Verlenging van seizoen door bouw van „kampeerbungalows" OverbrnkiM Kamperen aan Voordzee omstreeks Kerstmis Bij Focus Veilig c.a.o. nu vastgesteld Aandacht gevraagd voor belangen van schippers Gevaarlijke kruising eist dode Verkregen rechten Werktijden INGRIJPENDE PLANNEN VOOR RECREATIE IN HAAMSTEDE iiiëi Zeeuwsch Dagblad BIJ HET overheidspersoneel onder scheiden wij twee groepen van werknemers. Vroeger waren dat de maandloners en de weekloners. Thans maakt men dit onderscheid niet meer. Enerzijds uit het oogpunt van effi ciency, anderzijds om de groep ge kleed in de overall wat dichter te brengen bij die „met een boordje om", zijn vele gemeenten en overheids diensten er al toe overgegaan om de vroegere weekloners ook per maand te gaan betalen. Paddestoelen" Conceptie van directeur N.V. De Duinhoeve Combinatie Revolutioiinair Vervoer naar strand Poley moderniseerde verkoopafdelingen Invoering vijfdaagse werkweek Regering heeft standpunt nog niet bepaald Gelden voor „kerk" ten eigen bate aangewend Minister Korthals Kreekrakplan geen nationaal project Af wijzen of nodigen? Herstel Vlissingse boulevard kostte 420.000 gulden Wethouder Mol neemt afscheid van raad Waarde J. F. Goud in zijn plaats gekozen SC Zaterdag 15 april 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Fag. 3 Protestants-Christelijk |N DE ambtelijke sector zijn verkre gen rechten een kostbaar bezit. Vooral in dagen van de invoering van het Algemeen Ouderdomspensioen werd over deze rechten zwaar gedis cussieerd. De secundaire arbeidsvoorwaarden bij het overheidspersoneel waren in vroeger jaren vrij goed te noemen. De regelingen voor de oudedagsvoor ziening, voor ziekte en ongeval, voor vakantie en de arbeidstijden, staken in vele gevallen gunstig af bij het particuliere bedrijf. Met name de ar beidstijden voor het administratieve personeel waren aantrekkelijk. In de tijd van hoogconjunctuur, andere inzichten in de menselijke ver houdingen en een algemene verbete ring van de rechtspositie der werk nemers, hebben de werkers in het particuliere bedrijf een goed deel van de achterstand die er was ten opzichte van het overheidspersoneel ingehaald. Hier en daar gaan zelfs stemmen op die menen dat de rollen thans zijn verwisseld. Wij houden het voorlopig echter op een naar elkaar toegroeien, waarbij de éne groep vóór ligt op dit onderdeel, en de andere groep op dat onderdeel. Deze ontwikkeling juichen wij toe. Natuurlijk moet de overheid voor haar uitvoerende taak onder alle om standigheden een beroep kunnen doen op de beste arbeidskrachten en dienen de arbeidsvoorwaarden dan ook zo aantrekkelijk mogelijk te blijven, maar een grote afstand tussen werkers in het vrije bedrijf en die in de over heidssector achten wij onjuist. Verkregen rechten moeten worden geëerbiedigd, maar dat wil niet zeggen dat een eens verkregen voorsprong ook te allen tijde gehandhaafd moet blijven. Thans spreekt men dus over hoofd en handarbeiders. De arbeidsvoorwaarden van deze twee groepen zijn verschillend. Zo zijn de arbeidstijden van de hoofd arbeiders in de regel aanmerkelijk korter dan die van de handarbeiders. Ook, hier is er dus weer sprake van een verkregen recht van de éne groep overheidspersoneel ten opzichte van de andere groep overheidspersoneel. Nu de overheid op meerdere plaatsen overgaat tot het invoeren van de vijf daagse werkweek doen er zich enkele strubbelingen voor die wij hier gaarne signaleren. Algemeen gaat men akkoord met de gedachte dat invoeren van de vijf daagse werkweek voor de handarbei ders tevens een verkorting van de werktijden tengevolge zal hebben. In den regel zal dat verkorting zijn van drie uur per week, namelijk van 48 tot 45 uur. Maar nu de hoofdarbeiders. Velen van hen werken nu reeds minder dan 45 uur per week. Moet deze tijd ver kort worden? Op grond van verkregen rechten of zijn daar nog andere gron den voor aan te voeren? Bovendien zijn er overheidsdiensten die nu reeds minder dan 40 uur per week werken. Wij menen dat het personeel ter pro vinciale griffie in Zeeland slechts 3814 uur per week werkt. De raad van Middelburg heeft naar onze mening dan ook terecht te ver staan gegeven, dat de invoering van de vijfdaagse werkweek een goede ge legenheid biedt om de afstand tussen hoofd- en handarbeiders wat in te korten. Er zijn maar weinig steek houdende motieven aan te voeren die pleiten voor dit onderscheid. Het rechttrekken van scheve ver houdingen moet niet alleen tot uit drukking komen in de omschakeling van week- in maandlonen. Dat van socialistische zijde gepleit werd voor een blijvende discriminatie, door ook de kortere werktijden van de hoofd arbeiders te verkorten, heeft ons ten zeerste verwonderd nen komen. De uitvoering van het complex is bovendien afhankelijk van de goedkeuring van de bevoegde over heid. Er zal eveneens een hoofdgebouw op het terrein verrijzen, waarin o.a. een centrale keuken en een zelfbedienings winkel zijn gprojecteerd. Op basis van zelfbediening zullen de gasten maaltijden en andere consumpties kunnen verkrijgen. Dit gebouw zal centraal komen te liggen zodat ook anderen dan de kampeerders van „De Duinhoeve", zonder de gasten te hinderen, dit terreingedeelte kunnen bzoeken. AAMSTEDE. I%g vóór 1964, het jaar waarin waarschijn lijk een vaste verbinding tussen Schouwen-Duiveland en Randstad Holland zal zijn verwezenlijkt, hoopt de heer J. S. Kor teweg uit Den Haag, directeur van „De Duinhoeve" N.V. i.o., te Haamstede een deel van zijn plannen te hebben gerealiseerd die voor de recreatie mogelijkheden in Zeeland van het grootste belang N!ci™rliRa'casan? toifettenmte hebben kunnen worden. gebouwd, nog een unicum op de Ne- dorlpndQA ItQTYinp^prtpTrpinAn dit De heer Korteweg wil n.l. op zijn camping het kamperen in aantal dit jaar tot 40 stuks 'uitgebreid, tenten, caravans en bungalows gaan combineren. Het is vooral het Bovendien zullen op drie plaatsen „bungalow-kamperen" dat vorm zal geven aan de plannen van de heer Korteweg. Dit bungalowkamperen beoogt een gelijkmatige overgang van het kamperen te bewerkstelligen van het voorseizoen naar het hoofdseizoen en vandaar naar het naseizoen. De ontwerper van deze conceptie is, voor hij tot een min of meer om lijnd plan kwam, begonnen met te redeneren vanuit de grondgedachte: „Hoe kan ik de gasten op eenvoudige wijze en onder alle omstandigheden een prettige vakantie bezorgen?" De heer Korteweg heeft hierbij kunnen maken van vele ervaringen die hij als beheerder van de camping „De Duinhoeve" in Haamstede heeft opgedaan. Juist deze ervaringen wa ren er de oorzaak van dat hij ging nadenken over een zodanige wijze van inrichting en organisatie van een kampeerterrein dat de gasten in het algemeen tevreden zouden kunnen zijn. Het Nederlandse klimaat, en aan de kust de grote invloed van de zee, spelen steeds een overheersende rol. „Daarom kan de outillage van van een kampeerterrein beslist niet gebaseerd zijn op mooi weer. Kam peerterreinen aan de kust zullen an ders moeten worden ingericht dan de terreinen in het midden en Oosten van ons land." Ons dikwijls gure klimaat en de na de totstandkoming van de vaste oever verbinding te verwachten, sterk toe nemende vraag naar bungalows Voor het seizoen, brachten hem op het idee tent-, caravan- en bungalowkamperen te combineren omdat ook op Schou wen-Duiveland de beschikbare opper vlakte grond voor deze vorm van toe risme betrekkelijk beperkt is. Verder speelde ook de dringende nood zaak van een langer maken van het seizoen een rol. De directeur van „De Duinhoeve" N.V. wil nu aan de wen sen van een toenemend aantal kam peerders, en de vraag naar bunga lows, tegemoet komen door een even zo simpele als geniale gedachte: maak eenvoudige en solide bunga iows z.g.n. „kampeerbuhgalows" die qua indeling en opzet een overeen komst hebben met tent en caravan. Met andere woorden, het zal het com fort van een woning bieden, maar te vens voldoen aan vele eisen die ook kampeerders stellen. Wat de architec tonische vormgeving betreft zal boven dien getracht worden de invloed van de aan de kust heersende winden op het woongedeelte van de bungalows, waarbij ook de terrassen gerekend moeten worden, zoveel mogelijk te be perken. Deze bungalows zullen plaats bieden aan maximum 6 a 8 personen en zodanig worden ingericht, dat zij het gehele jaar bewoonbaar zijn, ter wijl een open haard op het terras een behaaglijke warmte kan geven gedurende de kille dagen. Dit geeft al aan in welke richting de gedachten van de ontwerper' gaan. Het „rekken" van het seizoen. Hij acht het bijvoorbeeld niet uitgesloten de camping tijdens zachte winters ge opend te houden. Een revolutionair idee: Kamperen aan de Noordzee om- streeks kerstmis? £^bru.ik Hoeveel bungalows er zullen worden ge- bouwd is nog de vraag. De belang stelling van derden zullen medebepa lend zijn voor de omvang en de snel heid waarin de plannen tot stand kun- op drie van het fraaie terrein grote zeshoeki ge zogenaamde „paddestoelen" wor den geplaatst die tot schuilplaats kun nen dienen voor hen van wie de tent tijdelijk onbewoonbaar is. Ook kan hier kleding te drogen worden gehan gen tijdens perioden van regenachtig weer. De schuilplaatsen kunnen over dag als speelplaats worden gebruikt door de kinderen en 's avonds voor gezellige familiebijeenkomsten, waar voor de tenten onvoldoende ruimte bieden. Het landschap blijft in zijn ongerepte staat gehandhaafd. Wel zal getracht worden het terrein in de toe komst te bebossen. De redenen zijn o.a.: afscherming tegen de wind en camouflage van de bebouwing. Er is ruimte genoeg want van de circa 35 ha. is op het ogenblik nog maar 10 ha. in gebruik. Dat de directeur van „De Duinhoeve" welbewust streeft naar een prettige vakantie blijkt uit een voorziening die spoedig zal worden getroffen: vervoer vanaf het kampeerterrein naar de duinvoet. De afstand bedraagt slechts De begroetingsavond van de nieu we lidmaten van de Nederlands Her vormde Gemeente te Sint-Annaland zal gehouden worden op dinsdag 18 april a.s. des avonds om 7 uur in het Her vormd Verenigingsgebouw. Mej. J. de Rooij hoopt de bijbelinleiding te houden en de heer Ths. Overbeeke zal een boek bespreking houden. Aan het instituut voor. persweten schappen verbonden aan de Universi teit te Amsterdam slaagde voor de cur sus journalistiek de heer C. v. d. Maas te Zierikzee. De heer J. van Breda is benoemd tot ouderling-kerkvoogd der Neder lands-Hervormde Kerk te Westkapelle. Van onze adverteerders GOES. De firma S. Meeuwsen (Poley) in de Ganzepoortstraat heeft de verkoopafdelingen voor damesstof- fen en damesmode gemoderniseerd. Sedert gisteren hebben de klanten ken nis kunnen maken met de nieuwste inzichten op het gebied van de verkoop methoden. Want naast de modernisering heeft de fa. S. Meeuwen enkele nieuwe verkoopmethoden toegepast. Met name trekt de aandacht de sector voor ny lonkousen, waarmee de firma de pri meur van Nederland heeft. Naar een eigen ontwerp is er voor iedere maat en voor iedere kleur een apart vakje, waardoor het voor het kopende pu bliek uitermate gemakkelijk is een keus te doen. In totaal zijn er 144 vakken met een capaciteit van 1200 paar kousen. In de afdeling damesstoffen valt direct in het oog de showwand met een lengte van tien meter. Deze showwand is in de winkel aangebracht, welke methode nog maar spaarzaam wordt toegepast. En ten slotte is het pand uitgebreid met een afdeling sport- en badkleding. MIDDELBURG. Na een enigszins rumoerige voorgeschiedenis is er overeenstemming bereikt over de vaststelling van een C.A.O. voor de N.V. Focus Veilig, waarmee vrijwel aan alle wensen van het personeel is tegemoetgekomen en de arbeidsvrede in het bedrijf vol ledig is weergekeerd. Onder meer is hierbij vastgsteld dat alle man lijke bedrijfsleden automatisch worden opgenomen in een bedrijfs pensioenfonds zonder dat hieraan extrakosten zullen zijn verbonden. Voorts werd volledige overeenstemming bereikt over de 45-urige werkweek en de vrije zaterdag. Naar de directie mededeelde had men reeds verleden jaar in principe besloten tot dergelijke maatrege len over te gaan doch door bepaalde omstandigheden werd de uit voering in de praktijk enigszins vertraagd. Naar aanleiding van een protestvergadering van het personeel en artikelen in de pers aan het begin van het jaar werd het overleg echter aanzienlijk bespoedigd met als resultaat dat er nu tot aller tevredenheid een C.A.O. is vast gesteld die geldig is vooi de vijfenzeventig werknemers in dit bedrijf. MIDDELBURG, de algemene vergadering van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer", die op 26 en 27 april in Maasbracht zal worden ge houden, komt een voorstel van de afdelingen Giesenmunde en Ou derkerk aan de IJssel in behande ling om er bij gemeentebesturen en Kamers van Koophandel op aan te dringen bij een eventuele invoering van vrije zaterdag voor winkelbedrijven in de bin- nenscheepvaartcentra rekening te houden met de belangen van de varende bevolking. Ook zal worden gesproken over gelijke behande ling van schipperskinderen en walkinderen ten aanzien van de leerplicht. De afdeling Rotterdam verzoekt de mogelijkheid te scheppen dat gezag voerders van zeeschepen, tijdens mist, die verankerd liggen op de rede van Vlissingen 'in de route Vlissingen- Breskens zich houden aan de mist- signalen als voorgeschreven in het Bin- nenaanvaringsreglement. Steeds meer wordt bij mist het sein R. (kort-lang- kort) gegeven en het B.A.R. geheel ge negeerd. Wanneer een aantal schepen tegelijk een dergelijk sein geeft, hoort men korte en lange stoten door elkaar. Op deze manier ontstaat er verwarring. Temeer als men ook nog de kloksigna- len hoort, zo blijkt uit de toelichting op dit voorstel waarin ook wordt gewezen op de onnodig zwaardere spanning die dit meebrengt voor de kapiteins van de veerboten. Dezelfde afdeling zou graag zien dat er een wrakton wordt gelegd bij een wrak dat ten oosten van Borssele ligt. Nu de bovenbouw van dit wrak is ver dwenen ontstaat een gevaarlijke situa tie, aldus de toelichting. De afdeling Tholen verzoekt er bij het gemeentebe stuur van Goes op aan te dringen de haven zodanig uit te diepen dat bela den schepen de insteekhavens kunnen in- en uitvaren. Deze afdeling acht het ook wenselijk zodra de losplaatsen in Goes gereed komen de woonarken die daar liggen een andere plaats te geven. De afdeling Terneuzen vraagt de hoog teaanduiding van de Vlakbrug vrij van groene aangroei te houden en zo moge lijk te verlichten. Met betrekking tot de sluizen te We* meldinge en Hansweert wordt opge merkt dat het aanbeveling verdient eventuele reparaties in de zomer en niet zoals nu in de periode tussen na jaar en voorjaar. Ook willen de schip pers dat ais ze zich 's avonds bij een van de sluizen aanmelden om de vol gende morgen te schutten hun toerbeurt gehandhaafd blijft. Aangedrongen wordt op het instellen van een éénrichtingsverkeer 'in boven genoemde havenmonden, zo, dat bij het uitgaan van Schepen de invaart wordt verboden. Ook wordt gevraagd de bin- nensluisdeuren van de grote schutsluis In de komen- 'e Veere van electrische bediening te voorzien. Kan er op het terrein van de Coöperatie te Zierikzee niet een veilige trap of steiger worden aangebracht, om af- of aan boord te gaan, zo vraagt de afdel'ing Rotterdam. De schepen lig gen nu 'tegen vloeipalen. Hierachter be vindt zich de meestal bemödderde en spiegelgladde glooiing van een dijk. De trap bij de silo, op het ernaast liggen de terrein, is totaal onveilig, blijkt uit de toelichting. St. Philipsland wil dat de haven van Kats wordt verbeterd door het aanbrengen van goede vloeipa len, bebakening en twee geleidelichten. 15 a 20 minuten lopen, maar voor het transport van kinderen beneden de vier jaar en van eventuele baga ge zal een gemotoriseerd wagentje op bepaalde uren, en naar behoefte, zorg dragen. Dit alls riekt naar over- civilisatie. maar niets is minder waar. Het is zelfs zo, dat alle mechanische muziek op het terrein ten strengste verboden is, al zal misschien nie mand aanstoot nemen aan een heel zacht spelende radio. Als voornaamste taak van een exploitant van een camping ziet de heer Korteweg de zorg dat de gasten hun vakantie <ook alsva kantie beleven en dat rustzoeken- den ook rust vinden. „De beheer der van een camping dient aller eerst gastheer, in de goede zin van het woord, voor zijn gasten te zijn, m.a.w. de gérant zijn van een groot zelfbefUeningshotel!" Raad Stavenisse Presentiegeld raadsleden verhoogd tot tien gulden STAVENISSE. De gemeenteraad van Stavenisse kwam onder voorzitter schap van burgemeester A. Sluijmers in openbare vergadering bijeen. Het pre sentiegeld van de raadsleden werd met algemene stemmen verhoogd van 7,50 tot 10. Over het door Gedep. Staten gezonden plan van wegen en waterlo pen met de daarbij behorende kunstwer ken meende men ten aanzien van enke le punten nog een opmerking te moe ten maken. Het gehele Molenpad, de uit wateringssluis onder de Stoofdijk, alsook het polderriool bij het Havenpad worden in eigendom, beheer en onderhoud en eventuele bediening aan de gemeente toegewezen. B. en W. zijn van mening dat maar 130 meter van het Molenpad tot de kom kan worden gerekend. On derhoud en bediening van de uitwate ringssluis en van het havenpadriool, als mede net eigendom van laatstgenoemde achten zij een zaak van het waterschap. De raad kon zich hiermee verenigen. Overbrugging Oosterschelde Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De regering heeft haar standpunt mét betrekking tot het Zeeuwse plan tot overbrugging van de Oosterschelde nog niet bepaald. Het on derzoek naar de technische en econo mische aspecten van een dergelijke overbrugging is nog niet afgesloten, al dus minister Korthals in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Politieman in burger betrapte jongelui MIDDELBURG. De Middelburgse politie heeft zich tot het Bouwfonds Her vormde Kerk 't Zand gewend met de mededeling dat er jongelui inzamelingen organiseerden ten eigen bate, waarbij zelfs in bepaalde gevallen de naam van het bouwfonds als doel werd vermeld. De jongelui werden op heterdaad be trapt toen zij aanbelden bij een politie beambte, die toevallig (in burgerkos tuum) zeil opendeed en precies wist op welke dagen de actie voor de kerk loopt. Voor Je goede gang van zaken geven we hier nog even de dagen waarop de inzamelingen voor het bouwfonds plegen te gescnieden: op de derde vrijdag avond van de maand in de wijk Grif fioen, t Zanddorp, Breeweg tot aan de Langevieleweg en de eerste vrijdag avond van de maand in de wijk van en met de Langevieleweg tot en met de Stromenwijk. De inzamelaars zijn te herkennen aan de witte armbanden, ter wijl volwassenen met auto's meerijden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Minister Korthals is nog niet van mening dat het Kreekrak plan dient te worden behandeld als een nationaal project. Wel kan elke indu strievestiging en-of havenuitbreiding worden beschouwd als een bijdrage tot verhoging van de nationale welvaart, zo zegt de minister in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer, maar daarmee worden deze afzonderlijke pro jecten die wellicht voor de streek of de plaats van zeer groot belang zijn nog niet tot nationale projecten. Verder zegt de minister dat het Wes terscheldebekken wel mogelijkheden lijkt te hebben voor industrievestiging, maar dat is altijd al zo geweest. Tot nu toe echter is er slechts een relatief beschei den ontwikkeling te bespeuren. De be windsman betwijfelt dan ook of het aanbeveling verdient op drie plaatsen Sloe, Zeeuws Vlaamse kanaalzone en Kreekrak tegelijk grote investeringen te doen. Onderzocht moet worden of het niet beter is een- geleidelijke ontwikke ling na te streven, die zoveel mogelijk gelijke tred houdt met de belangstel ling van het bedrijfsleven. Jhr. Röell neemt afseheid van Groene Kruisver. HAAMSTEDE Jhr. R. J. H. Roëll heeft gisteravond in een vergadering van de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis afscheid genomen als voorzitter van de vereniging. Zoals bekend heeft jhr. Roëll ook- bedankt als voorzitter van de provinciale vereniging. Geld voor bejaarden van Terneuzen TERNEUZEN Door de zeer ge slaagde filmavond, die donderdag in het Concertgebouw werd gegeven, is de reiskas van het Reiscomité bejaarden" weer aanzienlijk aangevuld. Bijna alle plaatsen waren verkocht en de bezoe kers hebben genoten van de kleuren film „The quiet man". De zaal was door de heer P. F. Standeart belange loos. afgestaan. Deze zomer hopen ruim 300 Terneuzense bejaarden een reis te maken naar „De Panne" in België. De ongelovige Thomas rpHOMAS is door het sterven van Jezus Christus zwaar getroffen. Het brengt een leegte bij hem, die h(j moeilijk kan verwerken. Hij is het type van de zwaarmoedige mens. Hij sluit zich op in eigen verdriet en is ontroostbaar: „Niemand kan zich immers een voorstelling van zijn smort en verlies vormen". Hij is daarom ontroostbaar en onbereik baar voor de woorden van anderen. Volgens het 20e hoofdstuk van het Johannes-Evangelie zijn de discipe len op de avond van de eerste flag der week bijeen zonder Thopias' Ook zij kennen verdriet over hei sterven van Jezus. Zij houden echte^, elkander vast en blijken ervan uit' te gaan, dat gedeelde smart halve smart is. De opgestane Heer uer-f schijnt tijdens dit samenzijn in hurtj midden en verkondigt hun vrede Dit geeft hen de blijdschap terug': Zij mogen nu weten dat zij een levende Heer hebben. De discipelen kunnen deze blijd schap niet voor zich houden. Zij willen er Thomas deelgenoot van maken. Hieruit blijkt hun trouw aan elkaar, ook dan wanneer één zich tijdelijk afzondert. Zij laten Thomas niet in zijn zelfgekozen af zondering en zeggen niet: „Hij heeft dit zelf gewild, dus laat hem maar". Zij zoeken Thomas op. Deze wijst hen echter af en wil eerst zijn han den in Jezus' littekenen leggen. Acht dagen later zijn de discipelen 'l weer bijeen, maar nu mét Thomas. Jezus verschijnt hen en gaat recht op Thomas af. Hij komt hierbij te gemoet aan Thomas' eisen en neemt hierdoor de belemmering voor Tho mas weg. Thomas roept het uit: „Mijn Heer en Mijn God". Dit bevat een aanwijzing voor onze houding ten aanzien van de velen die critisch staan tegenover de op standing van Jezus Christus. Wij hebben wellicht de neiging om ons boos te maken over hun critiek en twijfel en misschien willen wij hen zelfs uit ons midden verwijderen. Jezus heeft de critici niet verwijderd en daarom mogen ook wij het niet doen. De discipelen hebben Thomas opgezocht en hebben door hun vreugde het hart van Thomas welis waar niet ontsloten, maar daarin wel iets aan het trillen gebracht. Hij is met hen meegegaan en was bij hen toen Jezus weer verscheen én in hun midden heeft Jezus Thomas' hart geopend. Omdat Jezus en de discipelen zo hebben gehandeld is het onze taak de critici niet af te stoten maar door onze vreugde hen tot ons te nodigen en bij hen even- eens iets aan het trillen te brengen. Zijn zij eenmaal in ons midden, dan kan de levende Heer op zijn tijd hun weerstanden overwinnen, zodat ook zij met ons zich verheugen over de opgestane Heer en wij allenvte- zamen leven uit de zekerheid, dat de dood is verzwolgen in de over winning van Jezus Christus. SCHARENDIJKE. DS. ALB. VAN DEN BAN. Eerste aardbeien aangevoerd BERGEN OP ZOOM. Vrijdagmid dag. werden aan de Bergen op Zoomse groente en fruitveiling de eerste aard beien aangevoerd door de telers J. Huijgens en Jac. Nuijten. Ze gingen voor de prijs van 24—-28 cent per stuk weg. Adjunct-directeur van gemeentewerken Vlissingen plotseling overleden VLISSINGEN. Tijdens een wande ling in de nabijheid van zijn woning aan de Jan van Capellelaan is de ad junct-directeur van gemeentewerken, de heer H. Joel, plotseling onwel geworden en ter plaatse overleden. Vermoedelij ke oorzaak is hartverlamming. Tot veler verrassing is de Krui- ningse caisson, die gisteren tegen een uur tot op een kilometer van de Veerse sluizen was genaderd, weer omgekeerd, en heeft ligplaats geko zen aan de Middelburgse Loswal. Al spoedig gonsde het van de ge ruchten als zou het gevaarte in het kanaal vastgelopen zijn. Bij infor matie bleek ons echter dat zich geen onregelmatigheden hebben voorge daan. De sleep is eenvoudig in het zicht van Veere teruggeroepen om dat het tijdschema iets aan de krappe kant toas geworden. De kolos zal nl. precies met hoog water de monding van het kanaal moeten verlaten, om dat ter plaatse tamelijk ondiepe gronden liggen. Toen de caisson de Middelburgse brug gisteren passeerde, hebben deskundigen van rijkswaterstaat nog ernstig overwogen of het geen aan beveling verdiende de tocht te on derbreken om de volgende dag, met een ruimere tijdsmarge verder te gaan. Aanvankelijk leek het er ech ter op dat men het ruim zou halen,' maar toen de sleep Veere naderde, zat er een geringe kans in dat men te laat zou zijn. Hoe gering deze kans ook was, men heeft het raad zaam geoordeeld het zekere voor het onzekere te nementemeer daar de weerberichten voor vandaag niet on gunstig klonken. Men riep dus de sleep terug naar Middelburg. Van daag zal de caisson tegen tien uur wederom Middelburg verlaten nu met ruimere tijdsmarge en er is hoegenaamd geen kans dat de kolos ooit nog in de Zeeuwse hoofdstad zal terugkeren. Een herhaling' van de situatie van gisteren wil men beslist Doorkomen. De sleep was een dag tevoren 's nachts om half drie vanuit de Kruiningse haven vertrokken. Bij de foto: De sleep in het Kanaal door Walcheren, varend in de rich ting van Veere. Op de achtergrond de Middelburgse Lange Jan. In IJzendijke IJZENDIJKE. De bijzonder gevaar lijke kruising van de rondweg om IJzen dijke en de weg IJzendijkeBelgische grens heeft een dode geëist. De 17-jarige wielrijdster mejuffrouw I. de Smet uit IJzendijke werd gisteren aangereden door een personenauto en gedood. Zij stak de weg over naar het andere rij wielpad en zag daarbij, doordat er een vrachtauto geparkeerd stond langs de kant van de weg, een personenauto be stuurd door M. de B. uit Sluis niet op tijd. De chauffeur zag de wielrijdster pas op het laatste ogenblik de weg over steken. Een aanrijding was niet meer te vermijden. Dokter A. E. Liefens was spoedig ter plaatse, maar medische hulp kon hier niet meer baten. In de laatste raadsvergadering nog, is het college van B. en W. geattendeerd op de bijzonder gevaarlijke kruising die hier is ontstaan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De kosten van het herstel van de schade aan de Vlissing se boulevard hebben 420.000 bedragen, zo deelt minister Korthals mee in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Hierbij is inbegrepen een ver sterking van de constructie. Van het be drag is 240-000 besteed nadat de storm het herstelw'erk had overvallen. De Christelijke Meisjesclub te Zou- telande haalde voor de N.O.V.I.B. bij leen 16.05. gulden. WAARDE In de raadsvergadering van gisteravond heeft de raad en het college van R* en W. afscheid genomen van de in deze gemeente zo gewaardeer de wethouder A. H. Mol. Met vijf tegen twee stemmen werd in zijn plaats geko zen de heer J. F. Goud, eveneens van dc c.h.u.-fractie. De twee stemmen werden uitgebracht op de heer Houte. Hij de aanvang van de vergadering richtte de voorzitter een bij zonder welkomstwoord tot de heer C. Goud, die na een ernstige ziekte na een half jaar weer aanwezig was. Zich tot de scheidende wethouder richtend memo reerde de burgemeester dat de heer Mol die in 1949 raadslid werd en sinds 1953 ivethouder was, buitengewoon veel voor de gemeente had gedaan. De voorzitter van de raad wees op de woningbouw en de aanleg van sportvelden waarmee de heer Mol zich intensief had beziggehou den. „Met weemoed in het hart zien wij u vertrekken." Namens de s.p.g. sprak de heer C. Goud enige waarderende woor den en namens de c.h.u. bracht de heer K. van Houte dank voor het werk dat de heer Mol in het belang van de gemeente heeft verricht. De heer Mol voerde hier na het wóórd. Hij stelde o.m. aan de orde dat hij graag zou zien dat er in het t.z.t. gerestaureerde gemeentehuis een gedenksteen zou worden aangebracht met de namen van de slachtoffers van de tweede wereldoorlog. Vervolgens dankte hij allen voor de prettige samenwerking. Eén der kinderen van de familie de Pagter te Westkapelle werd gebe ten door een hond van de familie Ver hulst waardoor de kleine zodanig ver wond werd dat behandeling door dr. Huygens noodzakelijk was. Onder leiding van de heer J. Ruis- sen hebben woensdag de deelnemers, aan de in Kapelle gehouden kleinfruit- cursus een bezoek gebracht aan de teeltcentra van glasaardbeien in de Bommelerwaard. In het bijzonder werd daarbij bekeken wat er wordt gedaan op de proeftuin voor de glasaardbeien- teelt in Zaltbommel. De collecte voor de Simavi bracht te Zierikzee 2.20,39 gulden op. (Advertentie) Interieurs, van uiterst modern tot verfijnd klassiek, met alle tussenvormen, vindt U in onze etalages. Onze voorjaarstentoonstelling blijft geopend. middelburg-goes gratis advies van onze binnenhuisarchitecten franco levering door heel nederland

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3