Nederlandse korfballers in tweede helft superieur Tenniscompetitie vertraagd door de regen Zege voor de dames, zware nederlaag voor heren PIETRANGELI WERD VERRAST DOOR SPANJAARD SANTANA Damestitel voor Ann Tlaydon Engeland verloor van Oostenrijk Judoploeg klopte Duitsland Winst op twee fronten voor Nederland BOSTON BRAK ZIJN RECORD Favorieten draafden dapper in koersen te Groningen WÊÊBËÊ Belgen na rust volkomen overspeeld: 10—6 Walter Hollandia bevestigde zijn goede voornemens Maandag 29 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Spanning in hoofdklasse blijft Geheel anders Rebellen uit Ronde slechts een maand buiten wedstrijden Bachly selecteerde reeds voor Tour de France Tenniskampioenschappen Parijs Achtste etappe: zege voor Piet van Est Om wereldtitel Goed begin voor teams uit West B Arme Maria Bueno Vanadis in Allernaar maar net eerste Nederland-Oostenrijk handbal Leni Opveld scoorde driemaal Teleurstelling CONCOURS HIPPIQUE TEGEN BELGIË FOUTLOOS GELIJK OP Slechts een cm Beste prestatie 1 s&pi m (Advertentie) Imp.: HART NIBBRIG GREEVE n.v. - S.ii.nlieira - T.leteon (02532) 8441* Eigen nieuwsdienst LEIDEN Wat een dag, kunnen de Belgische korfballers zeggen na afloop van het duel met Nederland in de Sleu telstad. Voor de rust hadden de rode duivels namelijk het beste van het spel gehad en dat oranje in deze periode de score op 44 had weten te houden was meer dan het verdiende. In de tweede heft echter waren de Bel gen nergens meer. De vloeiende combi naties waren volkomen verdwenen en daarvoor in de plaats stelden zij een moeizaam opbrengen van de bal naar hun aanval. Bij Nederland was juist de tweede helft het beste deel en dit heeft wel de doorslag gegeven voor de royale revanche van de op 30 april te Antwer pen geleden nederlaag. Nu werd het 106 voor oranje. Het begon allemaal nogal sensationeel. Na de eerste mislukte Nederlandse aan val plukte de Belg Hugens de bal bij de lijn tussen twee oranjehemden vandaan en schoot van deze plaats af het eerste Belgische doelpunt in de mand. Deze snelle treffer inspireerde de gehele Bel gische ploeg. Zij speelde weliswaar niet altijd volgens het boekje, waardoor onze aanval het nogal wat moeilijk had, maar hun reacties waren toch steeds sneller. Vooral in de aanval hadden de rode duivels hier plezier van, want meer dan eens greep een Nederlandse hand te laat naar het leer. Dat kwam ook omdat de Belgen het spel geheel open gooiden ;en het a any&ls vak' volledig gebruikten. Hier door. Vielen nogal eéns gaten, maar on zuiver schieten voorkwam erger. In de Nederlandse aanval was de organisatie nogal eens zoek, maar toch lukte het Bos om van afstand de gelijkmaker te scoren. Eveneens van afstand scoorde Saerens na enkele minuten weer voor de Belgen. De fraaiste treffer van de wedstrijd bracht Van Lunteren toen ter wereld. Hij schoot in volle ren, zijn tegenstander op de hals, de bal door de korf, na uitste kend aangeven van Ida de Vries. Fel veerden beide ploegen na deze treffer op, om een voorsprong te forceren. Onze de fensie nam daarbij iets te veel risico, Vooral Van Lunteren die zo'n blunder maakte dat niet alleen zijn tegenstander vrij onder de korf kwam maar ook zijn medespeler. Het was toen voor Van der Velde geen kunst om België op 23 te brengen. Enkele minuten later nam Van Ekelen revanche door de stand weer in evenwicht te brengen. Maar het kon niet op, want mevrouw M. Coppens gaf België opnieuw de lei ding. Nederland had deze achterstand snel kunnen wegwerken als men niet tot driemaal toe een strafworp had gemist. Hierdoor duurde het tot een handvol se conden voor de rust voordat Tiny Dieter- man tegen de verhouding in de gelijkma ker tot stand bracht. In de tweede helft leek een geheel an dere Nederlandse ploeg in het veld te staan. De Belgen werd het tempo opge drongen, een tempo dat hun kennelijk niet zo best lag en waardoor de vaart uit hun ploeg ging. Oranje nam het initiatief en dit leidde al vrij snel tot wanhoop, in de Belgische defensie. Bij een der aanval len wist Van der Velde mets anders te doen dan Korporaal op ongeoorloofde wijze een schietkans te ontnemen. De strafworp die Korporaal hiervoor kreeg werd echter toch een treffer. België was zijn schot volkomen JoyijV Dat werd ondermeer duidelijk toen zij tot driemaal toe een strafworp kregen toegewezen en allen misten. Dit had de AMSTERDAM (ANP) De acht rebellen uit de Ronde van Neder land zijn door de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNVVU) geschorst voor de tijd van zes maanden, waar van vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De schorsing is opgelegd ingaande 20 mei en loopt tot en met 19 juni. De betroaken wielrenners Piet Rentmeester, Piet Damen, Coen Niesten, Martijn van Overveld, Jan Hugens en Hein van Breenen, als mede de Italiaan Coletto en de Belg Roger Baens werden in de vijfde etappe van de Ronde wegens wan gedrag uit de strijd verwijderd. Zij hadden zich op de brug bij Wester voort door een afzetting van wieier- officials en leden van de Rijks politie heengevochten terwijl de wedstrijd geneutraliseerd was. Wat de straf van de beide buiten landse beroepsrenners betreft is het besluit van de KNWU doorgegeven aan de nationale bonden en de In ternationale wielerfederatie. (De straf verbaast ons. Wat in die vijfde etappe van de Ronde van Ne derland gebeurd is, had gestraft moeten worden met uitsluiting voor het gehele seizoen. De manier namelijk waarop het gezag van de wedstrijdcommissaris- sen werd aangetast, de manier waar op de wielrenners gedreind hebben „alles kort en klein te zullen slaan" en de manier waarop zij zich tegen over de buitenwereld in casu de Rijkspolitie gedragen hebben heeft de wielersport in vele ogen in haar e"r aangetast. En dan een deraelük lichte straf. DE KNWU vraagt er kennelijk om nog eens vaker in haar eer aange tast te worden... Red.) Eigen nieuwsdienst ROTTERD AM. De ploegleider van df1 Kor»:*ik'iike Nederlandse Wie'renunie Klaas Buchly heeft reeds vijftien ren ners geselecteerd, uit wie hij de Ne- der'andse ploeg van twaalf man voor de Ronde van Frankrijk zal samenstel len. De vjiftien renners zijn Ab Gelder mans Jo de Haan, Jo de Roo. Martin van der Sipf Lah^ve, Dick Ent- hoven, Michel Stolker. Piet van Est, VEc*Jaan Kor^te" Bas Ma liepaard, Anton van der Steen, Piet Rentmeester, Piet Damen en Coen Nies ten. Het negende doelpunt van net Neder landse korfbaltwaalftal in de strijd tegen de Belgen is zojuist gemaakt. De vreugde in de vaderlandse gelederen is groot. Links Van Lunteren, die de treffer heeft gefabriceerd. ommekeer kunnen zijn, maar nu kwam deze juist aan de andere kant doordat Cees van Lunteren de stand zelfs naar 7—4 schoot. Het veerde echter nog even fel op na een doelpunt van Van Hove. De ploeg leek weer meer mans te zijn. Dat onder vond vooral onze verdediging die handen vol werk kreeg om de snelle acties van F. Bal en R. Hugens onder de kniet te krijgen. Er ontstonden enkele goede kan sen voor de Belgen, maar onzuiver schie ten stond succes in de weg. Uit een klei ne kans achter de paal scoorde Munni- kes 85 en toen Bos met een „uitgekook te" schijnbeweging vlak onder de mand de bal in de korf tikte gaf België zich volledig over. Wel scoorde mevrouw De vocht nog 95, maar even voor het einde zorgde Korporaal voor de dubbele cijfers: 106. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. Vooral voor de hoofdklasse A is de regen, die gisteren vele tenniswedstrijden verstoorde, be denkelijk. Er werd immers maar één wedstrijd uitgespeeld: Leimonias won in Hilversum met 65. De andere wed strijd, D.D.V.Thor/RW werd gestaakt bij een verrassende achterstand van 25 voor de Haagse club, de kam pioenen van vorig jaar. Het bedenkelijke is dat zowel van Lei monias als van Hilversum de sterkste spelers (Maris en Van Eijsden) door internationale wedstrijden nog maar weinig beschikbaar zullen zijn. Aan D.D.V. en Thor/RW is, zo vernemen wij, het verzoek gedaan om de partijen van deze spelers op een werkdag te spelen. De aanvoerders van deze clubs staan hier echter afwijzend tegenover. In wezen klopt dit met het besluit van de competitie-commissie om geen uitstel voor internationale wedstrijden meer te verlenen. De verzwakking van de ploe gen van Leimonias en van Hilversum maakt dus het beloop van de hoofd klasse ongewis. Hilversum-Leimonias Te Hilversum, in de wedstrijd Hilver sumLeimonias, heeft Maris weer ge wonnen van Van Eijsden, opnieuw in twee sets (62 64). Leimonias miste Fredy Marinkelle. Joyce Marinkelle kon het niet bolwerken tegen Henny van Rijn. Schneider had veel moeite met Scholz. Hij won de eerste set op het tiende setpunt met 97, de tweede met 86. Lichtelijk verwonderlijk was het opstellen van Joyce Marinkelle en Ma- ris op de tweede plaats in het gemeng de dubbel. Bii D.D.V. Thor/RW won Marian Moritz in twee sets van de nationale kampioene mei. Weurman (97 61). In de hoofdklasse B werd geen van de vierwedstrijden afgespeeld. Quick (Nijm.) kan zich met de 6—2 op Hil- verheide gevoeglijk als kampioen be schouwen. Hilversum-Leimonias 56 Herenenkelspel: Van Eijsden verl. van Maris 26 46; Scholtz verl. van Schneider 7—9 6—8; Bijker versl. v. d. Kwast 6—3 62; Frederikse versl. v. d. Weg 64 6—3. Damesenkelspel: mej. v. Rijn versl. mej. J. Marinkelle 4—6 6—2 6—1; mej. v Nus verl. van mej. Kramer 68 57. Herendubbel spel: Van Eijsden en Frederikse verl. v. Ma- ris en Schneider 26 36; Scholtz en Bijker versl. v. d. Kwast en v. d. Weg 61 6—3. Damesdubbelspel: mej. Van Rijn en mej. Van Nus verl. van mej. J, Marinkelle en mej. Kramer 4—6 6—8. Gemengd dubbelspel: mej. v. Rijn en Van Eijsden versl. mej. Kramer en Schneider 6—2 6—3; mej. v. Nus en Frederikse verl. van mej. J. Marinkelle en Maris 36 36. DDVThor/RW 5—2 (gestaakt) Herenenkelspel: Stradmeyer verl. v. Kara- moy 16 79; Kuijpers versl. F. Koerts 61 62; Leistikov verl. v. Dominicus 16 68; Heyblom versl. Bruininga 68 64 62 Damesenkelspel: mej. Moritz versl. mej. Weurman 9—7 6—1; mej. Pieksma versl. mej. Ferir 64 6—2. Herendubbelspel Stradmeyer-Kuijpers tegen Karamoy-Koerts gestaakt bij 75 4—6; Nolten-Heyblom tegen Dominicus-Bruininga gestaakt bij 1—6 52. Damesdubbelspel: mej. Moritz en mej. Pieks ma versl. mej. Weurman en mej. Ferir 6—1 6—3. Ronde van Italië TARENTE (ANP). De Nederland se beroepswielrenner Piet van Est is winnaar geworden van de achtste etap pe van de Ronde van Italië, waarin hij uitkomt voor de ploeg van wereldkam pioen Rik van Looy. Piet van Est was betrokken bij een ontsnapping, die aan zeven renners ge lukte. In de sprint versloeg hij drie Bel gen, een Fransman, een Spanjaard, een Italiaan. Door deze zege steeg Van Est van de 62e naar de 41e plaats in het algemeen klassement. In de zevende etappe had Stolker reeds de sprint gewonnen van een gro te groep renners, die op drie minuten achter de kopgroep binnenkwam. De uitslagen waren: Zevende etappe: 1. Suarez (Sp.) 221 km. in 6.09.27; 2. Van Looy (B.) 6.11.19; 3. Sorge- loos (B.); 4. Conterno (It.); 5. Massignan (It.); 6. Fischerkeller (Did.); 7. Gaul (Lux.); 8. Anquetil (Fr.); 9. Pambianco (It.); 10. Rostollan (Fr.); 17. Stolker, 6.14.05; 29. Piet van Est, 6.14.17. Achtste etappe: 1. Piet van Est, 237 km. in 6.36.09; 2. Stablinsky (Fr.); 3. Bono (It.); 4. Schroeders (B.); 5. Galdeano (Sp.)6. Couvreur (B.7. Van Tongerloo (B,); 8. Pellicciari (It.) 6.39.14; 9. Rik van Looy (B.) 6.44.15; 10. Bailetti (It.); 33. Stolker, 6.45.13. Algemeen klassement: 1. Van Tongerloo (B.) 36.21.11; 2. Suarez (Sp.) op 2.48; 3. Fischerkeller (Did.) op 3.02; 4. Balmanion (It.) op 3.25; 5 Anquetil (Fr.) op 4.44; 6. Conterno (It.). Van Looy (B.), Gaul (Lux.) en Junckermann (Did.) op 4.55; 10. Rostol lan (Fr.) op 5.08; 15. Stolker, op 6.59; 41. Piet van Est, op 16.43. V oetbalsurprise WENEN (ANP) Oostenrijk heeft zaterdagmiddag voor 90.000 toeschouwers In het Prater-stadion te Wenen het Engelse voetbalteam, dat sedert 8 oktober in acht interlands ongeslagen bleef, een verrassende nederlaag toegebracht: 31. De Engelse nederlaag is ten dele te wijten aan grove fouten van de ver dediging. Al in de tweede minuut strafte linksbinnen Hof zo'n fout af (10). Wel scoorde Jimmy Greaves, de briljante Engelse binnenspeler, na een kwartier de gelijkmaker, doch de Oostenrijkse rechtsbuiten Nemec zorgde er toch voor dat zijn ploeg bij de rust een voorsprong (21) had. Een tiental minuten voor het einde scoorde linksbinnen Senekovitsch het derde Oostenrijkse doelpunt. Stellig heeft Oostenrijk, dat dit seizoen ook België <2x), Schotland, Rusland, Spanje en Italië versloeg, een bijzonder goede wedstrijd gespeeld. Sedert 1936 had het team geen overwinning op Enge land meer behaald. In een wedstrijd voor groep 1 van de strijd om het wereldkampioenschap heeft Zweden gisteren te Stockholm met 40 gewonnen van Zwitserland. De stand in deze groep luidt nu: Eigen nieuwsdienst ÜARIJS Pietrangeli, die reeds twee jaren achtereen kampioen op de harde banen is, was ook dit jaar fa voriet voor de titel van de internatio nale Franse tenniskampioenschappen. Onbedreigd kwam hij in de finale en er wachtte hem de kans om een pres tatie te leveren, die nog geen enkele speler na de oorlog had bereikt: het winnen van het kampioenschap voor de derde achtereenvolgende maal. De andere finalist, de 23-jarige Span jaard Santana had het moeilijker dan hij gehad. Santana boekte prachtige overwinningen op Emerson en Laver die hnn „hard-hitting" door de uiter mate trage banen van Roland Garros geremd zagen. Tegen Pietrangeli ech ter, de grootmeester op deze banen de meer ervaren speler in zware fi nales, zou Santana het niet kunnen bolwerkendacht men daarna. Mogelijk was Pietrangeli zich te veel bewust van zijn kunnen, technisch en moreel. Mogelijk verloor hij daórdoor van de Spanjaard. Hij won de eerste set, kwam twee sets tegen één, liet de vierde uit achterstand lopen en verloor de vijfde, verloor óók zijn titel. Met 46 61 36 60 62 zette Santana de kroon op zijn werk. Deze overwinning brengt hem ineens in de toD van tennis on harde banen. Of hij echter de Australische vaart op gras, in Wimbledon, zal weerstaan, is nog een zeer open vraag! Eenzijdige damesfinale Een teleurstelling was de eindstrijd van het damesenkelspel. De kleine Mexicaan se Yolanda Ramirez was zozeer beneden haar normale vorm, dat de Britse Ann Haydon binnen drie kwartier met 62 61 won. Bij de vijf sets van het heren enkelspel was er al ondanks de verras sende zege van Santana weinig sfeer ge weest, deze ontbrak nu helemaal. De fore hand van de Mexicaanse faalde, haar service leed onder herhaalde dubbele fouten. De Engelse speelster had de bal slechts in het spel te houden. Zij deed dit zeer tactisch, zonder haar gebruikelijke ris kante aanvalsspel. Nerveuser nog dan Ramirez, begon zij heel zwakjes. Zij kwam op 02, om toen met zes achtereenvolgende games de set te win nen. Precies zo ging het in de tweede set: van 01 wéér zes games achtereen. Een povere finale. Voor de winnares was er de voldoe ning dat zij, die reeds zo vaak in finales van grote toernooien kwam (ook in ta- Zweden Zwitserland België 6—0 6—7 3—3 Eigen nieuwsdienst Op deze eerste competitiedag voor de pro motie naar de hoogste afdeling in het Hand- balverbond was de start voor de beide kam pioenen uit West B wel zeer fraai. Zowel bij de dames als bij de heren moesten de feitennis, waarin zij uitblonk) eindelijk de eerste grote titel op haar naam heeft gebracht. In een toernooi, waarin een Hard, een Bueno, .een Kormoczy en een Truman werden uitgeschakeld; Dubbelspelen De eindstrijd van het herendubbelspel (een Australische affaire) bracht een on bedreigde overwinning van Emerson en Laver op Mark en Howe 3—6 61 61 6—4. In het damesdubbelspel was er geen finale Bueno en Hard gaven de partij gewonnen aan de Zuid-Afrikaanse com binatie Reynolds en Schuurman, omdat Bueno een aanval van geelzucht heeft en de eerste weken niet zal/kunnen spelen. Gemengd dubbelspel, Eindstrijd: mej. Hard en Laver versl. mej. Puzejova en Javorski (Tsj. SI.) 60 26 63. lyrARIA BUENO die als no 1 op Ivf (je wereldranglijst van de tennisspeelsters staat, heeft geen gelukkige tijd. In de kampioen schappen te Parijs won zij geen enkele titel. Zij werd verslagen in het damesenkelspel in twee sets door mevr. Kormoczy, zij leed een nederlaag in het gemengd dubbel spel, zij moest zich tenslotte vóór de finale van het damesdubbel spel wegens een aanval van geel zucht terugtrekken. Mogelijk is het een (schrale) troost voor de Wimbledon-kam- pioene dat aan die ziekte ook de nederlagen in enkel en gemengd te wijten zijn en dus niet aan een teruglopen van haar spelvorm. Zij zal nu enkele weken rust moeten houden. Haar engagemen ten kan zij daardoor niet nakomen. De kans, dat zij voor Wimbledon weer in orde zal zijn, is echter groot. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Walter Hollandia heeft door een overwinning, zaterdag middag op Duindigt, zijn goede voorne mens bevestigd. Het is een paard van waarschijnlijk buitengewone klasse, maar vaak verspeelde hij overwinnin gen door te grote heftigheid. Ditmaal ging hij rustig aan de kop weg en het gezelschap van Victrix V verontrustte hem niet. Toen Victrix V zelf werd uit geschakeld, bleef Walter hard door gaan aan de kop en Qui Suit bedreigde hem niet sterk. De rennen waren alle drie zeer goed. Sultan won als voorproefje van de Der by heel gemakkelijk van Alofi en Peter Pan, die wat laat naar voren kwam. Pe- tina vond eindelijk de kracht om eens door te zetten, nog wel op de 1800 me ter. Haar jonge jockey Szegner hield haar in de groep en slaagde er in Pe- tina's sprint gaaf te houden. Sandy had lang geleid, profiterend van een heel gunstige start, maar hij hield het niet. Zijn stalgenoot Sporting Life liep welis waar een voortreffelijke ren voor zijn doen, maar zijn gevreesde kracht kon hij toch niet ten volle ontplooien tegen het einde. Fairey Maid tenslotte won gemakke lijk van Country Girl in de laatste ren. Patachou deed hier weer heel nukkig aan de start en MacCarrithy had alle moeite om althans in het zadel te blij ven. De tweedaagse badmintonwedstrijd tussen Nederland en West-Duitsland, die het afgelopen weekeinde te Amsterdam werd gehouden, is in een zege van 27 geëindigd voor de Westduitsers. Eigen nieuwsdienst HEEMSTEDE. In Heemstede op het terrein van H.B.C. kwamen de handballende dames en heren van Oostenrijk op bezoek. Evenals twee jaar geleden te Wenen wisten onze meisjes een verdiende zege (52) te behalen, maar de heren, die te Wenen met slechts twee doelpunten verschil verloren, moesten een zware neder laag incasseren: 1226. Het begin bij de dames was verras send, want al binnen de minuut trof een volkomen houdbaar schot van verre af stand van Nel van Hooff doel. De zeer goede doelverdedigster Grete Kuntzel verwachtte dit zeker niet, maar het was dus 10. Nederland bleef sterker, was vaker voor het doel dan de Oostenrijkse meisjes, maar het spel werd te kort ge houden. Men liet de bal het werk niet doen en enkele kansen werden daardoor niet benut. Pas in de elfde minuut kwam de gelijkmaker uit een strafworp en de bekende Helene Hoffer onze speelsters waren al vorig jaar bij de wereldkam pioenschappen gewaarschuwd schoot onberispelijk in. Ze buitte een foutje in de verdediging handig uit, ze kan links zowel rechts passeren, en het was 21 voor Oostenrijk. Toch kwam de rust met gelijke stand, want Tjits de Groot, die vaak remmend speelde, schoot van ver in. Na rust werd zij vervangen door Leni Opveld, een gro te verbetering, want het werd spoedig 32, even later 42, en 52, alle van haar hand. Oostenrijk kreeg nog een kans op de verkleining van de achter stand, maar Helene Hoffer schoot dit keer de toegestane strafworp naast. De herenwedstrijd werd een teleur stelling, hoewel fcet spel voor rust en de stand 10—5 zo'n "groot verschil niet deed kampioenen uit West A het onderspit delven I verwachten. Vooral onze verdediging en vooral die eerste winstpunten zijn ih deze halve competitie uiterst belangrijk. In Poeldijk in het Westland wonnen de da mes van Verburgch met 43 van het Am sterdamse Amstel en het ene puntje verschil was er ook al bij de rust (3—2). In Rijswijk verloor het Haarlemse Rapiditas van Animo en hier bedroeg het verschil vier goals, 139. In Arnhem probeert ESCA voor de zoveel ste maal het hoofdklasseschap te heroveren. Het is al eens een jaar hoofdklasser geweest en de eerste wedstrijd met groot verschil over Jahn II uit Stadskanaal gewonnen (15 9), toont hun sterkte. We zien ESCA dan ook dit keer weer hoge ogen gooien, al is het natuurlijk nog vroeg om al aan voor spellingen te gaan doen. was veel te zwak en het gebrek aan con ditie en snelheid van de gehele ploeg, en vooral niet te vergeten een zwakke techniek, doen ons, wanneer men op de ze wijze doorgaat, het ergste vfezen. Ook de tegenstander heeft een inzinking meegemaakt, maar is hard op weg, als ze er al niet zijn, om daar bovenuit te komen. Spelers als Steffelbauer en Weinhappl hebben we nu eenmaal niet in ons land; hun manier van spelen werkt aansteke lijk voor de gehele ploeg, zo'n figuur mist onze nationale ploeg. Zoals reeds gezegd ging het nog wel voor rust; in de twaalfde minuut be sloot Maas een van de weinige aanval len met een goed schot en het was toen 33. Via twee strafworpen en een goal van Wittekoek kwam de rust met een stand 105 voor de bezoekers. Maar in de tweede helft gingen de Oostenrijkers pas goed spelen; het tem po dat toch al vrij hoog lag, werd ver hoogd, en -vooral de reeds genoemde Steffelbauer was op sommige momen ten onze gehele verdediging de baas O. i. te laat werd Mastenbroek in het doel vervangen, hij kon de lawine niet tegen houden en deed er op het laatst niets meer aan. In onze voorhoede was alleen Jan Koelemans die het hoofd koel hield, en met enkele goede treffers de achter stand steeds verkleinde, maar veel baat bracht het niet. Met de regelmaat van een klok kwamen de Oostenrijkers te rug en er was geen redden meer aan. Het was een harde wedstrijd, vaak van beide kanten, maar de Duitse scheidsrechter Hans Beier had er goed het oog in. Kanonnier Steffelbauer schoot negen maal in de roos, middenvoor Weinhappl deed dat viermaal. Jan Koelemans was de beste schutter aan onze zijde; zes maal hadden zijn schoten succes en Robby Hofland noteerde drie treffers. MüNCHEN (ANP) De Nederland se judoploeg heeft gisteren in München een overwinning behaald op Duitsland. De eindstand van de ontmoeting was 33, maar de punten (25—20) gaven de doorslag in het voordeel van Nederland. De uitslagen waren: Lichtgewicht: Van der Mortel (Ned.) won op punten van Haas (Duitsl.); Schlecht (Duitsl.) won door een been worp na 3 min. 12 sec. van Wolfs (Ned.); Romenat (Duitsl.) onbeslist tegen Bon te (Ned-). Middengewicht: Hofmann (Duitsl) won op punten van Mackaay (Ned.); Es- sink (Ned.) won door een heupworp na 1 min. 42 sec. van Trader (Duitsl.); Pa- tuch (D.uitsl.) onbeslist tegen Schafer (Ned Metzlur (Duitsl.) won op punten van De Lange (Ned.). Zwaargewicht: Sinek (Duitsl.) onbe slist tegen Van Ierland (Ned.); Geesink won na zes seconden van Ehler (Duitsl.) Reiter (Duitsl.) onbeslist tegen Dade- ma (Ned.). De uitslagen luiden: Baron Harvestprijs 1. Yolige Miss (A Th Knijnenburg) 1.31.3., 2. Double Six, 3. Zus van Spencer Gay. Toto w.: 5,80, pl. 1,40, 1,50, 1,40, gekoppeld: 4,10, cov. 5,20. Belindaprijs. 1. Zegerus Th Hollandia (W. H. Geersen) 1.27.3., 2. YY Hanover, 3. Va- leur. Toto w.: 2,00, pl. 1,20, 2,10, 2,60, koppel: 5.20, cov.: 5.80. Bella Nortonprijs. 1. William Hanover K (Ph. Knijnenburg) 1.27.3, 2. Xessidor, 3. Why Not. Toto w.: 2,10, pl. 1,40, 1,70, 2,30, koppel: 3,60, cov.: 3,70. Bemindeprijs. 1. Walter Hollandia (W. H. Geersen) 1.23.3., 2. Qui Suit, 3. Harley. To to: w. 1.70; pl. 1.20, 1.40, koppel 2.50, cov. 2.50. Benna Dosaprijs. 1. Volann Erebus (H C ten Hagen) 1.25.7., 2. Victor Hanover, 3. Va ja Con Dios. Toto: w. 3.10, pl. 1.70, 2.30, 8.80, koppel: 4.50, cov. 6,50. Windsor Ladprijs. Ie afdeling. 1. Sultan (A. W. van Dijk) 1.57., 2. Alofi, 3. Peter Pan. Toto: w.: 2.60, pl. 1.10, 1.10, 1.30, kop pel: 4.50; cov.: 4.2e afdeling. 1. Petina (J. Szegner) 1.58.6., 2. Good Books. 3. Spor ting Life. Toto: w. 28.90; pl. 4,90, 2.90, 5.r kopoel: 9.50, cov. 5.50. Bleinheimprijs. 1. Fairey Maid (F Del- brassinne) 1.24.4., 2. Country Girl., 3. Mael strom. Toto: w. 3.40; pl. 1.40, 3.70, 3.20, kop pel: 9.10, cov.: 11.70. Totale omzet 65.131,50. ALKMAAR Het spannendste nummer in Alkmaar werd gisteren uitgevochten tussen drie paarden. Er zouden er in de Zonne bloemprijs vier van start gaan, maar Wiebeline Wip weigerde te vertrekken. Tommei D, Urma Norton en' Vanadis gaven elkaar niets, toe in een race, die uitermate boeiend was. De paarden kwamen zij aan zij de laatste bocht uit en stormden gezamenlijk op de finish af, waar Vanadis van Nottelman na een sterke eindspurt zijn klasse met een fraaie zege bevestigde. Andere Noordhollandse successen boekte pikeur Strooper met Ydolius en Victory Queen. Ook pikeur Oosting zorgde voor twee overwinningen. Young Momenal hield op het laatste rechte eind Yasmine in de Anjerprijs van de zege af en Zuleika klopte tot veler verrassing in de Papa- verprijs de favorieten Zamboni en Zita Belwin waarvan de laatste overigens nog op de tweede plaats beslag kon leggen. Bij de amateurs leed favoriete Yli- notte een verrassende nederlaag. Het paard ging van de benen toen X Olo- gie M met een tussensprint van Ylinot- te wegstoof. X Mieke Hollandia van Geersen volgde goed maar zag toch geen kans meer X Ologie M van de ze ge af te houden. De uitslagen luiden: Rozenprijs. 1. Ydolius (P. Strooper) 1.33.4: 2. X Moquette Hanover; 3. X Malia Hanover. Toto: w 2,-, pl. 1,40, 2.30; gekoppeld 5,10; cov. 4,20. Anjerprijs. 1. Young Momenal (J. Oosting) I.29.9; 2. Yasmine: 3. Ylbode B. Toto: w 3,40; pl. 1,50, 1,40: gekoppeld: 3,90; cov.: 3,50. Papaverprijs. 1. Zuleika (J. Oosting) 1.31.1; 2. Zita Belwin: 3. Zonneglans. Toto: w. 4,60: pl. 1,70. 4,20, 2,80; gekoppeld: 16,40; cov.: 7,40. Margrietprijs. 1. Qui Suit (M. W. M. Lan ge) 1.27.3; 2. Xavero; 3. Vico BS. Toto: 3,-; pl. 1,70 2.50; gekoppeld: 11,30; cov.: 8.40. Madeliefjeprijs. 1. Yvonne Heny (J. van Leeuwen) 128.4: 2. X Straal W; 3. Xanno Hanover. Toto: w. 4,70; pl. 1.10, 1,10, 1,10: gekoppeld: 16,10: cov.: 2,90. Zonnebloemprijs. 1. Vanadis (A. R. Nottel man) 1.25.1; 2. Urma Norton: 3. Toomel D Toto: w. 1,20; pl. 1,10, 1,10; gekoppeld: 1,90; eov.1,60. Lelieprijs. 1. X Ologie M (G. v. d. Wal) 1.28.5: 2. X Mieke Hollandia; 3. Veralynn Maire. Toto: w. 3.80: pl. 2,50, 3.20; gekop peld: 12.70; cov.: 3,90. Korenbloemprijs. 1. Victory Queen (P. A Strooper) 1.26.1; 2. Victor Emanuel: 3. Tra- bant. Toto: w. 4.70; pl. 1,70, 1,40, 1,70; ge koppeld: 11,90; cov.: 4.30. Totalisator-omzet 100.040.50. Eigen nieuwsdienst LISSE. De Nederlandse springruiters hebben gisteren tijdens het door de hard- draverijvereniging Llsse en Omstreken ge organiseerde concours-hippique de landen- wedstrijd van België gewonnen. Het is een dubbel succes voor onze land genoten geworden, want nadat de juniores het spit hadden afgebeten, kwamen later op de middag ook onze senior-ruiters met een overwinning uit de strijd. En dit terwijl wij niet meer de beschikking hebben over Bertie Uytcndaal en Harry Wouters van den Ouden- weyer die naar het buitenland zijn vertrok ken. Aan deze landenwedstrijd was in de mor genuren voor beide categorieën een selectie- proef voorafgegaan, waaruit tenslotte bij de juniores vijf en bij de seniores zes combina ties voor elk land werden geklasseerd. Bij de juniores gaven de combinaties van beide landen elkaar weinig toe. De beste prestatie werd geleverd door de jeugdige A. Seynave (België) met Bartender, die in de eerste manche vier fouten maakte en m de tweede foutloos rondkwamen. Bij de Neder landers kwam Hans Brugman met Phaffy tot de beste verrichting met een soortgelijke prestatie. Deze twee ruiters werden ex aequo eerste geplaatst. In de tweede manche reden de Neder landse juniores bijzonder goed; er waren zelfs drie foutloze parcoursen, zodat aan de in de eerste manche verkregen acht straf- punten niets werd toegevoegd. Het gevolg was dat de Nederlandse juniofes met 8 te^en België met 16 straf punten de wedstrijd wonnen. In het troostspringconcours voor juniores eindigden vier combinaties met 0 fouten. Het waren mej. F. Thiry met Lilas Blanc en J P. Musette met Pontus Hill voor België en Laurens van Drogenbroek met Jussuf en Bop van Heyst met Bambino voor Nederland. De strijd bfj de seniores was bijzonder spannend. In de eerste ronde eindigde de Nederlandse equipe foutloos, terwijl de Bel- gen tot drie strafpunten kwamen. Bij de Nederlanders zagen we foutloze parcoursen van J. Gruppelaar met Incompris, Tj. Velstra met Charmante, T. Timmer met Rebel en J. Maathuis met Tuscarora. In de tweede manche nam de spanning toe. Slechts veteraan J. Gruppelaar met Incompris bracht het opnieuw tot een fout loos parcours en hij won daarmede tevens de individuele wedstrijd. Ook Irene Jansen bracht Icare F II in de tweede manche fout- loos rond. In die zelfde ronde kwamen bij de Belgen mevrouw Frohmann met Pourquoi en G Hernalsteens met Duncan foutloos rond, maar de verrichtingen van de andere combinaties vielen in het voordeel van Nederland uit. Tjeerd Velstra met Char mante en Tony Timmer met Rebel lieten ieder vier fouten aantekenen. In het tötaalklaësemerit wonnen deze tweemaal vier strafpunten het van de elf strafpunten welke voorde- Belgen werden genoteerd, zodat chef d'equipe Leb Uijten- daal na het Wilhelmus de bokaal voor Ne derland in ontvangst mocht nemen. MODESTO (ANP) Voor de tweede maal in acht dagen heeft een Ameri-. kaanse atleet een opzienbarend wereld- record gevestigd. Precies een week na dat zijn landgenoot George Davies in het middelpunt van de belangstelling had gestaan door het wereldrecord pols stokhoogspringen te brengen op 4.83 me- j ter kwam de verspringer Ralph Boston tijdens wedstrijden in Modesto tot een. prestatie van 8.24 meter, waarmee hij zijn eigen wereldrecord met drie cen timeter overtrof. „Rubberbal" Boston was zaterdag in voortreffelijke vorm. Slechts bij eëti van zijn sprongen bleef hij onder de acht meter en dan nog slechts drie centimeter Behalve de 8.24 meter maak- te hij nog sprongen van 8.17 meter en 8.18 meter Boston verklaarde na afloop, dat dit nieuwe record niet lang stand zal hou- den: „Binnenkort komt iemand als ik het niet ben is het een ander nog verder. Wé zijn nog lang niet aan de grens van het menselijk kunnen." De Roemeense Yolanda Balas, we- reldrecordhoudster hoogspringen, bleef zaterdag tijdens wedstrijden in Boeka rest met een sprong van 1.88 meter slechts een centimeter onder haar eigen record. Tijdens wedstrijden in Hertfordshire heeft de Engelse kogelstoter Arthur Rowe de beste Europese prestatie van het seizoen tot nog toe verricht. Hij stootte de kogel 18.70 meter ver. Rowe is met een worp van 19.11 meter Euro pees recordhouder. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. De favorieten bleven trouw op de koersen in Groningen. Niet minder dan vijf van de acht door ons getipte dravers gingen als winnaar door de finish en ongetwijfeld was daar een zesde bijgekomen als de grote kans hebber Radbout in de Clarinetprijs zijn positie niet verspeeld had door een ga lop waardoor hij werd uitgeschakeld. Sunny Williams kon hiervan profiteren. De uitslagen luiden: Tamboerprijs. 1* Youki Akit (J. Wagenaar jr) 1.31.4., 2. Yellow Girl. 3. Willem 3. To to: w 4,10, 2,10, 9,40, 3,70, koppel: 9,70: cov.: 21.40. Klaroenprijs. 1. Y Zella (K Kramer) 1.29.7., 2. Yveline, 3. Witvoet. Toto: w. 3.40, pl. 1,50, 1,70, 2.90, koppel: 4,10: cov.: 4,50. Pistonprijs. 1. Zombro Pluto <B U de Jong) 1.27.9., 2. Zilverreiger S, 3. Zephyr Scotch. Toto: w.: 2,10, 1,20, 1.20, 1.60; kop pel: 2.90; cov.: 3.80 Trombonepiijs. 1. Xiphias W. (J. Wage naar jr) 1.26.8., 2. X. B. 2, 3. Xi S. Toto: w.: 3,70, pl. 1,90, 1,30, koppel: 5,60; cov.: 5.50 Gruno's Postharmonieprijs. 1. Walter Plu to (H. Tuzee) 1.26.7., 2. Titus Saint. 3. Tur- dus Musica S. Toto: w.: 3.60; pl. 2.30, 5.90; koppel: 45.20: cov.: 9.10. Saxophoonprijs. 1. Vuurgoudhaantje S (J. Wagenaar jr) 1.26.2. Untrpid, 3. Uiver S. Toto: w.: 3,60, pl: 2,10, 2.50: koppel: 9 40: cov.3.30. Clarinetprijs. 1. Sunny Williams (A. G Heskes) 1.23.7., 2. UferloopeT S, 3. Soren- to. Toto: w. 3.60: ol. 2.20, 2.20; koppel: 13.50; cov.: 5.20. BombiM'-innHis 1 Washington (J. Wage naar jr.) 1.29.4., 2. Willemarie GS, 3. Tu Ciel d'Or. Toto: W. 2.30; pl. 1.50, 1.90; kop pel: 4.30; cov.: 3.10. r Totalisator-omzet f 65.924,50. EMMELOORD Bij de koersen in Emmeloord heeft Wageriaar jr. weer driemaal als eerste zijn paard aan de eindstreep gebracht. Met Y Kitty's Zoon won hij zonder overhaasting in twee heats en met de rappe Radbout kon hij voor Toomel D blijven en ook voor Sorento, die Duin digt vaarwel heeft gezegd en nu in het noorden opereert. Kooyman begint met zijn jonge paar den vorm te krijgen: nu won bij met X Moquette Hanover de eerste koers, wat uitermate verrassend was. De uitslagen lutden: Wieraprijs: 1. X Moquette Hanover (Th. H. Kooyman) 1.33; 2. Zizl's Juweel; 3. Zuiden, wind. Toto: w. 20.30: pl. 3.20 1.90 1.50; ge koppeld 29.40; cov. 4.40. Dianaprijs: 1. Y Kitty's Zoon (J. Wage naar jr.) 1.30.3; 2. Yrma Dunst; 3. Young Six. Toto: w. 1.70; pl. 1.60 2.90; gekoppeld 5.80; cov. 4.60. 2de heat: 1. Y Kitty's Zoon (J. Wagenaar ir.) 1.30.3; 2. Yrma Dunst; 3. Witvoet. Toto: w. 1.20: pl. 1.10, 1.10; gekoppeld 2.60; cov 2,40. Solidoprijs: 1 Y Y V (J. K. v. d. Veen) 1.29.2: 2. Xalisko; 3. Vink S. Toto: w. 9 60- pl. 2.60 2; gekoppeld 9.B0; cov. 2.40 Noblesseprijs: 1 X Hanover (A. S. Tesse. laar) 1.28.4; 2. Xylon S: 3, Trabant. Toto- w 2.60; pl. 1.80, 1,90; gekoppeld 10.10; cov. 4,50. Ma,d"n"a|>„rijI,: 1 Radbout (J. Wagenaar I1-! 1-27.2; 2. Toomel D; 3. Sorento. Toto- w 1.70: pl. 1.30, 1.30; gekoppeld 2.80; cov 2 Totahsatoromzet 17.189.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7