Publiek dwong ons in richting van de stunts MOOI, MISSE LYNN CORNELL: AVONTUUR VOORGOED VOORBIJ SNELFIX van serveerster tot zangeres van naam M3RTMEZ programma's- BLIKT TERUG OP DE GESLAAGDE T.V.-TOTO vandaag SCHOONSTE IN'T LAND BLIJ MET PLATENBON Verpleegsterstekort veroorzaakt vele sociale noden morgen Boycot tegen schepen onder goedkope vlag wereldreis als| weddenschap IN HET KORT 1 vandaag TELEVISIEDEBUUT IN ONS LAND Holland Festival in Rotterdam bekeken Poging tot moord op Indisch politicus aRmsr saasT'va Zaterdag 27 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 10 Wanneer vanavond om half elf de lich ten in de Hilversumse Expohal worden gedoofd betekent dat tevens het einde van een televisieavontuur: de amusementserie TV-TOTO is dan voorgoed voorbij. Een avontuur waarover men natuurlijk van mening kan verschillen afhankelijk van „We hadden ons oog op bekende Nederlanders laten vallen: Joop Geesink, Leo Halle en Karin Kraay- kamp", vertelt Ben de Jong, de re gisseur die, zittend voor zijn over laden bureau, tussen de vele tele foontjes door ons een indruk pro beert te geven van het kunst en vliegwerk in zijn televisiecircus. „We haalden al meteen een hele boel overhoop: Geesink moest schie ten op bewegende ballonnetjes en Halle stond voor de vreemde taak dezelfde penalty uit zijn doel te houden als op 6 december 1934 in Dublin. De toenmalige schutter van het Ierse elftal O'Reilly hadden we speciaal daarvoor laten overkomen. De mensen vonden die stunts enorm fijn en dat dwong ons min of meer die koers te blijven volgen." Er komt een rank donker meisje het vertrek binnen, scriptgirl Anneke van der Linden, de dochter van dirigent Dolf, gevolgd door een kleine potige jongeman. Kees van Maasdam, de pro ducer van de TOTO's en weldra halen ze gedrieën, gebukt over een vracht dossiers, herinneringen op aan een tijd waarvan ze met een beetje weemoed afscheid nemen- GeschaaLt „Josephine Baker hebben we eigen lijk geschaakt," merkt De Jong lachend op, ,,Lou van Rees was bang dat ze met het nachtconcert in het vooruit zicht geen zin zou hebben in een korte groet aan de Nederlandse kijkers en daarom stelde hij haar voor met een omweg naar het concertgebouw te gaanom haar even een grote hal te laten zien waar hij die avond moest optreden. Toen ze eenmaal binnen was kwam de ware aap uit de mouw en gelukkig was ze zo sportief om aan ons verzoek te voldoen." Ze gnuiven alle drie nog na. De vergissing die Theo Eerdmans maakte met het draaiorgel de Arabier zullen ze trouwens ook nooit vergeten. de maatstaf die men aanlegt maar dat in ieder geval het grootste deel der kijkers acht maanden lang heeft ontspannen ge tuige de stortvloed van adhesiebetuigin gen die op de Hilversumse-burelen zijn binnengekomen. Aan de andere kant van het scherm bij de samenstellers dus is er van ont spanning geen sprake geweest, alleen maar van inspanning en wel zeer boven matig. De basis daarvoor werd eigenlijk huns ondanks al gelegd in de eerste uit zending in oktober. televisie 1 ZATERDAG Vanavond de laat ste TV-Toto. Dat wil nog niet zeggen dat wij ook afscheid van Theo Eerd mans nemen. Het ligt namelijk in de bedoeling dat hij de nieuwe quiz van de Vara weer gaat leiden. Het pro gramma begint met de rubriek Es presso. 's Middags is het -veer tijd voor Pipo. België Vlaams: Na een aflevering van de filmserie „Interpol" (8.301 komt de Expohal in Hilversum op het scherm waar Theo Eerdmans de laatste TV-Toto leidt (8.55). België Frans: Voor degenen, die de quiz van Jean-Claude „Liefde, spelen en sparen" volgen: er is vanavond weer een uitzending (8.45). Vermoe- lijk zal Eddie Constantine meer be langstelling hebben van de kijkers als hij optreedt in „Uw vedette" (9.40). Duitsland: „Goeden avond" is wel het hoofdbestanddeel van het pro gramma van vanavond. Peter Fran- kenfeld presenteert hierin ruim an derhalf uur amusement (8.20). Advertentie UIT DE KERKEN Nederlands hervormde kerk: beroepen door de provinciale kerkvergadering van Gelder land te Barneveld L. L. Blok te Huissen, te Blija: B. van Blanken te Nieuwe Schans; bedankt voor Zoetermeer: J. R. Cuperus te Waddinxveen. Gereformeerde kerken: beroepen te Bol nes: L. Mijlder te Nieuwolde; te Waarde C. w. De Bruijne te Vries: te Laren (voor de verstrooide gereformeerde kerken in Zwit serland) W. Ti)n van Draat studentenpredi kant te Leiden; te Weesp w. v. d. Zwan te Nieuwe Pekela. Hij noemde het een Amsterdams orgel, waarop talloze brieven uit Groningen volgden waar de Arabier vandaan kwam. Tot overmaat van ramp noem de hij mr. Romke de Waard een Am sterdamse beiaardier, die echter ook uit Groningen stamde. Opnieuw tien tallen brieven, die Gijs Stappershoef in het Gronings beantwoordde en in dichtvorm! Vergissing „De vergissing van de glasspecia- list, die beweerde dat de glazen plaat die hij ons had geleverd beslist niet door een honkbal kon worden inge gooid, heeft ons ook de nodige kopzor gen gekost," laat Van Maasdam erop volgen. „We hadden die plaat nodig in de uitzending met Otto Sterman die op ballen van Urbanus moest slaan. De glasman sloeg met een hamer kei hard op het glas dat geen barstje ver toonde maar tijdens de repetitie gooide Urbanus er dwars doorheen. Hij heeft toen tijdens de uitzending zachter ge worpen maar de camera hebben we voor alle zekerheid maar in een kar tonnen hok gezet." De ene anekdote volgde op de an dere... van de kegelbaan die in re cordtijd moest worden aangelegd voor een spelletje van drie minuten (tot wanhoop van de bouwer uit Den Haag) tot de 1200 kg lood die moest worden aangevoerd om een aeroba- tennummer te kunnen verwezenlijken: over volksdansers, sportvissers, bal- lonvaarders, biljarten, schaken, judo, boogschieten, home-trainers, en die hele scala van sporten en beroepen die in een goed half jaar de revue gepas seerd zijn. Er was echter nog meer. Iedere keer stuurden rond een half miljoen kijkers een getal van zes cijfers in, kostelijke prijzen werden uitgereikt maar de BEN DE JONG extra postzegels voor sociale doelein den leverden enkele tienduizenden gul dens op waarmee talloze kinderen en instellingen dolgelukkig werden ge maakt. Zo sneed de TV-TOTO aan vele kanten en mochten er nog zwartkijkers zijn, dan vinden die misschien in deze terugblik een paar lichtpunten. Advertentie ANNEMARIE BRINK was pas twee minuten Miss Holland 1961 en werd bedolven onder goede gaven textiel en toiletterie, vliegreizen naar Parijs, Londen, Amerika „Het kan gewoon niet op", lachte de lieftallige mannequin van 19 lentes, „wie had dat gedacht in Den Haag werd lk slechts derde!" Toen kreeg zij van Willem O.Duys de Plulm-Platenbon, omdat be scheidenheid nóg belangrijker Is dan schoonheid. En in de feeste lijke drukte vertelde zij OVER PLATEN: „Verzamel pas kort, heb dus nog maar twee of drie LP's. Dadrom ben ik zo reuze blij met die bon. Platen draaien is iets zaligs. Kan er niet meer buiten!" OVER LUISTEREN: „Hou m'n oren Altijd open, ongeacht mijn stem ming. Ik word 't liefste wakker met Bach of Vivaldi vrolijke muziek, maakt je zo opgewekt. En 's avonds, als lk zit te tekenen, moderne jazz. Of Franse chan sons mmm!" Publicatie van de C. C. G. C. OVER PLATENBON„Fijnste ca deau van allemaal. Meen ik echt. Bijzonder origineel. Waar lk hem voor Inruil? Drei Groschen Oper, zaligl Of een fijne Franse LP. 't Is zo leuk om op je gemak te kunnen kiezen. Of ik er nu zélf ook eens een cadeau doe? Nou en of, wat dacht U dan?l" LYNN CORNELL We leerden er ook dansen en in die twee jaar heb ik zoveel opgestoken dat ik op m'n eigen benen durfde gaan staan." Eigenlijk niet Ma Cornell kan haar ogen niet van Lynn afhouden als ze dat vertelt en flapt er uit: „Nu reist ze heel Engeland af, haar versie van Nooit op zondag is eerste geworden in de Hit Parade." Lynn knikt toegeeflijk. „Maar vindt u het nu echt prettig om die gladde commerciële liedjes te zingen?" Ze bloost even. „Om u de waarheid te zeggen, nee. Ik heb mijn hart verpand aan de mo derne jazz maar mijn managers zien daar niet zoveel brood in. Voorlopig houd ik het dus op de pop-songs in de hoop dat ik me nog eens los kan maken van die banden en mijn eigen weg kan gaan." De vriendelijke meisjesogen staan nu een beetje somber in de kassen, ze neemt afscheid en trippelt weg. (Advertentie) Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Driehonderd artsen hebben mr. dr. Van Rooy, de minis ter van sociale zaken en volksgezond heid, telegrafisch hun bezorgdheid overgebracht over de sociale noden die bezig zijn te ontstaan door het tekort aan verpleegsters. Dit tekort heeft repercussies op de mogelijkheden tot opneming en behan deling van patiënten in ziekenhuizen in Nederland. In het bijzonder geldt dit voor de neurologisch-traumatische af deling van de rijksuniversiteit in Utrecht, die als gevolg van dit tekort gesloten zal moeten worden. De artsen dringen er bij de minister op aan dat nij met spoed maatregelen zal treffen die de rampzalige sociale gevolgen van het tekort aan verpleeg sters zullen opheffen en voorkomen, in het bijzonder de sluiting van deze kli niek. De driehonderd artsen werden giste ren over de noodsituatie bij de rijks universiteit in Utrecht ingelicht door prof. dr. W. G. Sillevis Smit, hoogleraar in de neurologie aan deze universiteit. Zij waren bijeen op de sociaal-genees kundige studiedagen van de zelfadmi- nistrerende bedrijfsverenigingen. ZONDAG Eindelijk zal het om streden tv-spel van Ed Hoornik wor den uitgezonden. We zijn benieuwd (8.00). Daarna volgen nog afleverin gen van „Strijd tegen het onrecht" 8.45), het Kunstmaandorkest (9.10) en filmmeditaties, dit keer over de jeugd (9.40). Om 10.00 uur is het weer tijd voor Sport in Beeld. Van 3 tot 4 uur 's middags zijn er speedwayrennen uit Liberec. België Vlaams sluit eveneens om 3 uur aan op het Eurovisienet voor de speedwayraces. Daarna een „Luchtvaartmeeting" te Bierset (4.15). „Maak muziek voor mij" is de titel van een muzikaal blijspelletje (8.30). Na „sportweekend" (9.45) besluit men met een aantal korte bekroonde film pjes in „Festival" (10.05). België Frans: 's Avonds wordt in samenwerking met de Zwitserse tele visie een amusementsprogramma ge bracht onder de welsprekende titel „Abracadabra" (8.30). „Jazz voor al len" is een filmreportage van een programma in het Congressenpaleis te Luik met de pianist Gilbert Maré- chal (10.15). Duitsland: Om 3 uur speedway; om 5.30 uur de interland hockeywedstrijd Duitsland-Polen. „Kiss me Kate" is een musical van Samuel en Bella op muziek van Cole Porter, die in New York en in Londen overweldigend suc ces boekte (8.30). In Amerika: NEW YORK (Reuter) - De bond van Amerikaanse zeelieden bereidt een boy cot voor tegen Amerikaanse schepen die varen onder goedkope vlag. De voor zitter van de bond, Curran, heeft mee gedeeld dat een boycot onvermijdelijk is omdat de reders weigeren op het aanbod in te gaan, zeelieden van sche pen die varen onder goedkope vlag in de bond op te nemen. Hij zei dat de reders van dergelijke schepen een mondelinge afspraak met elkaar hadden en een comité hebben op gericht dat de verdere voortgang van de onderhandelingen dwarsboomt. Curran verklaarde dat de schepen van Amerikaanse eigenaars die onder goed kope vlag varen een totale inhoud heb ben van meer dan tien miljoen ton en een scherpe concurrentiestrijd voeren met schepen die varen onder de Ame rikaanse vlag. Zij beroven Amerikaanse zeelieden van baantjes en verzwakken de defensie van het land, aldus de voorzitter van de bond van zeelieden. door- ABEL ARMAND én f. -.y.-y BERTRAND D'OULTREMONT? 59 „Succes, jongens!" Met een tevreden gezicht stopte Abel het hemd in zijn koffer met souvenirs. Wat 'n kerel, die Red! Maar dit royale gebaar betekende nog geen oplossing voor hun moei lijkheden. Ze waren het er alle drie over eens dat Dino er waarschijnlijk geen genoegen mee zou nemen. Ze hadden nog steeds geen boevepak, en het punt was nog niet binnen. Toen ze weer in de lounge kwa men, kwam Maureen naar Abel toe. Ze werd vergezeld van een man met grijzend haar. „Dit is mijn collega, Joe Schurz van de Examiner. Ik heb hem dat ver haal van die gevangeniskleding ver teld. Als jullie er zeker van zijn dat Red Skelton jullie niet wil helpen zou Joe misschien die gevangenis directeur nog eens kunnen opbel len. Hij kent hem heel goed, en „Ja zeker", viel Schurz haar in de rede. „Ik wil al het mogelijke doen om u zo'n pak te bezorgen. Vandaag gaat dat natuurlijk niet meer. Maar zo gauw ik er een in handen kan krijgen zal ik het op sturen. Waar moet het heen? Brus sel? Parijs?" „O, dank u wel! Kijk, dit is ons reisschema, en hier zijn onze adres sen, zowel in Brussel als in Parijs!" Mare holde naar Abel en Bertrand toe die midden in een kring jour nalisten stonden. „Dank zij Maureen nebben we een goede kans dat we dat punt tóch nog winnen! Hij zei dat hij er persoonlijk achterheen zou zitten!" De stemming steeg zienderogen. Alleen Bertrand was nog wat sceptisch. „Och, jullie zijn veel te goedgelovig. Ik zal de belofte van die man natuurlijk in mijn hoofd prenten, maar ik verwed er iets on der dat het op niets uitdraait. Al die beloften zijn toch niets waard. Ik zou dat Alcatraz-punt maar af schrijven als ik jullie was. Komt er toch iets van dan heb je tenminste iets in reserve!" Mare zei: „Maar we kunnen er toch niet zeker van zijn dat we de resterende twaalf punten allemaal winnen? Of zelfs maar elf? Hoe kun nen we er uit raken zonder ook maar één foutje? Wees nu redelijk!" „Toch heeft Bertrand gelijk", gaf Abel mismoedigd toe. „Als we alles van de donkere kant bekijken, zul- ln we nog voorzichter te werk gaan. We mogen het nu niet opgeven. Als Schurz zijn woord houdt, des te be ter, maar laten we er niet op reke nen." Ze waren het er over eens dat het leven van een gokker toch eigenlijk niet zo grap pig is. Telegram San Francisco 22 okt. 19 h. Hebben geweend om Jack stop niet zonder moeite ver eeuwigd met gevangenisbe waker op brug over Gouden Poort in tegenwoordigheid Californische pers stop derde punt onoverkomelijke moei lijkheden stop Red Skelton bracht uitkomst. Armand. Hoofdstuk Negen 23 tot 26 oktober. Punten: 1. foto in bokscostuum met Sugar Ray Robinson. 2. foto aan de voet van het Vrijheidsmonument. 3. De sjako van een Ameri kaanse majorette. De strop werd nauwer aangehaald... Eén passagier op de ononderbroken vlucht over dat enorme land van con trasten, dat Amerika heet, herkende de reizigers en liet hen geen seconde met rust. Hij vroeg honderd uit over hun plannen en de punten die ze nog op hun programma hadden. Mare zei dat ze ook nog naar Ber muda gingen. „O ja? Wat moet U daar gaan doen? „Ten eerst moeten we daar iets doen met landschildpadden..." „Wat? Landschildpadden? Maar dat is onmogellijk! Ik reis steeds heen en weer van Francisco naai Bermu da, maar daar is geen landschild pad te vinden!" „Weet U dat zeker?" „Absoluut. Trouwens zeeschildpad den ook niet." (Wordt vervolgd) ZONDAG 28 MEI j RADIO j HILVERSUM I. 402 M. KRO: 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws; 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Kerkmuz; 10.20 Kerkdienst; 11.30 Vragen- beantw; 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Vocaal ens. KRO: 12.15 Buitenl comm; 12.25 Koorzang; 12.40 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg; 13.10 De Wadders; 13.30 Lichte muz; 13.50 Boekbespr; 14.00 Kamermuz; 14.35 Wat ons bezig houdt; 14.45 Kamermuz; 15.25 Muzikale lezing; 16.00 Sport; 16.30 Gods radio HET WITTE puntschoentje waar in een slank zwart kousebeen steekt, tikt driftig op de grond, krampachtig maat houdend met het felle ritme van het in hemdsmou wen gestoken orkest dat de kleine repetitie-ruimte op springen doet staan met zijn trompet- en trom bone stoten. Via een nauwsluitend deux-pièces van uitstekende snit doemt een slordige dot parelgrijs haar op, als een uitgekamde middel eeuwse pruik. Van opzij is een heel klein mondje te zien dat open en dicht gaat zonder geluid te geven. Het wellustige koper overstemt im mers alles en iedereen, ook die riet dunne Lynn Cornell dus, het En gelse zangeresje dat vanavond in de TV-TOTO haar televisiedebuut in ons land maakt. „We zijn allemaal reuze trots op Lynn," schreeuwt mevrouw Cornell die de repetitie van haar dochter bijwoont in ons oor, „want in de tijd van zes jaar heeft ze zich va-n serveerster in een lunchroom bij ons in Liverpool opgewerkt tot een zangeres van naam. Ze heeft al een heleboel tv- en radio uitzendingen achter de rug, haar grammofoonplaten doen het geweldig en maandag zijn we uitgenodigd om eens in Luxemburg met heren van de radio kennis te maken." Harde jaren Wanneer de trompetters van Ferry f Wieneke even rust krijgen maakt dat voor onze oren weinig uit: een falset stem van onversneden Liverpools accent zet de aanval op het gehoorvlies onverminderd voort. Toch zit een warme ondertoon in die stem, vooral als het over Lynn gaat, die al bijna twaalf jaar zo lang haar vader dood is een flinke steen bijdroeg aan het onderhoud van het gezin. Ze is nu 24 jaar en hoewel ze al heel jong een zangopleiding wilde volgen zou het zes jaar duren voordat ze de kans kreeg. Zes harde jaren als dienst meisje, serveerster, bioscoop juffrouw in het grauwe Liverpool waar haar moeder op een snoepfabriek werkte voor haar broer en zusje. „De voetbalpool heeft ons er eigen lijk bovenop geholpen", vertelt Lynn na de repetitie, „nee, nee," weert ze lachend af, „geen prijs, geen cent zelfs. Vernon is bij ons de naam van zo'n pool, een enorme organisatie waar ik administratief werk deed. Er moest een vocale groep worden samengesteld die in het land en voor de televisie wat reclame voor Vernon ging maken en ik behoorde tot de gelukkigen die wer den aangenomen bij de Vernon Girls. ZATERDAG. Gé Gouwswaard tracht te doen wat Alex de Haas (voor een andere omroep) al lang en voor treffelijk doet: het samenstellen van geïllustreerde biografieën van (klein)- kunstenaars. Gouwswaard is nog bij lange niet aan het verrassende en spirituele van De Haas toe. Van avond gaat hij het weer eens proberen op de 69-jarige vroegere revue-ster Cor Smit. (Hilv. 2, 10.40). Op de andere zender de laatste af levering in dit seizoen van Tierelan tijnen, een programma dat door de bank genomen weinig heeft opgeleverd. De vaste medewerkers treden ook van avond op. Jean Louis Stuurop, leerling van Oscar Back, is één van onze bekwaam ste jonge violisten. Vanavond om acht uur is hij solist in het Vioolconcert in D, KV 218 van Mozart, waarbij hij begeleid wordt door het Radio Kamerorkest onder leiding van Maurits van den Berg. Met het vijfde in A behoort dit werk tot de meest gespeelde van de vijf concerten, die Mozart voor de viool componeerde Het concert, dat over de zender Hil versum 1 wordt uitgezonden, opent met een uitvoering van Haydns Symfonie in G, nr 100, die de bijnaam militaire symfonie draagt. Haydn belijdt er duidelijk zijn voor liefde voor de Turkse Janitscharen- muziek in. Advertentie spreken met ons. CONVENT VAN KER KEN: 17.00 Vrij Evangelische Kerkdnst. NCRV: 18.30 Koor en sol; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Jeugdkoren; 19.30 Gemeen schap der Heiligen. KRO: 19.45 Nws; 20.00 Lichte muz; 20.30 Act; 20.35 Lichte muz; 21.30 Liederen van een reizend gezel; 22.15 Gram; 22.25 Boekbespr; 22,30 Nwd; 22.40 Avondgebed; 22.55 Metropole-ork; 23.30 Gram; 23.55 Nws. HILVERSUM II. 298 M. VARA: 8.00 Nws; 8.18 V h platteland; 8.30 Gevar. progr; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Gram; 10.35 Brieven van beroemde kinde ren; 10.55 Promenade-ork; 11.30 Gram; AVRO: 12.00 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.07 De toestand in de wereld; 13.17 Meded; 13.20 Progr v d weggebruikers; 14.00 Boekbespr; 14.20 Kamerork; 15.20 Toneelbeschouwing; 15.35 Viool en piano; 15.55 Gram; 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Salonork; 17.30 V d jeugd; 17.50 Nws, sportuitslagen. VPRO: 18.30 Korte Ned Herv Kerkd. IKOR: 19.00 V d jeugd; 19.30 De open deur. AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz; 20.35 Gram; 20.45 Zin en onzin in goede manieren; 21.00 Lichte muz; 22.00 Gram; 22.30 Nws; 22.45 Act; 23.00 Lichte muz; 23.15 New York cal ling; 23.20 Gram; 23.55 Nws. de sigaar die honoris causa promoveert... zoals HONNEUR de hooggeklasseer- de 31 ets sigaar. TELEVISIE NTS: 15.00-16.00 Speedwaykampioenschap pen in Liberec, Tsjecho-Slowakije. KRO: 20.00 De Ring; 20.45 Film; 21.10 Kunst- maandork; 21.40 Filmmeditatie. NTS: 22.00 Sport in beeld. VLAAMS BELGIË 14.30 Folkloristisch progr. 15.00 Wereld- kamp. speedway. 16.00 Filmintermezzo. 16.15 Rep. luchtvaartmeeting te Bierset. 17.00—17.20 V. d. kleuters. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 feuill. 20.00 Nws. 20.30 Maak muziek voor mij. 21.45 Sportact. 22.05 Filmprogr. 22.50 Nws. FRANS BELGIË 11.00—11.30 H. Mis. 14.00 V. d. jeugd. 14.45 Documentair progr. 15.15 Eurovisie: Speedway-kampioenschappen. 16.00 Film. 16.15 Rep. 17.00—18.00 Filmprogr. 19.30 Film. 20.00 Nws. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Tussen licht en donker. 22.15 Jazz. 23.00 Nws. DUITSLAND 12.00 Int. borreluurtje. 13.00 Regionaal weekjourn. 14.30 V. d. kind. 15.00 Wereld kamp. speedwayraces in Liberec, Tsjecho- Slowakije. 16.00 Speelfilm. 17.30 Interl. he- ren-hockeywedstr. DuitslandPolen. 18.40 18.55 Filmrep. Regionaal progr.: NDR: 19.00—19.25 Aan deze en gene zijde van de zonengrenzen. WDR: 19.0019.25 Hier und Heute. 19.30 Weekjourn. 20.00 Nws. 20.05 Küss mich, K&tchen. 22.35 Laatste nws. MAANDAG 29 MEI ZONDAG Om negen uur vanavond muziek voor tieners. Lolita, Ria Valk, de onvermijdelijke Peter Kraus, Hans Boekhout en de Blue Diamonds zingen en The Skymasters spelen. (Het orkest van Bep Rowold is om kwart over tien nog eens te horen op Duitsland). De tieners die hierna nog niet genoeg hebben, kunnen overschakelen op de B.B.C. Light programma voor „Music for sweethearts". Om acht uur is er op de andere zender een „wintertoer" van Jules de Corte. Vanmiddag om twee uur concer teert over de zender Hilversum 1 het Nederlands Blazers Ensemble met werken van Rosetti, Haydn en Van Praag. Dit ensemble van jonge blazers werd anderhalf jaar geleden opgericht door de solofagottist van het Concertgebouworkest Thom de Klerk uit afgestudeerde leerlingen van het Amsterdams Muzieklyceum Niet alleen in ons land, maar ook elders is de kamermuziek voor bla zers een verwaarloosd facet in de concertpraktijk geweest. De laatste jaren komt hierin verandering en krijgen we de kans wat beter thuis te geraken in deze materie. De Drie schetsen van Van Praag, een Amsterdamse componist, tonen verwantschap met het Franse im pressionisme, maar dragen niettemin een bijzonder innemend persoonlijk stempel 1 RADIO 1 HILVERSUM I 402 m NCRV: 7.00 Nws, 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 V.d. zieken. 9.35 Wa- terst. 9.40 V.d. vrouw 10.10 Gram. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Kamermuz 11.30 Metropole-ork. 12.00 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. 12.33 lachte muz. 12.53 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meisjeskoor 13.35 Gram. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Omr. ork. 15.30 Sa menzang. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Kamermuz. 17.00 V.d. kleuters. 17.15 V.d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lich te muz. 20.15 Pastorale. 21.25 Pianorecital. 22.00 Parlem. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespr. 23.05 De wegen van Bartok. 23.35 Gram. 23.55 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: '.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.30 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 In het krachtenveld van de techniek. VARA 10.20 Gram. 11.20 Voordr. 11.40 Orgelconc. 12.00 Politiekapel. 12.30 Land- en tuinbouw 12.33 V. h. platteland 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Lichte muz. 13.45 Reisbeschrijving. 14.00 Cello en piano. 14.25 Openingszitting van de Rondetafelconferentie 15.15 Gram. 15.30 Een wonderlijke ervaring 16.10 Zestig mi nuten voor boven de zestig. 17.10 Oude lied jes 17.25 Orgelspel. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. 18.20 Act. 18.30 Jazzmuz. 18.50 Open baar kunstbezit. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regeringsuitz. 19.30 Dansmuz. 20.00 Gram. 21.45 Brabants ork. 22.30 Nws. 22.40 Brabants ork. (verv.). 23.35 Gram. 23.55 Nws. televisie"! NTS: 20.00 Journ en weeroverz, NCRV: 20.20 Act. progr. 20.30 Film. 20.55 Cabaret. 21.55 Dagsluiting. VLAAMS BELGIË 19.00 Documentair progr. 19.15 Filmrep. 19.45 Cult. act. 20.00 Nws. 20.25 Speelfilm. 21.55 Litterair progr. 22.25 Nws. FRANS BELGIË 19.30 Sportoverz. 20.00 Nws. 20.30 Speelfilm. 21.40 Act. progr. 22.30 Nws. DUITSLAND 17.00 V. de kind. 17.20 - 18.05 V. de jeugd Regionaal progr.: NDR- 18.25 Progr.- overz. 18.30 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Documentaire film. NDR: 19.25 Licht progr.). 20.00 Journ. 20.20 Gevar progr. 21.25 Filmprogr. 22.25 Laat ste nws. 22.40 Duitse tafeltenniskampioen schappen en int. 100 km- races (autoraces). Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Met twaalf voor stellingen van toneel, opera en ballet, krijgt Rotterdam dit jaar zijn portie van het Holland Festival. Dat betekent dat het Rotterdamse schouwburgpubliek de gelegenheid krijgt kennis te maken met de trage die „Elektra" van Sofokles, gespeeld door de Griekse toneelgroep Piraikon Theatron uit Athene (5 juli). Op 27 juni spelen Nederlandse ac teurs en actrices onder regie van Ri chard Flink „De Kaukasische krijt- kring" van Bertold Brecht. Het nieuw ste stuk van John Osborne, „Luther" wordt door de English Stage Company op 13 juli gespeeld. In „De Lantaren" treedt op 18 juni de Ierse acteur Michael Me Liammoir op met een toneelversie uit het werk van Oscar Wilde onder de titel „The importance of Being Ernest." Op 22 juni biedt de Nederlandse Ope ra „Benvenuto Cellini" van Hector Ber lioz. Een speciaal voor het Holland Festival gevormd gezelschap geeft op 6 juli een opvoering van Mozarts „Le Nozze di Figaro". De Nederlandse Ope ra brengt tenslotte op 6 juli nog een opvoering van Puccini's „Turandot". Ballet Het Ballet van de Opera te Keulen begint op 1 juli zijn Nederlandse tour nee in de Rotterdamse Schouwburg. Het Poolse Volksdans en Volksmuziek Thea ter „Mazowse", dat met 120 zangers en dansers naar ons land komt, treedt op 25 juni op. Het Nederlandse Ballet geeft zijn traditionele festivalvoorstel- drie premières op woensdag 12 juli. Zoals langzamerhand gewoonte ge worden is, levert Rotterdam ook dit jaar weer een eigen bijdrage aan het jaarlijks festival der muzen door een concert van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse en met medewerking van de so listen Theo Bruins (piano) en Hans-Ul- rich Miels (tenor). kritisch l „Herman, joh. daar ga je" was de titel van het programma dat de N.C.R.V. gisteravond rondom de zanger Herman Emmink had opgetrokken. Achtereenvolgens zagen wij hem als ruimtevaarder, als omroeper, als Don Giovanni, als platenverzamelaar, als burgemeester van Zaandam en als toe rist in Italië. Herman Emmink werd bijgestaan in zijn vocale prestaties door Aukje Kar- semeyer en Truusje Koopmans en af en toe bijna opzijgedrukt door de imi tator Frans van Dusschoten. Wjj kregen een serie aardige plaatjes te zien, waar weinig verband in zat, ook al verscheen Herman Emmink iedere keer zingend in het beeld. Het bleef daardoor een wat brokkelig en statisch geheel. Dick van Bommel tekende voor de regie. Vooraf ging een aardig filmpje over het waddeneiland Ameland van Ruud Keers en Dick van Bommel. Het le- verde enkele fraaie beelden op over dit eiland, waar de smid Visser heet, de slager Dokter en de bakker De Boer en waar de kermis bestaat uit een stoelendans te paard. Tas. DURGAPOER (A.P.). Een jonge Bengalees, Doelal Pal, heeft gisteren i£ ?aUnS^0eTr StP^eerd de vootóto steken e congrespartij neer te Zwaaiend met een mes rende hii on jf voorzitter, Sanjiva Reddy, af toen conferentie rein sta?Je die llem voor een volgende aanslag zou oo Neh- hee1?- BTer??n h°P Znnm is gisternacht de zfin inte +er]10eVen *5 V0Ue Vaart met ^ijn auto tegen een boom gereden. De man was op slag dood.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 10