r vr rv wrv rv rv Gemeente Krabbendijke gaat rioolbelasting invoeren Raad Wester schouwen stelt begroting vast Riolen en woonforensen in Domburg worden belast 3^rió kraó door 5 eeland Vlissingen vrijwel kansloos in ontmoeting met Neunkirchen feestelijke verrassingen van ^brouwerijen lil kkkikk LEEUWENZEGEL MARGARINE Donderdag 25 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Meerderheid van raad besloot Ongelukken in Rilland Vraag naar sla Maximumprijs peulen Vlissingse Chr. Mandolinever. bestaat 25 jaar PTT heeft tekort aan zomerzegels Rechts heeft in Goes nog steeds voorrang Visser hoofd op de stenen Loos brandalarm in dok Wielercourses in Axel en IJzendijke Middelburgse politie gebruikte gummistok Brommer contra auto „SPORTBELA-NGEN" PESSIMISTISCH Duisburger jongeren in Westkapelle 1e VERRASSING!TOT EN MET 30 JUNI AS. KRIJGT U DIT UNIEKE FUSIE FEESTGLAS CADEAU BIJ AANKOOP VAN 6 PULLEN BIER! NEEM DUS MDRGEN DIT FRAAIE BIERGLAS IN ONTVANGST! Oranjeboom Barbarossa Bezorgdheid over haven Burghsluis en vliegveld Streekplan Duiven zaten te broeden op kippeneieren Pag. 5 KRABBENDIJKE. Alle raadsleden (wethouder J. Mallekote was afwezig) hebben in de dinsdag gehouden ge meenteraadsvergadering gesproken over het voorstel van B. en W. tot algemene invoering van de rioleerbelasting met ingang van dit jaar. Het was alleen de heer M. Weststrate (vrije lijst), die zich niet kon verenigen met dit voorstel. Voor alle percelen, die zowel op het oude als het nieuwe rioleernet zijn aangesloten, zal deze belasting betaald moeten wor den. De percelen echter, die niet vanwege de gemeente zijn aangesloten op de rio lering, worden niet aangeslagen. „We hadden deze heffing ook liever voorko men, maar het kan niet anders." Met deze woorden vertolkte burgemeester L. Cnossen de gevoelens van B. en W. aan de raad. „Rijksoverheid heeft een stok achter de deur gezet." De gemeente wordt in feite tot deze maatregel gedwongen, omdat een ver hoogde uitkering uit het gemeentefonds werd verkregen, waar echter een ont vangst van gemiddeld 25 gulden per jaar van alle op de riolering aangesloten per celen tegenover moet staan. „Als we dit niet doen moet het geld uit de algemene middelen van de gemeente komen, maar dat zal inhouden dat de uitvoering van verschillende werken achterwege moet blijven, en dat kan ook niet", zo zeide de burgemeester in antwoord op vragen van enkele raadsleden. „Als criterium voor deze invoering moeten we niet vergeten, dat de gemeente heeft gezorgd, dat de inwoners hun afvalstoffen kwijt kunnen." De heer Weststrate wist te vertellen, dat de conservenfabriek „Herba" twee derde verbruikt en de bevolking slechts eenderde. De burgerij moet daarvoor op draaien en daar wens ik mijn stem niet aan te geven." Laconiek merkte de bur gemeester op: „Het zal wel waar zijn wat de heer Weststrate vertelt." Nadat de heer J. C. Engelse (chu) het betoog van de heer Weststrate als overdreven had geschetst, zeide de heer H. J. van Harn (a.r.) dat deze maatregel zuiver gezien moet worden in het licht van de ver hoogde uitkering van het gemeentefonds, hetgeen de burgemeester beaamde. Ook over het voorstel van B. en W. tot onderhandse aanbesteding van de bouw van tien woningwetwoningen aan aan nemer P. Soffers te Hoogerheide voor 124.123 voerden alle raadsleden het woord. In zijn toelichting vertelde de burgemeester, dat de teleurstellende er varingen in 1960 opgedaan bij de open bare aanbesteding geen terechtwijzmg in houdt aan het adres van de plaatselijke aannemers. „Zij zitten volop in hun werk en zien daarom geen kans om de curveprijs te halen". De heer Weststrate gaf de voorkeur aan een openbare aanbesteding, maar de heer M. L. Markusse (soc.) schaarde zich achter het voorstel van B. en W. Alle raadsleden vonden het overigens zeer spijtig, dat de plaatselijke aannemers niet inngeschakeld kunnen worden. Ook de heer Engelse kon akkoord gaan met het voorstel. Het college zou eveneens niet liever willen dan inschakeling van de plaatselijke aannemers. Zo bleek uit het antwoord van de burgeme'ester. „Wij willen natuurlijk met hun wensen re kening gehouden, mits zij kunnen voldoen aan de curveprijs". Wethouder F. van Velzen vulde deze opmerking nog aan met te zeggen, dat het altijd de bedoe ling van het college is geweest om de aannemers ter plaatse in te schakelen. Ik ben ook sterk voor openbare aan besteding, maar het kan echt niet op die wijze". De heer Van Harn merkte ten slotte RILLAND-BATH Gisteren deden zich in Rilland-Bath enige ongelukken voor, waarbij een gewonde was te be treuren, Op de hoofdweg bij de Vinkems- seweg reed D. N, uit Rilland op zijn brommer een waterleidingput in. De voorvork van de bromfiets brak en N. werd over het stuur heen tegen het weg dek gesmakt. Hij liep verwondingen aan het hoofd op, die ter plaatse werden verbonden. In de richting Bath reed een personenauto, waarachter een kleine aanhangwagen was gekoppeld. De be stuurder, T. R. F. R. uit Bergen op Zoom, moest uitwijken voor een tegen ligger en raakte de macht over het stuur kwijt. De auto reed door een hek een sloot in en werd zwaar bescha digd. Het voertuig werd later op de dag uit de sloot getakeld. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Het fanfarekorps O.K.K. in Westka- pelle heeft, gestoken in de nieuwe uni formen, een rondwandeling door het dorp gemaakt. Ter hoogte van het Vinkenissegat ont stond op de rijksweg een kettingbot sing, toen de auto van A. M. van de V. uit Bloemendaal plotseling moest rem men. Vier personenwagens botsten op elkaar en er ontstond materiële schade. op: „Laten wij blij zijn. dat er een aan nemer is te vinden, die de woningen tegen de curveprijs wil bouwen". Het voorstel werd daarna z-h.s. aan vaard. Dat gebeurde ook met het voorstel tot verbetering van de tien woning wetwoningen aan de Stationsweg. De fa L. Buteyn zal deze huizen opknap pen voor 14.250.De huur zal ech ter omhoog moeten tot 7 75 per week. Verder werd een fikse reeks voor stellen, verband houdende met het on derwijs, aanvaard, alsmede enkele be grotingswijzigingen. De straat, geprojec teerd in oostelijke richting loodrecht op de Morlodestraat (waar thans de oude ulo-school staat) kreeg ten slotte de naam Van Blinkertstraat. Bij de beantwoording van schriftelijk gestelde vragen bleek dat de heer Van Harn wilde weten waarom B. en W. niet officieel tegenwoordig waren bij de stille omgang van 4 mei j.l. Burgemees ter Cnossen antwoordde, dat de organi satie van deze plechtigheid berust bij de Oranjevereniging. Als college hadden B. en W. geen mededeling ontvangen over deze stille omgang. B. en W. zijn voornemens met het bestuur van de Oranjevereniging overleg te plegen, ten teneinde te komen tot meerdere stimule ring van de deelname aan de stille om gang. GOES Tengevolge van he'c aanhou dende koude weer van de laatste tijd is de aanvoer van sla op de Nederlandse groenteveilingen belangrijk achter geble ven bij de aanvoer in normale jaren. De natuursla groeit slechts langzaam en zo is het ook in het buitenland. De vraag naar dit produkt blijft vrij groot en dat heeft tot gevolg gehad dat de prijzen zijn opgelopen tot voor de tijd van het jaar hoge waarden. Goede kwaliteit sla noteert al spoedig boven 2Q cent per krop en er werd eind vorige week zelfs tot 30 cent betaald. Ook op de buitenlandse markten is de sla duur en dat heeft tot gevolg gehad dat de autoriteiten van België en Luxem burg hebben besloten de invoer van dit produkt uit de E.E.G.-landen weer toe te staan. Voor Nederland heeft dit tot gevolg dat er door België en Luxemburg geen minimumprijs voor sla meer geldt en dus kan er ook geen heffing bij uitvoer worden opgelegd. Thans kan dit produkt er dus weer vrij uit. Op de Zeeuwse veilingen is al leen op de veiling in Middelburg spra"ke van een aanbod van sla van betekenis. GOES Met ingang van 22 mei zul len op de Nederlandse veilingen de peu len niet verkocht mogen worden voor prijzen welke lager zijn dan 25 cent per kg. Mocht deze prijs niet gehaald kun nen worden dan krijgt de teler voor eer ste kwaliteit een vergoeding van 20 cent per kg. en voor 2e kwaliteit zal 15 cent per kg. worden vergoed. Er zal van dit produkt geen heffing worden in gehouden. SCHORE. De heer en mevrouw Van Koeveringe-Rijn hebben dins dag hun zestigjarige echtvereniging gevierd. De juiste datum was welis waar tweede Pinksterdag, maar het kwam natuurlijk beter uit om het eigenlijke feest op Pinkster drie te vieren. En hoewel de heer eh me vrouw Van Koeveringe de beschik king hebben over een ruim huis, waarin heel wat gasten zou den kun nen worden geborgen, concentreerde de feestvreugde zich gisteravond toch in het Verenigingsgebouwwaar de bruid en de bruidegom, temidden van hun kinderen en kleinkinderen heel wat handen hebben geschud. Zeven kinderen, vijftien kleinkinde ren en vier achterkleinkinderen vormen op zichzelf al een heel gezel schap. De bruid en debruidegom zijn resp. 78 en 79 jaar. Zij hebben hun hele leven op Schore gewoond en zijn er zelfs geboren. Een derge lijke honkvastheid is Zèeuwser dan Zeeuws. De heer Van Koeveringe is zijn hele leven timmerman geweest. Zo mogen we het wel zeggen, want hij is er een paar jaar geleden pas mee opgehouden. Maar naast zijn Vlucht uit Arras, van de duivenver- eniging ,,De Eendracht" te Terneuzen. Snelheid eerste duif 995 meter, snelheid van de laatst prijswinnende duif 887 me ter. 1. O. Hofman; 2 en 3. C. de Rijke; 4. H. F. Koch en zn.5. J C Rouw; 6 J Willemsen; 7 J. A. de Smidt; 8 J. F. van der Veen; 9 en 10. Meijer- v.d. Berge. O Onder leiding van Mej. C. A. van der Graaf hield de afdeling Kapelle- Biezelinge van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen haar maandelijkse* ver gadering. Spreekster was mevr. Specht- N lsse uit Goes over het onderwerp: ,,Hoe ben ik een goede gastvrouw en hoe een goede gast." Met 59 duiven nam de P. V. ..O. W. T. B." in Kapelle deel aan een wedvlucht vanuit St. Gislain. De uitslag was 1 A. J. L. Luteyn; 29 J. L. de Jager 35 Joh. Nijsse; 4 J. H. C. Po- ley; 6 A. v. d. Does; 7 A. A. van Driel 810 J. op 't Hof. Verder vlogen 87 duiven vanuit St. Denis. Hiervan was de uitslag: 1279 P. I. Butler; 3 A. J. L. Luteyn; 4 J. H. C. Poley; 5 J. C. Nijsse 6 J. L. de Jager; 8 Jac. Schrier; 10 J. J. Ridderhof. 9 Vlucht van de duivensportvereniging E.M.M. te Terneuzen. Snelheid eerste duif 1023 meter, snelheid laatste prijs winnende duif 931 meter. 1. en 7. G. Ha melink; 2, 6, en 9. W. de Vos; 3. D. Deurwaarder; 4. J. Riemens; 5. K. Op peneer; 8. P. Verberkmoes; 10. P. Ger- reman. Bij het gehouden examen voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. te Terneuzen slaagden de dames: mejuffrouw E. Ha melink; M. van Driel en mevrouw A. de Troye-Heene. Verder slaagden de he ren: P.C. van Maelen; A.A. Kolijn en A. van Leemput. Het examen werd afgeno men door de geneesheer directeur van het Juliana Ziekenhuis, dr. A. H. Bo- land. De duivensociëteit „De Verwach ting" in Axel hield een prijsvlucht op Arras. De uitslag was 1. Ch. Tieleman; 2, 3, 5. J. de Visser; 4. Fl. van Acker; 6. A. Peersman; 7. P. Deij; 8. M. But ler; 9. R. van Wiemeersch; 10. J. Giele werkzaamheden in zijn eigen zaak die nu door zijn zoon is overge nomen - is hij ook 33 jaar gemeen teopzichter geweest en zelfs 43 jaar organist in de Hervormde kerk. Een hartelijke gelukwens is van hieruit op zijn plaats P De collecte voor de Simavi, die in Cadzand werd gehouden voor medische hulp in. Suriname en Nieuw Guinea heeft 80,54 opgebracht, v De hengelvereniging ,,De Kanaalvis sers" te Kapelle, zal op zaterdag 27 mei een juniorenhengelconcours in het kanaal door Zuid Beveland organiseren. Voor het diploma stenografie Neder lands slaagden de dames !M. Krijnsen en M. Dansen, beiden te Rilland. De rijkspoltie te Bruinisse heeft vorige week het praktisch gedeelte van het verkeersexamen afgenomen. Van de -o.l. school slaagden 23 leerlingen. Van de christelijke school slaagden er 12 leerlingen. De afdeling Bruinisse van de N.C.V.B. is bijeen geweest o.l.v. me vrouw Petter. Ds. C. Bezemer uit Zie- rikzee hield een inleiding over het on derwerp ..De vrouw die Gij mij ge geven hebt." Op 15 juni zal de laat ste bijeenkomst van het seizoen zijn. De ploegen van ,,De Hoop" te Ter neuzen speelden in de zomeravondcom petitie tegen „Spadella". De wedstrijd werd door De Hoop gewonnen met 2 0. VLISSINGEN De Chr. Mandoline- ver. Con Amore heeft zelden meer re den tot muziek maken gehad als ko mende zaterdag 27 mei. Op die dag is het precies 25 jaar geleden, dat mej; J. P. Kuijpers het initiatief tot oprich ting nam. Een jubileumconcert in Bri tannia zal 's avonds het hoogtepunt van de viering vormen. Een groot aantal genodigden, ook uit andere delen van het land, zullen de festiviteiten bijwonen. Voor haar 25-ja- rig lidmaatschap en leiding van de vereniging zal mej. Kuijpers dan de verdiende hulde ontvangen. In de kwarteeuw waarin Con Amore van zes tot dertig leden groeide be wees zij op overtuigende wijze haar be staansrecht. Naast de populaire jaar lijkse concerten, verzorgt zij menig maal het muzikale gedeelte op kerke lijke wijkavonden en op bijeenkomsten van diverse verenigingen. Met dit al is Con Amore een wezenlijk deel van cultureel Vlissingen gaan vormen. Na de ontvangst van B. en W. is er in Britannia van half acht tot acht uur een receptie. DEN HAAG De verkoop van zomer zegels van dit jaar heeft alle verwach tingen overtroffen. Behalve van de post zegels van dertig cent bleek de oplaag niet toereikend om aan de vraag te vol doen. Ofschoon de PTT al veel meer ze gels gedrukt had dan vorig jaar, moesten er nog bijgedrukt worden. Men verwacht dat de opbrengst van de zomerzegels ten minste vijftien procent hoger zal zijn dan vorig jaar. Kantongerecht Middelburg MIDDELBURG Het kantongerecht behandelde bij monde van mr. J. Moo- lenburgh enige aangebonden zaken. Als eerste verscheen weer de Goese zenuw arts A. K„ die op bet kruispunt Singel straatZusterstraat in Goes geen voor rang verleende aan een van rechts na derende motorrijder. De arts verklaar de dat zijn auto het kruisingsviak nog niet had bereikt toen de motorfiets, die sterk links reed, met hem in bot sing kwam. Volgens hem reed de auto met een snelheid van vijftien km per uur. De als getuige verschenen motorrij- der was van een heel andere mening. Hij zei dat de auto met een veertig a vijftig km reed en zigzagde ,,als een dronkenman". De officier van justitie, mr. T. Lebret, wees erop dat het kantongerecht de si tuatie in ogenschouw had genomen en dat schuld was bewezen. Hij eiste 30 of zes dagen, maar het vonnis was aan merkelijk milder: 12.50 of drie da gen. Conform de eis werd de Middelburgse brandstoffenhandelaar P. C. tot een tientje veroordeeld. -Ook zijn zaak was aangehouden. Zijn vrachtauto was tij dens het inhalen van t-wee fietsers op de Lange Delft in Middelburg niet voldoen de uitgeweken met het gevolg dat de laadbak het stuur van de meest linkse fiets raakte. De wielrijder viel, sprong opzij en zag dat zijn fiets door de aan hangwagen werd overreden en bescha digd. Bier en patates frites lagen de met selaar J. L. de W. uit Oudelande zwaar op de maag toen hij op 15' feburari in Ovezande met zijn brommer -helemaal links van de weg reed. Hijzelf ver klaarde dat het pertinent niet juist was, dat zijn voertuig zich op een meter van het linkse trottoir bevond. De eis luid de twintig gulden of vier dagen, het vonnis 12.50 of drie dagen. Vijftig gulden (of tien dagen brom men) kostte een moment van onoplet tendheid de kruidenier J. A. van der G. uit 's Heer Arendskerke. Hij verleende op 31 januari -op een voorrangskruising ■geen doorgang aan een brommer, waar na een aanrijding volgde. De bromfiets viel en werd -beschadigd. De berijder liep een pijnlijk -been op en kon zes weken niet werken. Het vonnis was con form de eis. RILLAND-BATH. Tijdens het vis sen gleed gistermiddag de heer van H. uit Haps (N.B.) in Bath op een. paar gladde stenen uit en viel met zijn hoofd op de keien. Hij liep een sche- delbasisfractuur op en werd in zorg wekkende toestand naar het ziekenhuis in Goes met de ambulance vervoerd. TERNEUZEN. De politie rukte te zamen met de brandweer tevergeefs uit voor een vermeende brand in het Noor derdok. Een automo'byist -had alarm ge slagen omdat, naar zijn mening, er brand was uitgebroken. Na onderzoek bleek dat de nachtwaker van de slope rijen van het Scheldeveem houtafval aa-n het verbranden was, wat inderdaad nog al met vlammen en grote rookontwikke ling ging gepaard. Met ingang van 1 j,uni is de heer A. L. van Antwerpen, commies titulair van de rijksinspectie belastin-gen te Terneuzen, benoemd tot commies. AXEL. De Brabander Piet van der Horst won de course voor amateurs en onafhankelijken door de massa-eind sprint, waaraan 23 renners deelnamen 'ce winnen. Hieruit kan reeds de conclu sie worden getrokken, dat er eigenlijk in 'deze wedstrijd weinig spectaculairs is gebeurd. Alleen een uitlooppoging van De Jong uit St. Willebrord, die halfkoers werd ingezet, scheen perspectief te bie den maar door bandbreuk liep dit op niets uit. Jos Linders heeft daarna nog enkele malen getracht een bres te slaan maar ook hij werd weer spoedig in het peloton opgenomen. In de eindsprint scheen Boonman aanvankelijk hoge ogen te zullen gooien maar werd in de laatste meters toch nog door Van der Horst voorbij gestreefd. De uitslag luidt: L. P. v. d. Horst (Klun- dert) 110 km in 2 uur 41 min; 2. F. Boon man ('s Heerenhoek); 3. J. Linders (Roosen daal); 4. L. van Dongen (Made); 5. J. Ste vens (Dussen); 6. C. Piers (Haarlem); 7. P. van As (Roosendaal); 8. P. v. d. Vijver (Axel); 9. A. Mertens (Breda); 10, J. Jo- ehems (Rijsbergen); 11. F. Peters (Haarlem); 12. H. Castricum (Beverwijk); 13. G. Dey- kers (St. Willebrord); 14. B. Wieles (Terneu zen); 15. C. van Espen (Axel); 16. G. De gens (Kapelle); 17. Ko Tolhoek (Yerseke). In IJzendijke waar 37* nieuwelingen aan de start verschenen is Bas v. d. Boom winnaar geworden. Hij moest hiervoor in de eindsprint dertien rivalen kloppen. In deze wedstrijd ontbraken o.m. de Zeeuwen Van Poecke en Kos ten op het appel. Hoogerland is wel ge start maar kon zich niet in de hoofd groep handhaven waarna hij de strijd staakte. Vroeg na het begin gingen Weyers, v. d. Boom, De Rooy en Kramp aan de haal. Na drie ronden moest De Rooy echter door pech van zijn fiets af waarna het andere drietal door het peloton werd ingelopen. Daar na is het eigenlijk alleen nog Ouwerkerk geweest die een serieuze uitlooppoging ondernam maar evenmin slaagde De uitslag werd: 1. v. d. Boom ('s Gra- vendeel) 75 km in l uur 48 m; 2. C. Kramp (Numansdorp); 3 B. v. d. Geest (Den HaagR £;;T\ceuH?v,n (pehnonde); 5. M. van Ginne- ken (Schrijf); 6. K, Brugel (Zevenbergen); JmS.' hï n01£n^ <Breda>; 8- R- Bohms t 15$ 9f- Ouwerkerk (Rotterdam); 10. J. Schilperoort (Zwijndrecht). (Advertentiën) Rumoer rond Pottenmarkt MIDDELBURG. Naar eerst nu be kend is geworden zijn zaterdag rond het middernachtelijk uur op de Pottenmarkt moeilijkheden ontstaan tussen een groen jongelui en de Middelburgse politie. En kele politieagenten waarschuwden de jongelui, die daar meestal bij de auto matieken staan, door te lopen. Deze waarschuwingg werd enige malen her haald. Toen de jeugd aan dit verzoek geen gehoor gaf, zou, zo werd ons mede gedeeld, de politie de gummiknuppel hebben gebruikt. Er werden flinke klappen uitgedeeld. Met de wagen werd daarna een achttal jongens overgebracht naar het politie bureau. De politie deelde ons desge vraagd mee dat deze aktie „niets om het lijf had", er was, zo zei men, niets bij zonders gebeurd- BERGEN O-P ZOOM, Op de hoek Glas-isstraat - Antwerpsestraatweg vond een aanrijding plaats tussen -een auto, bestuurd door J. G. te St Annaland en een bromfiets, bestuurd, door C. D. uit Poortvliet. De aanrijding ontstond doordat D. geen voorrang verleende. D. kwam te vallen en liep een hersenschudding op en werd -per ziekenauto naar zijn woon plaats vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd. VLISSINGEN. Uit de bespre king die de Stichting Sportbelan- gen heeft gehouden, kwam dui delijk aan het licht dat sportief Vlissingen een vrijwel kansloze strijd tegemoet gaat in de ontmoe-, ting met Neunkirchen. De stem men die tijdens de vergadering van de commissie voor de sportuitwis- seling en de verschillende sub commissies voor elk der deelne mende sporten opklonken, waren tamelijk pessimistisch. Vooral de atletiek en de handbal zien zich voor schier onoverkoombare moei lijkheden geplaatst, wat betreft het samenstellen van volwaardige teams, die waarschijnlijk nog niet eens een kans op een overwinning zullen hebben, doch ten minste een behoorlijke tegenpartij zullen vormen. De data van deze sportieve ontmoeting 16 tot 20 juni vallen ongelukkiger wijze samen met de examentijd, zodat veel kanshebbers zijn verhinderd. De handbalcommissie die aanvankelijk een twintigtal spelers had geselecteerd heeft er hiervan zeven overgehouden, terwijl bij de atletiek bijv. voor geen enkel springnummer deelnemers zijn gevon den. Het voetbalelftal zal worden VISMIJN COLIJNSPLAAT. Export garnalen 1765 kg 2—2.46, schar 307 kg, bot 152 kg, wijting 31 kg, tong 225 kg, paling 29 kg, rog 22 kg, tarbot 2 kg, visiever 3 kg, ongesorteerde vis 41 kg. se jongeren de 'thuisreis weer aanvaard. WESTKAPELLE Een groep C.J.M.V.'ers uit Duisburg, waaronder een Posaunenkoor, heeft op uitnodiging van de Westkapelse C.J.M.V. de Pink sterdagen aldaar doorgebracht, 's Zater dagsavonds concerteerden de gasten in de muziektent en vertoonden na afloop een film. Zondagavond was in het jeugd- gebouw een ontspanningsavond, waar naast diverse spelen, de heer Allewijn uit Goes films vertoonde. Na een be zoek aan miniatuur Walcheren op Tweede Pinksterdag werd door de Duit- Advertentie samengesteld uit spelers van de vereni gingen Zeeland Sport en KSV Walche ren. Ook in de turnafdeling zit de com missie met de spreekwoordelijke handen in het haar. Te betreuren is hier boven al dat de favoriete Nel Frits op dokters advies verstek moet laten gaan. Verder ziet het er niet naar uit, dat een repre sentatief herenteam kan worden afge vaardigd. Het aantal schakers dat naar Neunkirchen zal gaan is voorlopig vast gesteld op acht. De voetbalontmoeting Vlissingen-Middelburg is voorlopig vast gesteld op 14 juni. Tot slot deelde de voorzitter, de heer F. Naerebout mede, dat aan het défilé te Middelburg op 27 mei door ongeveer 250 Vlissingse sportlieden zal worden deelgenomen. Haal morgen 6 pullen Oranje boom, Z.H.B. of Barbarossa bier bij Uw leverancier, U krijgt dan dit gezellige bierglas cadeau! Wilt U meer van deze mooie glazen? Bij iedere 6 pullen krijgt U er één! 2e VERRASSING Snijd de etiketten op Uw pullen van boven naar beneden middendoor, want U hebt nu reeds kans dat op de achterzijde van het etiket een lettercom- binatie staat, knip die uit en spaar ze. Binnenkort leest U hoe U hiermede de 2e Fusie-verrassing kunt bemachtigen. 3e VERRASSING 00K DIE IS VOORLOPIG NOG GEHEIM n-cJ i Verenigde Nederlandse Brouwerijen d'Oranjeboom N.V. HAAMSTEDE. In de dinsdag; gehouden raadsvergadering van de ge meente Westerschouwen heeft de raad de begroting 1961 vastgesteld. Alvorens de rapporteur van de begrotingscom missie, de heer M. den Boer, aan het woord kwam, uitte burgemeester, jhr. R. J. H. Q. Roëll, ziin bezorgdheid over een viertal posten van de begroting, t.w. de haven Burghsluis, het vliegveld, het rust huis Duinoord en de dienst maatschap pelijke zorg. De burgemeester was van mening dat vooral de eerste twee posten, de haven en het vliegveld, te zwaar op de begroting drukken. Hij zei er voor stander van te zijn rijkswaterstaat te verzoeken van de haven een rijkshaven te maken. Wat het vliegveld betreft, deelde de heer Roëll mede, dat de oorlogsschade geheel is hersteld, maar dat door enkele droge zomers het grasdek nog niet is wat het zou moeten zijn. Ter financiering hiervan wees hij op de wenselijkheid om het bureau financiering publiekrechtelijke lichamen om steun te verzoeken. De rapporteur van de begrotingscom missie, de heer M. den Boer, deelde mede dat de begroting weinig ruimte tot manoeuvreren biedt. Deze begroting is dan ook tot stand gekomen door veel posten van de opgeheven gemeenten samen te bundelen. De begroting 1962 zal daarom een ander beeld laten zien. Voor de gewone dienst, inkomsten en uitgaven, is uitgetrokken 1.161.209,91 gulden, met een post onvoorzien van 4449.46 gulden. De kapitaaldienst, in komsten, bedraagt 4.369.727.86 en uit gaven 4.577.572,11 gulden. Het nadelig saldo bedraagt 207.844,25 gulden. De heer Den Boer prees B. en W. voor het inzicht in de ontwikkeling van de gemeente. Tevens maakte hij nog enkele constructieve opmerkingen, zoals o.m. de aanbeveling meer met bouwgrond te adverteren teneinde de in omloop zijnde „wilde verhalen" de weerleggen. De heer Den Boer gaf als ziin mening te kennen dat het vliegveld een oplos sing zou kunnen zijn voor het verwer ken van het grote aantal bezoekers aan de Westhoek. Spreker benadrukte de noodzakelijkheid van een luchtverbin- ding. Wat de wegen betreft vroeg hij de volle aandacht voor de toevoerwegen, ook met het oog op de toekomstige vaste oeververbinding. Hierop antwoordde de burgemeester met mede te delen dat definitieve plannen bijna gereed zijn. De heer Den Boer wees B. en W. voorts op de toestand waarin sommige zwaar getroffen fruitkwekers verkeren. Ook de burgemeester betuigde zijn in stemming met de wenselijkheid deze kwekers de helpende hand te bieden. Hij voorzag echter geen hulp van over heidswege, omdat het hier slechts om een incidentele gevallen gaat. Hij be loofde echter de volle steun van het ge meentebestuur. De voorzitter van de raad deelde nog mede dat de planologische dienst nage noeg klaar is met het streekplan. Het plan zal spoedig worden openbaar ge maakt. De heer M. Steur (V.V.D.) roem de de totstand gekomen samenwerking van de voormalige gemeenten in de nieuwe gemeente Westerschouwen. Hij vroeg B. en W. of het niet wenselijk zou zijn adhaesie te betuigen aan het plan voor de bouw van de Oosterschelde- bru.g. De burgemeester wierp echter ver volgens de vraag op of dit wel verstan dig zou zijn gezien het feit dat er nu een korter vaarroute is ingesteld en er over vijftien jaar reeds een dam zal zijn. Vervolgens werd de begroting onveran derd vastgesteld. De agende werd op vlotte wijze afgehandeld. Met algemene stemmen werd het voorstel tot benoe ming van mejuffrouw K. Hendrikse uit Vlissingen tot onderwijzeres aan de o.l. school te Renesse aanvaard. Medegedeeld werd nog -dat da heer T. Buys uit Zoute- lande gedurende de maanden juni en juli, wegens ziekteverlof van de hoofd onderwijzer, les zal geven aan de o.l. school te Burgh. U merkt het: bakken en braden gaat veel prettiger met Leeuwenzegel marga rine. Alléén die bevat immers het natuurzuivere middel, dat spatten voorkomt! En iedereen roemt de èeht-lekkere, natuurlijke smaak. Onthoud het als morgen uw melk handelaar komt: Leeuwenzegel margarine! Leeuiwnzegels hebben xoaarde. Vraag uw melkhandelaar een Leeuwenzegél- spaarmapje. BRINKER& MARGARINE- FABRIEKEN ZOETERMEER DOMBURG De gemeenteraad heeft in de gisteravond gehouden vergade ring een tweetal besluiten moeten ne- mens, die weliswaar niet van de meest populaire aard zijn, maar die niettemin in het belang van de gemeente moeten worden geacht. Het betrof hier de in voering van een rioolbelasting en een heffing voor woonforensen, die in Dom burg meer dan negentig dagen per jaar een woning ter beschikking hebben aldus de officiële omschrijving. In het algemeen sprekend zei burge meester mr. W. J. L. Crommelin in zijn toelichting dat de gemeente de taak heeft het belastinggebied metterdaad te exploiteren, wil men bij de centrale overheid tenminste niet de goodwill en de belangstelling voor de plaatselijke problematiek verspelen. De aanleg van de nieuwe riolering vergt hoge investe ringen aldus de voorzitter en ter delging van tenminste een deel^van de kosten zal een rioolbelasting ingevoerd moeten worden. De grondslag van deze belasting zal twintig procent zijn van de belastbare opbrengst van de bebouw de eigendom, met een minimum van vijftien gulden. Met dien verstande ove rigens dat de oercelen die nog niet op de riolering Aangesloten zijn, er uiter aard buiten vallen. De heer Dourleyn, die liever gezien had dat deze heffing naar evenredigheid van de inkomsten zou geschieden, kreeg hierop te horen dat de gemeentewet voor een dergelijke procedure eenvoudig geen ruimte laat. Na ampele discussie besloot de raad conform het voorstel van B. en W. de riooolbelastirtg in te voeren. Een tweede punt van discussie vormde de invoering van een woonforensenbelas- ting. Het is namelijk zo aldus de voorzitter dat de gemeenten een uit kering krijgen uit het gemeentefonds, die evenredig is aan het aantal inwo ners. Voor Domburg is dit criterium dus wel zeer onvoordelig in verband met de grote toeloop van vakantiegangers. Daar staat evenwel tegenover dat een moderne badplaats met z'n tijd mee ■dient te gaan, en zo mogelijk zelfs een stap voor moet lopen. In verband daar mee stelden B. en W. voor de invoe ring van een woonforensenbelasting, een vorm van heffing die trouwens ook el ders in Zeeland al wordt toegepast. De ze belasting zal worden geheven voor ie der die langer dan 90 dagen een gemeu bileerde kamer ter beschikking heeft. Het citerium zal zijn vijftien procent van de huurwaarde met een maximum van 270 gulden per jaar. Ook met dit voorstel ging de raad na uitvoerige dis cussie akkoord. TERNEUZEN. In de huis kamer van de familie Rottier aan de Bilderdijkstraat 11 vindt u enige ongewone huisdieren. In een doos zitten namelijk twee kuikens, die een privé kachel hebben in de vorm van een omge keerde schemerlamp, die op hun verblijf is geplaatst. Enige tijd geleden hoorde de heer Rottier, die achter zijn huis grote rennen en volières heeft, vreemde ge luiden uit een duiventil komen. Na een onderzoek merkte hij tot zijn verbazing dat een duiven- echtpaar een kippenei had uitge broed en trachtte het kuiken te voeren. Aangezien kuikens de gewoonte hebben zelf hun voed sel te zoeken en dus dit exem plaar „zijn bord niet wilde leeg- eten", bestond er gevaar dat het verbolgen stiefouderpaar hun zoon zouden doodpikken. Daarom werd h.et beestje naar de huis kamer overgebracht. Een week later vond hetzelfde curieuze gebeuren plaats en nu bevinden zich twee, van gezondheid bla kende kippen-kuikens in de huiskamer van de Terneuzense familie. -N-.'.-.' .y''-■-■(V -.'. .V BERGEN OP ZOOM, 24 mei. Bloemkool 11-79; bospeen 14-58; waspeen 44-87; prei 18- 30; sla 8-25; spinazie 63-71; savoye kool 8- 31; rabarber 14-36; komkommers 12-44; ra dijs 6-15; peulen 3.30-3.60; postelein 44-47; spitskool 29-33. Aardbeien 1.00-3.40; kersen 50-2.10; kas pruim 14-35; kas pérzik 33-54. BERGEN OP ZOOM. Ingaande donder dag 25 mei 1961. Prijsklasse O. 20 cent; idem I. 19 cent; idem II. 18 cent; idem III. 17 cent; idem IV. 16 cent; idem V. 15 cent. BEUGEN OP ZOOM, 24 mei. Aanvoer 12.500 kg. AA extra 2.90; AA I 2.60; A extra 2.90; A I 2.60; B extra 2.85; B I 2.60; C ex tra 2.10; C I 1.70; D I 1.30; E I 1.00; E II 1.10; F I 2.35; Stek 0.80. KAPELLE, 24 mei 1961. Kruisbessen 49; Aardbeien per doos: Deuts Evern I 55-65, II 39-48; Regina I 55-70, II 41-59, afw. 21-33; Mach. Fr&hernte I 65; Aardappelen II 3-6; Groenten: Kropsla I 16-17, Rabarber II 18. GOES, 24 mei Kruisbessen Exp. 4567; Aardbeien per doos I 6174, II 4358, II 40—41. groenten: per stuk: Bloemkool AI 5661, BI 46, B II 37—49, afw. 28-^4; Kropsla II 20, Cl 710, afw. 5—9; Komkommers A 47 49, B 38—40, C 25. Per bos: Radijs '5, 507, II 6. Sjalotten 610; Rammanas 78. Wortelen 6163; Kro ten 40—48. Per kg: Spinazie I 6268; Rabarber I 17 21, Lamsoren 610; Peulen 260300. Vroe ge aardappelen grote 60—72, drielingen 49. Nieuwe aardappels groten en drieling 45 56, kriel 4149, aardbeien per doos I 6683, id II 5071. groenten. Sla 825, andijvie 48 60, rabarber 1830, postelein 5866, spina zie 1272, prei 1016, spitskool 3440, sa- voyekool 2832, kassnijbonen 1,81, dubb prin ses. kas 3.073.17, bospeen 85—1.05, boskro- ten 3648, bosradijs 611, bloemkool 4 st p. kst 61—72, 6 39—68, 8 31—56, 10 20—34, kom kommers groen A 3138, B 2631, C 2126, wit A 52, B 4445, C 31, doperwten 1, asper ges p. kg 1.332.72. Heden werden de eerste kas-dubbele prin sessen aangevoerd doör dhr. P. Brand. Ka- nonweistraat 1, Domburg. De eerste kassnij bonen werden heden door diverse telers aan gevoerd. VEILING TERNEUZEN. Per 100 stuks in centen; sla I. 2123,40; sla 2. 10,4018,10; per stuk in centen bloem kool a2 42—60; b 35—56; b2 31—42; c2 1627; afwijkend 946; groene kom kommers b2 2041; c2 23—25; witte komkommers b 45; per bos in centen: selderij 1425; peen 1. 45*—53; peen 2. 3748; uien 67; sjalotten 810; radijs 1418; aardappelen per 100 kg.: eerste lingen ongesorteerd 4146; kriel 4446; groente per kg.: andijvie 50—61; spits kool 30—35; peulen 3.00—3,37; savoye- kool 9—25; prei 20—31; rabarber 21; spinazie 4960; tomaten a2 1,24—1,29; c2 1,10—1,21; cc 79; asperges 1—2,98; aardbeien per doosje 1. 51—65: 2. 37— 51; afwijkend 2835.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5