Hoog bezoek aan Nisse BOSCH koelkasten KRIS 36™ Eerste bejaardenwoningen te Goes zijn onder de kap Vlissingse loods waarschuwt zeilers op Westerschelde Kansen bij normalisatie van grillige rivier? De heer S. A. van Levering ridder Oranje-Nassau Gesprekken boottocht tijdens de Terneuzen en in Middelburg Z°'R z/'a in TWIN je mv halve zn'are! door Zeeland Zeeuwsch Dagblad ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Bezoek WERKBEZOEK VAN MINISTER KLOMPE m Flats rc^ gevitaliseerd Speelapparatuur op gedempte haven Personenauto verleende geen voorrang: Meisje ernstig gewond Begin van brand tijdig geblust Y aderlandslief de onparlementair geuit Hét meit ue/dbockfe, hue/di in HuJwf)(h Veertig jaar in dienst smederij Mej. A. H. Kasdorp koninklijk onderscheiden Veel gevarenvooral 9s nachts Jachtclub op de hoogte gesteld Vaste oeververbinding Westerschelde Meest geschikte plaats: Bij Ellewoutsdijk en Terneuzen Geen tunnel Veertig jaar in gemeentedienst Drie dorpenwedstrijd in Ileinkenszand Woensdag 3 mei 1961 Protestants-Christelijk ]jE minster van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé brengt een tweedaags bezoek aan Zeeland. Gisteren heeft zij de Zak van Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen bezocht en in Middel burg besprekingen gevoerd met de ad viescommissie sociaal culturele infra structuur en met Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. Vandaag zal de mi nister o.a. de Provinciale Dag van de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel Werk, die in het teken zal staan van de sociale ont wikkeling in Zeeland, bijwonen. In de eerstvolgende jaren wordt in Zeeland een belangrijke ontwikkeling op economisch gebied verwacht. Daar zal de ontwikkeling op sociaal terrein niet bij achter mogen komen en zal zelfs dikwijls daaraan vooraf moeten gaan, wil men in Zeeland en voor Zeeland de kansen grijpen, die er nu liggen. Wij hopen dat de minister ervan overtuigd zal worden dat Zeeland op een keerpunt der historie staat, zoals de Commissaris der Koningin in zijn nieuwjaarstoespraak tot de Zeeuws» Staten verklaarde en wij vertrouwen dat de minister er ook van overtuigd zal zijn dat de vele initiatieven, die er in dit gewest zijn en in verband met het geringe inwonertal dikwijls moeilijk gerealiseerd kunnen worden en waarvan de resultaten daarna moeizaam kunnen worden behouden, waard zijn krachtig gestimuleerd te worden. |N een van de uitbreidingsplannen van Goes is de bouw van een aantal flats met zes tot acht woonla gen geprojecteerd. Dat wil overigens nog niet zeggen, dat die woningen nu ook zeer binnenkort gebouwd zul len worden. Daar zal de gemeente raad nog over moeten beslissen en de raad heeft zelfs nog geen voorstel van B. en W. ontvangen. In het uit breidingsplan is echter rekening ge houden met de bouw van dergelijke flats. Het wil ons voorkomen dat men hiermede in Goes te hoog mikt, ten minste als men bij het bouwen van woningen rekening wil houden met de woongewoonten en -verlangens. Er zijn in diverse plaatsen in Zee land flatgebouwen met drie en vier woonlagen. Ze worden ook bewoond, want er is een tekort aan woonruim te. Het blijkt evenwel dat velen, die in een flat zijn gaan wonen, proberen andere huisvesting te krijgen. Daar hebben zij tal van redenen voor, o.a. de gehorigheid van flats, geen toezicht op het spelen van kin deren, kleine kinderen drie tot vier trappen op moeten dragen etc. Nu kan men wel zeggen dat de woonmentaliteit in Zeeland zal veran deren. We kunnen met evenveel recht be weren dat die mentaliteit nauwelijks verandert. Het wil ons voorkomen dat de bouw van hoge flats een noodoplossing is, omdat er te weinig bouwgrond is. Deze noodoplossing moet men niet te spoedig grijpen. Een mens is niet in zijn element in HET KLEINE MISSE heeft gisteren hoog bezoek genoten. In het knusse dorpshuis van deze gemeente begon de minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, in de morgenuren haar tweedaagse werkbezoek aan Zeeland. De minister werd daar uitvoerig ingelicht over een aantal sociaal-maatschappelijke proble men dooi1 een aantal „streekkenners". Hare Excellentie toonde grote belangstelling voor hetgeen haar werd voorgelegd. Zo was het ook tijdens de boottocht naar Terneuzen, toen zij met een aantal Zeeuwse jongeren sprak. In Terneuzen hield minister Klompé een bespreking met de commissie ontwikkeling Zeeuws-V laander en en tenslotte wer den in Middelburg de besprekingen voortgezet met de adviescommis sie voor de sociaal culturele infrastructuur en met het college van Ged. Staten. Het was een welbestede dag voor minister Klompé. Omstreeks half elf arriveerde de mi nister in Nisse, waar zij werd verwel komd door de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en door de burgemeester van Nisse, de heer J. D. Jansen. Bij deze ontvangst waren voorts tegenwoordig het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, de di recteur en de adjunct-directeur van de Stichting Zeeland, drs. KI. Laansma en de heer A. L. A. de Borst, alsmede het hoofd van het bureau Zeeland van het ministerie van Maatschappelijk werk, de heer S. J. G. van Leeuwen. Nadat de Commissaris der Koningin in het dorpshuis een welkomstwoord had gesproken kreeg burgemeester Jansen het woord. Hij vertelde het een en an der over de totstandkoming van het dorpshuis, dat geheel door particulier initiatief is verrezen. Als een aardig presentje bood hij de minister een doosje Zeeuwse babbelaars aan namens het gemeentebestuur van Nisse. Toen begon het gesprek met een aantal „streekkenners". Aan dit gesprek namen o.m. deel de burgemeester Th. J. Andriessen van Ovezande en D. Lodder van Driewegen en Ellewoutsdijk, dr. ir. C. W. C. van Beekom, rijkslandbouw- consulent, mevr. E. M. Beneder-Bunjes te Baarland, D. J. Dees te Oudelande, ds. L. W. Blok te Ellewoutsdijk en mevr. A. de Kok-Postma uit Goes. Zeeuwsch-Vlaanderen Na dit gesprek werd de minister uit geleide gedaan door burgemeester Jan sen om de tocht te aanvaarden naar Hoedekenskerke, vanwaar zij per boot enkele Zeeuwse jongeren t.w. de dames T. A. Felius uit Baarland, N. Fritz te Vlissingen en M. J. Potappel te Stave- nisse en de heren P. Bulthuis te Mid delburg, J. M. Bouterse te Kamperland, O. Verstraeten te Cijinge en W. de Vrie- ze te Haamstede. Aangekomen in Terneuzen stond er de commissie ontwikkeling Zeeuwsch- een bespreking op het programma met Vlaanderen. Na het welkomstwoord van de voor zitter der commissie, burgemeester J. M. A. C. van Dongen te Aardenburg, werden korte praatjes verzorgd door ir. R. H. van Krevelen te Sas van Gent. J. F. van de Voorde te Sluiskil, J. B. Becu te Groede, burgemeester M. P. Everwijn te Zuidzande en C. J. van Hootegem te Hontenisse. In Middelburg Rond half vier werd de reis naar Middelburg aanvaard via het veer Bres kens-Vlissingen. In de Zeeuwse hoofd stad hield de minister eerst een bespre- een duiventil en slechts enkelen prefe- vertrok naar Terneuzen. Terwijl zij aan reren de status van paaibewoner. g^prtt Z!i GOES De eerste van de 39 be jaardenwoningen, die thans in Goes in aanbouw zijn, zijn onder de kap gegaan. Het is het eerste blok van de dertig woningen, die in het plan Valckeslot aan de Louise de Colignylaan verrijzen. De fa. Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom bouwt deze knusse woninkjes. Negen huizen worden opgetrokken in het plan Zuid-oost in blokken van drie maal drie, die tussen de fiats komen te staan. De dertig woningen aan de Louise de Colignylaan worden eveneens Advertentie Si-ZIET U? ALLÉÉN Si-Si IS DOOR VERSE OOGST GEVITALISEERD Proef de verse oogst in Si-Si! Proef de sprankeling en heel het zonnige zuiden in gevitaliseerde Si-Si. Eis van uw winkelier Si-Si - smaakt véél heerlijker! Verrukkelijke smaak en geur gegarandeerd! Si-fron An-naS Ceri-Sc CasSi in blokken gebouwd. Het eerste blok is dus onder de kap gegaan. Dit bete- kent ongetwijfeld een mijlpaal met be trekking tot de bejaardenzorg in de stad Goes. De gemeente Goes heeft n.l. nog niet de beschikking over aparte bejaardenwoningen. Het complex van 30 huizen zal me dio augustus voltooid zijn, zo verwacht de aannemer. Daarnaast ligt het in de verwachting, dat ook de negen bejaar denwoningen in het zuidoostelijk gedeel te van de stad in augustus-september voor bewoning gereed zullen zijn. De woningen zijn uitermate doeltreffend in gericht. Alle vertrekken bevinden zich gelijkvloers. Dat is trouwens ook de eis. want anders zijn het geen bejaar denwoningen meer. Zo treffen wij in deze woningen aan een tamelijk ruime woonkamer, rechts van de gang. Links van de ingang is de slaapkamer geprojecteerd. Een keu ken ontbreekt uiteraard niet. Bovendien zijn de bejaardenwoningen voorzien van een douche, opbergruimte en een werk- kast. De bewoners van deze huizen hebben echter niet de beschikking over een schuurtje. Voor de bejaarden moet dit echter een uitkomst betekenen. Zij behoeven zich dus niet veel naar bui ten te begeven. Vooral in de koude win termaanden is dat wel aanbevelenswaar dig. Intussen heeft de fa. Hoppenbrouwers nog: enkele grote projecten in Goes on der handen. Deze firma bouwt n.l. in zuid-oost nog 60 woningen, (flatbouw). In totaal komen er vier flats, met twee maal twaalf woningen en tweemaal achttien woningen. De flats, waarvan er nu twee onder de kap zijn, bestaan uit drie woonlagen. SINT ANNALAND Op het terrein van de oude gedempte haven zijn door het bestuur van de speeltuinvereniging j ..Vrij en Blij" enkele apparaturen opge steld. Dit is slechts een tijdelijke oplos sing tot het terrein in het nieuwe uit breidingsplan „Achter de Bogerds" of ficieel in gebruik kan worden genomen. Intussen heeft de St. Annalands jeugd een goed speelterrein, waar zij naar har telust kan vertoeven. Wedvlucht „De Zwaluw' OUD-VOSSEMEER De postduiven vereniging ,,De Zwaluw" hield een wed vlucht uit Neufvilles. De uitslag luidt als volgt: 1. A. van Trven, 2. A. Rijn berg, 3. A. Douw, 4. M. J. v. d. Zande, 5. F. Nuts, 6. A. van Daalen, 7. A. van Meer, 8. H. Quaak, 9. C. van Tilburg 10. J. Tholenaar. Advertentie VLISSINGEN. Bij de brug Brouwe- naarsgracht-Singel, vond maandagmid dag een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij een meisje ernstig gewond werd. Een personenauto verleende een bestelauto geen voorrang, waardoor een botsing niet meer te vermijden viel. In de personenauto bevonden zich mevr. J. en twee kleine meisjes. Een van de twee werd zo ernstig gewond dat ze naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Mevrouw J. en het andere meisje lie pen echter geen ernstig letsel op. Bei de auto's werden zwaar beschadigd. VLISSINGEN. In een woning aan de Paul Krugerstraat ontstond maan dag een begin van brand, die door tij dig ingrijpen van de brandweer spoedig kon worden geblust. Een deos met papier die te dicht bij de verwarmingskachel stond. vatte vlam. Dicht in de nabijheid hiervan stonden enige blikken boenwas, zodat het brandgevaar groot was. De brand weer was spoedig 'ter plaatse en kon erger voorkomen. king met de leden van de adviescom missie voor de sociaal culturele infra structuur, welke commissie onder leiding staat van het lid van Ged. Staten, mr. dr. A. J. J. M. Mes. Deze bespreking werd gehouden in het gebouw van de P.P.D. Tenslotte heeft de minister uitvoerig van gedachten gewisseld met het col lege van Ged. Staten. Als allerlaatste punt op het programma van de eerste dag van het werkbezoek stond het di ner, dat de minister aangeboden werd door het college van Ged. Staten in de Campveersche Toren te Veere. Vandaag zal minister Klompé de provinciale dag van de stichting Zeeland bijwonen. VLISSINGEN. Hoewel de liefde tot zijn land, die volgens Vondel ieder is aangeboren, over het algemeen alleen maar te waarderen valt, is de wijze waarop zij tot uiting komt, niet altijd toelaatbaar. Zo meenden in Vlissin gen enige vurige patriotten de voor avond van de verjaardag van H.M. de Koningin te moeten besteden aan het bekladden van muren van open bare gebouwen en deze te voorzien van opschriften die niet bepaald par lementair waren te noemen. Het waren daden van vaderlandslieven de lieden, die de aanwezigheid van de vele vertegenwoordigers van een na burige natie in deze dagen maar moei lijk konden verdragen en duidelijk tot uitdrukking wilden doen komen dat men de hardhandige wijze waarop die natie ons een aantal jaren terug poog de te onderdrukken niet vergeten was. Niettemin is deze handelwijze toch be slist afkeurenswaardig. De R.K. kerk, het gemeentehuis aan de Houtkaai, en een muur op de Boulevard Bankert waren versierd met leuzen als ,,Weg met de mof" en soortgelijke spreuken. De politie heeft thans de zaak in on derzoek en tracht intussen de schil derstukken te verwijderen, hetgeen niet zo gemakkelijk blijkt te zijn, daar de kladderaars die zeer waar schijnlijk de oorlog niet meegemaakt hebben een zeer solide merk verf gebruikt hebben, die moeilijk uit te wissen is. Advertentie Alleenvert. N.V.Willem van Rijn, Amsterdam-W. Postbus 8005 GOES. Tijdens een druk bezochte receptie ;n het Schuttershof herdacht de heer Joh. Gunst te Goes het feit dat hij veertig jaar geleden voor de eerste keer zijn schreden richtte naar de smederij van de firma Hollestelle te Goes. Moest hij zich in het begin van zijn loopbaan produktief maken met het beslaan van paarden, thans zijn het auto veren waaraan hij hoofdzakelijk zijn krachten wijdt. De heer J. G. Hollestelle als oudste firmant van het huidige bedrijf zei dat mannen als de heer Gunst momenteel zeldzaam zijn. De heer Gunst zag het bedrijf groeien van vier werknemers tot 48. Hij dankte de heer Gunst voor zijn grote trouw en toewijding waarmee hij het bedrijf had gediend. Tevoren had de waarnemend burge meester van Goes, dr. J. W, Noote- boom, de jubilaris de bronzen ereme daille, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau op de borst gespeld. Tal van relaties en collega's boden Hun geluk wensen aan en lieten deze vergezeld gaan van geschenken. Namens het be drijf ontving de heer Gunst een enve lop met inhoud, terwijl de overige werk nemers van de firma Hollestelle hem een scneerapparaat bezorgden. VLISSINGEN. Mej. A. H. Kasdorp werd dinsdag gehuldigd en onderschei den met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ter ge legenheid van het feit dat zij veertig jaar werkzaam was op de administra tie van de N.V. Gasmaatschappij Mid den-Zeeland. De heer R. I. Sweep, di recteur van de maatschappij, sprak mej. Kasdorp toe en memoreerde haar arbeid van de afgelopen jaren. Tevens bood hij haar een geschenk onder cou vert en een bloemenhulde aan. Burge meester Kolff speldde haar vervolgens de bronzen medaille op. De heer C. G. Verhoef overhandigde namens alle collega's een staande sche merlamp, eveneens vergezeld van waar derende woorden. Velen kwamen mej. Kasdorp tijdens de receptie, die in „Het Anker" werd -gehouden, hun gelukwen sen aanbieden VLISSINGEN Naar wij ver nemen heeft de binnenloods eer ste klasse J. van Sabben uit Vlis singen waarschuwende woorden laten horen betreffende het varen met jachten op de Westerschelde. Hij schreef een artikel en stelde dit ter hand aan de directeur van het loodswezen in het zesde dis trict te Vlissingen, die het op zijn beurt doorzond aan de besturen van Belgische en Nederlandse jachtclubs waarom de leden op de Westerschelde zeilen. Op d»ze manier hoopt het loodswezen dat meer heg rip zal ontstaan voor de inderdaad op deze rivier voor de zeilers aanwezige gevaren. De „Waterkam pioen" heeft het gevaar, In het schrij. ven aangeduid, onderkend en het even eens ter kennis van zijn leden gebracht. De heer Van Sabben, die zegt namens vele collega's te spreken, geeft toe dat vele zeilers op volkomen verantwoorde wijze hun zeiltochtje maken op de brede rivier, maar hij meent ook dat er nog altijd jachtbezitters zijn die noncha lanter over de Westerschelde laveren. Tijdens het afgelopen zeilseizoen, blijkt uit de brief, kon men rond laagwater geregeld jachten op de zandbanken droog zien staan. Dit hoeft niet altijd gevaarlijk te zijn, maar wanneer echter kieljachten tegen de steile kant, dicht bij het vaarwater aan de grond worden gezet, wordt de veiligheid geweld aan gedaan. Men ziet dit op verschillende plaatsen, o.a. in de omgeving van Baai- hoek, Konijnenschor, Marlemonseplaat, Bath en Zuid-Saaftinge. Wanneer zo'n jacht in beweging raak te door de golfslag van een passerend schip zag men soms dat de opvarenden het inct levensgevaar in evenwicht trachtten te houden. Niet altijd kan men aan boord van de zeeschepen bij tijds de moeilijke positie van deze jach ten opmerken en vaart minderen. WEEKENDS Vooral tijdens de weekends bevinden zich soms honderden jachtjes op de ri vier. Dikwijls drijven zij op de drem pels in net diepe gedeelte van het vaar water. Ook kruisen zij soms de koersen van naderende grote schepen, waardoor gevaarlijke toestanden kunnen ontstaan. Wellicht wordt dit laatste, aldus schrijft de heer Van Sabben, gestimuleerd door de grote jaarlijkse zeilwedstrijden waarbij veelal als regel geldt: „go if you can" (ga als je kunt). Men volgt dan de kortste route en snijdt de bochten af, waarbij steeds het vaarwa ter wordt overgestoken. Vaak spreken de gezagvoerders van de door het loodswezen beloodste schepen hierover hun ongenoegen uit. Binnenloods eerste klasse Van Sabben laat verder nog een bijzondere waar schuwing horen ten aanzien van het va ren bij nacht op de Westerschelde, vooral wanneer de helderheid van de lichten te wensen laat waardoor deze pas op het laatste moment worden ge zien. chines moeten laten stoppen of achter uitslaan om een dreigende ramp te voorkomen. Het varen met zeiljachten bij nacht op deze (in het bijzonder op zaterdagavond) druk bevaren en bochti ge rivier moet eigenlijk volgens de heer Van Sabben onder alle omstandigheden worden afgeraden. TERNEUZEN. Ofschoon mi nister Korthals kortgeleden heeft verklaard dat het tijdstip waarop investering in een vas+e oeverver binding over de V, jsterschelde voldoend grote rentabiliteit te ver tonen, nog verwijderd is, blijven Zeeuwsch-Vlamingen hopen op een vroeg eof late totstandkoming van een verbinding met overig Zeeland. Er wordt gefluisterd dat in laden van rijkswaterstaat ont werpen sluimeren, maar dat er eigenlijk niemand is die zich een voorstelling kan maken van een projekt dat de oplossing zou betekenen voor velen Zeeuws- Vlaamse kwalen. Er is al veel geschreven over een vaste oeververbinding met Zeeuws- Vlaanderen. Tientallen Zeeuwen klom men in de loop der jaren in de pen om suggesties te doen of om alleen in schrille bewoordingen aan te tonen dat een brug of tunnel voor Zeelands zuide lijkste gedeelte broodnodig is. Enige tijd geleden heeft ir. H. Visser van de polder Walcheren een studie gemaakt van de mogelijkheden die er zouden lig gen om op een andere wij>ze dan mei een veerboot 'in het „Overjordaanse" van Zeeland te komen. Hij noemde zijn 'Studie „Tunnels en hangbruggen" en ging daarbij diep op de materie in, ui teraard technische problemen niet ver mijdend. Zij ideeën publiceerde hij in het Zeeuws Tijdschrift. Ir. Visser konstateerile dat dt' Wes terschelde bestaat uit een stelsel van diepe en minder diepe geulen, geschei den door grote zandplaten, waarvan grote gedmHten bij eb droo-gvallen. De geulen en de diepten in de geulien zijn steeds aan wisseling onderhevig. Het feit dat de geulen min of meer beweeg lijk zijn en geen constante diepte heb ben schept problemen, zowel voor tun nel als voor br»g. Theoretisch kan men alle toekomstige narigheden uit de weg gaan door zo d'iep te funderen, dat menselijkerwijs gesproken althans over een zeer lange periode geen uitschuring zal plaats heb ben tot <Tp de bodem van de pijl-er van de brug op het diek van de tunnel. Het is duidelijk dat de steunpunten van een brug niet onderspoeld mogen worden. Een brug -staat of vait met de sta biliteit van zijn ondersteuningen. Kont een tunnel echter bloot te liggen dan behoeft dat nog geen directe nadilige gevolgen voor de tunnel zelf te hebben. (Voor zover m een vaargeul gelegen, wordt hij evenwiel te kwetsbaar voor be schadiging door slepende ankers en zin kende ischepen. Het zeer diep funderen, hetgeen zeker bij een tunnel aan be trekkelijk nauwe grienzen gebonden is, zou echter tot buitengewone dure con structies leiden en in ieder geval 'de tunnel als praktische mogelijkheid van een 'Oeververbinding uitsluiten. Als meest geschikte plaats voor bij- voorbee'tl een brug over tóe heister- schelde worjt gedacht aan de lijn Elle- wou/fcsdijk-Terneuzen. Maar wat zullen de kosten zijn? Een tuiuoei, kan globaal geschat worden op 600 miljoen gulden, een brute op 400 miljoen. In deze be dragen zijn niet begrepen de bijkomen de werken. De zieer hoge prijs die voor een. vas te oeververbinding over de Westerschel de betaald moet worden vindt zijn oor zaak niet alleen in het feit dat de Schel een zeer belangrijke scheepvaartroute maar is vooral een gevolg van de bre de en wispelturige Scheldestroom, waar door ter hoogte van Terneuzen elke zes uur rul meen half miljard kubieke meter water trekt. Na(ar de mening va» ir. Vipseir krijgt e>en verbinding oh'er de Wemterschelde misschien pas haar kansen bij een nor malisatie van tóe rivier. Latten we hopen dat dit tezijnertijd eens het getval zal zijn. Menige loods heeft reeds angstige ogenblikken beleefd toen hij plotseling een zwak lichtschijnsel of alleen maar een zeiltje in zijn onmiddellijke omge ving gewaar werd. Of hij heeft wanneer hij wel tijdig onraad bespeurde de ma- Het dochtertje van de heer L. C. Vroegop te St. Annaland kwam tijdens het spelen zo ongelukkig te vallen, dat zij haar pols brak. Na behandeling in het ziekenhuis te Bergen op Zoom kon het meisje naar huis. De provinciale commissie ter bevor dering van rijkswege van de veefokkerij zal op maandag 8 mei te St. Annaland een premiekeuring houden voor stieren en vrouwelijk rundvee. MIDDELBURG. In naam van H.M. de Koningin heeft loco burgemeester A. J. Berenpas giste ren de heer S. A. van Levering, waarnemend gemeente-secretaris, de versierselen opgesteld, behoren de bij het ridderschap in de orde van Oranje-Nassau. De heer Van Levering herdacht maandag het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de gemeente Middelburg. De koninklijke onderscheiding viel hem op het stadhuis van de Zeeuwse hoofdstad ten deel in tegenwoordigheid van het voltal lige college van B. en W., de echt genote en de dochter van de heer Van Levering. Loco-burgemeester Berenpas gaf een overzicht van de staat van dienst van de jubilaris, die enkele jaren terug na de dood van de toenmalige gemeente secretaris de heer J, Ph. Koene plotse ling geroepen werd tot het ambt van secretaris. De heer Van Levering is er, aldus de heer Berenpas, in geslaagd zich in korte tijd volledig in te werken in de materie die zo onverwachts de zijne was geworden. De heer Berenpas noemde de heer Van Levering een voor treffelijk ambtenaar. Daarna spelde hij hem de draagversierselen, behorende bij het ridderschap, op de borst. Na mens het college van B. en W. bood de heer Berenpas een encyclopedie aan. Mevrouw Van Levering ontving bloe men. In de middaguren werd de jubilaris gehuldigd door het secretarie-personeel. HEINKENSZAND In het gemeen telijk gymnastieklokaal werd een drie- darpenwedstrijd gehouden, waaraan deel namen de gymnastiekverenigingen Ka- pelle, Wolfaartsdijk en Heinkenszand. De leiding van de wedstrijden berust te bij de ontvangende vereniging. Het was dan ook de voorzitter van deze ver eniging, de heer N. C. de Rijk. die een welkomstwoord sprak tot de deelnemers en de talrijke belangstellenden. Een goed programma werd uitgevoerd, een groot aantal nummers waren van hoog gehalte. Burgemeester N. W. Eisen reikte de prijzen uit. De wisselbeker ging naar Wolfaartsdijk (de vorige maal Kapelle) met een totaal -aantal punten van 674,2. Op de tweede plaats kwam Kapel- Ie met 632,8 punten en Heinkenszand eindigde als derde met 599,2 punten. Aan de beste dame, mej. M. Bom uit Kapelle (84,8 pt) en aan de beste heer O. van Bleyswijk uit Wolfaartsdijk (103,2 pt) reikte de burgemeester een medaille uit. Viering Koninginnedag Burgemeester van Goes Jankt oranjevereniging GOES De burgemeester van Goes, dr. J. W. Nooteboom, heeft met een schrijven van de volgende inhoud aan de Oranjevereniging zijn erkentelijkheid uitgesproken voor de viering van konin ginnedag in Goes. „Nu de viering van de verjaardag van H.M. de koningin achter ons ligt is het mij een behoefte uitdrukking te geven aan mijn waardering voor de wijze waar op u voor een passende viering van deze nationale feestdag hebt zorg gedragen. Naar mijn gevoelen is deze viering voor treffelijk geslaagd. Ik zal het op prijs stellen dat u al degenen die aan het wel slagen van deze dag hun medewerking hebben verleend mijn welgemeende er kentelijkheid wil doen blijken. Inzon derheid wil ik echter dank betuigen aan de leden van uw bestuur, die meer in de viering van deze dag en voor de in- het bijzonder voor de organisatie van schakeling van de deelnemende perso nen en organisaties hebben willen zorg dragen. Ik ben overtuigd daarbij de tolk te zijn van de gehele burgerij". De Simavi-collecte te Zaamslag bracht 767,29 op. Tot de directie van het tehuis voor bejaarden „Avondrust", te Hoek is met ingang van 12 mei a.s. benoemd het echtpaar C. M. Geuze-van As te Poort vliet. Op vrijdag 5 mei a.s. zal Jaap Zwart een orgelconcert geven in de ge reformeerde kerk aan de Noordstraat te Terneuzen. Als padvindster in Terneuzen wer den geïnstalleerd Joke Willemsen, Ada van der Wege, Madelyn Westerweel, Elly de Koster en Fraany Meeuwsen. Op 4 mei zal in Terneuzen s avonds een stille tocht worden ge houden naar het monument aan de Westsluis. De stoet vertrekt vanaf de Markt. Bij de terugkeer speelt de „Harmonie Terneuzen" het Wilhelmus. Mej. M. A. Meulendijk te Zetten, voorheen te Heinkenszand behaalde te Ede het pedagogisch getuigschrift N.O. akte. De Emmabloemcollecte heeft in Wemeldinge de som van 548,69 opge bracht. Te Wemeldinge werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Wemeldin ge II en een elftal van de veteranen. De „oudjes" dolven het onderspit met Voor uw advertentiepdrachten en tekstverzorging kunt u ook overleg plegen met onze verte genwoordigers: J. Huisman, Nach tegaallaan 106, Goes, telefoon 011006176, en W. J. de Hoop, Westerscheldestraat 15. Middel burg, tlefoon 011804676. J De gemeente-secretaris, mr. J. Hooy, liet zijn felicitaties vergezeld gaan van het uitspreken van zijn grote waarde ring voor het werk van de gedecoreer de. Hij bood hem door bemiddeling van de schrijver een exemplaar aan, van het nog niet in de handel gebrachte boekwerk „Tussen asfaitdammen en Drltadijken". Namens de hoofden van dienst sprak de heer J. C. F. van Ka mer, directeur van de maatschappelijke zorg, die hem het boek „Exodus" van Leon Uris overhandigde.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3