Heel ezm edood bij verkeersongeluk CALVÉ Jaar geëist tegen vader die niet naar dokter wilde ZWITSAL LEFÈVRE AANGEWEZEN als KABINETSFORMATEUR Risico's onvermijdelijk in Van der Hoevenkliniek Westduitse steun rode wapenindustrie verboden AMERIKAANSE TOERIST HERKENDE OPLICHTER IN JEUGDHERBERG MAN OMGEKOMEN IN BRANDENDE AUTO MOEDER WORDEN... zegeviert Sterke regering nodig in België DRAMATISCH EINDE VAN UITSTAPJE Brits-Russische oproep op komst Duitse P.T.T. wil tarief verlagen Insteekhaven in Alphen a.d. Rijn Vrijdag 7 april 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 1 BABY STIERF AAN VERWAARLOZING Vrachtauto in brand Tegen boom gereden BESTAND IN LAOS Ongerustheid over ontvluchtingen KOFFIEMELK MAKREEL UITSPRAAK VAN HOF IN KARLSRUHE: Koningin naar gebied rondom Lauwerszee GELE KOORTS IN ETHIOPIË Zilveren broodmand voor dr. Hirschfeld Arbeidsreserve neemt nog af GEBREK AAN BEWIJS" Verdediger Chmielewski vraagt vrijspraak Belgische arbeider valt 28 meter „ECHT NIET ZO" Vrouw overleden aan bespuitingsmiddel Jaar geëist tegen effectenhandelaar Spanjaard vermist van Nederlands schip O Dit bleef over van de Volkswagen, waarmee de familie Nelissen uit Heerlen een dagje zou gaan toeren. Op de rijksweg MaastrichtRoermond botste de auto recht op een tankwagencombinatie. De vier inzittenden kwamen om het leven. In een laatste poging van de chauffeur een tegemoetkomende Volks wagen te ontwijken botste deze tankwagencombinatie tegen een boom. De auto schoot terug op de weg en meteen daarop reed de Volkswagen zich op het zwaaiende gevaarte te pletter. De gevolgen waren desastreus. De gevolgen van een kortsluiting in een vrachtauto waren verschrikke lijk. In een oogwenk stond de lading katoen in brand; de chauffeur geschrokken door het vuur verloor de macht over het, stuur en de wagen reed tegen een boom. Uren later vond men het verkoolde lijk van de be stuurder tussen de wrakstukken. Van onze correspondent BRUSSEL Koning Boudewijn heeft de vorming van een regering opgedragen aan de 47-jarige voor zitter van de Christelijke Volkspar tij, Theo Lefèvre. Harmei, die vo rige week van koning Boudewijn een informatieopdracht ontving, had zijn taak beëindigd. Lefèvre. die wel de titel van minister van staat mag voeren, doch nog nooit minister is geweest, is sedert 1950 voor zitter van de Christelijke Volkspartij. Ook buiten de kring zijner geestver wanten geniet Lefèvre. al pleegt hij wat gauw uit te vallen, om zijn eerlijk heid en onbaatzuchtigheid veel sympa thie. Lefèvre. die een advocatenpraktijk had in Gent, heeft gisteravond voor de radio een rede uitgesproken, waarin hij de vraag uit de weg ging of hij met de socialisten dan wel met de liberalen in zee wil gaan. Algemeen wordt echter aangenomen dat hij naar rooms-rode samenwerking streeft. „België", zo ver klaarde hij, ..neeft ordening van zijn economische leven nodig. Het moet on denkbaar zijn. dat in een land twee werelden vreemd tegenover elkaar staan, de politieke democratie tegen over de economische machten aan de andere kant." De overheid en de partij- culiere sector, aldus Lefèvre, moeten tot onderling begrip gebracht worden. De fundamentele beslissingen moeten worden genomen door de regering, die de uitdrukking is van de nationale soe vereiniteit. Lefèvre verklaarde een regering te willen vormen, die door samenstelling, werkwijze en program de stoot kan ge ven die België nodig heeft zodat de problemen, die al te lang hebben ge sleept. opgelost kunnen worden. Behalve de economische en financië le vraagstukken, moeten ook de Vlaams-Waalse problemen onverwijld tot een oplossing worden gebracht, die door de grootst mogelijke meerder heid kan worden aanvaard, aldus de formateur. De Vlamingen hebben in de Belgische gemeenschap nog niet de plaats verworven waarop ze recht heb ben. Daartegenover boekte Wallonië achteruitgang op economisch en demo grafisch gebied. Beider zorgen vergen een dringend en positief antwoord. De Vlaams-Waalse betrekkingen zouden verbeteren als een einde gemaakt wetd aan de overdreven centralisatie. Wat regionaal geregeld kan worden, moet door de gewesten zelf worden ge regeld. „Als ik er niet in slaag een sterke regering te vormen, verzoek ik de koning mij van mijn opdracht te ont heffen", aldus Lefèvre. „Het is niet mijn ambitie een regering te vormen die van de ene op de andere dag leeft Advertentie SIASAUS Van onze correspondent ROERMOND. Vier mensen zijn gisterochtend op de druk ke rijksweg MaastrichtRoer mond tussen Echt en St. Joost door een verkeersongeluk om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 46-jarige mijnwerker T. W. M. Nelissen uit Heerlen, zijn 33-jarige vrouw en zijn twee kinderen, de vijfjarige Hansje en de zevenjarige Paul. Het gezin was er aangelokt door het mooie weer met een gehuurde Volkswagen op uitgetrokken. Op de rijksweg stuurde de heer Nelissen zijn wagen naar links om een voor hem rijdende wagen te passeren. Hij heeft daarbij vermoedelijk de afstand tot een tegemoetkomende tankauto met aan hanger verkeerd geschat. De chauffeur van de tankauto pro beerde nog tussen de langs de kant staande bomen door weg te komen, maar door een botsing met een boom zwaaide de wagen terug op de weg. De volkswagen botste er in volle vaart recht op. De heer Nelissen werd uit zijn auto geslingerd en kwam onder de wielen van zijn eigen wagen terecht. Hij was op slag dood. Zijn vrouw en zijn zoon tje Hans werden dood uit het wrak gehaald. De zevenjarige Paul was zwaar gewond. Hij overleed in het zie kenhuis. De tankauto was door de botsing ge kanteld. De lading, een vloeistof voor de fabricage van zeep, stroomde over de weg. De chauffeur, de Duitser H. Kroll, werd licht gewond. Zijn broer, die als bijrijder meereed, was onder de gekantelde tank geraakt. Het heeft ruim een uur geduurd, voordat hij was bevrijd. Met een shock en een gebro ken arm is hij in het ziekenhuis opge nomen. Op de rijksweg tussen Breda en Gil- ze-Rijen is gisterochtend een met ba len katoen geladen vrachtauto tegen een boom gereden. De chauffeur, de 27-jarige A. Inghels uit St. Jansteen, kwam om het leven. De bestuurder raakte van de weg, toen hij plotseling aan alle kanten vlammen zag. Vermoedelijk door kort sluiting was er in de wagen brand uit gebroken. In een oogwenk stond de lading (waarde ruim zeventigduizend gulden) in lichter laaie. Personeel van de nabijgelegen vlieg basis probeerde het vuur te doven, maar moest bij gebrek aan schuim zijn werk staken. De brandweer van Rijen nam de bestrijding van de brand over. Er moest met zand worden gewerkt omdat er niet voldoende water voor handen was. Pas na uren kon men het verkoolde lijk van de chauffeur uit de wagen ha len. In Eindhoven kwam de 25-jarige A. Stoffelen uit Veghel om het leven, toen hij op de Oirschotsedijk nabij de Con stant de Rebecquekazerne tegen een boom botste. Het slachtoffer overleed op weg naar het ziekenhuis. Vermoedelijk doordat hij te laat een vrachtauto zag naderen, is gister ochtend in Vethuizen de 23-jarige H. J. van Noort verongelukt. De man botste in volle vaart tegen de vracht wagen en was onmiddellijk dood. NEW DELHI (Reuter). Diplo- matieke kringen in de hoofdstad van Indië hebben verklaard, dat een ge zamenlijke Brits-Russische oproep tot een staakt-het-vuren in Laos voor de deur staat. De Russen zouden reeds twee belang rijke delen van het Britse plan, dat te Moskou als grondslag van het Brits- Russische overleg over Laos dient, hebben aanvaard: 1. een oproep tot de strijdende partijen om een wapenstil stand te sluiten; 2. een verzoek aan Indië om de internationale controlecom missie, waarvan behalve Indië ook Ca nada en Polen lid zijn, bijeen te roe pen. In Londen verwacht men, dat de gro te internationale conferentie over Laos te Genève zal worden gehouden. ROTTERDAM (A.N.P.). „Waarom ik nooit met de kinderen naar een dokter ben gegaan? Wel, het spreekuur is van half acht tot half negen en ik sta altijd pas half tien op". Dat was gister morgen de reactie van de mannelijke verdachte in een triest geval van kinderverwaarlozing, dat langdurig door de Rotterdamse recht bank werd besproken. UTRECHT (ANP) In de stad Utrecht heerst ongerustheid over de ontvluchtingen, die de laatste tijd voorkomen bij de dr. Van der Hoevenkliniek aan de Agnieten- straat, waarin ter beschikking van de regering gestelden zijn opgeno men. Dit zijn mensen met een vaak zeer lijvig strafdossier, ver oordeeld wegens zedendelicten, doodslag en moord. Van de 110 delinquenten, die in de kliniek worden verpleegd, werken er dertig normaal in de stad. Zij gaan zonder begeleiding naar hun werkge ver en bezoeken ook de bioscopen. Mr. H. W. Overbeek, officier van justitie in Utrecht, heeft verklaard dat het aantal ter beschikking gestelden maar een klein percentage is van het grote aantal dat wordt berecht. Wel zijn de ter beschikking gestel den gevallen die de aandacht trek ken. Het zijn veelal mensen, die voortdurend recidiveren en zeer ern stige misdrijven op hun geweten hebben. Dat zij veelal weer in de zelfde ernstige fouten vervallen bete kent, aldus mr. Overbeek, dat zij niet normaal zijn en de maatschappij niet aankunnen. In inrichtingen als de Van der Hoe venkliniek tracht men hen nu van hun eigenaardigheden af te hel pen. De delinquenten worden als pa tiënten beschouwd die vanuit een beschermde omgeving weer moeten worden aangepast. Dit aanpassings proces moet vloeiend gaan, waarbij men de maatschappij niet kan missen. Men neemt, aldus mr. Overbeek, in de Van der Hoevenkliniek risico's en men laat de teugels wel eens vie ren om de delinquenten te toetsen op hun eigen verantwoordelijkheidsge voel. Bij dit vieren van de teugels hoort ook het werken in de stad, het maken van een wandeling of het be zoeken van een bioscoop. De man die voor een moord acht jaar of langer in een gevangenis op gesloten heeft gezeten, komt ook eens vrij, aldus mr. Overbeek, en hij is er vaak minder aan toe dan degene die na een psychiatrische behandeling geleidelijk in de maatschappij wordt opgenomen. Voor hetgeen men in inrichtingen als de Van der Hoevenkliniek doet, kan de maatschappij, aldus mr. Over beek, niet dankbaar genoeg zijn. Hij ontkende niet, dat er ook wel eens een steek valt bij het vieren van de teugels. Men moet, zo zei hij, bij deze therapie steeds aftasten hoe groot het risico is dat men mag ne men. De Van der Hoevenkliniek mag zich gelukkig prijzen, aldus mr. Overbeek, dat bij al de onregelmatigheden die er gebeurd zijn, als ontvluchtingen en dergelijke, zich nimmer een ernstig deliet heeft herhaald bij een delin-, quent. Dat betekent, volgens hem. dat het werk dat men hier doet wel aanslaat en succes heeft. De man, de 47-jarige loswerkman P. J. M., werd met zijn tien jaar jon gere tweede echtgenóte bèidèn werden in de psychiatrische rappor ten „licht debiel" genoemd door de officier van justitie verantwoordelijk gesteld voor de dood van het jongste dochtertje, een tien maanden oude baby. Het kindje was op 5 november gestorven aan acute longontsteking. De ouders hadden niet de hulp in geroepen van een arts. „Door een pa nische angst voor het gezag" zei een van de verdedigers later. De man was namelijk al eens uit de ouder lijke macht ontzet, toen twee andere kinderen wegens verwaarlozing in een ziekenhuis moesten worden opge nomen. Artsen en zusters van de Kinderbe scherming, die een onderzoek wilden instellen, zette hij meer dan eens het huis uit. Ook verbood hij zijn vrouw met de kinderen naar de zuigelingen- zorg te gaan. De baby verkeerde in een toestand van vergaande verwaarlozing, zat on der ongedierte en korsten en woog de helft van een normaal kind van die leeftijd. De onderhuidse weefsels waren vochtarm: nergens werden bij de sectie vetweefsels aangetroffen. Bovendien vertoonde het meisje symp tomen van Engelse ziekte. De vrouw vertelde dat de baby werd gevoed met koffiemelk, verdund met water. Een enkele keer kreeg het kind een ligakoek. Buren hebben verklaard dat ook de andere kinderen honger leden. Die hadden bij hen het brood van tafel gehaald. Wel liepen zij met zakken vol snoepgoed rond. Snoepgoed, dat was er. Het echt paar kocht van de 48 gulden steun van sociale zaken, elke week ponden snoep en koekjes. Bovendien minstens twintig blikjes makreel in tomaten saus. Melk, aardappelen en groente kwamen praktisch nooit in huis. „Ik ben geen warme eter", verklaarde de man, „maar makreel, daar ben ik dol op". De man kwam uit de psychiatri sche rapporten naar voren als een arbeidsschuwe figuur, die bijna nooit had gewerkt, voortdurend klaagde over pijn, maar nooit verscheen als hij werd opgeroepen voor een licha melijke keuring. Hij was al vier keer veroordeeld wegens diefstal en ver duistering en is ter beschikking ge steld geweest. Van onze correspondent LEEUWARDEN. Koningin Juliana zal vrijdag 21 april het gebied rondom de Lauwerszee bezoeken. Zij zal zich daar op de hoogte stellen van de situatie die zal ontstaan, wanneer de Lauwers zee wordt afgesloten. In Achtkarspelen, Kollumerland en Nieuw-Kruisland zal zij zich laten voor lichten over de problemen bij de in dustrialisatie in dit gebied. GENÈVE. (A.P.). In Ethiopië is een hevige epidemie van gele koorts uitge broken. Deze heeft in het zuidwesten van het land reeds enkele duizenden doden geëist. Het Ethiopische Rode kruis heeft een dringend verzoek gezon den aan het Intèrnationale Rode kruis in Genève om toezending van vaccine. Een vliegtuig met 20.000 doses gele- koortsvqccine is reeds naar de Ethio pische hoofdstad onderweg. Het land is geheel verrast door de epidemie omdat gele koorts er nog -nooit in die mate is voorgekomen. DEN HAAG (ANP) Dr. H M. Hirschfeld heeft gistermiddag in Den Haag de Zilveren Broodmand in ont vangst genomen. De mand is het sym bolische geschenk dat de Nederlandse Vereniging van meelfabrikanten ieder jaar aanbiedt aan een Nederlander die zich op het gebied van de voedselvoor ziening bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De spanning op de arbeidsmarkt is met het intreden van de lente aanzienlijk toegenomen. Eind februari telde de geregistreerde ar beidsreserve nog 48.358 man, maar eind maart was dat 34.965 man ge worden: een verschil van bijna 13.400 man. Vorig jaar. toen de arbeidsmarkt nog niet zo krap was, daalde de geregis treerde arbeidsreserve over dezelfde pe riode ook aanmerkelijk, van 75.690 tot 56.708 man, een verschil van bijna 19.000 man. Eind maart waren 3448 vrouwen als werkloos geregistreerd, tegen 3968 eind februari. Het aantal openstaande aanvragen beliep eind maart voor de mannen 65.960 tegen eind februari 60.055. Voor de vrouwen was dit gegeven 39.873 tegen 37.577. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Rechercheurs van de Vreemdelingendienst in Amsterdam heboen in de jeugdherberg aan de Kloveniersburgwal de Spanjaard José Maria M '35) gearresteerd, die door de politie van twee landen wordt gezocht. Hij heeft bekend in zijn eigen land en in Frankrijk tal van oplichtingen en diefstallen te hebben gepleegd. De Vreemdelingendienst was de man op het spoor gekomen door een tip van de Amerikaanse toerist James Hollis. Deze Amerikaan logeerde ook op de Kloveniersburgwal. Hij had de Span jaard herkend als de dader van een serie diefstallen uit een Franse jeugd herberg. Daar had M. ruim tweeduizend gulden aan vreemde valuta, reischeques ter waarde van duizend dollar en en kele paspoorten buit gemaakt. In Amsterdam had de Spanjaard zich onder de valse naam van C. Dirninger laten inschrijven. Dank zij Interpol kwam de politie te weten dat M. in Frankrijk al eens wegens diefstal tot drie jaar gevangenisstraf was veroor deeld. De Franse politie heeft inmid dels zijn uitlevering gevraagd. Van onze correspondent BONN Het constitutionele ge rechtshof te Karlsruhe wees gisteren de eis tot schadevergoeding vari een Westduitse exportfirma aan een che mische fabriek in West-Duitsland we gens niet nakoming van een contract van de hand, omdat volgens het hof de exportfirma zelf onfatsoenlijk en in strijd met de gebruiken van de eer zame koopmansstand heeft gehandeld. De exportfirma had in opdracht van een Britse handelsonderneming borax, die volgens de Amerikaanse embargo bepalingen niet naar landen achter het IJzeren Gordijn mag worden geleverd, van een sphijnafnemer in Denemarken naar Oost-Duitsland willen zenden. De chemische fabriek weigerde evenwel de borax aan de firma te leveren, daar zij eraan twijfelde of Denemarken werkelijk het land van bestemming van de borax was zoals de exportmaat schappij beweerde. Het gerechtshof nam het standpunt in, dat een koop contract, dat' als gevolg heeft dat de Amerikaanse embargobepalingen wor den ontdoken door misleiding van de Amerikaanse organen, in strijd met de goede zeden en dus nietig is. Er is (Advertentie) Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE M Van onze correspondent HAMBURG De Duitse posterijen zijn voornemens briefkaarten en brie ven tot twintig gram in het postver keer naar de voornaamste Europese landen voortaan te laten verzenden te gen binnenlands portotarief. De Duitse P.T.T. blijkt reeds enige tijd doende om hiertoe een algemene regeling te tref fen met de betrokken landen. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling reeds thans te beginnen met een der gelijke tariefwijziging ten aanzien van België, doch men geeft er toch de voor keur aan daarmee nog even te wach ten totdat ook met de andere landen, eveneens op basis van wederkerigheid, een definitief akkoord is getroffen. weliswaar geen Duitse wet, die de Amerikaanse embargobepalingen voor West-Duitsland bindend maakt, maar men moet ten deze van dezelfde begin selen uitgaan. De Amerikaanse maat regel heeft ten doel te verhinderen, aldus het gerechtshof te Karlsruhe, dat het wapenpotentieel van het Oosten door westelijke leveringen wordt ver sterkt. Zij dient dus het behoud van de vrede en van de vrijheid van de westelijke wereld, West-Duitsland inbe grepen. Wie de organen -die hierover waken, om de tuin tracht te leiden, handelt in strijd met de goede zeden. In eerste en tweede instantie was de eis tot schadevergoeding van de exportfirma overigens toegewezen. Van onze correspondent BONN. In het proces te Ansbach tegen Chmielewski, de gewezen com mandant van de concentratiekampen Gusen (bij Mauthausen in Oostenrijk) en Vught, heeft de verdediger vrij spraak gevraagd wegens gebrek aan bewijs. Het openbare ministerie had vorige week levenslang geëist wegens moord in 293 gevallen. De uitspraak zal volgende week vallen. De verdediger van Chmielewski, dr. Hengtsler uit Neurenberg, nam het standpunt in, dat het geheugen van de circa honderd getuigen na twintig jaar zo onvolledig is gebleken, dat de aan Chmielewski ten laste gelegde misda den niet met absolute zekerheid kunnen worden bewezen. Bovendien moet vol gens de advocaat rekening worden ge houden met de toestand, die tijdens het naziregiem heerste: in het Derde Rijk werd algemeen gezegd, dat wat de staat beveelt goed - is. „Daaraan heeft Chmie lewski zich gehouden", aldus de verdedi ger, die zich persoonlijk uiteraard distan- cieerde van Chmielewski. Eigen nieuwsdienst IJMUIDEN. Op het terrein van de hoogovens in IJmuiden is gister ochtend de 23-jarige Belg L. A. Hin- derijkx van een hoogte van 28 meter gevallen. Hij was op slag dood. De man, die op een staalconstructie aan het werk was, verloor zijn even wicht toen een met een montagekraan opgehesen spant uit balans raakte. De heer Hinderijkx wist zich nog aan de kraan vast te grijpen, maar moes't die loslaten voordat zijn broer, die van be neden af een en ander had zien gebeu ren, te hulp kon komen. Volgens een reclasseringsrapport moet hij op een primitieve manier van het kind hebben gehouden. Te gen buren had hij gezegd dat hij het meisje liever naar een begraafplaats bracht dan naar een dokter. Hij vreesde voortdurend opnieuw uit de ouderlijke macht te worden ontzet. De vrouw een zielige figuur, die aan toevallen lijdt verklaarde alle moeite voor het kindje te hebben ge daan. „Maar de buren zeiden toch dat uw baby er zo slecht aar. toe was", merkte de president op. „Dat was echt niet zo", was het verweer. ,de buren kunnen wel zo veel zeggen." Het kind was volgens de officier dusdanig verwaarloosd, dat de dood wel moest volgen. Hij achtte de man schuldiger dan de vrouw en eiste te gen hem een gevangenisstraf van een jaar met aftrek en terbeschikkingstel ling van de regering. De eis tegen de vrouw was negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. Advertentie polyester Van onze correspondent ALPHEN a.d. RIJN In Alphen a.d. Rijn heeft de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, gister middag een 740 meter lange en 75 meter brede insteekhaven in gebruik gesteld. De haven wordt omsloten door 16.5 ha. industrieterrein, waarvan reeds een ge deelte is bebouwd. Er bestaat belang stelling voor vestiging bij Duitse en Bel gische bedrijven. Het wateroppervlak van de haven, die 2.250.000.kostte, bedraagt 5.5 ha. De commissaris verwachtte dat Alphen a.d. Rijn zal uitgroeien tot een industrie centrum Hij kon begrijpen dat het ge meentebestuur daarom sterk geïnteres seerd is in de plannen tot aanleg van een haven in Katwijk. Zeeschepen zouden dan Alphen via de Oude Rijn kunnen bereiken. Eigen nieuwsdienst HOEDEKENSKERKE. Door een ongeluk met een plantenbespuitings- middel is in Hoedekenskerke de veer tigjarige mevrouw D. Jacobusse-ter Horst thuis overleden. Zij kwam woensdagochtend plotseling de slaapkamer binnen, waar zij haar man, die nachtdienst had gehad, wak ker maakte. Daarop zakte zij in elkaar en stierf. Daar men sterk de lucht van het be spuitingsmiddel Parathion rook, werd de politie gewaarschuwd. Het onderzoek wees uit dat de vrouw had gedronken van het bestrijdingsmiddel, dat op een voor de drie kinderen onbereikbare plaats stond. ROTTERDAM (ANP) Voor u staat een beschaafd en zeer fatsoenlijk mens", zei mr. L. C. A. van Eijck, de verdediger van de zestigjarige hande laar in effecten H. A. O. uit Rotterdam, die zich gisteren voor de rechtbank moest verantwoorden voor verduiste ring van effecten met een waarde van ongeveer een halve ton. „Het feit is een lange straf waard, maar verdachte heeft door zijn faillis sement en deze geschiedens zo'n klap gehad, dat hij zeker niet zal recidiveren", merkte de officier van justitie op. Hij eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek. De verduisterde effecten waren van een arts, wiens kapitaal O. belegd had. De arts had zich er volgens mr. Van Eijck toe beperkt af en toe te vragen hoe het er mee was. Dat was volgens de verdediger de kat op het spek binden. „Want toen O. tegenslagen kreeg, heeft hij misbruik ge maakt van het vertrouwen van een zeer slordige doktei. Bij'mondjesmaat is hij van het kapitaal over gaan brengen op zijn eigen rekening om nuishoudgeld aan zijn vrouw te kunnen geven. Met wat hij doorgemaakt heeft, ook als stille arme, zal hij na zijn vrijlating blij zijn als hij in loondienst kan komen voor tweehonderd gulden in de maand", verzekerde mr. Van Eijck. HAMBURG (D.P.A.). Een van de opvarenden van de kustvaarder Ida D uit Rotterdam de 27-jarige Spanjaard Camara Liendo uit Santander, 'is gis teren vermist geraakt. Zijn vermissing werd s morgens om drie uur bemerkt, kort nadat het schip de haven van Ham burg had verlaten. Het schip voer terstond de Elbe weer op om de zeeman te zoeken. De Duit se marine, de reddingsdienst en de wa- terpolitie hielpen daarbij, maar zonder resultaat.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7