Bij gebrek aan piano Zeeuwscb Dagblad Wegschap Walcheren wil de recreatiewegen verbeteren Swift achter stond drie keer toch maar won GRAND THEATER - Tel. 5165 - GOES ALHAMBRA - Tel. 2260 - VLISSINGEN CITY THEATER - Tel. 2281 - Middelburg Nooit op zondag LUXOR THEATER VLISSINGEN Laredo, stad zonder wet ELECTRO BIOSCOOP - MIDDELBURG De nieuwe avonturen van captain Blood GRAND GOES Hiroshima mon amour ALHAMBRA VLISSINGEN Roman Holiday 6901 6808 6164 6510 6159 01130-232 6407 3234 229? 327? 3807 2362 293? 33S 2905 2589 255 TE MAGER: géén ziekte, maar wèl een afwijking Als wassen niet meer helpt Half zwaar - Heel lekker! Voortreffelijk van kwaliteit! in plastic tabakszakf Burgerlijke stand Plaats een „Kabouter" - Vanavond nog! Goede zaken op eerste kreeftenveiling Inzinking in tweede helft werd funest voor Haagse ploeg JEUGD-VOETBALTOERNOOI Portugal met 4-0 baas over Polen Zaalhandbalclubs blijven in zaal Honkballers van start Maandag 10 april 1961 1 B.'x; i'.YD Pag. prolongeren tot en met WOENSDAG Aanvang 8 uitr. Toegang 18 jaar. dinsdag t/m donderdag - 8 uur: WILLIAM HOLDEN - MONA FREEMAN Een opwindende aktiefilm 14 jaar. dinsdag t/m donderdag: LOUIS HAYWARD - PATRICIA MEDINA 7.30 uur 14 jaar. donderdag: ALAIN RESNAIS* Deze film is een klasse apart. Aanvang 8 uur Toegang 18 jaar. donderdag: reprise van AUBREY HEPBURN - GREORGY PECK Een romance vol tederheid. Aanvang 8 uur Alle leeftijden. Wenst u goed stencil- werk en snel geleverd? Ga dan tn onze s.encilafdeling praten. Lange Vorststraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Te koop 35 kg. originele Rondo-zaaierwten. J. Lou- werse. Lepelstr. Seroosker- ke (W). 4f Te huur of te koop pak huisruimte omgeving Slee- nenbrug. Te bevr. Paral lelweg 8, Kloetinge. ^.Kinderjasjes en blazers in de nieuwste kleuren en modellen. ,,De Magneet". Nieuwerkerk - Bruinisse. Wat dost U in Uw vrije tijd? Doe Het Zelf! een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de helpende hand. Het 's de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het gebied van amateurfo tografie, electronica er. de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra gefran keerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf postbus 955, Rotterdam met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een giro rekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Zelfstandige werkkring voor 2 zusters of vriendin nen als filiaalhoudsters in brood en banketzaak te Den Haag. Leeftijd tussen 22 en 45 jaar. Vrij wonen. Geen diploma's. Br. aan Hus N.V., Postbus 1006, Den Haag. 4(- Pracht collectie keuken' bont met bijpassende val, vindt u in ,,De Magneet" Nieuwerkerk-Bruinisse. 4f Een keurige collectie vitrage vindt u in ,,De Magneet"; o.a.effen, ge bloemde en gestreepte ter- lenka, ook valletjes. - Nieu werkerk, tel. 265; Bruinis se, tel. 470. Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst. Bijna al le Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijker varing vertellen in begrij pelijke taal hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware Spreekuur bij U thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Kengetal Goes 01100 Abonnementen en advertenties Zeeuwscb Dagblad, Goes Autorijschool Paardekooper Uitstekende opleiding voor alle rijbewijzen. Verkeerslessen elke dinsdagavond 8 uur O. Rijksweg 4 's-H. H. Kinderen Babyhuis de Ooievaar Babykleding, 1 innenuitzetten, Wala corsetten. Tricotage St. Adriaanstr - Wijngaardstr Goes Dagelijkse autodiensten Het vlugst met.... Expeditie Roose Goes Fotohandel en Fotoatelier A W Verschoore Grote Ma kt 7 Goes Rijksweg 45 Kruiningen Kantoormachines v. d Graaf's Alg. kant.mach.hanflel 7t rtT Verkoop, reparatie, onderhoud Aw# Magdalenastraat 4 Goes lunchroom - Banketbakkerij Lnteijn Betere kwaliteit. Grotere sortering Lange Kerkstraat 46-48 Goes Kengetal Middelburg 01180 Aardappel-, Groente- en Fruitxaak W. Verstraate, H7C57 Langeviele 81 Middelburg Gebrandschilderde teksten Kunsthandel Visser Langeviele 1 Middelburg Brandstof fenhandel Fa W P Wattet en Zn. K Noordstr 25-27 - Middelburg Herenmodes, confectie en Bedrijfskleding Kledingmagazijn Van Loo flAA? Korte Noordstr 4 Middelburg -'"'v Kinderseries aan huis Foto les Lamaln L. Noordstraat 27 Middelburg Piano- en Orgelhandel stemmen repaleren - verhuren - inruilen Fa. Gebr, van Damme L. Noordstr. 16 Middelburg 01180-3697 P. Krugerstr. 16 Vlissingen 01184-2546 Phoenix - Locomotief Simplex rijwielen Schoenhandel en pedicure Fa. 1. Allewijn en Zn. Langeviele 2 Middelburg Radio, Televisie, Wasmachines Fa. H. J. v. d. Meer en Zone- De enige speciaalzaak Eigen servicedienst Korte Delft 32 Middelburg Verlovingsringen J. v. d. Berge Lange Delft 40 Middelburg Woninginrichting Gratis advies van woningadviseur Verstelle Lange Delft 103-105 - Middelburg Kengetal Vlissingen 01184 Doe de was de deur uit naar WASSERIJ EDELWEIS Paul Krugerstraat 250 Vlissingen Kengetal Krabbendijke 01134 Rijwielhandel Wlbra Nieuwe Haven 3 Middelburg Nieuwe motoren Ruilmotoren Motorenrevisie Motorenrevisiebedrijf C. F. Weststrate Oostweg 27 - Krabbendijke Nee, een schriel figuur bete kent nog niet dat u ziek is. Maar wèl is het een grote handicap: slap, gauw moe, kouwelijk en erg vatbaar. Wat zou u zich veel prettiger voelen met een wat voller figuur. KOM PONDEN AAN vanaf de eerste dag Ook al hoort u tot hen die maar niet aan kunnen ko men, u zult versteld staan wat PLUS FOEM voor u doet. Want PLUS FORM met zijn plantaardige bouwstof fen, versterkt met vitaminen B12 en D2, geeft u in gecon centreerde vorm de extra ca lorieën die nodig zijn om u heel vlug méér gewicht te geven, een beter figuur, méér energie, méér weer stand en méér levenslust. En geef het vooral ook aan uw kinderen die maar niet aan willen komen. Blijf niet lan ger mager: neem PLUS FORM en zorg dat u vlug op uw gewicht komt... èn blijft, f 6.80. dan worden no-Iron over hemden weer hagelwit met een flacon echia-wit. De griffier der arrondisse mentsrechtbank te Middel burg maakt bekend, dat bij beschikking dier rechtbank van 5 april 1961 aan DINGENIS BAREND KORSUIZE, steengaassteller en stuca- door, wonende te Goes, Vinkstraat, surséance van betaling is verleend voor de tijd van anderhalf jaar, in gaande op 1 februari 1961, terwijl daarbij is benoemd tot bewindvoerder Mr. G. A. Renting, advocaat en procu reur te Goes, teneinde met de schuldenaar het beheer over zijn zaken te voeren. Middelburg, 7 april 1961. De griffier der arrondisse^ mentsrechtbank, J. W. Muller. AXEL. GeborenLeen- dert, z. v. N. Bolleman en J. Ie Sage, Gerardina C., d. v. A. K. R. Knieriem en C. de Feij- ter, Paulina M. M.f d. v. J. F. G. Jansen en E. T. A. de Bakker, Ingrid M. J., d. v. F. P. M. de Rechter en J. E. A. Weemaes, Tanneke M. H., d. v. J. J. Verstraten en J. P. M. Wissel, Jan W., z. v. J. Zegers en J. P. de Feijter, Gerrit J., z. v. H. J. de Jonge en S. Tu dor, Cornelis M., z. v. C. K. Verschelling en E. S. de Poo- ter, Gertrude, d. v. K. W. H. Haus en F. L. "Witte. Ondertrouwd: P. J. Sol 23 jr. en C. C. van Tatenhove 22 jr., A. C. Vermeulen 22 jr. en P. B. Kaijser 21 jr., C. G. Groothaert 24 jr. en J. I. K. Heijnsdijk 21 jr., S. Hamelink 38 jr. en F. G. Goossen 31 jr., P. J. de Feijter 23 jr. en G. Bareman 21 jr., B. E. Ryck- aert 20 jr. en. J. van de Ven 19 jr. Gehuwd: K. Donze 19 jr. en D. C. van Bendegem 18 jr., .P J. Sol 23 jr. en C. C. van Ta tenhove 22 jr., A. C. Vermeu len 22 jr. en P. B. Kaijser 21 jr. Overleden: L. Faas 80 jr., P. W. Oggel 41 jr. ELLEWOUTSDÏJK Gebo- ren: Rudolf Theo, zoon van J. T. van Prattenburg en M. J. A. Verheijke. Ondertrouwd: L. B. Moreauw, 20 j., te Hoedekenskerke en A. J. van Wijngen, 22 jr. HOEK. Geboren: Anna M., d. v. J. C. J. de Ruijter en E. Dobbelaar, Cornelis, z. v. C. de Putter en F. Riemens. Ondertrouwd: M. Jongsma 26 jr. en W. J. H. Hofstee 21 jr., J. A. Rouw 20 jr. en M. de Fouw 18 jr. Gehuwd: F. J. B. Dees 25 jr. en. J. T. Haak 21 jr., J. A. Rouw 20 jr. en M. de Fouw 18 jr., M. Jongsma 26 jr. en W. J. H. Hofstee 21 jr. Overleden: J. 't Gilde 66 jr. KAPELLE Geboren: Ge- rardus J. B. z. v. A. T. Arnts en J. E. T. Melchers; Magda- lena C. d. v. J. P. Lepoeter en C. W. van Paassen; Janny C. d. v. P. M. Sonke en J. Wisse; Tannetje, d. v. J. Jan- se en A. Onderdijk; Sophia A. d. v. A. E. Sinke en A. M. L. Goeseije; Pieternella C. d. v. J. J. van Zweden en M. Saa- man; Jacomina A. d. v. J. Zuidweg en M. P. Liplijn; Yvonne J. J. d. v. C. Vermue en M. N. Bek. Gehuwd: J. J. de Coninck, 20 j., te Goes en J. de Schipper, 19 j. KOUDEKERKE. Geboren: Jolanda, d. v. P. A. de Jonge en J. de Witte, Jeanette, d. v. P. A. de Jonge en J. de Witte, Tannetje, d. v. D. de Witte en E. Janse, Jan C., z. v. A. Ver- hage en L. M. de Kroo, Janet- ta C., d. v. S. J. Christiaan- sen en C. A. Knowles. Gehuwd: T. Rijneveld 24 jr. en C. Aarnoutse 25 jr., B. R. Verboom 22 jr. en A. P. van Druten 21 jr., H. C. Stroo 28 jr. en C. Cijvat 26 jr., J. Spae ter 22 jr. en L. Coppoolse 21 jr., J. de Ridder 22 jr. en C. J. Slagboom. Overleden: C. J. E. Mos 98 jr. KRABBENDIJKE. Gebo- ren: Cornelia J., dochter van J. Joossen en H. Kloosterman; Maria J., dochter van C. C. Flipse en J. S. M. van Opdorp. Ondertrouwd: J. Scheele, 21 j en L. W. Versprille, 21 j; T. A. Klink, 25 j en L. van Don gen, 25 j; M. A. Huissen, 22 j en J. S. Houtekamer, 17 jaar. Gehuwd: M. Overbeeke, 26 j en A. de Jager, 24 j; J. Mol hoek, 22 j en J. C. Versprille, 27 j; J. Scheele, 21 j en L. W. Versprille, 21 j. Overleden: J. Huijssen, 61 j, echtgen van J. Hollestelle; J. Benou, 62 j, echtgen van J. La gendijk. TERNEUZEN. Geboren: Luc J. A., z. v. H. C. A. van Leeuwe en W. M. S. de Koek, Maria S., d. v. F. A. Simons en J. Neels, Anja J. A., d. v. W. J. de Causemaeker en R. I. Beldert, Ellen C. A. J., d. v. H. A. L. van den Hemel en J. M. Geensen, Alexander C., z. A. P. de Feijter en S. M. Cattoir, Sabina R. R., d. v. R. J. Pols en E. R. Van Looij, Johnny T. P., z. v. R. de Ca- luwé en J. S. M. Bommelijn, Guy F. A., z. v. G. A. Huys en D. L. A. Meganck. Ondertrouwd: L. H. C. van den Hemel 27 jr. en L. S. de Graaf 32 jr., J. P. Pijcke 25 jr. en N. A. de Smit 20 jr., M. M. van de Velde 20 jr. en P. C. Jongman 18 jr., A. J. J. Labrujere 21 jr. en S. Pijpelink 22 jr., H. A. Barentsen 59 jr. en M. A. Lansen 57 jr. Overleden: A. d'Hont 78 jr., J. Overdulve 83 jr., M. A. Dees 54 jr., M. de Groot 69 jr., S. van der Plas 42 jr., S. J. Don ze 78 jr., F. Lammens 79 jr. Musicus in de dop. Niets kan hij met rust laten waar klanken uit komen. En - zo jong als hij is - heeft hij al beweerd dat hij pianist wil worden en niets an ders dan pianist. Maar ja, kin deren.... en hun toekomst dromen Wat moet u er mee - wat doet u er mee? Plaats een „Kabouter"! En vraag om een niet te dure studiepiano. Dan loopt u geen risico! Noch met de toekomètplannen noch met het succes van de advertentie. Want meer dan 16.000 mensen lezen wat u zoekt (of wat u kwijt wilt). Gevraagd2-de hands studie piano. Brieven onder nr. 1111 aan het bureau van dit blad te Middelburg. De prijs van zo'n annonce b.v. bedraagt slechts f 1.-. Wat u ook zoekt, wat u ook aanbiedt, een „Kabouter" werkt fantastischl Tot 's avonds 9 uur kunt u uw annonce telefonisch opgevenl 2009 (01180) MIDDELBURG. Het bestuur van net Wegschap Walcheren heeft een voor lopig plan opgemaakt betrekking heb bend op de verbetering van een aantal recreatiewegen. De afgelopen zomer heeft wel ge leerd dat de ontwikkeling op dit gebied niet lijdelijk kan worden afgewacht. Het zal nodig zijn op korte termijn doeltreffende voorzieningen tot stand Het betreft hier volgens een bepaalde te brengen. Het plan moet echter niet urgentie de wegen: Zwaanweg Klaas als een dwingend schema worden ge-1 sesweg Werendijkseweg te Koudekere zien, maar als een richtsnoer. Aan het college van beheer wordt gevraagd het plan vast te stellen. Daarna zal kon- takt worden opgenomen met de betref fende gemeentebesturen, de provincies en het rijk. Wat de beide laatste orga nen betreft speciaal ter verkrijging van subsidies. (170.000 gulden), Duinweg aanleg par keerterrein te Oostkapelle (250.000 gul den), Munnikweg te Oostkapelle (170.000 gulden)KokswegVerlengdeDishoek- sewegKopeijndjesweg en een parkeer terrein te Koudekerke (260.000 resp. 18.000 gulden), Joosjesweg en parkeer terrein te Westkapelle (50.000 resp. 30.000 gulden), Galgeweg en parkeer terrein te Biggekerke (150.000 resp. 30.000 gulden), Fort den Haakweg en parkeerterrein te Vrouwenpolder (90.000 resp. 40.000 gulden) Verschuivingen in dit programma zullen in de toekomst zeker niet tot de onmogelijkheden behoren. Bij veel van deze wegen zullen par keerterreinen voor ten minste honderd auto's moeten worden aangelegd. Materiële schade MIDDELBURG. Een vrachtauto die in de VHsstngsestraat stond gepar keerd raakte bij het wegrijden een an dere wagen die eveneens was gepar keerd. De bestuurder van de vrachtauto, J. C.J. uit Serooskerke, kon niet vooruit wegrijden omdat andere wagens in de weg stonden. Toen hij achteruit weg reed botste hij tegen een personenauto. Er ontstond lichte materiële schade. In de Stationstraat ontstond een bot sing tussen een personenauto en een driewielige truck. De bestuurder van de truck de heer A.P. uit Middelburg raakte bij het achteruitrijden de perso nenauto die werd bestuurd door A.G. uit Utrecht. Beide voertuigen liepen lich te materiële schade op. YERSEKE. Op de eerste in Yerse- ke gehouden veiling werden circa 350 kilogram kreeften aangevoerd. Zij wa ren in de eerste week van april gevan gen. Voor de kleinste kreeften lag de prijs rond 13 gulden per kg, van een tot anderhalve kilo was de prijs 11.50 en voor de grootste, boven de anderhal ve kilo werd acht gulden per kg be taald. Dit alles exclusief de weeldebe lasting. De vangst was over het alge. meen zeer goed te noemen. MIDDELBURG Niet dan met de grootste moeite is Swift I erin geslaagd HKV III uit Den Haag met een neder laag naar huis te zenden. De Swiftia- nen, die met de rust met 43 achter stonden,, haalden tot driemaal faje een achterstand op om ten slotte nog juist me 65 te kunnen zegevieren. Het sco reverloop was nogal grillig, hetgeen zijn oorzaak vond in het spelbeeld. In de aanvangsfase van de strijd was Swift het meest aanvallend, maar daarna na men de Hagenaars lange tijd het heft in handen tot ver in de tweede helft. Toen kwam er een inzinking in de HKV-gelederen, waarvan Swift dank baar gebruik maakte en met een he rig slotoffensief de punten nog het in ei gen huis kon houden. Binnen een kwartier stond Swift met 20 voor door doelpunten van Lien Meliefste en Jan Maljers; de laatste speler had kort tevoren een strafworp gemist. De tweede aanval had veel moeite de korf te vinden, kreeg ook weinig gelegenheid van HKV, dat spoe dig kort na elkaar twee doelpunten scoorde (22) en waarbij opviel, dat de treffers (met name verre schoten) van de Haagse heren moesten komen. Zelfs nam HKV na een half uur de leiding (23), een voorsprong die ver diend was omdat de gasten over meer tempo en raffinement beschikten, een beter ploegverband bezaten en aanval lend fraaier werkten dan Swift, dat pas weer in de tweede helft op volle toeren zou gaan draaien. De Haagse voorsprong was evenwel van korte duur, omdat een minuut la ter Jan Meliefste alweer voor de ge lijkmaker had gezorgd. Maar vier mi nuten daarna trok HKV zich opnieuw boven Swift (34). Tot aan de rust kwamen er geen doelpunten meer. De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud toen Lien Meliefste voor 44 zorgde. Maar het gejuich van de Swift-supporters verstomde ook nu weer spoedig omdat HKV met een verre tref fer wederom vóór kwam te liggen, 4. 5. Het duurde toen geruime tijd voor er weer een doelpunt kwam. Gaandeweg slonk het technisch overwicht van de gasten, die alhoewel veel schoten toch niet de nodige zuiverheid konden berei de Haag- eindelilk rofiteerde LISSABON (ANP). De jonge voet baller, die zaterdagmiddag in Lissabon tijdens de finale van het Europese jeugdtoernooi tussen Portugal en Polen de held van de dag werd, is midden voor Serafin. De zeventienjarige jongeman uit Oporto rondde de aanvallen van de Por tugese ploeg met vier voortreffelijke doelpunten af. Het was grotendeels zijn werk dat Portugal als winnaar van het jeugdtoernooi de arena verliet (40). De Polen hadden in deze wedstrijd niet veel geluk. Reeds na enkele minuten in de eerste helft moest een der backs wegens een blessure naar de kant, zo dat Polen de resterende speeltijd met tien man moest doorkomen. Het Duitse elftal, dat in de voorronde met 3—0 van Nederland won, eindigde op de derde plaats door een zege op Spanje met 21. De Duitse ploeg had het beste van het spel en het was middenvoor Wa- berski die zijn ploeg de leiding gaf. Na de pauze was het de naar midden ge zwenkte rechtsbuiten Overath, die een prachtige voorzet van Waberski hard mkogelde. Het enige Spaanse punt werd gescoord door linkshalf Albizu. De Rotterdammer Jo Lamers zal woensdag in de Rivièrahal te Rotterdam boksen tegen de Belgische middenge wicht Kindermans in plaats van tegen de Duitser Mol], die andere contractuele verplichtingen heeft. Kindermans stond in februari ook al tegenover de Neder lander, die toen op punten won. DVZ heeft gisteren de Haagse zwem- zeskamp gewonnen. De verdere volgorde was: Zios, Die Haghe, WIK, ZCR én DES. ken. Swift „vocht" toen wat het kon, het overwon zichzelf en perste er nog een laatste krachtsinspanning uit. Aanval op aanval golfde op de se' korf, die na een half uur eii door Harmen de Ru, die profiteer van een verdedigingsfout van HKV, werd doorboord (5—5). Swift besef te toen dat het „door moest drukken". Het deed dit inderdaad en met een ver rassend schot in de 32e minuut gaf Ria Boon de Swiftianen een voorsprong, die later definitief bleek te zijn. Swift ver oorloofde zich nog de weelde een strafworp te missen. De thuisclub bleef nog even in het offensief, maar moest daarna alle zei len bijzetten om de in de laatste minu ten fel opkomende Hagenaars nog van een gelijkspel af te houden (65). UTRECHT (ANP). Tijdens de za terdagmiddag te Utrecht gehouden twee de jaarvergadering van het Neder- landsch Handbal Verbond (NHV) is voornamelijk gesproken over het uitge brachte zaalhandbalrapport. In zijn toe lichting op het rapport zei de voorzit ter van het NHV, de heer Rijkenberg, onder meer: gebrek aan ruimte dwingt tot een te gering aantal wedstrijden per ploeg, als gevolg waarvan zaal handbal in ons land een aanvullend ka rakter draagt en men mag niet ver wachten dat dat ruimtegebrek er in de nabije toekomst niet meer zal zijn. Dat is dan ook de reden waarom het bondsbestuur er bezwaren tegen heeft specifieke zaalhandbalverenigingen tot de competitie toe te laten. Wij moeten er voor waken, zo zei hij, dat het ze kere veldhandbal in gevaar komt door het ongewisse zaalhandbal. De vergade ring was van mening dat èn zaal- èn Y^Jdhnndbal onder de auspiciën van het NHV dienen te blijven. Aan het einde van het zaalhandbal- seizoen 1961-1962 zullen twee overgangs klassen van elk zes teams worden sa mengesteld. Twee uit elk der districten Zuid A, Zuid B -en West B in de ene twee uit de districten Noord, Oost en West A m de andere overgangsklasse, met daaronder uiteraard de districts klasse Uit deze overgangsklassen de iC0^ofi\ van gaat in het seizoen 1961-1963 draaien zal te ziinertiid een hoofdklasse van zes teams worden gevormd. Het bondsbestuur bleek voorts afwij zend te staan tegen het spelen van com petitiewedstrijden ook door de jeugd op halfverharde velden. De aan en kele tientallen clubs verleende toestem ming om er op te spelen zal niet wor- den ingetrokken. Nieuwe dispensaties zullen echter niet worden afgegeven. „i,^etTTde toernooien van ABC en Sport club Haarlem is dit weekeind het honk- owreih°fni t>egonnen- Deze Start was XLhet a'Seme.en matig, want de slag rif. waren ln bet geheel niet tegen ae.werpers opgewassen. de WVUF-nw"00'. Y01I het gegradeer de WVHEDW met 1—0 van WGA, maar „en Volewijckers waren nog thmcrof1? in ,staat een man over de ff„u'splaat te krijgen. EHS won na lo- triri ^laen Sparta bleek de knuppel hanteren en het zwak ten „„a V,!t, Bussum g'n8 met 14—0 ten onder. Volgende week de halve fi nales Sparta—OWO en EHS—WVHEDW plus de finale. fc Haarlem kon landskampioen Scho ten tegen EDO niet verder komen dan '-n.T?S" bereikte toch de finale, even als EHS dat met 3-1 van Sportclub strijd W0D' Zondag°cbtend de eind- De atleet Klaas de Ruyter (AV '34 Apeldoorn) zegevierde zaterdag voor de vierde achtereenvolgende keer in de Be- vrijdiragsbosloop over 4000 m in de buurt van Harderwijk. Zijn tijd bedroeg 10 min en 46,2 sec. Tweede was Wagenvoort (FIT Zeist) en derde Van Tellingen (FIT Zeist).

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6