Onderwijscommissie van C.B.T.B. geïnstalleerd Contact-Centrum Voorlichting bracht bezoek aan Terneuzen Diploma-uitreiking Zierikzeese avondnijverheidsschool BINNENMEERWORDT VOGEEBROEDPLAA TS Fiscusontwijkers kregen boeten Vrijdag 28 april 1961 Pag. 4 Bezoeken aan de UAzote en UTS Portret van een voetballer „Noud" de Rijke Loterij wet overtreden door „gewichtige" winkeliers Gasthuispersoneel hield feestavond Rilland-Bath is loodgieterloos99 Propaganda-avonden voor Zeeuwse kosters Bejaarde man schuld aan schade op de weg Feestavond Z.P.M. an L.J.G. Zeeuws elftal tegen D.F.C. Jeugddienst in Goes S.D.K.B.-spelers naar Zeist Z.K.B.-twaalftal naar tournooi in Zeist Korfbalprogramma dit week-end beperkt Arjos-voorzitter sprak over het Deltaplan Tinten, waar de zuiderzon in gloeit. Dit is weer echt een NSU - aanbieding Luxe NSU - bromfiets met achterwielvering, in de moderne tinten tomatenrood grijs, blauw/grijs of zwart/chroom compleet f.575.- VAX DEN DRIEST Zh'EU W htiH DAGBLAD TERNEUZEN. Een groot aantal leden van het Contact-Centrum op voor- lichtingsgebied heeft gisteren een be zoek gebracht aan de gemeente Terneu zen. Het gezelschap werd in de raads zaal ontvangen door het gemeentebe stuur. Burgemeester mr. H. Rijpstra vertelde de leden van het centrum voornamelijk journalisten dat bet kleine plattelandsstadje Ter Nose in de TOE NOUTE", dat is de kreet die vele keren uit suppor terskelen klinkt als men in Ar- nemuiden aan het lijntje staat. Ze zijn dan bestemd voor één van de grote steunpilaren van het plaatselijke voetbal team: Noud de Rijke, 25 jaar en schilder van beroep. Een van de prominentste voetballers op de Zeeuwse velden en een pur sang sportman. Met een brui sende energie werpt hij zich in elke wedstrijd in het strijdge woel en men mag hem dan wel eens bestempeld hebben als een „terrier" met een harde tackle, zijn speelwijze blijft altijd spor tief. Al deze karaktereigenschap pen van De Rijke gaan ge paard met een zeer behoor lijke techniek en tactiek en een uitstekende lichamelijke condi tie. De Rijke heeft eigenlijk Ma- rinus voor zijn naam staan maar sinds de tijd dat hij nog als „broekie" in de schoolban ken zat kent men hem in zijn woonplaats beter als Noud. Zijn voetbalcarrière begon op straat en op een hobbelig stukje wei land. Het eerste clubje waar Noud in speelde droeg de naam K.M.D. („Klein maar Dapper"). De naam van deze club loopt parallel met de gehele persoon lijkheid van De Rijke. Hij is ook niet groot van stuk, maar wel bijzonder dapper! Het be ginstadium van de voetballoop baan van De Rijke bracht met zich dat ze bij Noud thuis aan kachelhoutjes niet direct gebrek hadden want het sneuvelen van drie paar klompen in één week was niet abnormaal. In 1951 toen Noud 16 jaar was werd hij ingeschreven als lid van Arnemuiden. En nu droeg hij dan echte voetbalschoenen aan zijn voeten in plaats van klompen als hij tussen de krijt lijnen liep. Hij werd direct op gesteld bij de A-junioren en speelde links- en rechtsbinnen in het elftal. Een paar jaar later was Noud al zo ver gevorderd dat men voor hem een plaatsje had in geruimd in het tweede elftal waar hij binnenplaatsen bezette en ook wel als kanthalf optrad. Tweemaal achtereen werd het tweede elftal van Arnemuiden kampioen, waarvan in 1955 on geslagen. In dit jaar waren de capaciteiten van De Rijke al zo opgevallen dat hij zijn vaste plaats kreeg in het eerste elftal. Hij speelde als rechtsbinnen, als rechtshalf en ook wel op de spil- plaats waar zijn spel eigenlijk het best tot zijn recht kwam. In 1957 werd Noud gekozen in het Zeeuws elftal dat in Utrecht meedeed aan het tornooi om de Weekenstroo-beker. „Nooit zal ik die zaterdag vergeten", zegt De Rijke, „niet alleen om dat we als tweede eindigden maar vooral omdat de reis naar Utrecht zo plezierig was." Het jaar daarop toen het Zeeuws elftal in Kapelle met 42 van het Amsterdams elftal won was Noud ook van de par tij en vertolkte een uitmuntende stopperspilpartij. In I960 kreeg De Rijke zijn plaats in het Zeeuws K.N.V.B.- elftal dut tegen het Zeeuws af- dehngselftal in Arnemuiden een 25 nederlaag moest incasse ren. Prettige herinneringen heeft Noud voorts bewaard aan de wedstrijd die Arnemuiden in de afgelopen zomer speelde tegen het oud-Zeeuws elftal bestaande uit zondagvoetballers en die de vissers met 52 wonnen. Ook de 70 overwinning op Good- Luck vorig seizoen zit vast in het geheugen bij Noud. De Rijke die dit seizoen een vaste plaats heeft als stopper- spil bij Arnemuiden merkt ten slotte nog even op dat men bij Arnemuiden de training van Cor v. d. Weele uit Middelburg, die in 1958 in dienst kwam, niet graag meer zou missen. „Een goede training is een eerste ver eiste voor een club die iets be reiken wil", meent Noud. loop der eeuwen is uitgegroeid tot de stad Terneuzen, hoofdplaats van het boeiende Zeeuws-Viaamse land. Hij voegde eraan toe dat nadat reeds enke le jaren voor de oorlog de beslotenheid van de oude stadsgrenzen was doorbro ken, in het laatste decennium de ont wikkeling schier onstuitbaar is gewor den. Langs de oevers van de Schelde ver rees een nieuw stadsgedeelte, waarin honderden woningen de gestaag groei ende bevolking van ruim 11.000 in 1946 tot bijna 17.000 in dit jaar aan trekkelijke woongelegenheid bieden. Ter reinen voor industriële vestigingen wer den geprojecteerd en reeds voor een be langrijk gedeelte in exploitatie geno men. waartoe temeer aanleiding be stond toen de minister van economi sche zaken de gemeente Terneuzen in april 1959 tot ontwikkelingskern ver klaarde. Aanzienlijke financiële en an dere faciliteiten aan deze regeling in- haerent vergemakkelijken deze vestigin gen, waarvoor juist in de laatste tijd uitgebreide en genuanceerde belangstel ling gedemonstreerd wordt. Goede onderwijsinstellingen, zei de burgemeester, variërend van kleuter school tot een volledig geëquipeerd ly ceum, gecompleteerd met voorzienin gen op het gebied van het technisch onderricht, bewijzen dat dit ogen schijnlijk enigszins excentrisch gele gen gebied ook in deze de juiste aan passing heeft gevonden. Tot behoor lijke ontwikkeling gekomen instituten op het sociale, sociaal-culturele en so ciaal-economisch terrein werkzaam to nen aan dat naar een verantwoorde begeleiding wordt gezocht. Dat de be tekenis hiervan niet gering wordt ge acht mag worden afgeleid uit de be langstelling van de minister van maatschappelijk werk, die bij haar werkbezoek aan Zeeland op 2 en 3 mei a.s. ook kennis wil nemen van de aktiviteiten in Zeeuws-Vlaanderen op haar gebied. Na een rondrit door de stad volgde een lunch in hotel Rotterdam waar een vertegenwoordiger van Rijkswaterstaat aan tafel een uiteenzetting gaf van de verbreding van het kanaal van Terneu zen naar Gent. Des middags bracht het gezelschap een bezoek aan de Compag nie Neerlandaise de l'Azote te Sluiskil en de uitgebreid technische school te Terneuzen. Kantongerecht Oostburg OOSTBURG. De Winkeliersvereni ging van Oostburg stond in de persoon van haar voorzitter, P. A. van de P., terecht voor de kantonrechter, omdat de loterijwet zou zijn overtreden. De ver eniging had een loterij gehouden, waar als bijkomende factor nog het gewicht van de bij de loterij betrokken winke liers moest worden geraden. Het Oost- burgse publiek kon zelf „gewichtigheid van de winkeliers bepalen en mochten zelfs met een weegschaal de winkels afgaan. Wat niemand overigens deed. Ondertussen moest ook nog rekening worden gehouden met de tussentHdse gewichtsafname der middenstanders door de koopdrukte in de Sinterklaasda- gen. Van de P. bracht naar voren, dat een dergelijke loterij in Meppel wel was toegestaan. Hii had trouwens het Mid delburgse parket om advies gevraagd, wat niet kon worden gegeven. De kantonrechter achtte het onzeker heidselement in deze loterij te groot en zei dat een vergunning nodig was ge weest van de minister van justitie. Hij vond dat de vereniging wel te goeder trouw had gehandeld en veranderde de gulden boete, die was geëist, in een schuldigverklaring zonder straf. Een reeks kleine overtredingen wer den met gelijksoortige boetes bestraft, Een schipper uit Hoofdplaat, J. de K., die een gevaarlijke hond heeft, en deze niet wilde muilkorven, kreeg 10 of twee dagen. De eis was 20 of vier da gen. De veehandelaar M. J. van D. uit Sluis vervoerde vier koeien zonder dat een verklaring van de gezondheidsdienst voor dieren kon worden overlegd. De dieren moesten worden afgeslacht en daarom bleef het vonnis bij vier maal vijftien gulden. De IJzendijkse koopman J. B. ant woordde met een ware -spraakwaterval op het verwijt dat hij in Sluis zijn wa ren zonder ventvergunning had aange boden. „Ik moet toch eten," was ziin verweer. Hij was niet te spreken over het gemeentebestuur van deze stad, die hem maar tweemaal in het jaar een vergunning verleende. De eis van de of-, ficier van justitie, mr. J. L. Andree, was 10,- of twee dagen, het vonnis de helft daarvan. GOES. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Zeeuw se C.B.T.B. besloten tot instelling van een onderwijscommissie. Deze commissie is een dezer dagen door de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer J. van den Bos, burgemeester van Sint Annaland, geïnstalleerd en heeft haar werkzaamheden begonnen. Reeds lang werd in de kringen van de C.B.T.B. de behoefte gevoeld aan een commissie, die speciaal de belan gen van het onderwijs kan behartigen. De onderwijsaangelegenheden krijgen in deze commissie de speciale aandacht. Op het gebied van het onderwijs wordt de arbeid steeds uitgebreider, ook voor de C.B.T.B. En het was dan ook een dankbaar en vreugdevol moment voor de heer v. d Bos als voorzitter van de Zeeuwse C B.T.B. deze commissie te in stalleren. De heer v. d. Bos is tevens voorzitter van de onderwijscommissie, waarin o.m. zitting hebben vertegen woordigers van de zeven scholen, die uitgaan van de C.B.T.B. Daarnaast heb ben de directeuren en directrices van deze scnolen een adviserende stem in deze commissie. Deze commissie moet gezien worden MIDDELBURG. „Ik vind het geen manier van u deze zaak vanaf 1953 slepende te houden," zei mr. J. F. C. van Deinse, de rijksadvocaat tegen L. C. R. uit Kapelle, die een aangiftebil jet van belastingen niet binnen twintig dagen ingevuld had Ingeleverd. De ver dachte zei dat hij In die jaren grote financiële verliezen had geleden en „in de war was." „Dat ontslaat u niet van de plicht dat biljet in te vullen," repliceerde de rijksadvocaat en eiste 75,- boete of vijftien dagen hechtenis. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, verklaarde zich accoord en het vonnis was conform. Dezelfde nalatigheid had de Goese administrateur G. C. van T. op zijn geweten. Deze verdachte had de belas ting drie jaar lang op een ingevuld aangiftebiljet laten wachten. Conform de eis van de rijksadvocaat, waar de officier zich achter schaarde, luidde het vonnis 100,- of twintig dagen. Daarna volgde een lange rij van au togebruikers, die hun belastingkaart niet hadden voldaan. De vrachtvervoer der W. C. M. van E. uit Westdorpe kreeg 5,- of een dag, de expediteur J. P. uit Woensdrecht 2,- of een dag, de vertegenwoordiger M. D. V. uit Breda 10,- of twee dagen en de ga ragehouder R. E. B. uit Goes 20,- of vier dagen. MIDDELBURG Alvorens het ver plegend personeel van het Gasthuis in Middelburg ging genieten van een ge zellige feestavond werd besloten twee langdurig zieke verpleegsters een bloe metje te sturen. Met deze bloemenhul de opende de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer W. Kruit, de jaarlijkse feestavond. Hij deelde nog mee dat door de drukke werkzaamhe den die het verplegen van de vele pa tiënten het onmogelijk was zelf een to neelstuk in te studeren. Dit was dan ook de reden waarom het „Vlissings Schouwspel" deze avond voor het voet licht trad. Dit gezelschap bracht het spel in drie bedrijvenm „De kinderen van Eduard" van Mare Gilbert Sauvajon. Alle spelers leverden bijzonder goed spel en bleken hun rol len goed te beheersen. De personeels vereniging heeft een goede keuze gedaan met dit gezelschap te engageren, een avond die op hoog peil stond was ver zekerd. Nadat de tonelisten in de bloe metjes waren gezet verbleven de zie kenverzorgers" nog enige tijd gezellig bijeen. Het kwartet Groenewoud zorgde voor de begeleiding van de dans. als een adviescollege over onderwijs zaken voor het Zeeuwse hoofdbestuur van de C.B.T.B. en tevens dient de commissie als een contactorgaan voor de verschillende onderwijsinrichtingen van de C.B.T.B. Voorzitter van deze nieuwe loot aan de C.B.T.B.-stam is dus de heer v. d. Bos; secretaris is mr. S. Sybrandy, de provinciaal secretaris van de C.B.T.B. en verder wordt de commissie gevormd door G. J. de Jager uit Anna Jacoba- polder, namens de christelijke middelba re landbouwschool te Middelburg, Chr. Riemens te Grijpskerke, namens de la gere landbouwschool te Oostkapelle, D. Moerdijk, namens de lagere landbouw school te 's Heer Arendskerke, F. J. de Ruijter te Sluiskil, namens de Iagè- re landbouwschool te Axel, mevr. A. Sanderse-van Tuinen, namens de chr. landbouwhuishoudschool te Middelburg, de heer A. M. van Iwaarden, namens de landbouwhuishoudschool te 's Heer Arendskerke en de heer J. A. v. d. Bijl te Zonnemaire, namens de landbouw huishoudschool te Bruinisse. De advise rende leden van de commissie worden gevormd door de directeuren en direc trices van de zeven scholen. RILLAND. De inwoners van de gemeente Rilland-Bath zullen voortaan zelf lekkende kranen moeten dichten en verstopte goot stenen moeten doorsteken. De eni ge loodgieter die het dorp heeft, gaat namelijk vertrekken. De heer J. J. Zwartepoorte die met zijn zoon al vele karweitjes op waterig gebied heeft verricht vertrekt over enige weken naar Duitsland. Zijn zoon is hem voorgegaan. Loodgie ters van Nederland, in Rilland- Bath is een taak voor u weggelegd! GOES. De Protestants Christelijke Vereniging van Kosters heeft in Zee land maar weinig leden. Daarom heeft deze organisatie een grootscheep se propaganda-actie op touw gezet. In- samenwerking 'met de christelijke be sturenbond worden propaganda-vergade- ringen gehouden op 2 mei in „Het Cen trum" te Axel en in de „Opril" te Goes (beide vergaderingen beginnen om half acht) en op 3 mei in „De Eendracht" te Middelburg, aanvang acht uur. Aan de orde komt het onderwerp: De rechtspositie van de koster en ver der zal besproken worden het doel, het werk en de structuur van de P.C.V.K. De bedoeling van deze bijeenkomsten is om te komen tot oprichting van een afdeling van de P.C.V.K. Kantongerecht Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. De 61-jari- ge A. H. uit Anna Jacobapolder had op 30 december met een bromfiets op de rijbaan gereden waardoor de autobe stuurder P. H. uit St. Philipsland in moeilijkheden was geraakt evenals de bestuurder P. V. van een autobus. Hoewel er een rijwielpad ter plaat se aanwezig was, had A. H. dit gene geerd. P. H. had voor een 260,- scha de aan zijn auto bekomen omdat hij tegen een paal was gereden om de oude baas niet omver te rijden. De officier vond het beste verdachte tegen zich zelf te beschermen door hem de rijbevoegdheid te ontzeggen en wel voor de tijd van zes maanden en een boete op te leggen van 20.- of 4 dagen tot welke straf hij comform werd veroordeeld. C. J. uit Tholen had op de rijksweg onder Halsteren op de fiets rijdend ook al niet opgelet. Hij was door een motor aangereden en tegen de, weg geslin gerd. Toen de officier tegen hem een geldboete van 25,- subs 5 dagen eis te vond hij dat heel veel, want hij had 218,- schade aan de motor en 60,- aan de fiets moeten betalen terwijl zijn pak was vernield en hij enige we ken in het ziekenhuis had gelegen. De eis was, gezien de overtreding nog mild zodat hij comform werd veroor deeld. C. de W. uit St. Jansteen kwam als laatste er nog het beste van af. Hij was bekeurd omdat bij zonder stop lichten zou hebben, gereden. Hij ver telde dat dit eennfeulv bouw type van een auto was waarin de stoplichten in de achterverlichting ^ijn verwerkt. Zijn vadbr was hiervoor öók al twee maal bekeurd doch vrijgesproken. Volgens de inspectie was de bestuurder niet straf baar zodat hij nu ook werd vrijgespro ken. De Emmabloemeollecte heeft in Se- rooskerke (W) 96.opgebracht. Z1EK1KZEE. In een der lokalen van de technische school heeft mr. G. J. B. du Croo, als voorzitter van de commissie van toezicht de getuigschrif ten uitgereikt aan de leerlingen van de avondnijverheidsschool. De directeur van de school, de heer W. Hack vertelde het een en ander over de mogelijkheden, die de leerlingen na het behalen van het diploma hebben. De volgende leerlingen ontvingen het eind- getuigschrift: Cursus B. afdeling metaalbe- werken. W.. Kik, Bruinisse, M. Kloet, Kerk- werve, M. A. v. Leersum, Zonnemaire, H- J. v. Oeveren, Seharendijke, M. E. de Vrieze, Noordwelle, Chr. IJzelenberg, Nieuwerkerk, J. A. Zijta, Zierikzee, M. C. v. Ast, Zonne maire. Afdeling timmeren. B. J. M. Leijdek- ker, Zierikzee, N. v. d. Schelde, Brouwersha ven, C. J. Tanis, Nieuwerkerk, P. W. de Waai], Dreischor, A. v. d. Woestijne, Zierik zee. Afdeling autoherstellen. J. v. d. Welle, Zierikzee. Afdeling schilderen. W. v. d. Berg, Kerkwerve. Bevorderd van de cursus B naar de 2e klas. Afdeling metaalbewerken. M. de Boer, Brouwershaven (voorw. bev.), W. v. Ham, Brouwershaven, A. Mol, Nieuwerkerk. A. A. Schouwenaar, Nieuwerkerk, J. A. J. Stoel, Zonnemaire, I. J. v. d. Zande, Haam stede, J. M. J. Visser, Nieuwerkerk (her examen theoretische vakken). Afdeling tim meren. M. L. Berrevoets, Noordgouwe, J. Beijert, Seharendijke, A. Deurloo, Bruinisse, J. C. v. d. Hoek, Renesse, C. Romijn, Noord- gouwe, C. J. Stouten, Kerkwerve, J. M. de Ronde, Bruinisse (herexamen praktijk). Af deling autoherstellen. K. A. v. Ast, Zonne maire, S. A. Bos, Duivendijke, H. Bouwman, Serooskerke, M. v. d. Have, Oosterland, F. A. R. Kik, Burgh, J. Th. v. Nieuwenhuijzen. Nieuwerkerk, J. H. de Vlieger, Zierikzee. (1 niet). Afdeling schilderen. A. H. Coomans, KOUDEKERKE In hotel Walcheren belegden de afdelingen van de Z.P.M. en L. J. G. een gezellige avond. De le den verzorgden een programma van zang, muziek en schets, dat vlot op de planken werd gebracht. Deze geslaag de avond werd besloten met een dans je waarbij de band zonder naam uit Souburg voor de begeleiding zorgde. SOUBURG. Het sportweekcornité Souburg is er in geslaagd als sluitstuk van hun sportweek die van 19 tot en met 24 juni zal worden gehouden, een. terland"," J. M"'Hart7 NÓcndw^lïé."Bevorderd bijzonder aantrekkelijke voetbalwed- van cursus A naar 3e klas. Afdeling schilde- I strijd te organiseren. Het bestuur van ren. L. v. d. Wielen. Brouwershaven. De cur-1 de K.N.V.B. afdeling Zeeland heeft na- mel«k deze week het verzoek van dit comité om het vertegenwoordigend Zeeuws K.N.V.B.-elftal als tegenstander te laten fungeren van de eerst divisie- club D.F.C. uit Dordrecht ingewilligd, zodat de sportliefhebbers op zaterdag 24 juni een aantrekkelijk voetbalduel te wachten staat. Eikerzee, N. Fokker. Haamstede. W. J. Groen Nieuwerkerk, G. A. Kristelijn, Kerkwerve, A. Rijnberg, Haamstede, A, G. v. d. Zande, Oos- taalbewerken. C. J. Dekker. Brouwershaven, Afdeling timmeren. C. v. d. Berge, Bruinis se, G. P. Kraaijeveld, Zierikzee, L. J. Man- ni, Haamstede, C. P. Radewalt, Nieuwerkerk. Afdeling schilderen. P. v. Dongen, Brouwers haven. GOES. Op zondag 30 april a.s. s morgens om 9 uur wordt in de Gro te Kerk te Goes een jeugddienst ge houden, waarin ds. J. W. Coenraad zal spreken over het onderwerp: „Nu be gint het pas". TAREISCHOR. Buiten het dorp ■*-' Dreischor deelt een weg een „binnenmeer" in twee stukken. Het is het voormalig Dijkwater, thans een natuurreservaat, gedeeltelijk eigendom van het Staatsbosbeheer. Sinds 15 maart is het weer verboden het terrein te betreden omdat op het ogenblik de vele water- en weidevogels aan het broeden zijn. Na 15 juli mogen belangstellenden, mits zij toestemming hebben van Staatsbosbeheer, het reservaat weer bezoeken. Eerste doel van het reser vaat is, als broedplaats te dienen voor stern, kluut, wilde eend, berg eend, kievit e.a. Het ziet er naar uit dat dit gebied voorlopig wel in de oorspronkelijke staat zal worden ge laten. De vogels broeden namelijk bij voorkeur op open terrein zonder bosschages. Er bestaan dan ook nog geen plannen voor aanplant. Wel is te verwachten dat door de verzoe ting van het water er in de toekomst veel riet zal gaan groeien. De twee de functie van dit vogelgebied is, voorzien in de behoefte van pleister plaats voor de trekvogels. Als zo danig wordt het reservaat ook ge bruikt om de vogels te observeren. Er is thans zelfs een bewaker in dienst van Staatsbosbeheer die maandelijks rapport uitbrengt over de waarnemingen die hij verricht. Dat het Staatsbosbeheer voor dit doel iemand heeft aangesteld zal wel voortvloeien uit de mening van deze organisatie dat het Dijkwater uitgroeit tot een van de belangrijk ste Zeeuwse vogelreservaten. DREISCHOR. Hoewel de technische commissie van de S.D.K.B. nog geen definitief twaalftal heeft samengesteld dat te Zeist op maandag 1 mei a.s. in het z.g. „Zesbondentournooi" voor zaterdag-korfballers zal uitkomen, zijn de volgende spelers en speelsters aan gewezen t.w. Dames: N. van Dienst en J. van Po- pering-Slootmaker (beiden SKNWK), G. van IJsseldijk en C. Bil-Feytel(WIK), C. van Nieuwenhuize, T. Flohil, T. Mel- lema en J. Krijnse Locker- v.d. Weel (allen Burgh). Heren: M. G. Wentel, J. van Nieu- wenhuizen, J. L. Hanse, M. Kloet en A. v. d. Weel (allen Burgh), M. Berre voets, L. v. d. Wekken en J. Kort (WIK), M. van Dongen en H. Braam (Zee meeuwen), L. van Popering, A. Heij- boer en D. Verboom (S.K.N.W.K.) en J. Korsman (Stormvogels.). GOES. Het vertegenwoordigende Z.K.B. twaalftal gaat maandag 1 mei in Zeist 'in het Bisonaportpark trachten de kolossale Broehuijzenbeker, die de Zeeuwse korfballers reeds drieihaal achtereen veroverden, opnieuw voor een jaar in zijn bezit te krijgen. Jammer genoeg kan het Zeeuwse twaalftal niet op volle sterkte naar Zeist. Men kan niet beschikken over de talentvolle Togospeler Piet van Beugen, hetgeen ongetwijfeld voor de aanval een verzwakking betekent. Ook het meespelen van Jaap Karman, eveneens van Togo, is nog wat onzeker, omdat deze speler dinsdagavond in de oefen wedstrijd tegen Swift 1 aan een arm geblesseerd raakte. Toch lijkt ons, het Zeeuwse twaalftal niet bij voorbaat geheel kansloos, want in het verleden heeft het getoond, voor al in dit bondentoumooi, een grote vechtlust aan de dag te kunnen leggen. Het Z.K.B.-twaalftal krijgt als tegen standers de vertegenwoordigende twaalf tallen uit de zaterdagmiddagcompetities van de Friese, de Gooise, de Utrechtse, de Overijsselse, de Zuidnederland.se en de Schouwen en Duivelandse korf- balbond. Dit laatste twaalftal Eet vorig jaar in Amersfoort verstek gaan doch is nu weer van de partij. De Zeeuwse eer kan dus opnieuw op twee fronten worden hooggehouden. GOES Het korfbalprogramma voor a.s. zaterdagmiddag is ditmaal vrij be perkt i.v.m. de trip die het Z.K.3.- team a.s. maandag gaat maken haar het zesbandentornooi te Zeist. In de eerste klasse is Olympia 1 in de uitwedstrijd tegen Zuidwesters1 o.i. niet geheel kansloos mede in verhand met het goede resultaat dat de Wilhel- minadorpers tegen EIto 1 hebben be haald. Swift 2 zou voor een verrassing kunnen zorgen door thuis Togo 1 van de winst af te houden maar wij betwijfelen zeer of de Goesenaars zich zullen la ten verrassen temeer omdat Togo 1 bij een overwinning opklimt naar de twee de plaats. Ditzelfde geldt voor Togo 2, in klas se 2a, wanneer dit team de volle winst weet te behalen tegen Swift 3. Animo 2 krijgt A.K.C. op bezoek hetgeen een zege voor de Souburgse reserves bete kent. In 2b kan Zeelandia 1 haar positie aan de kop opnieuw verbeteren door van de Poel te winnen en ligt het voor de hand dat Tjoba 2 door Blauw wit 1 vaster op de onderste plaats zal worden gedrukt tenzij de Tjobanezen hier an ders over mochten denken. Zeer vermoedelijk krijgt klasse 3a na zaterdag een nieuwe leider waarvoor no dig is dat Stormvogels 1, in Vlissingen, Vedo 2 aan de zegekar bindt. In klasse 3b zal Blauw Wit 2 het Zee landia 2 zeker niet gemakkelijk maken en kan de winnaar van de ontmoeting tussen Tjoba 3 en V.Z.O.D. zich wat om hoog werken op de ranglijst. Het programma bij de adspiranten tenslotte luidt: A: Swift bOndo a: B: Zuidwesters aSwift snel. AflasAnimo b; C: Ani mo CSwift vlug en Ondo eVedo; D: Animo dKVL: E: Elto a—Togo a; F: De PoefVopo; G: W.K.V.Olympia; HTjoba b—Luctor. Pupillen: SwiftOlympia. MARKTBERICHTEN SINT-MAARTENSDIJK Beursberichten: tarwe 2833, gerst 2426. haver 2425, groene erwten 2329, schokkers 2328, brui ne bonen 19—45, blauw maanzaad 6066. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM, 27 april. Aanvoer 8500 kg. AA. exra 3.00: AA. I. 2,50: A. extra 2,55: A. I. 2,05: B. extra 2,20; B. I. 1,70; C extra 1,40; C. I. 0,70; D. I. 0,80: E. I. 1,10: E. II. 0,80: F. I. 1,45: stek 0,55. ZWS dagblad machine 32 6—13 nacht VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgar nalen. 616 kg 284—357, schar 506 kg, bot 103 kg, wijting 148 kg, tong 93 kg, rog 18 kg, tarbot 3 kg, paling 2 kg, ongesorteerde vis 21 kg. doorgedraaide vis 303 kg. Herzien uitbreidingsplan Arnemuiden goedgekeurd ARNEMUIDEN. ODe raad heeft in de laatstgehouden vergadering het voor stel van B. en W. tot voorbereiding van de herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in onderdelen goedge keurd. Deze herziening is nodig in ver band met de bouw van twee boerderijen in de Callandpolder bij de Sloedam. In het zogenaamde poldertje zullen boxen moeten komen. De heer Joz. Siereveld zei het toe te juichen dat hier boer derijen worden gebouwd. Minder enthousiast was dit raadslid over de initiatieven van de plaatselijke middenstand ten aanzien van het re creatieplan. Tot nu toe heeft Arnemui den geen enkele middenstander initiatief getoond voor dit plan. Nu ook in Arnemuiden de vijfdaagse werkweek gedeeltelijk zal worden inge voerd werd besloten de openingsuren van de secretarie en het bureau van de burgerlijke stand alsmede de zittings uren van de gemeenteontvanger te wij zigen In liet vervolg zal ingaande 6 mei de secretarie om de veertien dagen 's zaterdagsmorgens zijn gesloten. Het publiek kan dan op vrijdagavond van zeven tot acht uur terecht. De heer M. Bosma werd in deze ver gadering beëdigd als waarnemend secre taris. Burgemeester Hack deelde nog mede dat maandagmiddag om half drie de nieuwe muziektent officiel in gebruik zal worden genomen. Deze plechtigheid zal plaats vinden op de Noordwal. Een garantieverlening ten behoeve van investeringen voor de vissersvloot werd in besloten zitting behandeld. POORTVLIET. Tijdens een in sa menwerking met de A. R. Kiesvereni gingen uit Tholen, Poortvliet en Oud- Vossemeer te Poortvliet gehouden bij eenkomst, sprak voor de ARJOS-afd. Tholen de heer B. Koole uit Souburg, voorzitter van de Zeeuwse ARJOS. Na een inleidend woord van B. Rut ten, de Thoolse ARJOS-voorzitter, nam de heer B. Koole Jr. de gevolgen van uitvoering van het Deltaplan op socio logisch en kerkelijk terrein onder de loupe. Spreker verwachtte een opheffing van het isolement, vestiging van nieuwe in dustrieën, uitbreiding van de werkgele genheid, toeloop van „import-mensen" uit andere streken, nieuwe inzichten, aantasting van dorpstradities, kortom grote maatschappelijke en geestelijke veranderingen. Het is goed zich hierop voor te be reiden. Vooral de kerken dienen hun taak te verstaan. De heer Koole liet zich waarderend uit over gezamenlijke kerkbouw m recreatiegebieden. De heer Koole bestreed, dat indus trialisatie zou leiden tot onkerkelijkheid. Tijdens de vruchtbare bespreking handelde men o.a. over de mogelijk heden tot fruitteelt, tuinbouw en rec-e- atie. Opgemerkt werd nog, dat het iso lement van Tholen ook als Eiland in het Zeeuwse Meer zal blijven voortbe staan. Portofino, een nieuwe gloedvolle tint. Rapallo, een zeer apart saffraan. Tinten, waar de. zuiderzon in gloeit. Maak keus uit een serie van vijf nieuwe charmante Italiaanse kleuren; ieder voor zich passen bij Uw nieuwe garderobe. Rapallo Portofino Palermo Rimini Capri VJ nylons naar maat van 2.95 - 4.50 Thans ook verkrijgbaar Joyanda "Slim Look" nylons voor teenagers en slanke figuren DEALER-; GRAVENSTRAAT 18 MIDDELBURG TEL. 2410

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4