VARSITY NADERT ARGO IS OP WRAAK UIT Hoogtepunt voor vele studenten Wat zal Aegir dit jaar doen? Rentmeester bleef derde in Ronde van Duitsland Skogh-Skogh eerste in het klassement te Monte Carlo Vrijdag 5 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 9 Vijf Nederlanders gaven in Spanje pijp aan Maarten V1 Leeggereden Ronde van Champagne Harlem Globetrotters iveer naar Nederland Taveri krijgt een kans bi] Hondafabriek Volleybaltitelstrijd in tivee dagen Botwinnik nog één punt van de titel Merleau-Ponty overleden RIJDERS TULPENRALLY OP WEG TERUG Verrassing Weg terug Veertig uur Nederlanders LOTING VOOR DE DAVISBEKER Oost-Duitsland Kruiver wellicht toch opgesteld Scholte nu eerste Benfica in finale tegen Barcelona DE roeiers M. v. d. Veen (boeg), M. C. A. Bijleveld, J. Ockeloen en P. Maier (slag), vergezeld van hun stuurman J. Scheffer, vormen een nog al heterogeen gezelschap, dat voor de Varsity niet helemaal kansloos moet worden geacht. Indien het ritme wat sterker wordt kan Laga wellicht voor een verrassing zorgen. INGEKLEMD tussen twee moderne boogbruggen ligt ten zuiden van Utrecht een stuk Amsterdam-Rijnkanaal van 3000 meter lengte. Iedere eerste zondag in mei richt de aandacht van duizenden róeiliefhebbers zich op dit brokje water, waar 24 atleten in circa elf minuten de resultaten van een maandenlange zware training laten zien. VOOR 78STE MAAL 'TTQNDAG worden daar voor de 78ste maal de univer- siteitsroeiwedstrijden gehou den. De oevers van het kanaal zullen straks weer bevolkt worden door talloze studenten en oud-studenten getooid in Leids blauw, Laga-, Aegir- of Nereusrood, Utrechts donker blauw en Argo- of Skadigroen. Jonge roeiers dragen op deze dag hun eerste strooien hoed, zoals dit op de eerste Varsity tussen Njord en Laga in 1878 ook geweest moet zijn. OUDE VIEREN Het belangrijkste nummer is dat der oude vieren, waarvoor de verenigingen him oudste en meest ervaren roeiers opstellen. Vanaf oktober is er getraind, eerst veel conditietraining, later meer in de boot. Begin februari zworen de roeiers het roken en drinken af en gingen zij dagelijks om elf uur naar bed. In een tweetal artikelen bespre ken wij de mogelijkheden van de zes seniorvieren, die zondag de grote strijd met elkaar zullen aanbinden. IAGA uit Delft zal dit jaar starten op boei 6, van het tribuneterrein af gezien, aan de overkant van het kanaal. De vier, die geheel uit derde jaarsroeiers bestaat, wordt voor geslagen door P. Maier (80 kg), die vorig jaar in een overnaadse vier de Varsity won en ook in zijn eerste jaar op dit nummer succes sen boekte Deze „civiele" student maakt een stevige indruk, doch maakt zijn haal soms iets onzuiver af, aetgeen de balans lijkt te ver storen. De chemiestudent J. Ockeloen heeft eveneens een vrij lange over naadse opleiding achter de rug een lichaamsdeel, dat bij deze zwa re roeier 188 kg) sterk ontwikkeld is. Beide slagen zijn nogal zwaar en vernullen dit in hun roeien ook niet. Fen stuk lichter zijn de boegen, M. C. A. Bijleveld (74 kg) op de tweeplaats, die sterk door zijn bank trapt. Een op zichzelf weinig ern stige fout als de haal maar produc tief is, hetgeen bij deze werktuig- bouwmindige student nie4 altijd het geval is. Van dezelfde studierich ting is M. v. d. Veen (72 kg) op boeg. die in vorige jaren in Laga's licote acht en vier heeft gezeten en aan een juiste techniek een waarde volle en zuivere haal paart. Stuurman J. Scheffer heeft de touwtjes ir. handen van de P. Th. Eckanhausen; een Pirschboot, die in 1957 de Nederlandse studenten wereld naar Delft bracht. HETEROGEEN ALS geheel maakt de ploeg een nog al heterogene indruk mogelijk te verklaren uit de geheel verschil lende en voor enkele roeiers veel te lange vooropleiding in overnaadse boten. De haal is echter hard. In dien nog iets meer ritme wordt be reikt, kunnen wij Laga bij een baan- tempo van 34 kwalificeren als een niet ongevaarlijke tegenstander. De Delftenarei namen 23 maal het Varsitygoud mee naar huis; zij hebben nog steeds de meeste Varsity-overwinningen op hun naam. Gaan in Delft dagelijks onge veer 75 technici de boot in, veel rustiger en intiemer was het in Wageningen waar een veertigtal Lagrarische studenten eind janua ri de trainingsvoorwaarden aan vaardden. De Wageningse stu denten-roeivereniging Argo had op de vorige Varsity de beker, verbonden aan de overwinning, reeds aan de lippen gezet, toen Njord de trofee op de laatste meter ruw wegsloeg. Argo ont ging de eerste volledige Varsity- zege. De Wageningers moesten de gouden medailles met de Lei- denaren delen. Ge kunt langs het 700 meter lan ge r.anaal, dat de haven van Wa geningen met de Rijn verbindt, merken dat deze dead-heat de mannen van Argo nog steeds dwars zit. Argo pakt de zaken dan ook serieus aan onder leiding van dokter Wit; een van de weinige coaches, die het gewichtheffen niet overdreven belangrijk vindt. De ploeg telt zeer oude en erva ren roeiers, van wie slag H. M. van Binsbergen (82 kg) al zes jaar de riemen hanteert en die in 1958 deel uitmaakte van Argos' oude vier. De ieidersfunctie is bij deze tro- piscn-landbouwkundige student in goede handen. Dit is ook. het geval met de essentiële steun van de slag; de op het derde bankje zit tende A. G. Wientjes (85 kg), in 1959 en I960 in de oude vier en be kend uit verschillende gladde twee- comninaties, vorig jaar nog met Van Dis in recordtijd nationaal kamoioen en daarna verrassender wijs uitgezonden naar de Olympi sche Spelen te Rome. UITSTEKENDE ROEIER WIENTJES IS EEN uitstekende rjeier, die zeer veel kan bij dragen tot een snelle Argoploeg. P. P. Olieman is de jongste uit de boot, maar heeft ervaring als slag in B-twee en Head of the Ri- ver-acht De boeg G. E. Opheusden Seveer (77 Kg) in 1947 in de oude vier roeit een voor het oog eenzame en mysterieuze partij. Dit wordt echter veroorzaakt door de Ita liaanse opstelling (slag en boeg op bakboord en twee en drie op stuur boord), die twee weken geleden werd aangenomen. Alle roeiers werden op een ander boord ge plaatst en kregen zo de concentra- tieverhogende opdracht aan deze noviteit te wennen. Toen wij de vier bekeken, was de wijziging vier dagen van kracht en Kep het geheel nog wat stroef. Maar gezien de ervaring van roei ers en coach twijfelen wij er niet aan of deze vier komt zondag in goede vorm naar Utrecht. N. van der Zijpp hanteert het vin roer van de geleende en nog onge doopte boot. Hij kent alle naar de Rijn voerende kanalen. Argo roeit de Rijn tegemoet" zingen de Wageningse studenten. VERDER DE REIS gaat verder. Op een e.landje bij het Van Starken- borgbkanaal staat een pasgeverfde knairode botenwagentrekker. Wij zijn aangekomen te Groningen bij de studenten-roeivereniging Aegir, die het nadee) heeft ver verwijderd te zitten van de meeste roeigebeurte- nisssn. De handicap van het dure vervoer der gieken naar de wed strijdballen losten de Groningers op door de exploitatie van een boten- wagen, waarvoor zij van een roei- liefhebber dit voorjaar een trekker cadeau kregen. Dicntbij de Duitse grens vindt ge TZEULEN, (A.N.P.). De ronde van Duitsland is geëindigd in een overwinning voor de 26-jarige Duitser Fischerkeller, de man die in de voorlaatste etappe op de finish in een hevige valpartij te recht kwam, waardoor het leek als of voor hem deze ronde was ge ëindigd. Bepleisterd, gewond ,maar ongebroken reed Fischerkeller de wegwedstrijd uit en behield de eer ste plaats in het algemeen klasse- Overigens "heeft de laatste etappe van Trier naar Keulen over 217 km. in het teken gestaan van een wandelrit, want geen van de renners had lust om on nodig krachten te verspillen. Alleen onze landgenoot Wout Wagtmans heeft nog even geprobeerd de klassering in het klassement te veranderen. Veertig lange kilometers reed Wout alleen, maar toen het peloton ernst ging ma ken was Wagtmans snel ingelopen. Uitslag laatste etappe: 1. Van Geneugden (Belg) 5.31.35. 2. Proost (Belg), 3. Jaap Kersten, 4. Rudi Altig (Did), 5. Oldenburg (Did), 6. Jaroszewics (Did), 7. Renz (Did), 8. ex aequo Fisoher- keller (Did), Wim van Est, Van der Borgh, Rentmeester, Wagtmans, Geldermans en nóg 25 renners, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Eindklassement 1. Fischerkeller (Did) 39.24.20, 2. Junker- mann (Did) 39.26.35, 3. Rentmeester 39.27.24, 4. Impanis (Belg) 39.27.31, 5. Renz (Did) 39.28.35, 6. Rudi Altig (Did) 39.35.23. 7. Desmet (Belg) 39.35.38, 8. Schroeders (Belg) 39.36.27, 9. Proost (Belg) 39.36.51, 10. Kersten 39.37.08, 14. Wim van Est 39.42.47, 17. Wagtmans 39.51.23, 18. Van der Brgh 39.59.22, 20. Gelder mans 39.59.24, 22. Van der Steen 40.08.25. 7IJF NEDERLANDERS, volkomen leeggereden, zijn gisteren in de ne gende etappe van de Ronde van Spanje bij Maarten op bezoek geweest om de ze wielerfiguur hun pijp te geven: ze zijn afgestapt. Piet Damen, Ab van Egmond, Dick Enthoven, Ab Sluis en Huub Zilverberg maken geen deel meer uit van de Nederlandse ploeg, een ploeg, die tot een duo is terug gebracht: Mick Snijder en Leo van der Ven. De negende etappe, van Albacete naar Madrid over 198 kilometer, werd gewonnen door de Porugees Barbosa in 5-.23.40. Hij versloeg in de sprint de Belg Messelis, de Spanjaard Pinera en de Fransman Rohrbach. In het algemeen klassement behield de Belg Seynaeve de leiding. Snijder bleef op de 66e plaats met 1.01.20 ach terstand, terwijl Van der Ven van de 74e naar de 68e plaats steeg op 1.22.13 van de Belg Seynaeve. DE BREDANAAR Stolker heeft zich gisterochtend in de tijdrit voor equipes in de Ronde van Champagne vooraan geplaatst in het algemeen klassement. In de individuele klasse ring kwam Stolker öp de tweede plaats terecht achter de Ier Elliott. Voor de Nederlander werd over de 51 km. de zelfde tijd als voor de winnaar afge drukt: 56.33. Nederland was overigens niet het enige land dat in deze moordende De vier van Aegir: S. H. Wiarda (boeg); A. G. J. de Koningh; H. 't Hart; D. J. van Kuik (slag) en W. Fokkens (stuurman). de moderne Duitse roeiopvattingen. Door de toepassing van zeer nuttige mits onder kundig toezicht en met mate toegediend op spier- ontwikkeling gerichte gewichthef oefeningen kreeg een der roeiers last van een spierblessure, hetgeen de voorbereiding van Aegirs senio ren vertraagde. Als aanvoerder van de ploeg treedt op de Deventenaar D. J. van Kuik (85 kg.) die muzikaal rhyt- misch roeit doch de inzet van zijn haal iets geïnspireerder zou kunnen aangeven. Achter de slag zit de zwaarste roeier van de komende Varsity, H. 't Hart uit het Westfriese dorpje Burgerbrug, gevolgd door de Til- 'ourger A. G. J. de Koningh (85 kg), die voortdurend iets te vroeg het water grijpt en daardoor min der productief werkt, wat soms ook geldt voor de drie, die zijn tien kilo meer iets meer moet trachten waar te maken. Geboortig uit Sneek is de knap roeiende boeg S. H. Wiarda (78 kg.). Stuurman W. EoKkens is uit de Martinistad zel ve afkomstig. EEf i ZWARE COMBINATIE EN ZWARE combinatie: vorig jaar een succesrijke A-vier, I en thans op één plaats gewijzigd, vormen de Groningers een aardige bemanning voor een gladde boot. I Enige aandacht voor een goed uit- roeien van de haal en Aegir zal nog aan de snelheid winnen. Wij zagen de op boei 4, 5 en 6 I vertrekkende teams, waarvan we Argo met de beste papieren uitge- - rust achten. De volgende keer rich- I ten wij de schijnwerper op Nereus, I Njord en Triton. TJE vier van Argo wil revanche. De slag is H. M. van Binsber gen, die gesteund wordt door A. G. Wientjes, P. F. Olieman en E. G. Opheusden Seveer (boeg). Stuurman is N. v. d. Zijpp. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Het wereldberoem de Amerikaanse basketbalgezelschap The Harlem Globetrotters komt dit jaar weer naar Nederland. In de tweede helft van juii zullen de beste basketbalspelers ter wereld optreden in Alkmaar, Amster- dam. Eindhoven en Rotterdam. Als tegenstanders fungeren The Ame rican League Stars; een zeer sterk team, samengesteld uit de beste spelers van de nieuwe professional American basket balleague. Abe Saperstein. de baas van de troep, heeft basketbal nieuw leven willen in blazen. HÖ heeft een aantal regels ge wijzigd voor znn league, die voor het eerst tijdens de toer van de Globetrotters beproefd zullen worden. Onder meer zal volgens deze regels een afstandsschot niet meer met twee maar met drie punten beloond worden. Zondag 14 mëiTzal de Motorclub Assen en Omstreken een internatio nale motorcross houden op het circuit van Norg De wedstrijd van de senioren op 250 cc telc mee voor het kampioen schap van Nederland. ROTTERDAM (ANP). De Zwitser se motorrenner Luigi Taveri, die het afgelopen jaar voor MV Agusta reed, zal op 14 mei te Hockenheim en 21 mei te Clermont Ferrand (respectievelijk in de Grote Prijzen van Duitsland en Frankrijk) uitkomen voor de Japanse fabriek Honda. Hij start in de 125 cc- klasse. Op 12, 14 en 16 juni rijdt Ta veri voor Honda in de TT-races op het Britse eiland Man. Na deze laatste wedstrijden zal wor den beslist of Taveri voor goed deel zal uitmaken van het officiële Honda- team. Honda heeft voor het nieuwe seizoen een trainingskamp ingericht te Rotter dam. Maandag en dinsdag wordt voor het eerst getraind op het circuit te Zandvoort. De renners, die voor de Ja panse fabriek uitkomen, zijn de Japan ners Takahashi. Shimazaki, Tanaguchi en Kitano. de Australiër Phillis en Red man uit Rhodesië. DEN HAAG, (ANP). De strijd om de Nederlandse volleybaltitels zal dit jaar in twee ronden worden gespeeld. De eerste ronde wordt op donderdag 11 mei (Hemelvaartsdag) gehouden in Alkmaar, de tweede op zaterdag 20 mei in Doetinchem. Bij de heren nemen deel DES of Re- va (west). Oranje Nassau of Flamingo (noord), Kweekschool (oost) en Bar- nardinus (zuid). Bij de dames hebben zich geplaatst: Boemerang (west), Fla mingo (noord). Kweekschool (oost) en Sarto (zuid). Aan het schermtoernooi om de Cou pe Beaumont, zondag te Londen, zal een Nederlandse damesequipe deelne men bestaande uit Elly Botbijl, Ingrid Heijdenrijk, Riet Noels, Lenie Kokkes, Georgine Pool en Elly Dunant. O Vijf Nederlandse atleten zullen zon dag deelnemen aan atletiekwedstrijden te Tourcoing (Fr.). Het zijn Ellen Ort. Gerda Kraan, Jaap Smit, Wim Essajas en Hein Cujé. MOSKOU. De achttiende partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap schaken is zonder verder spelen door Tal gewonnen gegeven. Botwinnik leidt nu met 11% tegen 6% punt. De uitdager behoeft uit de zes reste rende partijen nog slechts één punt te halen om de wereldtitel terug te win nen. In het troosttoernooi van het Euro pees kampioenschap basketball heeft Nederland met 48—46 van West-Duits- land gewonnen. Bij rust was de stand 2421 in het voordeel van onze land genoten. PARIJS (A.F.P.) De Franse filosoof Maurice Merleau-Ponty is in Parijs aan een hartaanval overleden. Merleau-Ponty, die 53 jaar oud is ge worden, was hoogleraar aan het Collége de France in Parijs. jyjONTE CARLO (ANP) De Zweedse rijders Skogh en S'kogh zijn winnaars geworden van de Coupe Méditerrannee. iZj en niet de equipe Walter Stock hebben de beste prestatie geleverd in de etappe NoordwijkMonte Carlo. DEZE zege is een verrassing. Algemeen werd de equipe Walter als toekomstige winnaar beschouwd, maar het officiële klassement van de Tulpenrallye blijkt sterk af te wijken van de eerder gegeven officieuze rang schikking. Hierbij was geen rekening gehouden met de klassementsproef in Monte Carlo en met de omstandigheid dat het organisatiecomité een klasse mentsproef en twee speciale etappes had laten vervallen. C1.ISTERMORGEN zijn de coureurs, die Monto Carlo hebben bereikt aan de weg terug begonnen. Het aantal uitvallers blijkt lager te lig gen dan officieuze mededelingen hadden aangegeven. Bij het sluiten van de controle in Monto Carlo stonden 155 equipes ingeschreven. Van de 132 deelnemers, die dins dag in Noordwijk zijn gestart, zijn er nog 123 over. Van de 37 „natio- nalen", 32. TVE WEG terug is achttienhonderd Y kilometer lang. Deze afstand zullen de coureurs in byna veertig uur moe ten overbruggen. Vooral 'het eerste traject, van Monte Carlo naar Unage (630 km.), is bijzonder zwaar. In de route naar Noordwijk zijn opgenomen: Champagnole, Belfort, Luxemburg en Franchonchamps, waar een klasse mentsproef op het mooie maar toch tige circuit op het programma staat. De eerste deelnemer wordt vanavond om ongeveer zeven uur aan de finish voor hotel Huis ter Duin verwacht. Het klassement in Monte Carlo luidde: 1. Skogh en Skogh (Zweden) met Saab 96. percentage 94.13, 2. Walter Stock (Did) met Porsche Carrera, percentage 94,21, 3. Boehringer en Socher (Did) met Mer cedes 220 SE, percentage 95.67, 4. Mabbs- Griffiths (Eng) met Triumph Herald, per centage 95.93, 5. Schoettler-Saeckel (Did) met Alfa Romeo Giullti, percentage 95.99, 6. Thrana-Samsing (Noorw) met Au 1000, percentage 97.17, 7. Rey-Burggraf (Fr) met Alfa Romeo Giullti, percentage 97.57, 8. Patt Moss-Ann Wisdom (Eng) met Aus tin Healey 3000, percentage 97.91 (eerste in klassement coune des dames), 9. Bengts- son-Lindsroem (Zweden) met Porsche 90. percentage 98.53, 10. Wadham-Wadham (Eng) met Jaguar 3.8, percentage 98.54, 11. Seigle-Morris-Efford (Eng) met Morris Miniminor, percentage 98.99, 12. Gold- Hughes (Eng) met Austin Healy Sprite, percentage 99.30. 21. Monica Kierstadius- Henny Ehringe (Zweden) met Saab 96, percentage 100.88 (tweede in klassement coupe des dames), 26. Tak-Lijmer (Ned) met Mercedes 300 SL, percentage 102.15 (beste Nederlandse equipe). In de nationale rally was het klassement van de etappe NoordwijkMonte Carlo als volgt: 1. Meijer-Kluck met Fiat 500 Bian- china, percentage 88.47, 2. Martini-De Jager met Saab 96, percentage 92.97, 3. Huisman- Bessem met Volvo 544, percentage 93.00, 4. Geesink-mevrouw Van Dansik-Kelder- man met Renault Dauphine Gordini, per centage 93.91, 5. Nierop-Zeeman met Re nault Dauphine Gordini, percentage 94.44. Zwitserlan d-Nederland Van onze tennismedewerker LUZERN. Hoewel de partijen bij een tenniswedstrijd voor de Davisbeker technisch gesproken vaststaan, is de lo ting voor de volgorde van betekenis. Die loting nu is voor vandaag, de eer ste dag van Zwitserland-Nederland, te Luzern gunstig te achten, voor zondag echter minder gunstig. Zij had het volgende resultaat: van daag om half drie (een laat begin nu niet langer dan tot ongeveer zeven uur gespeeld kan worden): Grimm tegen Maris, gevolgd door Froesch tegen Van Eijsden. Zaterdag om drie uur het dub belspel: Grimm en Schori tegen Maris en Van Eijsden. Zondag om half drie: Froesch tegen Maris, daarna Grimm te gen Van Eijsden. Het gunstige van de eerste dag is, dat Maris die thans sterker te achten is dan Van Eijsden, niet direct in de eerste partij tegen de Zwitser nummer één, Froesch, speelt. De kans dat hij wint van Grimm erkennen ook de Zwitsers. Zij rekenen echter op een zege van Froesch tegen Van Eijsden, waarmee het dan 1—1 zou kunnen worden. In het dubbelspel zijn de onzen op papier ze ker niet kansloos. Mocht het 2—1 voor onze ploeg worden en in de vierde par tij (Froesch—Maris) 2—2, dan staat Van Eijsden voor een zeer zware opga ve: de beslissende partij! Hij zou vrijer gespeeld hebben indien die partij tegen Grimm de eerste van de middag zou zijn geweest. etappe renners moest prijsgeven: de Italiaanse ploeg werd van negen tot twee renners gedecimeerd. Voor bei de landen betekent dit dat zij niet meer in het ploegenklassement worden opgenomen. De Engelsman Ramsbottom werd derde en deze plaats was voor de En gelsman de basis voor het overnemen van de leidersplaats in het algemeen klassement. In het tweede gedeelte van deze tweede etappe werd Ramsbottom vierde achter de Belgische winnaar De Wolf en de Fransen Arnaud en Genes te. Stolker werd. op 5,45 vijftiende; Ma liepaard, die in de tijdrit 21e was ge worden, bezette in dezelfde tijd de zestiende plaats terwijl Groeneweg op 7.31 met een 23e plaats genoegen moest nemen. Voor Stolker betekende deze vijftien de plaats een grote teruggang in het algemeen klassement waarin hij na de tijdrit de tweede plaats bezette. Het algemeen klassement luidt nu: I. Ramsbotton (Eng.) 11.51.59; 2. Ros- tollan (Fr.) 11.53.54; 3. Ferrer (Fr.) II.54.59; 4. De Wolf (Belg.) 11.55.06; 5. Geneste (Fr.) 11.55.07; 6. Arnaud (Fr.) 11.56.07; 7. Miele (It.) 11.56.22; 8. Busto (Fr.) 11.57.07; 9. Elliott (Ierl.) 11.57.44; 10. Stolker, 11.57.44; 11. Maliepaard, 11.58.33. DE derde etappe van de etappe-wed strijd WarschauPraagBerlijn werd gisteren gewonnep door de Roemeense wielrenner Gabriel Moiceanu. Hij legde de 192 km lange rit van Allenstein naar Dantzig af in vier uur 55 min. 35 sec. Voor Nederland was het een slechte dag: onze beste man Cees Lnte raakte betrok ken by een valpartij en moest opgeven. De uitslag was: 1. Moiceanu (Roem.) 4.55.35 (m. bon. 4.54.35); 2. Gazda (Polen) z.t. (met bon. 4.55.05); 3. Me- lichow (Rusland) z.t.; 4. Fornalzcyk (Polen) 4.55.37; 5. Radulescu (Roem.) z.t.; 6. Hagen (O.-Dld.) z.t.; 7. Cosma (Roem.) z.t.; 8 Schut (O -Did.) z.t.; 9. Hasman (Tsj.-Slow.) z.t.; 10. Paul (Ned.) z.t. De Nederlanders bezetten in deze derde etappe de volgende plaatsen: 30. ex aequo Biemans, Rol en Coehorst, alle in dezelfde tijd als Fornalzcyk; 63. Stevens. Cees Lute moest wegens een blessure de strijd staken. Na de derde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Melichow (Rusland) 12.51.30 2.Eckstein (O.-Dld.) 12.52.04; 3. Goeransson (Zweden) 12.53.06; 4. Schur (O.-Dld.) 12.53.15; 5. Tschere- powitsch (Rusl.) z.t.; 6. Beker (Polen) 12.53.24: 7. Chavy (Fr.) 12.53.42; 8. Adamsson (Zwe den) z.t.; 9. Moslcwin (Rusl.) z.t.; 10. Hoehne (O.-Dld.) 12.55.57; 39. Paul (Ned.) 12.59.06; 55. Stevens (Ned.); 67. Rol (Ned.); 68. Biemans (Ned.); 72 Coehorst (Ned.). Roemenië bezette gisteren de eerste plaats in het dagploegenklassement met 14 uur 46 min. 49 sec. Tweede was Polen met dezelfde tijd. Nederland was zesde met 15.45.51. In het algemeen ploegenklassement staat Polen eerste met 38.38 33 voor Rus land (38.39.22) en Oost-Duitsland. Neder land staat hier eveneens zesde (38.50.21), Tegen Oost-Duitsland DEN HAAG (ANP). Alhoewel het negen dagen voor de voetbalwedstrijd uiteraard nog niet met zekerheid is te zeggen, ?ièt'het et i toch wel naar uit, dat Coen Moulijn ook voor de voorronde om de wereldtitel tegen Oost-Duitsland, op 14 mei te Leipzig, niet zal kumien meedoen. Hij heeft nog steeds veel last van de blessure aan het linkerdijbeen. De kans, dat Piet Kruiver kan worden opgesteld, is aanzienlijk groter. De PSV-er traint momenteel weer licht. De bondscoach Elek Schwartz zal ook indien beide spelers niet beschik baar zijn voor de centrale training in Den Bosch dezelfde spelers uitnodi gen als voor de ontmoeting tegen Hon garije. Schwartz overweegt nog een verdediger aan de groep kandidaten voor het Oranjeteam toe te voegen. De „voorlopigen" zullen nog twee maal in het sportpark De Vliert in Den Bosch bijeenkomen voor een centrale training en wel dinsdagmiddag 9 en donderdagmorgen 11 mei. Pas op die donderdag zal de bondscoach het Neder landse elftal samenstellen. Europese titel lïbre LISSABON. (ANP). De Nederlandse biljartkampioen Henk Scholte is op de weg der overwinningen teruggekeerd. Na in de tweede ronde van het Euro pees kampioenschap libre te Lissabon een nederlaag te hebben geleden, won hij in de derde ronde van de Portugees Pinto en in de vierde van de Zwiser Ra- val. Doordat Vervest een nederlaag leed tegen Pinto Vervest bleef op één carambole staan en remise maakte met Ortivelez, kreeg Scholte gelegen heid weer naar de top door te dringen. Hij neemt na vijf ronden de eerste plaats in. De uitslagen waren: Raval (Zwits.) Cesely (Oost.) Pinto (Port.) Scholte (Ned.) Vervest (België) L/rtivelez (Sp.) Spielmann (Did.) Schrauwen (België) Vervest Pinto Schrauwen Ortivelez Scholte Raval Spielmann Cesely Vesely (Oost.) Vesely Ortivelez Vesely Raval Pinto Zondag houdt de vereniging AV '40 te Delft de eerste regionale baanatle- tiekwedstrijden van het seizoen. Schrauwen Scholte 46 7 40 6.57 500 7 406 71.42 27 7 14 3.71 500 7 428 71.42 500 5 481 100.00 500 5 213 100.00 500 5 471 100.00 500 5 477 100.00 1 3 1 0.33 500 3 190 166.66 500 4 278 125.00 14 4 12 3.50 500 5 250 100.00 100 5 53 20.00 500 12 205 41.66 68 12 33 5.66 500 7 406 71.42 68 12 33 5.66 500 4 461 125.00 344 4 207 86.00 61 5 32 12.20 500 5 435 100.00 55 1 5 5.00 500 1 500 500.00 14 1 14 14.00 500 1 500 500.00 Europese Voetbalbeker WENEN (AP). De Portugese kam- pioensploeg Benfica heeft zich gister avond geplaatst voor de finale van de Europese Voetbalbeker. Het zal in de eindstrijd, op 31 mei te Bern, uitkomen tegen de kampioen van Spanje, Barce lona. D» tweede wedstrijd tussen Rapid uit Wenen en Benfica eindigde niet alleen in een gelijk spel 1—l, maar ook in een vuistgevecht tussen zes spelers. Po litie voorkwam een algemeen gevecht Doordat Benfica de eerste wedstrijd met 3—0 heeft gewonnen werd Ranid uitgeschakeld.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 9