Vreugde en dank bij jubilea in Biezelinge Geen zomerhokken en -krotten in Domburg OPENBARE EN CHRISTELIJKE SCHOOL ONDER ÉÉN DAK E.H.B.O.-ers in ,t strijdperk Drukbezet programma voor minister Klompé 1,0OP OP i.fiiil! TAMSE N.V. - GOES Veel waardering voor het jubilerend hoofd der school Attractieve show van de Goese midden standsvrouwen Uitstekende prestaties op het solistenconcours te Kortgene Timmer- en Metselbedrijf C. PRIEM J. A. LOUS - OUDELANDE SCHILDERBEDR. S. W. POUWER Veertig jaar hervormd onderwijs Afdeling van Werkende Jeugd in Kamperland UITBREIDINGSPLAN AANVAARD Kind onder wagenwiel, aan gevolgen overleden Jeugd en Muziek met muziekavond Deense zede waait over naar Nederland Kerk vol rook Tweedaags iverkbezoek aan Zeeland N.C.V.B. maakte kennis met onbekende vijand Concerten en marsen in gemeente Goes Afscheid ds. Aalders Vocalisten toonden hun kunnen SARCO GLOBINE Domburg nam scholencomplex in gebruik Gedeputeerde Schout verrichtte opening De centrale verwarming van de Chr. en Openb. scholen te Domburg werd geleverd door De Christelijke en Openbare scholen te Domburg werden gebouwd door 4 Fag. 3 KAPELLE. In de feestvreugde klonk de juhel door van de dankbaarheid. Met deze opmerking uit de openingsrede van de voor zitter van het feestcomité, dr. H. W. ter Haar, werd wel het meest treffend de sfeer getypeerd van de herdenking en de viering van het 40-jarig bestaan van de hervormde school in Biezelinge, met daarbij de twee jubilea van de heer B. J. J. R. Walrecht, die 25 jaar hoofd was en 40 jaar bij het onderwijs. Het was inderdaad feest in de veilinghallen, waar des middags een herdenkingsbijeenkomst en een receptie werd gehouden en waar in de avonduren de kinderen van de school en de oud-leerlingen voor het voetlicht traden. Het drievoudig jubileum zal ongetwijfeld met een gouden rand verschijnen in de annalen van de hervormde school van Biezelinge. Met name de oud-leerkrachten, die In grote getale aanwezig waren gaven door hun aanwezigheid blijk, hun school tijd in Biezelinge nog niet vergeten te zijn. Maar ook vele oud-leerlingen ver schenen in de veilinghallen om luister bij te zetten aan het drievoudige feest. Het leek veel op een gezellige reünie.. Vragen Het was dr Ter Haar, die aan het be gin van de herdenkingsdienst uitvoerig stilstond bij het doel en de strekking van het christelijk onderwijs. Met de tekst „Aan de vruchten kent men de boom" voor ogen vroeg dr ter Haar zich af, of aan de oud-leerlingen te mer ken is, dat zij de hervormde school in Biezelinge hebben bezocht. Zijn zij an ders dan de andere? Heeft de school een stempel gezet op Biezelinge? Is Biezelinge, met zijn 40 jaar hervormd christelijk onderwijs, een stad op een berg? Deze en nog an dere vragen hield spreker zijn gehoor voor. Haast de bezinning op de grondslag en doelstelling van de school moet er tooh, aldus dr Ter Haar, een gevoel van grote dankbaarheid jegens God zijn, die ons de opdracht geeft Zijn boodschap uit te dragen. De vruchten zijn misschien weinig, maar toch geeft God ons de gelegenheid Zijn boodschap te verkondigen. En dat maakt ons sa menzijn gerechtvaardigd. Dr Ter Haar meende voorts, dat het niet genoeg is om de kinderen te vertellen over de Heiland, zij moeten ook gewezen wor den op de naaste. „Op dit laatste wordt naar mijn overtuiging te weinig de na druk gelegd. In dezen moet de houding van de christen zich onderscheiden van de andere. Teveel stoppen wij halver wege, teveel blijven wij staan op Goe de Vrijdag. Wij moeten naar Pinkste ren. Daar ligt de grondslag van de christelijke school." Historie Na dit principiële openingswoord gaf de waarnemend voorzitter, van het schoolbestuur, de heer M. Wisse, in kor te trekken een overzicht van de ge schiedenis van de school. In onze krant van 30 maart j.l. schreven wij rees uit gebreid over deze historie. De heer Wisse, verklaarde, dat men nu dankbaar kan zijn voor het moedige besluit van de oprichting. Hij dankte voorts allen die de schoolvereniging, hetzij als bestuurs lid hetzij als onderwijzer, hebben ge diend. „Wij kunnen niet genoeg dank baar zijn, dat er mannen en vrouwen op de bres hebben gestaan voor in standhouding van de christelijke school. Maar dat brengt voor ons de plicht mee, om dit werk voort te zet ten en te steunen" aldus de heer Wis- se. Daarna richtte de heer Wisse zich in waarderende bewoordingen tot de heer Walrecht. „Moge God u de resterende jaren, de kracht, de liefde en het ge duld geven om de school te dienen" zo zei hij o.m. Namens het schoolbestuur bood hij het jubilerende hoofd een boekwerk aan en mevr Walrecht kreeg een pr lig bloemstuk. Waardering Een keur van sprekers heeft tenslot te met een grote woordenstroom ve»al waardering, dank en hulde uitgegoten over de hoofden van het schoolbestuur en van de heer Walrecht. Naast het schoolbestuur kreeg met name de heer Walrecht, gezeten naast zijn echtgeno te e ntemidden van zijn kinderen, veel te „verwerken." E n behalve de waardering voor zijn onderwijs werd in alle toonaarden respect uitgesproken voor zijn hartstochtelijke liefhebberij de natuur. De eerste, die van zijn vreugde over dit drievoudige jubileum blijk gaf was de burgemeester, de heer H. G. van Suijlekom. Hij werd gevolgd door ds D. Schneider te Waubach, oud-voorzitter van het schoolbestuur, de heer R. v. d. Hoek, het eerste hoofd van de school de heer J. Balkenende, namens de chr. nat. school in Kapelle, C. L. Dui- ninck, hoofd van de o. 1. school te Ka- pelle, mede sprekend namens de o. 1. school in Schore, C. Sulsters, namens de chr. kleuterschool in Biezelinge, C. Traas, namens de oud-leerlingen, N, van Dalsen te Leiden, oud-onderwijzer, A. W. Jacquet, te Hardenberg, oud-on derwijzer, Chr. te Winkel, namens het huidige personeel, mej. Wielings, zuster Eerste op Noord-Beveland KAMPERLAND. Op vrijdag 14 april zal in gebouw „Renata" een bij eenkomst worden gehouden, waarop ge poogd zal worden een afdeling op ter richting van de ChT. sociale jeugdorga nisatie „Werkende Jeugd". Men ver wacht dat voor deze organisatie goede belangstelling zal bestaan bij de jonge ren tussen 15 en 25 jaar. De heer A. Moelker, hoofdbestuurslid, zal vrijdag een causerie houden over doel en werkwijze van Werkende Jeugd en voorts zal een gevarieerd program ma worden geboden. Slaagt deze op richtingsvergadering, dan zal daarmede de eerste afdeling van Werkende Jeugd op Noord-Beveland zijn gesticht. De N. H.-kerk in Zaamslag hield een gemeenteavond onder voorzitter schap van ds. Becht. De voorzitter van de kerkvoogdij, J. W. Kusee, gaf een financieel overzicht over 1960. Daarna beantwoordde een forum diverse vra gen. DOMBURG. De stemming raakte tijdens de vergadering van de gemeenteraad enigermate ver hit bij de vaststelling van het uit breidingsplan met de bebouwings voorschriften van de gemeente. Tevens werden een vijftal be zwaarschriften behandeld. De heer L. Dourleyn had zeer ernstige be zwaren tegen een bepaling in de bebouwingsvoorschriften, waarbij tien procent van de aan te kopen grond bij een huis onbebouwd moest blijven. „Daarbij dupeert men mensen, die een schuurtje achter hun buis willen bouwen," zei hij. Hij maakte de opmerking dat de overheid het toeristenbe- lang voor Domburg te weinig in zag. Voorzitter W. J. E. Crommelin ging tegen deze laatste uitlating fel in ver weer en vond dat er juist veel door de overheid wat het toeristisch verkeer in de gemeente betrof de helpende hand werd geboden. Het percentage in kwes tie zou volgens hem misstanden voor komen, die zouden kunnen ontstaan. Wethouder A. Passenier stelde het nog scherper: „De plannen voor de toekomst van Domburg moeten niet in houden dat de gemeente vol wordt ge bouwd met hokjes en krotten, welke aan de toerist worden verhuurd. Dan krijgt Domburg op den duur een aan zien. dat haar zeer sterk in de toeris tische belangstelling zal doen dalen. De heer W. Bos wees de ingeko men bezwaarschriften op kernachtige wijze van de hand: „Die moeten wij over het hoofd zien, want zij zitten vol onwaarheden en hatelijkheden." Toch waren de heren Dourleyn en ,Toh. de Visser niet te overtuigen. De heer Jac. de Visser had aanvankelijk ook ernstige bezwaren, maar verleende later toch zijn stem aan de vaststel ling, die met vier tegen twee stemmen tot stand kwam. De raad stelde vervolgens een scha devergoedingsverordening vast, die ten doel heeft de particulieren, die van ste- debouwkundige maatregelen van ge meentewege hebben te lijden, schade loos te stellen. salarissenverhoging van 840.op 1080.per jaar waren de uitlatingen van de raadsleden meer eensgezind. De heer Bos drukte de mening van de raad ook nu het kernachtigst uit: „De door G.S. vastgestelde verhoging kan Ik niet meer dan een fooi noemen en acht ik niet in overeenstemming met de taak van een wethouder." Ook voorzitter Crommelin vond de verhoging te laag en onbevredigend te noemen. Een verhoging van de presen tiegelden der raadsleden van 5.op 10.werd zonder commentaar aan vaard. Een verbetering van het sport veld door een toe te passen drainage werd goedgekeurd. De aan te leggen buizen zuilen op vijf meter van el kaar worden geplaatst en zo het dras sige Domburgse sportveld een droger VLISSINGEN. In de Verkuil Quak- kelaarstraat is zaterdagmiddag het vijf jarig jongetje M. A. Meulmeester onder een wiel van een met een paard be spannen wagen geraakt. Het kind speelde op straat en is in ernstige toestand overgebracht naar het ziekenhuis „Be- thesda", waar het is overleden. MIDDELBURG De afdeling Wal cheren van Jeugd en Muziek houdt een muziekavond op woensdag. Het pro gramma bestaat uit het optreden van een strijkkwartet en een koor van de Christelijke Kweekschool onder leiding van Jan Rijn naast een pantomimespel en de vertoning van een muziekfilm. Raad Serooskerke (W) bijeen SEROOSKERKE (W). De gemeen teraad komt maandag 17 april in een vergadering bijeen 's middags om drie uur. Op de agenda staan o.m. een voorstel om een parkeerplaats voor het sportveld gelijktijdig aan te besteden met de verbetering van de Vrouwen- polderseweg en voorstellen tot verho ging van wethoudersbezoldigingen en van de overleden oud-onderwijzeres, (zij had een tas vol geschenken mee gebracht voor het echtpaar Walrecht) en tot slot de heer J. de Jonge, namens de kerkvoogdij van de ned. herv. kerk (en als oud-penningmeester van het schoolbestuur. De heer Walrecht sprak een dank woord. Tijdens de hierna volgende re ceptie heeft een onafzienbare rij van bezoekers het schoolbestuur en het ge zin Walrecht gefeliciteerd met de jubi lea. Programma De feestvreugde was hiermee echter nog niet ten einde. Des avonds gaven de leerlingen acte de présence. Zij brachten een eigen programma over het wei en wee van de school en over de persoon van de he»ar Walrecht, dat bij de talrijke aanwezi gen zeer in de smaak viel. De kinderen kregen dan ook een welverdiend ap plaus na afloop van hun keurige pres taties. En tot slot bracht een groep van oud-leerlingen het stuk „Dominee wint de pot" op verdienstelijke wijze voor het voetlicht. GOES. Ter opluistering van de show „Mode en allerlei", die vrijdag en zaterdag in de zalen „Krijger" te Goes werd gehouden, organiseerde de Goese middenstandsvrouwenvereniging een attractieve modeshow, zoals wij reeds hebben gemeld. Onder leiding van de lady-speaker Mevr. Dominicus- de Graaff toonden een aantal amateur- mannequins bruidskleding, japonnen, pakjes en teenagersmodellen. Bij de bruidskleding was een chique, nauwsluitend toilet, gecompleteerd met overrok en sleep een opvallende verto ning. Veel belangstelling oogstte bij de teenagermodellen een japonnetje in charlestonstijl met lang lijfje en kort geplooid rokje, dat deed denken aan de foto's anno 1925. De overige getoon de japonnen en pakjes waren alle bui tengewoon smaakvol, vooral een kraag- loze mantel met als garnering drie gro te knopen en twee enorme zakken kon net afkomstig zijn van een of andere Franse modekoning. Ook voor de teenagers waren er tal van leuke japonnetjes, jacks en lange broeken waarbij gemakkelijk zittende schoentjes werden gedragen. Voor deze categorie waren er speciale zonnebril len terwijl ook de andere toiletten ge completeerd werden met deze zomer- attributen. Uit de show bleek, dat de dameshoe den met hoge bol ook dit seizoen nog het modebeeld zullen beheersen hetgeen eveneens geldt voor de schoenen met naaldhakken. De rokken blijven kort hetgeen ook gezegd kan worden van de haarlokken. (Advertentie) Wie voor het eerst Denemarken be zocht, moest altijd even wennen aan de aanblik van de sigaren rokende vrouwen. Dat is daar heel gewoon, nie mand neemt er aanstoot aan. En waar om ook niet? Waarom zouden wij haar het genieten van een geurige senoritas (de naam zegt het eigenlijk al) misgun nen? De Nederlandse vrouw krijgt nu ook een kans - en ze neemt hem waar! De bekende Karei I fabrieken hebben een licht, geurig sigaartje in de handel ge bracht onder de charmante naam CHARMANT, tegen een charmante prijs: 20 voor een gulden. Let U maar eens op, binnenkort waant U zich in Kopenhagen als U langs Nederlandse café-terrasjes loopt! ST. ANNALAND Als gevolg van een enorme rookontwikkeling in het kerkgebouw van de Hervormde gemeen te kon de morgendienst gisteren geen doorgang vinden. Bij ona'erzoek bleek de centrale olie- stook-inrichting defect te zijn. Het hele gebouw was door een zware roetneer- slag bovendien ernstig bevuild. De dienst moest worden afgelast, het geen overigens bijtijds door de gemeen tebode werd omgeroepen. Later op de d'ag heeft een ploeg vrijwilligers de kerk een schoonmaakbeurt gegeven waardoor om twee en om zes uur nog diensten konden worden gehouden. Voor de geref. gemeente van St. Annaland hoopt donderdag 13 april, des avonds om zeven uur voor te gaan in de Dienst des Woords de heer L. Huisman te Zwijndrecht. MIDDELBURG. De Minister van Maatschappelijk Werk, Mej Dr. M. A. M. Klompé, brengt op uitnodiging van de Gedeputeerde Staten van Zeeland op 2 en 3 mei een werkbezoek aan onze provin cie. Afgezien van de opening door Hare Excellentie van het dorps huis te Wolphaartsdijk, nu enige jaren geleden, is dit haar eerste officiële bezoek aan de provincie Zeeland. Het mag in dit verband worden ver meld, dat de bewindsvrouwe in het kader van het regeringsbeleid tevens is belast met de coördinatie van extra maatregelen en voorzieningen ten behoe ve van de sociale ontwikkeling in de z.g. probleemgebieden. Minister Klompé zal zich tijdens haar bezoek dan ook zeker niet alleen oriën teren omtrent het maatschappelijk werk in Zeeland, maar tevens grote aandacht wijden aan de sociale ontwikkeling in ruime zin. Immers, ook Zeeland is sinds januari 1960 officieel door de re gering aangewezen als probleemgebied en Mej. Klompé zal zich reeds daar om sterk interesseren voor wat er in KLOETINGE. Voor de N.C.V.B. sprak de heer J. Pilaar uit Goes over: De onbekende vijand (de atoombom). Uitvoerig kregen de dames te horen welk een enorme gevolgen deze explO' sies kunnen veroorzaken, en wat men als huisvrouw dient te weten in ogen blikken van direct gevaar. Na de pau ze werd ter verduidelijking een film vertoond. Op de volgende vergadering, die is vastgesteld op 3 mei a.s. zal ds. K.W. Slik uit Wemeldinge spreken over: Is raël vroeger en nu. Op 10 mei zal de afdeling een uitstapje maken naar Rot terdam. GOES De gemeente Goes heeft de volgende regeling vastgesteld voor de door Euphonia, Hosanna en Excelsior te houden marsen en concerten. Eupho nia zal een mars houden op 20 mei en 15 juli en concerten geven op 3 juni, 1 juli en 26 augustus. Hosanna zal con certeren op 1 mei, 27 mei, 24 juni (con cert of mars), 8 juli en 22 juli. Excel sior gaat marsen organiseren op 6 mei, 3 juni, 8 juli, 26 augustus en 30 sep tember. het sociale vlak aan denkbeelden en ini tiatieven leeft. Dit weerspiegelt zich in het program ma, dat in verband met het bezoek van Minister Klompé is opgesteld in nauw overleg met de „Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk", welke zich op verzoek van Gedeputeer de Staten heeft belast met de voorberei ding. Programma De eerste dag zal de minister een bezoek brengen aan d.e Zak van Zuid- Beveland en aan Zeeuwseh-Vlaanderen. Zij zal daar een gesprek voeren met personen, die het maatschappelijke en culturele leven in de streek goed ken nen en haar kunnen voorlichten om trent de sociale aspecten van de ont wikkeling in hun gebied. Ook zal Mej. Klompé die dag spreken met een aantal Zeeuwse jongeren, o.m. om te horen hoe de jongere generatie denkt over de ontwikkeling in onze pro vincie en wat zij daarvan vooir haar eigen toekomst verwacht. Voorts staat op het programma een bespreking met de z.g. Adviescommis sie voor de sociaal-culturele infra structuur, welke commissie destijds door het provinciaal bestuur is inge steld om adviezen uit te brengen om trent de besteding der door de rege ring beschikbaar gestelde extra gelden t.b.v. de sociale ontwikkeling. De minis ter zal zich bij deze bespreking o.m. laten voorlichten omtrent initiatieven en plannen die vanuit Zeeland in dit verband te verwachten zijn. Aan het einde van deze drukbezette dag vindt een bespreking plaats met het College van Gedeputeerde Staten. Provinciale dag Het is een gelukkige omstandigheid, dat het werkbezoek van Minister Klompé kon samenvallen met de eer ste Provinciale Dag van de Stichting in het teken van de sociale ontwik keling in Zeeland en wil met name de nadruk leggen op het grote be lang, dat daaraan door overheid en particulier initiatief wordt toege kend. De minister van Maatschappe lijk Werk zal deze dag bijwonen en daar ook het woord voeren. Vooraf gaande aan de Provinciale Dag zal zij eerst nog een bespreking voeren met het Bestuur van de Stichting Zeeland en de onderscheidene secties. De officiële opening van de Provin ciale Dag wordt verricht door de Com missaris der Koningin, die tevens de nieuwe directeur zal installeren. Ver volgens zal de heer De Schout, in zijn kwaliteit van vice-voorzitter van de Stichting Zeeland, een exposé geven van het wel en wee van de Stichting die voorjaar 1960 haar „koperen brui loft" had en van de toekomstige plannen. Hierna zal Minister Klompé de vergadering toespreken. Na een ge meenschappelijke lunch, eveneens in het City-theater, zal de heer Laansma, directeur van de Stichting Zeeland, een causerie houden. De dag wordt afge sloten met een forum. Advertentie uw voeten moeten een leven lang mee! MIDDELBURG. In een stampvol le nieuwe kerk heeft Ds. P. F. Th. Aalders gisteravond afscheid genomen als predikant van de Hervormde ge meente Middelburg. Ds. Aalders las twee schriftgedeel ten: 2 Cor. 4 vers 1 tot 15 en Hande lingen 8 vers 39b: „En de kamerling zag hem (Philippus) niet meer, want hij ging zijn weg met blijdschap." De predikant wilde daarmee zeggen, dat hij na steeds weer opnieuw het evangelie te hebben verkondigd, nu in Middelburg gemist kan worden. Want Jezus is gebleven. Hij, de Trooster die overal is." In een toespraak na de dienst, die o.a- werd bijgewoond door de loco- burgemeester, de heer A. J. Berenpas, merkte Ds. Aalders op dat naast zijn herderlijke arbeid in de eigen gemeen te het werk in het huis van toewaring hem zeer dierbaar was. Na de dienst zong de gemeente de scheidende predikant gezang 117 a toe. De 82ste Uniecolleetie, de jaarcol lectie voor de Scholen met de Bijbel heeft te Scharendijke in 1960 605 op gebracht (in 1959 753,50). In Oost- Bij de pastcommandant van de rijkspolitie te St. Annaland zijn inlich tingen te verkrijgen over een gevonden kinderportemonnaie met inhoud en een dameshorloge. Het verenigingsgebouw van Wissen- kerke was zaterdagmiddag herschapen in een noodhospitaal, zij het dan ook dat dit alles een gefingeerd karakter droeg. De Zeeuwse E.H.B.O. kringen streden, om de eer welke ploeg straks bij de landelijke wedstrijden ons gewest zal mogen vertegenwoordigen. Deze eer werd na een spannende strijd in de wacht gesleept door de ploeg van Oostkapelle. Voor Oostkapelle betekende dit een dubbele zege, daar de groepsleidster van Oostkapelle eveneens het hoogste aantal punten behaalde. De winnende groep bestond uit de dames J. Koets en L. Koets, beiden uit Grijpskerke, en de heer L. Bimmel uit Oostkapelle. De leidster, mejuffrouw J. Koets behaalde een totaal van 80 punten. De groep als geheel bracht het tot 268 punten. Tweede werd Kortgene (203 59), derde Waterlandskerkje (194 74) en vierde Goes (157 61). Aan het eind van deze geanimeerde wedstrijd reikte mevrouw Glerum- Schoonaart uit Middelburg aan de winnende ploeg een medaille uit. Bij de foto: Een der „slachtoffers" die een diepe halswond had wordt vlot en vaardig verbonden. KORTGENE. Het Zeeuws solisten- concours van de Nederlandse Federatie van Zangershonden, district Zeeland, dat zaterdag voor de zesde maal werd gehouden, ditmaal in „De Stadswijnkel- der" te Kortgene, zal in de toekomst voortgezet worden. De prestaties van de vokalisten wa ren beter dan in voorgaande jaren en ook de deelname, vooral van jongeren, beweegt zich in stijgende lijn. De Zeeuw- se Zangersbond, die als enige in den lande een eigen solistenconcours organi seert, zal daarom dit concours handha ven. Het enige jurylid, de heer F. van Amelsvoort uit 's Hertogenbosch, was zeer tevreden over de prestaties. Voor al vier Goese dames, mevrouw A. Tam* minga-Buthfer, mevrouw Kousemaker, mej. C. B. Kousemaker en mevrouw M. Huisman-Palsen, met elk meer dan 90 punten kwamen goed voor de dag. (Advertentie) XLEUR OP DE WANGEN MET Over een vast te stellen wethouders-1 presentiegelden van de raadsleden. het bloedvormend krachttonicum. Uw kind weer levensblij en ge zond omdat Sarco Glo- bine alle stoffen bevat die voor een goede op bouw van het bloed noodzakelijk zijn. Voor kinderen tot 12 jaar alleen in vloeibare vorm DUTIM N.V. - OEGSTGEEST De jury vond het een verheugend ver schijnsel, dat veel jonge mensen aanwe zig waren. Hij trok hieruit de conclusie, dat de jeugd toch wel interesse heeft, voor de zang en wekte op een goede sfeer te scheppen op de verenigingen. De keuze van de stukken vond de jury ook goed en zag tenslotte in dit con cours een unieke gelegenheid om het stemmenmateriaal te scholen. Burgemeester A. A. Schuit, die aan het begin van het concours het gezel schap in hartelijke bewoordingen had toegesproken namens het gemeentebe stuur, reikte aan het slot de bekers en medailles uit aan de vocalisten, die de beste prestaties hadden behaald. UITSLAGEN: Derde afdeling: le pr.: E. J. C. Sinke, Goes, 83 pt., 1: P. I. L. de Leijzer, Cad- zand, 80, 3: J. Poelman, Middelburg, 67, 3: P. M. Meeuwse, Middelburg, 63. Tweede af deling: 1: mej. H. Cok, Kruiningen, 82, dubbelkwartet herv. kerkkoor Rilland 81, 1: J. Anthonisse, Kortgene, 80, 2: Trio Zang Veredelt, Kortgene, 76, 3: kwartet ,,Tot Nut en Genoegen", Nieuwdorp, 69, 3: dubbelkwar tet Zang Veredelt, Kortgene, 66. Eerste afde ling: 1: met lof: mevrouw Kousemaker, Goes, 94; 1: mevrouw H. Risseeuw-Verdouw, Axel, 85, 1: dubbel duo „Crescendo", Krui ningen, 82, 1: C. G. v. d. Hoek, St. Maar tensdijk, 81, 1: W. J. van Otterlijk, Middel burg, 81, 1: Joh. van Es, Yerseke, 81, 1: dubbel duo „Ons Genoegen" Heinkenszand, 80, 1: Iz. Riedijk, St. Maartensdijk, 80, 2: B. J. van Dijk, Middelburg, 74, 2: dubbelkwar tet „Crescendo", Kruiningen, 73, 2: Duo, „Crescendo" Kruiningen, 71, 3: I. J. de Wee, Yerseke, 68, 3: mevrouw H. J. Roose-den Butter, Goes, 63, 3: L. A. Riedijk, St. Maar tensdijk, 61. Afdeling uitmuntendheid: 2: J. Uiterhoeve, Lewedorp, 72, Ere-afdeling: 1 met lof mej. C. B. Kousemaker, Goes. 95, 1 met lof mevrouw A. Tamminga-Buthfer, Goes, 95, 1 met lof mevrouw M. Huisman- Palsen, 92, 1 mej. J. P. Everse, Goes, 84, 1: mevrouw A. A. Mol-De Vries, 81, 2: N. Top te Vlissingen, 73. Mej. Kousemaker en mevrouw A. Tamminga moesten loten om de bekers. Mevrouw Tamminga verwierf de wis selbeker en mej. Kousemaker kreeg de be ker van de federatie. DOMBURG. Het nieuwe scho lencomplex de openbare en christelijke school zijn onder een dak gebouwd aan de H. M. Kes- teloostraat werd zaterdag officieel geopend. Even zonnig als het weer was ook de stemming over het tot stand komen van dit prachtig op het zuiden gelegen complex. Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout, verrichtte de opening met de hem door het zes-jarig dochter tje van burgemeester Crommelin aan geboden sleutel. In een van de lokalen van het genoemde openbare gedeelte overhandigde burgemeester mr. W. J. E. Crommelin de sleutel van de nieuwe christelijke school aan de voorzitter van het schoolbestuur ds. J. van Vliet. Hier na volgde ook de opening van de chris telijke school eveneens door de heer Schout. Nadat de vele genodigden de beide scholen hadden bezichtigd volgde in een der lokalen van de openbare school een bijeenkomst, waar vele spre kers getuigden van hun dankbaarheid over het gereed komen van de scholen en de mogelijkheid om deze scholen on der een dak te bouwen. Als eerste voerde burgemeester Crom melin het woord; hij noemde dit een unieke dag voor Domburg en in het 'bijzonder voor de kinderen. Reeds in 1953 werden de eerste besprekingen om te komen tot de bouw van nieuwe scho len gevoerd. Begin '54 verkreeg men voor beide scholen een urgentieverkla- ring. Toch zou het nog vijf jaar duren voor met de bouw kon worden begon nen. Zoals op vele plaatsen gooide ook hier de bestedingsbeperking roet in het eten. De oude scholen waren eigenlijk vergeleken bij dit nieuwe complex krot ten. Burgemeester Crommelin noemde de ligging van dit complex ideaal, rus tig en in de zon. Gedeputeerde Schout was van mening dat gelden die worden uitgegeven aan het onderwijs met rente terugkeren. In vergelijking met andere provincies is Zeeland zuinig wat betreft onderwijs uitgaven. We staan niet boven- maar ook niet onderaan de lijst, zo zei de heer Schout. Hij roemde het doorzet tingsvermogen van Domburg om dit complex te krijgen. Domburg kan trots zijn op een dergelijk scholencomplex zo besloot de heer Schout zijn felicitatie. Samenwerking Het is een voorrecht dat beide scho len onder een dak zijn gebouwd. Dit kan alleen omdat er in Domburg een goede samenwerking is, zo meende ds. Van Vliet voorzitter van het schoolbe stuur van de Vereniging voor Christe lijk schoolonderwijs. De inspecteur van het lager onderwijs van de inspectie Middelburg, de heer A. A. Leenhouts bracht in herinnering dat na de inun datie 22 scholen geheel verwoest en tientallen zwaar beschadigd waren. Tot nu toe zijn er in deze inspectie op een totaal van 150 scholen 82 nieuwe ge bouwd en een groot aantal verbouwd. Met de miljoenen die er in deze jaren zijn uitgegeven voor de aanschaf van leermiddelen noemde de heer Leenhouts dit een inspanning die zeker aan de balk mag. Nu het niet is gelukt een vergunning te krijgen voor de bouw van een gymnastieklokaal meende de inspecteur dat het mogelijk is om de oude openbare school te verbouwen tot dorpshuis annex gymlokaal. De wethouder van onderwijs, de heer Seijdel gaf in het kort een overzicht van de geschiedenis van de scholen. De architect de heer Rothuizen dankte voor de prettige samenwerking. Namens het hoofdbestuur van het C.V.O. sprak ds. J. C. Wisse uit Bergen op Zoom de hoop uit dat de toekomst even zonnig zou zijn als het weer op de openings dag. De heer J. Maas voerde het woord namens de ouders van de openbare school, hij kondigde aan dat op de ouder-avond die volgende week wordt gehouden een geschenk zal worden aan geboden. Het hoofd van de openbare school de heer H. Smit dankte voor de leerlingen het gemeentebestuur voor dit prachtige gebouw. De heer J. Donker hoofd van de christelijke school zei dat het begrip nieuwe school nu inhoud heeft gekregen. Burgemeester Crom melin dankte alle sprekers alsmede die genen die een bloemstuk zonden. De openbare school heeft drie leslo kalen, waarvan er twee in gebruik zijn. De christelijke school heeft twee lokalen. Het derde lokaal van de open bare school zal gemeenschappelijk wor den gebruikt voor handenarbeid en film lokaal. In de hall van beide scholen zijn fraaie muurschilderingen aangebracht door Wim Vaarzon-Morel uit Veere. (Advertentiën) Rijksweg 77 Lewedorp - Tel. 01196-215 De ELECTRISCHE INSTALLATIES aan de beide scholen te Domburg werden geleverd door ELECTRO-TECHN. BUREAU TELEFOON 01104-293. HET GLAS- EN SCHILDERWERK van de openb. en chr. scholen te Domburg werden verzorgd door Noordweg 171 - St. Laurens - Tel. 01180-2623

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3