half zwaar Bög€H koelkasten Nereus nog eenzaam aan de top dubbel lekker Rillandia kan zich volgende week van degradatie redden Zeeuwse K.N.V.B. selectie elftallen duelleerden Jubilerend Tjoba gelijk met Zeeuws twaalftal Maandag 29 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD NIEUWDORP IN 4A BUITEN GEVAAR Rillandia door Sprang na rust overspeeld3-6 Smerdiek sterker dan Dinteloord2-1 J agersf ontein" bij De Schelde W.H.S. bestaat 30 jaar Zeelandia I in 2B leider Zeeuws zaterdag elftal opgesteld Sportmiddag van jongensclubs FOLKESTONE KREEG NIEUWE BURGEMEESTER Beiaarden van Grij pskerke waren uit Wielerwedstrijd in Kapelle Zeeuwse blinden kregen lezing over Deltawerken Examens voor de ziekenverzorging Con Amore vierde kwart eeuw Vlees uit slachthuis te Goes vermist Verhoging invoerrecht uien Engeland De Zeeuwen hielden een pijlenrit Leerkrachten in Rilland kwamen en gingen Jaarvergadering van „Helpt Elkander" Hét melt ve/ikockbe, mje/iA Ut SzJuo/jci Roeiwedstrijden Hollandia Liefst negenmaal eerste plaats ILF0RD'b«terfilm Lag I MIDDELBURG. De dans om de afgrond van de degradatie- candidaten in de vierde klasse zuid voetbal is nog steeds niet afgelopen. Wel kon Nieuwdorp, ofschoon het zelf niet speelde, ver licht ademhalen en zich buiten ge vaar achten. Want zowel Rillandia als The Gunners verloren. De Brabanders zijn daarmee uitge speeld, maar Rillandia heeft nog een laatste kans. Haar laatste wedstrijd, volgende week tegen kampioen Arnemuiden, moet zy winnen of gelijkspelen, om niet een be- slissing$wedstryd met The Gunners om het definitieve bezit van de rode lan taarn te moeten spelen. De Rillanders verloren in hun voorlaat ste wedstrijd op eigen veld met 63 van RILLAND-BATH. Rillandia heeft in haar voorlaatste wedstrijd de kans (nog) niet gegrepen aan degradatie te ontkomen. Zij wist tegen Sprang geen van beide punten in de wacht te sle pen. De bezoekers waren, ofschoon ver re van briljant spelend, over alle li nies superieur. En omdat Rillandia bij zonder zwak en ongeïnteresseerd speel de, was de 63 nederlaag dan wel ver klaard. Het merkwaardige overigens was dat Rillandia voor rust twee doel punten scoorde en Sprang na rust al haar zes treffers. Het gewijzigde elftal van Rillandia heeft slechts tien minuten voor de pun ten gevochten en dat was dan in de eerste helft. In de eerste vijf minuten kwam Akkerman tweemaal vrij voor doel, maar faalde beide keren. Rillan dia, met wind mee, oefende druk uit op het Sprangse doel. Na achttien mi nuten was het raak: Bruinhoven had succes met een afstandsschot (10). Er kwam nu meer leven in de strijd. Een minuut na de openingstreffer, scoorde Klappe na een pass van Lam- bertus het tweede doelpunt. De thuis club verzuimde echter door te druk ken. Sprang zat overigens fanatiek op de bal en had de beschikking over eni ge bewegelijke aanvallers, die de ge boden kansen ook wisten te benutten. Sprang kreeg langzamerhand een technisch overwicht, viel meer aan en Paulides besloot de eerste helft met een hard schot net naast. Na de pauze had Sprang de wind mee en ,,in de zeilen." Rillandia werd op eigen helft teruggedrongen en de Brabantse doel- puntenmachine begon te lopen. Na vijf minuten profiteerde Sjabot ervan dat doelman Van Hoorn te laat uit zijn doel kwam: 12 Na acht minuten kop te De Jong uit een corner de gelijkma ker in de Rillandse touwen. Rilland kwam even terug, maar kreeg geen enkele kans tegen de ste vige Sprangse achterhoede. Na 28 mi nuten gaf Paulides zijn ploeg de lei ding (2r—3) en toen werd Rillandia vol ledig overspeeld. Groeneveld wandelde door de verdediging en het was 24. Acht minuten voor tijd hielp de scheids rechter de Rillanders door een buiten- speldoelpunt goed te keuren, waardoor de stand 3—4 werd. De hoop in de Rillandse supporters- harten doofde toen in de laatste minu ten doelman Van Hoorn royaal over een bal trapte en Sjabot nog eens raak schoot: 36. In klasse IIA stijgt de spanning steeds meer. Middelburg V staat bovenaan, maar is reeds uitgespeeld. VCK I had nog drie wedstrijden te spelen en indien het die alle drie won, zou het zelfs met twee punten voorsprong op Middelburg kampioen worden. Tegen Arnemuiden II werd het echter 22. Eén punt verlies dus, maar de kampioenskansen zijn voor VCK nog steeds niet verloren. In III A versloeg Serooskerke II met 61 Beve landers II. Middelburg V Arnemuiden II VCK I Kats I RCS III Zeeland Sp. VI Serooskerke I Kloetinge I Nieuwland I Bevelanders I SINT MAARTENSDIJK. De wed strijd SmerdiekDinteloord, die voor de vierde klasse gespeeld, geen beteke nis meer had, is in een 21 overwin ning voor de Tholenaren geëindigd. De strijd had weinig boeiends te bieden, of schoon de harde wind, die schuin over het veld blies, daaraan veel schnld had. Beide ploegen traden met invallers in het veld. De thuisclub begon met een licht overwicht, dat in de vijftiende mi nuut resulteerde in een doelpunt van linksbuiten Van Driei, die met een boog- bal scoorde: 10. Tot de rust bleef de strijd op en neer gaan met beide elftallen beurtelings in de aanval. Smerdiek was ook in de tweede helft het eerste kwartier in de meerderheid. Een tam schot van mid- voor Van de Ree was de Dinteloordse keeper te machtig en dat was 20. Din teloord verplaatste het spel en de Smer- diekse verdediging moest terdege de zaken aanpakken om niet te worden ge passeerd. Dat de suikerstadbewoners echter maar één doelpunt scoorden was te wijten aan hun gebruik van stoot kracht. Die ene treffer was dan van de voet van midvoor Heilings. Smerdiek kreeg zelfs de gelegenheid in het laatste kwar tier weer aanvallen op te zetten. Twee keer kwamen zij dicht in de buurt van een treffer, maar alle beide keren be landde de bal tegen de lat. VLISSINGEN. In de loop van ko mende week zal bij de werf van de Koninklijke Maatschappij ,,De Schelde" het meer dan 10.000 ton metende pas sagiersschip ..Jagersfontein" afmeren voor het ondergaan van een ingrijpen de verbouwing in de machine-installatie. Het schip, dat eigendom is van de Vereenigde Nederlandse Scheepvaart maatschappij in Den Haag, zal .hier voor een maand in Vlissingen blijven. Onder meer zal een installatie wor den ingebouwd die het mogelijk zal maken over te schakelen van dieselolie op de veel goedkopere zware (vuile) olie, d!e normaa' alleen op stoomsche pen wordt gebruikt. De Jagersfontein" is voor scheep- vaartminnend Vlissingen een oude be kende omdat het schip direct na de oorlog half afgebouwd en zwaar geha vend uit Danzig, waar het oorspronke lijk in opdracht was gegeven, naar de Sche'destad werd gesleeot voor verde re afbouw bij ,,De Schelde". De Jagersfontein" onderhoudt, te zamen met de Oranjefontein" en de ..Randfontein" een vaste dienst van Amsterdam op Zuid Afrika. In verband met het naderende hoogseizoen in de passagiersvaart zal de grootst mogelij- Tot onderwijzeres aan de Chr. Na tionale school te KaneUc-Bi~z*>'?r£re is benoemd Mej. J Quakkelaar te Seroos- 4 De N.C.V.B. in Biggekerke verga derde onder leiding van presidente me vr. Van Keulen. De heer Van der Does vertelde het een en ander over het doofstommeninstituut ..Effatha" in Voorburg en vertoonde dia's. Sprang en The Gunners, dat bij S.S.C. op bezoek waren, hebben hun huid duur ver kocht. Het werd tenslotte toch een 4—3 nederlaag. De wedstrijd SmerdiekDin- teloor had tenslotte weinig betekenis meer. Arnemuiden 23 15 4 Good Luck 24 14 4 Sprang 23 12 6 Dinteloord 23 13 3 SSC '55 24 13 2 AZVV 23 12 2 Krabbendijke 24 10 5 Smerdiek 23 11 1 Zwaluwse Boys 24 8 5 VVN 24 9 2 Nieuwdorp 23 6 2 Rillandia 23 5 2 The Gunners 24 5 2 Advertentie DOBBELMANN (dubbel) LEKKER MAN! 4 34 79—44. 6 32 67—471 5 30 71—441 7 29 65—48 9 28 66—54 9 26 77—71 9 25 51—50 11 23 55—53 11 21 37-45 13 20 68—75 15 14 38—75 16 12 41—80 17 12 38—70 20 13 2 5 28 75—39 20 12 2 6 26 80—50 18 9 7 2 25 59—30 20 11 1 8 23 67—52 20 10 3 7 23 63—54 20 10 1 9 21 51—70 19 8 3 8 19 47—50 20 6 3 11 15 51—61 19 7 0 12 14 48—63 20 6 2 12 12 57—81 20 4 3 13 5 36—88 ST. ANNALAND. De voetbalvereni ging W.H.S." bestaat donderdag 1 ju ni a.s. 30 jaar. Men is voornemens, om dit feit een feestelijk cachet te geven, door een gezellige avond te beleggen in het Dorpshuis met medewerking van het jeugdorkest „Viva la Musica". Ver der zullen er ter gelegenheid van dit zesde lustrum op zaterdag 3 juni a.s. op het sportterrein aan de Bierens- straat te Sint-Annaland twee wedstrij den gespeeld worden tussen de beide elftallen van W.H.S. uit Sint-Annaland en die van R.B.C, uit Roosendaal. Van de twaalf deelneemsters en deelnemers aan de door dokter Note- boom te Sint-Annaland gegeven E.H.B.O.-cursus slaagden er elf; jam mer dat de twaalfde door ziekte ver hinderd was examen af te leggen. WEMELDINGE. De beide selectie- elftallen van de afdeling Zeeland die in Wemeidinge in het veld traden en waar uit straks het Zeeuws elftal wordt ge formeerd, speelden vooral voor de rust een aantrekkelijke wedstrijd. Groen won ten slotte verdiend met 42 en het ligt wel voor de hand dat uit dit team meer spelers zullen worden ge kozen dan uit het elftal der roodbaad- jes. Bij de groenhemden was in de de fensie rechtsback De Smet van Spui uitstekend op dreef terwijl ook de ge hele middenlinie bestaande uit Cornelis- se (Tern. Boys). Minnaard (Wemeidin ge) en Vader (R.C.S.) een ruime vol doende haalde. Dit kan eigenlijk ook worden gezegd van de aanvalslinie bestaande uit Nijs- sen (S.V.D.), Bom (Yerseke), Kostense (Bruse Boys), Kousemaker (Kapelle) en Houtekamer (Wemeidinge). In de tweede helft speelde in deze linie o.m. Duynhouwer van Kloetinge op de rechts binnenplaats en hoewel deze speler niet direct faalde slaan wij de capaciteiten van Bom toch hoger aan. Of Beenhak ker die nu het doel van Groen verde digde zijn plaats zal krijgen onder de lat in het Zeeuws elftal staat nog te be zien. Deze keeper van Kapelle heeft wel goede talenten maar Van Wingen van De Beeren doet practisch niets voor hem onder. Bij de roodhemden was voorts links-back Schoonakker van Tern. Boys vooral defensief goed op dreef. In hun voorhoede bleven ook Kcdde (Kapelle), Jobse (Veere) en Lin- denberg en Korff van Wolfaartsdijk niet zozeer onder de maat zodat verwacht mag worden dat minstens één hunner voor een plaats in de Zeeuwse aanvals linie in aanmerking komt. In de eerste helft wogen beide par tijen aardig tegen elkaar op. Na 10 mi nuten kwam Groen aan de leiding toen bij een fraaie voorzet van Houtemaker, Braam (Kapelle) zodanig in het nauw kwam dat hij de bal in eigen doel werk te: 10. In de 23e minuut kwam de ba lans echter in evenwicht na een fraaie combinatie van Korff en Lindenberg waar ten slotte Jobse de laatste hand aan legde: 11. Een zeer agressieve Houtekamer bracht Groen toch weer op 21. Nog voor de rust kreeg Groen zelfs de kans deze voorsprong te vergroten. Eenmaal schoot Kostense in goede positie echter over terwijl kort daarop een fraaie kop bal van dezelfde speler op sublieme wij ze door Van Wingen onschadelijk werd gemaakt. In de tweede helft is Groen sterk in de meerderheid geweest. Beter positie- Z.K.B.-competitie GOES. In de eerste klasse kreeg het bezoekende VIOS 1 de punten niet cadeau in Arnemuiden. TOP bood hevig verzet, doch kon tenslotte niet verhinde ren dat de punten tenslotte naar Krab bendijke verhuisden. De uitslag was 5—7. 'in 2A had Animo 2 weinig moeite met VOPO, het werden zelfs dubbele cijfers (1431. Meer strijd werd gele verd in Temeuzen, waar de leiders van 2B de strijd aanbonden. Zeelandia 1 trok tenslotte aan het langste eind, het won met het kleinst mogelijke verschil (5—6), doch de punten zijn binnen, wat tevens de bovenste plaats opleverde die wel niet meer af zal worden gestaan. Blauw Wit 1 hield de zege in eigen huis en stuurde W.K.V. met lege handen huis waarts (4—0). Animo 3 en Atlas eindigden in 3A met de stand, waarmee begonnen was. Deze dubbelblanke cijfers vallen ons van de ploeg uit Ritthem wel iets tegen. Zuid- zande kwam niet opdagen, Stormvogels 1 had tevergeefs het veld uitgelegd, het geen de eersten wel op verliespunten zal komen te staan. In 3B kwam VZOD bij Blauw Wit 2 met de hakken over de sloot, doch de Noord-Bevelanders zijn weer twee punten rijker. VIOS 2 en TOGO 3 deelden de punten (33). In de eerste wedstrijden van de avond klas zijn de sterkste ploegen reeds naar voren gekomen en deze wisten zich ook vorige week weer te handhaven. Zo behaalden K.V.L., Swift 4 en Animo 5 de verwachte overwinningen op Zuid westers 3, VEDO 3 en ONDO 2. Hier door blijft de stand aan de kop onge wijzigd. Uitslagen: 1 TOP—VIOS 1 5—7; 2A Animo 2VOPO 143: 2B Luctor 1Zeelandia 1 5— 6 Blauw Wit 1—WKV 4—0; 3A Animo 3— Atlas 0—0, Stormvogels 1—Zuidzande (Zuidz. niet opgek.); 3B Blauw Wit 2—VZOD 4—5, VIOS 2—TOGO 3 3—3; Avondkl. Swift 4— VEDO 3 50, ONDO 2Animo 5 3—9, KVi, Zuidwesters 3 7—4; Adsp. A Animo A—Swift A 1—15; B Atlas A—Zuidw. A 1—9; C TOP— ONDO B 00; D Swift Kwiek—Atlas B 1—2: F VOPO—DOS 55 2—2; H Luctor—Zeelandia 1—1; Fpupillen: Olympia—TOGO 1—2. kiezen en hoger tempo waren daar de bet aan. Na dertien minuten bracht Hou tekamer op briljante wijze de stand op 31. En toen doelman Versluys van Veere die in de tweede helft Van Win gen bij Rood was komen vervangen de bal na een ongevaarlijk schot van Bom tussen zijn benen door in het doel liet verdwijnen was het pleit reeds beslecht. Een minuut later nivelleerde Korff met een kopbal de achterstand wel tot 42 maar daar bleef het bij. KAPELLE. De T.C. van de Zeeuw se KNVB heeft het Zeeuws zaterdagelf tal dat zaterdag 3 juni op het veld van Kapelle in de voorronde van het lande lijk toernooi om de Weekendstroobeker tegen het elftal van Brabant zal uitko men, als volgt samengesteld; doel: M. Beenhakker (Kapelle); achter: C. Schoonakker (Tern. Boys) en D. de Smet (Spui); midden: J. Cornelisse (Tern. Boys), E. Minnaard (Wemeidin ge) en L. Vader (RCS); voor: J. Korff (Wolfaartsdijk), J. Lindenberg (Wol faartsdijk), G. Bom (Yerseke), F. J. Kousemaker (Kapelle) en H. Houteka mer (Wemeidinge) Reserves: P. van Wingen (Beren), J. Harms (Hoek), C. Dalebout (Kloetinge) en J. C. Jobse (Veere). KAPELLE. Op een weiland van de heer D. W. Rouw aan de Postweg heb ben zaterdag 170 jongelui van Christe lijke Jongensclubs uit Zuid-Beveland een sportmiddag gehouden. Door het beoefe nen van verschillende spelen en wed strijden hebben de jongens hun krach ten kunnen meten, hetgeen met veel spanning en enthousiasme gepaard ging. Begonnen werd met de wedstrijden in het hardlopen, individueel en in estafet te. De prijswinnaars bij het hardlopen individueel senioren waren 1. K. Quak kelaar, Hansweert, 2. G. Koopman, 's Gravenpolder, bij de junioren: 1. H. van Ingen, Hansweert, 2. R. Eversdijk. De winnende clubs bij het hardlopen-es tafette waren bij de senioren 1. Kapelle en 2. Kattendijke en bij de junioren: 1 Oudelande en 3 Kattendijke. Na een korte pauze volgde een vos senjacht. In een .parcours van ongeveer 12 km in de omgeving van Kapelle-We- meldinge- en Kattendijke waren acht tien leiders verspreid opgesteld. De jon gens, die ditmaal als jagers fungeer den, probeerden door de leiders op te sporen punten te vergaren. Tot winnaars konden worden uitgeroepen: 1. H. Cab- boort, 2. K. Brand, beiden Kattendijke, 3. H. Huyzen, 's Gravenpolder. Bij het touwtrekken kwamen als win nende ploegen uit de bus: senioren: 1 Kapelle, 2. 's-Gravenpolder, junioren: 1. 's-Gravenpolder, 2. Kattendijke. De prijzen bij het hardlopen-estafette en touwtrekken bestonden voor de eerste prijswinnaars uit wisselbekers en voor de tweede prijswinnaars uit medailles. Na afloop van de spelen werden alle jongens een maaltijd aangeboden, waar na de prijzen werden uitgereikt. Opval lend was, dat Kattendijke zes van de zeventien prijzen wist te behalen. FOLKESTONE. Op traditionele wijze werd in Folkestone, de sportuit- wisselingsstad van Middelburg, wethou der L. C. Aldridge tot burgemeester ge ïnstalleerd. In de rijkelijk met bloe men versierde ontvangstzaal van het stadhuis werden de raadsleden, belang rijke personen uit de provincie Kent en de buitenlandse gasten verwelkomd. Door ernstige ziekte van de aftreden de burgemeester, mr. Archer, kon deze niet bij de ceremonie aanwezig zijn, daarom werd de gehele installatie op de „band" opgenomen, om deze later in het ziekenhuis te kunnen afdraaien. In de officiële installatierede stond burgemeester Aldridge geruime tijd stil bij de aanwezigheid van de buitenland se gasten, daar hij deze contacten zag als van grote waarde voor de toeristen en congresstad Folkestone. Onder meer waren aanwezig de burgemeester van Boulogne, een afgevaardigde uit Ame rika en de heer D. A. Huysse, die we gens verhindering van de waarnemend burgemeester van Middelburg, deze ge meente vertegenwoordigde. Hij noemde Middelburg de stad waar het langst en de meest intieme contac ten mee bestonden door middel van sportontmoetingen. Een installatie van een burgemeester, waarbij Middelburg zou ontbreken, kon hij zich niet voor stellen. Na de officiële installatie werd een lunch aangeboden in het Queen's Hotel, waarbij vele sprekers het woord voer den. De heer Huysse deed dit namens de gemeente Middelburg en overhandig de het boekwerk „Ontworsteld land" met een Engelse tekst, hetgeen door de burgemeester bijzonder werd gewaar deerd. In zijn dankwoord noemde hij de Middelburgers meer een grote familie van Folkestone, dan een aantal buiten landse bezoekers. Na de lunch werd een toast uitgebracht op de koningin van Engeland, de koninklijke familie, de koningin der Nederlanden, de president van Amerika en de president van Frankrijk. GRIJPSKERKE. Begunstigd door een heerlijk zonnetje maakten de be jaarden van Grijpskerke een reisje naar Den Haag en Scheveningen. Na begroe ting in het Dorpshuis werd de reis in twee bussen van de firma Fraassen aanvaard. De koffie werd gebruikt in de Zevenbergse hoek en vandaar ging het over Rotterdam door de tunnel naar het reisdoel. Op de boulevard te Sche veningen werd de maaltijd genuttigd en de pier bezichtigd. Na de rondrit door Den Haag werden de Rotterdamse Ha vens bezocht. Tenslotte moest toch weer de terug reis worden aanvaard. In Lewedorp wer den de reisindrukken nog weer eens uit gewisseld en afscheid genomen. Een te lefoongesprek van burgemeester Bouw man van Grijpskerke werd voorgelezen. Om ongeveer kwart voor negen arri veerde het gezelschap weer in Grijps kerke na een fijne reis. KAPELLE. Op zaterdag 3 juni a.s. zal in Kapelle een wielerwedstrijd wor den gehouden voor nieuwelingen en as piranten. De start en finish van deze wedstrijd zal liggen bij de veilinggebou wen aan de Stationsstraat om half drie 's middags. Het parcours gaat door de gehele gemeente. MIDDELBURG. De Zeeuwse Blin- denbond kwam bijeen onder leiding van de heer K. Zwier. De opkomst was niet groot wat te betreuren was in ver band met de duidelijke en boeiénde causerie van de heer J. A. Mol uit Veere, die vertelde over de Deltawer ken in de ruimste zijn van het woord. Daar de heer Mol waterstaatkundig ambtenaar is bij de polder Walcheren kon hij diverse persoonlijke ervaringen in zijn betoog verwerken, waardoor zijn verhaal aan levendigheid won. Tijdens de behandeling van het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werden i$ het bestuur herkozen mej. J. Bakker en de heer B. van der Stellen. KOUDEKERKE. Bij de dezer da gen in de verpleeginrichtingen „Der Boe- de" te Koudekerke gehouden eindexa mens voor het diploma ziekenverzorg- ster van de Federatie van Verpleegin richtingen voor langdurig zieken slaag den de dames: J, C. van Belzen, C. M. Boone, J. Cornelisse, S. A. Fenijn, A. Fens, L. Geertse, M. Jobse, M. A. J. de Jonge, M. J. Karelse, J. J. Klap, A. de Schipper, R. Steutel, L. de Witte en M. E. Vogel. Eén kandidate werd afgewezen. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar werden de dames: P. M. de Bue, M. J. Bruinooge, D. C. J. de Dreu, J. v. d. Driest, M. Griep, M. A. Hart- hoorn, J. S. Leenhouts, M. Maljaars, B. I. Peeters, P. J. vf d. Pijl, L, A. Schilders en A. Voogdt. Eén kandidate werd afgewezen. VLISSINGEN. De enorme belang stelling, die de Christelijke Mandoline Vereniging ,,Con Amore" is ten deel ge vallen, heeft alle verwachtingen ver overtroffen. Reden van de belangstel ling was het vijfentwintigjarig jubileum feest van de vereniging en het even oude leiderschap van Con Amore van mevrouw J. P. Kuijpers. Cachet verkreeg de feestdag vooral door de aanwezigheid van de Duitse muziekvereniging M.O. Musikfreunden uit Aken. Onder de vele personaliteiten, die voor de aanvang van het jubileum concert, in de concertzaal van Brittan- nia, het woord voerden, toonde vooral burgemeester mr. B. Kolff zich ver heugd over de aanwezigheid van een in stelling als Con Amore in Vlissingen, en die hij een wezenlijk deel van het cul turele leven noemde. Zich tot de jon geren richtend wees hij op het grote nut van het op deze wijze beoefenen van muziek. De eerste voorzitter van ,,Con Amore", de heer Sytsma, haalde enkele dierbare herinneringen uit de ge schiedenis van de mandolinevereniging op. Het gevarieerde concertprogramma werd ingezet met de mars Con Amore van J. Georg waarmee het gezelschap al direct verried tot welk een bewon derenswaardig peil zij gekomen is. Met onder meer de Armonie Alpine van Sar tori toonden de Aken se muziek vrienden welk een voortreffelijke muziekvertol- king met mandoline en gitaar is te be reiken. Het concert werd onderbroken door een sympathiek woord van mevrouw J. P. Kuypers waarin zij onder meer de wens uitsprak de leiding aan een jon gere stuwende kracht over te dragen omdat zij meende, door tijdgebrek de leiding niet meer op de juiste wijze te kunnen uitvoeren. GOES. Een van de gebruikers van het koelhuis van het openbaar slacht huis, de heer A. Slager, heeft aangifte gedaan van de vermissing van 83 kg rundvlees, dat door hem in het koelhuis in bewaring was gegeven. Ondanks na sporingen door de directeur van het slachthuis en de gemeentepolitie is het niet gelukt het vermiste vlees op te spo ren of een schuldige van verduistering of diefstal van het vlees aan te wijzen. De heer Sager had verzocht om een schadeloosstelling van 252,-. In de woensdag gehouden gemeenteraadsver gadering deed het college van B. en W. een voorstel van die strekking, waar mee de raad zich kon verenigen. De heer C. W. Vervest (kath) meende te veronderstellen, dat een bepaalde amb tenaar toch wel verantwoqrdelijk ge steld kan worden. Volgens de burge meester is dit niet mogelijk, omdat al le slagers toegang hebben tot het koel huis. „We zouden alleen de directeur verantwoordelijk kunnen stellen, omdat hij niet voorkomen heeft, dat iets der gelijks kon gebeuren," aldus de burge meester, die voorts meedeelde, dat op dracht is gegeven tot het nemen van voorlopige maatregelen. GOES.— Blijkens een mededeling van het Vakblad voor de Groothandel in aardappelen, groenten en fruit, dreigt er na alle uienmisère waarover de laatste weken is geschreven en ge sproken (in verband met de kwaliteit) een nieuwe bron van ellende aan de lij densweg van de uien te worden toege voegd, namelijk een verhoogd invoer recht in Engeland. Men blijkt in leidinggevende kringen van de Britse land- en tuinbouw te streven naar een hoger invoerrecht op uien (met uitzondering van pickling- uien) in de periode van 16 juli tot 30 november, dus juist in de tijd dat van uit ons land flinke kwantums uien naar Engeland verladen plegen te worden. Afgewacht zal moeten worden hoe de houding van de Engelse regering zal zijn tegenover deze nieuwe aanvragen om hogere invoerrechten in de land- en tuinbouwsektor, een houding die wel licht mede beïnvloed zal worden dooi de overweging dat bij alle pogingen tot verdere intregatie van de Europese handel, bescherming van de eigen landbouw een der primaire doeleinden van het overheidsbeleid dient te zijn. Deze houding is in recente Engelse maatregelen ten aanzien van het in voerrecht op andere produkten duidelijk terug te vinden. s-IIEER HENDRIKSKINDEREN. Tjoba 1, Zeeuws korfbalkampioen en te vens Nederlands microkampioen van za terdagclubs, vierde zaterdag haar twin tigjarig bestaan met een jubileumwed strijd tegen het Zeeuwse twaalftal, dat voor deze middag natuurlijk de Tj'oba- speiers moest missen. (Bij de laatste wedstrijd in het Bondentournooi te Zeist stonden namelijk vier Tjoba-spe- lers in de Zeeuwse gelederen). In een aantrekkelijke wedstrijd werden ten slotte de punten gedeeld, doch gezegd moet worden dat de krachtige wind, die in de lengterichting van het veld stond, veel afbreuk deed aan het ver toonde spel. Gedurende de wedstrijd werden dan ook niet minder dan zes strafworpen gemist. Het spel golfde op en neer en nadat een Tjoba-doelpunt was afgekeurd, kreeg Zeeland de eerste strafworp te nemen, die echter werd gemist. Chris Francke had aan de andere kant pech, toen een praehtbal uit de korf wipte. In de twaalfde minuut kwam het eerste doelpunt uit een strafworp, die door Herman Heuperman werd benut (01). De Z.K.B.-verdediging, een volledig Ani- mo-vak, verdedigde uitstekend en gaf de anders zo productieve Tjoba-aanval weinig of geen kans. In de 24e minuut kwam wederom succes, het was Bep Joziasse die 02 liet aantekenen. In de tweede opstelling viel de Z.K.B.-aan- val goed aan, doch het afwerken en schieten liet veel te wensen over. Een doelpunt kwam echter aan de andere kant: na het missen van een strafworp maakte Adrie Korstanje uit een door loopbal er 1—2 van. In de volgende mi nuut kreeg Marga Wolff een opgelegde kans om de voorsprong te vergroten, doch haar schot faalde. Het bleef 1—2 en met deze stand brak de rust aan. Na de thee kwam er meer vaart in het spel, Korstanje schoot op de rand en een prachtige doorloopbal van Chris Boogaard had beter lot verdiend. Ge durende deze periode speelde in het middenvak David van Soelen een pri ma partij en moest Karman zich laten vervangen door Han Davidse (Swift). Nadat Tjoba wederom twee strafwor pen had gemist, scoorde Korstanje in de 25e minuut de verdiende gelijkma ker (22). Vier minuten later kon de Zeelandaanhang wederom juichen toen Truus Buteyn uit een doorloopbal keu rig vrijkwam en er rustig en beheerst 23 van maakte. Bijna was deze voor sprong nog vergroot, doch de val viel aan de verkeerde kant uit de mand. MIDDELBURG. M.A.C. ,,De Zeeu wen" te Middelburg organiseerde een pijlenrit als derde wedstrijd om het clubkampioenschap 1961. Het parcours was 71 km lang (bromfietsen 36 km) en voerde de deelnemers rond Walche ren. De gemiddelde snelheid bedroeg resp. 36 en 20 km per uur. Start, fi nish en prijsuitreiking vonden plaats in restaurant ,,De Eendracht" te Middel burg. Hoewel de rit in 't algemeen vrij eenvoudig was, hadden de organisatoren toch kans gezien enkele listige valle tjes op te zetten, waardoor menigeen extra strafpunten te incasseren kreeg. Uitslagen: Auto klasse: 1. P. Baan, Mid delburg 51 strafpunten. 2. A. Verdonk, Mid delburg 54 strafp. 3. J. Huijssen, Borssele 59 strafp. 4. J. v. d. Kreeke, Middelburg 59 strafp. 5. H. Geldof, Serooskerke 62 strafp. Motorklasse: 1. A. Wouters, Ritthem 68 straf punten. 2. H. Geldof, Serooskerke 96. 3. J. Timmerman, Middelburg 102. 4. C. Sinke, Se rooskerke 105. 5. G. Kik, Oostkapelle 112. Bromfietsklasse: 1. D. G. Murre, Souburg 64 strafpunten. 2. C. Adriaanse, Serooskerke 73. 3. P. Dobbelaar, Heinkenszand 108. 4. A. Louwerse, Serooskerke 112. 5. J. Michielsen, Vlissingen 142. Advertentie RILLAND-BATH. De „School met de Bijbel" hield een druk bezochte jaarvergadering onder leiding van de heer H. Verschuure. De jaarverslagen van de sekretaris, penningmeester en hoofd der school ge tuigden van flinke groei in leerlingen en leden. Bij de gehouden bestuursver kiezing werd mevr. Walrave-Schram herkozen, terwijl in de vakature van mevr. Koole werd voorzien door de ver kiezing van mevr. Terpstra. Na de pauze werd de film „En de zee was niet meer" vertoond. Het overige gedeelte dezer vergadering stond geheel in het teken van gaan en komen van onderwijzend personeel, waarbij de voorzitter met grote dankbaarheid ge waagde van een volledige voorziening van de diverse vakatures. Het schei dend hoofd de heer J. A. Kooman, on der wiens leiding de school in lokaliteit en leerlingen aanzienlijk werd uitge breid, werd hartelijk en waarderend toegesproken. Hem werd namens ver eniging en ouders een cadeau aangebo den, evenals aan juffrouw A. van der Wel wegens vertrek naar Eindhoven. Tevens werd kennis gemaakt met het nieuwe hoofd de heer L. J. Hoiting met a.s. echtgenote, de onderwijzer J. Fraanje uit Lewedorp en de onderwij zeres Z. I. de Regt te Borssele. MIDDELBURG. Onder voorzitter schap van de heer D. Gideonse werd de jaarvergadering gehouden van de assurantievereniging „Helpt Elkander", gevestigd te Serooskerke (W). De voor zitter deelde mede, dat in 1960 op drie boerderijen bliksemafleiders zijn ge plaatst, dat de gekozen commissaris, de heer J. Mioderhoud te Westkapelle zijn benoeming heeft aangenomen en dat in 1960 aan brandschade is uitge keerd een bedrag van 260,45. De jaar rekening wees een totaal-bedrag aan van 88.023,22. Blijkens het jaarver' slag telt de vereniging op 31 december jl. 2263 leden met een verzekerd kapi taal van 48.941.518. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Gideonse en als commissaris de heren C. de Nood en H. M. v. d. Putte. Als nieuwe com missarissen, wegens het ontslag ne men van de heren A. van Dis, en A. de Lange Sr. werden gekozen de heren N. Mesu te Vrouwenpolder en A. de Lange Jr. te Koudekerke. Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W, Postbus 8005 IN s-HEER HENDRIKSKINDEREN WERD HET 4-4 Beter doel trof aan de andere zijde een mooi ver schot van Leen Engelse (33), die een der beste Tjoba-spelers was. Fel werd er nu gestreden om het win nende doelpunt, Tjoba kreeg enkele zeer goede kansen toen de Z.K.B.-verdedi ging uit positie werd gespeeld, doch deze kansen werden om zeep gebracht. In de 40e min. had Heuperman aan de andere kant met een strak ver schot succes en het was 34. Tjoba beet nu fel terug en wel met goed resultaat, daar nog geen twee minuten later de stand weer gelijk was door Joke Tange. De jubilerende vereniging had nog een goede kans op de eindzege, omdat vlak voor het einde nog een strafworp werd toegekend, maar dit schot leverde niets op, zodat de punten eerlijk gedeeld wer den: een resultaat waarmee beide ploe gen tevreden kunnen zijn. Na de wed strijd werd nog een receptie gehouden in het Verenigingsgebouw, waar bij mon de van de heer Martein de gelukwen sen werden aangeboden door het Z.K.B.- bestuur. Het Zeeuwse twaalftal speelde deze middag in de volgende opstelling: Aanval: Frieda Zeilmaker en Bep Joziasse (beiden Swift). David van Soelen (Zuidwesters) en Herman Heuperman (TOGO). Middenvak: Corrie van Dijke (ELTO), Truus Buteijn (VIOS), Jaap Karman (TOGO) en Doky Vatteroith. Verdediging: Marga Wolff, Jannie Jasper- se, Jan Cijsouw en Jan Dieleman (Animo). BERGEN OP ZOOM. 26 mei. Aanvoer 13.000 kg. AA extra 3, AA I 2.80, A extra 2.95, A I 2.70, B extra 2.80, B I 2.40, C extra 2.15, C I 1.70, D l 1.70, E I 1.20, E II 1.25, F I 2.20, stek 0.75. GROENTE EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM, 26 mei. Sla 624, bospeen 20— 71, waspeen 32—93, bloemkool 11—78. savoye kool 1923, peulen 2.202.90, komkommers 10—44, spitskool 2630. rabarber 1721, pos telein 37—48, radijs 5'/2—14, spinazie 63—72, stamboon dubbele princessen 3.60, snijbonen 1.90—2.20, tuinbonen 1.90—2.20, tuinbonen 84, aardappelen 20—46, aardbeien 80—3.70, kas- perzik 36—49, kaspruim 9—33, kersen 70—1.10, golden delicious 28—67, B seedling 29. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM, 27 mei. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.90; AA I 2.50; A extra 2.90; A I 2.50; B extra 2.75; B I 2.40; C extra 2.20; C I 1.80; D.I. 1.25; E.I. 1.15; E II 1.40; F I 2.15; stek 0.75; ondereind 0.12. Donderdag 1 juni hoopt de heer A, Vergouwen, eerste vernleger op Pavil joen 2, zijn veertigjarig dienstjubileum te herdenken op de Psychiatrische in richting Vrederust bij Bergen op Zoom. Van een onzer verslaggevers ALPHEN a. d. RIJN. De som bere wolken, die zich boven de Oude Rijn samenpakten op de laatste dag van de Hollandiaroeiwedstrijden wa ren beangstigend symbolisch voor het vertoonde roeipeil. Er blijkt sinds het vorig seizoen weinig voor uitgang in de Nederlandse roeierij te zitten. Gelukkig loste het wolkendek zich later in de middag bij de jonge nummers in een verfrissend buitje op, maar bij de senioren dienden zich nog geen kandidaten van in ternationale klasse aan. Het beeld op de Nederlandse roei- wedstrijd wordt langzamerhand wat een tonig, Ook nu weer stond de praeses van Nereus na afloop van de prijsuit reiking met de beide armen vol bekers, schalen en plaquettes door zijn roeiers in negen nummers bijeengeroeid. Men kan grote bewondering hebben voor de wijze, waarop het coachtriumviraat dr. Dokkum, Bloemendal en Pennink de zeer jonge Amsterdamse studenten ra zendsnel naar de top trainen. Toch moet het voor de Nereïden langzamerhand vervelend worden in talloze nummers geen tegenstand te ontmoeten. Het hoofdnummer oude acht was hier een typisch voorbeeld van. De senior- ploeg van Nereus werd gevormd door de oude vier en de stuurmanloze vier, die op de Varsity won. Ook in Laga's oude acht zat de oude vier. Als derde tegenstander kondigde zich de A-acht van Nereus aan, die dit nummer ge makkelijk van Proteus en Triton had gewonnen. Het Nereusbestuur trok deze eerstejaars terug; kennelijk wenste men geen risico te lopen met de repu tatie van de „echte" oude acht, die op de Head of the River al enigszins ge knakt werd. Twee ploegen in het hoofd nummer dus. In de finale sprint over 500 meter h..d Nereus de Delftenaren al duidelijk verslagen. Het pleit dan ook voor de Amst-rdammers, dat ze zich toch in het hoofdnummer over 2 km volledig gaven. Laga speelde na 300 m geen rol meer, slag van Dijkum (met zijn vier roeijaren Nereus' oudste roeier) keek al op de rug van de Lagaboeg toen de ploegen de wijde bocht ingingen. Rus tig onsolideerden de Amsterdammers hun voorsprong en bij het ingaan van het laatste rechte stuk was er al meer dan een lengte tussen de boten. De eindsprint maakte er zelfs drie lengten van. Me. deze zege was het negental vol. Nereus verloor slechts weinig en het is daarom interessant bij deze nederlagen van onze beste roei.ereniging de pres taties van de rest van Nederland te be schouwen. De oude vier was nl. bij wij- z_ van uitzondering niet voor Nereus. Zo vlak na de Varsity stond dit num- me, natuurlijk in iéders belangstelling. In c' dit jaar voor het eerst gecre- eerde oude vier tweede klasse (waarin ploeg, met ten hoogste twee oude roeiers mogen '"schrijven) bewees Aer'.s oude vier sinds de Varsity voor uit te zijn gegaan en sloeg Laga op één plaats anders met zeven lengten. Njord en Varsit'ywinnaar Argo ont braken helaas. De Wageningse Old Blues studeren nu definitief af en ook in Leiden bestaan plannen in die rich ting. Misschien komt er uit beide ploe gen nog een twee; het Nederlandse roei en zou er mee gebaat zijn Bij de oude skiff had de oude rot in het vak, de Rotterdammer Bakker, het erg lastig met Besteman uit Utrecht. Zo moeilijk, dat hij fn het begin van de race ontstane achterstand van een lengte niet meer op de Viking wist te rug te veroveren. Wel bracht de oude Bakker met de jonge Bakker de twee zonder stuurman samen op zijn naam. De vreselijk slecht sturende Nereus- twee kon het vrijdagavond wel 500 m vol houden om voortdurend laverend de baan over te steken, maar bij de twee km wedstrijd tegen de Maas ging het mis, toen de Amsterdammers een piket als draaiboei beschouwden. In het hoogtechnische lichte roeien werden de prijzen aardig verdeeld. Ae- gir de A-vier, Nereus (als altijd) de lichte vier. Proteus de lichte acht. Deze laatste ploeg was goed. De Delf tenaren. die zich in het verleden reeds vaak kundig toonden in dit nummer, braken zelfs het baanrecord met 0.9 sec. (Nereus was houder sinds 1958). Be paald met gek, als men bedenkt, dat de omstandigheden verre van gunstig waren; vooral in de Langewaardse bocht maakten de onberekenbare windvlagen het roeien erg moeilijk. De snelheid werd ook opgevoerd door de spannende tegenstand van Ne reus en Njord. Proteus lag direct met een taftlengte voor. Op 900 meter, toen Nereus juist naar voren wilde schieten sloegen de Amsterdammers een fatale vuile klap. Proteus liep weg van zijn tegenstanders en uitmuntend voor exac te gelijkheid van catch en een efficient hoog tempo stevende de ploeg onbe dreigd op het nieuwe baanrecord af (6.51.7). Skadi verraste met een fraaie Ita liaans roeiende lichte vier B. die Ne reus niet kon houden, maar in de fi nale een stuk gevaarlijker was dan in de h.eat tegen dezelfde tegenstander. Bij de jonge vieren werd voor het eerst de nieuwe klasse jonge vier 2de klasse geroeid een soort overbrug ging tussen overnaadse vier en echte A-vier. De inschrijving was met drie ploegen nog wat huiverig. Njord won van Laga, wiens stuurman als onder in vloed over de baan zwabberde en zelfs eenmaal in de kant kwam. De Leidse vier met een goed roeiende slag Mie- dema heeft o. i. wel toekomst. De Hollandiaroeiwedstrijden als altijd soepel georganiseerd brachten weinig winstpunten. De burgerroeiverenigingen wonnen slechts tweemaal, Nereus vond weinig geïnspireerde tegenstand. Aegir heeft twee aardige vieren, Njord enke le mogelijkheden, terwijl het damesroei- tzijn ongekende diePte lijkt gedaald De Bloemen Bertihaprijs, uit te rei ken aan de vereniging die de meeste overwinningen heeft behaald in de zg gladde nummers, werd gewonnen dom Nereus. Ook de Kolonel van der Trao- penpnjs (voor de club met de beste resultaten in de overnaadse heren rum. mers) was voor de Amsterdammers.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4