Arnemuidens titelkansen zijn aanzienlijk verbeterd Moeizame zege Nieuwdorp op The Gunners (2-1) Togo-Animo werd eindfase beslist m Turnstedenwedstrijd door Breda gewonnen Smerdiek streed tegen SSC enzichzelf Installatiebureau C. BOL Woninginr. Gebr. Lokker Veere en Colijnsplaatse Boys eindigden gelijk Verdedigende tactiek Veere geen succes tegen T. Boys A ÊR 'IN Mr. Wolf opende twee nieuwe scholen op één middag Uit de annalen van King Soccer Nederlaag Kats Waterpolotoernooi in Goese Sas Uitslagen voetbal Bredanaars spraken meer dan dat zij voetbalden v .s' Op 1 mei in Waarde kinderspelen Zeeuivse korfbalcompetitie Jeugd deed paard op hol slaan Bij dames was Nel Frits de sterkste Technisch betere Brabanders komt de zege volop toe Marswedstrijd in Domburg U.S.A. IHDIA JAPAN - AÜSTRAUE INDONESIË SWIFT~HEEFT UITSTEKENDE KANSEN Novum in gemeente Wester schouwen In Nóordgouwe ontbrak onderwijzend personeel Sprintkampioenschap in Wilhelminadorp u-wiusg 10 april 1961 ZEEUVvSCH DAGBLAD Pag. 4 Advertentie Baarlanders kan praktisch nog slechts door Driewegen in gevaar worden ge bracht. I 'IIIIIIIUIITIIIIIIIIIIIU III III lllll III III llll llll IIIIMIIII Uil llilll III till llllllilll III III llll llllllllll Ui 18 14 0 4 28 64—27 18 11 4 3 26 73—33 18 13 0 5 26 54—42 17 10 1 6 21 55—52 16 7 3 6 17 50—47 16 7 0 9 14 48—52 17 6 2 9 14 56—68 16 5 2 9 12 34—52 18 3 1 14 7 30—53 18 3 1 14 7 29—65 Van onze sportredacteur MIDDELBURG. De toppositie van Arnemuiden in de vierde klasse zuid is door de nederlagen van Dinteloord (tegen AZVV) en Good Luck (tegen VVN) aanzienlijk versterkt. De weg naar het afde lingskampioenschap ligt voor de Walcherenaren nu meer open dan ooit tevoren het geval was. Zelf zagen de vissers hun wedstrijd tegen Sprang, dat bijvoorbeeld op Good Luck nu al vier ontmoetingen ach ter staat, niet doorgaan Met nog zes wedstrijden voor de boeg heeft Arnemuiden de kampioenstitel (in eigen hand) en voor het grijpen. AZW komt een woord van lof toe voor het feit dat het Dinteloord op eigen bodem beide punten afhandig wist te maken. De prestatie van VVN is minstens even groot: een 62 zege op Good Luck. Aan de staartzijde van de rang' lijst schijnt ook iets te veranderen. Blijkens de 21 zege op The Gun ners voelt Nieuwdorp er kennelijk niets voor vroeg of laat met een rode lantaarn opgescheept te wor den. De overwinning leverde een plaatsje hogerop op. The Gunners verhuisde naar de voorlaatste plaats. Nog behoeft Rillandia dat vrij was niet te wanhopen, want theoretisch kunnen de Breda- naars nog best worden voorbijge- wandeld. Krabbendijke verzeker de zich definitief van een positie in de middenmoot door een zege op Zwaluwse Boys, dat nog aller minst in veiligheid is. Smerdiek kon het op eigen terrein niet kla ren tegen een technisch beter SSC '55. 4 verliespunten in mindering. iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiniitiiiiiiiiiitimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiii itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In lib nam AZVV II door zjjn overwin ning op Beren I resoluut bezit van de tweede plaats. De derde plaats van de Middelburg V 15 12 1 2 25 65-27 Kats I 15 11 1 3 23 57—32 Meeuwen I 16 9 3 4 21 52—37 VCK I 13 8 3 2 19 48—23 Arnemuiden II 14 7 1 6 15 54—41 RCS III 15 6 1 8 13 36—63 Kloetinge I 14 5 0 9 10 32—44 Serooskerke I 16 4 2 10 10 37—53 Nieuwland I 15 4 1 10 9 41—66 Zeeland Sp. VI 13 3 2 8 8 24—36 Bevelanders I 14 3 1 10 3 33—58 Arnemuiden 18 13 3 2 29 66—32 Dinteloord 19 13 1 5 27 58-35 Good Luck 20 12 3 5 27 57—39 SSC '55 19 11 1 7 23 53—42 AZVV 19 10 2 7 22 62—59 Sprang 16 8 5 3 21 44—28 WN 18 8 2 8 18 59—56 Krabbendijke 19 7 4 8 18 37—44 Smerdiek 18 6 1 11 13 37—48 Zwaluwse Boys 18 4 4 10 12 26—39 Nieuwdorp 17 5 1 11 11 28—52 The Gunners 19 4 2 13 10 28—50 Rillandia 16 2 1 13 5 23—56 •imiiiiiiHiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In de eerste klasse Zeeland is onderaan de beslissing nog niet gevallen. In een extra wedstrijd zullen Veere en Colijnsplaatse Boys (de vissersvloot staat hier volkomen buiten!) moeten uitma ken wie er degraderen zal. Veere zag namelijk in zijn laatste wed strijd tegen Terneuzense Boys zo als verwacht werd geen kans een puntje te veroveren, waardoor het gelijk kwam met Colijnsplaatse Boys. Terneuzense Boys kwam zijn overwinning wegens een be ter doelgemiddelde dan Wemel- dinge op de tweede plaats en wacht nu verder maar af hoe de promotieregeling naar de dubbele vierde klasse zuid in het komend seizoen zal uitpakken. GOES. De Goese zwem- en bad- club „Sas" hield in de „Landbouw" de algemene vergadering. Uit de geringe opkomst op deze vergadering bleek dui delijk dat de 1300 leden die deze ver eniging telt liever zwemmen dan zitten. Na het openingswoord van de voor zitter de heer E. W. Carels vond het jaarverslag van secretaris Bal uit Wil- helminadorp genade in de ogen der aan wezigen. Een financieel overzicht kon niet worden gegeven, omdat de pen ningmeester niet aanwezig was. Het agendapunt „bestuursverkie zing" won aan belangrijkheid door een bestuursvoorstel dat hieraan was vastgekoppeld. Het bestuur had nl„ na overleg met het bestuur van de Zwem- en Poloclub „De Ganze", be sloten om 't Sas en de Ganze, in ver band met organisatorische voordelen, samen te smelten. De vergadering ging hiermede ak koord en koos voor de gecombineerde vereniging het volgende bestuur: voorz. E. W. Carels, secr. C. J. Bal, J. Boo gaard penningmeester en mej. L. de Jonge. A. Jopse, M. v. d. Leur, J. van Weizen, A. Maat en J. Oudeman als leden. Voor het komende zwemseizoen ver wacht de zwemclub 't Sas ongeveer 250 personen die de zwemkunst machtig wensen te worden. Voor dit doel zijn 2 badmeesters nodig waarvan er ter vergadering reeds één kon worden be noemd t.w. de heer J. Bruggeman uit Goes. De jaarlijkse twee km. wedstrijd zal voortaan n>et meer worden gehouden i.v.m. de grote geldelijke offers die dit evenement steeds vraagt. In plaats daarvan zal worden getracht om op 22 juli a.s. een groot waterpolotournooi te organiseren op twee velden. Over de deelname aan de komende walerpolocompetitie werd breedvoerig gediscussieerd. Bij gebrek aan voldoen de speelsters en spelers werd besloten dit jaar slechts met één herenzevental aan de competitie's deel te nemen. 'iiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Spui Tern. Boys Wemeldinge Mevo Hoek Kapelle Wolfaartsdijk SVD Colijnsplaat Boys Veere iitiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiii In Ila is Middelburg V alleen aan de leiding gekomen doordat Kats onver wacht op eigen terrein met 5—2 van het evenmin nog kanshebbende Meeuwen verloor. De Middelburgers wonnen zelf royaal van Nieuwland. De positie van het niet spelende Bevelanders werd benar der door het gelijke spel van Zeeland Sport VI tegen RCS III. Kloetinge sprong twee plaatsen omhoog door Serooskerke te kloppen. iiiiiiitiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiintiiiiiiiiiiiiiii Yerseke III AZW II Beren I Driewegen I - Zaamslag I Rillandia II Nieuwdorp II Heinkenszand Kloetinge II Tern. Boys II 16 18 17 17 15 14 17 18 15 17 'itiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiir 4e klasse zuid: Nieuwdorp The Gunners 21; VVNGood Luck 62; DinteloordAZVV 34; SprangArnemuiden afg.; Zwaluwse BoysKrabbendijke 13; SmerdiekSSC '55 35. 3 e klasse Zeeland: HoekKa pelle afg.; MevoSVD afg.; Veere—Terneuzense Boys 13. Ie klasse A: Arnemuiden II Bevelanders I afg.; Kats I Meeuwen I 25; Kloetinge I Serooskerke I 42; Middelburg VNieuwland I 63; Zeeland Sport VI—RCS 111 3—3. 2e klasse B: Beren 1AZVV II 04; Rillandia 11Kloetinge II afg.; Yerseke IIIZaamslag I afg. 2e klasse C: WIK IZeemeeu- iven I afg. 3e klasse A: Meeuwen II Bevelanders II afg.; Middelburg VI—VCK III afg. 3e klasse C: Wolfaartsdijk 11 Wemeldinge II 5'6. 3e klasse D: Burgh IVSinoto I afg. 3e klasse E: Driewegen II Zaamslag II 36; Spui 11 AZVV III 6—0. Op 'het eigen veld heeft Kats zater dagmiddag een 35 nederlaag moe ten lijden tegen de „Meeuwen" uit Zoutelande. Bij de foto: de „Meeu wen" hadden voortdurend een dui delijk veldoverwicht. De foto brengt een spannend duel in beeld voor het doel van Kats. De doelman strekt zijn handen reeds uit om het leder uit de lucht te plukken. Ml t\i> NIEUWDORP. Moeizaam maar verdiend was de 2—1 zege die Nieuwdorp zaterdag in eigen home behaalde op The Gunners. Toen 25 min. na de hervatting de thuisclub op 2—0 kwam leek de zaak aanvankelijk bekeken maar de gasten kwamen in de slotfase nog in het offensief, dat al spoedig een tegenpunt opleverde, terwijl de gelijkmaker bleef dreigen. Nieuwdorp moest toen alle reser ves aanspreken om niet te capitu leren en deze reserves waren ze ker niet groot want de vermoeid heid ging bij de groenhemden een duchtig woordje meespreken. Met een gelijk spel hadden de gasten overigens meer gekregen dan hun toekwam. .- Pfe. §H WAARDE. Op de jaarvergadering n da O.i.aievereniging. die onder lei ding stond van de heer C. J. Klap en s ecnts matig bezoeht werd, werd be sloten op 1 mei kinderspelen te organi seren. Daarnaast staat een voetbalwed strijd op het programma. Voor de avonduren zal geprobeerd worden een toneelgezelschap te laten optreden. De rekening over 1951 liet een klein batig saldo zien en tot bestuursleden werden h"r':ozen de heren C. J. Kalp en H. Blok. In het dorpshuis te St. Annaland werd door de Bond van Plattelandsvrou wen een bejaardenmiddag georgani seerd. Enkele voordrachtjes werden ge daan en verder werkte mee het jeugdor kest „Viva la Musica". Wethouder G, Goedegebuure dankte voor de gezellig- he 1 V-'v ■J?\' v; - M mm GOES. De belangrijkste wedstrijd In het Zeeuwse korfbal van zaterdag middag tussen Togo 1 en Animo 1, is een match geworden die ailes gebracht heeft wat ervan verwacht werd. Pri ma spel, sensatie en spanning tot de laatste minuten. Voor rust was Togo de betere partij, dank zij snel en goed veldwerk. De Goesenaars hadden met rust een tame lijk veilige 31 voorsprong opgebouwd maar Animo liet zich hierdoor na rust niet imponeren. Het ginjf bij de ze bra's steeds gesmeerder lopen waardoor Togo onder zware druk kwam. Animo liep in tot 32 waarop Togo nog een antwoord had (42) maar daarna spra ken de Souburgers de laatste reserves en met succes! Vijf minuten voor het einde stonden beide partijen weer op gelijke voet (44) waarna enkele mi nuten voor het einde Teun van Dalen, onder daverende toejuichingen van de talrijke bezoekers, toch nog voor To go de zege uit het vuur sleepte (54). Zij nog vermeld, dat deze titanenstrijd een zeer sportief verloop had en door scheidsrechter Nieuwdorp correct werd geleid. Vios 1 behaalde tegen Olympia 1 de verwachte winst met cijfers die voor zichzelf spreken (133). De ont moeting tussen Swift 2 en Top werd afgelast. De leiding in de eerste klasse is nu in handen van Togo 1 met 6 uit 3 gevolgd door Animo 1 met 6 uit 4 en Tjoba 1 met 4 uit 2. Onderaan ben gelen Olympia 1 en Top, beiden met 0 uit 3. In klasse 2a liet jammer genoeg Ondo 1 bij Togo 2 verstek gaan. Anio 2, gevormd door enkele oude re geroutineerde spelers aangevuld met enkele talentvolle jongeren, be reikte bij Vitesse een nuttige 2—4 zege. Vopo kon het thuis tegen Vedo 1 niet klaren (2—5). Het Vlissing.se Vedo hees zich hierdoor in de kop groep, die gevormd wordt door Ondo 1 met 4 uit 3 en Animo 2 4 uit 3. In 2b heeft het huzarenstukje, dat WKV vorige week uithaalde tegen Vol harding, blijkbaar teveel van hun krach ten gevergd. Uit tegen de Poel gingen de Wemeldingers kansloos met 9—2 ten- onder. Zeelandia 1 maakte in de uit wedstrijd tegen Tjoba 2 een uitstekende beurt (59) en stelden hierdoor de kandidatuur voor de leidersplaats. In klasse 3a blijven de Vedo-reser- ves op het goede pad. Het gelijke spel, dat te Ritthem tegen Atlas werd be haald betekent voor dit team een uit stekende prestatie. Een nog betere pres tatie leverde Stormvogels 1 door een krappe, maar fraaie 56 overwinning op Zuidwesters 2. Atlas leidt in deze klasse met 5 uit 3. Dos 55 werd in klasse 3b door Zee landia 2 gewogen maar nog aanzien lijk te licht bevonden 91). Zowel Zeelandia 1 als 2 zijn nu lijstaanvoer ders in hun afdelingen. Aangezien het Tjoba-veld na de vele regens van de afgelopen week slechts het spelen van één wedstrijd toeliet moest de ontmoe ting tussen Tjoba 3 en Blauw wit 2 worden afgelast. De uitslagen bij de adspiranten wa ren: A: Ondo aSwift b fr5B: Ani mo bNoad (na 20 min. gestaakt we gens terreingesteldheid): C: Animo c Top 05; D: Swift kwiekSwift lenig 20; KVLZuidwesters b (afgelast); E: Togo aVolharding 30; F: Togo b Dos 55 010: G: Olympia—Blauw wit 112: H: ZeelandiaElto b 02 en LuctorTjoba b 100. SINT ANNALAND. Enkele jonge lui, die op het kruispunt Tuinstraat-Cu- reestraat aan het voetballen waren maakten het paard van de heer L. van Iwaarden aan het schrikken. Wild stei gerend sloeg het paard op hol, de landmachine meetrekkend. Gelukkig wist de landbouwer het nog jonge dier, dat van de naderende bal kennelijk erg ge schrokken was, vlak voor de grote win kelruit van de heer L. Goedegebuure tot stilstand te brengen. Met dit feit kan opnieuw aangetoond worden, dat het voetballen op straat door de jeugd gevaarlijke situaties op kan leveren. Het is te hopen, dat er een definitief einde wordt gemaakt aan deze sport op straat. BREDA Na een onderbreking van drie jaar zijn de traditionele stedenwed- strijden weer gehouden te Breda In het patronaatsgebouw bonden de dames- en herenploegen van Bergen op Zoom, Goes en Vlissingen de strijd aan. Breda wist door zijn herenploeg een bijzonder grote voorsprong op te bou wen, hetgeen niet verwonderlijk was met keurturners als Muller en Huy- frechts. Zij namen dan ook het leeu- SINT MAARTENSDIJK. Een technisch beter en overwegend sterker SSC '55 heeft in Smerdiek weliswaar geen willoos slachtoffer gevonden, maar toch wel een te genstander die met niet zoveel moeite op de knieën was te krij gen. Want Smerdiek streed niet al leen tegen de Sprangse club, maar ook tegen zichzelf, omdat naar de mening van enkele spelers van de thuisclub de keuze-commissie van Smerdiek enkele aanvechtbare be slissingen had genomen. Beslissin gen die hun terugslag vonden in het voetbal van Smerdiek, dat be neden de verwachtingen is geble ven. De Tholenaren speelden dan ook een van hun slechtste wed strijden van het seizoen. De fut was er uit toen SSC '55 twintig minuten in de tweede helft een 43 voorsprong nam. Een ver schijnsel dat men van Smerdiek toch eigenlijk niet gewend is. De thuisclub miste linksbinnen Kees v. d. Hoek, waardoor er mede door verschillende omzettingen een andere voorhoede in het veld verscheen dan ge woonlijk. Die „nieuwe" aanvalslinie scoorde weliswaar drie doelpunten, maar vermocht toch niet te imponeren en bracht er zelfs in sommige perioden totaal niets van terecht. Vijf minuten was de wedstrijd oud toen rechtsbuiten Van Seist van SSC zijn club de leiding gaf, maar vier minuten later konden beide ploegen elkaar recht in de ogen kijken toen v. d. Ree had tegengescoord (11). In de twaalfde minuut doelpuntte Van Seist opnieuw, maar acht minu ten later had v. d. Ree wederom het antwoord klaar (22). Dit spelletje werd nog eens herhaald, zij he.t door andere spelers. In. de 25e minuut maakte M. v. d. Schans er 23 van doch vijf minuten voor de rust zag Vroegop kans Smerdiek voor de der de keer op gelijke hoogte te brengen (33), over welke stand spelers en publiek in de rust konden praten. Na de hervatting was SSC sterk in VEERE. De laatste kans, die Vee re had, door in de laatste wedstrijd te winnen of gelijk te spelen en zodoende degradatie te ontkomen, is niet gegre pen. De bezoekende Terneuzense Boys wisten een verdiende 31 zege te be halen in een wedstrijd, die slechts in de tweede helft aanvaardbaar spel liet zien. Door deze nederlaag is Veere on deraan gebleven van de ranglijst met eenzelfde puntenaantal als Colijnsplaat se Boys en zal een beslissingswedstrijd moeten uitmaken, welke club degra deert. De Terneuzense Boys begonnen in een hoog tempo het doel van Veere te be lagen. De thuisclub handhaafde een ver dedigende tactiek en trachtte met uit vallen en opportunistisch spel de tegen partij te verslaan. Deze tactiek heeft in de eerste helft succes geboekt maar wreekte zich na de pauze. De Boys hadden zeer veel moeite met deze klu wen van blauw-witte verdedigers en brachten overigens door te lang treuze len de schoonste kansen om zeep. Na het lange Terneuzense overwicht, waar in slechts een kopbal van De Kraker te gen de lat opmerkelijk was, boekte Vee re succes. Commelin brak door en scoorde ver rassend: 1—0. De Boys gingen opnieuw hevig in de aanval, maar het Veerse verdedigingsblok keerde alles. Een kans om gelijk te maken misten de bezoe kers na een half uur. Een Veerse verdediger maakte hands in het strafschopgebied, maar de toe gestane strafschop werd door Schoon- akker op slappe wijze naast geschoten. Veere kwam enigszins los en zette ook aanvallen op. P. Touw schoot uit een daarvan in vrije positie over de lat. In de laatste minuut van de eerste helft werd het toch gelijk: een fraaie kopbal van middenvoor De Kraker was doel man Versluis te machtig. Na de rust was het steeds hetzelfde beeld: onophoudelijk aanvallende Ter neuzense Boys en stug verdedigende Veerenaren. De bezoekers werden ech ter gevaarlijker, schoten meer en be ter en de vraa.g was maar: hoe lang houdt Veere dit vol? Uit een van de ve le corners, die de Boys hadden te ne men, passeerde De Kraker Versluis, maar een Veerse back werkte de bal van de doellijn! Na een kwartier was het dan toch raak. De gevaarlijke De Kraker had succes met een hard schot: 12. Veere had daarna weinig geluk. Zo wel een hard schot van Jobse na een solorun als een kogel van Commelin schroeiden de Terneuzense lat. De vele kansen, die echter door de Boys voor open doel werden gemist, waren niet te tellen. De Kraker stelde de zege van zijn ploeg tenslotte in de veertigste mi nuut zeker: 13. de meerderheid, maar dit overwicht werd pas na twintig minuten in een doelpunt uitgedrukt toen Roozenbrand doelman Potter passeerde (34). Smer diek liet toen wat men noemt de „kop een beetje hangen", want voor de gas ten aanleiding was om nog een keer het net te doorboren: in de 40e minuut door A. v. d'. Schans. Daabbij .is het evenwel gebleven. wenaandeel voor hun rekening van het totaal van 198,5 punten waarmee zij als eerste herenploeg eindigden. Hun voor beeld werd door de dames gevolgd, die 153,45 punten verzamelen. Op deze manier kwam Breda op een totaal van 351,95 punten waarmee de wisselbeker ruimschoots was veroverd. Als tweede wist bekerhouder Vlissin gen zich te klasseren, zij het met ge ring verschil op nummer drie. Vlissingen had ditmaal een onvolledi ge ploeg, maar door goed werken en zeer weinig mislukkingen werd toch nog een totaal van 320,40 behaald. Nel Frits en W. Florusse zorgden voor de meeste punten. De ploeg van Goes kwam in het eind klassement slechts 0,6 punt te kort voor de tweede plaats. Hier blonk vooral uit de jeugdkampioen van de Sebra, J. Pol- vliet. Voor de rest had men een ploeg met weinig wedstrijdervaring. Bergen op Zoom kwam tot een totaal van 316,45 punten. Dit resultaat werd overigens behaald door een ploeg zon der uitblinkers. MIDDELBURG De Zeeuwse bond van Harmonie en fanfare verenigingen organiseerd dit jaar voor de eerste keer een marswedstrijd, die op een nog na der te bepalen datum in juli of augustus in Domburg zal worden gehouden. Advertentie BOEING I 707 56, Ravenstein - BRUSSEL Tél. (02) 12.87*85 - 12.75.15 of uw Reisbureau De homogeniteit bij de Bredanaars was zwak. Er werd soms in het veld meer gepraat en geschreeuwd dan ge voetbald. Nee dan was het op dit punt bij de mannen van Traas anders ge steld. Het spel van Nieuwdorp mocht dan niet bijster imponeren er was toch aan hun zijde veel meer teamspirit te bespeuren. Daarom was het spijtig dat in deze overigens wel sportief gespeel de wedstrijd J. de Jonge van Nieuw dorp zich even liet gaan en handge meen raakte met een tegenstander. Dit noopte scheidsrechter Boone de naam van de Nieuwdorp-speler te no teren in zijn boekje. Het was voor de thuisclub ook deze middag weer een geduchte handicap dat Deurloo in hun voorhoede ontbrak. Hoe Wisse de Kok en Kees de Kok in de aanvalslinie der groen-witten ook zwoegden hun medespelers bleken niet over genoeg capaciteiten te beschikken om hun de nodige steun te geven. Na 10 minuten spelen belandde een fraaie voorzet van J. Maat precies op het hoofd van de vrijstaande Kees de Kok en diens knik was doeltreffend, 10. Nieuwdorp rook al iets van een overwinning en bleef even aandringen. Vier minuten later kreeg Wisse de Kok reeds een geheide kans de voorsprong te vergroten maar zijn slappe schot werd door de goede doelman der gas ten Hijvers met een kalm „vangertje" onderschept. Met de sporadische aanvallen der bezoekers wist de defensie der thuis club ondertussen wel raad en Nieuw dorp bleef dan ook tot aan de rust een veldmearderheid behouden. Vooi dat men om de thee ging deed zich echter aan weerskanten nog een kans voor. Voor Nieuwdorp leverde dit geen treffer op omdat Kees de Kok tegen de lat knalde terwijl aan de andere zijde Rinus Traas met een snoeksprong een gevaarlijk schot van Den Ouden klemvast ving. Kort na de hervatting werd links back Seegers van The Gunners wegens een blessure vervangen door Heijne- mans wat een verzwakking betekende. Nadat Den Ouden na een solo-rush door slechte balcontrole op het kritieke moment strandde op Traas was het weer de beurt aan Nieuwdorp om en kele aanvallen te lanceren. Uit één daarvan dachten we Wisse de Kok te zien doelpunten maar hij had uiteinde lijk toch te veel tijd nodig om Rijvers te passeren. In een korte periode dat The Gun ners iets meer aan bod was geweest werd een onverwachte solo-rush van J. Maat met een verrassend doelpunt be kroond, 20. Dit deprimeerde de gas ten echter geenszins en er kwam zelfs meer vaart in hun spel. Toen zes mi nuten daarop Den Ouden de achter stand tot 21 reduceerde, ging het er zelfs nog even benauwd uitzien voor de thuisclub. Zoals boven vermeld wisten de mannen van Traas echter hun voor sprong te consolideren waarmee zij wel twee zeer kostbare punten rijker wa ren geworden. MIDDELBURG Swift heeft de kan- i sen op het kampioenschap in de tweede klasse a Zuid Holland van de K.N.K.B. in eigen 'hand. Zelf won het zaterdag met 65 van HKV 3 en constateerde met ge noegen, dat de beide koplopers, ODO en OSCR, struikelden. Swift is nu de club geworden met het minste aantal verliespunten, zodat de Middelburgers, die een flinke wedstrijd achterstand hebben, relatief aan de kop staan. Het Zuiden 2 klopte ODO met 42, ter wijl Merwede OSCR met niet minder dan 71 versloeg. De stand luidt: NOORDWELLE/BURGH. De inspecteur van het l.o., mr. L. G. Wolf te Goes, heeft saterdagmid dag in de gemeente Westerschou- wen twee nieuwe openbare lagere scholen officieel geopend: een tweeklassige school in Noordgou- we en daarna een drieklassige onderwijsinrichting te Burgh. Het was voor mr. Wolf ongetwijfeld een novum om twee nieuwe scholen in één gemeente en op één middag te openen. Opmerkelijk was, dat in Noordgouige het onderwijzend per soneel ontbrak. Eerst was Noordwelle aan de beurt. In deze plaats kwam het gezelschap genodigden, onder wie de leden van de oude en de nieuwe gemeenteraad, de oudercommissie en anderen bijeen in het Dorpshuis. In zijn begroetingswoord dook de burgemeester, jhr. R. J. H. Q. Roëll, die intussen ook een drukbezette middag had, in de geschiedenis van de school. Hij meende te weten, dat de school reeds 100 jaar was gevestigd in het koor van de ned. herv. kerk. Nu de kinderen de school verlaten hebben zal de kerk gerestaureerd worden, waarbijh et in de bedoeling ligt om het koor in de oorspronkelijke vorm te rug te brengen. De burgemeester vertelde voorts, dat de plannen dateren uit 1956. Deze plannen werden toen afgewezen, maar in 1959 volgde toch een urgentieverkla ring. Ir. F. H. Klokke uit Amersfoort ontwierp een fraai schoolcomplex. Na deze toespraak wandelde het ge zelschap naar de nieuwe school, waar de presidente van de oudercommissie, mevrouw ElenbaasKik gereed stond om de sleutel te overhandigen aan mr. Wolf, die daarna weinig moeite had de toegangsdeur te ontsluiten. De school telt 33 leerlingen en heeft twee klassen. Boven de ingang is nog een onderwij zerskamer te vinden, welke ruimte te vens dienstbaar is als projectielokaal. In zijn felicitatietoespraak merkte mr. Wolf op, dat in de dorpsgemeen schappen de school nog altijd een cen trale plaats inneemt, naast de kerk. Het oude gebouw noemde hij een on ding. Als een schaduwzijde zag de inspec teur de afwezigheid van de beide leerkrachten. Mevrouw Elenbaas sprak zelfs van een klap in het gezicht. Zij ontbreken vanwege de vakantie.... Verder sprak de hoofdaannemer de heer M. J. Padmos, die een elektrische klok aanbood. In zijn slotwoord merk te burgemeester Roëll nog op, dat nu vier van de vijf kernen van nieuse scholen zijn voorzien. In Burgh was het ook feest. Na een korte ontvangst in de oude school door burgemeester Roëll togen de ge nodigden, waarbij ook weer leden van de oude en nieuwe gemeenteraad naar het prachtige drieklassige schoolgebouw aan de Duinweg. Mr. Wolf ontving de sleutel uit handen van het hoofd der school, de heer A. J. de Ruijter. De inspecteur kweet zich op goede wijze van zijn taak, waarna het gezelschap de school bezichtigde. Gezeten in een der lokalen vertel de burgemeester Roëll, dat de oude school dateert uit het jaar 1843 en dat het gebouw in 1916 gerestaureerd werd. In 1950 werden plannen ge maakt voor een nieuwe zesklassige school in Haamstede. De beide ge meentebesturen wilden toen de plan nen doorzetten, maar de bevolking verzette zich tegen het' voornemen. Burgh wilde beslist een eigen school. En zo gebeurde het ook. Architect L. Bije uit Veere zorgde voor een keurig ontwerp. Mr. Wolf vertelde, dat hij tijdens zijn ambtsperiode in Zeeland meegewerkt heeft aan 44 nieu we scholen. Hij noemde het nieuwe ge bouw een symphonie van licht, kleur en ruimte. Verder spraken de heer G. B. Heutink, namens de o 1. school in Haam stede, architect Beije, de heer J. C. de Feiter, voorzitter van de oudercommis sie, die twee bloemstukken offreerde en verder meedeelde, dat een onbekende gevr een electrische klok had geschon ken. Als herinnering aan beide plechtighe den kreeg mr. Wolf uit handen van bur gemeester Roëll het fotoboek van Zierik- zee mee naar huis. ODO OSCR Het Zuiden 2 Swift HKV 3 Vicus Or. 2 Merwede Wion Gymnasiasten 13 14 12 11 14 13 13 12 14 17 17 16 15 15 11 11 65—51 63—51 62-43 61—49 82—60 74—76 56—61 49—62 64—88 iiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WILHELMINADORP In de Wilhel- minapolder is zaterdag het sprintkampi- oenschap op de weg verreden voor de renners van ,,Theo Middelkomp". De strijd ging over een afstand van 300 me ter. Henk de Waal uit Axel toonde zich de sterkste, hetgeen bepaald geen verras sing te noemen is omdat genoegzaam -be kend is dat hij over een sterk eindschot beschikt. De Waal had trouwens geen sterke con currentie omdat diverse geduchte ama- teuï<s zoals Boonman, Tolhoek en anderen op het appel ontbraken. Ook profs en on afhankelijker! waren niet van de partij. De uitslag luidt: 1. (en clubkampioen) Henk de Waal (Axel) amateur, 2. Dies Kosten (Kapelle) nieuweling, 3. J. de Wilde (Oudelande) adspirant, 4. J. van der Maas (Ouwerkerk) nieuweling, 5. R Hogerland (Kapelle) nieuweling, 6. F. Kuyper (Kruiningen) adspirant. De tweede rit voor nieuwelingen en ad- spiranten om het clubkampioenschap van „Theo Middelkamp" is vastgesteld op za terdag 22 april. De renners komen dan in de Wilhelminapolder aan de start voor een tijdrit. Voor de nieuwelingen be draagt de afstand 22 km, en voor de ad- spiranten 13 km. De derde en laatste rit voor beide cate gorieën wordt op maandag 1 mei in Co- lijnsplaat verreden waarna het eindklas sement wordt opgemaakt. Dit wordt een gewone rit over 60 km voor de nieuwe lingen terwijl de adspiranten 25 km moe ten afleggen. Bij de spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank Nisse-Overzande te Nisse werd m het eerste kwartaal 335.953,35 ingelegd en 270.138,42 te rugbetaald. Hec snaarsaldo per 31 maart was 3.255.255.- Advertentiën De centrale verwarming en de oliestookinstallatie van de OPENBARE SCHOOL TE BURGH werd verzorgd door Straatweg 120 - Rotterdam - Tel. 010-185151 De vloeren in de openbare school voor l.o. werden geleverd cn gelegd door ZIERIKZEE TELEFOON 01110-2086

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 4