Dieren sterven uit 1 geïmporteerd voer voor hongerende t.v. de operatie- spullenhulp 200.000 kilo geluk Graag of niet kostelijk spel Finale kinderzangwedstrijd van K.R.O. wordt uitgezonden Londens hart stond stil programma's Vrijdag 2 juni 1961 ZEJtUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Neergeknald Zonder profijt Bestaan verzekerd Groot succes kritisch bekeken d 1 O Wl. Bewaking bij vliegtuig van Raoel Rao HERZIENE TIJDEN TV-REPORTAGES UIT WENEN ALASSIO. WONDERKIND HITCHCOCK vandaag f televisie televisie I vandaag j Een boek dat weergeeft hoe de mens heeft huisgehouden onder zijn medeschepselen en een pleidooi voert voor moderne wildbescherming en - uit eerbied voor het dier - herstel van het biologisch evenwicht in de natuur. insdaj 6 DAGEN EN 2 AVONDEN MEUBELEN KIJKEN IN BOUMAN's FABRIEKSTOONZALEN Rotterdam: IJsselmondselaan 175 (Kralingseveer) ArpsterdamW. Leevendstr. 30 (bij'station Sloterd.ifk) Van een onzer redacteuren DE DOODSTRAF voor iedereen die een blik werpt in de geheime paleistuin dat was destijds de weinig zachtzinnige stelregel van de Chinese keizers. Pater Armand David keek tóch, in 1865. Aan zijn vermetele nieuwsgierigheid is het te danken, dat een sinds eeuwen uitgestorven ge waande, zeldzame hertensoort vandaag de dag weer floreert in groten getale. Wat de Franse missionaris ontwaarde achter de Helaas, talrijke diersoorten zijn niet door zo'n gelukkig toeval behou den. Dat bewijst het boek waaraan deze anecdote is ontleend: „Dieren sterven uit. De fossielen van morgen in de vijf werelddelen", door ir. C. H. J. Maliepaard en prof. dr. A. de Vos. De schrijvers geven een overzicht van hoe de mens heeft huisgehouden onder zijn medeschepselen, en de balans is zorgwekkend. In de eerste achttien eeuwen van onze jaartelling zijn veertien soorten zoogdieren uit gestorven; in de negentiende eeuw zestien soorten; en alleen in onze hal ve eeuw al 22 soorten. Op de Noordamerikaanse prairies werden alleen in de jaren 18731875 vier miljoen bisons neergeknald. Tien tallen miljoenen van deze machtige dieren zwierven eenmaal door het enorme werelddeel. Omstreeks 1880 waren er nog een paar honderd over. Nu gaat het in Afrika al niet veel anders. Inheemse jagers én blanke toeristen richten slachtingen aan on der de wildstand, met behulp van verdragende geweren, snelle jeeps en zelfs vliegtuigen. In het „wildpara- dijs" Afrika zijn buiten de reservaten de wilde dieren bezig te verdwijnen. Noord-Afrika is al een van de wild- armste gebieden op aarde geworden. Van een prachtige fauna blijft niets over dan wat foto's en een paar op gezette dieren in een museumvitrine. Wat de natuur in miljoenen jaren heeft geschapen, heeft de mens bin nen een paar eeuwen vernietigd en stopgezet. Niet de jacht alleen is daaraan schuld. De steeds groeiende wereldbe volking heeft steeds meer cultuur grond nodig, en daarmee krimpt voortdurend de ruimte voor het wilde dier. Door onoordeelkundig gebruik van de bodem echter, zo betogen de schrijvers, annexeert de mens veel meer grond dan hij nodig heeft. Door blindelings kappen van bossen ontstaan troosteloos kale erosiegebie- den. Zo zijn de vermaarde ceders van de Libanon verdwenen; zo ver dwijnen op het ogenblik de wouden van Zuid-Amerika. Slecht uitgevoerde bevloeiingsprojec- ten resulteren in verzilte, onbruikbare landbouwgronden. Dat gebeurt in Tanganjika, Indië en Pakistan. In Ethiopië en op Madagascar gra zen veel te grote kudden geiten en schapen streken, die toch al dor zijn, volkomen kaal. Weer is onbruikbare grond het resultaat. Bovendien -wordt in vele landen in tensief bodemgebruik belemmerd door grootgrondbezit. Dit alles tesa- men betekent, dat de mens steeds meer land in bezit neemt, zonder er blijvend profijt van te trekken. Men pleegt roofbouw op het nageslacht, en vernietigt daarbij de levensmoge lijkheden van het wilde dier. Azië is een kras .voorbeeld. Vele soorten herten, wilde paarden en wil de runderen zijn daar uitgestorven. Het dichtbevolkte China heeft bijna geen wild meer over. In Arabië is de beisa, een sierlijke woestijnantilope vrijwel tot op het laatste exemplaar neergelegd door de inheemse oliepo tentaten, in jachtpartijen waaraan soms driehonderd auto's deelnamen. De neushoorns, de Ceylonse olifanten, de grote panda-beer en de wilde yak uit de bergen rond Tibet, de orang- oetans van Sumatra en Borneo, ze staan er alle min of meer bedenke lijk voor. Een lichtpunt zijn de Przewalski's, wilde Mongoolse steppenpaarden, die alleen nog leefden in dierentuinen, maar waarvan weer een kleine kud de in Buiten-Mongolië is ontdekt. Door bokken in dierentuinen neemt de soort weer toe. en de diergaarde Blijdorp heeft zes van deze gespierde paardjes met hun rechtopstaande ma nen. In Amerika is de bison behouden door doelbewust aanlokken en wette lijke bescherming. Van de laatste kleine kudde zwerven nu weer 35.000 nakomelingen door de Verenigde Sta ten en Canada, en hun bestaan in de uitgestrekte reservaten is verzekerd. In Afrika bevinden o.m. de berggo- rilla, de okapi en de reuzensabelanti- lope zich in de gevarenzone. Er zullen meer soorten volgen, wanneer de re geringen van de pas onafhankelijk ge worden landen niet een krachtig na- tuurbeschermingsbeleid doorzetten, en strenge beperkingen stellen voor de jacht. Naast Amerika en ook Rusland, geeft Europa een goed voorbeeld van wat de mens nog kan bereiken voor het behoud van de dierenwereld. De hoge tuinmuur, was een kudde herten van onbe kende soort, met wonderlijk gesplitst gewei. De dieren in de paleistuin waren de laatste kudde var- een sinds lang verloren gegaan hertentype. Later kwamen ze om door een overstroming en een opstand. Toen waren echter reeds een aantal die ren in het bezit gekomen van de Engelse Hertog van Bedford, die op zijn buiten Woburn Abbey een nieuwe, talrijke generatie wist te fokken. Het Pater-Davidshert was van de ondergang gered. De gorilla mag men zeker niet als een uitstervend dier beschouwen. Zijn verspreidingsgebied is echter zo groot en zijn antipathie tegen aanwezig heid van de mens zo sterk dat h.et moeilijk is een juiste schatting te maken naar het aantal levende exemplaren. De gorilla behoort-reeds dertig jaar tot de beschermde dieren. moeflons, de wilde bergschapen die worden doodgejaagd in hun stamlan den Sardinië en Corsica, tieren voor treffelijk in reservaten op het vaste land, o.a. op onze Hooge Veluwe. De bever, die bijna was verdwenen, is teruggebracht langs de Rhone en de Elbe. De Elbe-bevers hebben zich zelfs aangepast aan hun meer gecivi liseerde omgeving, en in plaats van grote „burchten" te bouwen stellen zij zich nu tevreden met bescheiden holen Geheel uitgestorven was het Euro pese wilde paard, de tarpan. In 1879 was het laatste dier omgekomen, op gejaagd door boeren in Zuid-Rusland. Dr. Heck van de Münchense dieren tuin Hellabrunn is er echter in ge slaagd deze muisgrijze paarden te rug te fokken. Het grootste succes is misschien de redding van de Europese wisent. Een internationale vereniging heeft zich in 1922 ingezet om de allerlaatste exemplaren van dit bison-achtige dier voor de fok te sparen. Nu zijn er weer een 350 wisenten, deels in die rentuinen, deels in de vrije natuur in Rusland, Polen, Duitsland en Zweden. Vijf jaar geleden kon de wisent van de lijst van bedreigde diersoorten worden geschrapt. Het boek van ir. Maliepaard en prof. De Vos heeft een inventarise rend karakter, maar het boeiende, ongewone onderwerp en de levendi ge schrijftrant maken het vlot lees baar. Deze uitgave van Elsevier is geïllustreerd met een schat van zeld zame dierenfoto's. De schrijvers beogen niet alleen een balans op te maken; zij voeren vooral een pleidooi voor moderne wildbescherming op wetenschappelij ke grondslag: uit eerbied voor het dier, ter bewaring van het biologisch evenwicht in de natuur, en om de pracht en de rijkdom van de dieren wereld te bewaren voor ons huidige cultuurmensen en het nageslacht. I Het was goed nieuws dat de toneel groep „Puck" (straks „Centraal") het volgend seizoen een groter aandeel zal hebben in de televisieuitzerndingen, want het spel „Graag of niet" is koste lijk gebracht en werd een blommig blijspel. Om dit plattelandsrealisme, in 1916 geschreven door een onbekende Ha rold Brighouse, iets mee te geven dat blijft boeien, is goed spel nodig. Na een korte aanloop doortrok de juiste blijspeltoon en het juiste tempo de uitzending en het werd gezelliger naar mate de tijd verstreek. De regisseur Henk Rigters benutte stilten met goed camerawerk en had een uitgelezen rolbezetting tot zijn be schikking. Hobson, de barse goedzak die met zijn botsingen bijna doorlopend in het beeld is, was bij Wim van den Brink in verzorgde handen. Een van zijn beste scènes was die van de (aange schoten) vader op bezoek bij een van zijn oppositionele dochters, Maggy. De ze rol van Karin Haage werd aanvan kelijk wat mat gespeeld, maar zij kreeg ten slotte de nodige doortastendheid. De schoenmakers-knecht William (Ab Abspoel) bleef juist op voldoende af stand van de kluchtfiguur om de kij ker met genoegen zijn lotgevallen te laten volgen. Een-klein juweeltje werd gebracht door Sylvain Poons als Jim, de borrelvriend van Hobson. De vertaling van Anty Westerling en de duidelijke decors van Fokke Duetz lieten niet te wensen over, zodat de N.C.R.V. samen met de kijkers met plezier terug kan zien op een van de geslaagdste uitzendingen van het sei zoen. L. v. D. k o ef HILVERSUM Engeland heeft op het televisiefestiival in Montreux de goudten Roos en de prijs van Zw.fr. 10.000 in de wacht gesleept voor zijn amuseimentspr ogra m ma's Italië nam de tweede plaats in be slag. Nederland deelde met Oost-Duitsland d'e negende plaats, hetgeen geen slech te beurt is als men bedenkt dat er in totaal 34 inzendingen waren. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM De finale van de kinderzangwedstrijd, die de K.R.O. ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan heeft gehouden, komt 1 juli in de jeugduitzendingen van radio en tele visie. De finalisten, die dan om de hoogste eer strijden zijn het koor van de Haag se Aloysiusschool, het koor van de jon- XJILVERSUM De televisiesecties zijn nog steeds naarstig op zoek naar goede buitenlandse kost, want met de huidige geldmiddelen, het gebrek aan studioruimte en personeel is het onmogelijk voldoende kwaliteitspro- dukten van eigen bodem op de markt te brengen. Het redelijke peil van de programma's hebben de kijkers dan ook voor een niet onaanzienlijk deel te danken aan de hulpbronnen die aan de andere kant van de oceaan wor den aangeboord, waar artiesten als Perry Como, Bing Crosby en Alfred Hitchcock hun grote vakmanschap in de huiskamers brengen. Tot nu toe was men er in Engeland met erg happig op om gefilmde tele visieshows te exporteren, want de artiestenbonden hebben daar de touw tjes stevig in handen, al te stevig vol gens velen. Toch is het de K.R.O. ge lukt op een serie beslag te leggen, waarin een van de Britse topfiguren uit de amusemenfswereld de scepter zwaait: Max Bygraves, een conferen cier die bovendien over een uitsteken de stem beschikt, waarmee hij in En geland het liedje „Tulpen uit Amster dam" populair heeft gemaakt. Van onze correspondent LONDEN. Men begint er in Londen al aan gewend te raken dat de elektrische stroom uitvalt. Zat men op 15 mei in grote delen van de Britse hoofdstad 's avonds enige tijd in het donker, gisteren werden de Londenaars door een storing in de stroomvoorziening overdag over vallen. Grote delen van de Londense City, het commerciële en financiële hart van de hoofdstad', en een groot aantal districten bezuiden de Theems werden gisteren getroffen. Op de Londense effectenbeurs werden de zaken gister middag door het uitvallen van d'e stroom bij het licht van kaarsen afge daan. Zes en twintig minuten lang zat men in het ziekenhuis van St. Thomas zonder stroom, toen kon men op noodaggregaten overschakelen. In de meeste delen van de stad die last van de storing hadden, was de toestand na een uur en drie kwartier weer normaal. Elders maakte men in de hoofdstad donderdag nog drie klei nere storingen mee. Eisen nieuwsdienst MEXICO CITY. De chef opera ties van de K.L.M. in Mexico, de heer J. Stade, heeft gisteren de politie ver zocht om ononderbroken bewaking van de DC-8, waarmee de Cubaanse minister van buitenlandse zaken Raoel Rao naar Amsterdam zou vlie gen op weg naar Kairo. De heer Stade vreesde, dat iemand zou kun nen proberen een bom in het vliegtuig te plaatsen. Overigens was er bij de K.L.M. in Nederland gisteren van het verzoek niets bekend. Wel werd bevestigd, dat de heer Rao de vlucht meemaakt. Op onze vraag of op Schiphol even tueel bijzondere maatregelen zullen worden getroffen om het toestel voor tegen de heer Rao gerichte aanslagen te beveiligen, werd ontkennend ge antwoord. Het is de gewoonte, zo deelde men mee, ieder vliegtuig dat op Schiphol landt of dat daarvan ver trekt, zo veel mogelijk te beschermen Het tweejarige zoontje van de familie Braam te Haalderen (Gelderland') is gisteren in een sloot gevallen en ver dronken. Van een onzer verslaggevers EINDHOVEN. In de oude melkfabriek Campina leunt een koket zwart avondschoentje moe- gedanst tegen een poppenhuis dat nóg spreekt van de liefde waarmee de vader het voor zijn dochter heeft gemaakt. Ontelba re andere getuigen van mense lijk lief en leed, geschiedenis van duizenden gezinnen, liggen hier bij elkaar. Samen tweehonderd duizend kilo. De komende dagen zal er nog eens de helft bijkomen. Het zijn grote hoeveelheden, afgestaan door mensen die hun oude spullen heb ben opgeruimd, in de wetenschap dat zij er verlaten, verarmde of verkommerde mensen een plezier mee kunnen doen. OVERROMPELEND Dit is het resultaat van de eer ste actie van de pas opgerichte Stichting Spullenhulp Nederland, naar het voorbeeld van de al 24 jaar in België florerende organi- „Het succes heeft ons overrom peld." Dat zegt een van de twee paters die bij de Spullenhulp vak kundig aan de touwtjes trekken. De ene: pater Othmarus O.M.Cap., tot dusver directeur van het Ge meenschappelijk instituut voor ge zondheidszorg en maatschappe lijk werk in Helmond, nu ook voorzitter van de nieuwe stichting. De ander: de Augustijner G.A.J. Mijnsbergen, directeur van het La- brehuis in Eindhoven. Pater Mijnsbergen schat: „Ik denk er na aftrek van de kosten een veertigduizend gulden aan over te houden. In Nederland kan ik de hele zaak kwijt voor een kwart je per kilo. De Belgen zijn optimis tischer. Zij hebben het al over tachtigduizend gulden. Bij hen brengen „todden" zeven franken per kilo op". Het verschil zit hem hierin, dat gedragen kleding en meubilair, mits netjes opgeknapt, bij onze zuiderburen grif van de hand gaan. Nederlanders kopen liever nieuw, op afbetaling. Daarom is er al overleg gaande, om zoveel moge lijk van de spullen zonder uit- of invoerrechten over de grens te krijgen. Het geld zal ten goede komen aan de mensen die ook midden in de welvaartsperiode in armoe en ellende moeten leven. IN DE ROOS Met de Operatie-spullenhulp is in Eindhoven midden in de roos geschoten. Er kan vrijwel geen rommelzolder meer over zijn. Van daar de tientallen haarden en bed den, de kinderstoelen en de roe rend lelijke bloementafeltjes uit vroeger jaren, de boeken en de glas-in-loodramen. Alles wat eens de trots van vaders en moeders, grootouders of kleinkinderen is geweest, ligt hier in bonte menge ling bijeen. Tegenstellingen; Grote dozen, zorgvuldig door moeders ingepakt, met zowel de niet meer nodige ba bykleertjes als het gascomfoortje dat voor iets moderners plaats heeft moeten maken. Daarnaast: De nog nooit verzoolde en nu ach teloos weggegeven luxe dames schoentjes; de bontmantels en de werkbroeken, volle weckflessen en zeker honderd fietsen. Vraagtekens: Een grote collectie albums met opera's en andere klassieken op 78-toeren platen; tientallen gloednieuwe damestassen en herenoverhemden. Kennelijk uit de tijd en door winkeliers af gestaan voor het goede doel. Geld is er op de koop toe gege ven. Dat was een stukje psycholo gie van pater Mijnsbergen. Bij iedere ophaalauto liepen een stuk of tien helpers om alles in ont vangst te nemen. Enkelen van hen hadden een collectebus, want „wie vodden geeft schaamt zich in zijn hart eigenlijk een beetje en doet er al gauw een gulden bij in de bus". PLANNEN Het initiatief tot de Nederlandse spullenhulp is van mevrouw A. P. Buys-Van den Eynde in het Bel gische Brasschaat, waar zij direc trice van een kinderhuis is. Zij wil er ook in Nederland een bou wen, zonder subsidie. Vandaar. De Belgen hebben de „todden" al gekocht. De rest moet allemaal nog worden gesorteerd en opge knapt. Met de Belgen wordt on derhandeld over de prijs, maar er blijft heel wat in Nederland om te worden weggegeven aan gezinnen die in nood zitten. Eindhoven was nog maar een begin. Breda en Helmond staan op de nominatie. Plannen op wat lan gere termijn: Iedere maand één grote stad, in de tussentijd de dor pen. Er zou een groot centraal maga zijn moeten komen, waar alles kan worden gesorteerd en opgeknapt. In die oude, tochtige melkfabriek is het maar behelpen. Vrijwilligers zwoegen en sjouwen. Langzaam maar zeker vormen zich hele rij en. Kinderwagens, fietsen, haar den, speelgoed, kasten, tafels en stoelen stapelen zich op. Als het allemaal is opgeknapt, is het een kapitaal. Een kapitaal, dat een beetje geluk kan brengen waar het tot dusver hardnekkig ontbrak. gensschool te Maasbracht en het koor van de St. WiUibrordusschool te Hulst, en de jeugdige solisten Wilma Rade maker uit Tilburg, Lida Bond en Ria van Zeist uit Volendam en Gijsbert Spierenburg uit Hazerswoude. De deelnemers komen in de finale niet alleen met een zelf gekozen lied uit, maar ook met een door de K.R.O. voorgeschreven nummer. ïn opdracht van deze omroepvereni ging zijn hiervoor kinderliedjes ge schreven: „In het vliegtuig naar Japan" van Paul van Westering en Henk Jan sen van Galen, „Zo'n Hollands jonge tje" van Harriet Laurey en Harry Ban- nink, „Ties is boos" van Henny Fon taine en Harry Hamilton, „Het vogeltje en ik" van Lea Smulders en Else van Epen-de Groot en „De klok bij ons in de toren" van Jan de Cièr. Deze finale wordt gepresenteerd door Adri van (Doorschot en Wim Quint. Ria Dohmen heeft de regie van de televisie uitzending. Eigen nieuwsdienst BUSSUM Bij nader inzien heeft de N.T.S. besloten de aankomst van de Russische premier Kroesjtsjef in We nen vandaag op telerecording te doen vastleggen en vanavond uit te zenden van 6.45—7.15. Vanmiddag van 2 tot 3 uur is er een directe t.v.-reportage van de persconferentie met president Ken nedy in Parijs. De aankomst van de Amerikaanse president in de Oostenrijkse hoofdstad blijft ook een directe t.v.-uitzending, morgenochtend van 10.30—11.00 uur De gala-avond zaterdag in paleis Schönbrunn, in aanwezigheid van pre sident Kennedy en premier Kroesjtsjef, omlijst door de Wiener Philharmoniker en het Oostenrijkse staatsoperaballet, wordt, zoals eerder bericht, in Neder land op beeldband uitgezonden en wel van 11.150.10. Commentatoren in We nen voor Nederland bij deze extra tv- uitzending zijn Coen van Hoewijk en Nico van Vliet. wil deze zomer de zaken eens anders aanpakken", zo vertelt deze voortvarende showman, „en het con tinent naar ons eiland toehalen. Mil joenen van mijn landgenoten gaan ieder jaar naar hun geliefde Italië maar nog veel meer miljoenen zijn gedoemd thuis te blijven, waar zij de oceaandepressies gelaten moeten af wachten." Bygraves staat op in zijn volle lengte, klikt een paar keer met zijn vingers en zegt: „Alassio is een verrukkelijk oord aan de Italiaanse Rivièra: ik was daar een paar keer met vakantie en toen ik eens vanaf het balkon van mijn hotelkamer op dat kleurrijke plaatsje neerkeek met zijn prachtige gebou wen, juweeltjes van vrouwen en be weeglijke, praalhansende mannen, zag ik plotseling de uitzending voor me." Max Bygraves' visioen is werkelijk- The four just men; v.l.n.r. Vittorio de Si ca, Richard Conté, Dan Dailey en Jack Hawkins. heid geworden. Zijn scherp zakelijk inzicht won het al gauw van het oor deel van enkele sceptische televisie mensen en in een oogwenk kwam een reeks uitzendingen tot stand, waarvan de K.R.O. er voor dit zomerseizoen zes heeft gekocht. Wat de kijkers te wachten staat? Bygraves heeft zijn programma's, die elk een half uur duren, in twee gedeel ten gesplitst. „Ik hou-d van mensen en ik ben zo'n onverbeterlijke optimist om aan te nemen dat mijn medemensen dat ook doen, maar bovendien is iedereen ver zot op tochten door onbekende stadjes. Daarom neem ik de kijkers eerst een kwartiertje mee naar Alassio zelf en als we genoeg rondgedoold hebben gaan we uitrusten op het dakterras van het café Roma waar wij artiesten van diverse pluimage zullen aantreffen tot en met La piccola puppa, een won derkind van negen jaar, dat haar pu bliek weet te boeien zoals een kwart eeuw geleden Shirley Temple deed." Deze maand is de eerste uitzending, in juli en augustus volgen er twee en de laatste is in september. Dan staat de winter weer zo'n beetje voor de deur en ook dan zullen Hitch cock en „De vier rechtvaardige man nen" weer van de partij zijn. „Wij hebben opnieuw dertien Hitch- cocks en dertien afleveringen van „De strijd tegen het onrecht" gekocht", zo vertelde men ons bij de K.R.O., ,,en daarmee zal de honger naar buiten landse kost aardig gestild worden." radio VRIJDAG. De Tsjechische com ponist heos Janacek heeft bij ons bekendheid gekregen door zijn ope ra Jenufa, welk werk vanavond om 1.30 via de zenders van de V.D.R. en de W.D.R. te beluisteren is. Het is een typische volksopera, die zich afspeelt op het platteland om streeks het' begin van deze eeuw. De muziek vindt zijn oorsprong in de Slowaakse folklore. De Südwestfunk brengt om acht uur een orkestconcert met de Fran se cellist Pierre Fournier als solist in de Rococovariaties van Tsjaikows- ki. Het programma vermeldt voorts de Symfonische variaties van Hin- demith en de Variaties op een the ma van Haydn van Brahms. Max Bygraves met La piccola puppa 21J5 Tekst en uitleg. 21.30 Lichte muz. 22.00 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Lich te muz. 23.00 Gram. 23.55 Nws. VRIJDAG Vanavond van 6.45-7.15 is de aankomst te zien van premier Kroesjtsjef in Wenen. Na het week overzicht volgt een bezoek aan de nieu we Scheveningse pier, waarna om 8.55 een verslag wordt gegeven van de zwemwedstrijden in Cardiff tussen Engeland en Nederland. Het portret van de Westberlijnse burgemeester Brandt wordt gevolgd door een aflevering uit de filmserie In terpol calling: Een race als alibi. België Vlaams: „De ondergang van de Eppie Reina" is een t.v.-spel van Klaas Smelik dat om 8.30 wordt uitgezonden. Duitsland: In „Solp voor een camera" met het Johannes Rediske-quintet kunt u kijken en luisteren naar o.a. Pia Beek (8.40). Jürgen Neven du Mont stelde een programma samen over Duitsers en uniformen (9.15). ZATERDAG 3 JUNI IN HET KORT f RADIO HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nws.; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. huisvr.; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 V. d. zieken; 11.45 Chansons; 12.00 Middag klok noodklok. 12.04 Promenade-ork.; 12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.50 V. d. jeugd; 14.00 V. d. jeugd; 15.00 Gram.; 15.10 Franse les; 15.30 V. d. jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instrum. ens.; 16.50 Amateursprogr.; 17.15 Gram.; 17.20 Sportperiscoop; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Gram.; 18.45 Van klanten en wanten weten; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Memojandum; 19.30 Piano duo. 19.50 Lichtbaken; 20.00 Brabants ork.; 20.50 Gram.; 21.00 U bent toch ook van de partij? 21.10 Op vrije voeten; 22.25 Roek- bespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Wij luiden de zon dag in. 23.00 Muzik. lezing. 23.55 Nws. HILVERSUM II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en uw ge zin. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: lo.OO Sa men thuis. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Cabaret. 10.50 Herhaling program ma's. 12.30 Land- en tuinb. 12.33 Dansmu ziek. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 V.d. jeugd. 14.10 Idem. 14.45 Van de wieg tot het graf. 15.00 Jazzmuz. 15.45 Mariniers kapel. 16.20 Jazzmuz. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. 18.20 De voortgang van de Deltawerken. 18.35 Lichte muz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, 19.40 Korter werken anders leven. 19.55 Deze week. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.40 Lich- NTS: 14.15 Eurovisie: Davis-Cup-wedstr. NederlandDuitsland. 15.15 Eurovisie: Zwemwedstrijd Groot-Brittannië Neder ig- te Cardiff- VPRO: 17.00-17.30 V.d. kind. oioAnA20'00 Journ. en weerkoverz. VPRO: 0 opera. (Pauzes van 15 min. om 21,05 en 22.00 uur). DUITSLAND 15.00 Rep. 16.00 Gevar. progr. 16.30 Kookpraatje. 16.45-18.00 Sportuitz. (Regio naal progr,: WDR: 14.00 Weekjourn. NDR: 18.35 Progr.-overz. WDR: 18.40 Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.15 De wachtkamer. NDR: 19.25 Köpchen, Köpchen!). 20.00 Journ. 20.20 Tosca, opera. 22.50 Laatste nws. 23.05 Het woord voor de zondag. 23.15 Voetbal-uitslagen. VLAAMS BELGIË 15.00 Europese kampioenschappen kunst- turnen te Leipzig. 16.30 Eurovisie: Zwem- wedstr. Engeland-Nederland. 17.00-18.00 V. d. jeugd. 19.00 Kath. uitz. 19.30 De week in beeld. 20.00 Nws. 20.20 Tosca. 22.40 Feuill. 23.05 Nws. FRANS BELGIË TV PROGR. 15.00 Europese kampioenschappen kunst- turnen. 16.00 Eurovisie: Zwemwedstr. 17.00- 18.00 Europese kampioenschappen kunst- turnen (verv.). 19.30 Voordr. 20.00 Nws, 20.30 Speelfilm. 21.00 La dame de Montso» reau. 23.00 Nws. vrijdag 1 juni M7 UUR 19-22 UUR zaterdag 3 juni Advertentie r*

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6