Wanneer auto's naar nieuwe veerhaven zoeven: KATSCHEYEER VERLATEN OORD KEES NOORDHOEK GAAT OOK ZIJN CAFÉ VERLIEZEN „Willem 't Hooft" te Goes brengt de Kronungsmesse KRIS Poging tot sieradendiefstal met behulp van straatklinker Eerste steen gemetseld voor nieuwe chr. school Nieuwdorp FILMS door Zeeland Zondagsjager in hoger beroep Eindles RMLS Schoondijke Een miljoen voor restauratie van Goese stadhuis Zaterdag 6 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Een veer symbool van een provincie Verleden Toekomst RECHTBANK MIDDELBURG Gedupeerde Dodenherdenking te Axel Uitvoering Zierikzeese oratoriumvereniging Op ivoensdag 17 mei in Grote Kerk Stadhuis te Goes om veertien dagen des gesloten de za Zeehengelwedstrijd bij Stavernisse Pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) ATS. Nóg krommen zich grommend draglines boven de taaie klei rond de nieuwe veerhaven te Kats op Noord- Beveland. Tikken hamers in de handen van een tiental stratenmakers het plaveisel van de weg waarover vóór het einde van deze maand autobanden zullen zoeven. Nog zwoegen mensen om de laatste pleister te leggen op de nieuwe verse wonde in de Noordwestelijke oever van het voormalige eiland. Maar over enkele weken zullen de arbeiders die anderhalf jaar groeven, een nieuwe dijk aanlegden, havenhoofden maakten en een onvoorstelbare hoeveelheid zand en klei verwerkten, vertrokken zijn. Dan wachten er automobilisten op de „provinciale boot" naar Zierikzee. En het oude Katscheveer zal afgedankt en een verlaten oord geworden zijn, met slechts op een afstand het geraas van het verkeer over de dam naar Noord-Beveland. niet meer melancholiek door de Schel de worden weerspiegeld. Althans niet meer bij het eeuwenoude Katscheveer. Honderden jaren reeds wonen er veer lieden, die het veerrecht hadden ge pacht van de Ambachtsheerlijkheid Kats en van de Wilhelminapolder om in beide richtingen te kunnen over zetten tussen Kats en Katscheveer. En niet lange tijd nadat in 1828 de Provinciale Stoombootdiensten in Zee land verbindingen onderhielden, deed ook een boot Katscheveer aan op haar route Middelburg - Zierikzee. Eerst in 1945 werd het wegver voer kwam op Katscheveer het ver trekpunt van de boot naar Zierikzee. En met het ingebruik nemen van de veerhaven te Kats wordt de afstand wéér tot de helft ingekrompen. VELEN DIE jaren achtereen bijna dagelijks te Katscheveer op de boot hebben gewacht, zullen wanneer 19 mei de nieuwe veerhaven in gebruik is genomen, misschien nog eens met weemoed aan die tijd terugdenken. Want Katscheveer is voor hen die re gelmatig op Schouwen-Duiveland moe ten zijn een begrip geworden. En al leen zij, die op een mistige namiddag in de herfst, of op een morgen dat de zon stralend doorbrak, aan de Veerweg stonden en dan eindelijk ver weg aan de horizon de Koningin Em ma of de Oosterschelde zagen opdoe men, zullen het allemaal begrijpen: Katscheveer was Zeeland. De oude, groen begroeide meerpa len, de bootjes van veerman Kees Noordhoek van het opgeheven veer Kats - Katscheveer, een eenzame vis ser langs de weg en de krijsende meeu wen boven de, vèr weg, altijd weer bloot komende schorren: Zeeland. En, natuurlijk, net zal ook Zeeland blijven. Maar de lichtjes van de boot zullen Bedraagt de afstand Katscheveer - Zierikzee nog 15 kilometer, en van Kats naar Zierikzee slechts 7 kilome ter. Het zal dan ook nog maar 35 minuten varen zijn, de helft korter. En als de boten voor koplading, het type dat de dienst Vlissingen - Bres- kens onderhoudt, in gebruik zullen wor den genomen kan er waarschijnlijk een uurdienst worden onderhouden. De nieuwe veerhaven is speciaal gebouwd om door kopboten te worden gebruikt. Of deze boten zullen worden ingelegd is echter afhankelijk van al dan niet tot stand komen van de Oosterschel- debrug. De haven en vooral de grote parkeerruimte is er op berekend. Er leiden thans vier parallel lopende we gen, zich splitsend vanaf de grote weg, naar de steiger. Het het gezicht naai de steiger toegewend liggen van links naar rechts naast elkaar een afvoer- weg, een weg waar de voertuigen zich kunnen opstellen, één waar bussen en eventueel taxi's kunnen parkeren, en een voor fietsers. De rijbaan die van af de grote weg naar de veerhaven zwenkt, is zo aangelegd dat hij ge makkelijk op een te bouwen fuik voor kopboten kan aansluiten. Een bruingebrande opzichter baan de zich met zijn laarzen een weg door de klei. We liepen langs de glooiing en hij zei: ,,We haalden 220.000 m3 zand uit de haven en gebruikten het voor het dijklichaam, er werd 150.000 m3 bagger uit de havenmonding ge baggerd en 120.000 m3 grond werd verwerkt." Havenhoofden werden aan gelegd, zinkstukken in de monding ge plaatst en een dijk opgeworpen om de haven, zodat de inham in een tang is komen te liggen. Maar een rasech te Zeeuw zei me, toen ik de nieuwe haven een grote verbetering noemde,: ,,en toch heb ik liever ons oude Zee land met de lange wachttijden en de moeilijk begaanbare veren... hoewel, rug." En weer hapte een dragline in de ...nog krommen zich draglines hoven klei. Daar in die wazige, zilte a'cmos- de taaie klei van de nieuwe veerhaven feer van Noord-Beveland. Ik heb nog één keer op de boot ge wacht... in het Veerhuis te Katsche veer. Het café van de heer C. Noord- hoek, de veelgeplaagde veerman die na gedupeerd te zijn met het ophef fen van zijn veerdienst door de komst van de dam, nu ook weldra de inkom sten van het café zal moeten missen. Mevrouw Noordhoek kijkt door het raam naar de dam. Aan de wand hangt een schilderij van een provin ciale boot. Een bezoeker zet zijn glas neer en zegt: „Schenk het nog eens vol, over een paar weken kan het niet meer." „We vechten al een jaar voor schadevergoeding", vertelt ze. „Maar straks is de boot hier weg en dan is het helemaal fout dan hebben we zelfs geen inkomsten meer uit deze zaak." „Och", zegt ze zuchtend, „ik had ge dacht het huis maar aan toeristen te verhuren van de zomer." nog verlaten auto's de provinciale boot bij Katscheveer bij Kats Verbitterd komt het uit haar mond: „We zitten nu dertien jaar hier, maar we hadden Katscheveer beter nóóit kunnen zien." Auto's razen voor bij, de boot is aangekomen. De laat ste gasten vertrekken en rekenen af. „Weet u", voegt ze eraan toe, „er kunnen wel miljoenen be steed worden aan de uitvoering van de werken, maar een paar duizend gulden voor de ge dupeerden kan er niet af." Toen ik de deur uit ging sdhuurde de oude boot van Kees Noordhoek tegen de be schoeiing, en een laatste auto werd moeizaam aan boord ge manoeuvreerd. Trossen werden losgemaakt en de oude steiger kraakte. MIDDELBURG. De in Sint-Laurens geboren Rotterdammer H. V. was op 9 april zeer slecht bij kas. Hij was naar zijn geboorteplaats teruggekomen en had geld geleend bij zijn broer. Dit geld had hij echter in café's verdron ken en weer zat V. op zwart zaad. Een hel verlichte etalage, waarin kostbare sieraden slechts door een glazen ruit van hem waren gescheiden, bracht hem in verzoeking. Hij wachtte net zo lang tot er geen voorbijgangers hem op de vingers kon den kijken en gooide toen een straat klinker, die hij in zijn zak meedroeg, door de ruit. Op het moment dat hij een poging deed sieraden te ontvreem den kwam er iemand aan en V. sloeg op de vlucht. Later gaf hij zich bij de Middelburgse politie aan. Gistermorgen stond hij voor de recht bank. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, vond dat V.'s 35-jarige le ven een voortdurend vallen en opstaan was. Hij wees op het grote strafblad van de verdachte, zei dat hij al twee keer veroordeeld was tot voorwaardelij ke terbeschikkingstelling van de rege ring en dat een psychiatrisch rapport hem een lichte vermindering van toere keningsvatbaarheid toeschreef. Mr. Bosingh zei dat het laatste hier niet van toepassing was en vond een voorwaardelijke gevangenisstraf op zijn plaats. Hij eiste acht maanden met af trek van voorarrest en verbeurdverkla ring van de klinker. Een gecombineerde straf bepleitte V.'s raadsman, mr. W. H. Vermaas welke hij met toezicht van de reclasse ring een betere manier vond om V. weer op het goede pad te krijgen. Uit spraak 18 mei. De rechtbank behandelde voorts enige appèlzaken. Het openbaar ministerie was in hoger beroep gegaan van het vonnis van het Middelburgse kantonge recht, dat de Bredase transportonderne mer J. van M veroordeelde wegens overtreding van de jacht- en vuurwa- penwet. Van M. was met nog twee anderen op de zondag van 9 oktober op jacht ge gaan in Zid-Beveland. Hij was nog in het bezit van een jachtakte ais een ver gunning voor zijn buks en patronen. Hij had 's avonds vanuit het naar beneden gedraaide raampje van zijn auto op pa trijzen geschoten, wat de president, mr. P. van Empel, de opmerking ont lokte dat het een onbehoorlijke manier van jagen was. Een getuige zei het nog sterker: „Deze manier van jagen is moord. De dieren moeten ook een kans krijgen. Zoals verdachte heeft gejaagd wordt in jagerskringen beschouwd als zeer laf." De officier wees erop dat verdachte voor de kantonrechter had ontkend van uit de wagen te hebben geschoten. Op de zitting van gisteren gaf hij dat ech ter toe. Mr. Rosingh zei in hoger be roep te zijn gegaan omdat hij het niet eens was met de niet met de eis mee gegane verbeurdverklaring van de auto van verdachte. Hij vroeg vernietiging van het vonnis en eiste een maand voor waardelijk met drie jaar proeftijd, 100.-- of twintig dagen, twee maal 25.— of vijf dagen en verbeurdverkla ring van de auto, de buks en de patro nen, ofschoon hij bepaalde dat drie kwart van de opbrengst van de auto aan de verdachte zou worden terugge geven. De raadsman vond de eis veel te zwaar. „Jacht in welke vorm, is eigen lijk altijd op een dier," vond hij. De verdachte had trouwens grote be drijfsschade geleden door het lange tijd missen van de auto, die gedurende die tijd trouwens in waarde moest zijn verminderd. Hij bepleitte geen ver beurdverklaring Uitspraak 18 mei. AXEL. Met een eenvoudige herden king eerde Axel zijn gevallen landgeno ten. Van kwart over acht tot half ne gen werden de kerkklokken geluid. Bur gemeester M. K. v. Dijk onstak om hlaf negen het bevrijdingsvuur bij het minu: ment aan de Zeestraat, waarna hij de Nederlandse vlag hees. Wethouder IJse- baert hees de Poolse vlag. Na deze plechtigheid zongen alle aanwezigen het Nederlandse volkslied. De leerlingen van de Lagere Scholen kregen het boekje Volk in Verdrukking en Verzet" aangeboden. ZIERIKZEE. Op dinsdag 9 mei geeft de Zierikzeese oratoriumvereniging in de Grote Kerk weer een uitvoering. De instrumentale begeleiding is in han den van de leden van het Rott. Phil- harmonisch Orkest. Als hoofdnummer van de uitvoering kan ongetwijfeld ge noemd worden „De zeven kruiswoor den" van Haydn. De volgende solisten werken aan het programma mee: Anke Attema, sopraan, Elly Imhof, alt, Peter Dogger, tenor, Johan Mendels, bas, mevr. M. Ochtman-Moeliker, clavecim- bel. Het geheel staat onder leiding van de heer J. M. Luikenaar. GOES. De christe lijke oratoriumvereni ging „Willem 't Hooft" brengt op woensdag 17 mei, des avonds om acht uur in de Grote Kerk weer een bijzondere uit voering. De opvoering van W. A. Mozart staat dan op het programma, met daarnaast de Can tate 140 van J. S. Bach „Wachet auf, ruft uns die Stimme". Aan deze uitvoering werkt mee de Stichting Zeeuws Ka merorkest, dat met dit optreden voor de eerste maal een koor begeleidt. Als de „pauze" tussen beide muziekstukken zal nog ®en motet voor so praansolo gezongen wor den, getiteld „Exsultate, jubilate". Dit betekent evenwel niet, dat de uit voering langer zal duren. Het concert neemt in to taal twee uur in beslag. Een keur van solisten werkt aan de uitvoering Gretha Krom, so- Leny Henning, Wiebe Drayer, te nor en Peter de Vos, bas. Voor de begeleiding mee praan alt. zorgt dan de Stichting Zeeuws Kamerorkest met van Bernard Smilde solistische medewerking elaveeimbel. Het geheel staat onder leiding van Adriaan Kousemaker. Aan de uitvoering wer ken in totaal 100 perso nen mee: 70 leden van de christelijke oratorium- vereniging, de ongeveer 30 leden van het Zeeuws Kamerorkest en de so listen. In een korte bij eenkomst werden ons en kele bijzonderheden over de uitvoering meege deeld. Zo noemde de heer Kousemaker „De Kroningsmesse" een mu ziekstuk van een fris ge halte met een blijmoe dig karakter. Intussen is het leden tal van „Willem 't Hooft" sedert de succes volle uitvoering van „Elias" van Mendels sohn in het vorige jaar flink gestegen. Vorig jaar telde het koor 50 leden en thans nemen 70 man nen en vrouwen aan de uitvoering deel, terwijl zich reeds een aantal personen heeft aange meld om lid te worden van de oratoriumvereni ging. Ook personen van buiten Goes hebben zich aangemeld als lid. Het bestuur is optimis tisch gestemd over de uitvoering. De voorverkoop van kaarten verloopt vlot en de verwachting is ge wettigd, dat de Grote Kerk geheel gevuld zal worden met belangstel lenden. Het bezoek is de laatste jaren trouwens toch flink toegenomen. De christelijke orato riumvereniging heeft het opnieuw aangedurfd om een stuk, dat zware eisen stelt aan de uitvoeren den, op het programma te nemen. Voor de mu ziekliefhebbers is er daarom op woensdag 17 mei een unieke kans om een hoogstaande uitvoe ring te beluisteren. Het ligt in de bedoe ling, dat in de morgen uren een uitvoering zal. worden gegeven voor de leerlingen van de mid delbare scholen in Goes. SCHOONDIJKE. In de lokalen van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Schoondijke werd ter afsluiting van de cursus de eindles gehouden. Als do cent trad op de heer De Roo. De voor zitter van de commissie van toezicht, de heer M. J. Verbrugge uit Waterland kerkje, verwelkomde de vele aanwezi gen in hartelijke bewoordingen toe. Hij trok uit de grote belangstelling de con clusie dat het landbouwonderwijs hoge lijk wordt gewaardeerd. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de bur gemeester van Schoondijke, de heer J. C. Hoftijzer, en de vertegenwoordigers van de bij de landbouw betrokken or ganisaties en instellingen. Nadat de directeur, ir. op had gewezen dat de een formaliteit is en geen meer kan uitoefenen op hield de heer De Roo een tenziekte. Daarna reikte diploma's uit met een woord. J. Roest, er eindles louter enkele invloed de eindcijfers, les over plan- ir. Roest de toepasselijk De geslaagden zijn: C. Bron, Waterland- kerkje, R. Calon, Hoofdplaat, A. d'Hondt Groede, A. Doens, IJzendijke, G. Verket, Aardenburg, J. de Hulster, Oostburg, C. Ja- cobse, Hoofdplaat, J. de Jonge, Biervliet, M. Laco, Aardenburg, A. van Oes, IJzendijke, J. de Putter, Axel, C. Roose, Hoek, P. Verstra. ten. Axel, H. v. d. Vijver, Biervliet, J. van Waes, Schoondijke. Afgewezen: Twee. Bevorderd van 1 naar 2: I. Becu, Groede, C. van Bellghem, Ede, J de Bruijne, Mid delburg, C. Buysse, BIERVLIET, A. Cammae Hoofdplaat, J. Cappon, Zuldzande. I. Caste- leijn, Groede, W. Cuelenaere, Ede, A. van Deursen, Aardenburg, S. van Male, Aar denburg, T. Paredean, St. Kruis, J. Polsson- nier, Schoondijke, J. Provoost, Nieuwvliet, P. Provoost, Cadzand, C. de Regt, Breskens, M. Tazelaar, IJzendijk, A. Tollenaar, Sluis- Met uitbreiding GOES. B. en W. van Goes stellen voor architect M, J. J, van Beveren te Middelburg een nader plan voor res tauratie van het stadhuis te ontwerpen. Zulks overeenkomstig de wensen van de commissie ad hoe voor de restau ratie van het stadhuis. Met de uitbreiding zullen de kosten van restauratie dan in totaal een mil joen bedragen. De totale kosten van de restauratie zijn 800.000 gulden en van uitbreiding 200.000 gulden. Ten laste van de gemeente komen 45 procent van 800.000 gulden en d.w.z. met 200.000 gulden is 560.000 gulden. Ter dekking van de kosten verzoeken B. en W. de raad een krediet van 10.000 gulden. Wat betreft de restauratie van het carillon verzoekt het college een kre diet van 2500 gulden beschikbaar te stellen voor het instellen van een on derzoek en het maken van een plan. NIEUWDORP. Hoewel hij zelf vertelde beter de pen of potlood te kunnen hanteren als de troffel slaagde de heer Chr. Melse er gistermorgen toch in om met vaardige hand de eer ste steen te metselen voor de nieuwe in aanbouw zijnde christelijke school te Nieuwdorp. Hij werd daarbij kundig geassisteerd door aannemer Fraanje: De heer Melse, oud hoofd van de school, metselde niet zo maar een eerste steen. Nee, het was een grote gedenksteen, waardoor de herinnering aan deze eerstesteenlegging altijd be waard zal blijven. De heer Melse ge noot wel belangstelling voor zijn daad. De schoolkinderen, die in optocht van de oude naar de nieuwe school waren gewandeld, waren present, alsmede het schoolbestuur, het voltallige colle ge van B. en W. en enkele andere ge nodigden. Allen waren met blijdschap vervuld. „We moeten eigenlijk dubbel blij zijn," zo zei de heer H. Hoogerbrugge, de voor zitter van het schoolbestuur in zijn be groetingswoord, „want tegelijk met het leggen van de eerste steen vieren wij de bevrijdingsdag". De heer Hooger brugge onthulde, dat de bouw van de drieklassige school vlot verloopt. Hij dankte in hartelijke bewoordingen het gemeentebestuur, de inspecteur van het lager onderwijs, de architect, de heer J. H. Valk en de aannemer voor de prettige mede- en samenwerking tot nu toe ondervonden. Alvorens de heer Melse de troffel ter hand nam zei hij blij te zijn, dat hij als vertegenwoordiger van de familie Mel se de eerste steen mag metselen. Hij herinnerde er aan, dat zijn grootvader, ds. Chr. Steketee de christelijke school in Nieuwdorp ruim 100 jaar geleden heeft gesticht, dat zijn vader 43 jaar als hoofd aan de school was verbonden en dat hij zelf 40 jaar aan de chr. school te Nieuwdorp werkzaam is ge weest, waarvan ruim 20 jaar als hoofd. De naam Melse is dus wel nauw verwe ven met de geschiedenis van de school. De heer Melse wist overigens nog meer op te diepen uit de historie. Zo vertel de hij, dat op 16 september 1858 ook een eerste steen werd gelegd voor de nieuwe school. Dat was toen het pand, waar nu de heer N. Baljé woont. Deze plechtigheid geschiedde toen door de 76-jarige vader van ds. Steke tee. Mijn overgrootvader. „Nadien is er nooit meer een eerste steen gelegd' aldus de heer Melse, die als de zinvol le betekenis van de eerste steen zag het begin van de voltooiing van het com plex. Tenslotte hoopte het oud-hoofd, dat de school in september in gebruik kan worden genomen. Na het metselen van de eerste steen voerde burgemeester D. M. Vermet het woord. Hij zeide, dat niemand beter als de heer Melse de eerste steen had kun nen metselen en wimpelde verder de lof, die het gemeentebestuur was toe gezwaaid, af, want „wij hebben het als onze plicht gevoeld om mee te werken aan de bouw van een nieuwe christelij ke schooi te Nieuwdorp". Tenslotte hoopte de heer Valk, spre kend namens zijn vader dat het ge bouw spoedig opgeleverd kan worden kil, E. VAN DE Vijver, Sluis. Voorwaardelijk bevorderd twee; herexamen: een, afgewezen: twee. De heer Verbrugge bood vervolgens aan de leerling met het hoogst aantal punetn, J. de Hulster uit Oostburg, de Dr. Huizinga-Medalje aan. Daarna voer den o.a. nog het woord de heer R. Ca lon uit Hoofdplaat namens de leerlin gen, Des avonds werd een feestavond in Wijffels gehouden. !S GOES. Van de zijde van het ge meentebestuur vernemen wij, dat in verband met de geleidelijke invoering van de vijfdaagse werkweek het stad huis, vanaf zaterdag 6 mei, om de veer tien dagen des zaterdags is gesloten Het bureau van de burgerlijke stand blijft wel iedere zaterdag geopend. STAVENISSE. De hengelsportver eniging „De Zeebaars" heeft een zee hengelwedstrijd georganiseerd, die ge houden zal worden op tweede pinkster dag aan de Oosterschelde bij Stavenis- se. De wedstrijd duurt van half tien tot half een, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden in hotel „Sturris" te Scherpenisse. Wederom zijn mooie prij zen beschikbaar gesteld. „De wet" De wet in het Italiaanse vissersplaatsje Porto Manacore maakt uit wie de baas in het kleine dorp is en alle anderen naar zijn pijpen kan laten dansen. Daarom heen speelt een door deze meedogenloze wet beïnvloed drama zich af. Dat is het hoofdthema van de film „De wet", die deze week in City, Middelburg, is te zien. Jules Dassin heeft van het boek van Roger Vailland een harde, vaak open hartige en altijd boeiende film gemaakt. Boeiend vooral om de merkwaardige levenswijze van bijna geïsoleerde kleine Zuiditaliaanse dorpsen, die hun eigen wetten moraal er op na houden. Gina Lollobrigida heeft geen hoofdrol, maar haar spel excelleert, meer bewondering moet er zijn voor Pierre Brasseur als de oude potentaat en Yver Montand als de louche hotelhouder, die zijn tanende macht wil overnemen. Een goed gemaakte film, voortreffelijk geregisseerd en vaak goed gespeeld. „De held van Marathon" De held van Marathon is de uitste kende acteur Steve Reevens die in de gelijknamige film (Luxor, Vlissingen) zijn enorme lichaamskracht ten dienst stelt van de Atheners in hun strijd tegen de Perzen. Als beloning ontvangt hij een lieftallige patriciërsdocher, waarmee hij een nieuw leven begint. Hoewel de film eigenlijk alleen als actiespel waarde heefl en als zodanig wel een voldoende haalt behoort deze rolprent stellig niet tot de sterkste waarin Steve Reevens de hoofd rol speelt. „De ondergang van de Mary Dearie" Een goed gemaakte avonturenfilm met tal van spectaculaire scenes (Electro, Middelburg). Het is het verhaal van een schipbreuk en van stoere mannen die daarna de zeebodem de kostbare lading van het gezonken schip willen ontfutse len. De film heeft een avontuurlijke inslag, maar draagt toch enige preten ties. Niet in het minst door de vaste regiehand, het goede camerawerk en de aanwezigheid van acteurs als Gary Cooper en Charlton Heston. „Europa bij nacht" In kleurrijke scenes toont de film „Europa bij nacht" (Grand, Goes) de klatergoud-wereld van de Europese nachtclubs en „floor shows". Degene die op show en beweging is gesteld zal zich met dit produkt goed kunnen amuseren. Er is muziek, zang, humor en kleur rijke kleding in overvloed. Op bevrijdingsdag wordt er voor de schoolkinderen in Kioetinge een feest middag georganiseerd in „Amicitia". Tevens is er een tractatie. „Excelsior" geeft op dezelfde dag om 8 uur 's avonds een concert in de tent. Op een door de Belgische Interna tionale Vereniging uitgeschreven con cours te Antwerpen behaalde mej. Eef Roth te St. Philipsland een le prijs en onderscheiding met gouden medaille. Ze behaalde 88 punten. Ze heeft haar op leiding nij de heer Suykerbuyk, leraar aan de Roosendaalse muziekschool. 9 Voor het examen adjunct-commies van 's rijks belastingen slaagde o.m. de heer J. v. Weelden, werkzaam op het kantoor van de invoerrechten te Sas van Gent. 9 De Chr. Nat. school te Tholen heeft het voornemen eind mei- begin juni met de kinderen van de 4e, 5t en 6e klas jen reisje te maken naar Brussel, Namen en Dinant en met de leerlingen van de le, 2e en 3e klas naar Rotter dam te gaan voor bezoek diergaarde Blijdorp, de Maastunnel en speeltuin. 9 Bij bet inluiden van het Koninginne- feest "e Tholen werden na de restaura tie van ae Ned Hervormde Kerk de 4 klokken ,n de toren bij deze kerk voor de eerste maai tegelijk geluid. 9 Wedvlucht: Met 104 duiven nam de postduivenhoudersvereniging O.W.T.B. in Kapelle deel aan een wedvlucht van uit St. Ghislain. De uitslag was als volgt: 1 J. J Ridderhof; 2. Jae. Schrier; 3, 10 J. H. C. Poley; 4. M. Bruinooge; 5. P. I. Butler; 6. M. An- thonisse; 7, 8 A. van der Does; 9. J. L. de Jager. 9 Op Kapelle wonen goede bromfiets crossers. Dat bleek tijdens de in Co- lijnsplaat gehouden cross waar twee Ka- pelse j jngens de eerste plaatsen bezet ten. Jan Eversdijk Ko zn. werd winnaar van deze cross en kreeg een lauwer krans en een wisselbeker. De tweede plaats werd bezet door Adri Zegers, eveneens uit Kapelle. De in 's-Gravenpolder woonachtige D. L. Huissoon is benoemd tot opzichter bij de dienst Oostelijk Zuid-Beveland voor bouw- en woningtoezicht en gemeen tewerken. 9 In het St. Claraziekenhuis te Rot terdam behaalde zuster G. v. d. Kas- teele uit Zier.kzee de kraamaanteke- ning. 9 Voor de 21ste maal zal op zaterdag 6 mei de wandeltocht Schouwen worden gehouden. De afstand bedraagt 25 km. Gestart wordt bij hotel „Concordia" te Zierikzee. 9 De heer C. J. Kooman, leraar aan de Christelijke Kweekschool te Middel burg, slaagde voor de acte M.O.-A. op voedkunde. 9 Mej. M. de Smidt, onderwijzeres aan de Chr. Nationale school te Kapel le, is benoemd als onderwijzeres aan de Chr. Nationale school te Bergen op Zoom. 9 Bij het examen voor het diploma ziekenverpleging A, gehouden in het Ju liana Ziekenhuis te Terneuzen, slaagden de zusters: S. G de Bruyne, A. Oppe neer en C. de Putter. Het examen werd afgenomen door dr. D. Dorrepaal, in ternist, dr. H. A. Boland, chirurg en zuster H. J. Loef, adj. directrice. Rijks- gecommitteerde was dr. W. W. Ste vens uit Middelburg. 9 In de vacature Chr. te Winkel is benoemd tot onderwijzer aan de Herv. school te Biezeiinge de heer C. Bierens te 's Heer Arendskerke. O In de zomeravondvoetbal competi tie in Terneuzen speelden de elftallen van De Meijer tegen Rijks Waterstaat I. Winnaar werd de Rijkswaterstaat met 9 Dinsdagavond zal in Axel een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen personeel van de gemeente en Lensen's aannemingsbedrijf ten bate van de ou den van dagen. De wedstrijd wordt ge speeld aan het terrein op de Buitenweg en begint om half zeven. 9 Ter gemeentesecretarie te St. An naiand zijn vijftien vergunningen voor de slacht uitgereikt. 9 De door enkele leerlingen van de school met de Bijbel te St. Annaiand georganiseerde busjesactie ten bate vt?d Hemava heeft 22,65 opgele- 9 Boven de ingang van het prachtige gebouw van de christelijke kleuter school te St. Annaiand zijn door de plaatselijke smid M. J. van Beek gego- ten letters aangebracht. Een ieder kan ken heeft"6 W gebouw men te ia- De duivensociëteit „De Verwach ting" te Axel hield dezer dagen een vlucht op Arras. De uitslag was als 7nlgn: n en 7 9' Verstralten? 2 er 10 D. Dieleman; 3 J. de Visser- 4 T Sijs; 6 Th Borgsteijn; 8 Ch. Dieleman-' 9 R. van Wiemeersch. a' Aan de christelijke school in werd als onderwijzeres benoemd L. C. J. Brakman te Goes. Hoek mej.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5