Vlissingen voert vijfdaagse in op vijftien mei aanstaande AHdrCJAMET Opening nieuw bedrijf in St. Maartensdijk Hervormde kleuterschool Rilland officieel geopend Voor enkele guldens meer. hebtU een ECHTE Vijftig jaar op Wilhelmina-oord TAMSE N.V. - GOES Fa. J. L. JURRY Inspectrice mej. De Jonge ontsloot toegangsdeur 111 In juni begint bonw nieuw stadhuis Zeeuwscli Dagblad Nog geen concrete plannen over verhoging Boulevard Zwembadkwestie aan de orde se „De Rietvinkaan rand van dorpskern Overdenking De vaste grond Goed resultaat Loonbeleid Raad vóór met uitzondering van V.V.D. Zeeuwse dracht op Hawaii 'abt iel Frisé moquette Tretford Bouclé Linoleum Rowi parket Herdenking gevallenen te Vlissingen Tentoonstelling van Arbeidsbureau Gouden bruiloft in Sint Annaland DONOR CAMPING Axel in de aether Afscheid na 47 jaar dienst De OLIESTOOK, CENTRALE VERWARMING en het LOODGIETERSWERK van de Herv. Kleuterschool te Rilland werd geleverd resp. verzorgd door Aami. bedrijf W. M. DOORN LINOLEUM DEKVLOEREN Vloerenbedrijf NOORDSTRAAT 53 -60 TELEFOON 2091 TERNEUZEN De heer D. Stam dir. gemeentewerken Vlissingen Zaterdag 29 april 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk DR. HOLTROP, president van de Nederlandse Bank, is meer dan vol daan over het gevoerde loon- en prijs beleid in ons vaderland. Dat blijkt duidelijk uit het jaarverslag van de Nederlandse Bank. Hij zegt zelfs dat de uitkomst van het nieuwe loonbe- leid boven verwachting gunstig was. Het komt er op neer dat hij aanvan kelijk niet veel resultaat verwachtte van dat nieuwe loonbeleid, maar dat hij er nu eerlijk voor uitkomt dat o.a. de nieuwe loonpolitiek een belangrijke bijdrage heeft geleverd voor de ge stegen welvaart. Het is goed kennis te nemen van deze deskundige mening, die niet door politieke vooroordelen wordt beïn vloed. Wij hebben meermalen met voldoe ning gesproken over het gevoerde loon- en daar zo nauw mee verwante prijsbeleid. Op basis van 1959 zijn de lonen in 1960 met 8i procent gestegen. Doordat de nationale produktie met negen pro cent steeg, konden de loonstijgingen volledig worden opgevangen. Een mooi resultaat. Nu is natuurlijk altijd de vraag mo gelijk of hetzelfde resultaat ook onder een under beleid behaald zou zijn, dan wel of met een ander beleid zelfs een nog beter resultaat bereikt zou zijn. Op die vraag is het moeilijk een ant woord te geven. Wel herinnert die vraag ons aan een wat kritisch en vaak ook pessimistisch gesteld heer schap, dat ten tijde van het mooie weer er altijd over in zat dat het niet zo kon blijven en met slecht weer bevreesd was dat het niet spoedig zou verande ren Zulke mensen zijn er. Het jaarverslag van de Nederlandse Bank is op een uitermate gunstig tijd stip verschenen. Gelijktijdig werden namelijk de ministers van Sociale Za ken en van Binnenlandse Zaken ge ïnterpelleerd. Het gaat om een stuk loonbeleid. Van socialistische zijde wordt beweerd dat de regering te wei nig overleg pleegt en te veel ingrijpt in bevoegdheden van anderen. Bij het eerste gaat het voornamelijk om de vijfdaagse werkweek in de bouwvak ken en bij het tweede om de vijfdaagse werkweek bij de lagere publiekrechte lijke lichamen. Wij menen dat de kern van het tot nu toe met gunstig resultaat gevoerde loonbeleid hierin ligt besloten dat loonsverhoging slechts mogelijk was indien dit door produktieverhoging kon worden opgevangen. Uit het ver slag van de Nederlandse Bank blijkt, dat, nationaal bezien, dit inderdaad is gelukt. Niet echter binnen elke be drijfstak afzonderlijk. De industriële produktie bijv. steeg maar liefst met 13 procent terwijl de personeelsbezet ting in deze sector slechts met drie procent steeg. Kunnen nu andere sectoren, de bouwvakken en het overheidsperso neel, de industrie volgen op de weg naar de vijfdaagse met daaraan ge paard een arbeidstijdverkorting? En als deze sectoren zouden volgen met als gevolg een produktieverlaging, zou dan de prijs die wij voor deze arbeidstijdverkorting moeten betalen niet te hoog zijn? Wij geloven dat het onjuist is ten tijde dat men de vruchten plukt van een doelbewust gevoerd beleid op het terrein der lonen en prijzen, kritisch aan de kant van de weg te staan en op te komen voor de z.g. verdrukte min derheden. Het is te hopen, dat ons volk zal inzien dat er grenzen zijn in het leveren van kritiek. Ook van een op positie. Minder produceren en meer wonin gen bouwen kan nu eenmaal niet sa men gaan. Zelfs niet onder een socia listisch bewind! VLISSINGEN. De Vlissingse gemeenteraad heeft gistermid dag besloten met ingang van 15 mei aanstaande de vijfdaagse werkweek in te voeren voor het gehele gemeentepersoneel. Slechts de WD-fractie, be staande uit de heren H. B. J. Knoop, E. T. Oosterhuis en C. Jansen, wenste geacht te worden te hebben tegengestemd. Bij mon de van de heer Knoop verklaarde zij bezwaren te hebben tegen een overhaaste invoering. Een der gelijke verandering moet gelei delijk aan gebeuren, meende de VVD-af ge vaardigde Zoals bekend waren B. en W. met hun voorstel gekomen om de gemeente op het terrein van de personeelsvoor ziening haar concurrentiepositie te doen behouden en een te groot verloop van personeel te voorkomen. Met het oog op de vele plannen welke in de naaste toekomst moeten worden voorbereid en uitgevoerd is het voor de gemeente Vlissingen van het grootste belang vak bekwaam personeel te kunnen behou den en aan te stellen. De discussie was geopend door de heer E. de Pries ter Csoc.), die het beleid van minister Toxopeus op dit punt toch wel zeer be vreemdend vond. Eerst geeft de be windsman ric-htlijnen en daarna draagt hij de beslissing en van een aantal ge meenten over de vijfdaagse werkweek voor schorsing bij de Kroon voor. Hij deelde mee dat zijn fractie unaniem achter het voorstel van B. en ff. stond. Ir. J. H. Krietemeijer (AR) meende dat ondanks het ingrijpen van de mi nister van binnenlandse zaken de raad bij zijn beslissing zich toch niet moet laten leiden door de gedachte dat het besluit wellicht binnenkort zal worden geschorst. De scholen De heren H. B. J. Knoop (WD) en J. J. Kempe (soc.) kwamen nog eens terug op de plannen betreffende de in voering van een vijfdaagse schoolweek. Hoe staat het daar nu mee, wilden zij weten. Wethouder W. Poppe antwoordde, dat dit laatste nog steeds een onderwerp van studie in Vlissingen uitmaakt. Van de instanties is nog geen antwoord bin nengekomen. Wel meende de wethou der dat de invoering van een vijfdaag se schoolweek in de Scheldestad voor lopig een beetje in de richting zou gaan van een ,,week of acht in de zo- Advertentie Een tent van standingMet garantie. mer". Nadat nog enkele detail-punten waren aangesneden verklaarde de raad met uitzondering van de drie libera le leden zich achter het voorstel van het college van B. en W. Boulevard De raad ging ook akkoord met het verlenen van uitstel van de verplichting tot bebouwing van een aan de vereni ging „De Ruyterschool" toebehorend perceel bouwgrond aan de Boulevard Bankert. Het enige raadslid dat hier over nog opmerkingen maakte was de heer Oosterhuis (WD), die informeer de of het uitstel misschien verband zou houden met waterstaatkundige plannen om de dijk van de Boulevard Bankert met drie meter te verhogen. Dit laat ste werd evenwel door de raadsvoorzit ter, mr. B. Kolff, ontkend. De burge meester deelde wel mee, dat bebou wing tussen „Victoria" en de De Ruy terschool bij Rijkswaterstaat bezwaren ontmoet. Wat betreft de verhoging van de boulevarddijk verklaarde de voorzit ter niet te weten van een verhoging van drie meter, omdat er nog verscheidene plannen zijn waaruit een keus moet worden gedaan. Zwembad In de rondvraag sneed de heer S. Joustra (soc.) een probleem aan, waar voor het college van B. en W. op dit moment nog geen oplossing ziet: name lijk het probleem van de zwemgelegen- heid in Vlissingen. De heer Joustra deelde mee dat in de gemeente Zait- bommel een instructiebad was verre zen, waarvan de gelden door de burge rij waren bijeengebracht. Weliswaar kunnen in dit bad geen wedstrijden worden gehouden, maar het kan uitste kend dienst doen om mensen zwemmen te leren. Wethouder Ch. J. Giliisen Ver- schage antwoordde graag de suggestie van de heer Joustra te zuilen bestude ren, mede op aandringen van ir. Krie temeijer, die vroeg of zoiets ook in Vlissingen niet mogelijk was. In antwoord op een vraag van de heer H. v. Rooijen (CHU) deelde wet houder Poppe mee, dat in de loop van de volgende week de architect de plan nen voor de nieuwbouw van een open bare en christelijke u.l.o. bij het ge meentebestuur zou deponeren ter door zending aan het departement. De heer P. Bikker (CHU) vroeg nog naar de dijk die thans bij de buitenhaven wordt opgeworpen. Komt deze voor of achter het Havendorp? Wethouder F. G. Smit (soc.) zei dat hierover nog geen defini tieve beslissing was genomen. MIDDELBURG Ter gelegenheid van het feit dat Amsterdam een recht streekse verbinding krijgt met Honolu lu, zullen vertegenwoordigsters van de bloemencentra aan beide kanten van de route bloemen van het ene naar het andere land brengen. Op 29 mei ver trekt Jenny van Willige als „Dutch Tulip Queen" naar Honolulu met enige duizenden gevarieerde tulpen en zeven verschillende klederdrachten. Een dag later stapt de Hawaiaanse Mae Bei mes met een groot aantal vers geplukte orchideeën in voor een vlucht naar Hol land. Jenny zal op verschillende mo deshows behalve haar bloemenmeisjes- uniform" klederdrachten tonen uit Zeeland, Friesland, Drenthe, Utrecht, Noordholland, Zuid-Holland en Gro ningen. Beide meisjes keren na een week reizen en bloemen uitdelen terug naar hun land zonder elkaar gezien te hebben. ST. MAARTENSDIJK. De nieuwe timmerfabriek van C. V. Gebr. Muller Co. is gistermor gen officieel geopend. De talrijke genodigden die hierbij aanwezig waren, werden verwelkomd door Advertentie vindt U verwerkt in onze etalages en toonzalen. U ziet Hier de basis voor Uw toekomstig interieur. middelburg-goes gratis advies van onz» binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland de heer A. A. Muller uit Bergen op Zoom. Spreker schetste het ontstaan en de ontwikkeling van het bedrijf van de fa milie Muller waarna hij er de aandacht op vestigde dat de timmerfabriek C.V. Gebr. Muller Co., geleid wordt door twee bijzonder jonge directeuren nl. de heren H. en J. Muller. Zij zijn respec tievelijk nog maar 20 en 21 jaar oud. Burgemeester D. C. Bouwense van St. Maartensdijk, die zich beretd had ver klaard de opening te verrichten, sprak de hoop uit dat de fabriek aan de gestel de verwachtingen zou beantwoorden. Hij wees erop dat er nu twee industrieën in St. Maartensdijk zijn gevestigd en dat dit beslist nog niet voldoende is om de naam kerngemeente te rechtvaardigen. Hij vestigde er echter de aandacht op dat ook de N.V. ELvi uitbreidingsplan nen heeft. „Er zit nog veel in de pen", aldus de burgemeester. „Moge deze opening echter het begin zijn van succesvolle jaren voor u, maar ook voor de bevolking". Drs. Baarspul van het E.T.I. te Mid delburg beklemtoonde in het bijzonder dat voor een ondernemer die wil slagen vereist zijn doorzettingsvermogen en een vaste wil om er te komen. Burge meester v. Doorn van Poortvliet feit- citeerde de familie Muller en het ge meentebestuur van St. Maartensdijk met de aanwinst, namens het gemeen tebestuur van Poortvliet. Vervolgens opende burgemeester Bouwense het be drijf symbolisch door met het overhalen van een hefboom de machines in wer king te stellen. De timmerfabriek beschikt thans over een fabriekshal van 70 meter lengte en 20 meter breedte. Op het ogenblik wer ken er 11 mensen, maar de directeur de heer H. Muller, verklaarde in een toespraak dat verwacht mag worden dat er binnen vijl maanden 30 arbeiders zul len werken. De fabriek produceert in hoofdzaak houtwerk voor woningen zo als deuren, kozijnen, kasten etc. De Simavi-eollecte heeft te Scliore de som van 38,17 opgebracht. VLISSINGEN Aan de stille tocht die gehouden wordt ter gelegenheid van de herdenking van de gevallenen op 4 mei, kan iedereen deelnemen. De recht streekse nabestaanden en de vertegen woordigers van bevriende mogendheden zullen echter aan het hoofd lopen. Om 19.30 uur vertrekt de stoet naar de be graafplaats langs de Singel zonder vaan ot vlag. Van 19.45 uur tot 30 seconden voor acht uur zullen de klokken wor den geluid van de Jacobskerk, van de Johanneskerk, van de Rooms Katho lieke Kerk, van de Doopsgezinde ge meenten en het St. Josephziekenhuis. Om 19.55 uur zullen de leden van de christelijke zangvereniging Hosanna het lied „Verzuchting" van Felix Mendels sohn Bartholdy zingen. Waarna om 6 uur twee minuten stilte in acht zal wor den genomen. Na deze stilte wordt de Nationale vlag gehesen en zullen de le den van de vereniging twee coupletten van het Wilhelmus zingen. Vervolgens bestaat voor de burgerij de gelegenheid bloemen te strooien op de graven. Toe spraken zullen niet worden gehouden. VLISSINGEN Burgemeester mr. B Kolff, van Vlissingen zal op Woens dag 10 mei de expositie ..Beroepenten toonstelling" openen. Deze tentoonstel ling wordt georganiseerd door het ministerie van Sociale zaken en Volks gezondheid, en gaat uit van het ar beidsbureau Vlissingen. De tentoonstel ling is geopend van 10 mei t.m. 2 juni in de benedenlokalen van de Bonedijke- school. De officiële opening is in Het Anker. SINT ANNALAND. Het echtpaar J. L. Goedegebuure-Stols in de Bierens- straat viert donderdag 4 mei a.s. het 50-jarig huwelijksfeest. De bejaarde bruidegom (74) en bruid (72) genieten nog een zeer goede gezondheid. Het echtpaar heeft negen kinderen en 30 kleinkinderen en nog een achterklein kind, dat echter in Australië vertoeft en dus niet op het feest aanwezig zal zijn. De heer Goedebuure is in St. Anna land een bekende persoonlijkheid, Kort na de bevrijding was hij lid van de noodgemeenteraad en later werd hij ge kozen als definitief raadslid. Hij heeft verschillende jaren zitting gehad in dit college. Thans is hij nog notabel van de ned. herv. kerk. Ook had hij zitting in de bouwcommissie en heeft hij zijn bes te krachten gegeven aan de restauratie en uitbreiding van de hervormde kerk. Geill. kalalogus (N° 4) mei 50 modellen, ligt voor U gereed Groothandelsgebouw A3 ROTTERDAM ParHkuliere showroom hoek Centraal Stationf Groothandelsgebouw GRIJPSKERKE. Op 4 mei a.s. zal het vijftig jaa-r geleden zijn dat de heer J. Meijer in dienst trad bij de familie Geschiere van het landbouwbedrijf Wil helmina-oord. Van 4 mei 1911 tot no vember 1920 de trouwdag was hij inwonende knecht en daarna onafgebro ken vaste arbeider. Slechts de militaire dienst onderbrak het werkverband. Bij zijn veertigjarig jubileum werd de heer Meijer onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Or de van Ora-nje-Nassau. Dat was een be wijs van erkentelijkheid voor de grote trouw van de heer Meijer en voor zijn sterk ontwikkeld verantwoordelijkheids gevoel. Van 1911 tot 1950 was de heer Meijer in dienst bij de heer A. Geschie re JH zn. en daarna bij de heer Jac. Geschiere. Niet alleen de familie Geschiere ge tuigt met veel waardering van de trouw van de heer Meijer, ook de Nted. Chr. Landaribeidersbond rekent hem tot haar AXEL Het klankbeeld dat op 5 mei om 9.05 uur wordt uitgezonden over de bevrijding, bevat ook een reportage over Axel. Het programma werd samen gesteld door de NCRV-reporter Jan de Visser die daarin met enkele inwoners van Axel een vraaggesprek heeft. beste leden en heelt hem enkele jaren geleden onderscheiden met het gouden insigne. De heer Meijer voelt zich ver der bijzonder aangetrokken tot het werk van het Groene Kruis, waarvan hij in Grij-pskerk-e maga-zijnmeester is. Op 22 februari jl. vierde hij zijn 65e verjaardag en het ligt in zijn bedoeling na het volmaken van de vijftig jaar op Wilhelmina-oord van een welverdiende rust te gaan genieten. ZIERIKZEE. De heer G. J. Kar dol, die 47 jaar werkzaam is geweest bij de drukkerij Lakenman en Ogtman kreeg bij zfijn afscheid wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd, de eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. Dit geschiedde door burge meester mr. F. Th. Dijckmeester. Ver der werden er lovende woorden gespro ken door de directeur van de drukkerij, de heer R. A. Dieleman, de heer J. van der Velden namens de personeelscom missie en de heer C. Manni namens de algemene Grafische Bond. RILLAND. Aletta Arnold en Gerard Zuidweg, beiden zes jaar, hebben gisteren een hoogtepunt meegemaakt in hun nog jonge leven. Zij mochten, gekleed in Zuidbevelandse klederdracht, waardoor Aletta en Gerard er allercharmantst uitzagen, de sleutel aanbieden aan de inspectrice van het kleuteronderwijs in Zeeland, mejuffrouw J. C. de Jonge. Gisteren was het dan zover, dat de nieuwe, hyper moderne hervormde kleuterschool aan de rand van de dorpskern officieel kon worden geopend, welke handeling met een brede glim lach werd verricht door mejuffrouw De Jonge. Het was een vreugde vol, maar vooral dankbaar moment voor de kleuters zelf in de eerste plaats, voor de leidsters en voor het bestuur, ja voor de gehele Ril- landse gemeenschap. Advertentiën De HERV. KLEUTERSCHOOL te RILLAND werd gebouwd door DORPSSTRAAT 11 KRABBENDIJKE. Ook iu de Herv. Kleuterschool te Rilland-Bath werden door ons de op decoratieve wijze gelegd. Het waren dan ook de kleuters, die, met hun allerbeste humeur en getooid met roodwitblauwe vlaggetjes en met feestmutsen op, als eersten hun school mochten betreden nadat mej. De Jonge de deur met een wijds gebaar had ont sloten. s? De Rietvink Tevoren hadden de kleuters hun mond je al danig geroerd. Uit volle borst zongen zij het ijverig ingestudeerde vers je, waarin de oude toestand van de kleuterschool aan de kaak werd gesteld en waarin tevens de blijdschap werd uitgesproken over dé totstandkoming van de prachtige nieuwe vierklassige school. Burgemeester J. C. W. Jobse hees daarna de nationale driekleur ln top en mevr. C. Nagelkerke-Versprllle onthulde de naam van de school. Het bleek „De Rietvink" te zijn, een naam, die mevr. Nagelberke zelf had bedacht en die als de beste werd gekozen uit de vele aanvragen, die hij het bestuur waren binnengekomen. Intussen waren vele glunderende moeders getuige van deze aaneenscnakeilng van feestelijke gebeurtenissen. De eigenlijke plechtigheid van de of ficiële opening was begonnen in de foijer van het dorpshuis „Luctor et Emergo", waar de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. A. Boot een uitgebreid gezelschap kon verwelkomen Na de officiële opening bezichtigde dit gezelschap de prachtige school, waar bij de uitingen van bewondering over hetgeen tot stand is gekomen niet ach terwege bleven. De plaatselijke hervormde predikant, ds. C. den Engelse sprak een wijdings woord, waarna de heer Boot een over zicht gaf van de geschiedenis der school. Historie De heer Boot onthulde in zijn toe spraak, dat zonder de -wet op het kleu teronderwijs deze nieuwe school el be slist niet was gekomen. Hij herinnerde er aan, dat de heer Mol en andteren in 1920 het initiatief namen tot stichting van bewaarschool, die werd gehouden in het hervormde verenigingsgebouw. Na de oorlog werd dit gebouw gron dig gerestaureerd, maar de toenmalige schoolarts bleek niet van zins dit ge bouw als kleuterschool te bestemmen. Tal van besprekingen werden gevoerd. De hervormde kerkeraad en kerk voogdij bleken bereid financiële mede werking te verlenen onder die voor waarde, dat vertegenwoordigers van deze colleges in het bestuur zitting zouden krijgen. Zo gebeurde het ook. Een nieuwe vereniging weid opgericht en op 6 janu ari 1951 werd een nieuwe twee-klassige kleuterschool geopend. Naar de mening van de heer Boot is er toen een voor beeld gegeven door de Rillandse bevol king wat eendrachtige samenwerking vermag. Begonnen werd met 87 leer lingen. De ramp kwam, waardoor op nieuw restauratie noodzakelijk was. f Het bevolkingsaantal groeide aanzien lek en een wachtlijst moest aangelegd worden. Dit werd een onhoudbare toe stand en uiteindelijk werd besloten tot nieuwbouw. Met de totstandkoming van dit gebouw kon tevens een vierde leid ster worden benoemd. En vanaf maandag zullen dan de 136 leerlingen met de vier leidsters hun intrek in de nieuwe school kunnen nemen. Ten slotte dankte de heer Boot allen, die op enigerlei wijze aan de bouw hebben meegewerkt. De leidsters kregen ieder een cadeau aangeboden. Sprekers De sprekerslijst sierde een groot aan tal namen. Wij noemen de inspectrice, mej. De Jonge, die het als een groot voorrecht beschouwde, dat Rilland zo'n prachtige kleuterschool heeft; burgemeester J. C. W. Jobse namens het gemeentebestuur, mej. W. C. J. Geldof, de hoofdleidster, mevr. Den Engelse, presidente van de hervormde vrouwengroep, die voor elk der leerlingen een paar slofjes aanbood, door de dames zelf vervaardigd, mevr. Verschuure, namens de plaaatselijke af deling van de N.C.V.B. die een aantal speelgoederen overhandigde, ds. Ph. Stof fels, namens de plaatselijke geref. kerk. pater Gardiaan, namens de r.k.-gemeen- schap ter plaatse, mevr. Kamps, namens het damescomité, dat voor een glijbaan had gezorgd, J. Kooiman, hoofd van de school met de bijbel, die twee leerlingen een kruiwagen vol bloemen liet bezor gen, architect C. J. Klap te Waarde en tot slot de heer R. Rijk, hoofd van de r.k. lagere school. Daarom, mijn geliefde broeders iveest standvastig, onwankelbaar te allen tijde overvloedig in het werk des Heren, wetende dat uw arbeid niet vergeefs is in den Here. 1 Cor. 15 vers 58. De apostel Paulus roept ons op in deze tekst om standvastig en onwankelbaar te zyn, ons niet van ons voetstuk te laten afdringen, de moed niet te laten zinken. Dat zeggen wij ook wel eens tegen iemand: je moet de moed er maar in houden, je moet maar standvastig blijven. Maar we realiseren ons vaak niet of die mens wel iets heeft waarop hij vast kan blijven staan. Hoe dikwijls zeggen we niet tegen iemand die erg ziek is: je moet maar standvastig blijven, de moed niet verliezen. Maar de zieke voelt dat hij wegzinkt, de grond van zijn gezondheid houdt het niet. En ik meen dan ook dat we iemand alleen tot standvastigheid mogen aansporen wanneer we hem grond onder de voeten kunnen geven. Maar nu rijst de vraag: kunnen we dat? Is niet alles wat we elkaar onder de voeten schuiven drijfzand? Hoe gezond en sterk we ook zijn, we kunnen er niet op bouwen. Eén bacil, en een flinke kerel moet een jaar rust nemen. Hoe rijk we ook zijn, één economische crisis en we kunnen straatarm zijn. En tenslotte ver zinken we in de dood. Er is dus geen vaste grond. Maar waar haalt Paulus dau de vrijmoedigheid vandaan om ons aan te sporen tot standvastigheid en onwankel baarheid? Hij geeft ons eerst vaste grond onder de voeten. In het hele hoofdstuk van 1 Cor. 15 heeft hij betuigd dat er een opstanding uit de doden is. Die opstanding is de grond waarop we kunnen staan. Die opstanding maakt dat ons bestaan niet zonder zin is. We kunnen ons leven beschouwen als een reeks mislukkingen; de laatste misluk king is de dood. Want zondaar-zijn be tekent, een mislukkeling zijn, iemand die er naast grijpt, die zijn doel, namelijk God, mist. Pasen laat ons echter zien, dat Jezus Christus die mislukkingen hersteld heeft en ons leven weer de juiste bestemming heeft gegeven. En waar dat geloofd wordt daar hebben we een vaste grond gekregen, daar zien we temidden van veel zinloos heid dat ons leven toch zin heeft, dat ons werk niet voor niets is als het verricht is in den Here, d.w.z. in geloof aan Hem. Anders gezegdOns werk is niet zinloos als het het stempel der liefde draagt. Wolphaartsdyk Ds. K. v. LIERE Te Den Haag slaagde de heer H. J. Houg te Zaamslag voor het vakexamen koeltechniek. De collecte ten hate van de „Macht van het Kleine" bracht het eerste kwar taal te Arnemuiden 88.23 gulden op. Het tweede kwartaal 80.30 gulden. Col lectant was Cor Klaasse. Met een brede glimlach ontsloot mej. De Jonge, de inspectrice pan het kleuteronderwijs, de toegangs deur. Zij weet zich daarbij in de onmiddellijke nabijheid van Gerard Zuidweg en Aletta Arnold, beiden in Zuid-Bevelands kostuum. VLISSINGEN. Naar wij ver nemen zal in juni aanstaande op de Nieuwe Markt in Vlissingen begonnen worden met de bouw van een nieuw stadhuis. Het zal dan echter nog wel twee jaar du ren voordat het gemeenteperso neel, dat zichnu in het oude raad huis aan de Ho-utkade aanzienlijk moet behelpen, zal verhuizen naar een heel wat florissanter omge ving. Nog gisteren werd duidelijk bij een trouwpartij dat het gemeen telijk apparaat toch wel heel sterk uit zijn jasje groeit. Er is geen hoekje in het stadhuis of het wordt ergens voor gebruikt. VLISSINGEN. Met achttien tegen drCe stemmen heeft de Vlissingse ge meenteraad gisteren de heer D. Stam, hoofd van de technische dienst, tevens plaatsvervangend hoofd van de directie van volkshuisvesting en bouwnijverheid in de provincie Zeeland te Middelburg, henoemd tot directeur van gemeente werken en van de gemeentelijke reini gingsdienst te Vliss&ngen. Drie stemmen werden uitgebracht op de heer A. J. N. Kok, directeur van gemeentewerken te Winschoten.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3