrijgemaakte kerkeraad een ver strekkend besluit genomen, waarin hij uitspreekt de tijdens de vrijmaking ge nomen tuchtmaatregelen tegen hen die zich aan de synodale uitspraken van 1942—44 niet konden conformeren, niet verantwoord te achten en ze met hun consequenties niet langer voor zijn ver» antwoording neemt. De kerkeraad overwoog, dat de Ver van gin gsfor mule kon worden terzijde gesteld zonder dat er iets anders voor in de plaats komt. Nu dat mogelijk blijkt, is er in het verleden, hoewel met de beste bedoelingen en te goeder trouw toch te veel en daardoor te eng gebon den. De kerkeraad erkent ook dat in de jaren van het conflict de tucht meerma len op onpastorale wijze is gehanteerd. De gereformeerde kerkeraad van Hat tem erkent allen, die geschorst en af gezet zijn omdat ze zich niet konden conformeren, thans als broeders en zus ters in volle rechten en als ambtsdra gers van de kerk van Jezus Christus. Én hij zal dit in de kerkelijke weg op de meerdere vergaderingen betuigen en zo snel mogelijk hun adhesie zoeken. Gesprek niet verboden Zo lag de situatie plaatselijk in Hat tem, toen ds. Overeem zijn standpunt bepaalde met betrekking tot het Asser „neen". Hij heeft de vrijgemaakte ker keraad meegedeeld, dat hij zich niet bij de besluiten der synode kan neerleggen. Door ook na de terzijdestelling van de Vf. een samenspreking af te wijzen, heeft die synode iets geweigerd dat haar door de Schrift niet klaarblijkelijk verboden was. Door de Asser uitspraken is volgens ds. Overeem de verantwoordelijkheid voor het voortbestaan der kerkelijke gescheidenheid nu allereerst op de vrij gemaakte kerken komen te rusten, Ds. Overeem legde dit standpunt aan zijn kerkeraad voor en vroeg hem, of hij vorige week in de kerkdienst van de ze overtuiging blijk zou mogen geven. De kerkeraad achtte dit ontoelaatbaar en sprak uit dat ds. Overeem niet zou voorgaan. Ds. Overeem heeft daarop aan de ker keraad meegedeeld, dat hij niet langer tot de geref. kerk (vrijgemaakt) te Hat tem zal kunnen behoren, waar de ker keraad het hem feitelijk onmogelijk heeft gemaakt zijn ambtsbediening uit te oefenen naar wat hij niet anders dan zijn roeping kan zien. Hij zal, zo deelde hij verder mee, zich wenden tot de niet vrijgemaakte Kerkeraad te Hat tem. Zulks temeer gezien de hierbo ven weergegeven verklaring van die kerkeraad. achter hem komende auto zodanig ge hinderd dat er een botsing was ontstaan. W. verklaarde dat hij wist dat er reeds vanaf het douanekantoor een auto achter hem reed, maar hij verwachtte niet dat deze hem juist op het kruispunt wilde voorbij rijden. Zelf had hij de knipper lichten aangezet en had voorgesorteerd. De officier'deelde mee dat de automo biliste een verbaal had gekregen voor het willen passeren op het kruispunt. Maar W. had niet plompverloren mogen afslaan. Hij eiste 30 sub. 6 dagen. Na dat de verdediger mr. Derecht gepleit had en om vrijspraak had verzocht, oor deelde de kantonrechter het beter de zaak aan te houden tot 18 juli a.s. om de inzittende van de andere auto alsnog te kunnen horen. C. C., hoofdinspecteur van een ver zekering te Goes, wilde op de avond van de 15e februari nog graag de boot te Perkpolder halen en reed met grote snelheid over de Hulsterweg te Honte- nisse. Daar het die avond erg mistig was voer de boot niet meer en er stond een grote rij auto's tot ver op de Hulsterweg. Te laat bemerkte C. deze auto's, week uit, kwam in de wegberm en schoof tegen een aldaar staande rand, schoof door en ramde een auto. Deze reed weer tegen een voor hem staande wagen en zo ging het tot vier maal toe, zodat èr vijf auto's op elkaar zaten. De officier achtte het primair ten laste gelegde be wezen. Hij achtte de manier van rijden van C. niet verantwoord en eiste een boete van ƒ50 sub 10 dagen. De kanton rechter was dezelfde gedachte toe gedaan. Op de vierde februari reed de bank werker W. R. te Hulst aldaar met een ziekenwagen de Potterstraat in. Daar er aan beide kanten auto's geparkeerd ston den kon hij de straat niet verder inrij den en ging achteruit rijden, waarbij' hij een van de wagens aanreed. Eis en uit spraak ƒ20 of 4 dagen. SCHOONDIJKE De inspec teur van het lager landbouwon derwijs, de heer ir. Bollen, heeft aan de directeur van de lagere landbouwschool te Schoondijke medegedeeld dat de bouwplannen voor de nieuwe school pas kun nen worden afgewikkeld nadat de concentratie van het lager landbouwonderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen een feit zal zijn. Dit maakte de heer P. J. D. de Rijk, directeur van de lagere land bouwschool te Schoondijke gister middag bekend tijdens de open bare les. Bij de aanvang van de middag werden de vele ouders begroet door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer S. v. d. Sluis, die er zijn voldoening over uitsprak dat weer een groot aantal kandidaten de eindstreep hebben gehaald'. Hij wees er op het grote belang van het onderwijs van de school nu de landbouw steeds meer kundige mensen vraagt. Jammer is het dat zo weinig zooms van landarbeiders de school bezoeken, aldus spreker. Ook de directeur van de school, de heer De Rijk, wekte de aanwezigen op het be zoek aan de lagere landbouwschool on der de arbeiders te propageren. Nadat de heer Versteeg, leraar van de school, een openbare les had gegeven in „Grondonderzoek en economie", reikte de directeur de diploma's uit. Geslaagd zijn: C. van Hoeve, Zuidzan- de; W. v. d. Plasse, IJzendijke; J. Si- nack, IJzendijke; B. v. d. Itee, Schoon dijke; T. van Verkruysse, Schoondijke; C. Dees. Schoondijke en E. Verstraete, Sas van Geilt. Tevens reikte de heer De Rijk de rapporten uit aan de bevorderden van klasse 3 naar klasse 4. Dit waren: T. Basting, Retranchement; G. Buysse, Biervliet; H. Cappon, J. Casteleijn, J. Dees, D. Luteyn, J. Dhondt, Biervliet; R. Dones, R. Doens, W. Menue, T. Vloe- bergh, J. Riemens, IJzendijke; J. Mat- theeuws, A. Cortvriendt, Sas van Genten C. de Smit, Groede en A. Buysse uit Schoondijke. Twee leerlingen werden niet bevorderd. Aan E. Verstraete werd de penning uitgereikt voor de leerling met het hoogste aantal punten boven het cij fer acht. Vervolgens voerden o m. het woord burgemeester J. C. Hoftijzer, de leerling Etienne Verstraete en de direc teur van de rijks middelbare landbouw school, de heer ir. Roest. Zomeravondvoetbal Terneuzen TERNEUZEN. In de gisteravond gehouden zomeravondvoetbal wedstrijd heeft de Pezem met 13 gewonnen van het elftal van de firma de Hoop. ZEEUWS ELFTAL NAAR UTRECHT MIDDELBURG. Op zaterdag 30 juni a.s. zullen op de terreinen van de voetbalvereniging U.V.V. aan de Hoge Weide te Utrecht wedstrijden plaats vinden tussen de zaterdag-afdelingself- tallen van Zwolle, Haarlem, Rotterdam en Zeeland met ai" inzet de jaarlijks te verspelen landelijke ,Weekenstroo-Be- ker". De winnaar van dit tornooi komt voor één jaar in bezit van de beker. Het programma luidt: Zwolle—Rot terdam. ZeelandHaarlem, Zeeland- Rotterdam, HaarlemZwolle, Haarlem Rotterdam en ZeelandZwolle. Het Zeeuws zaterdagelftal zal uit de volgende spelers worden samenge steld: P. van Wingen (de Beren), J. Harms (Hoek), F. J. Kousemaker (Ka- pelle), C. Dalebout (Kloetinge), L. Va der (RCS), J. Cornelisse en C. Schoon- akker (Tern. Boys), M. de Visser en D. de Smet (Spui). H. Houtekamer en E. Minnard (Wemeldinge), J. Linden- berg en J. Korff (Wolfaartsdijk), G. Bom (Yerseke) en J. C. Jobse en A. Versluis (Veere) OESTEREXPORT YRSEKE. Over de maand mei zien de cijfers van de oesterexport er als volgt uit: Holland 3454 (810), België 14.800 (22.050), Engeland 17.750 (8500), Frankrijk 30.100 (12.000), Duitsland 900 (2900), andere landen 300 (400). To taal 67.304 (46.660). De tussen haakjes geplaatste getallen zijn de exportcijfers van 1960. Tot nu toe werden 33.641.343 oesters verzonden. Dat is ruim miljoen meer dan in 1960. Ds. van Hattem geestelijk verzorger op H.A. Lijn? TERNEUZEN. Ds. W. C. van Hat- tem, gereformeerd predikant te Terneu zen heeft via het algemeen kerkelijk bureau van de geref. kerken het ver zoek ontvangen zich beschikbaar te stel- eln voor het deelnemen als geestelijk verzorger aan een reis vice-versa Amerika met een passagiersschip van de Holland-Amerikalijn. Dit schip vertrekt op 20 juni naar Montreal en zal op 9 juli weer in Nederland terug zijn. Ds. van Hattem zal het verzoek aan de kerkeraad van de geref. kerk voorleggen. TERNEUZEN. Voor de tweede maal begint de voetbalwedstrijd om de „Watertoren". Woensdagavond zullen de eerste ploegen, Terneuzense boys 1 tegen Hontenisse 1 spelen. Verleden jaar is de v.v. „Terneuzen" in het bezit ge komen van deze trophee en ook dit jaar zullen zij alles op alles zetten om hem opnieuw te veroveren. Als zij dit- drie jaar achtereen kunnen doen komt de „Watertoren" definitief in hun bezit. De tweede wedstrijd, die een week later zal worden gespeeld, gaat tussen „Terneuzen en A.Z.V.V. Ver wacht wordt dat de eindstrijd zal gaan tussen Terneuzen en Hontenisse, gezien de sterkte van deze beide ploegen. VLISSINGEN De gemeente zal op nieuw overgaan (van aankoop van een aantal panden nodig om te zijner tijd uitvoering te kunnen geven aan het sa neringsplan. Het perceel Noordstraat 7274 zal een bedrag kosten van 30.500 gulden terwijl 'het pand Palingstraat voor 4.500 zal worden aangekocht. Voor uitvoering van het plan „Paauwenburg" vijf I wordt het pand Zwaneburgseweg 2 voor 1 9.350 gulden verkocht. 4é Zomerhuisje te huur (zes pers. str.w. elektr. verl.) te Oostkapelle in mooie omgeving, bij bos en strand. Periode 17 juni tot 22 juli en vanaf 12 aug. Te bevr. Kon. Wilhelminastraat 29, Kloetinge. Gevraagd: Penslongas- ten. W. van Dongen, Elle- meet 20. Welke eenv. vrouw met pos. Chr. beg. wil inwonen bij en koken voor alleenst. in goede gezondheid verk. man, (70 j.) wonende te M'burg. Woon- en slaapka mer beschikbaar. Br. voor nadere inl. no. 501, tour. P, Z.C., Middelburg. Elders gekerkt Naar wij verder nog vernemen, heb ben vele vrijgemaakten jongstleden zondag de kerkdiensten bijgewoond van de gereformeerde en dc christelijke ge reformeerde kerken In Hattem. Ds. Overeem verhuist dezer dagen naar Eist. De gereformeerde kerkeraad lieeft hem schriftelijk verklaard, dat hij hem als predikant bij de gereformeerde kerk van Hattem wil erkennen. De verklaring van de kerkeraad die nog veel langer is dan hierboven weer gegeven, en slechts voor een deel is gepubliceerd bevat o.m. verklaringen ten aanzien van de schorsingen, de kerkorde, de zgn. oecumenische geest, en dc kerkelijke leer. Deze verklaring zal dienen op de clas sis Harderwijk, die 23 juni bijeenkomt en zal daar naar men hoopt voldoende steun krijgen om nog voor dc sluitings datum voor ingekomen stukken (1 juli) met adhesiebetuigingen de synode van Apeldoorn te bereiken. VLISSINGEN AANGEKOMEN EN VER- TROKKEN 6 6 Ned. Triton, gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 5 6 Johanna, 6 6 Nore, Nike. Cornells Broere, Conny-M. Njord, Makkum, Eagle, Maarsbergen, Alcetas. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 5 6 Korendyk, Adriaantje Elisabeth, Jell, Zon- nekerk, Streefkerk. Port Talbot, Pieter Win- senius, Zanzibar. Helicon, Santa Lucia, 6 6 Adine, Senegalkust. Statenlaan, Tjoba, No madisch, Prins Alexander. JUNI PAARDENMARKT Burgemeester en Wethou ders van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat: I. op donderdag 22 juni '61 op het Molenwater de jaarlijkse paardenmarkt zal worden gehouden; II. de paarden alleen tus sen 8 en 10 uur kunnen worden toegelaten; III. de gaarden langs de Zuidsingel van de zijde van de Bree en de Korte Noordstraat ter Markt mogen worden aange voerd en niet anders dan onder geleide en ten ge tale van hoogstens 2 per geleider; IV. geen paarden ter Markt mogen worden gebracht of gehouden dan na voorafgaand veeartsenij- kundig onderzoek ter plaatse; V. het verboden is reeds ge bruikt stroo op de Markt te brengen of anders dan van gemeentewege daar van weg te voeren. Middelburg, 6 juni 1961. Burgemeester en Wet houders voornoemd, Th. J. Westerhout, lo. Burgemeester J. Hooij, Secretaris. VEVCEEIDE WOL EN M0-IR0N WEER SMETTELOOS WIT! •#- Te koop lekkere Furore eetaardappelen. W. Minder- houd, Prelaatweg E 8, Westkapelle. Tel.: 01187- 254. Benzo rijwielen. Waar om meer betalen als u aan de fabriek veel en veel goedkoper uit bent. Benzo rijwielen sport super de lu xe met handremmen merk Weinmann geheel compleet met lamp, slot, jasbescher- mer en bagagedrager netto 137,50. Ook te leveren in de nieuwste 2-kleur combi natie 4,extra. Vraagt gratis prijscourant. Benzo rijwielfabriek, Hoogstraat 169, Vlaardingen. Tel.; 2474- 4244-5686. •M- Te koop z.g.a.n. hall-En gelse kinderwagen. Tevens te gebruiken als wandelwa gen. Te bevr. Koudekerkse- weg 154, Vlissingen. Te Koop een Vespa met wegenbelasting 275 Lange- v'ille 27 Yerseke. 4f- Volle Evangellegemeente Middelburg. Vrijdag 9 juni a.s. half acht in het Schut tershof spreekt Dhr. J. E. v.d. Brink, redacteur van „Kracht van Omhoog" te Gorinchem, over „Het uit drijven van boze geesten." Wij galvaniseren uw em mers, teilen, wasketels en verder voorkomend ijzer werk. J. Meeuwse, Grave- >tr. 59-61 Tel. 3783, Middel burg. Alleen? ƒ2,50 op giro 602349 van de N.C.K. Euro paplein 75 Amsterdam, be zorgt U discreet uitvoerige gegevens van honderden dameshere;: zoekend zo als U. -#■ Verpleegster worden. On ze cursus vangt aan op 1 september 1961. Inlichtingen Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95a Eindhoven. 4f Wasspoeldroogcombina- lie van 598 voor 398 of 5 p.w. Direkt van fabriek, daarom 200 korting. Vr. vrijbl. ziehtzending. Dutrag, Postbus 485, Den Haag. -#■ Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees 1,98. Bij apotb. en drogist. •#- Te koop; zeer goedkope naaimachines met 15 jaar Schrift, garantie. Handma chine ƒ198,- Electrisch 250,- met zig-zag 285,- ailes compl. in koffer. Au tomatisch zig-zag 375,- maakt automatisch knoops gaten, stopt, borduurt, zet knopen aan enz. Overal vrijblijvend op zicht. Ook vanaf ƒ6,- p.w. J. Cijsoun, Zuidstr. 103 Westkapelle. Tel. 287. Champignon kwekerij „Rammekens" vraagt pluksters. Vast werk. Ver voer vanaf Souburg per auto. Verder bus- of fiets vergoeding. Aanmelden op bedrijf of des avonds Berm- weg 11, Oost- Souburg. Tel. 01183—407. iO/ 'o KORTING /R-:j50 gr. 120 ct 48 geldzegels 2 blikjes Italiaanse pll&i. 250 O/ O KORTING gr. Theeroosjes verrukkelijk koekje 250 gram halen - 200 gram betalen >28156 EXTRA deze week! 12 Penny- *- chocoladerepen Grote pot gesn. zoetzuur Veel Geldzegels! Een Pfaff is af én pret tige uitleg en plezierige service én passende beta ling Bastiaanse Goes 7476. 4é Pfaff elek. koffer machi ne 298. Pfaff elek. koffer zig-zag 498. en alle ande re Pfaff typen Bastiaanse Goes Papegaaistraat 4. Tel. 7476. -X- H.H. Landbouwers. Wij hebben aangeschaft een Jones super star pick up pers voor uw hooi en stroo C. V. Louwerse's dorsbe- drijf Vr. Pold. weg 61 Tel 431 Serooskerk (W) Oostl kapelle Tel. 424. Gevr. Maaidorsmaelihiist en dorspersoneel. c. V Louwerse's dorsbedrijf Se rooskerk (W).

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4