KRIS 3Cra* en U Kiik niet op een BINNENKORT PLANNEN OVER JACHTHAVEN Damessportmode 1830 passeerde vanaf revue INKOMEN MIDDENSTAND AANGETAST DOOR LOON- EN PRIJSBELEID Tewaterlating in miniatuur Misselijke houding van constructie-schilder door Zeeland Gemeente twee ton toegezegd ruim Woensdag 3 mei 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Burgemeester Kortgene beloofde raad American Foreign Power krijgt schadevergoeding Op schatkistbiljetten 90 min. toegewezen Voorzitter van Middenstandsbond Woningen TE MADURODAM: In Concertgebouw te Vlissingen Kantongerech t T erneuzen Landarbeider liep aan verkeerde kant Arbeider vrij gesproken van schaking Hulp door prijsstabilisatie voor grondstoffen DR. G. M. VELDKAMP NAAR AMERIKA Hengelaarsvereniging deed onderzoekingen Ambtenarencentrum wil ook bij Rotterdams georganiseerd overleg SCHOENENBEURS GEOPEND Waarom kiest U De Gruyter's margarine? voordelig Supermargarine 250 gr. pak 45 ct. Fijnste margarine 250 gr. pak 38 ct. Extra margarine 250 gr. pak 36 ct. Tafelmargarine 250 gr. pak 44 ct. Zuiver gesmolten vet 250 gr. pak 4S ct. "fc-tien,provrt op verse margal?"e véél lekkerder bij De Gruyter. heb 7 pakjes en verdien kwartje dc ting. deheer M. K. Verburg (vvd) hadden vernomen dat gementewoningen aan de huurders zouden kunnen worden ver kocht. De voorzitter bevestigde dit, maar zei dat aUeen de huurder de ge meentewoning zou kunnen kopen. Er bestaat onder de huurders wel be langstelling voor dit soort huizen. De beide liberale raadsleden infor meerden nog naar de jachthaven te Kortgene. Hoe liggen de zakelijke ver houdingen tussen de gemeente en de Belgische jachtclub? Zij hadden verno men dat Wolphaartsdijk bezig is deze jachtclub te bewerken naar Wolphaarts- dijk te komen. Burgemeester Schuit gaf toe dat hier sprake van is, maar dat hier verder nog niets van bekend is. Een belangrijke Kortgeense troef is in elk geval dat Kortgene alle vereiste vergunningen bezit en bovendien een TT„^r,+ -~\Tr*w*«v.v«i~iosubsidie is toegezegd van ruim twee veertien dagen. Namens de raad U0n. Een dergelijke subsidie heeft nog KORTGENE. De gemeente- raad van Kortgene kwam dins dagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit in openbare vergadering bijeen. Besloten werd ook in Kortgene de vrije zaterdag in te voeren, echter niet iedere week, maar om de BUENOS AIRES (AP) Een Argen- tijnse rechtbank heeft de American and Foreign Power Company een eis tot schadevergoeding toegewezen van 53,63 miljoen voor de activa, die onder het regime van Peron in beslag waren ge nomen. De schadevergoeding zal worden uit gekeerd in de vorm van Argentijnse staatsobligaties, die een rente dragen van een half procent en die geleidelijk m de komende vijftien jaren zullen wor den afgelost. DEN HAAG. Van de bedragen waar voor op 2 mei is ingeschreven op schat kistbiljetten wordt toegewezen: 67,8 miljoen aan Schatkistbiljetten met een looptijd van twee jaar tegen een rente van 1% per jaar, 13,3 miljoen aan biljetten met een looptijd van drie jaar en een rente van 2 Va en 8,95 miljoen aan biljetten met een looptijd van vijf jaar en een rente van 3 bood de voorzitter de heer F. A. Klaassen (chu), die een operatie had ondergaan, een fruitmand aan. De xaad besloot bij te dragen in de aanlegkosten van de weg Kortgene-weg Zandkreekdam-veerhaven bij Kats en -het afkopen van het jaarlijks onder houd. De gemeente komt hier voor een belangrijke financiële uitga-ve te staan. Als aanlegkosten z-al betaald moeten worden 286.500 en de afkoopsom aan de provincie Zeeland bedraagt 139.844,43. De heer A. v. d. Hooft uit Veere werd tot mijnmeester in Colijnsplaat be noemd. Gesproken werd verder over de gemeentelijke vrachtauto, die versleten is en zal worden verkocht. Naar aanlei ding hiervan werd gepraat over de nieu we wijze van vuil ophalen. De raad toonde waardering voor de efficiënte wijze waarop dit gebeurt. Al merkten verscheidene leden op dat het meege- van van vuil dat niet in de emmer kan, toch wel moeilijk gaat. De voorzitter wilde dit nog wel eens bezien. Er zijn in Kortgene twee .gemeentewerklieden tekort, sollicitanten worden opgeroepen. Mevrouw Y. Janssen-Sijtema (vvd) en In het wijkgebouw van het Groene Kruis in Tholen werden itegen kinder verlamming 42 kinderen ingeënt. De chr. kleuterschool aan de Oude- landsestraat te Tholen is verkocht aan de heer M. C. Splunter voor 12.000 gul den. De nieuwe school hoopt men dit jaar nog in gebruik te nemen. De Emmabloemcollecte heeft m Tho len 153,77 opgebracht. Met ingang van aanstaande zater dag krijgt het gemeentepersoneel te Tholen om de veertien dagen een vrije zaterdag. Beurtelings is een helft af wezig. zodat' de secretarie en het kan toor van de ontvanger toch bezet blijven. De voetbalvereniging te Waarde heeft een nederlaagtoernooi uitgeschre ven. Zaterdag werd de eerste wedstrijd gespeeld tegen De Beren uit Baarland. Uitslag was 11. De toneelvereniging ,,Ons Genoe gen" gaf in het dorpshuis te Wolfaarts- ilijk een uitvoering ten bate van het tiniformfonds van de muziekvereniging Advendo. Voor een geheel gevulde zaal werd de klucht ,.8 maal 50opge voerd onder regie van de heer L. P. Pieterse. Op 3 mei hopen de heer en me vrouw J. van Haver-B. G. van Haver- Zwemmer te Wissenkerke het 50-jang huwelijksfeest te vieren. DEN HAAG In het miniatuur- stadje Madurodam is gisterochtend voor het eerst een schip van stapel gelopen. Het was de Jacob Verolme, een ge trouwe kopie van de 26.500 ton meten de ertstanker Jacob Verolme, die in 1957 in Alblasserdam te water is ge laten door mevrouw A. C. Verolme- Weegink. Ellen Rober, een klein dochtertje van de heer C. Verolme, bood haaf indertijd de gebruikelijke bloemen aan. Ditmaal waren de rollen omgekeerd. Evenals in 1957 bracht ook nu de stapelloop vele problemen mee voor de 'ingenieurs. Vier jaar geleden stonden zij voor de moeilijkheid het 193 me'cer lange schip in het nauwelijks 240 me ter brede water van de Noord te la ten glijden, ditmaal moesten zij een 'schip zonder bodem in de miniatuurha ven brengen. Dit probleem werd ver nuftig opgelost door onder de kiel een 'beweegbaar deel op wieltjes aan te brengen, waarop de acht meter lange en een meter brede Jacob Verolme schaal één op 25 over een zeven tien meter lange rail tn het wa'ter rol- ■de. Met een snelheid overigens, die ca tastrofaal zou zijn geweest voor een ■echt schip... Tu-ee klappen Ellen Rober kweet zich goed van haar taak. De eerste poging mislukte welis- «waar, omdat <ie miniatuurfles cham pagne niet tegen de boeg stuk sloeg, •maar dat kan men een meisje van twaalf jaar, niet gewend om mee champagneflessen om te gaan nau welijks kwalijk nemen. De tweede klap met het zilveren miniatuurbijltje had meer succes. Onder geloei van scheeps- fluiten en sirenes, op een grammofoon plaat opgenomen, gleed de Jacob Ver olme trots in het 55 cm diepe water, waarin om alle onvoorziene ma noeuvres te voorkomen twaalf leer lingen van Verolme's vakscholen met hoge lieslaarzen stonden opgesteld. Na de stapelloop speelde he'c studen tenorkest de Cityside Seven het „volks lied" van Madurodam. geen enkele andere gemeente rondom het Veerse Meer, aldus de heer Schuit. Mevrouw Janssen wilde van de huidi ge grote opzet van de jachthavei af en zou willen voorstellen een j achtha ven tje te creëren dat door de gemeente zelf zou kunnen worden gefinancierd. De voorzitter antwoordde echter rustig te zullen doorgaan met de huidige op zet en beloofde binnenkort met defini tieve plannen te komen. VLISSiNGEN. In het Concertge bouw passeerde in een charmante show van sporthuis Olympia de bad-, strand en sportmode voor de vrouw, vanaf 1830 de revue. Vier mannequins, bekend door een televisieoptreden in de Bruce Low-show, en de kleine Hen- ny die de strandmode voor de teen ager showde, lieten zien wat de spor tieve vrouw zoal placht en pleegt te dragen sinds de tijd dat zij ook het sportveld veroverde. De bikini's en TERNEUZEN. De lange zitting van liet kantongerecht kenmerkte zich door veel uiitgjasteüde en verstekzatken ,,Ga meer opzij, anders rij ik je onder ste boven", dit riep op 4 febr. J. G. S., constructieschilder uit Axel, tegen zes jeugdige scholieren die per rijwiel van Terneuzen naar Axel fietsten. S. was de jongens, die twee aan twee over de Axelsestraat reden, bij het benzinesta tion voorbij gereden. Hier moesten zij voor een aldaar staande vrachtauto uit wijken, S. moest afstappen. Even later reed hij de jongens, die nu achter el kaar reden, weer voorbij. Bij de 16- jarige H.O. gekomen, die voorop reed, week S, plotseling naar rechts uit, ter wijl hij zijn rechterelieboog uitstak. Hierdoor kwam O. te vallen en liep schade aan zijn kleding en rijwiel op. Een veertienjarige broer en een ze ventienjarige vriend waren als getuige gekomen. S. liet verstek gaan. De offi cier achtte deze zaak bewezen en van een onaangenaam karakter. Hij eiste ƒ40 of 8 dagen. Hiermee was de kan tonrechter het eens, gezien de misse lijke houding van S„ welke alle perken te buiten ging. „Nee ik ben nog nooit voor dronken schap gepakt, wel al eens meer dron ken geweest". Dit verklaarde de elek tricien D. W. P. v. d. V. uit Zelzate (België). In de nacht van 9 maart was hij dronken aangetroffen op de Nieuw- straat te Terneuzen. Dit kwam hem op 30 of zes dagen te staan. De landarbeider B. A. v. B. uit Hulst had steeds geleerd rechts te houden en hij had nog nooit gehoord dat er gevallen zijn waarin dit ge vaarlijk is en verboden. Op 29 no vember reed hij, in het schemerdon ker, over de Hulsterweg met een kruiwagen waarop dwars een pak stro lag. Een achterop komende .scooterrijder reed tegen de bagage aan en kwam zodanig te vallen dat hij nu nog onder doktersbehandeling is. Mr. Lebret oordeelde dat Van B. op alle manieren fout was geweest; zo had hij totaal geen verlichting. Voor dit ernstige feit eiste de officier 60 of 12 dagen. Mr. A. B. de Regt, ver dediger, -meende er op te moeten wij zen dat er niets bekend is over de manier van rijden van de scooterrij der. Misschien is deze wel wat onop lettend geweest. Hij was van mening dat de schuld van de aanrijding niet vnüedig bij zijn cliënt gezocht moest worden. Mr. Van der Belt deelde deze mening niet. maar verlaagde de boete toch tot 40 of 8 dagen. Niet verschenen was de slager A. C. V.. uit Berchem (België), die op 8 ja nuari met zijn auto vlak voor een wiel rijder, die hij net voorbijgereden was. stopte waardoor deze tegen de auto op reed. Ook voor het feit dat dit stoppen geschiedde op een punt waar een stop verbod is, kreeg V. een bekeuring. De officier eiste voor het veroorzaken van de aanrijding 20 of 2 dagen met toe wijzing van de civiele vordering van 67,15. De raadsman mt. V. Noord achtte het niet bewezen dat de aanrij ding veroorzaakt was door V., hij was van oordeel dat B. wel had kunnen uit wijken. Daarom vroeg hij de vordering niet toe te wijzen. De kantonrechter ver minderde de straffen tot 15 of 3 dagen en 10 of 2 dagen, met toewijzing van de ƒ67.15. Op het kruispunt van de wegen Ju- lianastraat - Kerkhoflaan - Axelsestraat staat de politie, op de spitsuren, met een verkeersklapbord. Zo ook op 6 maart. De kapper J. C. v. d. H., die op de fiets naderde, reed toen hij moest stoppen toch door. Daar mr. Van der Belt dit een overtreding van ernstige aard noemde de politie doet op dit kruispunt attas «m heit verkeer in goie- de banen te leiden vonniste hij con form de eis 15 of 3 dagen. Ook nu kon de zaak tegen R. F. J., verzekeringsinspecteuf te Hulst, niet tot een oplossing worden gebracht. Op 11 januari had deze toen hij in zijn nieu we auto op de Tivoliweg te Hulst enke le daar geparkeerd staande auto's was voorbijgereden, door het niet tijdig naar rechts gaan een aanrijding ver oorzaakt met een tegenligger. Nadat de officier ƒ50 of 10 dagen had geëist, pleitte mr. Hoek voor vrijspraak. Zijn uitvoerig pleidooi kon de rechter echter niet overtuigen van de onschuld van J. Over 14 dagen zal schriftelijk uitspraak worden gedaan. Eveneens voor de tweede maal werd de zaak tegen A. F., leraar aan de L.T.S. ie Terneuzen en wonende te Hoe- dekenskerke, behandeld. Nu was de ver balisant verschenen en twee collega's van verdachte om nadere inlichtingen te verschaffen. Nadat allen waren ge hoord, kwam de officier tot de conclu sie dat alle drie een andere lezing van het geval, een aanrijding op de Markt- Havenstraat op 6 januari, gaven. Mr. Lebret hield zich maar liever aan het politie-verbaal en eiste 15 of drie da gen. F. merkte nog op, „het gaat niet om de grootte van de boete, maar ik voel me onschuldig". Deze mening deel de de kantonrechter niet. Hij achtte de schuld, gezien de gedane opmetingen, bewezen. Uitspraak 10 of 2 dagen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft de 33-jarige Ambonese los- arbeider J- F. van H. uit Den Haag vrijgesproken van schaking van een zestienjarig meisje. Het meisje, Lucienne K., was op 26 november niet naar huis teruggekeerd, nadat zij met Van H. was uit geweest. Half januari was ze aangehouden in een Haags koffiehuis. In de tussentijd had Van H. haar diverse keren ontmoet. Tijdens de zitting veertien dagen geleden had Van H. met klem ver klaard dat hij niets met de verdwijning van het meisje te maken had gehad. Er was drie maanden met aftrek tegen hem E.E.G. en overzeese gebieden: Eigen nieuwsdienst BRUSSEL. De Europese commissie heeft een plan uitgewerkt voor steun aan geassocieerde overzeese gebieden door prijsstabilisatie voor grondstoffen, zoals bijvoorbeeld cacao en palmolie. Bij het hernieuwen van de associatie overeenkomst met de overzeese gebie den zou volgens het plan de Europese economische gemeenschap een serie overeenkomsten kunnen sluiten waar bij per produkt de mogelijkheid wordt geopend van het geven van terugvor- derbare voorschotten. Het ontworpen systeem komt er op neer, dat voor de verschillende tropische produkten richtprijzen worden vastge steld. Is de prijs op de wereldmarkt la ger dan de richtprijs, dan past de ge meenschap het verschil bij. Daalt de prijs op de wereldmarkt onder de richtprijs, dan moeten de betrokken geassocieerde landen uit de vroeger ontvangen voor schotten dit verschil aan de gemeenschap terugbetalen. SCHIPHOL (ANP) In Nederland liggen particuliere plannen klaar voor de bouw van op Amerikaanse leest geschoeide winkelcentra buiten de overvolle stadskernen, dus aan de rand van de steden of zelfs daar nog buiten, ue uitvoering van die plannen zal een nalf miljard gulden kosten. Dat deelde de staatssecretaris van economiscne zaken, dr. G. M. J. Veld kamp, g.sternrddag mee. toen hij van Schiphol naar New York vertrok. Hij zal daar de leiding op zich nemen van een geruime tiid geleder uit het Neder landse ocdrijfsleven samengestelde stu diecommissie die in Amerika de pro blemen van de winkelcentra wil bestu deren. In d« Verenigde Staten zijn er buiten de steden veel grote winkelcen tra met leusachtige parkeerplaatsen ge bouwd, omdar het hart van de steden steeds moeilijker valt te bereiken. TERNEUZEN. Tijdens de grote vergadering van de hengelaarsvereni ging (O)ntspanning (N)a (I) nspanning, welke in „La Belle Vue" werd gehouden hebben zich grote bestuursmutaties voor gedaan. Voorzitter C. I. v. d. Broek gaf in zijn jaarverslag een overzicht over het afgelopen jaar. Op de concoursen, op de leiding, werd J. Kiel kampioen met 260 punten. Van het bestuur werd de heer W. Riemens kampioen met 225 punten. Ook de internationale concoursen wa ren een groot succes. Daar de viswa ters, Oostelijke Rijkswaterleiding en de Vest voor de sportvissers verloren gaan is de grote vijver aan de sportvelden in de belangstelling gekomen. Hierin zijn er afgelopen jaar 2000 pond voren en brasem uitgezet. Reeds eerder wa ren hier karpers in gebracht. Met luister is het vijftienjarig bestaan gevoerd; het ledental is nu 270. Secre taris De Ridder deelde mede dat hij om gezondheidsredenen zijn functie neer legde en hij bracht dank aan alle sport vrienden voor de medewerking die hij in de dertien jaar dat hij secretaris is geweest heeft mogen ondervinden. Uit het financieel overzicht bleek dat de vereniging een nadelig saldo heeft. Het voorstel van de voorzitter om het huishoudelijk reglement te veranderen werd verworpen. De aftredende bestuurs leden F. Kiel en Ysebaert, die herkies baar waren, werden herkozen. Ook de heer C. J. v. d. Broek krijgt weer een plaats in het nieuwe bestuur. De heren J. v. Male, D. van Hecke en P. de Ridder stelden zich niet herkiesbaar, in hun plaats werden benoemd de heren J. Harpe-Pieters, W. Kuijpers, C. v. d. Hooft en J. Hamelink. Daar er onder de voorn en brasem grote sterfte voorkomt heeft de vereni ging een monster van het water laten onderzoeken. Dit bleek goed te zijn. De buikwaterzucht, waaraan de vissen lij den, wordt toegeschreven aan het over brengen van de vis uit de ene vijver naar de andere, ook al is in beide vij vers het water goed. Aan de leden werd een oproep gedaan om als er vissen gevangen worden die aan deze ziekte lijden, deze niet terug te zetten. De clubkampioensehappen werden vastge steld op 3 juni, 17 juni en op 1 juli. De zeehengelconcoursen zullen worden gehouden eind augustus of begin sep tember en één eind september. Van Rijkswaterstaat was bericht ont vangen, dat voortaan voor de worm- steekbriefjes zes gulden betaald moet worden. Daar dit bedrag te hoog wordt geacht is hiertegen door het bestuur schriftelijk geprotesteerd. Pogingen worden ondernomen om ge zamenlijk met de vereniging van KIoos- terzande deel te nemen aan het zee- hengelconcours te Boulogne, dat op 14 mei a.s. gehouden zal worden. badpakken anno 1961, die niets meer te raden overlaten, staken wel zeer minuscuul en zelfs wat pijnlijk af, naast de omvangrijke soms op balja ponnen gelijkende toiletten waarin de sportvrouw anno 1830 zich op een voor hedendaagse begrippen preutse manier hulde. Toch greep men bij de bikini-mode terug op de oude tijd, want sommige modellen waren a la grand-mère met een .raatje gegarneerd. Maar dat was dan ook de enige overeenkomst. Toch waren er zij het dat zij slechts voor het heel slanke meisje gereserveerd blijven, heel leuke modelletjes te bewonde ren, in vrolijke kleuren en zelfs met een bijpassend hoedje, wat een gekleed effect gaf. De badpakken, die volgens de laatste mode een lage rug, en van voren opgeknipte pijpjes hadden, waren in prachtige dessins en kleuren uitge voerd. Er werden zelfs modellen van be drukte lastex getoond. Verder werden er leuke tennispakjes van Terlenka ge showd, die ondanks het feit dat ze wit zijn, toch bijzonder praktisch zijn, om dat ze in een wip gewassen en kreuk- herstellend zijn. De Iraiiaanse mode gaf voor het over grote deel de toon aan. ook wat de pull overs, uitgevoerd in fijne Shetland-wool, betreft. Gecompleteerd met modieuze en vro lijk gekleurde Italiaanse zonnehoeden, vormde de getoonde collectie een bij zonder aantrekkelijk geheel. Zeeuwsche M 26 Eigen nieuwsdienst DEN BURG (Texel) Het tot dus ver gevoerde loon- en prijsbeleid heeft op het gebied van het midden- en kleinbedrijf weliswaar geleid tot hogere omzetten, maar ook tot la gere winstmarges. In verschillende gevallen heeft dit beleid zelfs het ondernemersinkomen aangetast. Dit verklaarde gisteren de heer P. G. van der Weele, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond, in de algemene leden vergadering van deze bond. De heer Van der Weele noemde het bovenstaande een structurele aantas ting van ons maatschappelijk patroon, die zijns inziens geen gevolg mag zijn van een gedifferentieerde loonpolitiek. Hij pleitte voor een ombuiging van het loonpolitieke beleid op twee punten: t Ook andere maatstaven dan de produktiviteitsontwikkeling dienen in beschouwing te worden genomen, bijv. de ontwikkeling van de rentabili teit en de kapitaalsterkte van de onder neming of de bedrijfstak; O het kleinere bedrijf behoort een volwaardige plaats te behouden. De gedifferentieerde loonpolitiek heeft volgens de heer Van der Weele in de huidige situatie op de arbeids markt een wankele basis. Het is, zo meent de voorzitter van de K.N.M.B., absoluut noodzakelijk dat de regering De postduivenvereniging „Delta vliegers" te Memeldinge nam deel aan een wedvlucht uit Moescroen. De uitslag was: en 10 Jac. Ridderhof, 2. G. Fe- lius, 3 en 6 M. Visser, 4 en 5 M. Jer- miasse, 7. W. C. Hundersmark, 8. M. J. Nelisse en 9. Gebr. van Stel. de beslissingsbevoegdheid op loonpoli tiek niveau niet uit handen geeft. Hij kantte zich tegen de instelling van een loonraad. De heer Van der Weele ging voorts in op de rede van prof. Vondeling, gehouden op het vrouwencongres van de P.v.d.A. Deze wil de verticale prijs binding verbieden; hij heeft daarbij de consument vergeleken met de voetgan ger die van alle kanten wordt bedreigd. Volgens de voorzitter van de K.N.M.B. zou economische samenwer- ROTTERDAM. Het Ambtenaren- centrum heeft de gemeenteraad van Rotterdam opnieuw verzocht te wor den toegelaten tot het georganiseerde overleg. Het wijst er op, dat het in Den Haag, Leiden en Amsterdam reeds rechtstreeks deelneemt aan dit over leg. Via de aangesloten bonden van geme itepersoneel is het centrum voorts toegelaten in 210 van de drie honderd gemeenten, waar georgani seerd overleg wordt gepleegd. In januari wezen burgemeester en wethouders van Rotterdam toelating van het Ambtenarencentrum af, omdat het niet is aangesloten bij een der vak- centrales, die zitting hebben in de Stich- Tsjechoslowakije, Italië en Japan, ting van den arbeid. Volgens het! De heer Veldkamp merkte in zijn king en dus ook verticale prijsbinding, binnen geoorloofde grenzen in onze dynamische wereld juist wel eens het zebrapad voor de consument kunnen worden. De K.N.M.B. is geenszins blind voor het feit dat er afkeurens waardige situaties bij deze prijsbinding kunnen ontstaan, maar de bond acht het systeem van de verticale prijsbin ding als methode van economische sa menwerking volkomen aanvaardbaar, zelfs gewenst. De heer Van der Weele verwachtte dat in de naaste toekomst enerzijds het ambacht gedrongen zal worden m de richting van klein-industrie, anderzijds het welvaartspeil de individuele smaak van de Westeuropese bevolking zal stimuleren waardoor een ambachtelijk bedrijf, dat zich daarop richt, nodig zal zijn. UTRECHT (ANP). De interna tionale schoenenbeurs Nederland 1961 is gisteren in de Margriethal van de Jaarbeurs door de staatssecretaris van economische zaken, dr. G. J. M. Veldkamp, geopend. De stands be slaan een oppervlakte- van bijna vier duizend vierkante meter; er zijn in zendingen van meer dan 150 firma's uit Nederland, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, W est-Duitsland, Ambtenarencentrum wordt deze eis noch door het rijk, noch door de provincies, noch door enige gemeente waar georga niseerd overleg plaats vindt, gesteld. In het verzoek aan de Rotterdamse ge meenteraad wordt tenslotte gezegd, dat in de huidige situatie bepaalde groepen van personeel in dienst van de gemeente Rotterdam van elke vorm van overleg zijn uitgesloten. Het Ambtenarencentrum heeft onder de Rotterdamse ambtenaren meer dan vijfhonderd leden. openingsrede op, dat de schoenenindus trie in ons land, vergeleken bij die in het buitenland, zeker niet beneden de maat blijft. Hij was van mening, dat de fabrikanten niet de ogen mogen slui ten voor onvolkomenheden, die er nog kunnen liggen in de productiestructuur van de bedrijven. Volgens de staatsse cretaris is een grotere mate van sa menwerking tussen de producenten ter verkrijging van een minder verbrokkel de structuur geboden. d De Gruyter's »fe margarine de «1-*» °P de boterham De Gruyter looft lOOO pakjes Supermargarine uit voor de beste antwoorden. U krijgt 10 pakjes Supermargarine gratis als Uw antwoord be hoort tot de 100 beste en leukste. Zó kunt U inzenden: Neem een briefkaart. Schrijf er op: Ik kies margarine van De Gruyter, omdat Maak de zin af met hoogstens 20 woorden. Ver meld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan De Gruyter, postbus 276, 's Hertogenbosch. Uiterlijk zaterdag posten! Wint U deze keer niet, doe dan toch volgende week weer mee! Honderd winnaressen krijgen een waardebon voor 10 pakjes Supermargarine thuis gestuurd. 10°/o korting DE GRUYTER

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4