Nieuwe veiling te Goes officieel in gebruik WESTENDE N. V. TAMSE N.V. „Steek de vlag uit en viert opgewekt feest" sorteermachines HERMES" Landbouwmachinefabriek Periode ,^zand erover in het Veer se Gat Vrijdag 14 april 1961 ZEEUW ïif.H DAGBLAD Bag. 3 Zeeuwsch Dagblad Teken des tijds Ontvolking Ir. A. W. V. d. PLASSCHE SPRAK REDE UIT De electrische installatie van de nieuwe veiling aan de Fruitlaan te Goes werd verzorgd door: MIDDELBURG Markt VLISSINGEN Walstraat Koninginnedag in Kruiningen Rectificatie Wilde staking bij Comp. Neerlandaise de PAzote Voor anderhalf uur het werk neergelegd De centrale verwarmingsinstallaties het loodgieterswerk en het sanitair van de nieuwe veiling aan de Fruitlaan te Goes werden geleverd, resp. verzorgd door GOES Braakmanpolder W erkzaamheden beheerschap moreel niet in orde? Afstammelmgerokeuring KJ. stieren VEEL WINTERBLOEMKOOL OP DE VEILINGEN Zeeuws produkt gaat overal heen Smokkelaars gebruikten vlammenwerpers Experimenteren met schuiven Jaarvergadering Boeren leenbank Kapelle Jubileum in Kruiningen Protestants-Christelijk WIJ hebben in de kranten kunnen lezen dat een der oudste Amster damse kerken, de ronde Lutherse kerk, een andere bestemming heeft gekregen. Vele bouwwerken krijgen tijdens hun bestaan andere bestemmingen. Met kerken gebeurt dat in de regel niet. Daarom is het goed hier even bij stil te staan. En wel om tweeërlei reden. Onze generatie is ondanks de grote welvaart, niet meer bij machte monu mentale kerkgebouwen te onderhou den. Ook zijn wij niet meer bereid een afstand van betekenis af te leggen om de kerk te bezoeken. Bij een geringe welvaart bouwde ons volk monumentale gebouwen, waarbij vooral de kerken een belang rijke plaats innamen. Vele oude kerk gebouwen getuigen heden ten dage nog steeds van de onverdroten ijver, de grote inspanning, de liefde en het geduld, waarmee deze kerken zijn ge bouwd dank zij een grote offervaar digheid. De stad Amsterdam, rijk en wel varend en groot in getal, is nu niet meer in staat één millioen gulden op te brengen voor instandhouding van een gebouw dat werd gesticht ter ere van de Heer der Kerk. De kerk is nu in gebruik genomen als showroom voor tenten en kam peerbenodigdheden. Helaas is de belangstelling van de hedendaagse generatie groter voor de thans ten toon gestelde stoffelijke za ken, dan voor het Brood der Levens. Deze gang van zaken is echter ook te wijten aan de ontvolking van de Am sterdamse binnenstad, waardoor het kerkgebouw in een onbewoond ge deelte van de gemeente komt te staan. De Kerk zelf staat daarbij op het standpunt dat zij, eveneens met haar gebouwen, met de mensen meetrekt naar de buitenwijken. Daarom zijn er, o.a. ook in Amsterdam, nieuwe kerkgebouwen nodig. Ook dat is ty perend voor deze tijd. Wandelend of met gerij bezocht men in vroeger dagen de eredienst. Daar was soms heel wat tijd mee ge moeid. Vele malen meer dan in onze dagen het aan tijd zou kosten per auto, brommer of fiets een kerk te bezoeken in een ontvolkte binnen stad! Afstanden worden niet meer geteld om vakanties of weekends naar ge noegen door te brengen en voor aller lei bezienswaardigheden trekken wij stad en land af, maar enige afstand van het kerkgebouw vinden wij toch wel bezwarend. Dan is de ligging zo excentrisch TAE ontvolking va* Amsterdams bin- nenstad staat niet op zichzelf. Het is kenmerkend voor vele oude steden. Zelfs in Zeeland, waar we geen druk ke en volgepropte steden kennen, doet zich eenzelfde verschijnsel voor. Mid delburg is daarvan een sprekend voor beeld. Vele nieuwe woningen zijn buiten de veste gebouwd, maar in vroeger dagen was het inwonertal binnen de veste groter dan nu in de gehele gemeente. Eén der oorzaken is de gestegen welvaart. De grote massa woont ondanks de kritiek op de na oorlogse woningbouw rianter dan onze voorvaderen. Per wooneenheid wonen veel minder mensen. En bo vendien krijgen de binnensteden een andere functie. Kantoren, magazijnen, zaken enz. verdringen de woningen. En niet alleen de woningen. In Am sterdam verdringt de commercie zelfs de kerk GOES. Terwijl de fruitbomen in de Zeeuwse boomgaarden hun roze en witte bloesemkleur in volle pracht beginnen te tonen en het Zeeuwse land een feestelijk aanzien geven zijn gistermiddag de nieu we bedrijfsgebouwen van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" aan de Fruitlaan te Goes officieel geopend. Een feestelijk moment. Inder daad. Het was feest voor het bestuur, de directie, personeel en de leden van de veiling, ja voor de gehele Zeeuwse fruitwereld en de handel. De klanken van het veilingklokje, direct te horen na de rede van de directeur-generaal van de landbouw, ir. A. W. v. d. Plassche, die de officiële opening verrichtte, waren al even feestelijk als de enorme woordenstroom, die invele toonaarden werd uitgestort over de hoofden van de bestuursleden door een grote rij van sprekers. De kolossale neerzetruimte in het nieuwe gebouwencomplex leende zich uitstekend voor de bijeenkomst ter gele genheid van de officiële opening. De vele autoriteiten uit de fruitwereld, (re gionaal, nationaal en zelfs België was vertegenwoordigd) konden daar ruim schoots plaats vinden. Maar ook voor de leden van de veiling zelf, die in groten getale waren opgekomen, bleek nog vol doende plaats over. De voorzitter van het veilingbestuur, de heer J. Q. C, Lenshoek, staande voor een grote sta pel gloednieuwe veilingkisten, „opgevro lijkt" door een keur van prachtige bloemstukken, kon dan ook een wel haast ontelbare rij van genodigden ver welkomen. Historie Na dit welkom dook de heer Lenshoek in de historie. Hij memoreerde, dat de veiling in 1904 begon in een pakhuisje in de Agnesgang. Later kon de achter zaal van het beursgebouw in gebruik worden genomen. En in 1917 was het de toenmalige Commissaris der Konin gin, die op 21 augustus de veilinggebou wen aan de Terwelstraat officieel open de. De aanbesteding van het gebouw be droeg toen 30.000 guldenBÉ De omzet in het eerste jaar beliep een bedrag van 12.000 gulden en in de jaren van de eerste wereldoorlog werd zelfs de twee miljoen gulden bereikt, welk bedrag later weer terugliep tot 600.000 gulden. De tuinbouw en de fruitteelt breidde zich uit op Zd.-Beveland en deze ont wikkeling leidde voor de veiling tot een onhoudbare toestand. In 1957 besloot de algemene ledenvergadering tot nieuw bouw over te gaan. Twintig maanden heeft de bouw geduurd. Ten slotte bracht de heer Lenshoek dank aan allen van hoog tot laag, die aan de bouw hebben meegewerkt. Openingsrede Ir. v. d. Plassche vond het een grote eer om de officiële opening van te mo gen verrichten. Hij deed dit met het uit spreken van een rede, waarin hij uitge breid stilstond bij zijn ervaringen tij dens zijn Zeeuwse periode. Het was min of meer een afscheidsrede, want het was een van zijn laatste dagen als di recteur-generaal van de landbouw, want ir. v. d. Plassche gaat dit jaar met pensioen. De heer v. d. Plassche begon zijn loopbaan in 1923 als rijkstuin- bouwconsulent in Zeeland. Hij kwam onder gunstige omstandig heden naar zijn geboorteprovincie en had de beste herinneringen bewaard aan zijn Zeeuwse tijd, zo bleek uit zijn rede. Spreker belichtte de ontwik keling van de fruitteelt in vroe ger jaren en de plaats, die de veiKng te Goes in die ontwikkeling heeft inge nomen. Hij roemde de steeds weer sti mulerende invloed, die er van de vei ling is uitgegaan. De veiling heeft de voortgang in de fruitteelt op de voet gevolgd en is niet teruggeschrikt van de moeilijkheden. En, aldus ir. v. d. Plassche, evenals in het verleden mag men nu ook vertrouwen hebben in de toekomst. Ir. v. d. Plassche verwachtte, dat de Zeeuwse fruitteelt de toekomst met een gerust hart tegemoet kan zien. De con sument vraagt steeds meer fruit. „Met (Advertentiën) WIJ LEVERDEN DE van de nieuwe veiling aan de Fruitlaan te Goes en verzorgden tevens het in tern transport in het palc- station. II S. DE VRIES N.V. LEEUWARDEN uw nieuwe toerusting bent u zich be wust, dat aan de afzet de grootst mo gelijke zorg moet worden besteed" zei ir. v. d. Plassche tot slot. Onmiddellijk na zijn rede klingelde het veilingklokje. De vlag uit De vice-voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, de heer A. P. de Boer, riep bestuur en leden op de vlag uit te steken en feest te vieren. De heer De Boer meende verder, d'at de ontwikkeling van het veilingwezen in de na-oorlogse jaren met de tot standkoming van dit complex een cli max heeft bereikt. Zeeland is in den lande een begrip geworden. De Zeeu- sen hebben de hand aan de ploeg ge slagen. Zij hebben doelbewust ge streefd1 naar vooruitgang in de tuin bouw. Thans is er een kroon op het werk gezet. De heer De Boer bood ten slotte een geldsbedrag aan om be stemd te worden voor de verfraaiing van het interieur van het kantoor. Profijt Naast de grote blijdschap die het ge meentebestuur vervult over de tot standkoming van het prachtige veiling complex stond de loco-burgemeester J. S. Visscher (die de waarnemend bur gemeester dr. J. W. Noteboom moest verontschuldigen) stil bij de verhou ding industriefruitteelt. De industrie vestiging, waarover het gemeentebe stuur niet ontevreden is, is van het grootste belang voor Goes, zo ze'i de heer Visscher, maar de uitbreiding van de handelsmogelijkheden is minstens van even zo groot belang. Het meest verstandige beleid is om beide belan gen op de juiste wijze tegenover el kaar af te -wegen. Het gemeentebestuur beeft altijd met meer dam gewone belangstelling de ontwikkeling van de veiling gevolgd. Dit is geen beleefdheidsfrase, maar echt gemeend, aldus de heer Visscher. De veiling is een onmisbare schakel geworden in de samenleving van Goes. De gehele gemeente heeft daar zeker van geprofiteerd. „U kunt altijd op de steun van het gemeentebestuur reke nen". Hoogtepunt De heer P. J. J. Dekker, voorzitter van de provinciale organisatie van vei lingverenigingen in Zeeland sprak van een hoogtepunt in 'het bijna 60-jarige bestaan van de vereniging. Hij ver klaarde voorts, dat de veiling Zuid-Be veland in het Zeeuwse veilingbestel al tijd een dominerende positie heeft inge nomen, in dien zin, dat er uit de koker van de veiling talrijke initiatieven zijn voortgekomen. De heer Dekker rele veerde het baanbrekend werk voor het sorteren en verpakken, de eerste proe ven voor gasbewaring en het organi seren van vakcursussen. Ondanks het feit, dat de heer Dek- KRUININGEN. In Kruiningen zal Koninginnedag worden gevierd met, de volgende festiviteiten: 7.458.00 uur Re veille vanaf de torentrans. 8.008.30 uur Klokgelui. 8.309.00 uur Muzikale rondgang door het dorp. 9.159.30 uur Kinderaubade voor het gemeentehuis. 9.3011.30 uur Veilig verkeersrit voor de schoolkinderen. 1.303.00 Filmvoor stelling voor de schoolkinderen in het dorpshuis, 3.006.00 uur Behendigheids rit voor auto's en tractoren op de Markt. 7.309.00 Puzzelrit op fietsen voor ouderen. 9.00—10.30 uur Populair concert op de Markt. In het verslag van de A.R. Kiesver eniging te Zoutelande stond dat de iesverenigingen van Zoutelande. Big- gekerke en Koudekerke voor samenvoe. ging zijn, dit moet echter tegen zijn. SLUISKIL. Bij de Compagnie Neer landaise de I'Azote is gistermorgen plot seling een wilde staking uitgebroken. De dagploeg, bestaande uit ongeveer 400 arbeiders, legde het werk neer om dat enige werknemers ter ore was ge komen dat de uitbetaling van de zoge naamde afrekening een toeslag op het loon die elke vier weken wordt uitbe taald, een week zou worden uitgesteld. Onmiddellijk rezen protesten en begaf een groepje ontevredenen zich naar het hoofdkantoor. Het grootste gedeelte van de arbeiders gingen toen anderhalf uur in staking. De directie heeft toen de loonadministratie opdracht gegeven de „afrekening" zonder dralen uit te be talen. Er was overigens geen sprake van onwil van de zijde van de leiding van het bedrijf, maar hier was slechts nalatigheid van de administratie in het geding. Ter toelichting zij medegedeeld dat het reeds geruime tijd broeit onder de werknemers van het bedrijf omdat men bepaalde Ioongrieven heeft. De on dernemingsraad is gistermiddag bijeen geweest om de situatie te bespreken. Over het besprokene konden geen me dedelingen worden verstrekt. Vandaag zullen de districtbestuurders van de verschillende vakbonden in overleg tre den met de directie. Maandagavond zullen vertegenwoor digers van de vakbonden en van de on dernemingsraad bijeen komen in het „Centrum" te Axel om eveneens bespre kingen te voeren. ker de bestuurskamer te klein vond verklaarde ftyj, dat alle Zeeuwse veilingen delen in de vreugde. Met de woorden „Moge het gaan met vlag en wimpel" 'bood hij de natio nale driekleur aan, die gisteren reeds voor de gebouwen wapperde. Sprekers Verder voerden het woord: de heer D. J. M. van Arc-ken, voorzitter van het produktschap voor groenten en fruit, R. Mol, namens de landelijke groot- handels- en exporteur,sorganisaties, J. de Priester, namens de Zeeuwse vei lingen, C. Oele, namens de kleinhan delorganisaties, G. Bosman, namens de bode-diensten, J. A. de Bruijne, ar chitect en G. H. Luijendijk, namens een aantal relaties van de bank en tot slot de directeur van de veiling, de heer S. G. Nooteboom. Vrijwel alle sprekers hadden geschenken meege bracht. Het was dan ook een gelukki ge voorzitter Lenshoek, die tenslotte een hartelijk dankwoord kon .spreken. Enkele honderden belangstellenden waren in de kolossale neerzetruimte van het nieuwe complex bijeen om de officiële opening van de nieuwe veiling aan de Fruitlaan te Goes bij te wonen. (Advertentie) BIERVLIET. De heer A. Dijk (Vrije lijst), raadslid, maakte opmer kingen tijdens de gehouden raadsverga dering over de manier waarop het be heerschap van de Braakmanpolder haar werkzaamheden verrichtte. „De com missie handelt formeel juist, maar mo reel is de zaak niet in orde, gezien het in alle stilte verrichten van haar werk." De heer Dijk kon zich niet verenigen met het bewust onttrekken van haar taak aan de openbaarheid en het ont zeggen van medewerking aan de pers. De raad werd door voorzitter A. P. Kostense op de hoogte gebracht van een subsidieregeling voor de restaura tie van de bergmolen Harmonie in Bier vliet. Verder wordt voor 'het gemeente- personeel een arbeidsverkorting inge steld. Met de plannen van de gemeen te Axel over de vaste oeververbinding werd adhaesie betoond. De heer J. W. Verplanke (WD) was het niet eens met de verhoging va.n de wethoudersbezoldiging van 990.tot 1260.Alle andere raadsleden stem den voor de verhoging. Voorts ging de raad accoord met de aanvulling van de begraafplaats, die te klein werd ge acht. Een daarachter gelegen weide zou aldus worden aangekocht. Burgemeester Kostense deelde tenslot te mee dat de heringebruikneming van de openbare lagere school in Driewe gen op 28 april met enige feestelijkhe den zouden gaan gepaard. Koeiengeloei op Molenwater MIDDELBURG. Het geloei van honderddertig koeien klonk sonoor en melancholiek over het Molenwater. Uit evenveel kelen klonk deze zo zelden door hun eigenaren begrepen klacht van af stammelingen van drie fokstieren, die werden gebruikt door de K.I. Vereniging „Naar productief vee op Walcheren". Vijftig melkgevende dochters van de beroemde stier Dr. Lente's Verwachting werden aan een her haalde beoordeling van hun exte- rieurvererving onderworpen. Ver der was er een voorlopige keuring van vijftig vaarzendochters van de stier Ornea Adolf en dertig pin ken, die afstammelingen waren van de stier Roorda Wietse. Het lag in de bedoeling van de K.I.-Vereniging de afstammelingen van een drietal stieren aan belang stellenden te laten zien en fok- technisch ongeselecteerde groepen te onderzoeken. De directeur-generaal ir. A. W. v. d. Plasse spreekt zijn openingsrede uit. Hij deed dat met groot genoegen, zoals uit zijn toespraak bleek. GOES. Het is op het ogenblik bijzonder druk op de Zeeuwse tuinbouwbedrijven, voornamelijk in de sector van winterbloemkool. De oogst van dit product is name lijk op het ogenblik in volle gang en elke veilingdag opnieuw zijn er vele duizenden stuks van deze kool te koop op de Zeeuwse veilingen; van hieruit gaan ze naar alle de len van het land en zelfs naar Bel gië. Zeeland is voor ons land namelijk het belangrijkste produktiegebied van win- terbloemxool en het ziet er wel naar uit dat er dit jaar zo rond een miljoen stuks in onze provincie aan de veilingen zullen komen. Op het ogenblik kan over het alge meen worden gesproken van een vlotte afzet. Dit komt mede door het feit dat er nu een voldoende groot aanbod aan de markt komt. In voorgaande jaren was het soms zo dat er te weinig kool was voor de landelijke grossiers en te veel voor de plaatselijke behoefte en dat is altijd een heel moeilijk moment. Dit jaar ligt de situatie heel anders want door uitbreiding van het areaal en een bevredigende stand van het gewas is er nu spraxe van een ruim aanbod. Zo was er deze week maandag op de veiling „Walcheren" in Middelburg een kwantum van 35.000 stuks winterbloem kool te koop en die dag bad de veiling in Goes ongeveer 25.000 stuks. Het kwantum van Kapelle-Biezelinge blijft daar nog al wat beneden. Niet alleen de binnenlandse handel koopt op het ogenblik de Zeeuwse winterbloemkool maar er werden er de laatste dagen ook nog al wat naar België verladen. Van de zijde der Zeeuwse veilingen doet men wat mogelijk is om te komen tot een zo verzorgd mogelijk produkt. De presentatie is namelijk erg belang rijk en vooral beginnende telers moeten hier nog veel leren. Daarom verstrekken TERNEUZEN. Om aan hun achter volgers te ontkomen hebben smokke laars gebruik gemaakt van vlammen werpers. In de omgeving van Eeklo waren de douaneambtenaren op het spoor gekomen van een grote personen auto, die aanvankelijk in de richting van de Nederlandse grens reed. Om deze auto tot stoppen te dwingen werd een wegversperring aangebracht, die echter w|(rd doorbroken. De douane zet te hierna d4e achtervolging in en open de het vuur op de smokkelauto. Tot bij Gent gelukte het hen de douane voor te blijven. Plotseling vertraagden zij hun snelheid en toen de douaneauto hen dicht was genaderd spoten zij olie op de weg. De chauffeur moest, daar hij door olie op de voorruit geen zicht meer had, zijn wagen vrijwel tot stil stand brengen. Nu richtten de smokke laars een vlammenwerper op de olie, waardoor de weg over een groot ge deelte in brand geraakte. Achter dit vlammengordijn maakten de smokke laars zich uit de voeten. Tot op heden ontbreekt nog elk spoor van de daders. De Algemene Ontspanningsver eniging in Rilland gaf een laatste avond van dit seizoen. VROUWENPOLDER. Na de spanning van de laatste dagen rond om de plaatsing van het eerste door- laatcaisson was de „rust" gisteren weergekeerd over het Veerse Gat. Wel heerste er alom bedrijvigheid maar dat is het normale beeld ibij een der gelijk werk. De heer J. Wartena, van de N.V. Dijksbouw, vertelde dat rond twaalf uur gistermiddag tijdens kentering van het getij was geëxperimenteerd met de schuiven van het eerste cais son. Technici „speelden" met de af sluiters om zodoende zich vertrouwd te maken met de werking. Want straks komt het er op aan wanneer in twintig minuten tijd de hele santekraam moet worden afgesloten. Een fout kan dan grote gevolgen hebben. De eerste proefnemingen met de schuiven zijn echter naar wens verlopen. Onder het toeziend „oog" van Bert Haanstra's camera, waar gisteren weer vele meiers celluloid doordraaiden, re den vrachtauto's af en aan om het cais son te belasten met zand. In de kolos werd een laag van ongeveer drie meter zand gestort. Als men weet dat de op pervlakte van de caisson twintig bij veertig meter is leert een klein optel sommetje dat er in totaal 2400 kubieke meter zar.d in de ingewanden van de „reus" verdween. Dit zand werd met een dragline van het strandje naast de dijk gegraven. Zo wordt in het Veerse Gat de adem pauze gebruikt om straks met her nieuwde energie verder te bouwen en een volgend caisson naar zijn laatste rustplaats te brengen. Totdat alle ze ven flats voor altijd zullen rusten. Als dan liet fluitconcert waarmee dit ge paard zal gaan is verklonken komen de werkers van het laatste uur opnieuw in beweging. Zes weken aan een stuk zal er dag en nacht worden gewerkt om de zeven flats onder het zand te wer ken. Rust zal er voor deze werkers pas zijn als de autocaravaan zich over de nieuwe dijk in beweging zal zetten. Dan staan deze werkers op hun beurt langs de kant te kijken, en ze zullen tevre den tegen elkaar zeggen: en het Veerse de veilingkeurmeesters dagelijks inlich tingen aan de pas met deze teelt begin nende tuinders en geven zij demonstra ties in het sorteren en het verpakken van het produkt. De teelt van bloemkool is in Zeeland de laatste jaren van steeds grotere be tekenis geworden. Nog maar enkele jaren geleden werd dit produkt hier praktisch niet geteeld. Het bleek echter dat het Zeeuwse klimaat geschikt was voor deze teelt en de Zeeuwse groente telersvereniging ging zich toeleggen op het zoeken naar rassen welke resistent waren tegen wintervorst. Dat werk heeft goede vruchten voortgebracht en de sterke uitbreiding van de teelt is voor namelijk een gevolg van het selectie- werk dat namens de Zeeuwse Groente telersvereniging is verricht. Met name de heer M. Wattel, hoofdassistent van de rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst heeft op dat gebied bijzonder goed werk ge daan. Hoewel nog altijd Walcheren het be langrijkste gebied is voor de winter bloemkool in Zeeland, neemt ook bulten deze streek de belangstelling voor de teelt veider toe. Dat blijkt thans uit de zeer grote aanvoeren bü de veiling in Goes, terwijl dit jaar voor het eerst in Kapelle en omgeving een aantal tuinders met deze teelt zijn begonnen. Verder wordt veel geteeld in Waarde en omge ving welke via de veiling in Krabben- dijke worden verkocht. KAPELLE. Onder voorzitterschap van de heer F. van Hoorn heeft de Coöp. Boerenleenbank, Kapelle haar algemene jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord gaf de voorzitter eerst een overzicht van de gang van zaken in het afgelopen jaar. De omzet van de bank was iets terug gelopen wat voornamelijk kwam door de lagere prij zen welke voor de land- en tuinbouwpro- dukten werden betaald. Zowel voor de landbouw als voor de fruitteelt was het dan ook een minder gunstig jaar. Op deze vergadering was ook aanwe zig de heer M. de Schipper uit Zierik- zee die met ingang van 1 juli a.s. is benoemd tot kassier van deze bank, in verband met het met pensioen gaan van de huidige kassier de heer A. L. Schrier. Door de voorzitter werd vervolgens een zeer uitvoerige toelichting gegeven op alle balans- en verlies en winstreke- ningcijfers en van de gelegenheid om hierover vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Bij de bestuursverkiezing werd her kozen de heer A. de Schipper Sr., ter wijl werd herkozen tot lid van de Raad van Toezicht de heer Iz. Slabbekoorn. Door de voorzitter werd nog meege deeld idat het nieuwe bankgebouw met kassierswoning als alles goed gaat om streeks oktober-november gereed zal zijn. KRUININGEN. Op 7 april was het 25 jaar geleden, dat de heer C. Jans sen in dienst trad bij de firma H. C. Baarens. Op een feestelijke bijeenkomst in het dorpshuis ter herdenking van dit feit werd de jubilaris hartelijk toege sproken door zijn chef de heer H. C. Baarens, die hem een enveloppe met inhoud overhandigde. Van de vereniging van Spar-winkeliers ontving de heer Janssen een schrijfbureau, dat hem werd aangeboden door de heer Weststra- te uit Rilland. Ten slotte verraste de heer A W van Hinte, verkoopleider van het be drijf hem met een platenspeler als ge schenk van het gehele personeel. Gat was niet meer, door de dijk die wij met veel krachtsinspanning hebben gelegd ter beveiliging van een volk dat onder de zeespiegel woont.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3