Afbraak in Terneuzen weet precies wat baby nodig heeft! Lonen van Zeeuwse kosters zijn schrikbarend laag Meer olie en minder kolen FILMS Hein Cujé 5000 m triomfator in Oranjebaanwedstrijden VROOM DREESMANN oensdag 3 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Afdeling Zd.- en Noord-Beveland in oprichting DID Vlissingen uitgeschakeld V eilig-Verkeersquiz Expositie Sprookjes land Kwart eeuw bij firma Ring van boerenleenbanken Dodenherdenking in Haamstede Kredietbehoefte in Bruinisse niet groot Auto in de sloot Voetbal op Koninginnedag Vrachtauto's botsten Overdracht uniformen C. Bek, Heinkenszand kreeg serenade N.C.V.B. vergaderde KATTENMOEDER ZORGT VOOR KONIJNTJES Onderwijs schippers kinderen Belgische matrozen raakten slaags Aanvaring in haven- monding Hansweert Nieuw raadslid in Waarde Vijftig jaar getrouwd Pag. 5 GOES. De lonen van de kosters in j leden, maar het Iaat zich aanzien dat Zeeland zijn over het algemeen schrik- ap suapfti tuaiaojS Yez M-iajs lip barend laag. Dat is de indruk van de iiropaganda-toérnee van gisteren konden voorzitter en de secretaris van de pro- tien nieuwe leden ingeschreven worden, testar.ts- christelijke vereniging van kos ters in Nederland, de heren J. H. Tilma en J. Jellema, die gisteren op toernee waren in Zeeland. Tot nu toe vond het werk van de PCVK in onze rovinpcie heel weinig ingang. Beide heren zijn thans in. ons gewest om het werk en de doelstelling van het bond meer bekend heid te geven. Hun toernee is niet zon der sukses. Tijdens een gisteravond ge houden bijeenkomst in de Opril werden de plannen uitgewerkt tot oprichting van een afdeling voor Zuid- en Noord-Beve land, waardoor het dus mogelijk wordt ook de materiële belan-gen van de Beve- landse kosters beter tot zijn recht te laten komen. Het aantal aanwezige kosters was niet voldoende om een bestuur te kiezen. De heer H. Boogaard te Goes bleek bereid om d'e oprichting van een afdeling ter hand te nemen. In dit bestuur zullen ♦leden van de verschillende kerkgenoot schappen zitting moeten hebben. Verder ligt het in de bedoeling om in een later stadium te komen tot de benoeming van een districtscommissaris. De heren Tilma en Jellema hebben in de vergadering duidelijk uiteengezet waarom een kostersorganisatie noodza kelijk is. Er heerst een grote chaos in de lonen van de kosters, hetgeen de kerkbesturen overigens niet is kwalijk te nemen. Zij hadden geen richtlijnen, maar d'arik zij het 'werk van de bond zijn de richtlijnen er nu wel. Er is bij de kosters geen streven aanwezig naar een nieuwe CAO, maar wel naar de waardering en erkenning van him werk. Willen wij uit deze chaos komen, dan moeten wij gezamenlijk onze stem laten horen", vertelde de heer Tilma, ,,er zijn nog lonen, die 70 pet. achter liggen op het huidige gemiddelde'' De grote achterstand die er thans nog heerst onder lonen en sociale voorzie ningen van de koster vindt weliswaar zijn grootste oorzaak in het feit dat hij tzich niet op tijd heeft georganiseerd. Met vele voorbeelden werd aangetoond dat de PCVK al veel baanbrekend werk ten gunste van de kosters heeft verricht. In de richtlijnen wordt rekening ge houden met een werkweek van zestig "uur. De minimumsalarissen liggen per maand van 372 tot 420 gulden. Dit geldt met name voor de beroepskosters. Bij kosters met een nevenfunctie wordt meestal uitgegaan van een uurloon' 1.46 tot 1 Bij deze bedragen komt dan het v "onen, vuur en licht. De T ot. chr. vereniging; van kosters telde sinds kort in Zeeland slechts twee Clubkampioenschap dammen VLISSINGEN. Om het Gewestelijk damkampioenschap van Nederland werd te Vlissingen in de bovenzaal van de heer Van Sabben de tweede ontmoe ting gespeeld tussen D.I.D. te Vlissin gen en het tiental van de damclub ..Treebeek" uit Limburg. Wederom werd het voor de Vlissingse dammers een nederlaag, zij het dan ook dat zij met een beetje pech te kampen had den. De uitslag werd 128 in het voor deel van de Limburgse gasten. Door deze uitslag zijn de Vlissingse dammers uitgeschakeld en zal de strijd zich ontwikkelen tussen de tientallen van Excelsior uit Den Bosch en Tree beek te Treebeek. De gedetailleerde uit slag luidt als volgt: DID Vlissingen ,,Treebeek" 1. Joh. LereF. Okrogel- nik 11, 2. W. HeydraW. Krogelnik 02, 3. E. A. SchuitemaT. Spolstra 2—0, 4 C., van Rijswijk—E. Elbersen 2 —0, 5. J. N. de VroomH. Helmen 0—2, 6- P. MaasJ. Jaspers 11, 7. Joh. de Smet—H. Okrogelnik 1—1, 8. H. de Vlieger—B. Kole 1—1, 9. P. Goed- bloed—R. Holtjer 0—2. 10. L. Goedbloed A. Poelstra 02. Opmerkelijk is in deze ontmoeting dat wederom de eerste vijf borden een re mise opleverden, maar dat de laatste vijf moesten capituleren. TERNEUZEN. Voor de eerste keer organiseerde de Vereniging voor Veilig Verkeer een verkeersquiz voor leerlin gen voor de scholen voor voortgezet on derwijs. Hiervoor waren scholieren van het Lyceum, U.T.S. en L.T.S. in ,,La Belle Vue" gekomen; van elke schooi waren er twee teams van vijf deelne mers. De wedstrijdleider de heer P. Ocké stelde aan elk team vijftien vragen, voor de antwoorden waarvan de uit drie personen bestaande jury punten #ar£-cIn „de eerste ronde behaalde de L.T.S.120 punten, het Lyceum 114 en de U.T.S. 117 punten. In de tweede ron de kreeg de L.T.S. 102 punten, het Ly ceum 114 en de U.T.S. 110 punten. Het team van de L.T.S. dat de 120 punten behaalde bestaat uit W. Blankers Ter- neuzen, J. de Bok. Hoek. L. de Groote Axel A. Lijst. Sluiskil, en K. Quaak, te Hontenisse. Deze zullen de provincie Zeeland op de landelijke quiz te Hilver sum op 6 mei a.s. vertegenwoordigen. TERNEUZEN. In de openbare Kleuterschool te Terneuzen is een kiei- ne tentoonstelling gehouden, onder de benaming ..Sprookjesland". Door de kinderen uit de hoogste klas was, on der leiding van de leidsters mej. v. d. Linde en mej. Kaan, de klas in de af gelopen week in een sprookjes-o; her schapen met bomen met kabouters en elfjes, kastelen en paddestoelen. Voor de leidsters was dit een werkweek voor het a.s. examen voor k'euter.eid- ster. Hun praktijk hebben zij onder lei ding van het hoofd der school mej. De Ruiter opgedaan. De ouders toon den voor deze tentoonstelling veel be langstelling. TERNEUZEN. In hotel „Rotter dam" werden de heer en mevrouw van Doren ontvangen v.n 'ehuidigd in ver band met het 25-jarig ambtsjubileum van de heer van Doren bij de Fa As- selbergs en Nachenius N.V. Hierbij was het personeel van het bedrijf te Breda en te Terneuzen vertegenwoordigd. De directeur, de heer ir. A. M. Assel- bergs, hield een toespraak en over handigde de heer van Doren de gebrui- ke.ijke enveloppe met inhoud. Mevr. van Doren ontving van mej. Corry Ver- berkmoes bloemen. De Nederlandse vereniging voor Handel en Nijverheid schonk de jubilaris een diploma. Na mens het gezamenlijke personeel sprak de heer J. van Swaal. procuratiehou der en chef van de afdeling Centrale Verwarming. Verder voerden nog het woord de heren Grauwmans. montage chef en H. Geijsels als oudste med'e- werkers. Deze laatste bood de heer en mevr. Van Doren een fraai geschenk aan. Vandaag wordt Walcheren bezocht en vanavond wordt in Middelburg een soort gelijke bijeenkomst gehouden. ENERGIEBEHOEFTE MIDDELBURG. In de eerstkomen de jaren zullen wij om te kunnen vol doen aan de energiebehoefte voor een belangrijk deel zijn aangewezen op aardolie en aardgas. Daar zullen wij veel aandacht aan moeten besteden, doch daarnaast dienen wij de kolenpro- duktie op peil te houden. In twintig jaar moeten wij dan voorts streven naar het verwezenlijken van een reactor (kernenergie), die aan hoge eisen vol doet. Slagen wij in het bouwen van een dergelijke reactor en wij ko men in Nederland op dit gebied beslist niet achteraan dan zijn wij voor de eerste tweeduizend jaar wat onze ener giebehoefte betreft, onder de pannen. Dit zei prof. dr. ir. H. Gelissen in een buitengewoon belangwekkende causerie, die hij dinsdag in hotel „De Burg" hield tijdens een lunchbijeenkomst van het departement Zeeland van de Nederland- sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Prof. Gelissen merkte o.a. op dat de energie ongeveer 2 a 3 pro cent uitmaakt van de kostprijs, ten minste in het algemeen genomen. Ten opzichte van de kostprijs speelt de ener gie een ondergeschikte rol, doch i.v.m. de produktie is de energie wel van zeer grote betekenis. In de jaren 1920 tot 1955 is in de wereld evenveel steenkool ge bruikt als in de tijd die daaraan voor afging en in de twintigste eeuw is 97 procent van alle olie gebruikt, die voor dien in de wereld is geproduceerd. De energiebehoefte wordt steeds meer door olie en steeds minder door kolen ge dekt. Het gevolg is o.a. dat ons land op dit gebied afhankelijker wordt van andere landen. Het is van groot belang de eigen energieproduktie op te voeren, de kolenmijnen efficiënt te exploiteren en een zo rendabel mogelijk gebruik te maken van de beschikbare energie. Ver wacht wordt dat in 1975 Nederland 33 procent van de energiebehoefte kan dekken zonder invoer. Het gemiddelde in de landen van K.S.G. is zestig procent. de ZIERIKZEE. In de in Het Huis van Nassau gehouden Ringvergadering van Boerenleenbanken op Schouwen en Duiveland werd in de plaats van de heer C. Padmos uit Eikerzee, die zich niet meer herkiesbaar stelde wegens hoge leeftijd, als bestuurslid gekozen de heer J. van der Slikke uit Eikerzee. De voorzitter de heer P. L. Krepel dankte de heer Padmos voor alles wat hij in een lange reeks van jaren voor de Boerenleenbanken op ons eiland heeft gedaan. De onlangs tot onderdirecteur van de Centrale Bank benoemde heer H. te Kolste gaf een toelichting op de balans en de verlies- en winstrekening van de Centrale Bank, besprak de positie van de geld- en kapitaalmarkt en beant woordde diverse vragen. HAAMSTEDE. Ter herdenking van hen die vielen in de oorlogsdagen wordt op 4 mei weer de „stille tocht" naar de begraafplaats gehouden. Door leden van de afd. Burgh-Haamstede van de Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis zal weer een krans gelegd worden bij het monument, dat opgericht is op het graf van de heer L. Bakker, die op de eerste oorlogs dag, vroeg in de morgen voor zijn va derland viel. Iedereen die deze tocht mee wil maken, gelieve zich te 19.30 uur bij het Gemeentehuis te Haamste de te vervoegen. Vanaf des avonds 18 uur tot zonson dergang zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok worden ge hangen. Particulieren worden eveneens verzocht van hun woning de vlag half stok te hangen. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20 uur worden de klokken van alle kerken geluid. De eerste 2 mi nuten na 20 uur zal op de herdenkings plaatsen volkomen stilte in acht wor den genomen. bruinisse. De Coöperatieve Boe renleenbank hield de 42e jaarvergadering onder leiding van de heer P. L. Krepel. In zijn openingswoord herinnerde de heer Krepel aan de slechte bedrijfsuit- komsten van het jaar 1960, vooral ook financieel door de lage prijzen der pro ducten. Een en ander geeft ook zijn weerslag in de Boerenleenbank en hoewel in te genstelling met andere plaatsen, de kre dietbehoefte nog niet groot is, is er toch een vermindering van de spaarin- lagen te constateren. Er heerst op Schouwen wat het Spaarbankwezen be treft een felle concurrentie. Het bestuur van de Centrale Bank te Utrecht huldigt het standpunt, dat waar de spaarrente vergoeding omhoog gaat, ook de debet rente moet worden verhoogd. Het saldo van de spaargelden was eind december 1.395.162,26; een ver hoging ten opzichte van het vorige jaar van ruim 200.000. Besloten wordt de winst ad 3.322,93 bij de Reserve te voegen die daardoor stijgt tot ruim 35.000. De heer L. bij de Vaate werd als bestuurslid, de heer A. C Verspoor als lid van de Raad van Toezicht herkozen. De voorzitter hield een referaat over de concentratie van boerenleenbanken. BRUINISSE. Toen de heer A. van der Panne uit Noordwelle met zijn auto een familielid van de veerpont te Zijpe wilde afhalen, nam hij de nieuwe bocht in het pas aangelegde gedeelte van Rijksweg 18, nabij de Oude Dijk, dat gemaakt is in verband met de komende aansluiting op de Grevelingendam, met een iets te grote snelheid. Hij kwam via de wegberm in de langs lopende sloot terecht. De heer Van der P. bekwam een hoofdwonde, dokter van Leeuwen ver leende eerste hulp. De auto die nogal beschadigd was, werd door een kraan wagen weer op het droge gebracht. KLOETINGE. De v.v. „Kloetinge" organiseerde op Koninginnedag op liet gemeentelijk sportterrein enkele wed strijden die flinke belangstelling trok ken. Het bestuurs-elftal van Kloetinge" behaalde in een geanimeerde wedstrijd een verdiende 43 zege op een team bestaande uit A-junioren. De ruststand was 22. Tevens werd er een 6-kamp voor C-junioren gehouden waaraan 24 jongens deelnamen. De uitslag hiervan was: L. R. de Groot; 2. W. Sijp; 3. J. de Vrieze, 4 P. Minaard; 5. P. Nousse; 6 Chr. Huijgens; 7 D. Sinke; 8 J. Maas; 9. T. de Bart; 10 J. K. Verlare. „De onoverwinnelijken" Luxor in Vlissingen brengt een rol prent spelend in de zestiende eeuw, die de nodige actie en spanning biedt. Een meisje wordt wegens moord naar Ame- rike verbannen, verdwijnt daar en komt uiteindelijk terecht bij een Indianen stam. De film wordt gekenmerkt door goed spel der hoofdrolspelers en voor treffelijk camerawerk. „Avontuur in New York Zoals de titel aangeeft speelt deze film in New York, waar een danseres en een saxofonist proberen aan de kost te ko men. Ze moeten evenwel hun tol betalen aan de harde maatschappij en gaan bij na ten gronde. Onschuld en rechtscha penheid schijnen daarbij niet te passen en voor deze artiesten elkaar vinden moeten ze het leven wel erg wreed vin den. De aard van de film brengt mee dat de boosaardigheid sterk is aangezet, maar waarom het meisje speciaal bij nachtclubs moet werken is niet helemaal duidelijk. Deze vlot geregisseerde film van pure Amerikaanse makelijk draait in Alahambra, Vlissingen. SLUISKIL Dinsdagmiddag om half drie had bij de ingang van de Cokes- fabriek te Sluiskil een aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's, respectievelijk bestuurd door W. Th. uit Terneuzen en J. S. uit Made (N.B.). S. wilde met zijn wagen vanaf de brug links het terrein van de cokesfabriek oprijden, maar moest voorrang verlenen aan het rechtdoor- gaande verkeer. T. reed zo dicht achter de auto van S. aan, dat hij toen deze moest stoppen dit zelf niet op tijd kon doen bij. Bij de aanrijding werd de wa gen van T. aanzienlijk beschadigd, die van S. licht. Men is begonnen met de afbraak van de opstallen van de boerderij erven de Jonge in de Vlooswijkpolder aan de Hoekse brug bij Terneuzen. Deze afbraak vormt een onderdeel van de grootscheepse opruiming van een aantal woningen die verdwijnen moeten in verband met de verbreding van het kanaal van Terneuzen naar Gent. NISSE Het comité van het uniform fonds van de muziekvereniging „Ons Ge noegen" te Nisse is nu zover dat de nieuwe kleding voor de muzikanten klaar is. Op de avond van de zesde mei worden de uniformen in het dorpshuis van Nisse overgedragen aan de leden van de vereniging, waarna een concert zal worden gegeven. HEINKENSZAND De heer C. Bek te Heinkenszand is maandag gehuldigd door de muziekvereniging „Euterpe" we gens de hem uitgereikte onderscheiding van de eremedalje in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De mu ziekvereniging bracht eerst een serenade waarna de voorzitter de heer H. Evers- dijk de heer Bek toesprak en hem namens de hele dorpsgemeenschap feliciteerde. BERGEN OP ZOOM. Op het sport park Rozenoord werden onder zeer grote belangstelling internationale Oranje baanwedstrijden gehouden >on- der auspiciën van de KNAU door de athletiekvereniging MOC en ia samen werking met de Oranje Vereniging. Eef Kamerbeek van P.S.V. werd tij dens de wedstrijd in verband met zijn benoeming tot sportman van >het jaar gehuldigd. Hij ontving van de voorzit ter van MOC een attentie terwijl! de kleine zevenjarige Marleentje Brulot hem een boeket bloemen aanbood. Kees Koch won met de prachtige dis cusworp (53.78 m) de door H. M. de Koningin beschikbaar gestelde medail le, die Fanny Blankers-Koen hem uit reikte. Eef Kamerbeek vestigde in dit nummer een nieuw Zuid Ned. record mete en worp van 46.10 m (oud record nummer een nieuw Zuid Ned. record met een worp van 46.10 m (oud record 45.86 m). Er deden 44 deelnemende verenigingen aan mee onder wie een zestal uit België. Het 5000 meter num mer was een fraaie overwinning voor Hein Cujé van Dynamo, Middelburg. Na 2 km nam hij de leiding en liet al le anderen achter zich. Er deden leden van de Zeeuwse clubs A-V.56 uit Goes, Delta Sport uit Zierikzee, Dynamo uit Middelburg, RKHAV uit Hulst en Ma rathon uit Vlissingen aan mee. De Zeeuwse deelnemers lieten zich niet onbetuigd. Het nummer 5000 m was natuurlijk voor Cujé. Hij won onbe dreigd in de tijd van 14 min. 24,9 sec: zijn clubgenoot H. Bostelaar eindigde als 7e in 15 min. 46 sec. De verdere Zeeuwse resultaten waren: 100 m heren G. A. de Rijke Marathon 4e en P. Versluijs Dynamo 5e beide in de tijd van 12 sec. 600 m jongens: R. Munniho! van A.V. 56, 7e in 1 min. 33.6 sec. 800 m jongens: W. Back, Dynamo, 8e, A. Joosse idem in 2 min. 17.3 sec. en 2 min. 23 sec. 3000 m jon gens: A. F. Bergent, RKHAV 3e 9 min. 44 sec. 3000 m heren: 2e Lanain, Dynamo, 2 min. 39.8 sec, 3e Biesebroek, RKHAV, 9 min. 49.8 sec. Kogelstoten heren B: 2e P. Ver sluijs, Dynamo 12.03 m 3000 m heren D: 14e J. Matthijs, Dynamo, 16e W. Hirdes AV 56. 800 m heren B: 6e H. Mondeel, Dynamo, 2 min. 10.1 sec, 8e F. Brouwer, idem. Ver springen heren B: 10e A. de Rijk, Marathon WEMELDINGE. Tijdens de maan delijkse vergadering van de N.C.V.B. gehouden onder leiding van mevr. De Ruyter-van den Bos, heeft mevr. De Jonig-Bikker uit Middelburg gesproken over het onderwerp: „Eenzaamheid het lot van de moderne mens". In de vol gende vergadering, op 25 mei, zal ds E. Jansen uit Goes spreken over het 'Onderwerp: „Christendom en cultuur". WESTKAPELLE. Bij de familie R. Huibregtse stierf een konijnenmoeder, een nest van vijf jonge konijntjes van slechts enkele weken oud achterlatend. Bet toeval wilde dat bij de bu ren, de familie Gabrielse, de kat enkele jongen had gekre gen, die echter geen van allen in leven konden blijven. Een experiment werd geprobeerd, dat ook lukte: de kleine ko nijntjes werden bij de kat ge bracht, die hen liefdevol ver-, zorgt. WWVWS/WVWWVSA(VWW> WEMELDINGE. Onder leiding van •de heer J. Florusise hield de vereniging •voor chr. onderwijs aan schipperskin deren een drukbezochte vergadering. •Na afhandeling der huishoudelijke za ken zongen de leerlingen o.l.v. mej. iJ. J. de Laater, d'irectrice van het In ternaat enkele liederen. Het hoofd der ischool, de heer Jac. v. d. Berge bracht •verslag uit, en de onderwijzeres, mej. J. J. v. d. Berghe sprak over het on derwijshui Suriname aan de hand van -haar eigen ervaringen. Zij vertoonde took dia's en liet enkele kunstvoorwer pen zien. Tenslotte werden dia's ver- •toond over Indonesië en Japan. 5.53 m. Hoogspringen heren B: 3e J. Dhaems RKHAV 1.66 m. De dames lieten zich ook niet onbetuigd. Bij het nummer verspringen legde mej. M. Picavet van RKHAV beslag op de eerste plaats met 5.08 m haar clubge note M. Burger werd 6e met 4.26 m. 100 m dames D. 2e M. Riemens, Marathon, 14.5 sec. (in haar eerste serie had ze zelfs 14.1 gelopen). Bij de meisjes werd mej. Picavet RKHAV 2e in 13.6. Verspringen meisjes B: 3. N. Picavet, RKHAV, 4.36 m, 7. I. Bosman, idem, 4,23 m. Kogelstoten dames A. M. Rie mens, Marathon, 3e 12.03 m. E. Schot, Del- tasport, 5e 11.25 m. Deze laatste klasseerde zich in het nummer discuswerpen als vijfde met 27.08 m. HANSWEERT. Twee Belgische matrozen, de 22-jarige R. G. van het motortankschip „Thermo 3" en de 25- jarige V.-N. van het motortankschip „Ci'rerna 23" zijn maandagavond met elkaar slaags geraakt. De oudste van de twee verkeerde onder invloed. Hij stookte onrust en dat nam de jongste niet. De 22-jarige matroos tuigde zijn dronken collega op een flinke manier af. Zijn kapitein vond hem gistermor gen in zijn kaju'it met een kaakfrac- tuur. Onmiddellijk werd dokter Arends er bij gehaald, die overbrenging naar het 'ziekenhuis in Antwerpen noodzake lijk oordeelde. De rijkspolitie te water heeft de jongste een gevoelige rekening •gepresenteerd. HANSWEERT. Het motortankschip „Mercuris" en het schip „Cormallne" Zijn gistermorgen met elkaar in aan varing gekomen, terwijl het ene schip naar binnen- en het andere naar bui ten voer. Dat gebeurde in de haven monding. De materiële schade was van lichte aard en na onderzoek konden bei de schepen de reis voortzetten. WAARDE. Wegens het vertrek van wethouder Mol uit de gemeente is tot opvolger in de gemeenteraad be noemd de heer Chr. Koeman. De heer Koeman heeft echter voor deze benoe ming bedankt. Thans is benoemd de heer M. Waterman Azn. Het college van B. en W. heeft 'intussen tot eerste wethouder en waarnemend burgemees ter benoemd de heer J. P. Goud. GOES, 2 mei. Aardbeien: Per stuk: 3 I 5.506; Per doos: Extra 91107, I 74—38; II 65—82. Groenten: Per stuk: Bloemkool AI 58—73, All 26—68, BI 48—56, Bil 17—30, CII 18—21, afw. 5—57, Kropsla II 8—14, C 5—6, per bos: Radijs IX 811, Wortelen 76, per kg: Rabar ber 12—16, II 10. Andijvie 53, Spinazie I 23—37, II 19—26, Prei II 14. COLIJNSPLAAT, 2 mei Exportgar nalen 305 kg 2.61—2.93, schar 413 kg, bot 144 kg, wijting 26 kg, tong 594 kg, schol 10 kg, griet 1 kg, ongesorteerde vis 11 kg, paling 13 kg, wulk 14 kg. WEMELDINGE. Het echtpaar J, Mieras-Fessen, wonende in de Oranje- boomstraat. zal donderdag a.s. het 50- jarig huwelijksfeest vieren. Het ligt in de bedoeling, dat het bejaarde ech§>aar zal recipiëren in het zondagschoolge bouw van de vrij evang. gemeente van vier uur tot half zes. als zij uit gaan dan willen zij prinsheerlijk zitten en fijn vóóruit kunnen kijken. Daarom adviseert V D moeder dit wandelwagen tje, dat zo licht loopt dat zij het met één pink duwt! Half hoog rugje geeft baby goede steun, handjes trommelen op wit metalen speelblad. Witte rubberbanden, discusvormig wiel (150x20) op glijlagers. Chroom doppen, wit spatbord. 'Bekleed met sterke suwide in blauw, groen, bleu, geel, rood. Eigen V D-model, daarom zo goedkoop 19" Makkelijk voor pa en ma - zo'n „draag-mij-maar" reiswiegje, waarin baby heerlijk slaapt. Opvouwbaar model van sterke suwide, goede handgrepen. Gunstig „maatje" - 75 cm. lang, 37 cm. breed. Zijkanten zijn (veilig) zacht gewatteerd. Met binnenzak en celluloid raampje. 9750 In wit, geel en bleu als zij op visite gaan dan moeten zij de mooiste baby zijn! Kan ook, want V D heeft de leukste babykleding. Zoals voor meisjes: koket jurkje met bijpassend broekje, in vrolijke dessins en kleuren. Leuk piqué kraagje, ingezette mouw tjes en van voren geplooid. De stof is makkelijk wasbaar katoen. Voor 2 jaar 4.75 1-1^ jaar 4.50 jjj Voor 9 mnd. Leuk gekleed in dit echte wagenjasje-met-muts, zomers luchtig! Mooie katoenen fantasiestof in wit/wit, wit/geel, wit/rose. Raglan mouwtje en rugplooitje, lijaar 15.95 9 mnd. Leuk hespakje, van mooie kwaliteit fellete katoen. Piqué kraagje, ceintuur in de rug en kort ingezet mouw tje. Pittige dessins. Voor 1 jaar en 2 jaar 450 als zif slapen of spelen een heerlijk-zacht bedje in deze rotanwieg, bekleed met 'n speels- bont ruitje, in bleu of geel. Wiegje is ruim (70 x 30), heeft piek en sluier, staat stevig op zwartgelakte stalen pootjes 47" Katoenen truitje, van glans garen met modern, vrij vierkant halsje, waar babies hoofdje mak kelijk door„piept". In wit-ciel, wit-aqua, wit-geel. *%50 2 jaar 2.75 1 jaar Plezierig bretel broekje, voor jongens; sterk en goed wasbaar. In leuk jacquard motief en wit, geel, aqua, ciel. Het is van katoenen glansgarens ^75 gemaakt Katoenen piqué speelbroekje, met afknoopbaar boven stuk. Twee zakjes. Het zit lekker ruim, is er in vele leuke fantasiedessins. Eén maat J90 Uw Warenhuis MIDDELBURG VLISSINGEN

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5