Hervormd rusthuis te 's Heer Arendskerke in oktober klaar Nu reeds vrijwel volgeboekt Rijden en wandelen voor het gehandicapte kind Aanwijzing kerngebieden voor Zeeland wenselijk Raad voor Volksgezondheid werd begrip in Zeeland 4 Uit de kerken Schepen omhoog bij Hansweert OP TWEEDE PINKSTERDAG end te Goes INITIATIEF VAN NEGEN DIACONIEËN Volksdansweek- Botsing in Bruinisse Conferentie Federatie Herv. diaconieën MEESTERS TERUG NAAR RILLANDIA Synodale brievenbus gaat 1 juli dicht Diploma's lascursus Gevonden voorwerpen Concours-hippique in Bergen op Zoom MARKTBERICHTEN Pag. 4 Tal van bemoeienissen op veel terreinen 'S HEER ARENDSKERKE. Waar eens de heren van Schenge in hun kasteel „Ter Schenge" resideerden wordt thans, nagenoeg op de zelfde plaats, een pensiontehuis voor bejaarden gebouwd. Het moet zo rond, het jaar 1400 geweest zijn, dat de heren van Schenge vanuit hun kasteel, als een machtige burcht, het voor het zeggen hadden. Nu, ongeveer vijf eeuwen later, wordt deze plek een oord, waar de bejaar den over enkele maanden een goed en modern geoutilleerd tehuis tot hun beschikking hebben. De bouw van dit bejaardentehuis nadert de voltooiing, al zal de afwerking van het interieur en de inrichting van het complex nog wel enige maanden in beslag nemen. Verwacht wordt, dat het bejaardentehuis half oktober geheel gereed zal zijn. Het ziet er dus naar uit, dat de bejaarde inwoners uit het westelijk deel van Zuid- Beveland straks van een welverdiende en onbezorgde oude dag kunnen gaan genieten in dit tehuis. Reeds lang werd de behoefte gevoeld aan een dergelijke tehuis. Dank zij een lofwaardig initiatief van negen hervormde diaconieën uit weste lijke Zuid-Beveland kregen de plannen tot stichting van een bejaardentehuis een meer concrete vorm, al was het dan in het eerste, maar vrij langduri ge stadium nog maar op papier. De stichting rusthuis westelijk Zuid-beve land werd in het leven geroepen. De ze stichting, die het tehuis gaat exploi teren, toog aan het werk, maar toch kon pas vorig jaar in concrete met de bouw worden begonnen. Toen eenmaal met de bouw was be gonnen werd vaart achter het werk ge zet. Aannemer J. van der Linde uit Kloetinge liet geen mogelijkheid onbe nut om het gebouw zo snel mogelijk op te trekken. Verwacht mag dan ook worden, dat het complex, naar een ontwerp van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft N.V. te Middelburg-Goes, half oktober in gebruik kan worden genomen. Het pensiontehuis kan 46 bejaarden huisvesten. En reeds nu bestaat er gro te belangstelling voor opname in het bejaardentehuis. We konden zelfs de Wedvlucht Rode Doffer GOES. De postduivenvereniging De Rode Doffer hield een wedvlucht uit St- Ghislain. De uitslag was als volgt: 1 en 8 G. de Hond, 2 en 3 gebr. Beenak ker, 4 K. Verhage, 5, 6 en 7 D. Ver wijs, 9 J. Kuijpers, 10 D. Hage. BRU1NISSE. Een busje, bestuurd door A. R. uit Rhoon, reed tegen een bestelwagen, behorend aan de groente boer A. B. te Bruinisse. Beide auto's liepen op de Vluchtweg, waar het onge val gebeurde, grote materiële schade op. Een der inzittenden van het busje, A. D. uit Amsterdam, kreeg een snij- wond aan het hoofd, die door een arts werd gehecht. NED. HERV. KERK Beroepen te Hasselt: M. J. G. v, d. Velden te Velden te Nieuwpoort; te Longerhouw en Schettens: drs. J. H. Pol, vic. te 's-Gravenhage; te Pernis, vac. A. Groenenboom (toez.): C. den Engelse te Rilland-Bath. Te Vriezen- veen: C. Batenburg te Hendrik Ido Am bacht: Rotterdam-Vreewijk vac. J. M. D. van den Berg H. van Niel te Nun- speet. Aangenomen de benoeming tot direc teur van het Streekcentrum De Beu kenhof te Mijnsheerenland: M. de Jong te Groede; te Den Helder, 4e plaats A. E. D. A. Raveslo te Steenwijkerwold; te Oterbeek-N. en Z. Schermer J. E. van Veen, vicaris te Termunten. Bedapkt voor Oosterhesselen (toez.) G. R. Brink te IJsbrechtum; voor Lun- teren: C. Vos te Bennekom. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Nijkerk, vac. H. Tien: A. Reen te Alkmaar; te Rotterdam- Charlois. vac. dr. IJ. Feenstra: W. Baas te Amsterdam-W. Te IJsselmuiden- Grafhorst L. de Nood, godsdienstleraar te Utrecht; te Almelo. 4e plaats J Schoumare te Hilversum; te Zijldijk (Gr.) H. Wijmans, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Dordrecht'. J. Wil schut te Zeist. Te Wetsinge-Sauwerd J. Boer te Wierum: (e Zeist. 5e plaats A. Corporaal te Eda'm. GËREF. KERKEN (VRIJGEM.) Aangenomen naar Veendam: H. de Vries te Sneek. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Hillegom: D. van Wil- sum te Dedemsvaart. Bedankt voor Zwolle I. de Bruyne te Rotterdam-C; voor Rotterdam-Kr.: W. van 't Spijker te Drogeham: voor Ar- tesia (Calif.) W. de Joode te 's-Graven- hage-Zuid; voor Toronto: Ontario (Can.- E. Venema te Zwijndrecht, BOND VAN VRIJE EV. GEM. Aangenomen naar Amsterdam, vac. dr. G. J Lindijer: D. Solinger te Haar lem. UNIE VAN BAFT. GEM. Beroepen te Den Helder: J. Bourit- *ius te Tweede-Exloërmond. optimistische uitlating beluisteren, dat het gebouw vrijwel is volgeboekt, 34 aanvragen voor huisvesting heeft het bestuur van de stichting al ontvangen. Het ligt in de bedoeling, dat nog deze maand een directrice van het tehuis be noemd zal worden. Bovendien bestaat het voornemen om de dienstvertrekken als eerste onderdeel van het complex af te werken. Het personeel kan dan, ge huisvest worden voor de bejaarden hun kamers in gebruik kunnen nemen. De dienstvertrekken zijn gelegen tus sen de twee woonvleugels. Dit getuigt in ieder geval van een efficiënte opzet. Ook voor bejaarde echtparen zal er plaats zijn in het nieuw tehuis, want HANSWEERT. Het Belgische sleep- schip Eliza" groot 1855 ton en geladen met 1822 ton ijzererts van Antwerpen naar Duitsland, welk schip werd ge sleept door de sleepboot „Tijma" voer op de Oosthavendam en bleef zitten. Nadat door sleepboot „Tijma" en boot „L'Avenir" ongeveer een kwartier was getrokken kwam het schip vlot, en had geen schade. Zaterdagmorgen kwam het Ned. m-s „Elma", schipper de Bruijne, welk schip geladen was met kunstmest en wegens machineschade gesleept werd door een ander schip bij het binnenlopen van de haven van Hans- weert door het breken van de sleepdraad ook op de Oosthavendam te zitten. De boten „Wavre" en „Mascotte" voeren direct ter assistentie uit maar de schip per weigerde alle hulp. Na ongeveer een uur vast gezeten te hebben, kwam het schip met de opkomende vloed op zichzelf vlot en werd door een motor- vlet voor de sluis gebracht. Bij het vast maken op deze vlet kwam schipper de Bruijne nog in het water terecht maar was weer spoedig op het droge. Wel werd de scheepvaart een uur lang door het omhoogzitten van het m-s „Elma" ernstig belemmerd zodat verscheidene schepen buiten op stroom lagen te wach ten om binnen te kunnen komen. Viermaal Z.... N. Eerste baby genoemd naar Johan Bodegraven De eerste baby is geboren in de dit voorjaar klaargekomen afdeling van het in aanbouw zijnde lutherse diaconessen- huis te Paramaribo, tot stand gekomen door de radio-actie Viermaal Z--...N. De baby is een meisje en ze heeft de voornamen Johanna Leonore Barbe- ra. Johanna naar Johan Bodegraven, Leonore naar zuster L. Saraber, vroe ger directrice van het Haarlemse dia- conessenhuis, thans besturend zuster in Paramaribo. En Barbera, gewoon om dat de vader het zo'n mooie naam vond. Voor ziekenhuis-opname zijn thans be schikbaar 22 bedden, een ruime verlos kamer. een behandelkamer en een vro lijke kinderzaal met acht bedden. De bouw van de rest heeft goede voortgang. Geleidelijk neemt men. nieu we gedeelten in gebruik totdat naar men verwacht over anderhalf jaar het hele diaconessenziekenhuis voltooid zal zijn. De zomerconferentie van de Federa tie van diaconieën in de Hervormde kerk wordt op 30 en 31 mei en 1 juni gehouden in het conferentieoord Woud- schoten bij Zeist. Van de gevraagde sprekers hebben hun medewerking reeds toegezegd ds. F. H. Landsman, secretaris voor alge mene zaken van de hervormde synode, rabbijn drs. J. Soetendorp uit Amster dam, ds. J, Ris en ds. E. B. Rijnders. Aan de conferentie is een excursie verbonden naar een der grote industrie- en, waar men de diakenen niet alleen van het productieproces een indruk zal geven, maar ook van de sociale zorg die het, bedrijf aan de werknemers geeft. Aangezien het Nederlandse Episco paat de verschijning van een catechis mus in nieuwe stijl dringend noodzake lijk acht zal er spoed betracht worden met de samenstelling van een nieuwe catechismus voor r.k. Nederland. Zo mogelijk hoopt men in het najaar van dit jaar hiermede klaar te zijn. in het complex zijn enkele twee-per soonskamers geprojecteerd. De bouw met inrichting komt in to taal op een half miljoen gulden. Voor dit bedrag werd een geldlening afgeslo ten. De gemeente 's Heer Arendskerke staat garant voor deze lening. Na veel voorbereidende werkzaamhe den zal er dan straks voor de bejaar den, die vanuit hun home een prachtig uitzicht zullen hebben op het wijde landschap van de Poel, een fraai en modern tehuis gereed staan, waar het voor hen goed toeven zal zijn. Nog staan de steigers rond het boute, tverk, maar het zal toch niet zo lang meer duren of het gebouw staat geheel ter beschikking van de bejaarden- Het echtpaar W. Goedegebuure- Buys van de Molendijk te Sint Anna- land vierde het 55-jarig huwelijksfeest. In Den Haag slaagde de j heer K. H. Smit te Middelburg voor het voor lopig diploma scheepswerktuigkundige. MIDDELBURG. Op Tweede Pink sterdag zal voor de zevende achter eenvolgende keer de door de mac „Scheidegouwen" te organiseren Zon- neveldrit worden verreden, welke rit weer vele auto's, scooters, motoren en bromfietsen naar het zeehospitium Zo neveld bij Oostkapelle zal brengen. Dit keer wordt het echter niet alleen een gemotoriseerd festijn, want er zullen ook wandelaars verschijnen die deelnemen aan de Zonneveldwandel tocht van „Medioburgum" over 10, 15 en 25 kilometer. Beide evenementen zijn ten bate van de actie „Sport Steunt Zonneveld" (voor de gehandi capte jeugd van Zonneveld, Ipenoord en Kinderzorg) Omdat in de voorafgaande jaren is gebleken dat aan de finish voor deel nemers en belangstellenden niet zo heel veel te „beleven" was, hebben de or ganisatoren ditmaal een proef willen ne men, die de aantrekkelijkheid van de rit en de wandeltocht voor allen zal ver hogen. In samenwerking met de stich ting d'Oprechte Amateur zal namelijk op een in de omgeving van Zonneveld liggend terrein van half twee af een non-stopamusementsprogramma wor den verzorgd, dat voor iedereen vrij te beluisteren zal zijn. Een uitgebreide groep van kleinkunstenaars zal voor elck wat wils bieden. Dit jaar zal ook weer de bekende verloting worden gehouden, waarvoor ditmaal ongeveer 1500 prijzen en prijs jes beschikbaar zijn gesteld. De deel nemers aan de Zonneveldrit ontvangen weer een fraaie, speciaal ontworpen plaquette, de wandelaars een voor de ze wandeltocht ontworpen medalje. Reeds in de (morgenuren zal op de paviljoens door o.m. de Ricardo's die voor de vijfde achtereenvolgende keer geheel belangeloos hun medewerking zullen verlenen, voor de vrolijke noot worden gzorgd. De prijsuitreiking der ereprijzen van de Zonneveldrit zal gebeuren door de heer F. G. Spenge, burgemeester van Oostkapelle, omstreeks half zes in Wöh- ler te Middelburg. Inschrijving voor de Zonneveldrit, een toeristische tocht zon der bijzondere opgaven, is nog moge lijk aan de bekende adressen en voor de Zonneveldwandeltocht op Tweede Pinksterdag nog aan het startbureau op het Zusterplein. De 15- en 25-km start om half elf, de tien kilometer om elf uur. GOES. Uitgaande van de C.J.V. en de V.C.J.V is in de hal van de am bachtsschool weer een volksdansweek- end gehouden De leiding van de dansen was in handen van wika Hiensch, ter wijl de algehele leiding berustte bij me juffrouw D. Dekker uit Kloetinge. On geveer vijftig jongelui uit de provincie Zeeland en uit West-Brabant bleken voor dit weekend belangstelling te heb ben, hetgeen, gezien het exclusieve ka rakter van het programma niet onbe vredigend genoemd kon worden. De jon gelui werden bij gebrek aan een jeugdherberg in Goes ondergebracht bij particulieren. Zaterdagavond werden o.m. liederen gezongen in modern ritme. De piano-begeleiding was bij me juffrouw T. Dekker in goede handen. De algehele leiding van dit programma-on derdeel had de heer J. Boon. Een be langrijk onderdeel van het weekend was ook de gezamenlijke kerkgang naar de Grote Kerk, waar ds. H. M. Strafing voorging. Dit zeventiende volksdansweek- end is een groot succes geworden, en dit heeft niet in de laatste plaats gelegen aan de dames N. Hamelink-Deurloo uit Wemeldinge en S. Adriaanse uit Zou- telande. die op uitnemende wijze de in wendige mens wisten te verzorgen. MIDDELBURG. Het jaar 1960 zal voor de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland het jaar blijven, "waarin de raad een vaste positie verwierf temidden van de gezondheidszorg in de provincie. Op velerlei terreinen werden ad vie zen gevraagd. Dikwijls bleek be hoefte te bestaan aan voorlichting over de stand van zaken op sociaal- medisch gebied. Ook bij de pro blemen van financiële aard werd de raad volgens het jaarverslag be trokken. In de loop van het jaar werd de Provinciale Raad voor de Volksgezond heid in Zeeland een begrip voor partij TERNEUZEN. In het verenigings gebouw „De Schakel" vond een regio nale voorlichtingsavond plaats voor ka derleden van de hij het N.V.V. aange sloten organisaties, alsmede voor de vrouwenbond van het N.V.V. Op deze avond werden de ontwikkelingsmoge lijkheden van Zeeland en in het hij zonder die van Zeeuwsch-VIaanderen onder de loupe genomen. Sprekers wa ren de heren drs. Th. J. Westerhout, lid van de Tweede Kamer en M. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Drs. Westerhout -hield een lezing over de algemene achtergronden van de werk- tot het jaar 1935, waarin een plan voor de werkgelegenheid werd opgesteld, dat echter door conjunctuele en politieke ontwikkelingen niet ten uitvoer kon worden gelegd. Na de oorlog kon ech ter veel van het oorspronkelijke plan verwezenlijkt worden. Sprekende over Zeeland zei de heer Westerhout dat dit gewest door het expulsiekarakter een probleemgebied is geworden. Het aanwijzen van Terneuzen als industriekern juichte de spreker toe, hoewel hij liever gezien had dat de faciliteiten voor de gehele streek zou den gelden. Er moet streeksgewijs worden gedacht. Bij het aanwijzen van beperkte industriekernen bestaat het gevaar dat grote bedrijven terug houdend -worden in verband met een te kleine arbeidsreserve. Hij wees er voorts op dat de gemeenten de taak hebben het woonklimaat aantrekke lijk te maken voor eventuele indus trievestiging. In een discussie die op deze inleiding volgde werd gewezen op de wenselijk heid van een hoefijzerverbinding door België (met overig Nederland. Dikwijls is hierover in de provincie reeds ge sproken aldus de heer Van Poelje maaT voorshands is daar niets aan te doen. Vanuit de vergadering werd ook de brug over de Oosterschelde ter sprake gebracht, waarbij men zich af vroeg waarom dit niet over de Wester- schelde mogelijk zou kunnen zijn. De heer Van Poelje antwoordde echter dat een brug over de Oosterschelde een zaak van de provincie kan zijn, maar een eventuele brug over de Wes- terschelde zou er een op rijksniveau moeten worden omdat hiervoor de goedkeuring van onze zuiderburen ver eist is. Met betrekking tot de brug over de Oosterschelde werd overigens opgemerkt dat deze een belangrijke functie zal hebben bij de ontsluiting van het gewest. De heer Van Poelje achtte een oever verbinding over de Westerschelde prac- tisch onoplosbaar, maar, ofschoon fi nancieel en technisch boven de macht van de provincie, is deze kwestie toch niet uit het gezichtsveld verdwenen. RILLAND-BATH. Naar wij verne men zal de in Zeeuwse zaterdagvoet- balkringen bekende voetballer Jan Meesters binnenkort weer de Rillandia- kleuren gaan verdedigen. Meesters, die enige tijd als semi-prof in NAC-elftal- len heeft gespeeld, heeft de wens te kennen gegeven niet langer voor de Bredase club te willen uitkomen. De thans 29-jarige speler zal stellig voor de Rillandianen weer een geduchte ver sterking betekenen. Verwacht wordt dat Meesters half augustus in het blauw witte elftal kwan worden opgesteld. APELDOORN. Het moderamen van de generale synode der Gerefor meerde kerken verzoekt ons mee te delen, dat de vorige week te Apeldoorn bijeengekomen synode die thans ge ruime tijd aan commissiewerk zal be steden als uiterste datum voor in zending van stukken heeft vastgesteld zaterdag 1 juli. Er is thans een bepaling van kracht, volgens welke brieven en stukken van kerkleden slechts dan op het agendum worden geplaatst, indien blijkt dat ze tevoren op een of andere wijze bij ker- keraad, classis of particuliere synode hebben gediend. De synode komt plenair bijeen op 29 augustus. De synode komt plenair bijeen op '29 augustus. VLISSINGEN. Van een lascursus onder toezicht van de N.V.L. en C.O.C.A.M. voor Vlambooglassen en Autogeenlassen zijn de eindlessen gehouden. Aan de volgende kan didaten werd het getuigschrift uitgereikt: Autogeenlassen beginners: J. v. d. Woes* tijne, J. v. Splunder, C. Wolf, G. Joosse, C. Verbeek, W. v. d. Voorde, J. Reijnhout, M de Filippis. Afgewezen vier. Autogeenlassen gevorderden: L. C. Zijta, L. Dieleman, Th. IJ, de Jong, Afgewezen een, Vlambooglassen beginners: P. Nagtegaal, J. J. Quaars, P. B. Crucq, G. Klap, N. Latu- pasinalo, H. E. de Jong, A. Hoogesteger, K. H. Krekel Keldermans, P. J. Goossen, R. Jansens, J. A. Telussa. Afgewezen een. Vlambooglassen gevorderden: J. Nijpjes, L den Hollander, M. L. van Schaik, J. Wiele* maker, J. Schilait. Afgewezen geen, GOES, In de maand april 1961 zijn aan het bureau van gemeentepolitie te Goes on derstaande voorwerpen als gevonden aange geven en nog* niet afgehaald. Inlichtingen hierover zijn aldaar op iedere werkdag te verkrijgen. Zwarte jasheschermer v. rijwiel; 8 div. sjaals of hoofddoeken; afrekeningsstaat; hondje, wit met bruin; kinder-armband, zilv. kleurig m. steentjes; 5 div. onparige hand schoenen; 4 div, paren dito; 3 div. onparige wanten; 1 muntbiljet v. 2,50; 3 div. huis sleutels, w.o. één gemerkt m. ,,9"; gulden (munt); grijze riem; rolschaats sleuteltje; plastic afdruiprekje en vergiet je; 2 rode auto peds o. luchtbanden; zw. linnen regenbroek; 17 div, portemonnaie's, m. z. inhoud; beige* kl. blouse; duwer van kinderwagen (nw.); 1 paar voetbalschoenen, grote maat; snelbin der (enkelvoudige) wit rijwielpompje; elec- trische gloeilamp; bl. stoffen ceintuur v. da mes-mantel; visbus, w.i. een paling; rood kihderfiètfej'e (driewieler); 2 witte kinder schoentjes, ml. 1 rechter en een niet b.b;h., lipker-, merk „Tembred"; étul.m. 2 sleutel-, tjes, waarvan 1 „Zeiss Ikon" nr. 712927; 2 plast, zakjes m. viltjes; goudkl. ringfetje m. bl. steentje; grijze regenbroek (pijpen); zak je m. ijzer boren; briefopener m. rood kwar tje; roodkl. driewielertje, „Winther"; zwarte parapluie; blauw kinderjack; ring m. sleu teltjes; pakje, inh. textiel (in bruin pakpa pier); dubbele boereknopenbroche met speld en ketting (zilv.); sleuteltje aan ring: TOK; chroom sierletters v. „Taunus 15M"; regen mantel (tijgermotief) kentekenplaat UT-61-75; verm. zilv. ketting m. eikeltje; achterschot v. vrachtauto, geel-rood; étui, inh. kam, spiegel en nagelvijl; grijs-wit gestreept wollen da mes vest; zeildoeken bruine boodschappentas (ledig); zwarte poederdoos, w.o. metalen krans en letter A.; dames-polshorloge m. zw. bandje; zonnebril m. wit montuur; kastsleu- tel nr. '11; blauwe (dames-)broek (voor op bromfiets of scooter), merk „Dumak"; groen étui m. spiegeltje; gestr. ceintuur v. plastic regenjas**1 1 pr. bruine jongens- of meisjes sandalen; grijs-blauw meisjesrokje; een bril; goudkl. halskettinkje; halsbandje m. belle tjes v. hondje; een hondje. MIDDELBURG. In het tijdvak van 28 april tot en met 2 mei 1961 zijn als gevonden aangegeven de voorwerpen: 2akmes; speel goedhondje; sleuteltjes aan een touwtje: zwarte dameshandschoen; lipssleutel no. 5783; rijwielpompje; zonnebril; rode porte monnee, hartmodel; snelbinder; wit kinder tuigje; zwart damestasje inh, poederdoos en lipstick; heren glacé handschoen; broche; witte overall; huissleutel merk „Cisa"; zeem lederen handschoen; rijwielsleuteltje: kana rie; bruine kinderportemonnee; klein sleutel tje; lichtgroene lederen portemonnee met inh ten name van H, Donk Petrus Domderstraat 79 Eindhoven: paar gummi pijpen; sleutel no. 10; muntbiljet; linker wit baby schoentje; ro de step op luchtbanden; doorzichtige jasbe- schermer en motorbril; bos sleutels met shell embleem; sleutel no. 3: medaille van St. Joris wandeltocht Terneuzen; sleutel aan blokje; blauw gestreept regenkapje MIDDELBURG. In het tijdvak van 2 tot en met 10 mei 1961 zijn aangegeven: Doublé ketting met gouden hanger, 2 bossen touw en benzineblik, grijs kinderbroekje met lange pijpen, luchtfilter van brommer, paar bruine sandaaltjes, houten duimstok (2 me- ter), paar zwarte regenpijpen, parapluhoes, duif, zwarte wollen sjaal, wit rijwielpompje, wollensjaal (brüin-wit), aansteker, diverse sleutels, schuifmaat, dröagmedaille (Sint Jo- ris), blauw rijwielpompje, handschoenen, blauw gebreid slabbetje, zwart spatscherm van bromfiets, jongensjasje met capuchon, passer, hondenhalsband, bruine trui, kanarie vogel, paar bruine fietstassen, lichtbruine portemonnee met. inhoud, bruine portemon- culier initiatief, overheid en voor de medische wereld. Zij hield zich verder onder meer bezig met kampeerterrei nen, bescherming waterwingebieden, fluoridering van drinkwater, medische zorg in beschuttende werkplaatsen, toe zicht bejaarden-, verplegings-, verzor gingstehuizen en ziekenhuizen, nieuwe rijksregeling voor subsidiëring van schoolartsendiensten en geestelijk ge stoorden. In de loop van het jaar bleek dat het rapport van de Centrale Raad over de taak van de schoolarts niet bin nen afzienbare tijd te verwachten is. De Provinciale Raad bestudeerde de kwestie of het aantal schoolkinderen (18.000), dat in Zeeuws-Vla anderen on der schoolgeneeskundig toezicht staat, vraagt om de aanstelling van een derde schoolarts. Het werd duidelijk dat het onderzoek in waarde achteruit dreigt te gaan, om dat de twee schoolartsen die momen teel in Zeeuws-Vlaanderen werken, niet voldoende gelegenheid hebben alle kin deren geregeld te zien. Mede aan de hand van ingewonnen adviezen werd aan de commissie van beheer van de schoolartsendienst meegedeeld, dat naar de mening van de provinciale Raad een aantal van 18.000 schoolkinderen voor twee schoolartsen te hoog is. Ook werd in 1960 een aanvang ge maakt met het nagaan van de hygiëne van schoolgebouwen. Het ligt in de be doeling om vooral in het begin de mees te aandacht te besteden aan de kwan titeit en de kwaliteit van de gymnas tieklokalen. De schoolartsen bieden hier bij de helpende hand. BERGEN OP ZOOM. Op tweede Pinksterdag a.s. zal wederom het jaar lijkse groot nationaal concours hippique te Bergen op Zoom worden gehouden. Bergen op Zoom zal dan opnieuw het trefpunt zijn van alle paardesportlief- hebbers uit Westbrabant en Zeeland. In tegenstelling met voorafgaande ja ren begint het programma dit jaar reeds des morgens om 10 uur. In de morgenuren is er een licht springcon cours, terwijl eveneens om 10 uur be gint de dressuurwedstrijd voor de jeugd en voor landelijke ruiters. In de middag komen de stamboëk- merries en de tuigpaarden het eerst aan de beurt. Voor beide nummers zijn reeds vele goede inschrijvingen binnen gekomen. Na het aangespannen paard komen de jeugdige springruiters aan de beurt, een nummer dat telken jare veel succes bij het publiek oogst. Na het beste landbouwrijpaard, een num mer voor landelijke ruiters, begint het grote springconcours om de „Beker van de gemeente Bergen op Zoom". Na een nummer jachtpaarden, komt het meest spectaculaire programma-on derdeel van de dag n.l. het springcon cours met twee paarden. Dit nummer heeft het vorige jaar zo'n bijval geno ten dat het weer op het programma werd geplaatst. Tenslotte eindigt het programma met de traditionele jachtrit over de ren baan. Jubileum te Hansweert KRUININGEN. Op 16 mei 1961, is het veertig, jaar geleden, <jat de heer J. Verschuüre als kommies te water in dienst trad bij de belastingen, invoer rechten en accijnzen. Na een korte pe riode te Millingen aan den Rijn, werd hij overgeplaatst naar Nijmegen en met ingang van 16 juni 1924 werd hij kdth- mies te Hansweert, waar hij nu reeds ruim 36 jaar zijn werkzaamheden ver richt, Hij doorliep achtereenvolgens de rangen van assistent, hoofdassistent-ti tulair, hoofdassistent en is thans hoofd- assistentA. Door zijn langdurig verblijf te Hanweert heeft hij een groot aantal relaties verworven, vooral ook in sc-heep- vaartkringen. De postduivenvereniging „De Zwa luw" te Oud-Vossemeer hield een wed vlucht uit St. Chislain. De uitslag was: 1. M. de Graaf, 2. E, Nuts, 4, en 5. A. van Treyen, 6. D. Havermans, 7. Jac. Bogaart, 8. A. Lindhout, 9. A. Douw, 10. J, Henraath. MIDDELBURG. Coöperatieve veilings vereniging „Walcheren" g.a. 15 mei 1961. Fruit: aardbeien per doos 1 62—82, 2 48— 74, nieuwe aardappelen: grote 80—94, drie ling 7690, kriel 6274, groenten: sla 414, rabarber 412, andijvie 6684, spinazie 23 69, postelein 66—78, prei 18—30, spitskool 3842, savoyekool 31, bos kroten 4656, bos- peen 7392, bosradijs 721, bloemkool 4 st. per kist 1.011.02, bloemkool 6 st. per kist 40—94, 8 st. per kist 31—66, 10 st. per kist 22—43, komkommers a 3853, b 3041, c 2631, asperges per kg 1.40—2.80. TERNEUZEN. Per 100 st in centen: Sla 1 18—18.70, 2 3.50—16, per stuk in cen ten bloemkool A2 85—97, B 7180, B2 5679, C2 29—42, afwijkend 2849, groen komkom mers B2 4451, C2 33, witte komk. B 46—48, C 30—47, per bos in centen selderij 2 23, peen 1 65—74, 2 54—56, charlottes 16—17, ra dijs 14—18, groenten per kg andijvie 6778, spitskool 50, peulen 3.05, savoye kool 4260, breekpeen B2 48, C2 3, prei 19—26, rabar ber 23—28. tomaten A2 1.65—1.78, C2 1.46 1.5K. CC 88—95, asperges B2 2.50—2.70, af wijkend l.2.16, glasaardbeien per doos (150 gram) 1 7897, 2 5560, appelen Gol den delicious 3 fijn 4952. GOES, 15 mei. Kruisbessen Exp. 153 nee (ledig), kampeerkaart t.n.v. Engelse, 161, aardbeien per doos I 8190, II 6779. De aangekondigde sociale encycliek van paus Johannes XXIII is niet zoals verwacht werd op 1 mei gepubliceerd. Men neemt thans aan dat de openbaar making van deze encycliek (ter gele genheid van de zeventigste verjaardag van het beroemde „Rerum Novarum") thans zal geschieden tijdens het wereld congres van r.k. arbeidersbonden dat half mei in Rome wordt gehouden. De encycliek zou voornamelijk hef werk van de jezuieten zijn. De vertraging is een gevolg van vertalingsmoeilijkheden. De Gereformeerde kerk van Lobitfa houdt voortaan behalve haar eigen diensten ook elke zondagmiddag een kerkdienst in Rees, even over de Duit se grens, waar ook veel Nederlandse schippers de zondag doorbrengen. De diensten zullen meestal worden geleid door Lobiths schippers-evangelist de heer D. Jansma. Gezien het feit dal in het Middelburgse zwembad voorlopig nog droog moet ivor- den gezwommen bleek er gisteren de dag van de officiële opening van het badseizoen een matige, maar niette min optimistische belangstelling te be staan. De badnimf nam een luchtbod en heeft, er om volkomen begrijpelijke reden voorlopig van afgezien een duik te nemen Voorlopig zal het zwembad nog niet in gebruik kunnen worden genomen omdat de werkzaamheden aan een waterzuive- rngsinstallatie nog in volle gang zijn. Op deze betonnen installatie zal overigens een terrasje worden ingericht, zodat het zivembad niet alleen voor ,de baders, maar ook voor de kijkers aantrekkelijker belooft te ivorden. Bij de foto; Matty Midavaine in „Eeenzaam avontuur" In Souburg vond men gisteren het water te koud. De opening van het zwembad iverd om die reden nog even uitgesteld Hoezeer de jeugd naar een fris bad verlangt bewijst Matty Clarisse die het niet kon nalaten even „de temperatuur te nemen". dolkmes in etui, pop, grijswollen sjaal met witte strepen, rode step. TERNEUZEN. Aan het bureau van poli tie te Terneuzen zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voorwerpen: etui met vulpen en ballpen; 2 contactsleutels aan plasticplaatje; paar gymschoenen 36; zakje met 6 pakjes knor soep; 4 sleutels aan elastiekje; kinderportemonnaie met inh.; wit te zijden hoofddoek; lederen handschoen en motorhandsch.; groen-grijs kindertruitje; zeil doeken tas met inhoud en portemonnaie met inhoud; rietenpoppenwagentje met. beertje; rood kinderfietsje; muntbiljet 2,50 en rode want; grijze winterhandschoenen; kinderpor temonnaie; tortelduif; marmotje; plankje 1 meter; gele kanarie; 100 Franc; zonnebril; Elastieken bal groen; zilveren halskettinkje;-- ».w, A D CAlia paraplu; bruine damesportemonnaie met B I 2.30, C extra 2.- C I 1 60 D T 1 Tl Vl l-Ada WArffiï-nAVtTiain »-»-> s, inl.„,.rl. 11.1,:i l." T 1 OA TT- TT f\ r.r\ T-,' inh; rode portemonnaie met inhoud; bankbil jet 10; paar zwarte regenpijpen; witte sjaal met zwarte blokjes; groenachtige kinderjas je; hond-Wiphet-teef; bruine cowboyhoed; wit zijden hoofddoek Egypt, mdt.; compleet vaar tenboekje auto Prov. Boot; sjaal en half pak je tabak; sleutelzakje met lipsleutel; huis sleutel; contacsleutel in bruin lederen etui; bril in koker; kralen halssnoer rood-wit; zwarte kinderhandschoen; overall - zakdoek; verschroomde ketting aan 2 ringen; zilver kleurige armbandje; mesje met schede rozenkrans; paar lichtgekleurde dameshand schoenen; blauw jasjesleutel; huissleu tel no 10 Oliepeilstok; paar bruine dames- glace's; bankbiljet van 10 gulden; contact sleutel; hoofddoek Ital.motief; verkeersteken (wegversmalling); groene step op luchtban den; tasje met brommer gereedschap; cate chismus; gebloemd centuur; portemonnaie; paar zwarte damesschoenen; geblokte sjaal- snoer kralen; zakmesdop benzinetank brommer; speelgoedhondjeblauwe basket balschoen; wollendas en portefeuille met fo to's. VLISSINGEN. De commissaris van po litie te Vlissingen maakt bekend, dat de na volgende goederen als gevonden aan zijn bu reau zijn gedeponeerd: enige rijwielen en steppen, handschoenen, wanten, springtouw, enkele sleutels, autowieldop, stuurslotsleutel van scooter, toeristen- en kampkaart, sier rand van fietslamp, kinderschoentje, spatlap van V.W., zonnebril en dat voorts aan zijn bureau inlichtingen zijn te krijgen omtrent adressen waar de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: kinderbril, da- II 47—58. Groenten: per stuk: bloemkool A II 89— 74, B II 6067, C I 27, afw. 3045, kropsla II 16—21, C I 10, C II 5.50, afw. 12—14. Per bos: radijs II 15—20, rammenas 16—18,' sja- lotten 8—9, wortelén 73—74. Per kg: spinazie II 5161, afw. 2022, rabarber I 14c—26, pos telein 70, lamsoren 66, zeekraal 175—179 aardappelen 713. BERGEN OP ZOOM. Groente- en fruit- veiling 15 mei. Sla 9—33, spinazie 7,5—37. raJ?i3s^?11,6' rabarber 7—22, savoye kool 31 —3a, bloemkool 11—83, prei 16—36, komkom mers 8—45. bospeen 57—79, postelein 49—71, waspeen 1.19, aardbeien 1.703.60. BERGEN OP ZOOM. Aspergeveiling 15 mei. Aanvoer 20.000 kg. AA extra 3.-, AA I D6aV qA,rexlnra 2 65* A 1 2'50' B extra 2.45. 5 J OA0, J? Tej«tra 2.-. C I 1.60. D I 1.10, E I 1.20, E II 0.70, F I 2.15, stek 0.60. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Export gar nalen 1216 kg., 2.90—3.60; schar 354 kg., bot 37o kg., wijting 21 kg., tong 1443 kg., paling 12 kg., rog 6 kg.,' wulk 78 kg., tarbot 3 kg ongesort. vis 32 kg., doorgedr. vis 69 kg. mestasje met inhoud, muntbiljet, foxhond, oude vloerplanken, kruiwagen op luchtband, sleutels, kinderschoentje, sierrand van auto- wiel, schakelarmbandje, collectebus, hand schoenen, rijbewijs, goudenring, broche, zon nebril, dubbele rijwieltassen met inhoud, kin derportemonnaie en aktetas met inhoud. VLISSINGEN. In het tijdvak van 3 tol en met 9 mei 1961 zijn als gevonden gede poneerd: enige rijwielen en autopeds, diversé handschoenen, sleutels, hondenriem en broeksriem, paraplu, jute zak, R.K. kerkboek* blauw zakje met twee balletjes, wit kinder sokje, schoenlepel, stuk toiletzeep, vlaggestok met vlag, vulpotlood, metalen lengtemaat. .Tevens zijn aan het bureau de adressen té bekomen alwaar de volgende gevonden voor werpen kunnen worden afgehaald: donker blauwe jongensjas, pyama, 2 flanellen lakensl gouden ring met steen, paraplu, kinderporte monnee, plastic regenjas, houten katrol met koperen rol, riempje van babytuigje, kinder schoentje en sokje, herenportemonnee met inhoud, rol muskietengaas, strandbal, kinder- blouse, hond (Ierse setter), nikkelen polshor loge met metalen band, herenhoed, hond (boxer). Dinsdag 16 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4