Biezelingse pijpers brengen hun dorp in feeststemming Wielerkampioenschappen voor Zeeland deceptie Veerenaars genoten van Oostenrijkse kapel Technisch heter AZVV versloeg The Gunners Aanvalsspel Krabbendijke Rillandia te machtig FILMS Vios-Zuid westers met 22 treffers doelpuntenfeest Gereform. (vrijgem.) diakenen bespraken actuele problemen GROTE DEELNAME AAN HANDBALTOERNOOI Zebra's versloegen Vlamingen in spannend turndnel Bertus Wieles uit Terneuzen Zeeuws amateurtitelhouder Van Poecke Kerken werken samen in Breskens Schilderij enexpositie in watertoren Z.K.B.-KORFBALCOMPETITIE Conferentie in Goes Charmante ontvangst op stadhuis Pinksterzangdienst Axel behaalde gelukkige overwinning op Heist Handenarbeiden kopwerk Tricolores speelden verrassender MET ZEER KLEIN VERSCHIL Viswedstrijd in Axel lééarktberèc Woensdag 24 mei 1961 ZüLsJ UI DAGBLAD Pag. 4 HOEVEN. Het provinciaal Zeeuwse wielerkampioenschap voor amateurs op de weg, dat za terdag in de omgeving van Hie ven, gecombineerd met het Bra bantse is verreden, is in een vol komen deceptie voor Zeeland ge ëindigd. Van de tien Zeeuwen die van start gingen haalden er slechts twee de finish: Bertus Wie- les uit Terneuzen, onze nieuwe kampioen, en de 40-jarige Kees van Espen uit Axel. De overigen staakten vroegtijdig de strijd met uitzondering van Henk de Waal die moedig vocht tot drie ronden voor het einde. Bert Tolhoek, Jan Moerdijk, Han Ver burg. Simpie van Hoeve, Ko Tolhoek en de favorieten Ger Degens en Fe- nand Boonman, zij allen verdwenen met stille trom van het toneel zonder de strijdbijl ook maar één moment te hehben opgenomen. Zij bewezen daar mee de Zeeuwse wielersport een slech te dienst en kunnen geen enkel aan vaardbaar excuus aanvoeren. Het ont brak al deze coureurs stuk voor stuk aan wilskracht, aan moed en aan door zettingsvermogen om op dit vrij lasti ge parcours te tonen dat zij uit het goede wielerhout zijn gesneden. Trou wens ook bij de Brabantse vertegen woordigers was er heel veel kaf en maar weinig koren want ook van hen haalde maar een handvol de eind streep. Van de in totaal 110 gestarte renners kwamen er ongeveer twintig aan de finish. Kees Snepvangers werd kampioen van Brabant door vijf riva len in de eindsprint te kloppen. Bij het officieuze kampioenschap voor nieuwelingen eindigde Van Poecke uit Koewacht als eerste Zeeuw met 58 seconden achterstand op de Brabantse kampioen Heeren uit St. Willebrod die voor de 62 km een tijd nodig had van 1 uur 37 min. en 11 sec. Bij de amateurs moesten reeds in de eerste van de vierentwintig te rijden ronden de Zeeuwen Van Hoeve, Degens en Moerdijk een gat dichten en deze opgave was voor hen blijkbaar zo zwaar dat zij hun burgerpakkie maar gingen aantrekken. Niet lange tijd daar na volgden Bert Tolhoek en Boonman dit voorbeeld. Ook zij hadden de aan sluiting gemist met de kopgroep die reeds in de eerste ronde was gevormd en 25 man telde. Na 50 km waren er nog slechts 60 renners in de course en de sterke wind Een vrijgezel in de knel Voor echte Duitse pret moet men deze week naar 'het Middelburgse City. alwaar Peter Alexander een soort kruising tussen Vico Toriani en Lou Costello in een soms aardig, soms zeer slecht filmpje laat zien hoe een vrijgezel in de knel komt en zich weer weet vrij te ma ken. Voor de liefhebbers van volkomen pretentieloos amusement. De held van Benghazi Een avonturenfilm van de zeer goede soort draait in Electro, Middelburg. Ri chard Burton en Curd Jurgens vertolken twee mannen die in oorlogstijd in Noord- Afrika imet elkaar in aanraking komen tijdens een gevaarlijke missie. Zij zijn beiden sterke persoonlijkheden en de conflicten zijn niet van de lucht. Goed spel en voortreffelijke sfeertekening til len deze rolprent boven het middelmatige. Teenager schlagerparade Het Pinkstermenu dat Alhambra in Vlissingen opdient is wel volkomen af gestemd op de jeugd. De titel zegt al voldoende, want in anderhalf uur worden er meer dan twintig tophits voor het voetlicht gebracht. Hoewel vele van de liedjes al wat zijn verouderd, is deze show van combo's, grote en kleine gang sterren, wel geslaagd te noemen, maar eist beslist aanpassingsvermogen aan het moderne teenagersdom. deed dit aantal nog bij elke ronde slinken. Ook de kopgroep verloor steeds meer renners en ook De Waal die zich lange tijd in de voorste linies goed had geweerd werd in de elfde ronde terug geworpen. Een half dozijn renners bleef tenslotte aan de leiding en De Waal die zich lange tijd op zijn eentje achter deze kopgroep had geweerd gaf toch drie ronden voor het einde de pijp aan Maarten. Wieles was toen practisch al zeker van de Zeeuwse titel want Van Espen noteerde een achterstand op eerstgenoemde van meer dan vier mi nuten die hij ook in de slotfase niet meer kon overbruggen. De uitslag werd: 1. en Brabants kam pioen Kees Snepvangers (Zundert) 165 km in 4 uur 10 min. 20 sec.; 2. A. Biemans (Ulvenhout)3. P. v. d. Horst (Klundert)4. L. van Dongen (Made); 5. C. Haast (Zevenbergen); 6. L. van Kemenade (Eindhoven); 7. N. Walravens Cs Hertogenbosch)8. A. Mertens (Breda); 9. A. Bastiaanse (Kruisland); 10. J. v. d. Kloot (Zun dert); 11 en Zeeuws kampioen B. Wieles (Terneuzen) op 4 min. 12 sec.; 18. op 12 min. 45 sec. C. van Espen (Axel). BRESKENS. De onderlinge sa menwerking van de Nederlands Her vormde Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Vrij Evangelische Gemeente te Breskens is zeer goed. In de laatst ge houden vergadering onder het motto ..Wat kunnen wij samen doen tot heil van onze plaatsgenoten" werd besloten om af en toe gezamenlijke diensten te houden en verder om de straatpredi- king en tentevangelisatie samen te ver zorgen en te leiden. Op 27 mei zal een begin worden gemaakt met de straat- prediking te Breskens. te half acht op het Oranjeplein. TERNEUZEN Niet alleen dat de watertoren bekend is om het prachtige vergezicht over de Schelde, stad en de naaste omgeving, maar sinds enkele jaren worden daar ook tentoonstellingen gehouden- Dit zal ook dit jaar weer het geval zijn. Van 3 juni tot en met 15 september zullen hier werken van de be kende Zeeuwse kunstschilder, de heèr R. Kimpe uit Middelburg, te zien zijn. Deze tentoonstelling zal officieel wor den geopend door de burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra op vrijdag 2 juni 's avonds om zeven uur. GOES. Al enkele jaren achtereen staat daags na Pinksteren op het pro gramma de provinciale conferentie van de diakenen van de gereformeerde (vrij gemaakte) kerken. Zo was het ook gis teren, toen een groot aantal diakenen naar restaurant „De Opril" was geko men om zich te verdiepen In enkele ac tuele problemen met betrekking tot het diaconale werk. De hoofdmoot van deze druk bezoch te conferentie vormde het onderhouden- SLECHTS TWEE STEDEN IN NEDERLAND VEERE Terwijl burgemees ter Den Beer Poortugael het glas hief, riep hij uit: er zijn maar twee steden in Nederland en dat zjjn Veere en Amsterdam! En slagvaardig antwoordde Hans Kefer, de Kapellmeister van de Bergmusikkapell: In Oosten- rijk zijn ook maar twee steden, Eisenerz en Wenen! Gelach. Vjjftig glazen werden geheven. Het ijs was gebroken. Iedereen begon Duits te koeter walen en hoewel het bij velen uit hun tenen moest komen, de stem ming was er niet minder om. Dit was het charmante hoogte punt van de ontvangst van ie Oostenrijkse Bermusikkapell, die gisteravond plaatsvond in Veere's fraaie stadhuis. Er zijn daar goede en hartelijke woorden gesproken. En middelpunt van de ontmoeting was natuurlijk de gouden bokaal, dsie keizer Maxi- miliaan van Oostenrijk eens, heel lang geleden, aan de stad Veere heeft geschonken. De burgemees ter pakte zijn bril van zijn neus, tikte ermee tegen de bokaal en deed zijn verhaal. De Veerenaars hebben gisteren Oos tenrijkse muziek gehoofd, bergmuziek nog wel en wat de klank betreft, die gging nog best in dat wijde, platgesla gen land van ons. Daar komt nog bij dat Pinkster drie e enextra hoeveelheid mensen op de been had gebracht, zodat de vreugde, overto- gen met een fris zonnetje, bepaald aan stekelijk werkte. In elk geval heeft alles ertoe bijgedragen om de Oostenrijkers een onvergetelijke dag te bezorgen. Het Veerse programma voor de bui tenlandse gasten was aantrekkelijk en van de weeromstuit hebben zij een pro gramma teruggegeven dat klonk als een klok. Dat hebben de honderden gasten die gisteravond een bezoek brachten aan de Grote Kerk aan den lijve of moeten wij schrijven ..aan den ore" ondervonden. Vooral de jodelzang van Maria Prinz en Hannes Schweiger ging erin „als koek". Geen wonder ook want dit is nu eens een muziek uiting die iets volstrekt eigens heeft en die niet ten prooi is gevallen aan een soort internationaliseringsproces. Overigens, de prachtige akoestiek droeg het hare bij tot het welslagen van dit concert. Zoals gezegd de Oostenrijkers hebben een. aantrekkelijk programma aangebo den gekregen, 's Morgens werd een rond vaart gemaakt over het Veerse meer, waarbij natuurlijk extr aaandacht werd besteed aan Veere's waterstaatkundige verdriet. Maar ook de ontvangst in het stadhuis mocht er zijn. Zoals u trouwens op de bijgaande foto kunt zien, hebben de Oos tenrijkers zich vlak voor de ontvangst op een luidruchtige manier aangekon digd. Stram in de houding staande voor het bordes brachten zij een mars ten gehoren. Dat alles gebeurde nadat de kapel een uitvoerige muzikale rondvaart door de Dit alles gebeurde nadat de kapel een uitvoerige munzikale rondvaart door de stad had gemaakt. Aan belangstelling ontbrak het niet. De gast enconcerteren vandaag In de tweede stad van Nederland'. In Amster dam. de referaat van prof. C. Veenhof uit Kampen. Met name besteedde prof. Veenhof aandacht aan de aard van het diakenambt, waarbij de barmhartigheid Gods naar voren dient te komen. Prof. Veenhof bestreed verder de ge dachte als zou er voor de diakenen niet voldoende arbeid meer zijn, nu de voor zieningen (bijvoorbeeld voor de oude dag) steeds beter worden. Spreker meen de, dat deze gedachtengang niet juist was. „Wij moeten het diaconale ambt veel breder zien. De oorsprong is te vin den in Handelingen 6. De gehele ge meente moet betrokken worden in het diaconale werk", aldus prof. Veenhof. De hoogleraar noemde bijvoorbeeld het feit, dat bij gezinsnoden de diaken ook met raad en daad present moet zijn. Het diaconale ambt is een veel omvattend ambt, zo zei prof. Veenhof tot slot. Een levendige discussie volgde op de ze rede. In de bespreking kregen on dermeer de kinderbescherming, waar voor de gereformeerde (vrijgemaakte) kerken een eigen stichting in het leven hebben geroepen en het bejaardenwerk (vanwege de geref. (vrijgemaakte) ker ken verrijst een modern centrum in Bilthoven) een meer practische uitwer king. In de middagbijeenkomst werd nog een bespreking gewijd aan enkele vraagstukken, die de Zeeuwse diakenen hadden ingezonden. Ds. A. N. Hendriks uit Goes sprak het slotwoord. Volgend jaar zal de conferentie wederom in Goes worden gehouden. De diakenen van Vrouwenpolder zullen dan de organisa tie verzorgen. Gisteren hadden de dia kenen van Terneuzen de leiding. W.H.S. won en gelijk ST ANNALAND. Maandagmiddag hadden op het sportterrein aan de Bie- rensstraat te Sint-Annaland twee ont moetingen plaats tussen twee Duitse elftallen F. M. N. uit Nordhorn en W. H. S. Allereerst was er een jeugdont- moeting tussen de junioren van F.M.N. en W.H.S. Deze match werd met 2—1 door de thuisclub gewonnen. Dit was een uiterst spannende wedstrijd. De tweede wedstrijd tussen het Duitse elftal uit Nordhorn en W.H.S. eindigde in een gelijkspel; 33. Er be stond van de zijde der bevolking voor deze wedstrijden een flinke belangstel ling. YERSEKE. Op Tweede Pinkster dag beleefde Yerseke een ware hand balinvasie. Liefst 33 teams hadden ge volg gegeven aan de uitnodiging van de s.v. „Neptunus" te Yerseke om deel te nemen aan het door deze sportver eniging georganiseerde zevenhandbal- toernooi. Naast deelname van diverse Zeeuwse en zeventallen van buiten onze provincie kreeg dit toernooi een internationaal ka rakter door deelname van enkele Belgi sche en Duitse clubs. Zo werd de finale wedstrijd tussen de best geplaatsten uit de herenpoules A en B zelfs een Duitse aangelegenheid. Deze wedstrijd vormde het slot van een geslaagde sportdag, waarop de eer ste wedstrijden reeds des morgens om half tien waren begonnen. In deze finale was een zeer talrijk pu bliek getuige van een vrij hard duel tus sen de Duitse ploegen s.v Kamen uit het plaatsje Kamen bij Dortmund „n Haarzopf uit Essen. Naast som.ijds zeer goed positiespel, vooral van de zij de van Kamen, bezondigden de Duitsers zich ook vaak aan lijf aan lijf w5rk Kamen zegevierde ten slotte met o4 en werd hierdoor eerste van de teams uitkomende in de poules a en b. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen de Duitse ploeg Herbede uit W;t- tem en het Bredase Rapid. In deze ont moeting wonnen de Duitsers gemakke lijk met 134. In de strijd om de eerste plaats tus sen de poules c en d was het Tonido uit Goes, dat met de beker ging strij ken. De Goesenaars wonnen in de eind strijd met 23—4 van Ono Kapelle. Toni- do was in dit toernooi kennelijk te zwak ingedeeld want in de vier wedstrijden die daarvoor waren gespeeld bereikte deze ploeg een doelgemiddelde van 56— 20 Op de derde plaats van de poules c 'en d eindigde het Belgische Dender- monde, dat Hellas 2 er met 13—8 on der hield. In poule E. waar tussen drie zevental len een normale competitie werd ge speeld eindigde Dendermonde 2 met een beter doelgemiddelde op de eerste plaats gevolgd door Fortuna 2 uit Ber gen op Zoom en Neptunus 2 uit Yerseke. Bij de dames ging Hellas uit Goes met de hoogste eer strijken door in de finale EMM met 5—2 te verslaan. Der de werd Hontenisse door een 42 zege op de Meeuwen uit 's-Heerenhoek. Uitslagen De organisatie van dit h'andbaltoer- nooi was uitstekend verzorgd al werd aan het einde het tijdschema nog al enig geweld aangedaan. Tenslotte de eind standen in de verschillende poules: Heren A: s.v. Kamen 8 p; s.v. Herbede 5 p: Hellas 1 5p; EMM 1 lp en Le Progress uit Seraing België lp. Heren B: Haarzopf (Essen) 8p, Rapid 1 Breda 6p, Uilenspiegel Antwerpen 4p, Neptu nus 1 (Yerseke) 1 p en Tubantia (Antwer pen) lp. Heren C: Tonido (Goes) 8p, Dendermonde 1 6p, S.A.P.A. (Antwerpen) 4p, Fortuna 1 (Bergen op Zoom) 2 p en Velocitas 1 (Bre da) 0 p. F^ren D: ONO (Kapelle) 8p, Hellas 2 (Goes) 6p. Rapid 2 (Breda) 4p, EMM 2 (Middelburg) 2 p en Velocitas 2 (Breda) 0 p. Heren E: Dendermonde 2 6 p, Fortuna 2 (Bergen op Zoom) 6 p. en Neptunus 2 (Yer seke) 0 p. Dames A: Hellas (Goes) 8 p, Hontenisse 6p, Rapid (Breda) 4p, Fortuna (Bergen op Zoom) 2p en Dendermonde Op. Dames B: EMM (Middelburg) 7p, De Meeu wen ('s Heerenhoek) 0p, Uilenspiegel (Ant werpen) 3p, Sporto (Kruiningen) 3 p Neptunus (Yerseke) 1 p. OOSTKAPELLE In de Ned. Herv. kerk werd Eerste Pinksterdag een inter kerkelijke Pinksterzangdienst gehouden, waarvoor zeer grote belangstelling was. Voorgangers waren ds. E. R. O. Ri chard, herv, predikant te Oostkapelle en ds. P. Homburg, geref. predikant 'te Vlissingen. De koorzang werd verzorgd door het Middelburgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leijnse met aan het orgel H, Mennes te Middelburg. De nationale collecte voor de kin derbescherming heeft 94,in Oostka pelle opgebracht De in de gemeente Tholen gehou den collecte voor de Gezamenlijke Mi litaire Fondsen bracht het mooie be drag op van 408,90. In de zomeravond voetbalcompeti tie in Terneuzen speelden de elftallen van de sportclub De Meijer tegen P.T.T. De wedstrijd werd door de P.T.T. ge wonnen met 10. GOES. De wedstrijd Vios X- Zuid- Westers 1 in de eerste klasse Z.K.B. werd zonder twijfel een der merkwaar digste uit de overgangscompetitie. Liefst 22 maal moest de scheidsrechter hier naar de middenstip wijzen, voor elk der strijdenden elfmaal. En dan te beden ken dat het tot de 28ste minuut in de eerste helft duurde voordat Zuid westers de score wist te openen. Maar direct na dit punt brak het doel puntenfeest in alle hevigheid los. Drie minuten later stonden de Zuidwesters op 0-4. Maar Vios herstelde zich wonder baarlijk. Nog voor rust waren de par tijen weer op gelijke voet (4-4) maar de Souburgers wensten met een voorsprong te rusten, wat hen ook gelukte (4-6). Na de hervatting werd de zaak op de zelfde voet voortgezet. Tot de stand 9-9 had Zuidwesters steeds een voorsprong maar daarna nam Vios het „score-heft" in handen. De rood-zwarten uit Krabben- dijke liepen uit tot 11-9 en het pleit leek beslecht. Maar de Zuidwesters waren deze middag tot alles in staat en in en kele minuten tijds vlak voor het eindsig naal bepaalden zij de einduitslag op 11-11. Het spel in deze wedstrijd was zeer be hoorlijk. Het was snel en bewegelijk met een kleine technische meerderheid van Zuidwesters. Tjoba 1 kwam merkwaardigerwijs tegen Olympia 1 ook tot 11 doelpunten en liet toe dat Olympia enkel de eer redde (1-11). Elto 1 leed de verwachte neder laag tegen Togo 1 (4-9). Met in totaal door elke club 8 wedstrijden te spelen ziet de stand in de eerste klasse er nu als volgt uit: Togo 1 7-11: Tjoba 1 5-10: Animo 1 7-9: Zuidwesters 1 6-7: Swift 2 5-zö; Vios - 5-4: Elto 1 6-4: Olympia 1 6-2 en Top 5-0. In 2a omzeilde leider Ondo 1 de lastige Vitesse-klip (2-4) en werd daarbij nog in de kaart gespeeld door Vedo 1, dat tegen Animo 2 teleurstelde door niet ver der te komen dan een 9-9 gelijk spel. De wedstrijd Togo 2-Ondo 1 zal in deze klasse de beslissing moeten brengen. De nieuwbakken tweede klasse A.K.C. uit Aardenburg eindigt door de 2-3 zege die werd bevochten op Vopo dit eerste sei zoen in de tweede klasse zeker niet op de laatste plaats. De stand in klasse 2a Ondo 1 5-10: Vedo 1 7-9: Togo 2 4-6: Animo 2 5-5: Vitesse 4-4: AKC 4-4: Vopo 6-2 en Swift 3 5-0. In klasse 3b is de situatie momenteel erg onoverzichtelijk vooral door het ver schil in gespeelde wedstrijden en boven dien door de verrassingen die te noteren vielen. Luctor 2, favoriet tegen Togo 3, had in feite geen verweer (0-8)Door de, eveneens onverwachte, nederlaag die leider Zeelandia 2 tegen Tjoba 3 leed (6-2) bleek andermaal, dat de eerste plaats van Zeelandia 2 slechts een fictie is. De stand is nu: Zeelandia 2 6-6; Vios 2 2-4: Togo 3 3-4: VZOD 4-4: Blauw wit 2 4-4: Luctor 2 4-4: Tjoba 3 4-3: Dos 55 3-1. De uitslagen in de Walcherse avond competitie van de afgelopen week heb ben een duidelijke scheiding te weeg ge bracht tussen kop en staart. Zo daalden Vedo 3, Zuidwester 3 en Ondo 2 door nederlagen resp. tegen Animo 5 (0-4), Animo 4 (2-5) en KVL (13-1) af naar de onderste regionen. Doordat Animo 4 op 18 mei ook nog Animo 5 versloeg (7-1) troont dit twaalftal op de eerste plaats. De stand: Animo 4 3-6: KVL 2-4: Swift 4 1-2: Animo 5 2-2: Vedo 3 2-0: Zuidwes ters 3 2-0 en Ondo 2 2-0. Tenslotte de uitslagen bij de aspiranten: A: Swift b-Animo a 4-1: B: Zuid ters a -Atlas a 7-0: C: Vedo-Ondo b D: Animo cl-Swift kwiek 0-3: F: Poel-Togo b 7-1. AXEL Op Pinkstermaandag speelde Axel tegen de sterke Belgische tweede klasser Heist, die direct na het begin- signaal ten aanval trok. Toch viel na acht minuten door Van de Berge een doelpunt aan de andere kant (10). Na een kwartier spelen wisten de mannen van Heist via een hoekschop gelijk te komen (1—1), maar Van de Berge gaf zijn ploeg na 25 minuten opnieuw een voorsprong. Dat was ook de ruststand. Na de thee was Heist voortdurend in de aanval, doch Vrouwe Fortuna was niet met Belgen. Paal en lat keerden zeker schijnende treffers. Eindstand dus een wat gelukkige 2—1 voor Axel. Damwedstrijden in Axel AXEL Op de jaarvergadering van de damclub „De goede zet" te Sassin- ge werd tevens de uitslag bekend ge maakt van de gespeelde competitie. Voor de derde achtereenvolgende maal behaalde G. van Heese de titel, waar mee hij definitief in het bezit kwam van de wisselbeker. De uitslag luidt: 1. G, van Heese, 2. P. Dieleman, 3. A. de Pooter, 4. L. de Regt, 5. J. Dekker, 6. B. van Heese, 7. J. de Regt, 8. C. Ver- hulst. AXEL. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft AZVV The Gun ners geen schijn van kans gegeven. De thuisclub won dan ook ver diend met 41. Twee doelpunten ontstonden indirect uit handenar beid (gevolgd door strafschoppen) en één door voortreffelijk kop werk. Scheidsrechter Mos uit Ter neuzen komt een pluim toe voor de wijze waarop hij de wedstrijd floot. The Gunners startte in hoog tempo, maar hield dit niet langer dan tien minuten vol. Toen nam AZW het hefc in handen; het zette goede aanvallen op, maar de afwerking liet te wensen KRABBENDIJKE. Rillandia heeft tegen Krabbendijke niet veel in te brengen gehad. De tricolores hebben zonder veel moeite een 5-1 overwinning kunnen behalen. Met de rust keken de soms nerveus spelende Rillandianen al tegen een 20 achterstand aan. Krabben dijke liet van de aanvang af blij ken dat het niet in de bedoeling lag er een slappe vertoning van te maken. Van Hoorn kreeg dan al dadelijk werk te verzetten. Aan de andere kant bleek spoedig dat Prevo op de middenvoorplaats zijn man had gevonden in spil Lobbezoo. Mede daardoor bleven de passes van Walraven onafge werkt. Het korte opdringen van Rillandia brak de blauw-witten na vijf minuten op. Middenvoor Van Oosten glipte langs de te laat reagerende spil Akkerman en ■schoot hard in (10). Rillandia mis te de kracht om terug te slaan. Wel kwam Lambertus gevaarlijk dicht bij het Krabbendijkse doel, maar van -twee meter afstand werd zijn schot nog door v. d. Vreede gestopt. Het spel van de tricolores was verras sender van opzet, Hun tweede doelpunt was een gevolg van slecht ingrijpen van de gasten-achterhoede, waardoor Kaat met een zachte tik de stand op 2 0 kon brengen. Met de wind in de rug poogde Rillandia verandering in de stand te brengen, maar het speelde de bal te hard. Bovendien kon het aanvals- kwintet geen vuist maken. Van Oosten kreeg aan de andere zijde nog een kans, maar zijn schot ging net naast. Rust 20. Wind in zeilen Na de doelwisseling had Krabbendij ke de wind mee en In de zeilen. Huis- sen zorgde voor 30 nadat hij langs Van Iwaarden en Bruinooge was ge glipt. Rillandia was toen een geslagen ploeg. Er lukte bijna niets meer. Krab bendijke ondernam daarna aanval op aanval op het doel Van Hoorn. Uit een daarvan schoot Huissen wederom raak (40). Doelman v. d. Vreede heeft ver der weinig gevaar meer te duchten ge had. Over alle linies was Krab bendijke sterker. Met een prachtig schot vanaf de rand van het strafschopgebied bracht Van Oosten in de tiende minuut de stand op 50. Toen trok Walraven naar achteren om de defensie te versterken, maar het bleek te laat te zijn. Prevo redde voor Rillandia ten slotte nog de eer (51). Een zeer groot aantal scholen leg de vorige week nog het praktische "ge deelte van het jeugdverkeersexamen af. In Souburg startten 181 leerlingen van vijf scholen in Souburg en een in Rit- tem. Een totaal van 159 kinderen van scholen uit de Noordwesthoek van Wal cheren reden in Domburg. over eo bovendien zetten de Breda- naars in deze periode met sukses de buitenspelval open. Het technisch betere AZW nam na 17 minuten de leiding. Ruitenburg kreeg het op zijn heupen, passeerde drie spelers eo wipte daarna de bal over de uitgelopen doelman. De Bre dase rechtsback die in het doel stond wist niets anders te doen dan het leer over de lat te stompen. Feilloos schoot Ruitenburg de toegestane strafschop in 10) Nadat een prachtig schot van Len- sen vallend door de Brabantse goalie was gestopt lanceerde Haak in de 31e minuut Hamelink met een dieptepass. Het schot van laatstgenoemde was de opnieuw uitgelopen keeper te machtig (20). The Gunners poogde terug te slaan, maar tevergeefs. Ook de Axela ren konden vóór rust het net niet meer vinden. Na de hervatting trokken de gasthe ren fel ten aanval. Reeds in de vierde minuut stak Haak juichend de armetl omhoog, hij juichte echter te vroeg, want de bal raakte aan de buitenkant het zijnet. Schoten en kopballen van de Axelse voorwaartsen werden ver volgens op vakkundige wijze onschade lijk gemaakt. In de 13e minuut kwam er een tp- genpunt. Ook hier een situatie als bij het eerste doelpunt. Doelman v. d. Broecke was gepasseerd en spil Geen- sen wipte de bal met de hand over de lat. Dankbaar benutte de The Gunners- rechtsachter de geschonken penalty (2 1). The Gunners poogde door te druk ken, maar AZW gaf geen krimp. In tegendeel, de Axelaren begonnen steeds beter te spelen. Met fraai driehoekspel belaagden zjj de Bredase achterhoede. Na 25 minuten viel de beslissing. Wederom passeerde Haak de' uitgelo pen doelman (die zijn doel vaak tak- tisch slecht verdedigde), maar hij richtte nu beter (31). Vijf minuten later was het weer raak, toen Hame link een door Van der Hout voor doel gekopte bal met het hoofd in het net zond (41). In de laatste minuten de den zich nog enkele hachelijke momen ten voor het Bredase doel voor, maar verder dan 41 kwam het niet. Indien alles volgens de plannen zal verlopen en ook het weer enigs zins medewerking wil verlenen zal zaterdag 27 mei de lucht rondom Biezelinge en Kapelle vol zijn van de klanken, die door ruim 250 pijp- sters en pijpers zullen worden voortgebracht. Met een feestprogramma dat klinkt als een klok zal op deze dag het Biezelingse Pijperkorps „Jonge Kracht" zijn 25-jarig jubileum gaan vieren. Dit leest zal niet al leen een feest zijn voor „Jon ge Kracht" maar voor geheel Biezelinge want uit een ge sprek, dat wij hadden met de sympathieke spoorwegman H. v. d. Velde, die in vrije tijd zijn hart verpand heeft aan het pijperkorps „Jonge V", bleek overduidelijk, - -c'.'nge dit jubileum meeviert. Jonge i-r-L voer R:eze- lunge s- ik doipscuHuur, dat niet meer is weg te den ken. De heer v. d. Velde, die in middels ai zijn 25-jarig ju bileum als lid achter de rug heeft, vertelde, dat „Jonge Kracht" op 3 april 1936 werd opgericht. Een van de voor naamste oprichters is de heer P. Smallegange, die thans een bakkersbedrijf heeft in Arnhem en hierdoor het feest waarschijnlijk niet zal kun nen bijwonen. Als gold het een kostbaar relikwie toonde voorzitter van de Velde ons een fluit, waarop in de eerste dagen van het bestaan werd ge speeld. Hij bleek het spelen op deze fluit nog lang niet verleerd te zijn in tegenstel ling tot het enige vrouwe lijke bestuurslid van „Jon ge Kracht", mej. W. N. J. Wisse, die meer de huidige blokfluit prefereerde. Toch kon voorzitter v. d. Velde trots zijn op dit vrouwe lijke bestuurslid omdat zij op 12-jarige leeftijd als het ware een pionierster werd van de damesafdeling van Jonge Kracht. In tegenstelling tot andere naburige pijpercorp sen werd in Biezelinge de damesafdeling een groot suc ces en vormt het ook nu nog een der steunpilaren van de vereniging. Ledental Het ledental van Jonge Kracht bleef in de afgelo pen 25 jaar vrij stabiel al mist men op het ogenblik een middenmoot. De oudere „teenagers" voelen zich niet zo bizonder tot het korps aangetrokken, doch voorzit ter v. d. Velde rekent op de 12- en 13-jarigen die het korps nu in zijn gelederen heeft en hoopt dat zij de dwarsfluit trouw zullen blij ven. Merkwaardig is het dat het korps ook kampt met een te kort aan tamboers. Was in vroeger jaren dit instrument zeer geliefd, nu weet men er geen liefhebbers voor te vinden. Gesteund door de bezie lende directeur, de heer J. C. de Beste uit Goes, die sinds april 1945 de dirigeerstok hanteert, en onder leiding van een enthousiast bestuur, bestaande uit de heren H. v. d. Velde, voorzitter, H. de Kunder, vice-voorz., M. C. Nieuwenhuize, secretaris, Ant. Gijzel, penningmeester en mej. W. N. J. Wisse, dhr. C. Nieuwenhuize en A. Ste- vense als leden gaat het Bie zelingse pijperscorps vol ver trouwen de toekomst tege moet. F eeslprogramma Het feestprogramma ziet er aantrekkelijk uit, met als climax een gezamelijke tap toe in het veilinggebouw door de deelnemende korp sen Excelsior uit Goes, Juli ana uit Middelburg, Nico- leen uit Kamperland en de organiserende vereniging. Voor de middaguren staat er om vier uur een afzonderlij ke muzikale wandeling door Kapelle-Biezelinge op het programma hetgeen in de avonduren nogmaals, gecom bineerd, zal worden her haald. Nicoleen uit Kamperland zal, als specialiste op dit ge bied, voor het veilinggebouw een figuurmars tot uitdruk king brengen terwijl, te be ginnen om acht uur, de pij pers in het veilinggebouw zelf een aantal concerten zul len verzorgen. BREDA. De tweekamp tussen de ZeeuwsBrabantse Turnkring in de wandeling Zebra en het Gents Turn- verbond Oost-Vlaanderengouw is twee de Pinksterdag in het gymnastieklokaal en het veld van de voetbalclub NAC in een wedstrijd die tot 's avonds ne gen uur duurde gestreden met als re sultaat een zeer kleine overwinning van de Nederlanders. Het krachtsverschil was zeer gering en de prestaties stonden op een hoog peil. Over het algemeen waren de Gent se dames iets sterker maar hun kleine voorsprong werd telkens door de Ze braheren teniet gedaan. Het ontbreken van de Nederlandse kampioene Nel Fritz betekende welis waar een geduchte verzwakking maar aan Belgische zijde werd dat gecom penseerd door het niet meedoen van de nationale kampioen Desmet. Voor deze was zelfs geen invaller aan wezig, zodat de verrichtingen van de Belgen en de waardering in punten die zij daarvoor kregen geen enkele speling konden verdragen. De uitslagen waren als volgt: dames vrije oefening België 45,20 tegen Ne- derland 44,15, paardspringen 45,15 tegen 45,85. Sïfi?%.bfug 43'35 tegen 42,75, evenwichts- balk 43,45 tegen 43,50. Totaal België 17815 tegen Nederland 176.50. Individueel: 1. mej. L. Claes (Gent) 2. mej. T. Vietoire (Gent). 3. A. van de Berg (Breda). 1(1ïfen. vrije oefening België 40.70 tegen 42,60 Nederland, paardvoltige 37,40 tegen 37,80, brug 41,70 tegen 40, paardspringen 39 tegen 41,95, rek 37,20 tegen 37,45, ringen 40.55 tegen 40.85, totaal 236.55 tegen 240,65. De uitslag Zebra-Gent werd dus 410,90 te gen 414,70. Bij de heren leverde C. W. van der Sande (Souburg) de beste persoonlijke prestatie. Verenigingswedstrijden. Heren a.: i As- ^row, Souburg 150, 2. Prins Hendrik, Breda 141,4, 3. VZOS, Yerseke 134,3; b.1. Vol- harding. Goes 148,1, 2. Olympia, Tilburg senioren: 1. Prins Hendrik 215,9 Udi, Bergen op Zoom V26—Jongens a.: 1 Prins Hendrik 2 147,2, 3. Prins Hendrik 1 en VZOS 144,5, 4. Wilhelmina, Middelburg 143,9 5 Olympia 1, Kapelle 138, Jongens b Prins Hendrik 155,1. Dames a: 1. VZOS 158,75, 2. KBO, Dor drecht 154,7, 3. Wilhelmina 151,7, 4. Astrow. 151,45, 5. Prins Hendrik 2 149,6. Dames b: 1 Astrow 154,75, 2. Olympia Kapelle 146,5, 3. VTV, Vlissingen 145,6, 4. Wilhelmina 145,2. Meisjes, a.: 1 Astrow 212,8 2. Olympia 2. Ka pelle 208, 3 UDI 206,3, 4. Medioburgum, Midt delburg 204,9, 5. VZOS 204,7, 6. Volharing >1 200; b.: 1. Volharding 218.3, 2. Astrow 214.3. Sparta, Krabbendijke 205,4, 4. "Prins Hei» drik 202,1. Keuze wedstrijd: dames 1. VZOS 70, UDI 66,6, 3. Astrow z 62,15. Meisjes: 3. Astrow 68,2. Olmpia, Tilburg 62,4. Dames senioren: 1. Prins Hendrik 65,2. Ereprijzen: 1. meisjes Volharding 277,2, z. meisjes a Astrow 212,8, 3. jongens b. Prins ik 155,1. 5; AXEL De visclub „Geduld over wint alles" hield op Tweede Pinkster dag eerf' wedstrijd op karpers. Er wa ren 102 deelnemers, die 85 vissen ver schalkten. Voor de winnaar was een fraaie wisselbeker uitgeloofd. De uitslag luidde: 6 ,c; P' Tieleman, Axel 149 punten, 2. R. Coppieters, Zelzaete 115, 3. Van Teurenhoud, Mechelen 106, 4. Q. AUonsius, Zelzaete 103 5. A. van Hiel, Axel 95. 6. B. Roggemans', Gent 87. 7. Q. van Waes, Zelzaete 85. 8 M Trevisan, Sluiskil, 79. 9. W. Vinke, Axel 74. 10. Steurbout, Moerbeke 68. De fcjdeling Middelburg stad van de N.uW.B. hield een jaarvergadering. De aftBdende bestuursleden mevrouw Verboóif»/an Dorp en mevrouw Olthoff- Mulder werden opgevolgd door de da mes Wattel-Tange en Theune-de Visser. Een aantal leden voerden het toneel stukje „Het blanke negermeisje" op. jggp ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM) 23 mei. Aanvoer 13.000 kg. AA. extra 2.70; AA. I 2.40; A. extra 2.80; A. I 2.45; B. extra 2.70; B. I 2.40; C. extra 2.00; C.I 1.60; D. A 1.20; E. I 1.00; E. II 0.95; F. I 2.20; stek 0.70. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEtJ1 OP ZOOM, 23 mei. Komkommers 1739* snijbonen 1 902.60; savoye kool 36—40; sla 730; spinazie 4968; radijs 1216; bloem kool 2163; waspeen 7580; aardappelen 35— 47; aardbeien 1.40—3.40- GOES, 23 mei. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering 57,50? Alpha, 35 mm. opw 4. Voor prima partijen binjte kan een hogere prijs worden verkré- gen. Naar bintje voor export bestond geen vraag. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noterden 1,73 2,25 per 100 kg. Hooi. Lucei-nehooi, geperst uit de ruiter 8g —90 per ton. Vlas. Góede kwaliteit ongerë? peld vlas, af boerderij 1518 cent per kg.-, afwijkende kwaliteit 10—15 cent per kg. Goe de kwaliteit gerepeld vlas, af boerderij 20-* 25 cent per kg., afwijkende kwaliteit 1526 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan eed prijs worden gemaakt van 2.09—2,13 per kgi GOES, 23 mei. Kruisbessen Exp 74751 aardbeien per doos I 6471, II 45—63. III 3337. Groenten: per stuk: bloemkool AI 76, All 71—76, BI 59, Bil 51—59, afw 30—46, kropsla II 12—21. Cl 8, afw 8—10. Per bosa radijs 5.50, wortelen 6870, kroten I 4548, II 37. Per kg: spinazie I 5165, II 485L, afw 30—31, rabarber I 16—19, lamsoren 79; peulen 300310, aardappelen 46. MIDDELBURG. Aardbeien I 59—74 pet doos, II 5066 per doos; asperges 170250 per kg. Groenten: Sla 3.50—23, bloemkool 4, 67, 6 44—58, 8 11—47, 10 10—19, komkommer^ A 31—44, B 24—36, C 17—23, boskroten 44— 49, spinazie 6977, soitskool 35—40, andijvig, 52—61, postelein 54—67. VEILING TERNEUZEN, 25 MEI;. Sla per stuk in centen: sla I 14 18, sla 2 6—9—10, per stuk in centei* bloemkool A3 47—61, B 25—41, E2 22^ C2 15z8. afwijkend 11-43, groene komkommers B 3945, witte komkom mers B 2838, per bos in centen peen. 1 45—51, peen 2 42—43, uien 6, Sjalot^ ten 6—9. radijs 2 15—17, groente per kg andijvie 59—63, spitskool 2023, peu^ len 310, savoyekool 3545, spinazie 2 3859, tomaten A2 1.09—1.33, B2 1.25 —1.31, C2 1.05—1.12, CC 69—70, glas» aardbeien per doosje 1 5663, 2 J57, nar tuuraardbeien per doosje 1 5066, 2 40 —48. VISMIJN COLIJNSPLAAT: Exportgarnaletf 1913 kg 2.27—2.98, schar 290 kg, bot 243 kg. tong 352 kg. paling 16 kg, rog 8 kg, onge* sorteerde vis 14 kg. cs

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4