KAMPIOENSCHAP ARNEMUIDEN KWESTIE VAN WEKEN PALTHE Swift gelijk (5-5) na een 4-0 voorsprong Arnemuiden in tweede helft oppermachtig Tjoba zegeviert weer over Togo (4-8) RILLANDIA HIELD STAND TOT AAN DE RUST Bouw van openbare lagere school in Groede Verrassende nederlaag van Dinteloord tegen Sprang Uit de annalen van King Soccer Smerdiek overblufte VVN: 6-2 ij kan lachen! kwaliteits behandeling Nieuwdorp en Zwaluwse Boys waren aan elkaar gewaagd Uitslagen voetbal Brabantse stopper brak rechterbeen Grote zege van Smerdiek VVN na rust onder de voet gelopen Peeland-mars op Nrd.-Beveland Bouw ambtswoning gemeentesecretaris Bloesemrit LJG door de zak Swift blijft vijfde Dameshoedenzaak geopend Zeeuwse korfbalcompetitie Adhesiemotie-Axel oeververbinding Teleurstelling over toewijzing van woningen in Kruiningen KWYK-stand in Antwerpen Hoogerland aan de winnende hand Raad Bergen op Zoom Maandag 24 april 1961 Pag. 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG. De concurrenten maken het Arnemuiden in de vierde klasse zuid in de laatste fase van de strijd om het kampioen schap wel gemakkelijk. Want terwijl de koplopers zelf met 52 van Rillandia wonnen, leed Dinteloord in Sprang een zware nederlaag, een prestatie waar Arnemuiden zelf niet eens toe in staat was ge weest. Hoewel Sprang twee wedstrijden minder heeft gespeeld dan Arnemuiden ligt het o.i. toch teveel achter om nog een bedreiging te kunnen vormen voor de Zeeuwen. De situatie is thans zo, dat Arnemuiden met nog vier wedstrijden voor de boeg drie pun ten én een wedstrijd minder voorstaat op nummer twee, Good Luck, dat op zijn beurt één punt meer heeft dan Dinteloord. Goed be schouwd kan het kampioenschap Arnemuiden praktisch niet meer ontgaan. Middelburg V 16 12 1 3 25 66—30 Kats i 17 11 1 5 23 6140 Meeuwen I 17 9 3 5 21 55—42 VCK I 14 8 4 2 20 50—25 Arnemuiden II 15 8 1 6 17 56-42 RCS III 17 7 1 9 15 40—65 Serooskerke I 18 5 3 10 13 43—57 Zeel. Sport VI 15 5 2 8 12 34—43 Kloetinge I 16 6 0 10 12 40—51 Nieuwland I 17 5 2 10 12 48—71 Bevelanders 1 16 3 2 11 4 35—63 Rillandia verloor dus zoals ge zegd van Arnemuiden, maar ook The Gunners dolf het onderspit (tegen SSC '55), waardoor de af stand tussen beide clubs dezelfde bleef. Nieuwdorp en Zwaluwse Boys tilden elkaar door een 11 gelijkspel boven de twee laagstge- plaatsten uit, zodat moet worden aangenomen dat The Gunners en Rillandia het samen zullen moeten uitvechten. Smerdiek zorgde thuis voor een bijzonder keurige presta tie door het toch lang niet zwakke VVN met 62 te kloppen nadat met de rust nog tegen een 21 achterstand werd opgekeken. Programma a.s. zaterdag: SSC '55 Sprang; RillandiaAZVV; The Gunners Good Luck; Nieuwdorp—Krabbendyke; VVN—SmerdiekDinteloord—Zwaluwse Boys. Arnemuiden 20 14 4 2 32 74—37 Good Luck 21 13 3 5 29 61—41 Dinteloord 21 13 2 6 28 63—45 SSC '55 20 12 1 7 25 58—44 AZW 20 11 2 7 24 67—62 Sprang 18 9 5 4 23 5234 Krabbendiike 20 8 4 8 20 41—45 VVN 20 8 2 10 18 64—67 Smerdiek 20 8 1 11 17 46—50 Zwaluwse Boys 20 4 5 11 13 27—43 Nieuwdorp 19 5 2 12 12 31—57 The Gunners 21 4 2 15 10 31—58 Rillandia 18 3 1 14 7 28—62 In de eerste klasse Zeeland moest Hoek op eigen terrein zijn meerdere erkennen in Kapelle, Advertentie Haar suèdé-jasje ziet er weer on berispelijk uit. Het aparte cachet van de suède is volledig terugge keerd dank zij de Suède jasjes reinigen 12.50 dat met 21 won. MevoSVD werd afgelast. Kapelle verwissel de met Hoek van plaats op de ranglijst. Spui Tern. Boys Wemeldinge Mevo Kapelle Hoek SVD Wolfaartsdijk Colijnspl. Boys Veere 18 14 0 18 11 4 18 13 0 17 10 1 18 18 17 18 18 18 0 7 3 6 2 4 28 6427 3 26 73—33 5 26 54—42 6 21 55—52 9 18 56—56 8 17 53—53 9 14 38—54 2 10 14 59—74 14 7 30—53 1 14 7 29—65 In Ha behoefde Middelburg V niet eens te voetballen om er toch beter van te kunnen worden, want de concurrenten struikelden. Kats verloor van Serooskerke en Meeu wen op eigen terrein van Nieuw- land. Arnemuiden IIVCK I werd afgelast. Bevelanders, dat RCS III niet van de overwinning af kon houden, is onderhand wel zo goed als zeker van degradatie, tenzij de op handen zijnde opschuiving naar boven de Kamperlanders nog redt. 4 verliespunten in mindering. KOE REMDE AF 's-GRAVENPOLDER. Vrijdagavond vond op de hoek Schuitweg-Provinciale- weg een ongeval plaats. De bestuurder van een volkswagen, de 28-jarige I. Th. uit Bergen op Zoom, wilde, komende uit de richting Ovezande voorrang ver lenen aan de uit de Schuitweg komen de koeien van J. J- te 's-Gravenpolder. Bij het afremmen hiervoor moest ook de scooterrijder J. J. C. te Ovezande plotseling afremmen, waarbij hij slipte en kwam te vallen. Laatstgenoemde liep een flinke hoofdwonde op. Dokter Kole uit Hoedekenskerke verleende eerste hulp. In het kader van de zomeravond competitie te Terneuzen is gisteravond de scheepswerf uitgekomen tegen een elftal van de n.v. De Hoop. De eindstand van dit duel werd 30 in het voordeel van de scheepswerf. 4e klasse zuid: SprangDin teloord 2; SmerdiekVVN S2; ArnemuidenRillandia 52; The GunnersSSC '55 25; NieuwdorpZwaluwse Boys 11. Ie klasse Zeeland: Hoek Kapelle 1—2: Mevo—SVD afg. 2e klasse A: Arnemuiden 11— VCK 1 afg.: Bevelanders 1RCS lil 03: Serooskerke IKats I 42; Zeeland Sport VIKloe- tinge I 6—5; Meeuwen INieuw- land I 3—5. 2e klasse B: Kloetinge II— Zaamslag I afg. 3e klasse A: Oostkapelle II— Middelburg VI 06. 3e klasse C: Rillandia III Kloetinge III 3—0; Wolfaartsdijk II—Waarde II 3—2. 3e Jclasse E: Hoek IISpui II 5—3. NIEUWDORP. In een wed strijd die niet op hoog peil stond maar toch het aankijken wel waard, hebben Nieuwdorp en Zwaluwse Boys de punten gedeeld, 1—1. Deze eindstand gaf de krachts verhouding in het veld uitstekend weer. De prima stopper der gasten J. Polak had in deze match het ongeluk zijn rechterbeen te breken. Het ongeval vond plaats kort na het begin van de tweede helft bij een aanval van Nieuwdorp. Wisse de Kok. de rechtsbinnen der thuis club was doorgedrongen tot in het straf schopgebied der tegenpartij waarbij een duel ontstond om de bal tussen De Kok en drie spelers der boys die op elkaar inliepen. Van opzettelijkheid of ruw spel was totaal geen sprake. De wedstrijd moest door dit ongeval meer dan een half uur worden onderbroken. Polak werd met een ziekenauto naar een ziekenhuis in Breda vervoerd. De verjongingskuur die in het elftal van Nieuwdorp nu wel definitief schijnt doorgevoerd te zijn bracht ook deze middag aan het licht dat men hiermede thans op de goede weg is. Vanzelf sprekend zal het tijd vragen voordat de jonge spelers geacclimatiseerd zijn en tot homogeniteit komen. In ieder geval is het nu reeds een winstpunt dat de groenhemden gedurende de ge hele wedstrijd in behoorlijk tempo kunnen spelen. In de 'begin-fase deden zich al direct enkele kansen voor aan de zijde der gast heren die echter zonder effect bleven deels omdat de juiste richting ontbrak aan de schoten maar ook wel door een tikkeltje onfortuin. Achterstand De gasten wisten na het begin offen sief van Nieuwdorp langzaam maar zeker ook wat meer aan bod te komen. Toch was er reeds een half uur gespeeld al vorens Dubbelman het eerste goede schot in de richting van Traas zond. De be kwame doelman der thuisclub moest I zich in volle lengte naar de bal werpen om deze te stoppen. Vijf minuten later moest hy echter zwichten toen Dudok een vrije kans kreeg en inschoot, 01. De boys bleven even aandringen en Nieuwdorp moest alle zeilen bijzetten om verder onheil af te wenden. Vlak voor de rust verzuimde Koos Polak van een ge heide kans gebruik te maken toen hij in vrije positie enkele meters van het doel af hoog over te schieten en de boys dus op 20 te brengen. Aan de andere kant werd een soloren van Ad. de Jager bijna met een doelpunt bekroond maar de uit stekende doelman der 'bezoekers Hart man wist het schot van eerstgenoemde bekwaam te stoppen. de rust. Beide partijen waren nu vol komen aan elkaar gewaagd. Er kwamen diverse kansen aan weerszijden maar schutters bleven ontbreken terwyl ook de defensies geen krimp gaven. Na 25 minuten wist Wisse de Kok de balans in evenwicht te brengen uit een voorzet van Dekker, 11. Even later vloog een kogel van Wisse de Kok rakelings over de lat. In de resterende tijd werd nog fel voor het winnende puntje gestreden maar in de stand kwam geen wijziging meer. Gelijkmaker Na de hervatting toen Polak door het bovengenoemde ongeval vervangen was door Grote wierpen beide teams zich met nog meer elan in de strijd dan voor CJV Oost-Z. Vlaanderen bestaat 40 jaar TERNEUZEN Onder voorzitterschap van de heer J. L. Hamelink herdacht de ring Oost Zeeuws Vlaanderen van het C.J.V. haar veertigjarig bestaan. De voorzitter hield een jubileumrede waar in hij zijn blijdschap uitsprak over de aanwezigheid van vele oud-C.J.V.'ers. Namens de ring Oost Zeeuws Vlaanderen van het meisjesverbond sprak de presi dente haar gelukwensen uit. De heer L. M. Scheele uit Sluiskil sprak namens de ring „Jonge Kracht" en de heer Jac. Sinke namens het hoofdbestuur en de P. C. Zeeland. Maandag 1 mei wordt een voetbal wedstrijd in Rilland gespeeld tussen ambtenaren en de luchtmacht. De op brengst is voor de bejaarden. SINT MAARTENSDIJK Toen: de snelle VVN-middenvoor Ploeg, er reeds na een kwartier 02 van maakte durfde geen enkele Smer- dieksupporter nog op een Tholen- se overwinning te hopen. Maar van dat moment af legde de Smerdiekse achterhoede de VVN- aanvallers nagenoeg volledig aan banden, waardoor de Klundertse voetballers niet meer gevaarlijk konden worden. Smerdiek keek met de rust tegen een 12 ach terstand aan, maar in de tweede helft slaagden de Tholenaren erin Nadat WN met 20 voor was komen te staan golfa'e het spel lange tijd heen en weer, waarbij opviel dat Smerdiek de zaken nogal lauw aanpakte. Na een half uur kwam het eerste tegenpunt. Meerman nam op rechts een corner. Van Driel ving vlug de bal op zijn schoen op en knalde haar meteen in doel (1-2). In de tweede helft pakte Smerdiek de zaken energieker aan. Eerst scoorde v. Ree de gelijkmaker en daarna hielp Meerman zijn ploeg aan een 32 voorsprong. Allengs kwam de WN-ver- dediging meer in verwarring. Bout, Van Hout en Van Splunder voerden de score ten slotte op tot 62 voor de thuisclub. KORTGENE. De sportcom- missie van de streek Noord-Be veland van de L.J.G. organi seert op zaterdag 6 mei a.s. een peeland-mars, die ook open staat voor deelname van de le den uit de andere streken. De route loopt over de zeedij ken rond Noord-Beveland, de lengte van het parcours is on geveer 50 km. Het ligt in de be doeling, dat de tocht ingedeeld zal worden in enkele etappes, gecombineerd met tijdcontroles. Tevens worden enkele „klasse- ments-proeven" in de route op genomen. De start is des mor gens om half acht vanaf hotel „De Stadswijnkelder" te Kort- gene, waar ook de finish zal zijn. Op verschillende plaatsen zullen verzorgingsploegen gesta tioneerd worden, terwijl de „be zemwagen" evenmin zal ont breken.... ROTTERDAM. Het Middelburgse Swift heeft in Rotterdam een 55 ge lijkspel bereikt tegen Het Zuiden 2 na dat het een 4-—0 voorsprong verloren had laten gaan. Met de rust leidden de Zeeuwen met 10 na een doelpunt van Bert de Vries kort voor half time ge scoord. Swift begon al dadelijk met een of fensief, maar de schoten waren te slecht gericht. Ook de aanval van de Rotterdammers slaagde er vooralsnog niet in de korf te vinden. Bij Swift liep men elkaar somtijds in de weg en do* vendien steunde het middenvak onvol doende. Met een ver schot opende De Vries de score. Na de rust hetzelfde spelbeeld. De spaarzame aanvallen van Swift wa ren nu echter niet van gevaar ont bloot. Op handige wijze maakte Lien HOOFDPLAAT. lil de raadsverga dering deelde de burgemeester mee dat van G.S. goedkeuring was ontvangen voor de bouw van een ambtswoning voor de gemeentesecretaris, echter on der het voorbehoud dat de gemeente begroting sluitend blijft. In verband met deze kwestie ging de raad accoord met een begrotingswijzi ging. Uit de saldi-reserve werd een be drag van 3000 gulden geput en uit an dere gereserveerde posten nog eens 3100 gulden. De raad ging verder accoord met een verhoging van de wethouderswedden. Bovendien zal men Gedeputeerde Sta ten verzoeken de presentiegelden te mogen verhogen tot vijftien gulden per vergadering en 7,50 gulden per com missievergadering. Inzake de motie van de gemeente raad van Hulst met betrekking tot de boekhoudkundige administratie van de waterleidingmaatschappij hadden B. en W. een afwijzend advies uitgebracht. Bij de gecompliceerde administratie van een dergelijk nutsbedrijf, zo schre ven B. en W„ moet het onmogelijk ge acht worden een positieve beoordeling te geven. Adhaesie werd betuigd aan een mo tie van de raad Axel inzake de vaste oeververbinding. KAPELLE. Het was de heer H. C. van der Maas uit Kats, die als over winnaar te voorschijn kwam uit de za terdag georganiseerde bloesemrit van de L.J.G. Zeeland, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. De heer Van der Maas had negen strafpunten en kwam hiermede in het bezit van de wisselbeker, welke het vorig jaar werd gewonnen door de heer W. A. G. Dek ker te Wemeldinge. Tegelijk met de winnaar eindigde de heer G. Schout uit Goes maar deze reed buiten mededin ging me. Aan de rit werd deelgenomen door 57 teams, in hoofdzaak bestaande auto's met inzittenden. In tegenstelling tot voorgaande jaren toen steeds het fruitgebied rond Kapel le het middelpunt was van de L.J.G. bloesemrit. had men het deze keer ge zocht in de Zak van Zuid Beveland, met de omgeving van Heinkenszand, 's Heerenhoek en Kwadendamme als middelpunten. Via de verschillende dorpen in de Zak van Zuid Beveland was het eind punt van de rit in de Smokkelhoek te Kapelle-Biezelinge en van hieruit ver trokken de deelnemers naar hotel ,,L)e Zwaan" in Kapelle waar gezameliik werd gegeten en vervolgens een gezel lige avond werd gehouden voor de 166 deelnemers aan deze bloesemrit. Tijdens de feestbijeenkomst rei! voorzitter P. van der Maas uit Kats de prijzen uit en kon hij vertellen dat er bijzonder weinig strafpunten waren gevallen. De einduitslag was als volgt: 1. H. C. van der Maas. Kats, 9 straf punten; 2. Zuster G. P. de Jonge, Cnd- zand 10: 3. J. W. van Iwaarden. Yerseke 12, 4. D. Boot, Rilland 12; 5. C, J. Sin ke 13; 6. C. de Jager. Wolfaartsdijk 14: 7, 8. 9 A. van Dijke, Colijnsplaat, L. Kloet, Nieuwland, P. M. Verweys, Yerseke allen 17 strafpunten; 10 G. de Kater, Wissekerke. 18 strf. punt. Meliefste er 0—2 van, Blak hierop zorgde Chris van Leerdam na goed aangeven van Harmen de Ru voor 03. De Swift-aanval bleef goed combineren en het werd zelfs 04 door Jopie Ludikhuize. Het Zuiden zette toen een fel offen sief in en kwam met twee verdiende doelpunten op 24. D'lrect daarna werd het 34, maar Lien Meliefste gaf Swift weer hoop (35). Het Zuiden zette al les op alles, kwam terug op 45, waar na Swift de fout maakte in de aanval niet te combineren. Het Zuiden slaagde er toen in toch nog gelijk te komen (55). Scheidsrechter Brinksma leidde uitstekend. MIDDELBURG Opnieuw heeft het Middelburgse Swift zijn kansen ten aan zien van het kampioenschap van de 2e klasse a Zuid-Holland van de KNKB verkleind. In Rotterdam speelde het zaterdag met 5—5 gelijk tegen Het Zui den 2 dat op een gegeven ogenblik in de tweede helft nog nota bene zelfs met 40 achter stond. Odo, dat met 71 van Merwede won, behoeft in zijn laatste wedstrijd slechts de overwinning te behalen om zich kam pioen te mogen noemen. OSCR won eveneens met 71, namelijk van het reeds uitgeschakelde HKV 3. OSCR kan nog slechts de titel behalen via een be slissingswedstrijd. Vicus Orientis 2 klop te ten slotte Wion met 72. De stand is: Odo 15 10 1 4 21 79—58 OSCR 15 9 1 5 21 70—25 Het Zuiden 2.. 14 8 3 4 18 76—57 HKV 3 16 8 1 7 17 67—70 Swift 13 7 2 4 16 72—81 Vicus Orientis 2 15 6 2 7 14 9078 Merwede 15 5 1 9 11 6072 Wion 14 5 0 9 10 5873 Gymnasiasten 15 2 2 10 6 ARNEMUIDEN. De wedstrijd Arnemuiden-Rillandia kenmerkte zich door een weinig fraaie eerste helft, waarin beide ploegen elkaar in evenwicht hielden (ruststand -1), en een tweede helft die een oppermachtig Arnemuiden liet zien, dat Rillandia volledig zijn wil oplegde. Ook vóór rust was de thuisclub de beste ploeg, maar zij verzuimde in die periode om ook maar één (soms opgelegde) kans te benutten. Het eerste doelpunt van de Walcherenaren ontstond door. een handige, individuele manoeu vre van Poortvliet, maar hij schoot de bal uit een veel moeilijker po sitie dan collega's vóóf of na hem hadden behoeven te doen. Vooral Jan Schroevers, die aanvankelijk te traag opereerde, maar zich ge leidelijk aan herstelde, liet enkele fraaie kansen liggen. Direct na het beginsignaal leek het erop dat Rillandia zijn huid zo du\ir mo gelijk wilde verkopen, want het forceer de al spoedig enkele hoekschoppen die evenwel niets opleverden. Verwonderlijk was dit niet, omdat er van de blauw witte voorhoede, met uitzondering dan wellicht van de beide binnenspelers Wal- rave en Lambertus, zeer weinig uitging. Het openingsoffensief van Rillandia was dan ook spoedig geluwd, waarna Arne muiden kwam opzetten en het doel van Moison zwaar onder druk zette. Penalty Rillandia putte echter moed uit het feit, dat de Walclierse voorwaartsen het net maar niet konden vinden ondanks geboden kansen. Het zette de buitenspel- val open en lang niet altijd zonder suc ces. Met niet ongevaarlijke through- passes trok Rillandia weer ten aanval. Zelfs nam het in de 25e minuut de lei ding uit een penalty, genomen door spil Akkerman, maar dit doelpunt was toch wel tegen de verhouding in. Bovendien was Arnemuiden met deze strafschop toch wel wat te zwaar gestraft, want van ernstige obstructie was beslist geen sprake. Niettemin 01. Arnemuiden strooide onmiddellijk een dosis geestdrift in het veld. Verwoed viel het aan en tien minuten later speelde Poortvliet Akkerman keurig uit positie om met de linkervoet een diagonaal schot af te vuren dat Moison te machtig bleek (11). Getuige de gemiste kansen had Arnemuiden blijkbaar weinig lust met de rust een voorsprong te genieten. Na de hervatting sloot Arnemuiden Rillandia al zeer spoedig in. Meer dan een kwartier lang kwam de bal na genoeg niet van de Rillandse helft. Reeds na vijf minuten gaf Bram Meer man zijn club de leiding toen er een misverstand in de blauw-witte gelederen was ontstaan. Van de Ketterij kreeg on middellijk daarna een „dot" van een kans, maar zijn kogel ging voor het doel langs. Aan de andere kant liet midden voor Meermans door treuzelen de gelijk maker teloor gaan. Blunder Na zestien minuten een nog zwaardere blunder in de Rillandse achterhoede. Bruinooge speelde het leer zo zacht te rug op zijn doelman, dat de meegekomen Jan Schroevers weinig moeite had om de bal in de touwen te jagen (3—1). Vier minuten later was het 3—2 door Lamber tus na een taktische verdedigingsfout van Arnemuiden. Arnemuiden voelde toch ergens het gevaar en viel weer resoluut aan. Van de Ketterij kreeg in de 32e minuut een cor ner te nemen. De bal verdween via het hoofd van Akkerman in het Rillandse doel (42). Vier minuten voor het einde drukte Arnemuiden zijn meerderheid in een vijfde doelpunt uit. Poortvliet (uit een snelle rush) was de maker (5—2). MIDDELBURG Aan de Vlasmarkt werd zaterdagmorgen een geheel nieuw en modern ingerichte Speciaalzaak in Dameshoeden geopend van mevrouw Houmes-Le Cointre. De collectie is ge heel internationaal georiënteerd want diverse creaties uit Italië, Zwitserland, Frankrijk en zelfs Oost-Duitsland zijn vertegenwoordigd. De zaak beschikt over een eigen atelier, waar een mo diste werkzaam is, die zelf ook hoe den ontwerpt. AI met al betekent de opening van dit moderne winkelpand een verrijking van de Vlasmarkt en de gehele Middelburgse Middenstand. Te Sint-Annaland werd een collecte gehouden voor het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" ten bate van de sana toria „Sonnevanck" en „Zonnegloren". De opbrengst was: 215,75. Poortvliet scoort hier het vijfde doelpunt voor Arnemuiden. Doelman Moison van Rillandia ligt verslagen in het gras. GOES. Tjoba 1 is er in de eerste klasse van de Z.K.B. opnieuw in ge slaagd het Goese Togo 1 een negerlaag toe te brengen. In een tamelijk goed gespeelde wedstrijd wist Tjoba 1 na rust haar meerderheid, welke vooral in het dameszestal schuilde tot uitdrukking te brengen. Voor rust was het een vrijwel gelijk opgaande strijd. Tjoba opende de sco re 01 maar enkele minuten later bracht Togo 1 de partijen weer op ge lijke voet. Tjoba 1 nam opnieuw een voorsprong maar ook deze wisten de Goesenaars weer teniet te doen (2—2). Vlak voor rust werd Togo gehandicapt door het uitvallen van Ella Deurloo. Mede hierdoor en doordat na de hervat ting Tjoba 1 via een strafworp op 23 kwam ging Togo 1 door de knieën. Uit eindelijk wonnen de kampioenen deze strijd, welke in de beste verstandhou ding werd gespeeld, met 48. Animo 1 liet op eigen terrein een lelijke steek vallen. In een hard duel zagen de ze bra's een 31 voorsprong door Vios 1 nog omgezet in een 4—4 gelijk spel. Top 1 heeft zich tegen Elto 1 uitstekend ge weerd. De ploeg uit Arnemuiden slaag de er zelfs in een 14 achterstand ge heel in te lopen (44) en slechts met uiterste krachtsinspanning wist Elto de balans in hun voordeel te doen over slaan (45). Tjoba 1 is in de eerste klas se nu weer onbetwist leider. De stand is: Tjoba 1 4—8, Animo 1 67, Togo GROEDE. De burgemeester van Groede, de heer J. C. Everaars, deelde hi de raadsvergadering mee, dat de bouwkundige inspectie van het lager onderwijs zijn goedkeuring heeft ge hecht aan de bestektekening met kos- tenbegroting voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school. B. en W. stelden voor een geldlening aan te gaan van 100.000 met de Bank van Ned. Gemeenten tegen rente van 5 pet. 's jaars ter financiering van de bouw, welk voorstel de raad zonder hoofdelij ke stemming aanvaardde. G. S. heeft de betreffende grondaan koop van ongeveer 2500 M2 a 2.50 per m2. aan de nieuwe uitvalsweg goedge keurd. De zaak is thans geheel rond, op de aanbesteding en de gunning na. De toonder zei, dat b. en w. veel voor voelen de aanbesteding open te stellen voor de plaatselijke aannemers 95 en deze aanbesteding op de meest kor- Programma muziekschool MIDDELBURG. De stichting Zeeuwse Muziekschool zal tijdens het seizoen ei n serie uitvoeringen geven. Het programma ziet er als volgt uit: 18 mei Oostburg27 mei Tholen; 31 mei Middelburg; 7 juni Hulst: 10 juni Kortgeue: 13 juni Axel: 16 juni Goes: 23 juni Zierikzee; 26 juni Vlissingen en 30 juni Hedenesse. De Collectie voor het Leger des Heils heeft te Sint Maartensdijk 68.04 gulden opgebracht. De heren A. Blok en W. Jansen zijn zondagmorgen in de Hervormde Kerk aan de Noordstraat te Terneuzen als ieugdouderling bevestigd. De personeelsvereniging „De vrien denkring" van de scheepswerf te Hans- weert hield de jaarlijkse feestavond. Het cabaretgezelschap van Rien de Jonge uit Kloetince bracht in vlot tempo een pro gramma voor het voetlicht onder het motto „Van alles wat". KRUININGEN. De gemeenteraad besloot gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van zeven woningwetwo ningen. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, deelde mee dat over de bouw prijs voor deze woningen, die in de ver lengde Henry Dunantstraat gebouwd zullen worden, met Volkshuisvesting nog geen overeenstemming is bereikt. Wei is reeds contact opgenomen met de aannemer J. Dek te Kruiningen. Hoewel de voorzitter begrip heeft voor de moeilijkheden van Ged. Staten om de voor Zeeland toegewezen woningen billijk te verdelen, sprak hij zijn grote teleurstelling uit over het z.i. volkomen ontoereikende aantal dat aan de ge meente Kruiningen is toebedeeld. Volgens wethouder E. A. E. M. Suij (K.V.P.) heeft de commissie, die Ged. Staten moet adviseren voor de toewij zing van woningen, met de gemeente Kruiningen totnutoe nimmer contact op genomen, Deze commissie kan dan ook niet goed op de hoogte zijn met de no den die in de gemeente Kruiningen be staan. Bovendien had hij geconstateerd dat vergelijkbare gemeenten, voor 1961 een aantal van 10 woningen was toe gewezen; de gedachte dringt zich op, dat de drie extra woningen die vorig jaar beschikbaar werden gesteld voor het personeel van de Prov. boot, thans van deze tien zijn afgetrokken. De gedeeltelijke invoering van de mei 1961, zoals die door B. en W. is ontworpen, ontmoette geen bezwaar. Met ingang van 1 mei a.s. zal dus het personeel van de gemeente Kruiningen om de andere week een vrije zaterdag hebben De uitgifteprijs van de bouwrijpe grond in het Eindje de Rondte werd herzien en vastgesteld op 11,40 per m2. Oorspronkelijk was dit vastgesteld op 10,80, doch toen was geen rekening gehouden met de aanleg van straatver lichting. Van Rijkswaterstaat werd aange kocht een perceeltje grond aan het be gin van de Kanaalweg. Dit voor het Rijk waardeloze perceel van 1175 m2 valt in het uitbreidingsplan en wordt door de gemeente aangekocht voor de prijs van ƒ4300,—. Om het bouwrijp te maken zal de gemeente daarvoor nog 1500.— moeten uitgeven. Hoewel de meeste raadsleden het bedrag schrikbarend hoog vonden, gingen zij uiteindelijk toch akkoord met de aan koop. De heer J. Griep (V.V.D.) informeer de naar de samenwerking van de zgn. KWYK-gemeenten (Kapelle, Wemeldinl ge, Yerseke en Kruiningen). De voor zitter deelde mede, dat op een laatste lijk gehouden vergadering overeenstem ming is bereikt over de plaats van een eventuele industrie-vestiging, nl. ten Noord-oosten van de Viakebrug. Tijdens de Zeeland-week in Antwerpen zullen de tien gemeenten op de tentoonstelling een gezamenlijke stand verzorgen. vijfdaagse werkweek met ingang van 1 aan de rioleringen. Uitvoerig werd nog gesproken over de talrijke en ernstige klachten wegens ge breken aan woningwetwoningen, vnl. te termijn te doen plaats hebben name lijk op 8 mei a.s-, waarvoor b.en w, machtiging verkreeg. Ook verleende de raad aan b. en w. machtiging tot de gunning, indien er zich niets bijzonders bij de aanbesteding voordoet. De P.Z.E.M. is bereid een tweetal percelen aan de Torenhoeve, van de heer B. van Ree en P. Verhage aan het electriciteitsnet aan te sluiten op voorwaarde evenwel dat de gemeente bereid is een bijdrage van 500 te ver lenen. De voorzitter zei, ook ten aan zien van beide percelen de sinds enige jaren gevoerde beleidslijn door te trek ken en de door de iP.Z.E-M. gevraag de verplichting te aanvaarden. Zonder hoofdelijke stemming voteerde de raad het gevraagde krediet. Baat het niet, het schaadt ook niet was de mening van b. en w. in haar advies adhesie te betuigen aan de mo tie van de gemeenteraad van Axel, ge richt tot de Staten-Generaal over de vaste oeververbinding tussen Z-Vlaande- ren en overig Nederland. De heer R, J. van Damme (K.V.P.) zei, dat de laatste jaren veel ter verbetering van de verbinding over de Westerscheide tot stand is gebracht. G. S. zouden van mening zijn. dat er reeds een vaste oeververbinding zou zijn, als dit uit voerbaar was geweest. Adhesie werd aan de motie betuigd onder het uitspre ken van de erkentelijkheid van de raad van Groede voor hetgeen de laatste ja ren is gedaan. De raad kon zich verenigen met de verhoging der wethouderswedden van 990 op 1260 terwijl G.S. zal worden verzocht te willen -goedkeuren, dat de presentiegelden van de raad worden verhoogd van 7.50 tot ƒ10. Medewerking zal worden verleend aan het Waterschap „Het Vrije van Sluis" door het in onderhoud en beheer over nemen van enige stukjes weg op de buurtschap Kruisdijk, dit nadat het wa terschap deze weggedeelten zal hebben geasfalteerd. Ten behoeve van de sociaal-pedagogi sche zorg voor geestelijk minder vali de personen verleende de raad een sub sidie van 10 cent per inwoner aan de drie besturen van de Dominicus Savio Stichting te Hulst, het Sociaal Pedago gisch Centrum te Middelburg en de Prot. Chr. Soc. pedagogische Nazorg te Middelburg, die in deze zorg tot een bepaalde vorm van samenwerking zijn gekomen. In de vacature P. v. d- Hooft in de woonruimte-commissie werd op aanbe veling van de woonruimteeommissie de heer J. Krane benoemd. De overige le den van deze commissie werden herbe noemd, namelijk de heren O. P. De Sut ter, M. Casteleijn, A. J. Salomé (Voorz. en J. Luzieer. Wegens overschrijding van de uitga ven voor het o.i. onderwijs in het vijf jarig tijdvak 1953-1957 met 63,27 per leerling werd aan de r.k. bijz. lagere school een aanvullende uitkering ver leend van ƒ3.041.18 en aan de Chr. Na tionale school 3.256.30. De heer P. M. Hoste, gemeenteont vanger werd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke -stand benoemd, zo dat er thans vier ambtenaren van de burgerlijke stand zijn, namelijk twee be zoldigde en twee onbezoldigde. 1 46, Elto 1 44, Zuidwesters 1 33, Vios 1 43, Olympia 1 3—2, Swift 2 21 en Togo 40. In 2a was de 410 zege die Ondo op Swift 3 behaalde nog slechts een zwakke afspiegeling van het grote overwicht, dat de ploeg uit St. Lau rens, gedurende de hele wedstrijd heeft gehad. Vopo leed op eigen terrein de ver wachte nederlaag tegen Vitesse (.27). A.K.C., dat enkele goede krachten op de ziekenlijst heeft staan, moest tegen Vedo 1 de volle winst aan de Vlissin- gers laten (58). Stand in 2a: Ondo 1 48; Vedo 1 56; Togo 2 24; Vitesse 8—4; Animo 2 3—4. AKC 2—0; Swift 3 3—0; Vopo 40. In 2b was de nederlaag die WKV thuis tegen leider Zeelandia 1 leed nog helemaal niet zo ruïneus (18). Stand ta deze klasse: Zeelandia 1 36; Luc- tor 1 24; Blauw wit 1 23; de Poel 3—2: Volharding 4—2; WKV 4—2 en Tjoba 2 2—1. In 3a. is Stormvogels, 1 door een daverende' 112 overwinning op Animo 3 leider Atlas nu tot op een punt genaderd. De stand in 3a is nu: Atlas 47Stormvogels 36; Vedo 2 4—5; Zuidwesters 2 4—4; Zuidzande 2 22; Animo 3 30: Stormvogels 2 4 0. In klasse 3b is Luetor 2 door een krappe 32 zege op Tjoba 3 niet ver der achterop geraakt bij leider Zee landia 2. In deze klasse zal echter ook terdege rekening gehouden moeten wor den met Vios 2 dat in haar eerste com petitiewedstrijd een zeer overtuigende overwinning behaalde op Blauw wit 2 (72). Togo 3 kwam tegen V.Z.O.D. uitstekend voor de dag (42). Stand in 3b: Zeelandia 2 36; Luetor 2 34; Vios 2 1—2; Togo 3 2—2; Blauw wit 2 32; Tjoba 3 21; Dos 55 2—1; VZOD 2—0. De uitslagen bij de adspiranlen wa ren: A: Swift bSwift a 28; B: Ani mo bZuidwesters A 111; C; Swift vlugTop 0—6; D: KVLSwift kwiek 150: Animo dAtlas b 32; F; Dos 55Togo b 35; G: ViosBlauw wit 1—2; H: Luetor—Elto b 2—3. WILHELMINADORP. Nieuwelin gen en adspiranten van de wielerclub ,,Theo Middelkamp" bekampten elkaar zaterdagmiddag in de „Wilhelminapol- der" in een tijdrit. Het was de twee de ril om het clubkampioenschap. Rinus Hoogerland maakte de beste tijd bij de nieuwelingen wat wel een \Terrassing genoemd mag worden om dat hij Van Poecke de baas bleef die als tweede eindigde. Van der Maas die als derde eindigde kwam eveneens met een verrassing uit de bus. Bij de adspiranten won Wim de Wil de die als favoriet was gestart. De uitslagen luidden: Nieuwelingen; 1. M. Hoogerland (Kapelle) 21 km in 32 min 19 sec; 2. Th. van Poecke (Koewacht) 32.35; 3. H. v. d. Maas (Ouwer- kerk) 32.50.5. 4. D. Kosten (Kapelle) 33.00; 5. H. van Koeveringe (Schore) 33.28.5; 6. G de Schepper (Sluiskil) 33.44.5; 7. J. Veraart (Axel) 33.46.5; 8. M.de Graaff (Hansweert) 33.47; 9. J. de Baar (Nisse) 34.02.5; 10. M. de Rijk ('s-Heerenhoek) 34.35. Algemeen klassement na twee ritten: M. Hoogerland 1 uur 57 min. 4 sec.; 2. Th. van Poecke 1.57.20; 3. H. v. d. Maas 1.57 35.5; 4. D. Kosten 1.57.45; 5. G. de Schepper 1. 58.29.5. Adspiranten: 1. W. de Wilde (Oudelande) 12.6 km. in 19 min. 50 sec.; 2. A de Mol (Lewedorp) 20,12.5; 3. W. de Feber (Sluiskil) 20.29: 4. L. Rottier (Schore) 20.53; 5. A. de Vrieze (Souburg) 21.10; 6. J. van der Veen (Vlissingen) 21.12.5; 7. K. de Wolf (Vlissin- gen) 21.15; 8. H. Kuijper (Kruiningen) 21.19; 9. K. de Vrieze (Souburg) 21.54. Algemeen klassement na twee ritten: 1 W. de Wilde. 50 min. 44 sec.; 2. A. Mol 5L06.5; 3. W. de Feber (Sluiskil) 51.23; 4. h. Rottier 52.37; 5. A. de Vrieze 53.24. BERGEN OP ZOOM. In de raadsver gadering komt o.m. een voorstel ter spra- kae een perceel bouwgrond te verkopen aan de Rooseveltlaan van 1010 vierkante meter groot aan de N.V. Bouwbedrijf v.h. J. G. Broek te Middelburg voor de som van 87.240,-. De bedoeling is aldaar veertig etagewoningen te gaan bouwen. Viering Koninginnedag in Wolfaartsdijk WOLFAARTSDIJK. De verjaardag van H.M. de Koningin zal te Wolfaarts dijk worden gevierd met een bescheiden feestprogramma. Na een tractatie van de schoolkinderen zullen op het gemeen telijk sportterrein de traditionele school- voetbal- en -korfbalwedstrijden gehou den worden. 's-Avonds zal de toneelver eniging „Ons Genoegen" in het Dorps huis het toneelstuk „8 x 50" opvoeren. Deze uitvoering zal met een hal v/of den besloten.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4