Zeventien vrije Zaterdagen voor Zeeuwse landarbeiders Kampeerterreinexploitanten houden streng de hand aan kampkaart Goedkeuring nog nodig van College Rijksbemiddelaars Nieuwe Lagere Tecfan. School waarschijnlijk in Stromenwijk Astra en Terhole kampioen in volleybalcompetitie kraó door j^eeland Kenneth Goodman gaf boeiende orgelconcerten Woensdag 26 april 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Besluit op bijeenkomst in Koudekerke Meer onderling contact tussen de camping-ondernemers Aantal toeristen is vertwaalfvoudigd sinds 1945 Wedstrijden op Zuid-Beveland ten einde Koninginnedag in Domburg J uniorenvoetbal Jaarvergadierimg Poolse oudstrijders Dodenherdenking Franse soldaten in Kapelle Raad Middenschouwen mei Lonen in land- en tuinbouw per 1 ONGERUSTHEID OVER SPORTACCOMMODATIE Programma Koninginnedag te Westersehouwen Slotavond instuif Wolphaartsdij k Raad 's-Gravenpolder KOUDEKERKE. Kampeer terreinexploitanten uit geheel Zeeland hebben gisteren in hotel Zeeduin te Koudekerke unaniem besloten in het komende seizoen krachtdadig de hand te houden aan de kampkaart. Angstvallig zullen zij ervoor waken dat de waarde van deze kaart devalueert. De prikkel tot deze eenstemmige houding werd geleverd door de heer H. Verdouw, secretaris van de Nederlandse Kampeerraad, die op uitnodiging van de heer G. W. Oskamp, directeur van de Provin ciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, naar Zee land was gekomen om enkele re creatieve dingen uit de doeken te doen. Burgemeester J. L. Dreg- mans van Koudekerke, die even eens in Zeeduin aanwezig was, juichte het zonder hamerbekrach tiging genomen besluit van harte toe. Zelf zei burgemeester Dregmans dat het gemeentebestuur van Koudekerke geen kampkaart dan bij hoge uitzon dering in voorkomende gevallen, meer afgeeft. De kampeerders dienen maar te zorgen dat zij in het bezit zijn van de benodigde papieren. De heer Verdouw had er voordien al op gewezen, dat on danks hardnekkige geruchten over „kampkaartschandalen" in den lande, de waardevastheid van de kampkaart behouden moet blijven. De ANWB dok tert momenteel aan een betere metho de, maar de moeilijkheid is dat men ook rekening heeft te houden met buiten landse kampeerders, die hun eigen car net hebben. Initiatief De bijeenkomst in Zeeduin gold als de eerste georganiseerde vergadering van bampeerexploitanten in Zeeland in de geschiedenis. Het eigenlijke initiatief hiertoe was uitgegaan van een kam- peerexploitant, die graag wat meer con tact wenste met zijn collega's. Dit ini tiatief werd onmiddellijk overgenomen door de heer Oskamp, die in zijn ope ningswoord aanstipte dat het sociaal toerisme na de oorlog een geweldige vlucht heeft genomen. Hij herinnerde in dit verband ook aan de in het na jaar 1959 ingestelde provinciale recrea tiecommissie. Een bijeenkomst als de ze was volgens de heer Oskamp bedoeld om met elkaar eens van gedachten te wisselen over de wijze waarop men de kampeerbedrijven op een hoger plan kan brengen. Er zijn na de warme zomer van 1959 wel eens klachten geweest, merkte de heer Oskamp op, maar daarbij moet men toch bedenken dat Zeeland in dat jaar als het ware werd overstroomd door toeristen met het gevolg dat men hier en daar de toevloed niet meer kon opvangen. Dit laatste was ook een van de redenen tot instelling van de recrea tiecommissie. Aan het begin De heer Verdouw was van oor deel dat Zeeland nog aan het begin van zijn toeristische ontwikkeling staat. ,.U neemt daarin een sleutelpositie in", richtte hij zich in het bijzonder tot de kampeerexploitanten onder zijn toehoorders, ,,u bent eigenlijk de werkers van het eerste uur". De Kam- peerraadsecretaris gaf enkele cijfers waaruit bleek dat het aantal vakan tiegangers sinds 1945 vertwaalfvou digd is. In 1960 gingen drie miljoen mensen in Nederland met verlof, ter wijl in hetzelfde jaar 550.000.000 aan vakantiegeld werd uitbetaald. Overspringende op het aantal bedden deelde de heer Verdouw mee, dat dit in de hotellerie sinds 1945 praktisch het zelfde is gebleven, namelijk 150.000. On geveer 100.000 daarvan kan men als va kantiebédden beschouwen. Men heeft dus de figuur dat twaalf maal" zoveel toeristen nog steeds op 100.000 bedden zouden moeten slapen. Dit is natuurlijk onmogelijk, vandaar ook dat de hotel lerie de vakantiegangers niet kan op vangen. waar nog bij komt dat grote aantallen Nederlanders een hotelbed niet kunnen betalen. Deze laatste aan tallen moeten dus op een andere wijze elders kunnen overnachten. Op het ogenblik zijn er in Nederland 4800 geregistreerde kampeergelegenhe- den met een totale capaciteit aan slaap plaatsen van 250.000. Het ziet er naar uit, dat dit laatste aantal in de komen de jaren wellicht meer dan verdubbeld zal worden, temeer omdat nu ook de De leerlingen van de lagere scholen te Tholen hebben het verkeersexamen af gelegd. Van de 54 leerlingen slaagden er 53, t.w. 23 leerlingen van de o-penbare lagere school, 16 van de school op geref. grondslag en 14 van de chr. nat. school. vrije zaterdag in het geding is geko men. Problemen De heer Verdouw schetste de moei lijkheden waarmee kampeerterreinex ploitanten in het zomerseizoen te kam pen hebben. Hij noemde het jeugdpro bleem, dat beslist geen probleem be hoeft te zijn als men de jongeren op een verantwoorde en intermenselijke wijze kan bezighouden. Daarnaast is er de grondspeculatie. In Nederland, zei de heer Verdouw, mag geen ongebrei delde uitbreiding plaatsvinden van de privé zomerwoningen. Er moet ruimte blijven voor het echte sociale toerisme. Uitermate belangrijk noemde de Kampeerraadsecretaris het aspect van de hygiënische toestanden in het kam- peerbedrijf. Met de sanitaire voorzie ningen staat of valt de Nederlandse campingonderneming. Hoe belangrijk goede toiletten zijn wordt wel duidelijk indien men in aanmerking neemt dat er anderhalf miljoen kampeerders in Ne derland zijn, terwijl de eisen van het publiek telkenjare hoger worden ge steld. De heer Verdouw wees tenslotte nog op het belang van een goede verstandhou ding tussen kampeerterreinexploitanten en gemeentebesturen, alsook op goed contact tussen de exploitanten onder ling. Men ziet daar een goede ontwik keling, waar gemeentebestuur én cam- pinghmiders samen bouwen aan de taak waarvoor zij beiden staan. In de bijeenkomst, die ook werd bij gewoond door burgemeesters van re creatiegemeenten langs de kust, werd nog de vraag gesteld of het niet moge lijk was tot een betere (vakantiespreiding in Zeeland te komen. De heer Verdouw gaf als antwoord, da t het knelpunt ligt bij de scholen. De industrie is wel be reid, maar het onderwijs werkt tot dus ver weinig mee. Advertentie Ned. Volleybond, afdeling Zd- Beveland GOES. De laatste wedstrijden in de competitie 1960'61 van de Ned. vol leybond, afd. Zuid-Beveland, zijn ge speeld. De uitslagen luiden: DAMES Astra—EGVC 3—0, Terhole—DVV 3—4), DVV—Terhole 0—3 HEKEN -Terhole— Astra III 3—0, Terhole—EGVC 3—0._ ASTRA-EGVC. De Astra-dames heb ben in deze wedstrijd laten zien dat zij met recht de kampioenstitel voor zich hebben opgeëist. Deze laatste ont moeting werd een vrij gemakkelijke overwinning. TERHOLE-DW DW-Terhole. Beide wedstrijden leverden overwinningen op voor de Terhole-dames. De eerste ont moeting gaf DW kranig partij, doch moest toch het loodje leggen, 154, 1512, 158. In d<^ tweede ontmoeting stevenden de Terhole-dames zonder noemenswaardige tegenstand 'op de ze- TERHOLE-ASTRA III. Zoals ook wel verwacht werd moest de Astra-ploeg de eer aan zijn tegenstander laten. Hoewel zij aardig spel te zien gaven konden zij het tegen het machtsvertoon van de Terhole-mannen niet bolwerken. Terhole-EGVC. Dit duel was het hoog tepunt van deze wedstrijden. Terhole had aan een gelijk spel voldoende om zich kampioen te mogen noemen. In de eerste set ging de strijd aanvanke lijk gelijk op, doch het beter team-ver- band bracht Terhole uiteindelijk de set zege, 156. De 2e set was bijzonder spannend en gaf een gelijk opgaande strijd te zien. Naarmate de strijd vor derde kwam Terhole in moeilijkheden en vroeg tweemal time-out aan. Terhole herstelde zich en won deze set met 1513 en had daarmee de kampioens titel in de zak. Klaarblijkelijk hier- In de vergadering van de afdeling Brulnisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft de presidente, mevrouw Petter een korte meditatie gehouden over Handelin gen 1 111. Nadat mevrouw Pipping verslag had uitgebracht van een te Goes gehouden gewestelijke vergadering, re fereerde de presidente van het gewest Zeeland, mevrouw Homburg-Hoekveld over „Wat heeft de vrouw aan Jezus te danken". Met tal van voorbeelden toonde zij aan wat Jezus gedaan heeft voor de verheffing van de positie van de vrouw die toen en ook nu nog wel in het Oosten VLISSINGEN. De orgelconcerten, die de Amerikaanse negerorganist Kenneth Goodman in de Nieuwe Kerk n Middelburg en de Johanneskerk in Vlissingen gaf, zullen lang in de her innering blijven hangen. Zijn program ma vermeldde voornamelijk werken van Bach en Handel en eigen compo sities. Het waren voornamelijk de composities der achttiende eeuwse meesters, waar wij met verbazing naar hebben zitten luisteren. Wij hebben zo onze eigen mening gekregen over de manier waarop Bach's muziek dient te viorden gespeeld. Wij zijn dan maar al •e vlug geneigd te zeggen: zo zou Bach -.elf zijn werken hebben vertolkt. Kenneth Goodman gaf in zijn uitvoe ringen een even figuurlijke als enorme chop tegen deze Westeuropese opvat ingen. Hij gaf een zo volkomen eigen in- erpretatie, dat wij meenden de kerkmu ren te zien wankelen. Vooral de haast supersonische snelheid en de vele tempo- visselingen waarmee Goodman speelde, donken ons erg Amerikaans in de oren. Dit neemt echter niet weg dat zijn pres- aties in dit programmadeel grandioos waren. Hoe virtuoos deze organist uit de nieu we wereld is, kwam nog eens duidelijk naar voren in de verklanking van de Toccata in F. van Widor, waarin Good- nan zich volkomen scheen te willen uit- ven. Hierna klonken eigen composities ,ver „Ein fester Burg" en negrospiritu- ,;s. Vooral deze laatste werken hebben ns bijzonder geboeid. Er kwam meer rust in het spel van de rganist en met name het prachtig ge ïmponeerde en uitgevoerde „Christ en ters Jerusalem", gekenmerkt door een briljante pedaalpartij, werd het hoogte punt van het concert. Goodman besloot met een improvisatie over bekende gees telijke liederen. een zeer ondergeschikte plaats inneemt. Op 18 mei zal ds. C. Bezemer uit Zierik- zee spreken over ,,De vrouw die Gij mij gegeven hebt". De N.C.V.B. te St.-Ma-artensdijk is in eigen kring bijeen geweest onder leiding van de presidente. Na de meditatie werd de avond gevuld met declamatie en zang. De N.C.V.B. in Souburg hield onder leiding van mevrouw A. Polderman-Lijn- se een maandelijkse vergadering. De heer Schoenmaker vertelde over zijn reis naar Marokko en vertoonde dia's. 9 Ook dit jaar zal de V.V.V. in West- kapelle een ringrijderij organiseren en wel op 12 augustus. 9 De stichting „Goutudo" heeft te Tholen het bevolkingsonderzoek op t.b.c. ver richt. Ruim 1000 personen boven de 15 jaar namen aan het onderzoek deel. 9 De heer P. J. Slabbekoorn uit Zaam- slag slaagde voor het examen tuinbouw- vakonderwijzer. O De afd. Koudekerke van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering onder leiding van mevrouw Barentsen- Koole. Mevrouw Van Damme uit Breda hield een causerie over haar werk en ervaringen als moeder van het militair tehuis, wat vooral door de aanwezige „burgermoeders" van militairen zeer gewaardeerd werd. Frans Duynhouwer, Hans Duyn- houwer en Ad Kuzee uit Kapelle slaag den in Goes voor de gele slip judo. Dies Ganseman behaalde de gele band. Voor de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis hebben 125 personen in Rilland bloed afgestaan. Mej. J. Verhallen is benoemd tot klerk ter gemeentesecretarie in Rilland- Bath. A. J. Schuit, adjunct-commies in Rilland-Bath, slaagde voor het schriftelijk gedeelte van het examen gemeente administratie. DOMBURG. De Oranjevereniging heeft een programma bekend gemaakt voor de viering van Koninginnedag. De feestelijkheden beginnen met kinderzang 's morgens negen uur op de markt en een toespraak door burgemeester mr. W, J. E. Crommelin, waarna een vossen jacht door de jeugd zal worden gehou den. 's Middags maakt Apollo een muzi kale rondgang en worden er kinderspe len op het terrein van het Badhotel ge houden. In het badpaviljoen verzorgt een jeugdband een gezellige avond. Echtpaar gedurende 55 jaar KAPELLE. Donderdag 27 april zal het feest zijn in het Vroonland in Ka pelle. Dan zal daar namelijk het echt paar J. J. Ridderhof-van Oudenaarde het feit herdenken dat zij vijf en vijf tig jaar geleden in het huwelijk traden. Zonder twijfel zal het het krasse echt paar die dag niet aan belangstelling ontbreken. door gedeprimeerd begon EGVC de 3e set zwak en vroeg bij de stand 5—2 time-out aan. Terhole voerde echter rustig de stand op tot 117 waarna EGVC wederom time-out aanvroeg. Het mocht evenwel niet baten want ook deze set won Terh. met 1510. Proficiat Terhole_, met dit kampioen schap. Niettegenstaande EGVC op -de 2e plaats eindigde, zal dit team moger. meespelen in de promotie-competitie voor een plaats in de overgangsklasse district Zuid II. Groep AI (11): Oostburg A I - Arnemuiden A I 66; RCS A I - Zeeland Sport A I 21; Vlssingen A I - Middelburg A 1 33. Groep A II (12): Vlissingen All - Serooskerke A I 33; Zeelandia A IVlissingen A II 21. Gr. A III (13): Terneuzen A I - Hulst A II; 70; Terneuzen A II - Hulst A I 0-5; Groep IV (14) Robur A I - Luctor A I 13; Groep B I (16); Zeeland Sport B I - RCS B I 4—0; Walcheren B I - Middelburg B I 05; Se rooskerke B I - Oostkapelle B I 03; Vlis singen B I - Veere B I 70; Domburg B I - Zeelandeia B I 11; Groep B H (17): Vlissin gen B II Middelburg B III 30; Vlissin gen B IH - Zeelandia B II afg.; VCK B I - Vlissingen B IV 92- Middelburg B II - Zee- land Sport B II 5—0; RCS B H - Walche ren B II 0—15; Groep B III (18): Walche ren B II - Vlissingen B VI 24; Middel burg B VII - Vlssingen B VIII 25; Vlissin gen B VII - Middelburg B VI 9—0; Middel burg V VII - Middelburg B V 90; Groep B IV (19): Patrijzen B I - Arnemuiden B 1 afg.; Borssele B I - Luctor B I 1-2; Nieuw* dorp B I - Nieuwland B I afg.; Groep B V (20): Kapelle B I - Goes B II 100; Groep B VII (23)Zeemeeuwen B I - Zierikzee B I afg.; Burgh B I Wik B I afg.; Groep B IX (24): Zierikzee B II - Dreischor B I 130; Philippine B I - Terneuzen B I 01; Zaamslag B I - Sluiskil B I 25; Groep B XI (26) Corn Boys B III - Spui B I 24; Hoek B I - Corn Boys B IV afg.; Terneu zen B II Terneuzen B III 12; Groep B XII (27): Vogelwaarde B I - Grauw B I 4—0; Hulst B I - AZW B I 7—0; Groep B XIV 29) IJzendijke B I - Aardenburg B I 61; Groede B I - Oostburg B II 51; Groep B XIII (28) Steen B II - Hontenisse B II 7—0; Hulst B II - Hulst B IV 6—0; Retranchement B I - Biervliet B I afg.; Schoondijke B I - Hoofdplaat B I 1—0; Bres* kens B I - Oostburg B 1 afg. VLISSINGEN. Onder leiding van de heer P. Benski is de Kring Vlissin gen van de Vereniging van Poolse Oud strijders in het Schelde Kwartier bijeen geweest. De kring telt 47 leden. Na goedkeuring van het door de voor zitter, ing. J. Minkiewicz .uitgebrachte jaarverslag werd een nieuw bestuur gekozen, waarbij de heer Minkiewicz met algemene stemmen werd herkozen als primus inter pares. Als secretaris werd gekozen de heer B. Strenk, viee- voorzitter werd de heer P. Sakowski, penningmeester de heer T. Grabik, ter wijl als bestuursleden werden herkozen de heren: T. Szczepan, J. Narloch en T. Klosinski. Als afgevaardigden naar de algemene landelijke vergadering van kringafge vaardigden, die op Hemelvaartsdag .te Breda wordt gehouden, werden gekozen de heren: J. Paczek en M. Holowacki. Het adres van de Vereniging van Poolse Oudstrijders is thans: Clijver- straat 53. B randweerwedstrijden BURGH. Op 6 mei zullen de vrij willige brandweerkorpsen van Schouwen Duiveland elkaar bekampen in de kern Burgh. Er zullen 12 korpsen aan deel nemen, waarvan 1 bedrijfskorps, nl. dat van de P.T.T. uit Zierikzee. Als object zal de oude o.l. school te Burgh ge bruikt worden. Om zich enigszins te oriënteren kregen de bevelvoerende commandanten zaterdagmiddag reeds gelegenheid om het object eens goed te bekijken. Een deskundige jury zal uit maken wie als beste uit de bus zal ko men. De wedstrijden beginnen reeds om half een in de middag. Een en an der belooft voor Burgh zeer interessant te worden en aan belangstelling zal het niet ontbreken. KAPELLE. Zaterdag 13 mei zal op de Centrale Franse militaire begraaf plaats de jaarlijkse herdenking plaats vinden van de in de meidagen van 1940 in ons land gesneuvelde Franse militai ren. Vele officiële personen uit ons land en uit Frankrijk zullen hierbij tegen woordig zijn en er zullen kransleggingen plaats vinden. Verder komt voor deze dodenherden king de Amsterdamse Politiekapel o.l.v. haar dirigent Joh. K. Pinkse, bestaan de uit dertig manschappen erewacht en vijftig muzikanten. Verder is het ook reeds zeker dat dit korps op 13 mei een concert zal geven in Kapelle. Het is echter nog niet be kend waar dit concert gehouden zal worden. Als de nieuwe muziektent aan de Van der Biltlaan klaar is zal daar de politiekapel concerteren. MIDDELBURG. Tijdens de in de Lagere Technische School aan de Zuidsingel gehouden vergade ring van de vereniging „De Am bachtschool" kwam de bouw van een geheel nieuwe school aan de orde, die zeer waarschijnlijk in de MIDDENSCHOUWEN. De raad komt 27 april om half acht 's avonds in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Bespreking van het schetsplan van het nieuwe gemeentehuis, behandeling van de gemeentebegroting voor 1961, voorstel tot onderhandse aanbesteding van de bouw van een kleedlokaal op het sport veld te Scharendijke, voorstel tot het verlenen van vergunning aan J. Ver ton te Kerkwerve tot het innemen van standplaats op gemeentegrond met patatesfrite.sw.agen, nadere regeling kos ten van vervoer van het personeel naar de secretarie te Scharendijke. De N.C.V.B. in Helnkenszand hield een maandelijkse vergadering onder lei ding van mevrouw Amesz-Francken. De heer Bouwmeester uit Utrecht sprak over „De morgenlandzending". GOES. In de gewestelijke sociale oommissie van het Landbouw schap is overeenstemming.bereikt over de lonen, die zullen gelden voor het contractjaar 1 mei 1961 t/m 30 april 1962 in de provincie Zeeland. Voor de landbouw zijn, behoudens nadere goedkeuring door het College van Rijksbemiddelaars, de volgende verhogingen overeen gekomen: Voor de vaste arbeiders: in de zomerperiode 7 cent per uur; in de winterperiode 12 cent .per uur. Voor de losse arbeiders: in de zomer periode 8 cent per uur; in de winterperiode 10 cent per uur. Voor de tuinbouw zijn de verhogingen als volgt: Voor de vaste arbeiders: in de zomerperiode 8 cent per uur; in de winterperiode 13 cent per uur. Voor de losse arbeiders: in de zomer periode 9 cent per uur; in de winterperiode 10 cent per uur. Indien de voorstellen door het College van Rijksbemiddelaars kunnen worden goedgekeurd, zullen, voor wat de ca tegorieën van 2365 jaar betreft, met ingang van 1 mei a.s. de hierna vol gende lonen van kracht worden: Landbouw Vaste vakarbeiders A op weekloon. In de zomerperiode een weekloon van 93,27. In de winterperiode een week loon van 85,42. Vaste vakarbeiders B op weekioon (melkknechts).In de zo merperiode een weekloon van 89,76. In de winterperiode een weekloon van 82,29. Vaste vakarbeiders A op uur loon. In de zomerperiode 1,68 per uur. In de winterperiode een weekloon van 75,69. Vaste vakarbeiders B op uur loon. In de zomerperiode 1,62 per uur. In de winterperiode een week loon van 73.09. Vaste vakarbeiders B, die nimmer in accoord werken. In de zomerperiode 1,66 per uur. In de winterperiode een weekloon van 73,09. Losse vakarbeiders A op uurloon. In de zomerperiode 1,66% per uur. In de winterperiode 1,68% per uur. Losse vakarbeiders B op uurloon. In de zo merperiode 1.60% per uur. In de win terperiode 1,62% per uur. Seizoenar beiders. In de zomerperiode 1,51 per uur. In de winterperiode 1,53 per uur. Ongeschoolde arbeiders. In de zomer periode 1,32% per uur. In de winter periode 1,43% per uur. T uinbouw In de tuinbouw bedragen de lonen voor de categorieën 2365 jaar: Vaste vakarbeiders op weekloon. In de zo merperiode 83,39 per week. In de win terperiode 75,47 per week. Vaste ge oefende arbeiders weekloon. In de- zomerperiode 71 per week. In de winterperiode 71, per week. Vaste ongeschoolde arbeiders op weekloon. In de zomerperiode 68,14 per week. In de winterperiode 62,06 per week Losse vakarbeiders op uurloon. In de zomerperiode 1,73 per uur. In de win terperiode 1,74 per uur. Losse geoefen de arbeiders op uurloon. In de zomer periode 1,63 per uur. In de winter periode 1,64 per uur. Losse onge schoolde arbeiders op uurloon. In de zomerperiode 1,42 per uur. In de win terperiode 1,43 per uur. De zomerperioden lopen van 1 mei t. m. 25 november en van 5 maart t.m. 30 april, zodat de winterperiode valt in het tijdvak 27 november t.m. 3 maart. Vrije zaterdagen Voor het nieuwe contract jaar zijn zo wel voor de landbouw ais voor de tuin bouw 17 vrije zaterdagen overeengeko men, en wei 13 mei, 10 juni, 8 juli, 5 augustus, 2 en 30 sept, 28 okt., 25 nov„ 9 en 23 dec, 6 en 20 jan, 3 en 17 tebr., 3 maart, 31 maart en 28 april, met dien verstande dat de vrije zaterdagen, die in de winterperiode vallen, zonder meer vast staan. De data voor de vrije za terdagen in de zomerperiode dienen zo veel mogelijk te worden gehandhaafd, Van deze data kan echter worden af geweken, indien de werkzaamheden op het bedrijf zulks noodzakelijk maken. In dergelijke gevallen dient een andere vrije zaterdag te worden gegeven, en wel bij voorkeur de zaterdag volgende op die, welke in het schema is opgeno men. In verband met het invoeren van de vrije zaterdagen zijn de berekende week lonen gemiddelde lonen, zodat het week loon voor de week, waarin een vrije zaterdag valt, gelijk is aan dat voor een vone werkweek. Wat de nieuwe werktijden betreft, kan worden medegedeeld dat in de zo merperiode de normale werkweek is vastgesteld op 50% uur, terwijl in de weken, waarin een vrije zaterdag valt, 4614 uur is engekomen. Voor de ...crperiode is zulks res- pectievelijk -o% uur en 41% uur. Samenvoeging Oranjever BURGH. De besturen van de Oranjeverenigingen uit Haamstede en Burgh vergaderden in hotel „Het wa pen van Burgh", teneinde het feest programma op te stellen en de samen voeging der verenigingen te bespreken. Voorzitter Bolkenbaas die deze avond als gastheer-voorzitter optrad was in principe niet tegen de samenvoeging, vooral omdat de activiteiten in beide verenigingen afhemen. Uit de notulen van de heer S. de Haas over de vorige vergadering bleek dat de uiteindelijke samenvoeging pas a.s. winter zal plaats vinden. Vooral voor de Kon. Harm. „Witte van Haam stede" zal deze samensmelting een uit komst zijn. Wei wordt nu reeds het a.s. feest van maandag 1 mei gezamenlijk opgesteld zodat voor beide kernen nu één pro gramma uitkomt. Het programma ziet er als volgt uit: 8.30 Van Burgh vertrekt de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" met achter zich de schoolkinderen van Burgh. Op weg naar Haamstede wor den onderweg de schoolkinderen van de Chr. Nat.-, de Prinses Beatrix- en de Kleuterschool in de stoet opgeno men. Voor het gemeentehuis te Haam stede zullen deze gezamenlijke school kinderen, ongeveer 400, nadat de padvinders de driekleur zullen gehesen hebben, een aubade brengen. Met de muziek vertrekt de stoet na afloop te rug naar Burgh, naar het Sportpark v. Zuijen, waar verschillende spelen voor de kinderen zullen worden gehouden. Bij minder gunstig weer worden deze spelen op het weiland naast de nieuwe o. 1. school ajan de Duinweg te Burgh gehouden. Na de middag vertrekt om 2 uur de Kon. Harm, van Haamstede naar Burgh, waar op het zelfde sportpark athletiekwedstrijden in verschillende categorieën zullen worden georgani seerd. Twee deputaties uit de s. v. Burgh en Zeemeeuwen zijn met de organisatie hiervan belast. Er worden hardloopwedstrijden geor ganiseerd voor jongens en meis jes van 1316 jaar en ook voor ouderen. De eerste op de 60 meter en de laatste op 100 meter afstand. Ook worden er hoogspring-wedstrijden ge houden met, indien er voldoende ani mo is aan het einde een veldloop rond het terrein. Te omstreeks 4 uur neemt de Kon. Harm, de mensen mee naar de Zandweg in Haamstede voor het aanschouwen van een wielerronde. Start en finish bij de garage van de heer Rademaker. De route loopt over de Zandweg richting Haamstede, Sluis- pad, Moerweg en Zandweg weer te rug. Het hangt van de deelname af hoeveel ronden er gereden moeten wor- WOLPHAARTSDIJK. In het dorps huis is de jaarlijkse slotavond gehouden van de instuif. Het programma omvatte o.a muziek, voordracht en als hoofd punt het toneelspel „Op eigen benen". Het gegeven van het stuk is: Moeilijk heden tussen jeugd en ouders. De rol len werden vertolkt door C. Verheule C. Reinhoudt, J. Reinhoudt. A. Kats- man, G. Meulenberg, J. van der Schraaf A. Zuurveld, E. Beye en A. Linden- bergh. De regie was in handen van de heer J. Moerman. Grimage werd ver zorgd door mevrouw A. Corstanje. De avond werd gesloten door ds. Van Lie- re. Stromenwijk zal komen, daar een optie is aangevraagd voor een stuk grond ter grootte van 15.000 vier kante meter. Ondanks het feit dat aan de school die nu in gebruik is, verscheidene ver beteringen zijn aangebracht, voldoet de huidige situatie heslist niet. Daarom is het bizonder verheugend dat de toe stemming van het desbetreffende mi nisterie ontvangen is. Hierbij is echter geen sportterrein en gymnastieklokaal begrepen, daar hiervoor weer andere vergunningen nodig zijn. Hoewel werd gedacht aan de sportvelden die in de Stremenwijk geprojecteerd zijn, is een bij de school behorende sportaccomoda- tie veel wenselijker in verband met het onderwijsprogramma. In zijn openingswoord sprak de voor zitter de heer C. Barentsen er zijn vreugde over uit dat bij koninklijk be sluit de gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs werd overgedra gen aan het bestuur van „De Ambacht school", daar dit een grote vereenvou diging betekent. Dit jaar is het tevens tachtig jaar geleden dat hij werd opge richt op initiatief van ambachtslieden en welgestelde ingezetenen van Middel burg. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leerlingen thans 970 bedraagt. De heren L. J. van 't Westende en J. J. Worell die aan de beurt van aftre den waren, werden beiden herkozen. 's-GRAVENPOLDER. In de ge meenteraadsvergadering, welke donder dag, 27 april, zal worden gehouden, zal onder meer aan de orde komen een voorstel tot het verstrekken van een bij drage voor de restauratie van een mo len. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat getracht moet worden de molen, die qua ligging en qua type enig is in deze streek, voor het nage slacht te bewaren. Zij menen, dat het ondenkbaar is dit zo markante punt in het 's-Gravenpolderse beeld in de toe komst verloren te laten gaan. Daarnaast wordt voorgesteld tot ver nieuwing van het versleten en uit 1927 daterende meubilair in de raadzaal. De kosten hiervan, groot bijna 5.500, kunnen uit een reserve worden gedekt. In behandeling zal komen het voor stel tot het bouwen van een 2-tal wo ningwetwoningen. KRABBENDIJK, 25 april. Golden Deli cious II 80-85 61—66, II 75-80 70—71, II 70- 75 59—71, II 65-70 52—62, H 60-65 43—45, II D 32—38, IH gr. 58, III fijn 38. kroet 19, Jonathan II D 25, III gr. 27, III fijn 18, loroet 8—20, Winston II 70-75 57, II 65-70 56, II 60-65 46, n 55-60 27—29, H D 16—17, III gr. 35, III fijn 13, kroet 10. Verpakt fruit: Winston II 80-85 64, H 75-80 67, H 70-75 72, H 65-70 70, II 60-65 58, bloemkool A I 36—55, A II 23— 56, B I 28—41, B II 13—37, C I 12—16, C II 5—25, D II 4—8, afw. 4—20. GOES, 25 april. Exportveiling. Jonathan KL I 75-80 50—65, 70-75 50—65, 65-70 45—60, 60-65 44—55, II D 28—35. KL. II 75-80 42—51, 70-75 42—52, 65-70 36—50, 60-65 32—47. Win ston KL H 65-75 67, 55-65 44, H D 28. golden delicious KL I 80-85 86—105, 75-80 88—105, 70-75 83—104, 65-70 69—76, 60-65 60, II D 33. KL II 80-85 69—73, 75-80 60—78, 70-75 67—83, 65-70 45—68, 60—65 41—58. Ingrid Marie KL II 70-80 51—53, 60-70 46; Goudreinette KL II 75-85 50, 65-75 39, II D 29. St. Remy KL H 75-85 21—31, 65-75 25—29. Gewone veiling: Goudreinette grof 36, fijn 2225, Jonathan grof 3745, fijn 26—32; golden delicious grof 4762, fijn 2048, stek 1420; Winston grof 38, fijn 2527; St Remy grof 30, fijn 15; Aardbeien per doos 1 130154, H 108, Bloem kool AI 57—60, All 38—56, BI 28—42, BII 17—35, C I 16—18, Oil 12—20, afw 6—39. GOES, 25 april. Aardappelen. Bintje 35 mm opw, binnenlandse sortering 68, Bin tje, 35 mm opw, exportsortering 6—8, Al pha, 35 mm opw, 55,50, Furore, 35 mm, opw, binnenlandse sortering 7—10. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper, voe deraardappelen noteerden 1.75—2,50 perlOO kg Hooi. Lucernehoc5 105—110 per ton, ge perst af bedrijf; Weidehooi 105—110 per ton, geperst af bedrijf. Stro. Gerstestro ƒ50, Tarwestro 50f 65, Erwtenstro 55, Schok kerstro 47,50. Deze prijzen gelden per ton, geperst af bedrijf en voor directe levering, blanke kwaliteit. Vlas. Goede kwaliteit onge- repeld vlas, af boerderij 15—18 cent per kg. afwijkende kwaliteit 1015 cent per kg. Goe de kwaliteit gerepeld vlas, af boerderij 20—25 cent per kg, afwijkende kwaliteit 15—20 cent per kg. Eieren. Voor de eieren kan een prija worden gemaakt van 2—2,04 per kg. M

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 5