Duizenden kwamen nog even kijken naar het Gat GOLDEN FICTION Ook Vlissingen wil de „vijfdaagse" invoeren .0.0 P OF UI!:?! Herbouw van plan Tuindorp- Vlissingen kan beginnen Boerenleenbank „Goes" had bevredigend verenigingsjaar Vandaag de zevensprong van Amerika. U proeft het: zij maken de zachtste van alle! Harem van leerlingen der middelbare meisjesschool ZEEL) WSCH DAGBLAD KONINKLIJK JACHT „PIET HEIN" KOERSTE IN DE VEERSE WATEREN Koningin ziet een historische handdruk WZC blijft thuis Classicale jeugdraad in Oostburg bij een Saneringsplan Zierikzee van zeer groot belang Oranje-Nassau gaf leuke uitvoering Een nieuwe lente, een nieuwe zachtheid - voor u die nu GOLDEN FICTION gaat roken. Ontdek die échte zachtheid! Laurens U.S.A. tabakken zijn de zachtste Mobilofoon voor politie Intrede kand. De Crane te Baarland Noorse zeelieden vernielden taxi Oranjefeest in Tholen Kamerlid Smallenbroek spreekt in Middelburg Voor het gehele gemeentepersoneel Nachtkluis in nieuw gebouw Riolering Sint- Kruis in raad Aardenburg Vrachlivagen verloor twee ivielen Geld van bruidegom ontvreemd Bouwvakarbeiders vergaderden Maandag 24 april 1961 Pag. 3 VROUWENPOLDER. Weer zijn in het afgelopen weekend, on der bijzonder grote belangstelling, twee tralieliggercaissons op hun plaats gebracht. Hiermee is het stroomgat verkleind tot een breedte van ongeveer vijftig me ter. Nog kan het Veerse Gat zij het door een kleine opening ade men maar wanneer vandaag ook de zevende en laatste caisson is geplaatst zal het slechts nog een gorgelend geluid zijn dat wordt ge hoord door een opening van plus minus vijf meter die er blijft tus sen de caissons. Rijkswaterstaat zal ook met dit gorge- len korte metten maken. Reeds direct na de plaatsing van het laatste caisson wordt begonnen met deze kleine ope ning af te grendelen. Door middel van schuiven waartussen later steen wordt gestort zal dit laatste gaatje worden ge dicht. Dan volgt nog de afwerking van het geheel. Zoals bekend zal vermoedelijk in november de dijk klaar zijn. Zoemen de motoren zullen dan klinken op de plaats waar eertijds de golven vrij spel hadden. Alles liep bij de plaatsing van het vijfde en zesde caisson keurig „op rol letjes". Iets later dan de geplande tijd stippen werden de caissons tot zinken gebracht. Dit kwam door het langer doorlopen van de ebstroom. Vandaag zal dus de „generale repeti tie" van rijkswaterstaat evenals trouwens het Veerse Gat worden afgesloten. Voor dit „Delta-examen" zal vandaag evenals het afgelopen weekend weer overweldi gende belangstelling zijn. De N.T.S. ver zorgt een rechtstreekse uitzending die in de avonduren in telerecording op het Eurovisienet komt. Ook de radio zal een directe reportage verzorgen. De Wereld omroep is aanwezig met zeven buiten landse reporters, die in hun landstaal hun luisteraars zullen vertellen van dit historische moment. Vijand verslagen Het zal dus feest zijn in en om het Veerse Gat, schoolkinderen uit Walche ren en Noord-Beveland zullen zingen, op iedere caisson zal het rood-wit-blauw vrolijk wapperen in de wind. Handen zullen worden gedrukt, dit alles ter ere van het winnen van een slag tegen onze aartsvijand: de zee. Intussen wordt het voor de slepers van Piet Smit steeds moeilijker: hoe kleiner het gat wordt hoe minder ruim te om met de caissons te manoeuvreren. Gisteren was dit bij de plaatsing van de zesde caisson ai duidelijk merkbaar. De laatste caisson die vandaag omstreeks half vier zal worden geplaatst is reeds zondagavond uit de bouwput gesleept. Om geen risico te lopen vond men het beter de kolos naar buiten te brengen. Het gevaarte zou gedurende de nacht worden afgemeerd aan enkele zeeboeien; de vijf slepers van Piet Smit zouden de gehele nacht onder stoom liggen en de kolos „vasthouden". Het koninklijke jacht de „Piet Hein" koerste gisteren al in de Veerse wate ren. Aan een van de meerboeien werd het vaartuig later vastgelegd. Kort voor het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons de mededeling dat de zevende caisson, die vandaag zal wor den geplaatst, niet zoals eerst de bedoe- ling was, zal aansluiten op een vorig geplaatst caisson. De laatste caisson zal nu tussen twee andere „aan de grond' worden gezet zodat aan weerszijden een opening blijft van ongeveer drie en een halve meter. De bedoeling was eerst de laatste caisson op een opening van zes meter te laten aansluiten. VROUWENPOLDER. Wanneer vandaag de caisson- dam in het Veerse Gat zal zijn gesloten zullen de burge meesters van Wissenkerke en Vrouwenpolder op het laatste sluitingscaisson elkaar met een handdruk begroeten. De burg er meesterlijke armen zullen de verbinding tussen Walcheren en Noord-Beve land bezegelen. Deze hand reiking zal ook worden bijge woond door H.M. de Konin gin, die met de „Piet Hein" vanuit Wolfaartsdijk zal op- stomen naar het Veerse Gat. De „Piet Hein" zal tijdens de plaatsing van het laatste cais son op stroom blijven liggen. Als de laatste kolos eenmaal zijn „vaste grond" heeft ge vonden zal de „Piet Hein" aan de Noordbeveland.se oever afmeren. Het is de be doeling dat burgemeester J. van Halst van Wissenkerke hier de Koningin zal begroe ten. Daarna volgt een rondrit over het voormalige eiland, waarbij de heer Van Halst een uiteenzetting zal geven van de uitbreidingsplannen die in Noord-Beveland mo gelijk zijn geworden door de afsluiting van het Veerse Gat. Vooraf zal ir. J. H. van der Burgt, hoofdingenieur van de rijkswaterstaat in de directie Zeeland, in het Gemeen schapshuis te Wïlhelmina- dorp een uiteenzetting geven over het Sloeplan. Om twee uur volgt dan de inscheping op de „Piet Hein" in Wol- faartsdijk voor de tocht naar het Veerse Gat. MIDDELBURG. Respect voor het werk van rijkswaterstaat en de mensen van de N.V. Dijksbouw heeft de leden van de Walcherse Zweefvliegclub doen besluiten af te zien van hun voorgeno men ,,reclamevlucht". Het lag in de bedoeling van de ..luchtacrobaten" hun vreugde over de afsluiting die voor hen tevens het verkrijgen van een nieuw terrein inhoudt hoog in de lucht boven de caissons te botvieren. Rijkswaterstaat meende echter dat het voor de werkers van het laatste uur storend zou zijn. Hierop hebben de zweefvliegers besloten uit respect en min of meer als hulde voor het prach tige werk van deze mensen, de vlucht uit te stellen tot de opening van de dam. OOSTBURG. Dc classicale jeugd raad West-Zeeuwsch-Vlaanderen kwam in het hervormd kerkcentrum te Oost burg voor een belangrijke vergadering bijeen. Deze samenkomst die werd ge leid door wika R. Wastervai. werd be zocht door een groot aantal kerke- raadsleden en afgevaardigden van de verschillende hervormde jeugdvereni gingen uit de streek. Aan de orde werd gesteld de reorga nisatie van het streekjeugdwerk. Be sloten werd dat voortaan alle verban den zullen ressorteren onder de classi cale jeugdraad. Een klein moderamen werd gevormd. Wika Wastervai werd gekozen tot voorzitter van dit modera men, terwijl mevrouw D. Kramer-Qui- reijns uit Zuidzande zal optreden als penningmeesteresse. Jeugdouderling W. Dieleman uit Breskens heeft zitting als lid. Het ligt in de bedoeling een der predikanten uit de streek alsook iemand uit het onderwijs te vragen eveneens zitting te nemen. Naar aanleiding van een verslag over het op 11 en 12 maart op ,,He- denesse" gehouden weekend werd ge sproken over de geestelijke beïnvloe ding van het jeugdwerk. De algemene gedachte hierover was dat indien jonge mensen zich negatief voordoen, dit voortkomt uit uiterlijke onverschillig heid. valse schaamte en het afwijzen van de vormen van het geestelijk le ven. Er werd op gewezen dat het nood zakelijk is dat de kerkeraden in de streek openstaan voor alle mogelijke uitingen van vernieuwing. Zeeuwsche 30 nacht Surinaamse avond Fris en ongedwongen optreden van „Guyana" GOES. De Hervormde Jeugdraad organiseerde in de Schuttershof, zater dagavond een Surinaamse avond onder leiding van Wika Hiensch, die gezien de kwaliteit van het programma zeker meer belangstelling van de jeugd had verdiend. Ds. Coenraad opende de avond, waar bij hij erop wees, dat dit optreden an ders dan anders was, omdat de inslag van dit programma geheel afwijkt van de gebruikelijke concertsfeer, wat in dit geval echter één van de grootste charmes betekent van het „Guyana-or- kest". Dit optreden werd mogelijk ge maakt door de medewerking van de Stichting Culturele Samenwerking met Suriname en de Nederlandse Antillen, de Sticusa. Dr. G. D. v. Wengen, musi coloog uit Leiden, gaf een toelichting op de aard en de oorsprong van deze muziek. Wat in Nederland onder Suri naamse muziek wordt begrepen is de creoolse muziek, want in werkelijkheid heeft elk van de tientallen nationalitei ten die Suriname rijk is, zijn eigen mu ziek, die toch ook Surinaams is. Vele van de instrumenten waren zo afkom stig van de Afrikaanse negers, en die nen voornamelijk ter accentuering van het eigenaardige ritme. De ongedwon genheid van dit optreden bleek wel uit het feit dat tijdens de pauze spontaan gedanst werd, op de muziek van de Guyana's, want deze kleine groep speelt met enthousiasme en plezier en beleeft bij elk optreden evenveel vreug de als de toehoorder. Voor de Dauze werden nog enkele films over Surina me vertoond, o.a. over het bezoek van prinses Beatrix aan de West. ZIERIKZEE. In de bovenzaal van ..Mondragon" werd de jaarvergadering van Stad en Lande gehouden, onder voorzitterschap van Dr. J. J. Westen dorp Boerma. De voorzitter wees op het sanerings plan van Zierikzee, dat binnenkort zal verschijnen. Dr. Westendorp noemde de sanering van oude steden een probleem dat zich ook in verschillende andere plaatsen al heeft aangediend. De vraag is n.l. hoe een oud stadsdeel aan te passen aan nieuwe eisen, met behoud van het oude. Ook voor Zierikzee zal het saneringsplan een historische be slissing betekenen. Er zal niet alleen een Zierikzees, maar ook een provin ciaal, een nationaal en zelfs een inter nationaal belang mee gediend zijn aldus de heer Westendorp. De spreker had daarbij gaarne ge zien dat het saneringsplan niet alleen een zaak zou worden voor de gemeen teraad, rr.aar dat ook de publieke opi nie zich er over zal kunnen uitspreken. De bestuursleden J. J. Stevense, J. Vijverberg en P. van Beveren werden bij acclamatie herkozen. VLISSINGEN. r Met een vrolijke pa rade onder leiding van de tambour-mai- tre Roosje de Bruyne zette de ledenuit voering van de Chr. gymnastiekvereni ging Oranje Nassau" vrijdagavond in. Na deze aantrekkelijke opening sprak de voorzitter, de heer D. Westendorp een welkomstwoord. Afscheid werd genomen van de heer P. van Nimbergen, die gedurende tien jaren hoofdleider is geweest. Als blijk van waardering kreeg hij een filmap paraat aangeboden, en zijn echtgenote een bloemenhulde. Reeds dezelfde avond trad als zijn op volger op de heer C. Veenendaal. Als primeur van deze avond gold het optreden van de leerlingendrumband. EENENZEVENTIG WONINGEN VLISSINGEN. Zoals bekend mogen van een voor 1961 door de minister aangewezen bijzonder con tingent premiewoningen er 71 in de gemeente Vlissingen worden ge bouwd. De huren van deze woningen mogen niet meer bedragen dan ze ventig gulden per maand. Deze won ningen welke gebouwd mogen worden door woningbouwcorporaties zonodig onder gemeentelijke garan tie, zoorzover betreft negentig pet. van de netto-stichtingskosten zijn Advertentie J X5£tA8Agg/ 20 stuks 95 ct TERNEUZEN. Een moderne patrouil lewagen voorzien van tal van apparaten, technische hulpmiddelen en verbandmid delen voor eventuele verkeersongevallen werd aan de verkeersgroep van de rijks politie van Terneuzen overgedragen. Voor het oproepen van assistentie bij het ach terhalen of het opsporen van wegmisbrui kers of voor het oproepen van genees kundige hulp is de auto voorzien van een mobilofoon. BAARLAND Na een vacature van ruim anderhalf jaar heeft de Geref. Kerk van Baarland een nieuwe predikant ge kregen in candidaat M. V. J. de Crane. In de morgendienst werd hij bevestigd door zijn schoonvader, ds. A. van Eg- mond uit Oosterbeek met een preek naar aanleiding van 1 Timotheus 4:6. In de avonddienst deed de candidaat intrede met een predikatie over 1 Corinthen 2:5. Hij werd toegesproken door de heer A. W. Buteijn namens kerkeraad en ge meente, ds. J. van der Veen te Driewegen namens de classis Goes en als consulent, burgemeester W. N. van Liere namens de burgerlijke overheid, dr. A. Bronkert uit Leiden namens de commissie refor matie-Rome van de Geref. Kerk en ds. H. G. Beneder, plaatselijk hervormd pre dikant te Baarland. In beide diensten was het kerkgebouw tot de laatste plaats bezet. VLISSINGEN. Twee Noorse zeelie den, beiden opvarenden van het Noorse schip „Simona", die zich waarschijn lijk iets te rijkelijk voorzien hadden van geestrijk vocht, kregen een handge meen in het havendorp, waarbij echter de taxi waarmee ze reisden wel de zwaarste klappen te verduren kreeg, zo dat deze met een zwaar gedeukt spat bord uit de strijd te voorschijn kwam. Een van de Noren wilde de auto niet verlaten. Zijn vriend was hem toen op tamelijk hardhandige wijze behulpzaam bij het uitstappen. De ander koelde toen zijn woede op de auto met het reeds vermelde resultaat. door B. en W. van Vlissingen toege wezen aan de Vereniging tot Verbe tering van de Volkshuisvesting te Vlissingen en omliggende gemeen ten. Hierdoor kan een aanvang wor den gemaakt met de herbouw van plan Tuindorp. In verband met de spreiding van het woningbouwprogramma over 1961 is dit contingent gesplitst'in twee gedeel ten, te weten 40 en 31 woningen. B. en W. hebben de toezegging ontvangen dat bevorderd zal worden dat de pre- mietoekenn'ing zal plaats vinden in res pectievelijk het tweede en derde kwar taal van 1961. De woningbouwvereniging heeft in middels via het college van B. en W. bij de minister een plan ingediend om toekenning van een rijkspremie en be schikbaarstelling van een rijksbijdrage voor 62 étagewoningen in twee woon lagen met schuurtjes, alsmede negen eengezinswoningen. De woningbouwvereniging is erin ge slaagd met de Sociale Verzekerings bank te Amsterdam een geldlening aan te gaan van 1.035.000 tegen een rente voet vier en een kwart procent, af te lossen in 40 gelijke jaarlijkse aflossin gen. B. en W. vragen de raad de gevraag de garantie en geldlening te verstrek ken. THOLEN. De oranjevereniging heeft het definitieve programma bekend gemaakt voor de viering van koningin nedag op maandag 1 mei a.s. Het feest wordt aangekondigd door klokgelui met het verzoek op dat moment de vlag uit te hangen. Om half negen wordt een wandeltocht georganiseerd van 15 km, van 10 km op 9 uur en om 9.30 van 5 km. De wandelaars worden om 11 uur afgehaald door „Concordia" vanaf „Stadzicht", waarna langs het gemeen tehuis wordt gedefileerd. Om half twaalf worden de schoolkinderen in het vere nigingsgebouw getraeteerd. Kwart voor 12 wordt gezongen door een dameskoor onder leiding van pastoor Rijsioo. 2 uur maakt de drumband een rondgang als inleiding tot de kinderspelen o.p de Markt. Kwart voor vier is er carillon bespeling en volksspelen op de Markt, o.a. ringsteken op de fiets, kruiwagen race en mastklimmen. Half acht geeft „Concordia" een concert, gevolgd door een lampionoptocht met als besluit openlucht-attracties. Uitvoering ,Sportlust' en „Zuiderstemmen" HANSWEERT De gemengde zang vereniging Zuiderstemmen" gaf dit maal met medewerking van de gym nastiekvereniging ,,Sportlust" een uit voering in de zaal „Zeelandia". Het eerste deel van de avond werd ver zorgd door het zingen van enige num mers, afgewisseld met het brengen van enige gymnastiekoefeningen aan ver schillende toestellen. Dit was voor het Hansweertse publiek de eerste maal dat „Sportlust" ee*» dergelijke demon stratie ten beste gaf; deze jonge ver eniging mocht dan ook een welverdiend applaus in ontvangst nemen. De hoofdschotel van deze avond be stond uit het brengen van de klucht „Zijne Excellentie Hein". Aanrijdingen in Terneuzen TERNEUZEN. Een aanhangwagen, waarin een stier, was gekoppeld aan de auto van de veehandelaar J. de P. uit Axel, die reed in de buurt van Sluiskil. De aanhanger raakte door nog onopge loste oorzaak los en reed een geparkeerde auto aan. Deze werd zwaar beschadigd net als de aanhangwagen, welke onderste boven op het rijwielpad tot stilstand kwam. De stier was ongedeerd. Een personenauto, bestuurd door de Belg W. uit Ammansberg kwam in bot sing met een motorcarrier, welke werd bestuurd door L. uit Terneuzen. De auto werd zwaar beschadigd. MIDDELBURG. Het A.R. lid van de Tweede Kamer, de heer J. Smallen broek, zal op de vergadering van het provinciaal comité van A.R.-kiesvereni- gingen in Zeeland op zaterdag 6 mei in het verenigingsgebouw „De Schakel" te Middelburg een rede uitspreken over het onderwerp: „Het hedendaag se politieke gebeuren". Vormt deze re de ongetwijfeld de hoofdmoot van de vergadering, niet minder belangrijk is de wisseling van het voorzitterschap. De heer A, Schout heeft nl. de wens te kennen gegeven als voorzitter van het prov. comité te bedanken. Ook en kele huishoudelijke zaken zullen aan de orde komen. VLISSINGEN. Burgemeester en wethouders van Vlissingen stellen de raad voor zijn instem ming te betuigen met een algehele invoering van de vijfdaagse werk week voor het gemeentepersoneel met ingang van 1 mei 1961. In de loop van 1960 was reeds overge gaan tot een „vijfdaagse" voor het administratieve personeel der ge meente, waarbij in de plaats van de dienst op zaterdag de dienst op maandagavond werd vastgesteld. De nieuwe regeling zal ook inhou den dat de werkweek van de „48- uurwerker" wordt teruggebracht Advertentie uw voeten moeten een levenlang mee! tot 45 uur. B. en W. motiveren 'hun voorstel als volgt: 1. van de mannelijke beroepsbe volking in Vlissingen is reeds ruim vijf tig pet. sinds 1 januari jl. in het genot van de vrije zaterdag. Teneinde de ge meente haar concurrentiepositie op het terrein van het verkrijgen van personeel te doen behouden of een te groot ver loop van personeel te voorkomen, zal het volstrekt noodzakelijk zijn ook voor het gemeentepersoneel op korte termijn de vijfdaagse werkweek volledig door te voeren. Met het oog op de vele plannen welke in de naaste toekomst moeten worden voorbereid en uitgevoerd, is het voor de gemeente Vlissingen in het bij zonder van het grootste belang vakbe kwaam personeel te kunnen behouden en aanstellen; 2. de invoering van de vijfdaagse werkweek in twee etappes zou niet alleen voor het publiek verwar ring geven, maar tevens onnodig veel extra werk aan voorbereiding vragen. B. en W. zijn van mening dat ook dit laatste moet worden voorkomen. Commandant Palstra leidde diensten ZIERIKZEE-Yerseke. De territori aal commandant van het Leger des Heils in ons land, W. F. Palstra, heeft gisteren enkele diensten geleid in onze provincie. In Zierikzee ging hij in de morgenuren voor tijdens een heiligings- samenkomst. Hij preekte n.a.v. 1 Joh. 4 vers 7-21. Des avonds leidde de heer Palstra een dienst in Yerseke. GOES De boerenleenbank „Goes" (Raiffeisenbank) heeft een rustig en bevredigend verenigingsjaar achter de rug. Deze conclusie kon men zaterdag middag trekken uit het openingswoord van de voorzitter de heer D. W. Lin- denbergh en uit het verslag van de kassier de heer H. A. Zandee, uitge sproken tijdens de algemene ledenver gadering, die gehouden werd in de „Prins vanOranje". Het bestuur verwacht voorts het bankgebouw aan de Vlasmarkt dat thans nog in aanbouw is in juni aan staande te kunnen betrekken. Aan het nijpende probleem van de huisvesting zal dan een einde komen. De tegenslag, die ondervonden werd bij de verbouwing van het pand aan de Vlasmarkt het pand stortte vorig jaar september in is financieel opge vangen door een extra grote afschrij ving in 1960. Ondanks deze lasten vertoont de ver lies- en winstrekening nog een batig saldo van 14.204,54, dat toegevoegd wordt aan de reserve. De tegoeden van de spaarders, ruim 4000 in getal, belopen ongeveer 12.000.000. De kasmiddelen van de bank laten toe dat de kredietverlening kan worden uitgebreid, zodat althans voor de nabije toekomst de expansie van de bank zich kan voortzetten. De kassier haalde in zijn jaarverslag aan dat de slechte oogst van 1960 ongetwij feld de verdere groei van de bank heeft afgeremd. Niettemin namen de bemoeiingen op velerlei terrein nog steeds toe. De heer Zandee liet een waarschu wend woord horen ten aanzien van de GOES. De twaalf leerlingen uit de eindexamenklas van de mid delbare meisjesschool aan het christelijk lyceum te Goes hebben hun schooltijd achter de rug. En, zoals te doen gebruikelijk, moest dit feit, met veel lawaai en veel kolder gevierd worden. De dames hadden zaterdagmorgen een harem gevormd. Zij hadden zich in oosterse kledij gestoken, met wijde broeken en natuurlijk gesluierd. De draagstoel ont brak evenmin. Spoedig bleek, dat deze bestemd was voor de klasseleraar Dekker, die als sultan werd gekroond „U heeft ons altijd zo goed ge daan" zo merkten de meisjes op. Bea Laport vertolkte op school de gevoelens van dank voor het onderwijs van de leraren. En daarna ging het in optocht door de stad. De tijd van studeren thuis is nu aangebro ken, want het eindexamen komt angstig kort in het zicht. nieuwe voorstellen voor de vennoot schapsbelasting. Voor de boerenleenban ken betekent dit een belangrijke ver zwaring van de belastingdruk. Spreker sprak de hoop uit dat alsnog deze zaak ten goede gekeerd kan worden. Als een primeur voor het nieuwe bankgebouw, die inmiddels al achter haald is door een andere bank, zal de vestiging in Goes beschikken over een z.g. nachtkluis, d.i. een mogelijk heid om buiten de kantooruren geld en geldswaardige zaken in de bankkluis te deponeren. Bij de verkiezing van bestuursleden werd de heer J. Oudkerk te Goes her benoemd. Als leden van de raad van toezicht werden herkozen de heren F. de Jonge te 's Heer Arendskerke en A. J. Blok te Kloetinge. Als plaatsver vangende bestuursleden werden gekozen de heren F. de Jonge te 's Heer Arends kerke en A. C. Blok te Wolphaartsdijk. Als plaatsvervangend lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer W. J. de Vlieger te Nieuwdorp en werd benoemd in de vakature A. C. Blok te Wolphaartsdijk de heer W. Aarnoutse ce Kloetinge. De vergadering verklaarde zich akkoord met een Wijziging van het aantal bestuursleden; dit aantal werd van 8 gebracht op 7. AARDENBURG. Op de raadsverga dering van vandaag zal een twintig pun ten tellende agenda aan de orde ko men. Er wordt voorgesteld de riolering van de Dorpsstraat te St. Kruis uit te breiden, de gangen van het gemeente huis op te knappen, en de vijfdaagse werkweek gedeeltelijk in te voeren. B. en W. verzoeken de raad de Elder- schans beschikbaar te willen stellen voor de tentoonstelling „Vrijetijdsbeste ding en toerisme" die deze zomer te Aardenburg zal worden gehouden. Van de N. V. Nederlandse Bank van gemeenten is een aanbieding gekomen voor een geldlening van honderdduizend gulden. B. en W. stellen de raad voor hierop in te gaan. Ook wordt een subsidieaanvrage van de muziekvereni ging Kon. Aardenburgse Fanfare, en nog enkele andere verenigingen in be handeling genomen. Familie-avond van plattelandsvrouwen WOLPHAARTSDIJK De afdeling Wolphaartsdijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield een druk be zochte familie-avond in het Dorpshuis onder leiding van de presidente mevr. A. C. Noteboom-Blok. De heer Boers- ma. verbonden aan de Kon. Rotter- damsche Lloyd, vertelde op geestige wij ze het een en ander over de geschiede nis van het vlaggeschip der maatschap pij, de „Willem Ruys". Vervolgens werden vertoond de bouwfilm van de „Willem Ruys" en de schitterende kleu renfilm „Wie vaart mee over zee? Met de Willem Ruys in 9 weken rond de aarde". Deze film bracht de bezoekers in alle delen van de aarde en gaf een beeld van het leven van hun bewoners. In de pauze werd een verloting gehou den waarvan de opbrengst 102 be droeg. De collecte ten behoeve van de tractatie van de schoolkinderen op Ko ninginnedag heeft in Wolphaartsdijk 161,72 opgebracht. THOLEN. Op de hoek bij huize „Ten Anker" liepen van een vrachtwa gen twee wielen tegelijk af. De heer M. R„ die op zijn fiets juist de wagen pas seerde zag de zware voorttollende wie len op zich afkomen. Hij had echter het geluk, dat het ene wiel juist zijn achterwiel en het ander zijn voorwiel voorbijraasde. BRUTALE INBRAAK KLOETINGE. In de nacht van vrijdag op zaterdag is in de woning van de heer A. Maat ii. de Stelleweg een brutale inbraak gepleegd en een bedrag van ca. 800 ontvreemd. Het geld was eigendom van de heer M. Maat, een zoon van eerstgenoemde, die vrijdag in het huwelijk trad. De dader (s) moeten er dus van op de hoog te zijn geweest dat de woning waarin zij de kraak pleegden verlaten was. De heer Maat en zijn vrouw vierden nl. de bruiloft #van hun zoon en schoon dochter. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. HOEK. De afdeling Hoek van de christelijke Bouwvakarbeidersbond hield in de Christelijke school op de Knol haar jaarvergadering. Voorzitter P. de Kraker Pzn. heette in het bijzonder wel kom het hoofdbestuurslid Van der Ley en de afgevaardigden van Terneuzen en Zaamslag. In zijn jaaroverzicht gaf de secretaris een terugblik over de twee jaar die de afdeling bestaat. Hierna gaf de heer Van der Ley een uiteen zetting over het werk van het hoofdbe- stuur. Na de pauze hield de heer de Vries uit Terneuzen de aanwezigen aan genaam bezig met een praatje en een plaatje over de Zeeuwsch-Vlaamse dia lecten. Geen voorrang verleend GOES. Doordat een vrachtauto geen voorrang verleende liep de brom fietser A. Pvan N. uit Kruiningen gisteren een wonde aan het hoofd op De vrachtauto die bestuurd werd door M. uit 's Heer Arendskerke sloeg op de Zaagmolendijk rechts af, waarop ae bromfietser onder het voertuig rqak-

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3