Wethouder De Bruijne kreeg zijn tussentijds ontslag Bergmusikkapelle bracht serenade op Goese markt Üvsrienmi o P.Z.E.M. gaat alle onrendabele percelen in Zeeland aansluiten „Ik acht kans groot, dat raad onwettig handelt" Totale kosten ruim één miljoen gulden Slechts één lid van 635 aanwezig Gemeenteraad Baarland was eensgezind Lziël se ARFLEX-SHOW Raadsagenda Axel Rode Kruis Kapelle kreeg onderscheiding Oud en jong kraó door eeland1 Stavenisser Stoof dijk wordt verbeterd Kenneth Goodman in Serooskerke (W.) Busje tegen boom V oorwedstrijden stedenontmoeting KENT FILTERS BEST GEMIDDELDE KOSTEN VIJFDUIZEND GULDEN Oud probleem Rilland op de film Raad Zierikzee bij een Paard met betonmolen aan de ren Goesenaar kwam nog dieper in de put Raadsagenda Grij pskerke Zaterdag 27 mei 1961 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 3 BAARLAND Met zes stemmen voor heeft de gemeenteraad van Baarland, bestaande uit zeven leden, gisteravond tussentijds ontslag verleend aan wethouder L. de Bruijne, zulks op grond van artikel 87a der Gemeentewet. De wethouder hield nog een kort ver weer, maar het heeft niet mogen baten. Onmiddellijk nadat dit agendapunt was afgewerkt werd een nieuwe wethouder gekozen. Het werd de heer H. de Vriend (gem. belang), met vijf stemmen voor en twee blanco. Vlotter kon het al niet; tien minuten nadat burgemeester W. N. van Liere de eerste hamertik had laten vallen, stonden de raadsleden weer buiten op de stoep. van de wethouder, die overigens met geen woord repte over de aanleiding van zijn ontslag. Alleen burgemeester Van Liere reageerde. Hij deelde mede, dat in het voorstel van de heren raads leden niets is te vinden, dat strijdig is met de Gemeentewet. Daarmee was de discussie gesloten. De stemming had tot resultaat, dat zes van de zeven raadsleden zich uitspraken voor het voorstel. Wethouder De Bruijne ont hield zich van stemming. Deze uitslag betekende, dat de wethouder zijn tussen tijds ontslag kreeg. In de raadsvergadering van enkele weken geleden werd een motie van wantrouwen door het raadslid H. de Vriend ingediend tegen de wethouder, nadat zich tevoren een onverkwikkelijke affaire had afgespeeld. De wethouder had n.l. tegen opzichter Komejan te Driewegen verteld, dat naar de mening van de ambtenaar ter secretarie de heer I. A. van Royen, de werkzaamhe den in verband met de herbestrating van de Hellenburgstraat niet goed zou den zijn uitgevoerd. Wat bleek echter? De heer Van Royen had helemaal geen opmerking over dit werk gemaakt en had zelfs zijn waardering geuit over het werk. Hij diende prompt zijn beklag in bij de raad. Het was toen de heer C. van Damme (a.r.), die het beklag van de ambtenaar aan de orde stelde. Vele verwijten werden de wethouder naar het hoofd geslingerd. Hij werd be schuldigd van leugens, lasterpraatjes e.d. en bovendien was hij veel te los lippig. De heer De Bruijne bleef echter aan zijn onschuld vasthouden. Dit leid de uiteindelijk tot indiening van een motie van wantrouwen, die door de raad aanvaard werd. Verkiesing Zonder dat het tot uitvoerige discus sies kwam heeft de gemeenteraad gis teravond dan besloten wethouder De Bruijne tussentijds ontslag te verlenen. Burgemeester Van Liere stelde daarna onmiddellijk de wethoudersverkiezing aan de orde. Met vijf stemmen voor en twee blan co werd de heer H. de Vriend gekozen. Op de vraag van de burgemeester of hij zijn benoeming nog in beraad wilde houden antwoordde de heer De Vriend ontkennend. „Het is weliswaar weinig aanlokkelijk om onder deze omstandig heden de wethouderszetel te bezetten, Zoals wij in onze krant van woensdag schreven, hebben de heren A. Beulens, C. van Damme, M. Elenbaas. C. J. de Mol en H. de Vriend, allen lid van de gemeenteraad, de raad van Baarland het voorstel gedaan te besluiten tot het verlenen van tussentijds ontslag aan wethouder L. de Bruijne (hervormde kiezers). Geen der raadsleden had in de korte vergadering van gisteravond be hoefte om te reageren op het verweer van de wethouder. Twijfel De heer De Bruijne meende te moeten betwijfelen of artikel 87 a van de Ge meentewet op zijn geval van toepassing is. Hij deelde dan ook mede, dat hij de ze zaak bij de bevoegde instanties op tafel zal leggen. Na deze instanties ge hoord te hebben zal de heer De Bruij ne zijn definitief besluit nemen, zo bleek uit zijn woorden. De wethouder bleek goed thuis te zijn in de Gemeen tewet, hij vertelde n.l. dat artikel 87a om andere redenen iij de Gemeentewet was opgenomen. „Ik acht de kans dan ook groot, dat de gemeenteraad onwet tig handelt", aldus het laatste woord WETHOUDER L. DE BRUIJNE ontslag GOES. In regencapes gehuld mar cheerden gistermiddag de Oostenrijk se mijnwerkers van de Bergmusikka pelle vanaf de Beestenmarkt op naar het stadhuis om daar een serenade aan het gemeentebestuur te brengen. Deze muzikale hulde werd gebracht als uiting van dank voor de ontvangst van Advertentie 9 te Goes 26 mei—4 juni Een tentoonstelling van Italiaanse meubelen, die hun tijd vooruit zijn. middelburg-goes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland AXEL De gemeenteraad van Axel komt op 30 mei a.s. om 7 uur bijeen in openbare vergadering. Op de agen da komen de volgende punten voor: a. beëdiging van het nieuwe raadslid J. Vink, voorstel tot het benoemen van een lid in een vijftal commissies we gens het bedanken van de heer A. H. M. Kesbeke thans burgemeester van Zuid- dorpe: aan en verkoop van grond en woningen, vaststellen van een wijziging van de gemeentebegroting en een voor stel tot het verlenen van eervol ontslag aan do heer J. A. Smidt als ambtenaar van de burgerlijke stand. in de zomeravondvoetbalcompetitie speelde H.S.V. 05 etgen Advendo te Terneuzen. De Chr. Meisjesclub „Martha" te Zoutelande bracht in mei ruim twaalf gulden bijeen voor de N.O.V.I.B. Door de Rijkspolitie te Bruinisse werd tegen een landbouwer proces ver baal opgemaakt wegens dierenmishan deling. De politie werd gewaarschuwd door omwonenden, die getuige waren hoe een paard voor een maaimachine werd geslagen en geschopt omdat het maai en niet naar wens verliep. 'de kapel tijdens de toernee in 1959. Het gemeentebestuur werd wegens afwezigheid van burgemeester Noote- boom vertegenwoordigd door mevrouw C. A. Griep-Duinker, wethoudster van onderwijs. In de raadzaal vond een officiële ontvangst plaats waar o. m. mevrouw Griep, en de organisator van deze toer nee de heer C. Meeuse uit Goes, en ka pelmeester Hans Kefer het woord voer den. Mevrouw Griep heette de Oosten rijkers welkom, waarna kapelmeester Kefer haar een boek aanbood over de mijnindustrie in Stiermarken en zijn dank uitsprak voor de ontvangst. De heer Kefer richtte hierna harte lijke woorden van dank tot de „ama teur-impresario" van de kapel in Ne derland, de heer Meeuse. De heer Meeu se, die alle mogelijke moeite heeft ge daan om een goede toernee voor de ka pel te organiseren kreeg enige geschen ken aangeboden. Nadat de jodelares van de kapel in de raadzal staaltjes van haar kunnen ten beste had gege ven, marcheerden de Oostenrijkers, een mars blazend, weer af naar de Bees tenmarkt. KAPELLE. Tijdens een bijeen komst in het wijkgebouw heeft de af deling Kapelle-Biezelinge en Schore van het Nederlandse Roode Kruis uit handen van dr. J. Spuyman, wnd. kringcommissaris van het Roode Kruis in Zeeland, een statuet ontvangen als blijk van waardering voor hetgeen in deze gemeente is bijeengebracht voor het Roode Kruis in 1960. Bij de gehouden inzameling bezette Kapelle in 1960 voor Zeeland de tweede plaats. Er kwam een bedrag bijeen van 1954,dat is 184,4 pet. van het streef bedrag. Het ontvangen bedrag komt neer op 46.3 cent per inwoner van de gemeente Kapelle. Dr. Spuyman wees in zijn toespraak op de krachtige groei van de afdeling Kapelle, welke afdeling in 1954 werd ongericht. Toen waren er 254 leden. Nu zijn er 408. Het eerste jaar beliep de Roode Kruis-inzameling in Kapelle een bedrag van 600.— en in 1960 was het dus ruim drie keer zoveel. De heer A. D. Constandse, de kring- secretaris deelde mede dat er in sep tember twee boottochten gehouden zul len worden voor chronische invaliden in Zeeland. De eerste zal geheel met Zeeuwen worden gevuld en de tweede boot gaat gecombineerd met de afde ling Rotterdam. De leiding van deze bijeenkomst be rustte bij de heer C. Traas sr. te Bie- zeling. Bevolkingsonderzoek Zoutelande ZOUTELANDE. Evenals in 1951 en 1953 zal ook dit jaar en wel op vrij dag 7 juli a.s. van 13.3016.30 en van 19.0021.00 de bevolking van 15 jaar en ouder worden onderzocht op t.b.c De gezinnen worden tevoren door huis bezoekers bezocht. maar ik meen, dat het mijn plicht is om de benoeming te aanvaarden, ge zien de uitslag van de stemming". Al dus de heer De Vriend. De nieuwe wet houder is reeds tientallen jaren lid van de gemeenteraad en heeft ai een keer de functie van wethouder bekleed. Nadat ook dit agendapunt zeer vlot was afgewerkt deelde de burgemeester nog mede, dat in mevr. H. de Mol-Ha- rinck een nieuwe badmeesteres was ge vonden. De raad benoemde haar met algemene stemmen. De raadsvergade ring was hiermee ten einde. DE HEER H. DE VRIEND gekozen 0 De Hogeland collecte bracht in Se- rooskerke (W.) 59,75 op. De heer J. Adriaanse te Bruinisse werkzaam bij de Ned. Heide Mij. werd met ingang van 1 juli benoemd als ge meente opzichter te Kapelle-Biezelinge. uw zonen en uw dochters, uw ouden Hand. 2:17b Ja, de profeet Joël had het al voorzegd: de Heilige Geest gaat de Gemeente bezie len en in beweging brengen. Een wondere verscheidenheid is er in te constateren: zonen en dochters, jongeren en oude mensen. Het is niet zó: de ouderen in een be jaardencentrum in het Koninkrijk Gods, aan de kant geschoven en uitgerangeerd: zij dromen dromen en die spatten uit el kaar, zonder iets reëels te doen in het leven, want die ouderen mijmeren nog wat na over een voorbije tijd. En dan de jeugd met vliegende vaandels en slaande trom, dwars door alles heen over nieuwe hanen en nooit-begane wegen, zo in de stemming van: nu zal 't gebeuren! Nee, oud èn jong. Daar zijn natuurlijk wel verschillen: bij de ouderen de bezonkenheid, het gerijpte oordeel, de ervaringswijsheid, de getoetste overtuiging. Bij de jeugd: het zien van het ideaal, het vuur en de gloed. Maar: heiden kijken in dezelfde richting en luisteren naar hetzelfde Woord. Zij kij ken naar de verheerlijkte Christus. Zij luisteren naar de stem van de verheerlijkte Christus. Ze zijn gebonden aan het éne Woord, en ze willèn belijden hetzelfde geloof. Och ja, de ouden schuifelen wat moeilijk de kerk binnen. De jongeren doen het heel wat vlugger. Soms slapen de ouden onder het Woord. Soms kletsen en snoepen de jongeren onder het Woord. Maar de Geest werkt. En Hij wil lien beiden bezielen en samenbinden. De oude ren in de verwachting: het leven komt! God neemt mij op in Zijn heerlijkheid! En de jongeren: het leven komt! We zul len de vaandels opheffen in de naam van onze God! Dat is dezelfde God. En het is hetzelfde Woord. En het is de éne Geest, die samen houdt en samenbindt met banden, niet van d'aarde, maar door God zelf gelegd. ICruiningen J. Koolstra De jeugd van Kapelle-Biezelinge en Schore heeft werkstukken gemaakt voor het Jeugd Roode Kruis. Een zending van deze werkstukken werd verzonden naar het Deltaziekenhuis te Poortugaal bij Rotterdam, waar ze ter beschikking worden gesteld van de geestelijk ge stoorden in dit ziekenhuis. De heer S. de Korte te Tholen slaagde te Breda voor het vakdiploma kappersbediende in het herenkappersbe- drijf. Onder leiding van Mevr. Sandee- Staal, hield de afdeling Kapelle-Bieze linge van de N.C.V.B. de maandelijk se vergadering. Spreker was ds. N. N. Heiner van Heinkenszand, die sprak over „De Pinksterbeweging". Meegedeeld werd dat op 13 juni de volgende vergadering zal worden gehouden. Dan zal ds. Jan sen uit Goes spreken over Christendom en cultuur. Oranjevereniging bijeen YERSEKE. Het bestuur van de Oranjevereniging heeft in de ledenvergadering zijn afkeuring geuit over de geringe belangstelling van de leden. Naast het bestuur was er van de 635 leden namelijk slechts één lid aanwezigBe sloten werd geen feestelijkheden te organiserenmaar alleen op de ver jaardag van Prins Bernhard29 juli a.s., de schoolkinderen te tracteren. STAVENISSE. De raad besloot in een vergadering dat de Stoofdijk zal worden verbeterd. Het plan werd door de Nederlandse Heidemij. opgemaakt. De nieuwe weg wordt 3,50 m breed met een uitwijkstrook van een halve meter.' Er zijn twee uitwijkplaatsen van twintig meter lengte en de weg ter plaatse wordt vijf meter breed. De vrijkomende keien worden herstraat en door het in- walsen van emulsie en zand wordt het wegdek gesloten gemaakt. Tevens komt er een trottoir. Het hoofd van de openb. lagere school in Stavenisse, de heer J. J. van Veenen- daal, is in een soortgelijke functie in Tholen benoemd op een door B. en W. nader te bepalen datum. Op de meest eervolle wijze zal van hem afscheid wor den genomen en dank betuigd voor de bewezen diensten. SEROOSKERKE (W.). De bekende negerorganist Kenneth Goodman be speelde het orgel in de gereformeerde kerk. Op het programma stonden o.m. werken van Bach, Mendelssohn, Coupe- rin, Jan Zwart en de organist zelf. Zijn prachtig spel oogstte veel waardering bij de helaas weinige belangstellenden. Het concert ging uit van de Stichting Orgelcentrum. DINTELOÓRD. Een werkbusje van de autoverhuurder P. N. uit St. Philips- land reed gisteren tegen een boom. Het ongeluk geschiedde omdat de rem werd geblokkeerd. De verscheidene inzitten den liepen lichte verwondingen op en werden naar het ziekenhuis in Roosen daal overgebracht, het busje werd zwaar beschadigd. MIDDELBURG. De voorwedstrijden van de grote sport-stedenontmoeting tus sen Vlissingen en Middelburg vandaag en volgende week, werden gisteren ge speeld. Op de markt bekampten de zeven handbalwedstrijdteams elkaar. De Vlis- singse dames wonnen met 4—1; de heren kregen echter met 112 de kous op de kop van hun Middelburgse tegenstanders. In de schouwburg werd een uitermate spannende schaakkamp besloten met een 151%141V2 zege van Vlissingen. Het eerste deel van de tafeltenniswedstrijd, gehouden in het gebouw van Kinderzorg werd daarentegen een Middelburgse aan gelegenheid. De dames wonnen zowel als de heren met de cijfers 63. Advertentie Ook in de foyer van Eet Concertgebouw ia Amsterdam» rookt mm KENT. De inKapelle gehouden collecte voor de .gezamenlijke militaire fondsen heeft opgebracht 128.47. Op het voetbalterrein aan de Bui tenweg te Axel zal, op 30 mei een wed strijd worden gespeeld tussen het per soneel van Rensens aannemingsbedrijf en een elftal samengesteld uit Axelse bakkers en slagers. Circus Americano geeft op 29 en 30 mei enige voorstellingen op het parkeerterrein te Axel. BRAND IN „KELDERKE" TERNEUZEN Door tot nu toe on bekende oorzaak is er brand uitgebro ken in het „Kelderlce" van het café „Industria" aan de Baandijk. Toen de gealarmeerde brandweer ter plaatse kwam, had het vuur reeds zo huisge houden. dat het Kelderke was uitge brand. Door de rookontwikkeling was een bejaarde kostganger, die op een bo venverdieping lag te slapen, bedwelmd geraakt en moest naar het Julianazie- kenhuis worden overgebracht. P. LORILLARD NEW YORK la Nederland r per 20 MIDDELBURG De Provinciale Zeeuwse Electriciteitsmaat- schappij gaat ruim een miljoen gulden bijdragen tot aansluiting van alle onrendabele percelen in Zeeland. Dit werd bekend gemaakt na een besluit van de raad van bestuur, waardoor de P.Z.E.M. in plaats van de tien procent bijdrage in de kosten bij verkavelingen, nu 37 procent voor haar rekening neemt. De directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, deelde mee dat de onrendabele percelen reeds lang een oud probleem vormden. Immers de abnormaal hoge aansluitingskosten werden niet goed gemaakt door de opbrengst. Huizen in de bebouwde kom konden zonder meer worden aangesloten. Boer derijen op het platteland daarentegen vergden honderden meters kabel, waar daar tegenover slechts een gering ver bruik stond. Dat vergde natuurlijk voor de boeren, die per se electriciteit wen sten, zeer hoge bijdragen. De doelstellingen van de P.Z.E.M. (iedereen van electriciteit voorzien en dat zo goedkoop mogelijk) kwamen zo doende met elkaar in botsing. Een be- drijfsoverschot en medewerking van gemeenten en belanghebbenden moes ten steeds maar weer voorlopige oplos singen bewerkstelligen. Gedurende vele jaren werd dus met dit probleem getobt. En In deze tijd konden alleen de minst onrendabele percelen worden aangesloten. „Een automatische bevriezing langzamerhand dus!" De herverkavelingen zijn in vele ge vallen oplossingen geweest. Daardoor is men met het bestrijden van de moei lijkheden heel wat verder gekomen. Met het gevolg dat nu heel Walche ren, Schouwen-Duiveland, Tholen en de zak van Zuid-Beveland konden worden aangesloten. Slechts enkele laatste loodjes wogen nog zwaar, b.v. de ruilverkaveling in Kleverskerke. De algemene wens (niet alleen in Zeeland) luidde: „Konden wij de rest van Nederland ook maar als verka- velingsgebied beschouwen, dan kon den alle percelen van electriciteit worden voorzien!" De minister van Landbouw stelde daarom in 1954 een commissie aan voor de electriciteitsvoorziening van het platteland. Lid daarvan was o.m. ir. Michielsèn. Deze commissie maakte een systeem op, waarin een verdeling van de kosten werd gemaakt, die dan voor een groot deel ten laste van het rijk moesten komen. Indien dit sys teem was doorgevoerd, waren de moei lijkheden toentertijd reeds opgelost. „Koelkast" De commissie beëindigde haar werk zaamheden met het opstellen van een rapport, maar het lot wilde dat toen in een ambtelijke „koelkast". In 1958 kwam van hogerhand zelfs de mededeling dat het hele plan niet kon doorgaan. De P.Z.E.M. besloot daarom de moei lijkheden zelf op te lossen. Maar hoe moest dat in zijn werk gaan, want de maatschappij heeft niet het oogmerk winst te maken. Het overschot is dus gering en de inkomsten, zoals te be grijpen, van labiele aard. Dit najaar )ijn besprekingen met landbouworganisaties begonnen en het overleg is in het laatste stadium. Op grond van deze organisaties verstrek te gegevens is de directie van de P.Z.E.M. tot de conclusie gekomen: „De moeilijkheden moeten worden opgelost en zelfs als een urgentiepunt! Na gemaakte berekeningen kon wor den gezegd dat alle nog niet aangeslo ten percelen in Zeeland vrijwel alle binnen vijf jaar over electriciteit kun nen beschikken. Uiteraard moet de P.Z.E.M. het al gemeen belang in de gaten houden. Om een technische eenheid van stroom te kunnen voorzien, moeten de gemiddel de kosten niet boven de vijfduizend gul den gaan. Wat op zichzelf hoog is, want in andere provincies gaat men tot drie- of vierduizend gulden. Nu 37 procent! De P.Z.E.M. vindt dit een redelijk maximum. Na 1946 heeft zij 6346 on rendabele percelen aangesloten, waar van 1308 met verkavelingen hadden te maken en dus rechtstreeks werden ge financierd. De overblijvende percelen kostten 1.180.000, wat uit het bestaan de fonds onrendabele aansluitingen werd bekostigd. Bij herverkavelingen werden de kos ten op deze manier verdeeld: provin cie tien procent, gemeente, twintig, P.Z.E.M. tien, rijk zestig, waarvan twintig procent ten laste van de be langhebbenden kwam. Na het besluit van de raad van be stuur van de P.Z.E.M. gaat de maat schappij in plaats van tien liefst 37 pro cent in de kosten bijdragen. Provincie en gemeente blijven resp. tien en twintig procent bijdragen en de belang hebbenden nemen 33 procent voor hun rekening. Er zijn op het ogenblik nog 1157 niet aangesloten percelen. De landbouwor 262 ruilverkavelingspercelen afvielen, 55 afgebroken woningen en een reeks van oude nog af te breken huizen, wo ningen die door dijkverzwaring moes ten verdwijnen en zomerwoningen, waarvoor uiteraard een heel andere re geling wordt getroffen. Laatste kans Van 1157 de P.Z.E.M. bekende wo ningen gingen er in totaal 512 af, waar door 645 percelen in heel Zeeland dns nog electriciteit moeten krijgen. Als men dus een rekensommetje maakt kost dat: 645 x ƒ5000 is ƒ3.225.000. Een percentage van 37 procent bete kent dus 1,2 miljoen gulden ten laste van de P.Z.E.M. Er zijn drie „maren", die de P.Z.E.M. echter geen zorgen geven. Want pro vincie en gemeente blijven hetzelfde bedrag betalen en voor de belangstel lenden wordt een zeer grote positieve belangstelling verwacht. Voor velen van hen is het immers „een laatste kans!" Koppige elementen onder deze laat- sten kunnen roet in het eten gooien en de P.Z.E.M. voor grote moeilijkheden plaatsen. Want als een boer, die het zijn leven lang zonder electriciteit heeft moeten doen en dat nu ook niet nodig vindt, de aansluiting weigert, wordt de aanleg voor anderen duurder. Voor de P.Z.E.M. is dat laatste dus een duis ter punt, maar, wordt er geredeneerd, wij moeten tenslotte de koe bij de ho rens vatten en onze plannen uitvoeren! de bestedingsbeperking werd Inge- ganisaties hebben informaties ingewon- Voor uw advertentiepdrachten en tekstverzorging kunt u ook overleg plegen met onze verte genwoordigers: J. Huisman, Nach tegaallaan 106, Goes, telefoon 01100—6176, en W. J. de Hoop, Westerscheldestraat 15, Middel burg, tlefoon 011804676. RILLAND-BATH. Eén dag film- stad is Rilland-iBath geweest. De mu ziekvereniging „Rillandia" heeft het initiatief genomen tot deze verfilming van de plaats. De filmmij J. W. L. Adolfs uit Enschede vervaardigde opna men voor de rolprent en liet een opna- rnewagen overal door de gemeente rond rijden. Deze filmde de bewoners zoveel mogelijk in hun dagelijks doen. Een volledig beeld van het verenigingsleven werd genomen. 's Avonds werd een optocht gehouden en in het dorpshuis geluidsopnamen ge maakt. Vervolgens werden gefilmd de Gereformeerde Kerk, de N.H. en de R.K. Kerk alsmede de scholen en ook nog enkele 'bedrijven. Begin oktober wordt de film vertoond, waarvoor- zo hoopt men flinke belangstelling zal bestaan. ZIERIKZEE. De raad komt maan dagavond 29 mei in een vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. een verslag van het eerste kwartaal van de waterleidingmij Schouwen-Duiveland, het aangaan van een geldlening met het bouwfonds voor Nederlandse ge voerd. Het rapport verdween daarom Inen, waaruit bleek dat van dit aantalmeenten en diverse subsidie-aanvragen. TERNEUZEN Het paard van L.B. van K. sloeg op hol toen hij over de schoolweg reed ter hoogte van de Z.V.T.M. -garage. Van K. kon op een gegeven moment het dier niet meer bijhouden, dat in de Grenenlaan de tus senruimte tussen de huizen nrs. 7 en 9 insprong. Het dier trok de betonmolen waarvoor het was gespannen nog steeds met zich mee. Deze werd opzij geslin gerd tegen de trottoirband en ramde de auto van Van R., die daar geparkeerd stond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de materiële schade was aanzienlijk. Vijfhonderd gulden [kwijt en betrokken in meineedzaak MIDDELBURG. Nadat de heer A. de K„ die in Goes een café heeft, doch thans verblijft in het Huis van Bewa ring, was veroordeeld tot drie maan den hechtenis wegens het mishandelen van een man van de visserijpolitie, kreeg hij huiselijke moeilijkheden. Zijn vrouw voelde zich minder goed en hij kwam zelf ook in grote spanning, want hij vreesde in moeilijkheden te komen met de exploitatie van het café. Zoe kend naar een uitweg uit de misère kwam De K. in nog grotere moeilijk heden, want hij kwam in contact met, zoals later bleek, niet gunstig bekend staande Rotterdammers, die lieten door schemeren in een eventuele revisie van de mishandelingszaak te willen getuigen te hebben gezien dat De K. de politie man geen strobreed in de weg had gelegd. De K. trapte er in en de mannen wis ten hem vijfhonderd gulden uit de zak te kloppen. Als tegenprestatie zou een meineed plaats vinden in de revisie zaak. Toen kreeg de politie lucht van het geval, de Rotterdammers werden aan de tand gevoeld, De K. was zijn vijfhonderd gulden kwijt en vrijdag stond hij voor de rechtbank, verdacht van het willen medewerken aan mein eed. De heer De K. zette met enkele woorden zijn trieste situatie uiteen en zei terloops er spijt van te hebben in dertijd de politieman te hebben mis handeld. Hij was toen nog handelaar in aas. De officier van justitie eiste vier maanden hechtenis en de verdediger, mr. P. C. Adriaanse probeerde de rechtbank duidelijk te maken dat De K. het slachtoffer van de omstandigheden is geworden. Uitspraak op 7 juni. GRIJPSKERKE. De gemeente raad van Grijpskerke komt op 30 mei in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: diverse verzoeken om een subsidiebij- drage, en een voorstel tot wijziging van het bestaande uitbreidingsplan en een wijziging in de regeling voor het opha len van huisvuil bij bepaalde feestda gen. Tevens wordt een verzoek van de rmgrijdersvereniging behandeld om we derom een wisselbeker beschikbaar te stellen, en de verhoging van de pre- sentiegelden van de raadsleden. In het verenigingsgebouw van Se rooskerke (W.) werd het echtpaar Wat- tel-Van Leersum, dat veertig jaar was C'00r muziekvereniging „E.M.M. een serenade gebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3