ZANDEILAND VERRIJST IN DE GREVELINGEN TAMSE N.V. Begin van een dam Zeemanserveoase van rust onder rook van De Schelde Gravin maakt aanspraken op zandplaat Nieuw bedrijf te Goes voor expeditie en groupage Fa. W. A. de Groene Zn. Fa. HENDRIKSE's CARR0SSERIEB0UW FILMS Rubens ontdekt? Vier jaar geëist wegens overval kraó door Zeeland LOODGIETERSWERK PALLET TRANSPORTAUTO P allet-transportauto van de Fa. Blomaard Zn. - Goes J. DE GRAAFF EN ZN. Voetbaluitslagen Eerste drempel in aanleg Veertigjarig jubileum meester geweermaker Uit de kerken Kerkbouw in Aardenburg Veekeuring Souburg Sporttoernooi in Goes begon met schaken Op nieuwe industrieterrein Zuidwest Het aan de nieuwe garage van de Fa. Blomaard Zn. - Goes werd verzorgd door Voorstad 41 - Goes - Telef. 01100-5440 Het onderstel van de nieuwe van de Fa. Blomaard Zn., Goes werd geleverd door De opbouw van oplegger en truck van de nieuwe werd geleverd door Woensdag 31 mei 1961 ZELUWT .1 DAGBLAD Pag. 5 BRUINISSE. Een eerste begin is gemaakt met de aanleg van het drie-en-eenhalve kilometer lange middenstuk van de Grevelin- gedam. Op de plaat van Oude Tonge verrijst thans een zandeiland waarop, zodra het oppervlak groot genoeg is, een asfalt-beton- fabriek zal worden geplaatst. Het is n.l. de bedoeling om vóór de komende winter het gedeelte van de dijk, dat op de plaat van Oude Tonge komt te rusten, mèt beton- en asfaltglooi gereed te hebben. een drijvende buisleiding weer in de ze dijkskop perst. Het gat dat daar door in de plaat van Oude Tonge ont staat zal straks'dienst doen als werk- haven. Vrachtauto's en bulldozers wor den verscheept naar het zand eiland in het midden van de Grevelingen en tegenover de bouwput van de schutsluis slaan twee drijvende stoomkra- nen bij hoog water voortdurend mijnsteen over. Mijnsteen dat straks zal worden gebruikt om het zand van de „dijkskop" te bedwingen MIDDELBURG. De voetbaluitslagen van de junioren der KNVB afd. Zeeland lui- n: Groep All (12) Vüssingen AllVlissin- gen Mil 60; groep BI (16) Walcheren BI Vüssingen BI 21; groep BII (17) Vlissin- gen BIIVüssingen BIV 40; Vüssingen B IIIMiddelburg Bill 11; Zeeland Sport B II—RCS BII 2—2; groep M (11) Arnemui- den AI—RCS AI 3—0; groep All (12) Se- rooskerke AIMiddelburg All 04; groep AIV (14) Kapelle AIWolfaartsdijk AI 43; Groep BIV (19) Patrijzen BIArnemuiden BI 04; Nieuwdorp BINieuwland BI 50; groep BXII (27) AZVV BIVogelwaarde BI 32; groep B XIII (28) Hontenisse BII —Hulst BII 1—0. In de zomeravondcompetitie te Terneuzen is de strijd tussen HKC en de Mistrappers in het nadeel van de .Missers" beslecht. Voor deze laatsten werd het een 51 nederlaag. De zogenaamde „dijkskop" wordt aan bracht door een machtige cutterzui ger, in feite een drijvende fabriek, die vierentwintig uur van de dag zand loswoelt uit de plaat en het via Doctor in Love De paden der liefde kunnen soms wonderlijk lopen. Ook in een zieken huis. De film „Doctor in Love" (de dokter is verliefd) die thans in Grand Goes draait, is een aaneenschakeling van dolle en dwaze verwikkelingen, die zich in een Londens ziekenhuis voor doen. Het moet gezegd: er zijn bepaal de scenes waarom men echt kan lachen. Maar toch zijn er enkele zaken op het witte doek te zien die naar onze me ning grof zijn en beslist onaanvaard baar. Daarom gaat onze waardering voor deze film beslist niet zo ver dat wij hem durven aanbevelen. De Woeste Hoogte Emily Brönte's beroemde roman „De Woeste Hoogte" (Wuthering Heights) vijftien jaar geleden door William Wy- ler verfilmd. De rolprent is nu in een re prise in het City-theater Middelburg te zien. Men kan duidelijk constateren dat de film een sterk verouderde indruk maakt en een voor onze tijd zelfs wat drake rig aandoend karakter heeft. Maar het spel van Laurence Olivier als de woes te Heathcliff is nog steeds meer dan de moeite waard en is aanleiding ge noeg om de film nog eens te bezoeken, Op Hoop van Zegen In het andere Middelburgse theater Electro is een film van nog oudere datum te zien en wel de Nederlandse rolprent „Op hoop van Zegen". Onge veer dertig jaar geleden vervaardigd is de film voor onze tijd zelfs actueel te noemen. Immers de inhoud verhaalt van een gefingeerde schipbreuk van een vissersvaartuig om zodoende de verzekeringspenningen in de wacht te slepen. Daarom en om het spel van Esther de Boer-van Rijk als „Knier tje" is het curieuze product wel een bezoek waard. Moordenaar aan boord Twee matrozen trachten achtereenvol gens een schip te doen zinken, een muiterij te veroorzaken en de beman ning te doden. Deze bemanning vlucht, maar de kapitein keert naar zijn schip terug en slaagt erin (overigens met behulp van een mooie vrouw) de boos doeners te overmeesteren. Deze in zijn soort spannende film draait in Luxor Vüssingen. Paniek in het Circus Alhambra Vüssingen vertoont een film die het aanzien stelüg waard is. Vooral de liefhebbers van acrobatiek en circussfeer komen aan hun trekken. Deze film heeft naast het gewone cir cusleven nog een speciaal detective tintje gekregen omdat in deze arties tenwereld een moordenaar rondloopt. Hoewel het gegeven niet Helemaal ori gineel aandoet, wordt de spanning er door het aanvaardbaar spel van de hoofdrolspelers wel ingehouden. BERGEN OP ZOOM De heer J. H. Ober, adjudant meester-geweerma- ker bij de rijkspolitie, wonende te Hal steren, zal op dinsdag 6 juni zijn^ veer tigjarig dienstjubileum vieren. Adjudant Ober is een van de weinige politieman nen, die op alle groepen en posten van de rijkspolitie in geheel Zeeland en op de Zuid-Hollandse eilanden bekend is. Het behoort n.l. tot zijn taak bij al deze diensten de vuurwapenen te con troleren en zonodig te herstellen. De heer Ober zal dinsdag op het bu reau van de staf te Den Haag in te genwoordigheid van zijn familie wor den gehuldigd, terwijl de volgende dag nog een huldiging te zijnen huize zal plaatsvinden. Behalve dat de heer Ober een bekend politiefunctionaris is, be kleedt hij ook in het openbare leven tal van functies. Hij is o.m. penning meester van de Chr. Politiebond, ouder- üng en kerkrentmeester van de Ev. Lu therse gemeente te Bergen op Zoom, bestuurslid van de Chr. School, van Pro Rege, van het Prot. Mil. Tehuis en van de afd. Bergen op Zoom van het Groene Kruis. NED. HERV. KERK Beroepen te Hensbroek (c.a.): J. B. Blom, kand. te Oegstgeest; te Lopper- sum; G. Scheper te Naaldwijk; te Bie- zelinge: J. H. Pol, kand. te 's-Graven- hage; te Suawoude (toez.): P. Datema te Witteveen (Dr.). Aangenomen naar St. Pancras (toez.): G. van Doorn te IJmuiden, IJmond. Beroepbaarstelling de heer M. H. Boogert, vic. te Scheveningen, Vissers havenweg 58, is beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te St. Jacobi Parochie en te Loenen a.d. Vecht: H. Wijmans. kand. te Amsterdam; te Bloemendaal: P. N. Kruyswijk te Amsterdam. Aangenomen naar 's-Hertogenbosch: J. Wessel te Rotterdam-Feijenoord; naar Maarssen: J. C. van Veen te West maas; naar Hoorn: D. N. Wouters te Monnikkendam. GEREF. KERKEN (Vrijg.) Beroepen te Rampton, Ontario (Cana da): J. F. Heij te Drachten. Schorsing opgeheven. De classis Alkmaar-Zaandam heeft uitgesproken dat ds. J. F. Wijnhoud te Den Helder ten onrechte is geschorst, waarna de kerkeraad van Den Helder de schorsing heeft opgeheven. UNIE VAN BAPT. GEM. Beroepen te Ter Apel c.a.: A. J. Stuk- ker te Vriescheloo. Met het dieper worden van de werkha- ven wordt het kunstmatige zandeiland, echter hoger. Het eiland, dat aan de zuidelijke zijde zal aansluiten op de caissons die in de geul voor Bruinisse zuüen worden geplaatst. Voor dit doel is dan ook reeds een aanvang ge maakt met het aanleggen van een drempel. Elk ogenblik storten onder- lossers hier zand. De geul moet wor den opgehoogd. Hoe meer vorderingen hier echter mee worden gemaakt des te krachtiger ver zet de stroom zich. Om het zand op zijn plaats te houden worden daarom zware matten van rijshout tot zinken gebracht. Daartoe is een werkhaven in een waar rijshoutveld omgetoverd. Vlechters oefenen hier hun klassiek ambacht uit. De matten die gereed zijn worden boven de geul gesleept waar de drempel moet komen. Het vlechtwerk wordt dan verzwaard door basaltblokken en op het ,,los" van de zinkbaas verdwijnt binnen en kele ogenblikken een zinkstuk ter waarde van 50.000 gulden naar de bo dem van de Grevelingen. Het plaatsen van zinkstukken is overigens maar een van de vele aspecten van de toe nemende activiteit bij de Deltawer ken te Bruinisse. Het meest in het oog lopend is de reusachtige aanvoer van grote hoeveelheden materiaal. Op de foto: het gat dat ontstaat in de plaat van Oude Tonge door het wegzuigen van het zand zal als werkhaven worden gebruikt. daartoe is een werkhaven in een waar rijshoutveld omgetoverd. Vlechters oefenen hier hun klassieke ambacht uit AARDENBURG. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk benoemde een bouwcommissie, die tot taak zal heb ben te onderzoeken wat in de huidige situatie te Aardenburg het meest ge wenst is, namelijk restauratie van het tegenwoordige kerkgebouw of nieuw bouw. PARIJS. Een zeventigjarige bank bediende heeft op de zolder van een door hem geërfde boerderij in Chau- mont een doek ontdekt, dat volgens een Parijse deskundige een Rubens zou zijn. Het schilderijtje, dat zeventig bij 45 centimeter groot is, werd na de vondst schoongemaakt door de schilder en beeldhouwer Lado, die in Chaumont woont. Onder het vuil kwam een krui siging tevoorschijn. In een hoek van het doek stond het jaartal 1635, in een andere hoek de signatuur P. Rubens. De Parijse deskundige, die na onder zoek beweert dat het hier een echte Rubens betreft, zegt dat hij ai een bod van een miljoen nieuwe francs heeft gehad. Volgens hem zouden de reder Onassis en Winston Churchill belang stelling voor het schilderijtje hebben, als de echtheid is vastgesteld. De Sakorcollecte te Oost en West Souburg bracht 222- gulden op. „Spaersaem'heit is goet den armen gegeven is soet maer van God compt den over- vloedt Dei den armen wilt ghedencken Godt wilt hem sijn overvloedt schencken" Dit rijmpje liet de weduwe Cornelia de Nijs, geboren Quaak in de steen bei telen die de poort van het Hofje Zee manserve siert, toen ze het omstreeks zestienhonderd stichtte ten behoeve van armlastige zeemansweduwen. De serene en vrome sfeer die uit dit oude rijmpje spreekt, is als het ware tast baar op het oude stille pleintje dat achter de poort verscholen ligt. De pit toreske huisjes ademen rust en vredig- Veekeuring Meliskerke MELISKERKE. In Meliskerke werd een rundveekeuring gehouden. De aan voer bedroeg 32 stuks. De stier Rom- mert kreeg de eerste prijs. De uitslagen waren: 1ste kalfskoeien: Frida, A. Maljaars la., Janna 4, A. de Korte lb., Sjoke 60, W. de Vis ser lc., Nellie 5, W. de Visser ld., Leida 4, A Maijaars 2a., Marie 7, A. Krijger 2b.Em ma, A. Maljaars 2c., Lientje, C. Dekker 3a„ Sjoke 59, W. de Visser 3b. 2de kalfskoeien: Mma 2. W. de Visser la., Marie 13, W. de Visser lb., Sjoke 57. A. de Korte lc., Leida 3, A. Maljaars ld., Catha- rina 10. C. Dekker 2a., Sjoke 56, A. de Korte 2b Janna 3, A. de Korte 2c., Elsje, A. Krij ger 3a., Rozalina 3, W. de Visser 3b. 3e kalfskoeien: Bontje, A. de Krijger la.. Beatrix, W. de Visser lb., Mina, C. Dekker lc Doortje 2. A. Krijger 2a., Antje, W. de Visser 2b„ Janna 2. A. de Korte 2c. 4e kalfskoeien: Jopie, A. Krijger la., Leida 2 A. Maljaars lb., Emma 3, A. de Korte lc., Nellie, C. Dekker ld. Oudere koeien: Janna. A. de Korte la., Mi na. A. de Korte lb., Jacoba 8, C. Dekker 2a. Groepen zelfgefokte koeien: 1. A. de Korte, 2 A. Maljaars, 3. C. Dekker. De beste zelf gefokte koe werd kampioen: Jopie van A. Krijger. Reserve kampioen werd Mina 2 van W. de Visser. SOUBURG. De uitslag van de veekeu ring in Souburg was: le kalfskoeien. 1. Ade- la 2. W. de Buck la. 2 Nora 10. J. Bras ser lb. 3. Stam 6. W. de Buck lc. 4. Flora 3 W de Buck ld. 5. Janna 2. Gebr. Ovaa 2a. 6. Jopie, A. Lorier 2b. 7. Nora 11, J. Brasser 2c. 8. Bertha 2. Gebr. Ovaa 3a. 9. Willy 2, Gebr. Ovaa 3b. '10. Emma 8. J. Brasser 3c. 2e kalfkoeien. 1. Adela 1. W. de Buck la. 2. Haskera Anna 136, G. Koole lb. 3. J°P'e 3 A Lorier lc. 4. Jolanda, G. Koole 2a. 5. Linetat. Gebr. Ovaa 21). 3e kalfkoeien. 1. Mmerva. W. de Buck la. 2. Willy. G. Koole lb. 3. Irene, J. Brasser 2g 4e kalfkoeien. 1. Geertje 5, A. Lorier la 2. Rietje, W. de Buck lb. Oudere koeien. 1. Bertha, G. Koole la. 2. Jopie 2. A. Lorier lb. 3. Gorie 3. G. Koole lc. 4 Geertje 3. A Lorier ld Uitslagen zomeravond voetbal TERNEUZEN: Spadella—De Hoop 0—2. Hoek veteranenAdvendo com'b. 05, Rijks waterstaat IScheepswerf 4—2. SAS VAN GENT: SVGCNA 3—6. VLISSINGEN: GPC 2—Zeemacht 1—5, GPC 2Uiterton 40. Uiterton 2—VAW 3 2—2, PVS—SSVV 5—0. VAW—SBLV 2—3, Coal— PZEM 1—2. heid; een wonderlijk contrast met de drukte van de Walstraat en de Nieu- wendijk, zodat de toevallige bezoeker aangenaam getroffen en verbaasd om zich heenkijkt wanneer hij zich plotse ling in de zeventiende eeuw geplaatst ziet. Ietwat gegeneerd beantwoordt hij de groet van de bejaarde schipper die in één van de lage deuropeningen zijn pijp staat te roken, en voelt zich een indringer uit een gejaagde en hier on wezenlijk aandoende maatschappij. Het ligt daar zo bescheiden en bijna nietig in de schaduw van de machtige kraan kolossen van de maatschappij De Schelde dat zelfs vele Vlissingers nog geen kennis hebben gemaakt met dit paradijselijke hoekje, terwijl ze er mis schien al tientallen keren vlak langs zijn gerend, zonder zelfs de poort op te merken. De piepkleine huisjes waar in alleen de allernoodzakelijkste ver trekken aanwezig zijn, bezitten een huiselijkheid die in de massaproduc ten van de huidige woningbouw ver zijn te zoeken. In de muur van één van de huizen is een steen gemetseld met de bepalin gen waaraan de inwoners zich moeten houden. Deze verordening werd vast gesteld in 1870 door de directie van de Zeemans en vissersbeurs en roept nu een glimlach tevoorschijn. Het Hofje is nu in handen van de gemeente, die echter ook enige eisen stelt aan de be woners. Zo worden personen, waarvan bekend is dat ze te grote liefhebbers zijn van „wijntje en Trijntje", ge weerd. In vergelijking met vroeger is de huur meer dan vertienvoudigd. Dit lijkt misschien schrikwekkend, maar wan neer u bedenkt dat de huur twee kwartjes is geweest valt het nogal mee. In de oorlog werd het gedeelte lijk vernield, doch nadien is het door een grondige restauratie weer in de oorspronkelijke staat teruggebracht, en ook de sanering biedt het moedig het hoofd. Hoewel vele oude straatjes het veld gaan ruimen voor moderne winkelcentra, blijft De Zeemanserve intact, en gaat naast moderne buren rustig door de tijd te trotseren. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Tegen de 52-jarige kok Paul S„ die op 10 maart een siga renwinkelierster op de Nieuwe Haven in Den Haag had mishandeld en daar na de kassa had leeggehaald, heeft de officier van justitie bij de Haagse recht bank gisteren vier jaar gevangenisstraf geëist. De man was in 1955 ter beschikking van de regering gesteld en in een in richting opgenomen. In mei 1960 kreeg hij proefverlof, waarvan hij op 9 febru ari had moeten terugkeren, wat hij ech ter niet deed. Het eerste halfjaar had S. gevaren als scheepskok. Daarna kwam hij in geldzorgen. Hij stal een radio bij zijn vriend en beleen de die bij de vrouw op de Nieuwe Ha ven. Toen hij later geld nodig had om zijn kostjuffrouw te betalen ging hij te rug naar de sigarenwinkel, met het doel de vrouw even uit de zaak te lok ken en een greep in de geldlade te doen. Hij vroeg of de vrouw een briefje van honderd gulden kon wisselen, in de hoop dat zij naar de achter de winkel gelegen kamer zou gaan. De vlieger ging niet op, want de vrouw kon geen geld wisselen. Toen zei hij maar dat hij haar iets wilde laten zien, waarop zij hem in de kamer nodigde. Hij greep haar daar van achteren beet en sloeg 'haar enke le malen in het gezicht. De raadsman van S. vroeg een korte re gevangenisstraf omdat hij toch weer terug moet naar de inrichting en er van proefverlof voorlopig niets meer zal ko men. BRUINISSE. Terwijl een steeds dieper gat wordt „geslagen" in de plaat van Oude Tonge en op een ander ge deelte een eiland verrijst, overweegt de ambachtsvrouwe van de Heerlijkheid Grijsoord en Klinkerland te Goeree- Overflakkee, de Staat der Nederlanden een proces aan te doen wegens het zon der haar toestemming winnen van zand en aanleggen van een dijk op deze plaat. De ambachtsvrouwe, gravin de Ghamburen, maakt namelijk ook aan spraken op de Plaat van Oude Tonge. De daarop gelegen oester- en mossel percelen zijn haar eigendom. Uit de achttiende eeuw daterende kaarten zouden uitwijzen dat' toen reeds rekening werd gehouden met deze aan spraken en dat de Heerlijkheid Grijs oord zich zou uitstrekken tot de geul van Grevelingen aan de kant van Schouwen-Duiveland. GOES. De federatie van perso neelsverenigingen te Goes is het sport toernooi begonnen met een schaakwed strijd, waaraan 18 personen deelnamen. Er werd gespeeld In drie groepen, waarvan de drie winnaars in een on derlinge competitie om de drie prijzen speelden. De uitslag was: 1. D. Wijma (Interscaldis), 2. C. J. van Liere (de Typo's) en 3. G. Driessen (PTT). Goes. Het transport- en op- slagbedrijf firma J. M. Blomaard en Zonen heeft als eerste een nieuw gebouw gesticht op het in dustrieterrein zuidwest eerste fase in de Poel. Het is een modern ge outilleerd complex, dat van de nieuwste snufjes op het gebied van interne en externe transport is voorzien. In het nieuwe gebouw wordt in hoofdzaak de expeditie- en de groupagedienst verzorgd. Gisteren waren wij in de gelegen heid om het complex op het nieu we industrieterrein te bekijken. Het was de moeite waard. Naast de bestaande bebouwing beschikt de firma Blomaard nu ook over een geheel nieuw gebouw ter grootte van circa 1000 vier kante meter. Voor opslagruimte is een oppervlakte beschikbaar van 740 vier kante meter. Een respectabele omvang. De verzorging van met name de groepa- gedienst (het verzamelen van de goede ren, die per spoorwagon aankomen, van begin- naar eindpunt) komt in het nieuwe gebouw tot zijn recht. Dit on derdeel vormt een belangrijke schakel in het bedrijf van de firma Blomaard. De firma Blomaard heeft bovendien de beschikking over een uitermate mo dern systeem van transport, zowel in- In de vergadering van de N.C.V.B., afd. Nieuwdorp heeft ds. E. Jansen uit Goes gesproken over: „Christendom en cultuur". De muziekvereniging te Waarde heeft een concert gegeven op de muziek tent. Er w-as goede belangstelling. De voetbalclub Waarde II won met 72 van De Beren. De junioren van Waarde wonnen met 10 van de ju nioren uit Krabbendijke. De Simavicollecte heeft te Wol- phaartsdijk 71.52 opgebracht. Mevr. B. Tramper-Zondag te Wol- phaartsdijk slaagde voor het diploma zweminstructrice van de Koninklijke Ned. Zwembond. De geldinzameling voor de jaarlijk se rijtoer van de Wolphaartsdijkse ouden van dagen heeft het prachtige bedrag van 1350 opgeleverd. Voor de vakraad van het Kappers- bedrijf slaagde te Breda P. Kruisifikx uit Axel voor het 'bediendendiploma He renkappersvak. Marechaussee I. J. C. Luijk te Axel, thans gedetacheerd te Parijs, is met in gang van een nader te bepalen datum overgeplaatst naar de brigade Gilze- Rijen. Mej. N. Lous te Westkapelle ls als typiste benoemd op de gemeentesecre tarie. In verband met de jaarlijkse inza melingsactie van het Rode Kruis wordt in Westkapelle van 29 mei tot en met 3 juni een verloting gehouden. De uit slag wordt bekend gemaakt op 10 juni, De N.C.V.B. in Gapinge hield een vergadering onder leiding van mevr. Paauwe-Langebeeke. Mej. Van Visvliet vertoonde dia's. Ds. Bons te Axel hield een lezing in de Torenkamer van de N.H.-kerk. Hij vertrekt binnenkort naar het geza menlijke zendingsterrein in Nieuw-Gui- nea van de Hervormde en Geref. kerken. Met 112 duiven nam de P.V. „O.W.T.B." in Kapelle deel aan een wedvlucht vanuit Noyon. De uitslag was als volgt: 1-7 J. de Schipper; 2. J. L. de Jager; 3. Jac. Schrier; 4-5-6 P. I. Butler; 8. B. Ridderhof; 10. A. Luteyn. De afdeling Hoedekenskerke van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde on der leiding van mevr. van Doeselaar- Meeuwse. De heer I. van Noppen te Middelburg sprak over het onderwerp: „De opgroeiende jeugd". De heer H. Bruil, leraar AVO aan de chr. landbouwhuishoudschool te Brui nisse is benoemd tot leraar aan de chr. uloschool te Gorcum. De postduivenvereniging „De Bruse Trekker" te Bruinisse hield een wed vlucht uit Noyon. De uitslag was: 1, 4, 5 en 7 Ph. Steketee, 2 en 3 P. Zanddijk te Sirjansland, 6 A. W. A. Ju- melet, 8 J. Bal, 9 C. S. Capelle, 10 A. de Koningin. Notaris E. D. v. d. Velde te Tholefl heeft de woning van mevr. Klompe-De Lange aan de Oudelandsepoortstraat te Tholen publiek verkocht. Koper werd de heer J. van Oost voor 9100 gulden. De Postduivenvereniging „De Trou we Duif" te Tholen hield een wed vlucht uit Noyon. De uitslag was; 1, 2, 3, 4 en 5 A. J. A. Wagemaker, 6 en 10 M. Vogel, 7 L. Jansen, 8 L. v. d. Dries, 9 J. Deurloo. De afdeling Colijnsplaat van de Ne- derl.-Chr. Landarbeidersbond vergader de onder leiding van de heer D. van Gilst. Besloten werd om op zaterdag 17 juni a.s. het jaarlijks uitstapje te maken naar Kampen. De N.C.V.B. in Domburg hield on der leiding van de vice-presidente, mej. L. de Visser een vergadering. Spreker was ds. Kok uit Sint Laurens, die sprak over zijn reis op de Maasdam naar Amerika. Voor de schieting van de handboog mij. „St Sebastiaan" te Westdorpe be stond goede belangstelling. Vele Belgi sche schutters waren hier aanwezig. De uitslag van de schieting is: hoogvogel: Em van de Velde, Meerburg (België); zijvogels: Alb. Goethals. Westdorpe en G. Wauters, Zandstraat; kallen: E. Kaas, Zandstraat en Uytendale, Zei- zate (België). Van de prijsvlucht op Noyon was de uitslag voor E.M.M. Terneuzen: 1 3 K. Oppeneer, 2 7 W. de Vos, 4 8 G. Hamelink, 6 W. van der Linde, 9 D. Deurwaarder, 10 J. Jansen. De snelheid van de eerste duif was 945 meter, die van de laatste prijswinnen de duif 908 meter. Onder voorzitterschap van de heer L. Florussen werd te Zaamslag een ouderavond gehouden van de openba re lagere school. De heer Bayens, hoofd van de school, gaf een over zicht van het afgelopen schooljaar. De heer A. Douze hield een inleiding over de ontwikkeling van de elektriciteit. BERGEN OP ZOOM. Aspergeveiling 30 mei. Aanvoer 8.000 kg.: aa extra 3.15, aa 1 2.60. a extra 3.10, a 1 2.75, b extra 2.90, bl 2.60, c extra 2.35, c 1 1.85, d 1 1.30, e 1 1.20, e 11 1.40, f 1 2.40, stek 0.75, ondereind 0.12. GOES, 30 mei. Kruisbessen Exp. 68 95. Aardbeien per doos I 5579, II 4166. Aardbeien per kg II 150200. COLIJNSPLAAT Vismijn: export garnalen 1785 kg 2,33—3,01, schar 537 kg., bot 277 kg., wjjting 9 kg, tong 175 kg, rog 10 kg, pa ling 18 kg., kreeft 1 kg,, ongesorteerde vis 15 kg., doorgedraaide vis 128 kg. tern als extern transport, een systeem, dat geheel gericht is op de efficiency en dat ontworpen is door Lever's Zeep- Maatschappij N.V. te Vlaardingen. Als enige in Zeeland heeft de firma Blo maard een depot van deze N.V. In dit depot is een deel van de voor raad opgeslagen, die gedistribueerd wordt over geheel Zeeland. Het intern en extern transport berust op het palletsysteem. De vrachtauto's en de depots worden aan dit systeem aangepast. Tot voorkort was uitsluitend de op slag in het fabrieksmagazijn gepalleti- seerd. Het door het nieuwe systeem ver oorzaakte verlies in belading is te ver waarlozen, terwijl bovendien het in schakelen van een bijrijder overbodig is geworden. Het depot in Goes is ge heel ingericht naar dit nieuwe systeem. Bij het ontwerp moest echter reke ning worden gehouden met de verschil len in laadvloerhoogte van de aanvoer en bestelauto's. De oplossing werd ge vonden in het bouwen op perronhoogte, waarbij de depotvloer op ongeveer één meter boven het maaiveld gelegen is. In het depot worden de pallets met behulp van een stapelaar, met een draagvermogen van 1000 kilo, gesta peld. De voordelen van deze verbete ring van de aansluiting tussen intern en extern transport komen tot bespa ring aan man-uren. Met een voorbeeld werd ons dit gis teren duidelijk gemaakt: het laden van circa 14 ton niet gepalletiseerde artikelen vergde circa 4,5 manuren. Het lossen van dezelfde lading bij een depot nam ongeveer 8 uur in beslag. Hier tegenover staat dat lossen zowel als het laden van gepalletisseerde goederen thans elk een halfman-uur vergt. Een bruto-besparing werd dus bereikt van circa 11,5 man-uur lading van veertien ton. De verwachting wordt dan ook uitge sproken, dat bij verdere doorvoering van de arbeidsverkortlng het ais een noodzaak gezien moet worden, dat de lijn- en bodediensten in Nederland tot de ontwikkeling van een systeem ko men, waarbij een snelle belading en lossing mogelijk is, In het nieuwe be drijf van de firma Blomaard is dit nieuwe systeem reeds nu toegepast. Advertentiën ANJELIERSTRAAT 5-7 TELEFOON 01100-6810 GOES MARCONISTRAAT 7 GOES TEL. 01100-5908 Het SCHILDERWERK aan de nieuwe garage van Blomaard Zn., Goes werd verzorgd door VOORSTAD 91 GOES TELEFOON 01100-5617

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5