Pendel uit Zeeland neemt nog steeds toe; minder werklozen goed advies voor moeder- dag ga naar de drogist NIEUWE INDUSTRIE IN MIDDELBURG C.V.V. Zeeland kreeg geheel nieuw bestuur Mevr. Van Hofwegen: Hobbyïste met zwemtalent en taalgevoel Open waardering van werk der ambtenaren 36 jaar lid van reddingsbrigade Geringer aantal plaatsingen op aanvullende werken Souburgse honden in België bekroond Z.-Ylaamse imkers naar dieptepunt Dinsdag 9 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 *ga zéker eens per week! Reünie Marechaussee van voor 1940 Raymond Kimpe exposeert in Terneuzen Waardering voor scheidende voorzitter Tivaalf jarige jongen stal polshorloge B. de Jonge won radiotoestel met S.U.S.-actie Nieuwe brandblus- eenheid in Sluis Kosten riolering hoven begroting Binnenschepen bijna overvaren op Schelde Speelweide voor zomeravondvoetbal die lekkere shag in de handige doos GEMEENTERAAD MIDDELBURG Humor Martelingen op lucifermerken Diamanten bruids paar in Zoutelande Groot alarm voor klein brandje Bromfietser reed tegen auto Scooter botste tegen auto Arm gebroken Bromfietser maakte zware smak lijke arbeidskrachten gevraagd, in het rayon Goes 105 en in het rayon Vlis- singen 123. Het aaribod van vrouwen daalde van eind maart tot eind april van dit jaar van 246 tot 199. In de kleding- en tex tielsector was er zelfs geen aanbod van vrouwen. MIDDELBURG. De pendel van arbeiders uit Zeeland neemt nog steeds toe en als gevolg daar van daalt niet alleen de werkloos- beid, maar is ook het aantal werkzoekenden, dat op aanvullen de werken is geplaatst, de laatste maanden aanzienlijk afgenomen. Eind april waren 218 personen op aanvullende werken geplaatst te gen 462 eind maart en 713 eind april van het vorige jaar. Vooral in vergelijking met het vorige jaar is" er een aanzienlijke verminde ring. Deze toeneming van de pen del vindt vooral plaats naar Zuid- Holland en naar Noord-Brabant. Een conservenfabriek in Breda vraagt op het ogenblik voortdu rend naar werknemers en de se lectie, die men toepast is niet streng, waardoor er voor velen een mogelijkheid is om hier aan de slag te kunnen. Eind april stonden in Zeeland 1274 personen als werkzoekenden geregis treerd, dat is ongeveer zeshonderd min der dan een maand daarvoor. Eind april 1960, dus een jaar geleden, wa ren er in Zeeland 2789 werkzoekenden. Het hoogste aantal werkzoekenden vindt men nog in de rayons Hulst en Oost- burg, namelijk resp. 218 en 225. Ver geleken met eind maart is er echter ook in deze rayons sprake van een niet onbelangrijke vermindering, namelijk in het rayon Huist met ongeveer hon derd en in hes rayon Oostburg met on geveer 175. Eind april stonden voor de bouwvak ken 108 werkzoekenden ingeschreven, voor de landbouwbedrijven 214 en voorts 199 losse arbeiders en 561 min- der-geschikten. Het aantal minder-ge- schikten, dat werk zoekt is weliswaar nog aanzienlijk, doch in vergelijking LANDELIJK met eind apri! van het vorige jaar is er toch sprake van een flinke daling. T(De stïucfuurw^doo"heid Is vergele In llet gehele land is er overigens ken met eind maart gedaald m® 550 SnSW aT" Mar™ vrohweÏÏfke"^ tot 200, de wrijvingswerkloosheid van^fd^rl'JletenaXs naar vrouwelijke ar- 220 tot 169. de werkloosheid van min- Landelijk n~m in aDril de «ereei der-geschikten van 590 tot 560 en de t 1 JiLrv~p"f vin 34 965 stuctuurwerkloosheid van 500 tot 350. 28.688. Een deel ^n de normale da- ling van de werkloosheid in april vond reeds in februari en maart plaats, om dat door het zachte voorjaar de sei- De vraag naar arbeidskrachten is ookz?enwer^zaarn^ec^en vroeg konden be- toegenomen. Eind april j.l. werden 773ginnen. "Van ontspanning op de arbeids- mannelijke arbeidskrachten gevraagd markt is geen sprake, tegen 576 eind maart 1961 en 551 eind Zeeland staat met 22 pro mille man- april van het vorige jaar. De vraag isnelijke werkzoekenden op de vierde het groots in het rayon Zierikzee (175), plaats in de rij der provincies. Drenthe, in verband met de uitvoering van de Groningen en Friesland gaan met resp. werken aan de Grevelingendam. In het 56,39 en 34 pro mille aan Zeeland voor- ">yon Middelburg werden 129 manne-af. TRAAG Advertentie SINT NIKLAAS. Tijdens de vorige week in Sint Niklaas (België) gehouden internationale tentoonstelling voor honden van alle rassen heeft de Zeeuwse kennel Dymhna van Delta uit Souburg eigenaar de heer A. W. Dert een onverwacht groot succes weten te behc.len Van de negen ingezonden hon den en vier pups werden er niet minder dan negen bekroond, met hoge onderscheidingenonder andere met het kampioenschap van België en het internationale kampioenschap. De heer Dert. die inmiddels de bijbehorende diploma's en me- daljes heeft ontvangen had drie langharige Dashonden, vijf Japanse spaniels, een pekingees en vier pups ingestuurd. De bekroonde honden waren: langharige dashonden: Erna, teef eerste klasse, zeer goed; Olida. teef, pupsklasse eerste klasse zeer goed; Vigo, reu, pupsklasse eerste klasse zeer goed; Japanse spaniel; Tensi. reu, eerste klasse zeer goed; Kjiko, teef, eerste klasse, zeer goed; Soekia, teef. eerste klasse, zeer goed. Mankwo, reu, pup, eerste klas se uitmuntend, kampioen van België. Iyosha, reu, eerste klasse, uitmuntend, internationaal kam pioen. Phuzetter, Pekingees, eer ste klasse uitmuntend, tevens in ternationaal kampioen. MIDDELBURG. De leden van het Wapen der Kon. Marechaussee van voor 1940 zullen op 27 mei een reünie houden in de Generaal van Haaftenka- zerne te Apeldoorn. Ook Zeeuwse leden zullen aan deze reünie deelnemen. De reünisten zullen in de gelegenheid worden gesteld een kijkje te nemen bij de opleiding van de huidige marechaussee en als extra at tractie ral de marechaussee-drumband optreden. TERNEUZEN De bekende Zeeuw se schilder Raymond Kimpe, uit Mid delburg zal op uitnodiging van de Ter- neuzense V.V.V. in de watertoren een schilderijententoonstelling houden van 3 juni a.s. tot het einde van het sei zoen, 35 september a.s. Op deze ten toonstelling zullen een dertig schilderij en te bewonderen zijn. MIDDELBURG. Met ingang van 1 juni a.s. zal zich in het oude gebouw van de werkplaats voor minder validen in de St.-Joris- straat een nieuwe industrie vesti gen. Dit deelde wethouder Kaland GOES. Sedert gisteren heeft de coöperatieve Vee- en verkoop vereniging afdeling Zeeland (voorheen Zecova) een geheel nieuw be stuur gekregen. Tijdens een gistermiddag in hotel „Centraal" gehou den ledenraadsvergadering van de C.V.V. trad het bestuur in verband met de reorganisatie af. Zoals bekend heeft de Zecova vorig jaar een fusie aangegaan met de C.V.V. te Rotterdam. De voorzitter, de heer P. W. C. van Westen stelde zich voor het nieuwe bestuur niet meer herkiesbaar. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer H. van Dalen te Tholen. In vele toonaarden kreeg de scheidende voorzitter woorden van lof en dank te horen voor zijn arbeid. De bestuursverkiezing maakte een belangrijk deel van de agenda uit. Met grote meerderheid van stemmen werd dus de heer Van Dalen gekozen als de nieuwe voorzitter van de C.V.V. afdeling Zeeland. Hij zal bijgestaan worden door de volgende gekozen heren: J. der We duwen te Kerkwerve, F. G. Israël te Kortgene, ir. A. E. Bruijning te Goes, W. C. van Nieuwenhuyze te Anna Jaco- bapolder, A. de Lange te Koudekerke en D. Dekker te Waterlandkerkje, terwijl de afdelingen Tholen en oost-Zeeuwsch Vlaanderen nog kandidaten zullen voor dragen. De scheidende voorzitter, de heer P. W. C. van Westen (vanwege zijn be stuurslidmaatschap van de C.V.V. sta tutair niet meer herkiesbaar voor „Zee land") werd benoemd tot adviserend bestuurslid. Dr. J. Tesink werd in die functie herbenoemd. De heer Van Westen kreeg vele lof tuitingen te horen. Het was de heer R. Laan, de voorzitter van de C.V.V., die zich waarderend uitliet over het werk van de heer Van Westen. „Wij zijn U veel dank verschuldigd. Met een groot idealisme en onverwoestbare ijver heeft U zich aan dit werk gegeven". De heer J. van Westen, sprekend namens be stuur en leden, dankte de scheidende voorzitter eveneens in hartelijke bewoor dingen voor zijn werk. Zelfs had de heer Van Westen aan het begin van de vergadering een duik in de historie genomen. Hij zag een sa menhang in het feit, dat in 1948 de heer E. D. Goverts uit Alkmaar, toen be stuurslid van de C.V.V. op een verga dering van het Zeeuwse schapenstam boek de vraag opperde of er in Zee land plaats is voor een coöperatieve veeafzetvereniging. Deze vraag werd in een daad omgezet, want in 1949 ging er een oprichtingscomité onder leiding van ir. M. A. Geuze uit Poortvliet aan het werk. Een jaar later kwam er een definitief bestuur onder leiding van de heer P. J. Bom. Begonnen werd met 314 leden met een omzet van rond twee miljoen gulden. Het ledental steeg in 1953 tot 524 én met een omzet van 2,5 miljoen. t In 1956 begonnen de magere jaren voor de organisatie. Dank zij de coöpe ratieve vleescentrale en later de C.V.V. kwam men uit de impasse. In dit ver band dankte de heer Van Westen ook drs. J. J. Dijkgraaf, die bepaald niet de meest prettige karweitjes had op te knappen. En nu zijn wij dan toch weer bij de C.V. terechtgekomen. Het aantal leden bedraagt nu 497 met een omzet van 2,5 miljoen. „Mijn' slotconclusie is, dat er toch nog vertrouwen is. H et is een verstandige daad toe te treden tot de C.V.V. De organisatie bezit levensvat baarheid", aldus de heer Van Westen, die opriep tot een samenbundeling van krachten en een hechte concentratie. „Want daar ligt de toekomst. De andere agendapunten werden vlot afgewerkt. Zo werd de contributie voor 1961 op nihil gesteld. Ook werd beslo ten geen entree te heffen. De contribu tie voor het L.C.C. werd bepaald op 100 gulden. Over het werk van de C.V.V. VLISSINGEN In de darmslijmerij op het terrein van het abattoir werd zaterdagavond ingebroken en een gouden polshorloge ontvreemd. De dader bleek een twaalfjarige jongen uit Vlissingen, die vlot bekende toen hij door de politie werd gevat. MIDDELBURG. Grote vreug de heerste maandagmiddag in hui ze De Jonge aan de Nieuwe Vlis- singse weg toen de heer M. Looye van de firma Stokvis Zn. in ge zelschap van de heer J. L. de Key- zer een prachtig radiotoestel kwam brengen, omdat de heer De Jonge een van de grote prijzen in de S.U.S.-actie had gewonnen. Bij de familie De Jonge was nl. een S.U.S.-krant in de bus gevallen, met enkele fouten erin, die aanleiding bleken te zijn tot een telefoontje met Cees de Lange in Rotterdam, zoals door radio Luxemburg geïnstrueerd werd. Hierbij kwam aan het licht dat een van de hoofdprijzen op de Nieuwe Vlissingse weg nr. 88 gevallen was. De heer De Jonge, die bij de P.Z.E.M, als hoofd klerk werkzaam is, is een bekende per soonlijkheid in Middelburg, vooral door zijn grote liefde voor het amateurcaba ret. Hij treedt nl. vaak op met zijn caba ret „De Scherpschutters". Vingertop in freesmachine St. ANNALAND. De timmermans- knecht van de heer Jb. Boon, de heer W. Scherpenisse had tijdens zijn werk zaamheden met de freesmachine in de werkplaats aan de Ooststraat te Sint- Annaiand het ongeluk in aanraking te komen met de draaiende schijf van de freesmachine. Tengevolge hiervan moest hij een vingertop missen en zich onder doktersbehandeling stellen. werden kleurendia's vertoond en de heer Laan gaf een uiteenzetting over de gang van zaken bij de C.V.V. Aan de hand van uitgebreid cijfermateriaal toonde de heer Laan aan, dat de omzet behoorlijk gestegen was in de laatste twee jaar, zowel in aantallen dieren als in geld. Maar het geld is niet meege stegen met de aantallen, hetgeen in hoofdzaak te wijten is aan de grootste verhogingen in de kleine diersoorten. In Zeeland is de omzet met 666 dieren gedaald, maar dat komt, omdat Zeeuwsch-Vlaanderen niet „bewerkt" wordt. Voor overig Zeeland is de om» zet vrijwel stationair gebleven. Uitvoe rig vertelde de heer Laan over de nieu we basis voor het afnemen en uitbeta len van schapen. Het C.V.V.-bestuur heeft de overtuiging, dat dit nieuwe systeem ook in de andere sectoren doorgevoerd moet worden. In Rotter dam heeft de C.V.V. nu ook een cen traal punt, waar de dieren geslacht worden. Deze slagerij kan echter nog meer dieren gebruiken, hetgeen de heer Laan de vraag ontlokte: waar blijven de Zeeuwse boeren met hun koeien? SLUIS. De raad van Sluis heeft maandagavond besloten een brandbius- eenheid te kopen. Aangeschaft zullen worden een hoge en een lage drukeen- heid resp. voor een bedrag van 20.500 en 4.950 gulden. Bij firma Putten en Vroon te Breskens zal de chassis voor een truck worden ge kocht. In totaal zullen 37.735 gulden met deze aankoop zijn gemoeid. De raad ging ermee akkoord, dat voor 40.000 gulden voor onvoorziene kosten een wijziging in de begroting mag worden aangebracht. Naar aanleiding van een verzoek van de centr. ver. voor markt- straat- en rivier- handel te Den Haag, besloot de raad zon der hoofdelijke stemming de veertien daagse markt in een weekmarkt om te zetten. Deze zal eveneens op vrijdag wor den gehouden. In verband met de ker mis op 10, 11, en 12 juni werd de datum van ingang bepaald op 16 juni. In deze raadsvergadering vond ong een leven dige gedachtenwisseling plaats over een verzoek van Shell-Nederland een nieuwe vergunning te verlenen voor gebruik van gemeentegrond aan het Walplein, ten be hoeve van benzineverkoop van garage Van der Plasse. Raad, Yerseke YERSEKE B. en W. van Yerseke deelden in de gisteravond gehouden raadsvergadering mede dat de plannen voor aanleg van riolering, waarvan de kosten waren begroot op 66.000 gulden, nog nader zullen moeten worden be keken. De laagste inschrijver bij de aanbeste ding, gebr. Otte uit Nieuwdorp, kwam nl. nog met een bedrag van 11.900 op de proppen. In deze raadsvergadering werd voorts medegedeeld dat de raad in de derde week van juni een bezoek zal gaan brengen aan de centrale werkplaats de Bevelanden te Goes. Advertentie maandagmiddag mede in de raads vergadering. Enkele Nederlanders hebben in Kaap stad een plastic- verwerkende industrie, de Barnos Plastics ltd. Het lag in de bedoeling deze onderneming met het oog op de afzet op het Europese vasteland in Nederland te vestigen. In tal van plaatsen in ons land heeft men naar een gunstige vestigingsmogelijk- heid uitgezien. Tenslotte werd Middel burg uitgekozen. De werkplaats in de St. Jorisstraat is voor een jaar gehuurd met optie voor nog een jaar. Verwacht wordt dat binnen een jaar tijd een nieuw bedrijfspand op het industrieter rein zal zijn gebouwd. De produktie be gint 1 juni a.s. Er zullen enkele vak mensen meekomen die ongeschoolde werknemers gaan opleiden. De leiding hoopt dat, het bedrijf wanneer het een maal na enige jaren uitgegroeid zal zijn, werkgelegenheid zal bieden aan 125 tot 150 mensen. HANSWEERT. Twee Belgische bin nenschepen zijn gisteren op de Wester- schelde ternauwernood aan het gevaar van een aanvaring ontsnapt. De schepen, die uit de richting Terneu- zen kwamen, waren op. weg naar Hans- weert toen de loods de onvoorzidhtigheid beging ter hoogte van de overloop van Hansweert vlak voor het aansnellende m.s. Gaasterkerk heen te willen varen. De schipper van het binnenschip nam tijdig het roer over en kon door snel van koers te veranderen een aanvaring voor komen. De binnenvaartuigen konden toen terzijde van de Gaasterkerk blijven, wel iswaar op slechts een afstand van zes meter. De Gaasterkerk gaf drie keer vol achteruit en voer vervolgens rakelings langs de havendam van Hansweert waar vele voorbijgangers de gevaarlijke ma noeuvres volgden. In Goes GOES In de raadsvergadering zal het college van B. en W. de raad voor- stelllen de speelweide bij het te bouwen zwembad gedurende drie avonden in de week beschikbaar te stellen voor de zomeravondvoetbalcompetitie. Voorgesteld wordt een krediet van 850 gulden beschikbaar te stellen voor de huur van een keet en de aankoop van een stel verplaatsbare doelpalen. MIDDELBURG. De gemeenteraad heeft gisteren een aantal benoemingen verricht, heeft besloten tot verkoop van enkele percelen grond en kwam over een dat het personeel der gemeente schriftelijk in kennis zal worden ge steld van de mate van waardering, die de overheid voor het werk der ambte naren heeft. De heer M. A. L. Hubregtse (soc.) werd gekozen als voorzitter van de fi nanciële commissie uit de raad en de heer M. de Bruijn (a.r.) tot lid van de ze commissie. In de commissie ruimtelijke ordening werd de heer M. Wattel (a.r.) gekozen en in het bestuur van de Middelburg se zweminrichting en de commissie voor georganiseerd overleg werd de heer A. Maas (a.r.) gekozen. Tn het bestuur van de Stichting „Too- renvliedt" werden gekozen de heren wika A. Jansen en J. Parent. De heer J. Kögeler, oud-wethouder der gemeente, werd benoemd tot lid van het bestuur der burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Wethouder J. S. Hoek werd aangewezen als gede legeerde van de gemeente in het be stuur van de Chr. Detailhandelsvak school. Het voorstel van B. en W. tot het benoemen van een lid in het bestuur van het waterschap Wegschap Walche ren werd aangehouden. B. en W. zullen hierop terugkomen, nadat een burge meester is benoemd. De heer mr. J. de Widt maakte, met wethouder Kaland, deel uit van dit bestuur namens de ge meente Middelburg. De heer Kaland is thans lid van het dagelijks bestuur. De raad vond het in tegenstelling tot B. en W. niet juist nu ook een tweede lid te benoemen. Men wilde liever wach ten tot een nieuwe burgemeester is be noemd. B. en W. meenden dat de nieu we burgemeester wellicht nauwelijks tijd zal vinden zitting te hebben in het bestuur van het Waterschap Wegschap Walcheren. De Geref. school in de Mastgatstraat krijgt een krediet voor het aanschaffen van leermiddelen en meubilair. Beoordeling De raad sprak vrij uitvoerig over een voorstel van B. en W. om te bepalen dat over de functievervulling van per soneel der gemeente een rapport wordt uitgebracht, dat ook ter kennis van de ambtenaar wordt gebracht. Niet alle raadsleden voelden voor deze open be oordeling. Wethouder Hoek minder heid van het college van B. en W. vreesde dat moeilijkheden zullen ont staan evenals de heer Maas. De heer SÏM: VLISSINGEN. Als op iemand het spreekwoord „Een vrouwenhand en een paarden tand mogen nooit stilstaan" van toepassing is, dan is het op me vrouw E. A. v. Hofwegen-Klaas- sen, die zoals ze zelf zegt beslist altijd iets om handen moet heb ben. En actief is ze. Als ze zich ergens voor geeft doet ze het vol ledig en grondig. Dat hebben o.a. de Vlissingse reddingbriga de en de verzamelaarsclub erva ren. Aan de eerste wijdt ze namelijk al niet minder dan zesendertig jaar haar beste krachten, en toen ze om gezond heidsredenen niet meer actief aan de zwemsport kon meedoen, heeft ze zich volledig gegeven aan haar andere hobby's: het verzamelen encorresponde ren, zonder dat ze één vreemde taal heeft geleerd. Maar boven alles staat en stond het zwemmen. Vele jaren heeft ze de Vlis singse jeugd geïnstrueerd in het red dend zwemmen. Want mevrouw Van' Hofwegen is dol op kinderen. En zij heeft er vooral op gehamerd dat de jeugd in de reddingsbrigade werd op genomen, hoewel er van de oudere' Een foto van enkele jaren geleden uit het archief vol zwemherinneringen van me vrouw van Hofwegen (uiterst rechts). Hier komt ze aan land. Als begeleidster bij de Scheldewedstrijd. Ze had ech ter op het verkeerde paard gewed, want haar slachtoffer kwam als één van de laatsten binnen. leden hiertegen nogal bezwaar bestond, omdat ze „er geen bewaarschool" van wilden maken. Maar desondanks heeft mevrouw Van Hofwegen doorgezet. Zelf werd ze al op dertienjarige leef tijd lid, omdat ze bezeten was van zwemmen. Diverse wedstrijden, waar onder enkele malen de Scheldewed strijd, won ze en een serie medailles herinneren aan die „gouden" tijd. Toen ze niet meer aan wedstrijden deel kon nemen, werd ze begeleidster, en in- structriee. En er lopen vele jeugdige Vlissingers rond, die zij de watervrees deed overwinnen, want ze is ook enige jaren aan de zwemschool verbonden geweest. Bij het dertigjarig bestaan van de reddingsbrigade werd zij ere lid. Haar nu zevenentwintigjarige dochter Everdien, zet de traditie op waardige wijze voort want ook zij is instructrice. Als mevrouw Van oHfwegen op dreef komt, komt de ene anecdote na de an dere tevoorschijn. Want ze heeft een groot gevoel voor humor en dat maak te ook dat zij bij de grote demonstra ties die in de afgelopen jaren door de reddingsbrigade werden gehouden, de komische nummers verzorgde. „Het zwemmen was een vitaal stuk van mijn leven, en daarom vond ik het heel erg dat ik door ziekte, noodge dwongen deze prachtige sport en voor mij mijn voornaamste hobby, moest opgeven", zegt ze ietwat weemoedig. Maar omdat ze nu eenmaal niet stil kon zitten en dol op kinderen was, begon ze te verzamelen en omdat ze alles graag grondig doet, richtte ze een ver zamelaarsclub op, waarvan het aantal leden tegenwoordig rond de honderd schommelt. Zelf begon ze sigarenband jes waarvan ze er nu ongeveer vijf duizend bezit en lucifermerken te sparen. En het is werkelijk verbazingwek kend welke prachtige series ze uit Rusland en communistisch China heeft. Ware schilderstukjes zijn het. Zo heeft ze een serie uit China waarop zeer realistisch de verschil lende manieren aanschouwelijk wor den gemaakt die vroeger en nu ook nog wel voor het doodmartelen werden gebruikt. Ze heeft nu onge veer vijftienduizend verschillende lucifermerken uit de gehele wereld welk aantal nog steeds groeit, want ze heeft contactadressen over de gehele wereld. En hiermede zijn we op weer een andere liefhebberij terechtgekomen: de correspondentie. Met mensen uit alle landen van de wereld heeft ze al ge- correspondeert in een mengelmoes van allerlei talen en met veel fantasie, misschien ook wel zelfbedachte woor den, maar er is nog nooit iemand ge weest/ die haar niet begrepen heeft. En de brieven terug kan ze vlot lezen. Vele jaren correspondeert ze reeds met een mevrouw uit Rusland, die haar ook postzegels stuurt. Want ze heeft eveneens een prachtige collectie Russische postzegels, waar-de van wei nig fantasie getuigende Nederlandse zegels maar pover bij af steken. Want ook hier zijn ware meesterwerkjes bij te bewonderen. Maar hoe druk ze het ook heeft met haar hobby's en haar man en beide kinderen mogen ook niet vergeten worden het zwemmen blijft bovenaan staan. Node kan ze het maar verkroppen dat ze zelf niet meer kan meedoen, maar als toeschouwer mist ze nooit. Toen ze verleden jaar pas uit het zieken huis kwam en niet begeleiden kon met de Scheldewedstrijd, was ze toch als eerste 's morgens om acht uur al op het hoofd om te kijken", want zonder haar zou de wedstrijd niet compleet zijn. ZOUTELANDE Het echtpaar J. Stroo-Marinusse hoopt 1 Omei a.s. zijn zestigjrige echtvereniging te viren. D heer Stroo en mevrouw Stroo- Mrinusse zijn ieder 82 jaar oud. In De Rode Leeuw zal van vier tot zes uur een receptie worden gehouden om gelegen heid te geven het diamanten paar geluk te wensen. VLISSINGEN. Groot alarm voor een klein brandje schrikte VUssingen zondag op. Op het Engelse schip Susan Throth, dat in de binnenhaven gemeerd lag, was een pijpje van een manome ter gesprongen, waardoor olie tegen de gloeiende ketels spoot, die ontbrandde. Toen de brandweer arriveerde was het vuur reeds geblust met materiaal van boord. De schade wa-s niet groot. VLISSINGEN" De bromfietsberijder E. A. de W. uit Vlissingen stak zondag morgen onverwachts de Koudekerkseweg over, vlak voor de auto van de heer J. J. uit Goes, die juist kwam aanrijden. Een botsing was onvermijdelijk. De heer W. werd licht gewond, doch zijn duopassa- giere brak een been, en moest per ambu lance naar het St. Josephziekenhuis ver voerd worden. VLISSINGEN Op de hoek President Rooseveltlaan-Rembrandtlaan botste om streeks elf uur een scooter tegen een bestelauto, bestuurd door H. N. uit Vlis- 'singen. De chauffeur van de auto ver leende geen voorrang aan de scooter, be stuurd door H. J. eveneens uit Vlis singen, waardoor deze met een vrij grote snelheid tegen de bestelauto botste. De scooterberijder maakte een formidabele smak en zeilde vijf meter met het ge zicht over de straat, waardoor hij flinke verwondingen opliep. Aanvankelijk liet het ongeluk zich ernstig aanzien, maar na de behandeling kon de patiënt zijn weg weer vervolgen. St. ANNALAND. Tijdens het schommelen op het voorlopig terrein van de Speeltuinvereniging „Vrij en Blij" te Sint-Annaland kwam het doch tertje van de heer Adr. Burgers uit de Schoolstraat zodanig te vallen, dat het de arm brak. Hubregtse merkte op da't 5uïst door een open beoordeling de verantwoorde lijkheid van de beoordelaar zwaarder zal zijn. De heer Maas wilde alleen bij een ongunstige beoordeling daarvan kennis doen geven aan de betrokkene. De meerderheid van de raad schaarde zich echter achter het voorstel van B. en W. In alle gevallen zal dus het resultaat van de beoordeling ter kennis van de betrokkene worden gebracht. In de vorige vergadering was opge merkt dat het wellicht wenselijk zou zijn dat de afdeling burgerlijke stand op zaterdagochtend een uur geopend zou zijn, doch gisteren wilden enkele raads leden daarop terug komen. De heer Maas pleitte sterk voor sluiting op za terdag, maar ten slotte werd toch beslo ten, overeenkomstig het voorstel van B. en W. voorlopig de afdeling burgerlij ke stand op zaterdag geopend te doen zijn van half negen tot half tien. Blijkt dat hieraan geen grote behoefte be staat, dan zal men alsnog besluiten tot sluiting op zaterdag. De school van de Geref. gemeente aan de Verwerijstraat krijgt een borg stelling en een klassetafel. Subsidie De heer L. Dorleijn, Korte Delft, ont vangt een gemeentelijke subsidie van 8500 gulden in de kosten van de bouw van een winkelpand in de Lange Delft naast de Gasthuiskerk. In dit pand zul len fragmenten uit monumenten worden verwerkt, namelijk een stuk van de ge vel van het gebouw der Prov. Planolo gische Dienst en een porrt van de Gasthuiskerk, waardoor de bouwkosten extra stijgen. De woningen Penninghoek 20 en 22 werden onbewoonbaar verklaard. Aan de puinstortplaatsen Arnesteinweg en Kleverskerkseweg zullen enkele voorzie ningen worden getroffen, waardoor de raad kredieten beschikbaar stelde. Bouw- en grondvoorschotten, alsmede een jaarlijkse bijdrage in het exploita tietekort zullen worden gevraagd voor dertig te bouwen woningwetwoningen in de Stromenwijk. De raad besloot voorts tot onteige ning van gronden ter voorziening in de behoefte aan industrieterrein en bouw terrein. Aan de heer J. C. Vinke werd grond aan de Breeweg verkocht voor de bouw van zes woningen, waarmede reeds een begin is gemaakt. Het Bouwfonds Ned. Gemeenten zal grond aan de Oosterscheldestraat en de IJsselstraat kopen om daarop een aan tal woningen te doen bouwen. Bouw bedrijfspand Voorts besloot de raad tot bouw van een bedrijfsruimte op het kleinindustrie- terrein ten behoeve van de N.V. Neder landse Koeltechnische Industrie „Frici- rona". Dit bedrijf is reeds in Middel burg gevestigd, in een pand, gelegen tussen de Herenstraat en de Segeer- straat, doch heeft meer ruimte nodig ï.v.m. gunstige ontwikkeling der afzet. Tijdens de Algemene Voorjaarsver gadering van de Vereniging tot Bevor dering van de Bijenteelt in Nederland, afdeling Oostburg, waarbij de West-Z- Vlaamse imkers zijn georganiseerd was niet bepaald een optimistische stem ming waar te nemen. Voorzitter A. Hoolhorst zei aan zijn woorden tijdens de najaarsvergadering weinig meer toe te voegen te hebben. De positie van de Nederlandse honing wordt steeds moeilijker door de invoer van veelal minderwaardige honing uit het buiten land, tegen welke prijs niet valt te con curreren, zodat steeds meer bijenhou ders de imkerij moeten gaan beschou wen als een sport, een hobby waar men geld op toe legt. Hij vond deze ontwikkeling desas treus, omdat de laatste jaren weten schappelijk is komen vast te staan dat de bijen van groot belang zijn voor de bestuiving van de gewassen in de tuin bouw en de fruitteelt. Vroeger mocht men blij zijn als een fruitteler tegen vergoeding van een zekere hoeveelheid honing toe stond dat er bijenvolken in zijn boomgaard werden geplaatst, thans geeft de fruitkweker gaarne een geldbedrag per volk, dat de imker in zijn boomgaar wil plaatsen. Naar aanleiding van de notulen van de najaarsvergadering merkte de secre taris J. A. Boidin op, dat naast de 27 bijenvolken, die wegens de mijtziekte moesten worden afgemaakt, zoals in dertijd was meegedeeld in het vroege voorjaar nog 7 volken besmet warln bevonden en ook afgemaakt waren bij fff ,blJf+nhou?er te Groede. Het leden- tal daalt gestaag. Waren er een vijftal ÏE?25 ?eJed?n 19i leden thans is het ge- dfld ï0' «rCa, 65- De secretaris mefn- is' nmLt jT he-t .gr(K>tste dieptepunt is, omdat dit nu jurst de verknochtste bijenhouders zijn, die de imkerij trouw blijven. Zelfs konden drie nieuwe leden ingeschreven worden. TERNEUZEN Door onbekende oor zaak is de bromfietser L.M., uit Ter- neuzen, die over het dijkje van de oude vissershaven aan de Havenstraat reed naar beneden gevallen en op de straat terechtgekomen. Met een ernstige hoofd wonde en naar aangenomen werd, een shock, is het slachtoffer naar het Ju- liano-ziekenhuis overgebracht. De brom fiets werd zwaar beschadigd.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3