AGRARIËRS WILLEN GEEN KAPVERBOD je ziet de .vooruitgang DAG RUIM DUIZEND GULDEN K.V.P. wil boswet nog iets ingewikkelder indelen GESPREK IN EVIAN OP 23 MEI PORTUGAL IN ÉÉN verscherpt censuur AMERIKA: VUREN EERST DOELTREFFEND STAKEN de ontwikkeling V Theater niet in Deventer CETAFLE Moeilijk debat in Tweede Kamer IIG\ Scholen in Cuba genaast Honderden mensen omgekomen door wervelstormen Dordtse scholen op zaterdag dicht Voorwaarden voor komst naar Genève Meer dan dertig percent binnen ..BIJVAL UIT HELE LAND" de goede richting Geef ze de veelzijdige voeding ZAAK BLONDE ALI TERUGGEWEZEN |ln het kort] Fiesta Gitana terug Woensdag 10 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. De boeren hebben het gistermiddag aan de stok gekregen met de burgemeesters. Deze strijd, die werd gevoerd in de Tweede Kamer, ging om bossen en bomen; liever gezegd over de vraag of een gemeente iemand mag verbieden een boom in zijn tuin of op zijn erf om te hakken. De boeren in de Kamer, de libe raal Den Hartog, de K.V.P.-er Van Meel, de anti-revolutionair Bie- wenga en de c.h. Kikkert, vonden dat de gemeenten zich niet met die bomen mogen bemoeien. De nieuwe liberale burgemeester van het tuindorp Wassenaar, mr. Geertsema, zag waarschijnlijk de weelde aan lief lijke flora in zijn gemeente al vergaan in het vooruitzicht dat iedereen maar vrijelijk de bijl in het hout zou mogen zetten. Zo kwam hij met steun van een aanmerkelijk deel van zijn fractie tot de slotsom dat de gemeente wel dege lijk verordeningen op dit stuk zal mo gen maken, alleen al om het natuur- en landschapsschoon te bewaren. Om het ingewikkeld te maken vorm de de K.V.P.'er Engelbertink met een ploegje van zijn fractiegenoten de der de party in dit arcadische debat. Hij meende dat de gemeente haar handen af moest houden van populieren, wil gen, fruitbomen, kerstbomen en al der gelijk economisch houtopstand, maar hij tvilde zich blijkbaar niet uitspreken over de tuinen en de erven. sema ging daar dwars tegenin en eiste dat de gemeente juist vanwege de na tuur en het landschap in haar bebouw de kom verordeningen zal moeten kun nen uitvaardigen. Dit bezorgde hem de stekelige op merking van de K.V.P.'er mr. Van Rijckevorsel, dat de ene liberaal de vaan van de vrijheid blijkbaar hoger houdt dan de andere. Laat de mensen toch de vrijheid, merkte mr. Van Rijckevorsel op. Van misbruik is im mers nog nooit iets gebleken; de ge meenten moeten de eigenaars niet gaan betuttelen. Nog meer Van onze correspondent TUNIS Het staat nu vrijwel vast, dat de besprekingen tussen Frankrijk en de voorlopige Algerijnse nationa listische regering te Evian op 23 mei zullen beginnen. Deze datum zou, volgens hier verkre gen inlichtingen, door de Algerijnse onderhandelaar Boulahrouf zijn voor gesteld aan het Algerijnse kabinet, dat gisteren de gehele dag te Tunis bijeen is geweest. Aanvankelijk zou Frankrijk hebben voorgesteld om op 16 mei te beginnen. In verband met de moeilijkheden, die zich voordeden, bij de samenstelling van de ongeveer veertig man grote Al gerijnse delegatie, zou deze datum voor de Algerijnen onaanvaardbaar zijn ge weest. Van hun kant zouden zij daarop de datum van 20 mei (daags voor Pink steren) hebben voorgesteld. De Franse regering, die kennelijk een zo groot mogelijke publiciteit van deze conferentie wenst en in verband daar mee juist de Pinksterdagen minder ge schikt vond, stelde daarop 23 mei dinsdag na Pinksteren voor. Hier mee schijnen de Algerijnen akkoord te kunnen gaan. Symbolisch Volgens dezelfde bronnen zou de ope ning van de conferentie voorlopig slechts symbolisch zijn. Na enkele re devoeringen zou de plenaire ritting' worden onderbroken om de verschillen de commissies van deskundigen de ge legenheid te geven in alle rust en in het geheim hun werkzaamheden te be ginnen. Voorlopig zou echter het vraagstuk van samenwerking tussen de nieuwe staat Algerije en Frankrijk niet in de eerste fase een onderdeel van de be sprekingen uitmaken. De Algerijnen willen dit pas ter sprake brengen, nadat de Gaulle de Amerikaanse president Kennedy eind mei in Parijs heeft ont moet. De Tunesische regering schijnt de Al gerijnen op de hoogte gesteld te hebben van het verloop van de besprekingen tussen Bourguiba en Kennedy te Wash ington over de Algerijnse kwestie. Het schijnt, dat Kennedy hierbij Bourguiba enkele interessante suggesties aan de hand heeft gedaan voor de regeling van het Algerijnse conflict. De Algerijnen schijnen nieuwsgierig te zijn naar de reactie van de Gaulle op de voorstellen van de Amerikaanse diplomatie, die ten doel zou hebben een onafhankelijk Algerije en vermoe delijk ook de overige Noordafrikaanse landen in het Westelijk blok te houden of een status van neutraliteit te ver schaffen. De laatste rede van de Gauile heeft op de Algerijnse nationalistische leiders weinig indruk gemaakt omdat zij na de persconferentie van 11 april geen nieu we gezichtspunten heeft geopend. HAVANNA (A.P.). Radio Havanna heeft gisteren meegedeeld dat honderd twintig particuliere scholen in Havan na zijn genaast. Volgens het radiobericht zou er in de scholen veel geld in dollars en een gro te hoeveelheid contra-revolutionair pro-, pagandamateriaal zijn gevonden. Ook zouden er hele voorraden whisky en champagne zijn aangetroffen. Eindelijk Deze meningsverschillen vloeiden voort uit het ontwerp voor een boswet, dat byna drie jaar geleden werd inge diend en nu eindelijk In debat kwam. Minister mr. Marijnen heeft zich trou wens zelf al deze soesah op de hals gehaald door in een onbewaakt ogen blik neer te schrüven dat de gemeen ten verordeningen kunnen maken voor de houtopstanden die niet onder de boswet komen te vallen. Deze wet legt de eigenaars van bos sen in ons land, nog voor 65 proeent in handen van particulieren, de verplich ting op te melden aan staatsbosbeheer dat zij willen gaan kappen en ook de plicht er jonge bomen voor in de plaats te zetten. Verder kan de regering een kapverbod uitvaardigen. De goede bedoeling die hierbij voor zit is natuurlijk om het weinige dat wij nog aan min of meer ongerepte lommer over hebben, in stand te houden. Er zijn allerlei uitzonderingen, zo ook, dat de boswet niet van toepassing zal ziin op bomen in tuinen en op erven en in bebouwde kommen. De beer kwam los teen de minister argeloos liet weten dat. wat hem betrof, de gemeenten daar hun gang konden gaan. Omstandig Een omstandig debat werd uitge sponnen over de autonomie van de gemeenten en over het aantasten van de vrijheid van degene die een paar bomen in zijn tuin heeft staan. Dit alles ondanks het feit dat de boswet niet zal gelden voor plukjes van minder dan tien hectare of een rij van nog geen twintig bomen. De liberaal Den Hartog wilde dui delijk in de wet vastleggen, dat de ge meenten zich niet mogen bemoeien met tuinen, erven en bosbouwondernemin- gen, maar zijn fractiegenoot mr. Geert- Vanmiddag zal moeten blijken hoe dit allemaal uitpakt, als minister mr. Marünen en staatssecretaris mr. Schol ten zullen hebben gesproken. Er waren gisteren trouwens nog meer wensen, zoals een betere regeling voor de schadevergoeding als er een kapverbod is opgelegd. Het wetsvoorstel spreekt slechte van een tegemoetkoming. De socialistische woordvoerster, mej. mr. Schilthuis, was teleurgesteld dat de regering geen „algemeen bosbouwbe- leid" voert en niet met een „nationaal bosplan" op de proppen was gekomen. Over het algemeen was de rest van de Kamer het verder wel eens met liet voorstel, dat volgens verscheidene woordvoerders niet meer wil regelen dan nodig is. Er is trouwens lang ge noeg aan gewerkt: dertien jaar geleden is het plan geboren! Van onze correspondent DORDRECHT De openbare lagere en kleuterscholen in Dordrecht zullen tussen 15 mei en 1 september op zaterdag gesloten zijn. Het gemeentebestuur heeft in het des betreffende besluit bepaald, dat op deze scholen van 15 mei af elke dag een kwar tier langer onderwijs moet worden ge geven. De lessen zullen daardoor 's ochtends om half negen beginnen. LISSABON (Reuter) Portugal zal de censuur op alle berichten en corres pondentie uit de kolonie Angola ver scherpen. Gouverneurs van districten, welke geteisterd worden door terroristen zullen ook de functie van militaire com mandant mogen uitoefenen. Bovendien heeft de Portugese regering bepaald dat verscheidene burgerlijke ambtenaren onder de militaire discipline zullen komen en dat verdachte personen zonder arrestatiebevel gevangen genomen zullen kunnen worden. Intussen gaat de strijd tussen regerings troepen en rebellen onverminderd voort. Gisteren vielen de rebellen een mili taire post in Angola aan, waarbij zij ge bruik maakten van handgranaten en automatische wapens. Twee soldaten en een burger werden gedood. Er werden gisteren nog vijf aanvallen ondernomen op plaatsen in Noord-Angola, WASHINGTON (Reuter) Ame rika wil wel deelnemen aan de con ferentie in Genève over Laos, maar alleen indien in dat land eerst een doeltreffende en verifieerbare sta king van het vuren tot stand komt. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken deelde gisteren mee dat dit het stand punt was van minister Rusk. In afwachting van de beslissing van het State Department over deze kwes tie vertrok gisteren een groepje Ame rikanen naar Genève waar de confe- Advenentie rentie over Laos vrijdag zal beginnen. Bij dat groepje waren enkele deskun digen die minister Rusk zo nodig in« Genève ter zijde zouden kunnen staan, VRIJDAG Volgens uitlatingen in Engelse kring in Oslo, waar evenals Rusk zijn En gelse ambtgenoot, Lord Home, deel neemt aan de bijeenkomst van de At lantische raad van de Navo, zou de Engelse regering er op rekenen dat de Geneefse conferentie vrijdag kan beginnen, of daaraan een representa tieve delegatie van Laos zal deelnemen of niet. Die uitlatingen sloegen op de onze kerheid over de wijze waarop Laos vertegenwoordigd zal worden alleen door een delegatie van de regering van dat land of daarnaast tevens door delegaties van de opstandige Pathet Lao en van de ex-premier, prins Souvanna Phouma. De twee laatstgenoemde delegaties, en de delegaties van Noord-Vietnam en de Chinese Volksrepubliek, vertrok ken gisteren uit Peking naar Genève. Zowel de opstandelingen als het ministerie van defensie van Laos maakten gisteren melding van be standsschendingen. De opstandelingen weigerden de leden van de interna tionale commissie van toezicht te woord te staan tijdens hun pogingen een eerste contact tot stand te bren gen. Advertentie Fregat hit 1770 Motorschip uit 1953 Vooruitgang fn varen bracht luxe en veiligheid. Ontwikkeling op rookgebied brengt „Gulden Eeuw". Proef hoe een Senoritas van deze tijd kan en moet smaken. Geniet van een Senoritas, gemaakt op de smaak van de moderne man. Vraag daarom Senator Gulden Eeuw: rooksignaal van de 20sfe eeuwl Wie 4 verschillende advertenties uit deze serie opstuurt new N.V. Senator Sigarenfabrieken, Eindhoven, ontvangt een plezierige Gulden-Eeuw verrassing! Van een onzer verslaggevers LAARDINGEN Gisteren was voor de actie, waarmee hulp wordt verleend aan de heer Wou ters. Uit vele delen van het land, uit Rotterdam, uit Hilversum, uit Tilburg, uit Wassenaar en uit Horst in Limburg kwamen over de giro de bijdragen binnen. Het was een totaal van 1159 gulden. Met de giro's van deze ene dag heeft helpend Nederland de 2500 gulden overschreden. In totaal is thans ƒ2.636,50 gestort. Dat is reeds oen vrij belangrijk deel van de ruim 8.300 gul den die nodig zijn, wil de heer Wouters op 28 mei aan de hem opgelegde ver plichtingen kunnen voldoen. Die verplichtingen vloeiden voort uit een te betalen schadevergoeding aan de dame, die met de bromfiets door de jongste bediende uit de garage van de lieer Wouters werd aangereden. De girolijst, die ons gisteren bereikte had een respectabele lengte. Zij volgt hieronder, maar nóg is de actie niet voltooid. Giro: 431647 ten name van W. N. Benoist, Van Hogendorplaan no. 105 c, Vlaardingen. DE GIFTEN „Benzo-Rijwielfabriek, Vlaardingen 20; B. Gerritsma, Sigarenhandel, Vlaardingen 5; Mevr. de Wed., A. Jansen-Mekel, Rotter- dam-16 10; Bertels n.v., Rotterdam-1 100; H J B Verbrugge, Schoenhandel, Brielle 10: A J H M Engelhard, Tilburg 2.50; P J Versluis, Hilversum 5; Taxibedrijf „Kra mer", Vlaardingen en Garage „Holland", Rotterdam 100; Adrt Los, Garagebedrijf, Rijsoord 25; J van der Poel, Eindhoven 1; J H M Marquennie, Rotterdam-3 5; W B van der Weert, Rotterdam l; A H Der- lagen, Bennebroek 5; Mej. E Plak, Horst Lb 5; C Buis, Arts, Hoogvliet 10; Mej. A H v Rijsoort, R'dam 10; C v Goch, Ber- kel ZH 10; J Poot Jr, Rotterdam-24 10; NN Rotterdam-6 25; NN Rotterdam-2 15; J W Bourdrez, Rotterdam-4 10; G J c de Klein, Tilburg 5; Mevr. E Heijliger, Tilburg 5; Fam. Jambon, Rotterdam-11 10; Joh. J-R Lancel Jr, Katwijk a Zee 10; J van den Akker, Vlaardingen 2.50; B S Meurs Rot terdam-4 10; N V Nico Nachtegall, Rotter dam-2 25: A G Tilmans, Meerssen 7.50; G R Talens-Groenendijk, Den Haag 10; D J v E, Wassenaar 10; NN, Delft 5; Screen- drukkerij „Artifex", Rotterdam-21 15; M B Ruysbroek, Maassluis 25; W Bergeren, Voorburg 25; P R Douwes, Wassenaar 10; A van Zijderveldt, Rotterdam-7 5; J Klijn, Hardinxveld-Giessendam 5; Ir P K d J, Rotterdam-4 25; Jos Ch M de Groot en Mevr. de Groot, Rotterdam-16 50; A Cram- winckel, Maastricht 5; Joh Engelbarts, Rot terdam-6 2.50; P C H de Haan, Garage, Alblasserdam 25; Ir W A Slinkers, Den Haag 10: NN, Den Haag 10; P J Kwak, Rotterdam-23 2; Dr O Magnus, Wassenaar 10; Huize „Wildhoef" J Mol, Bloemendaal 10; J P Van de Velde, Lopik 10; F J Ger ritsen, Zeist 25; D Arbon, Den Haag 10; Mej. W Ardon, Den Haag 1; W van den Berg Jr, Vught 1; H Bij-Engel, Brielle 10; J P W van Beek, Den Haag 2.50; E L Tuinzing-Meijer, Rotterdam-c 25: N Kind, Ridderkerk 10; Adr Niemantsverdriet, Rot- terdam-z 2.50; H F de N 100; L van Dijk, Vlaardingen 2.50; G K Beute, Vlaardingen 5; J L R Diderik, Assen 10; E D Visser-v d Lind, Zutphen 1.50, Mevr. L F Kruijne- Bleeker, Harderwijk 10; Jhr F C List Gras- winckel, Hulshorst (Nunspeet) 50; J. M. Koese, Losser 15; E Poolen, Geldermalsen 5; L j Kusters, Beekbergen 2.§p; W F van ingen Schenau, Beekbergen 25" W Jansen, Rossum (Gld) 1; Bastiaanse, Rotterdam 25; D Ottenvanger, Rotterdam 7, Stolwijk 10; P A Hitzert Wassenaar 1; Th D Bol, Voor burg 2.50; L van Dienst, Goudswaard 25; J E, Goor 10; Iemand uit Cannes (Frank rijk) stuurde ons met een hartelijk schrij ven 30; NN, Vlaardingen 2.50; NN, Vlaar dingen 2.50. Totaal 1159.00 MET groot genoegen willen wij, comitéleden in de zaak „Garage Wouters", onze dank uitspreken voor de zeer vele bijvalsbetuigingen die wij in de eerste week van deze actie hebben ontvangen. Niet alleen de vele briefschrijvers, doch ook de simpele enveloppe zon der afzender, maar met een bedrag voor dit zwaar gedupeerde gezin, hebben ons zo getroffen dat wü met onverminderd enthousiasme door gaan om het door ons gestelde doel in zo kort mogelijke tijd te bereiken. Gezien de reacties uit Nederland is dit mogelijk. Wij die ons uiteraard verdiept hebben in deze afschuwelijke zaak, zijn tot de overtuiging gekomen dat hier werkelijk een gezin in nood is. In nood buiten zijn schuld en mede- weten. Het recht heeft zijn loop ge had. Recht waaraan niemand onzer twijfelt. De rechter heeft recht ge sproken. Op ons rust thans de mooie laak het leed dat over deze familie geko men is, te verzachten. In het verleden hebben wij Neder landers vele malen blijk gegeven van onze offervaardigheid. In dit verband behoeven wij alleen maar de achter ons liggende dagen van de meimaand in herinnering te roepen. Laat dan ook nu uyv sympathie blijken. Mogen wij op u rekenen? Het gironummer is nog steeds 431647 t.a.v. W. N. Benoist, Van Ho gendorplaan 106c, Vlaardingen. Namens de heer Wouters onze hartelijke dank. HET COMITÉ KARATSJI (Reuter). Opnieuw is het oosten van Pakistan door wer velstormen getroffen. Zeven uur lang hielden zij gisteren aan. Zij hebben de dood van vele honderden mensen en een onnoemelijke schade veroorzaakt. De wervelstormen- hebben huisgehou den in hetzelfde gebied dat vorig jaar oktober door een cycloon werd geteis terd. Toen kwamen veertienduizend men sen om het leven. Alle verbindingen met het rampge bied zijn verbroken. Een van de spaar zame berichten die over een noodzen- dertje werden uitgezonden, meldde dat in de Golf van Bengalen drie schepen zijn gezonken. Hoeveel mensen er aan boord waren en van welke nationaliteit de schepen zijn, is niet bekend. Verder zouden in de haven van Knul- na twee voor anker liggende schepen op drift zijn geraakt. Uit Dacca werd gemeld dat het dak van het regeringspaleis werd afgesla gen en dat tal van huizen zijn inge stort. De drie wagens van het Oostduitse merk Wartburg die Garage Wouters gisteren in consignatie heeft gekregen na onze publikaties over de hulp die van alle kanten voor de zo zwaar ge troffen heer Wouters wordt aangeboden. De importeur van de wagens, Auto Palace in Den Haag, stuurde er een van de nieuwtjes van de Rai hij; een combinatiewagen die speciaal voor kampeertochten is ingericht (links). Advertentie naar een stralende gezondheid Burgemeester Bolkestein Eigen nieuwsdienst DEVENTER Mr. dr. N. Bolkestein. de burgemeester van Deventer, heeft in antwoord op vragen van het gemeente raadslid de heer K. A. Vos medegedeeld dat hij de houding van het Arnhemse schouwburgbestuur inzake de kwestie- Theater betreurt. Hij zei dat die houding, behalve bij de gemeenteraad van Arn hem, nergens sympathie ontmoet. De heer Bolkestein is lid van het be stuur van Theater. Hij zegde toe dat De venter alle medewerking zal verlenen om Theater voor oostelijk Nederland te be houden. De benoeming van een nieuwe directie achtte hü een moeilijke zaak. Deventer leek hem niet geschikt als standplaats voor de groep. De stad kan Theater niet de entourage bieden die de groep in Arnhem heeft. DEN HAAG. De Hoge Raad heef! de zaak tegen de Utrechtse chauffeur J. C. van D., die door het Amsterdam se hof was veroordeeld wegens dood slag op de veertigjarige Utrechtse vrouw A. J. M., bijgenaamd Blonde Ali. teruggewezen naar het Arnhemse gerechtshof. Het Amsterdamse hof had Van D. tot acht jaar met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering veroordeeld. De Hoge Raad overwoog dat het Am sterdamse hof de vorm van opzet, die de dader van dit misdrijf zou hebben gehad, onvoldoende had gemotiveerd. programma's DONDERDAG II MEI. RADIO HILVERSUM I. 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Plechti ge hoogmis. NCRV: 9.30 Nws en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Opgevaren ten he mel, lezing. 10.30 Kerkd 11.30 Ber. 11.35 Waar moet dat heen?, praatje. 11.45 School- koor. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Militair orkest NCRV: 14.00 Bondsdag v. d. Ned. Bond v. Gerefor- meerde Jongelingsverenigingen. 14.45 Gram. 15.09 Ned. Herv. Jeugdbonden. 15.45 Instr. kwart. 16.00 Gram. 16.30 Merrie England, zangspel 17.30 Niet thuis!, rep. 18.15 Sport. 18.35 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Vo caal ens. 20.20 Gram. 20.55 Gram. 21.50 Gram; 22.00 Orgelconc; 22.30 Nws en SOS- -ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Wel thuis.', rep. 23.10 Gram. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Ka- merork. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kinderkoor. 11.20 Kamerork. 12.00 Rep. Apeldoorn. 12.05 Gram. 12.20 Nws. en land- en tuinb. me- ded. 12.30 AVRO-Landdag. 13.00 Lichte muz. 14.00 lm weissen Rössl, operette. 16.15 V. d. jeugd. 16.45 Amlis. muz. 17.30 Sportrevue. 18.00 Nws. 18.15 AVRO-Landdag. 19.00 Ge- var. progr. 20.00 Nws, 20.05 Lichte muz. 20.30 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.10 Beursber v New York en meded; 22.15 Symf ork v d Ital. Zwitserse omr., en solist. (In de pau ze: 22.55: Act.) 23.55-24.00 Nws. tf.i.f.vistfH ÜSÜSÏ DEN HAAG De flamenco-groep Fiesta Gitana zal binnenkort opnieuw een tournee door ons land maken. Fies ta Gitana treedt van 16 tot 21 mei in Den Haag op. van 23 tot 26 mei in Rot terdam en van 29 mei tot 3 juni in Am sterdam, NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Achter het niemvs. 20.30 De wereld van vandaag, polit. lezing. 20.40 Twee tekenfilms. 21.00 De zesde etage, TV-spel. NTS: 22.30-23.00 Sportact. DUITSLAND 14.30 V. d. kind. 15.30-18.00 II barbiere di Siviglia, komische opera. (Regionaalprogr.: NDR: 19.00-19.55 Die Nordschau; WDR: 19.00-19.30 Hier und Heute). 20.00 Nws. 20.05 Beschouwingen t.g.v. Hemelvaarts dag. 20.15 TV-spel. 21.10 Documentaire. 21.55 Ork. conc 22.40 Nws. BELGIË FRANS 11.00 H. Mis. 15.00 Act., Film en rep. v. d. Deltawerken 19.30 De Christenen in het Sociale leven. 20.00 Journ, 20.30 Qui?progr. 21.15 Progr. over helderziendheid. 22.15 Journ. BELGIË VLAAMS 11.00-12.00 Reportage Rerum-Novarum- optocht. 15.10 Sprookje. 15.30-18.00 II bar biere di Seviglia, opera. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Sportprogr. 20.00 Nws. en weeroverz. 20.30 Speelfilm. 22.00 Gezinskron. 22.30 Nws. VRIJDAG 12 MEI HILVERSUM I 402 m (Advertentie) Xajm kou3 alle bont met van Ceta-Bever j RADIO KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V.d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Gram. 11.00 V.d.ziekea. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Piano spel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Dansmuz. 13.45 V.d. vrouw. 14.00 Promenade-ork. en sol. 14.45 Koor zang. 15.00 Schoolradio. 15.30 V.d. zieken. 16.30 Studentenork. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Ama- teursprogr. 18.20 Uit het land van Hertog Jan, Brabants halfuur. 18.50 Regeringsuitz. Emigratiepraatje. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr. 20.10 S.U.S.-taptoe (Laatste ronde). 21.40 Gram. 22.00 Avondcollege. 22.30 Nws. 22.40 Een levensschool, lezing. 22.55 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Dit en het andere, le zing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V.d. vrouw. 11.00 V.d. kleuters. 11.15 Kamer- min. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.V.d. landb. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws., meded. en beursber. 13.30 L.chte muz. 14.20 Boekbe spr. 14.45 Kamermuz. (Om 14.00: Zangre cital). 15.10 Literaire quiz. VARA: 16.00 Orgelspel en zang; 16.30 V. d. zieken: 17.00 V.d. teenagers. 17.53 Act. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De puntjes op de lezing. 19.00 V.d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het plat- teland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Kinderen van Europa, klankb. 20.45 Honderd jaar Modernisme, lezing. VARA: 21.00 Quiz. 21.45 Douane aan de Friese grenzen gedachtenwiss- 22.15 Buitenl-weekoverzicht; 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Muziek-revue. 23.55-24.00 Nws. j TELEVISIE NTS: 20.00 Week journ. en weeroverz KRO: 20.30 Ri woord en beeld. 20.40 Het gezicht van Azië, filmrep. 21.20 Rep. SUS- Taptoe. 21.40 Avondcollege Nederlands. 22.10 Epiloog. DUITSLAND 17.00 V.d jeugd. 18.15-18.20 Progr. overz. YóoJko"lende week. (Regionaalprogr.: NDR: ïooï Sr?gr- i0™™' 1830 Nordschau. 19.25 Het gebeurde aan de grens. WDR: OftlïiIPer "nd Heute. 19.15 Intiem theater). 20.00 Journ. 20.20 Rep. Proces Eichmann in Jeruzalem. 20.50 Polit. Amerik. beschouwin- fen-, V£°!^electie Duitse Schlager-Fes- tival 1961. 22.10 Laatste nws. BELGIË FRANS 19.30 Agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.30 TV-spel. 22.10 Kron. v. nieuwe films. 22.40 Journ. BELG1E VLAAMS 19.00 Vedetten uit de dierenwereld. 19.30 V.d. vrouw. 20.00 Nws. 20.30 Filmnieuws en nieuwe films. 21.15 TV-spel. 22.25 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7