West-Duitsland op de valreep winnaar: 59-60 KWATTA ACHT VAN CAMBRIDGE WON DE BOATRACE TAL^ZIEK Franse amateurvoetballers versloegen Nederlanders Paasprijs werd matig koersje - droes hield paarden thuis Zo'n heerlijke reep cadeau voor 10 Kwatta-soldaatjes Kunstgebit? Slechts Driehuis sterk en zeer- produktief Uitstekende prestaties van Nederlandse schermjeugd Bondselftal won met 3-2 van C Nederland gelijk tegen België Dinsdag 4 april 1961 ZEEUW SCI1 DAGBLAD NEDERLANDS BASKETBAL NIET GROOTS TRIAL STAKES VOOR EXPECTATION Tumult Boot Waarom? Doelman Hooy mans was uitblinker Druk groter Amerikaanse Philips met nieuwe produkten voor kernenergie Spaans voetbalteam klopte Frankrijk GOEDE PARTIJ HOCKEY SAPPEMEER Rapid Wien in halve finale Europese beker Onnes triomfeerde in Utrecht Voorspellingen weer gelogenstraft Cooper stortte na vier km meen Voorbij In luwte Pag. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. In een teleurstellende wedstrijd heeft West- Duitsland kans gezien om zaterdagavond in de hoofdstedelijke Apollo- hal revanche te nemen voor de vorig jaar in Osnabrück geleden basketbal-nederlaag van 6458. Na een sensationeel slot moest Neder land, dat driekwart van de wedstrijd een kleine voorsprong had, aan West-Duitsland met 5960 de winst laten. Dit was echter allerminst naar de zin van de toeschouwers, die zich massaal met het coachen van Jan Janbroers gingen bemoeien en de Apollohal herschiepen in een ware heksenketel. Vooral toen Nederland in de laatste minuut zijn achterstand van 5360 terugbracht tot 5960 scheen de hal een kokende massa. Toen Grüttner luttele seconden voor tijd twee straf- worpen mocht nemen, verhinderden intimidaties het succes voor de Westduitser. Het mocht niet baten, op de valreep miste de Rotterdam mer De Jong door lopen de laatste kans op succes voor Nederland. Een Nederlandse aanval op de basket van de Westduitsers. De in witte broekjes gestoken Nederlanders leden na een teleurstellende wedstrijd een nederlaag van 5960. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De droes een niet ai te kwaadaardige ziekte, die te ver' gelijken is met een griepje bij de men sen heeft gisteren veel van de dra vers in de stal gehouden. De Grote Paasprijs, een belangrijk nummer op Duindigt werd nu een vrij willekeu rige krachtmeting van vier paarden Walnut Erebus won zonder veel om haal en William Z werd even gemak kelijk tweede. De vierde noch de vijfde prijs behoefden te worden uit- Op de overwinning van West-Duits land in deze wedstrijd viel niets aan te merken. Immers, ook al speelde Jan- Driehuis in de Oranjeploeg een bijzonder knappe wedstrijd, over het algemeen stelde Nederland teleur. De Duitsers speelden een harde doch zeker faire wedstrijd. Technisch was deze ploeg minder maar physiek sterker, terwijl de schot prestaties veel beter waren dan aan Nederlandse zijde.- Tegenover het goede schotpercentage van bijna vijftig voor West-Duitsland, zette Nederland slechts 29 procent, hetgeen de neder laag voldoende verklaart. De Oranjeploeg, die met het vijftal Pouw—Kok—FrankeDriehuisBraun van start ging, verweerde zich evenals Duitsland met een floating man-to-man- verdediging. Overigens had het er in de eerste minuten alle schijn van, dat Nederland een gemakkelijke overwinning zou binnenhalen, want door treffers van Driehuis en Braun werd vlot een voor sprong van 31 genomen. Ook al kwamen de Westduitsers daarna op 45, het goede werk van Kok en Driehuis zorgde even later weer voor de positieve score van 127. De Duitsers, gecoached door de Zuid- slaaf Branco Volfer, bleven enthousiast terugvechten. Met succes, want toen in de Nederlandse ploeg de teleurstellende Franke door de al evenmin tot grootse daden komende Sleeswijk werd ver vangen, zorgden Schulz, Langhoff en Neumann voor de kentering in de strijd. Steeds weer kwam Duitsland opzetten, maar pas luttele seconden voor de rust slaagde Selvers er in om beide ploegen op gelijke hoogte te brengen: 2626. Ook na rust leefden de toeschouwers even in de illusie, dat Nederland nog een ruime winst zou binnenhalen. Ook al moest Sleeswijk binnen een halve minuut met vijf persoonlijke fouten de verdere strijd vanaf de zijlijn volgen, Kok en Driehuis gaven de Oranjeploeg ben voorsprong van 36—30. Maar ook nu bleek de wilskracht van de Duitsers, die zonder veel franje, doch bikkelhard terugsloegen. Toen de Duitsers zelfs doorgingen en een voorsprong van 4752 verkregen, brak het tumult in de Apollohal los. Terwijl coach Janbroers in een time-out zijn slagorde probeerde te herstellen, schreeuwden de toeschouwers om Boot. Dit alles zonder succes, want de Neder landse coach negeerde en Boot en de toeschouwers. Een minuut voor het einde scheen de strijd beslist toen West- Duitsland de weelde van een voorsprong van 53—60 kende. Het pakte echter anders uit. Aanvoerder Driehuis gaf in een laatste alles-of-niets-offensief Nederland vier punten en Kok deed er nog eens twee bij. De laatste seconden weet u reeds, Grüttner werd de mogelijkheid ont nomen om de Duitse zege veilig te stel len, maar toen De Jong faalde, was de verdiende nederlaag van Nederland een feit, 59—60. Scores: Nederland: Driehuis 615, Kok 96, Braun 70, De Haan 44, Van der Berg 0—2, De Jong 0—4 en Perrier 0—2 punten. W.-Duitsland: Selvers 20, Langhoff 54, Neumann 52, Weinand 52, Roth 26, Grüttner 210 en Schulz 56 punten. Bij het spelen van de volksliederen mankeerden zaterdagavond twee Ne derlandse spelers, te weten Ton Boot en Rob Sterker. Waren persoonlijke moeilijkheden voor Sterker de reden tot absentie zonder kennisgeving, op de valreep kwam Boot met zijn koffer tje nog de Apollohal inrennen. Van zijn coach kreeg de militair Boot alsnog toestemming zich te verkleden, maar dat was, naar later zou blijken, totaal overbodig. Boot, die de afge lopen competitie onbetwist de beste speler van de eredivisie was, werd door zijn coach Janbroers als het ware genegeerd en mocht niet aan het spel deelnemen. Dit was allerminst naar de zin van de toeschouwers, die in spreekkoren om Boot gingen roepen. Coach Janbroers, die in de rust ons vertelde Boot zo nodig wel te gebruiken en deze na de hervatting ook liet inschieten, wilde de crack van The Wolves naar hij later verklaarde niet inzetten omdat hij dan zou toegeven aan het publiek en daardoor zijn prestige zou ver liezen Ook al durven wij zonder meer niet te beweren, dat de matige Nederlandse ploeg met Boot wel tot winst was ge komen, toch kunnen wij de houding van Janbroers niet billijken. Immers toen hij Boot na de basketverwisseling opdracht gaf om op een bijveld in te schieten hadden de toeschouwers zich nog niet laten horen en toen bestond er dus geen enkele reden om Boot de dupe te laten worden van het wilde en spontane geroep om zijn persoon. Janbroers verklaarde ook, dat Boot van wege zijn dienstplicht een vreemde voor de andere geselecteerden was geworden omdat hij al drie maanden niet meer had kunnen trainen. In dit geval vragen wij ons af waarom Advertentie Kies bij Uw winkelier uit: melk, puur, hazelnoot, pinda, mokka en Biskie (20 ct) Boot, die op 4 februari in Gent tegen België nog topscorer was, dan wel voor de wedstrijd tegen W.est-Duits- land werd gekozen Door een overwinning van 4567 op UW in Utrecht is het Haarlemse Typhoons erin geslaagd om met AMVJ op gelijke hoogte te eindigen in de eerste klasse B. Tussen Typhoons en AMVJ zal nu een beslissingswedstrijd moeten worden gespeeld voor het kam pioenschap. Aan deze titel is ook de promotie naar de eredivisie verbonden. Vooral voor Haarlem is deze wedstrijd uitermate belangrijk, temeer daar het zijn twee eredivisieploegen Flamingo's en ZBVS zag degraderen en het nu niet meer in de hoogste regionen vertegen woordigd is. Agon (Amsterdam) werd kampioen in de eerste klasse A en is reeds zeker van een plaats in de eredivisie in het volgen de seizoen. De overige uitslagen waren: Eredivisie: The Arrows—The Blue Stars 60—77. Ie klasse a: Azimma—ASVU 45—56: Pink StarsZeemacht 3647; b: Almonte UW 50-63; UW—Typhoons 45—67. India heeft zich op Eerste Paasdag verzekerd van een plaats in de finale van de oostelijke zone in het tennistoer nooi om de Davis Cup. India nam in Lucknow een voorsprong van 30 op de ploeg van Thailand. In de eindstrijd komt India uit tegen de winnaar van de ontmoeting Japan—-Philippijnen. De finale in het herenenkelspel van de internationale tenniskampioenschap pen van Zuid-Afrika te Johannesburg is zaterdag gewonnen door de Zuidafrikaan Gordon Forbes, die zijn landgenoot Julie Mayers met 86, 3—6, 46, 64, 64 versloeg. De Zwitserse wielerploeg voor de Ronde van Nederland (1626 mei) be staat uit Hollenstein, Heinze Graf, Le- man, Schappi, Emanuel Plattner, Wicki- halder, Fluck en Andiess. De eerste wedstrijd tussen Ghana en Marokko voor de voorronden van het toernooi om de wereldtitel voetbal 1962, die zondag te Accra is gespeeld, ein digde in een gelijkspel: 0—0. le gevaarlijke doorbraken de Franse doelman Samoy verschillende malen in grote moeilijkheden. Toch kwam de Fransen, die over een betere baLhande- ling beschiktèn, in de negentiende mi nuut, dank zij een doelpunt van links buiten Faynot, aan de leiding (10). De .Tricolores" kwamen, vooral door toedoen van het trio Magny, Mittoraj en Giner, steeds meer in de meerderheid, maar tot doelpunten konden zij voor de rust niet meer komen. Wel moest rechtsback Gosdek, toen doelman Samo AMIENS (ANP). Het Nederlands amateurvoetbalelftal heeft gisteren te Amiens met 31 verloren van de Fran- se nationale amateurploeg, na bij rust reeds was gepasseerd, met een kopbal met 10 te hebben achtergestaan. Ro seboom zorgde voor de enige Nederland se treffer. Het eerste half uur van de wedstrijd was verreweg het interessantste. De Ne derlandse amateurs brachten met enke- op de lijn redding brengen. NEW YORK (Reuter) De nettowinst over 1960 van de Amerikaanse Philips, de Philips Electronics and Pharmaceu- 'ical Industries Corporation, is gedaald ,ot 1,04 (v.j. 1.84) miljoen. Dit was het gevolg van aanzienlijke uitgaven voor expansie en ontwikkeling terwijl er in 'egenstelling tot 1959 geen fiscaal aftrek baar verlies was. De verkopen zijn toe genomen tot 33.27 (v.j. 26,99) miljoen. Een aantal nieuwe instrumenten op het gebied van de kernenergie werd geïntro duceerd Bovendien komt de vennoot schap met een nieuwe elektronen microscoop op de markt. De maatschappij jWerdens; is bezig met belangrijke contacten op in-jren; Roseboom. Hainje, strumenten voor de ruimtevaart. Snoeck en Hersche. Na de hervatting bleven de Fransen sterker. De druk op het Nederlandse doel werd steeds groter, doch keeper Hooymans (Blauw Zwart), die met Her sche en Hainje tot de uitblinkers be hoorde, wist voorlopig nog onheil te voorkomen. Wel moest de Nederlandse achterhoede enkele hoekschoppen wegge ven. Het was uit een van deze hoek schoppen dat rechtshalf Magny de stand op 2—0 bracht. In de 56e minuut gaf een doelpunt van rechtsbinnen Roseboom onze land genoten weer alle hoop: 21. Na deze treffer zakte het tempo, maar de Fran sen drukten in de 75e minuut met een doelpunt van linksbinnen Mitteraj hun meerderheid toch nog overtuigend uit. (3—1). Ruim 4500 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. De opstellingen van de elftallen wa ren: Frankrijk: Samoy; Gosdek en Albert; Magny. Elise en Soltis; Stamm, Giner, Bourgeous, Mitteraj en Faynot. Nederland: Hooymar-s; De Vries en Mul, Quaedackers en Treu- Liebrechts, Eigen nieuwsdienst DUISBURG. De resultaten die de Nederlandse schermploeg heeft behaald op het wereld-jeugdtoernooi 'te Duis burg zijn alleszins gunstig te noemen. Met drie finaleplaatsen tijdens dit cri terium is wel bewezen dat onze jeugd op internationaal niveau wel degelijk meetelt. Jammer was het dat de natio nale sabelkampioen Boudewijn Heiden- dijk door een tragisch misverstand be treffende de nieuwe leeftijdsbepalingen van de Internationale federatie van deelneming werd uitgesloten. Hij was enige maanden te oud. Zijn zusje Ingrid deed vriend en vij and versteld staan door haar verrich tingen. Het zestienjarige Amsterdamse meisje, leerlinge van de professeur Van den Berg, werd na de wereldkampioe ne Rousselet (Fr.) tweede met vijf ge wonnen partijen in de finalepool. Zij was in blakende vorm en paste zich in dit sterke milieu in technisch en tac tisch opzicht volkomen aan. Haar club genote Marian Crawfurd kwam na bar rage met de Amerikaanse Myomoco eveneens in de finale en bereikte de achterste plaats. Verrassend was de eliminatie vanEl- ly Botbijl in de dcmiflnale met slechts Advertentie Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smaak of hinderlijk gevoel Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. MADRID (ANP) Het Spaanse voetbalelftal heeft zondagmiddag in het Bernabeau-stadion te Madrid voor ru'lm 80.000 iOPS"'",fnrv=,rs met 2-0 gewonnen van Frnnvr :ir Rj-j rus[ leidde het Spaanse f met 1—0. een winstpartij, temeer daar zij in de kwartfinale zo goed had geschermd. Derde succes Bij de degenschermers was he't Max Dwinger die voor het derde Nederland se succes zorgde door zich in de eind strijd te werken. Hij had het nadeel op een toneel te moeten schermen zon der voldoende uitloop, waardoor hij zijn snelle flêches niet kon uitvoeren. Niettemin won hij drie partijen ach'cer elkaar, waaronder die tegen de favo riet Lindwall (Zweden). Dwinger werd vijfde in deze zeer zware finale. De andere Nederlandse deelnemers op dit wapen, Van Tiggele en Van Oe- vèren werden reap, in de voorronde en kwartfinale uitgeschakeld. Onze enige overgebleven 'vertegen woordiger op sabel Rob van Oosten overleefde de voorronde evenmin. De uitslagen waren: dames floret: 1. Ca- thrin Roesselet Fr. 6. g.p., 2. Ingrid Heiden rijk, Ned. 5 g.p., 3. Vannetta Masciotta, It. 4 g.p., 18 o.t., 4. Elke Weiss, Oostenr. 4 g.p., 19 Ot, 5. Christine Radtje, Duitsl. 4. g.p., 21 o.t., 6 Annick Levèl, Fr. 2. g.p. ex ae quo, 7 Maya Hoffmann, Duitsl. 2 g.p., ex aequo, 8. Marion Crawfurd, Ned. 1 g.p. Heren floret: 1. Magnan Fr. 7 g.p., 2. Cour- tillat, Fr. 6 g.p., 3. Wessel Duitsl. 4. g.p., 4 Garnieri, It. 3 g.p., Degen: 1. Lagerwall Zw., 5 g.p. na barrage, 2 Wahlberg Zw. 5 g.p. na barrage 3. Lindwall, Zw. 4 g.p., 23 o.t., 4 Moulinat, Fr. 4 g.p,, 25 'o.t., 5 Dwin ger Ned 3 g.p. 19 o.t., 6 Scolari, It. 3 g.p, 21 o.t., 7 Pellegulla It. 2 g.p., 25 o.t., 8 Alle- mand Fr. 2 g.p., 30 o.t. Sabel: 1. Salvadori, It. 6 g.p., 2. Panizza Fr. 5 g.p., 22 o.t., 3 Ragossnig, Oostenr. 5 g.p., 24 o.t. 0 De Nederlandse wielrenner Piet Rentmeester is zondag te Deinze (België) tweede geworden in een wegwedstrijd over 220 km. Eerste werd de Belg Mes- selis; voor beiden werd dezelfde tijd af gedrukt: 5 uur en 31 min. De Neder landers Westdorp, Stolker en Marinus werden respectievelijk vierde, elfde en zestiende. 0 De dames-interlandhockeywedstrijd tussen België en Schotland, zaterdag te Knokke gespeeld, werd met 10 gewon nen door Schotland. J De Finse bokser Risto Luukkonen, Europees kampioen in het vlieggewicht, heeft zaterdag te Tours op punten ver loren van de Fransman Jean Guerard. De titel van de Fin stond niet op het spel. Het Spaanse B-voetbalteam heeft zondag te Grenoble de Franse B-formatie met 20 verslagen. Bij de rust hadden de Spanjaarden een voorsprong van 10. De Franse rugbyploeg won zondag te Chambery met 17—0 van het Italiaanse team. I gedeeld want no. vier, Wilster S, liep I de koers niet uit. De Trial Stakes was het hoofdnum mer voor de volbloeds. Hier misten Sisse Solfero en Solita de start. Expec tation schoot weg, nam een flinke voor sprong en behield die. Djebal werd op eerbiedige afstand tweede. Escurial liep in de laatste ren voor het eerst in Nederland. Hij kwam van achteruit het veld en streed hevig met Parnassian, die hem voorbleef. Beide kunnen dit jaar wel wat betekenen voor de rennen. Theo Messidor, die een paar weken buiten de volle winst had geleefd, had gisteren een formidabel duel uit te vechten met entrainementgenoot Jour de Java. Het Franse paard ging ten slotte in galop en Theo won toen ver voor Hron, die het overigens steeds be ter gaat doen. Verrassend goed was Ta bor, die weliswaar niet al te mooi drhafde, maar toch wel efficient zijn spieren gebruikte, wat nu met een der de plaats werd gehonoreerd. Beste beurten verder deze dag: Yper- moron, stug doorzettend; Zamora, hard vooruitgaand; Yucatan, rustig; Victory Queen, stug doorgaand en met nog heel wat in haar mars. De uitslagen luiden: Gu3# Hanoverprijs. 1. Yucatan (Q. Joosen) 1.29.5; 2. Xirene Hollandia; 2. Y Y Hanover Tot. w. 1.60; pl. 1.10, ƒ1.30; gekoppeld 4.30; cov. 4.60. Gratie Hanoverprijs. 1. Ypermoren (C. M Verhoeve) 1.26.5; 2. Windy Hanover; 2. Van H. Tot.: w. ƒ5.60; pl. ƒ1.70, ƒ1.70, ƒ2.30; gekoppeld 4.20; cov. 4.60. Gonny D-prijs. Afstand 2000 m. 1. Zamora (W. Leeuwenkamp) 1.30.3; 2. Zeno; 3. Zom- brewer. Tot.: w. 5.80; pl. 1.50, 1.30, 1.60; gekoppeld 6.00; cov. 4.00. Grote paasprijs. 1. Walnut Erebus (J. Hof) I.29; 2. William Z; 3. Ylite Rose. Tot.: w. 2.40; pl. 1.30, 1.20; gekoppeld: 5.70; cov. 2.50. Gonnl Z-prijs. 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) 1.22.3; 2. Haon; 3. Tabor. Tot.: w. 2.10; pl. 1.30, 2.00, 2.00; gekoppeld 17.00; cov. 13.10. Gregoriusprijs. 1. Victory Queen (P. A. Strooper) 1.26.7; 2. Victrix V; 3. Vainqueur. Tot.: w. ƒ4.10; pl. ƒ2.10, ƒ1.70, ƒ2.10; ge koppeld 11.70; cov. 5.10. Calcadorprijs. 1ste afdeling: 1. Golden Arrow (F. Delbrassinne) na strijd; 2. Agram V2 lengte; 3. Cold water 1% lengte. Tot.: w. ƒ6.10 (st.), pl. ƒ3.70, ƒ1.60, ƒ3.60; gekop peld 17.cov. 4.40. Trialstakes. 1. Expectation (F. Vandeuren) gemakkelijk gewonnen; 2. Djebal, vele leng ten; 3. Solita. 3 lengten. Tot.: w. 1,70; pl. 1.20, 1.50; gekoppeld 3cov. 3.10. Galcadorprijs. Afstand 1800 m, gesplitste handicap klasse 2, 2de afdeling: 1. Parnas sian (H. J. v. d. Kraats) na hevige strijd; 2. Escurial, hoofdlengte; 3. Moflower, 3 leng ten. Tot.: w. ƒ3.60; pl. ƒ1.30, ƒ1.50, ƒ2.10; gekoppeld 6.cov. 4.10. Totalisator-omzet 145.424, hof. W: 3.90; pl: 1.50, 1.30, 2.—; cov: 4.20; koppel: 4.—. Sinjeur Hanoverprijs. l Young Momenal (J Oosting) 1.30.4; 2 X Quinta; 3 Yveline. W: 3.—; pl: 1.50; cov: 3.40; koppel: 3.—. Sir Henryprljs. 1 Weerlicht B (H Maring) 1.29.9; 2 Tombola; 3 Trabant. W: 1.40; cov: 2.10; koppel: 2.60 (geen plaats). Sir Messidor. 1 Wish you were here (J Wagenaar jr) 1.29.3; 2 X Tello; 3 YYV. W: 2.10: pl: 1.30, 1.90, 2.70; coveral 6.30. koppel 3.50. Sir Parisien O-prijs. 1 Quicksilver S (J Wagenaar sr) 1.23.9; 2 Unwaersfugel S; 3 Turdus Musica S. W: 2.—; pl: 1.70, 3.70, 7.30; cov: 10.70; koppel: 12.20. Sir Spenserprijs. 1 Ylinotte (Th Kooyman) 1.28.2; 2 Xalisko; 3 X Goudenrijder. W: 2.20; pl: 1.20, 1.50, 1.20; cov: 4; koppel: 5.60. Totalisator omzet 55.367. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De regen heeft veel afbreuk gedaan aan het internationale hockeytoernooi dat gedurende de Paas dagen op Klein Zwitserland in Den Haag zou worden gehouden. Daar de meeste velden zaterdagmiddag al onbespeelbaar waren, werd uitgeweken naar de terrei nen van de Roggewoning en Groenen- daal. Zo kon toch nog het gehele pro gramma worden afgewerkt, waarbij bleek dat bij de heren de Travellers en bij de dames Cambridge de sterkste in druk maakten. Interessant was de hoofdwedstrijd wel ke zondagmiddag tussen het Bondself tal en Nederland C wél op Klein Zwit serland werd gespeeld. Het was een bij zonder frisse partij hockey, waarin goed werd gecombineerd en aan weerskan ten, ondanks de regen, met veel geest drift werd gespeeld. Nadat Voigt (Hur ley) het C-elftal na een strafcorner de leiding had gegeven bracht Minarends (Amsterdam) na een kwartier spelen de partijen op gelijke voet. Beide ploegen gaven elkaar nauwelijks iets toe en er viel voor de talrijke toe schouwers veel te genieten. Tien minu. ten voor de rust gaf Scheepstra (MOP) na een goede pgss van Spits (Amster- dam) C opnieuw de leiding. Een goede combinatie tussen Taminiau (Tilburg), Van der Rovaart (HDM) en Coster van Voorhout (Amsterdam) stelde laatstge noemde in de gelegenheid de stand op 22 te brengen. De tweede helft was van iets minder gehalte, maar het bleef toch een aan trekkelijke partij, welke ten slotte een kwartier voor het einde door Ykema (Delftsche Stud.), na een strafcorner. in het voordeel' van het Bondselftal werd beslist. Het jaarlijkse mixed-toernooi van Amersfoort werd ditmaal gewonnen door Leiden, dat in de finale te-gen Kam pong op 0—0 bleef. De Leidse dames konden echter beter limonade drin kend) en wonnen zodoende door het elf tal de eerste prijs. Groningen werd der de en Nijmegen vierde. Sappemeer opende op de met een restaurant en veertien boxen verfraai de baan het noordelijke drafseizoen. Burgemeester Boekhoven had terecht reden om trots te zijn op de verbeter de accommodatie van de enige kunst- baan in het noorden. Een teleurstelling voor de talrijke toeschouwers vormde het ontbrèken van de paarden van stal Geersen. Doordat Wiebeline Wip reeds in het begin wegens fouten werd inge houden, werd Quicksilver S niet be dreigd. De heatdraverij had een opmerkelijk verloop. Vaurien lag in de eerste heat in gewonnen positie, doch werd wegens galoperen uitgeschakeld. Slechts drie paarden handhaafden zich, want de rest werd gedistantieerd. Voor Weer licht B iag daarna de weg naar de zege open. De uitslagen luiden: Opcningsprljs, 1 Zoritha (D Bolwijn) 1.35.—; 2 Zoranus Axkit: 3 Yla van vreden- en de Hamburger S.V. STOCKHOLM (ANP) In de re turnwedstrijd van de kwartfinales in de competitie om de Europese voetbalbe ker voor clubs heeft Rapid Wien zon dag te Malmö met 20 gewonnen van de plaatselijke club IFK. De ruststand was 19. Rapid, dat de eerste ontmoeting te Venen eveneens met 2—0 had gewon nen, komt nu in de halve finale uit tegen Benfica uit Lissabon. De andere halve finale gaat tussen F C Barcelona Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Op het grote internationale tafeltennistoernooi in Utrecht is het heren, enkelspel een compleet Nederlands succes geworden. In de finale kwam de Nederlandse kampioen Bert Onnes tegen Frans Schoofs. Onnes leek regelrecht op de overwinning af te stevenen (21—16, 21—14), doch moest de volgende twee games aan zijn tegenstander laten: 18—21. 1521. Met 2116 won hij op verdiende wijze zijn titel. Zn fraaiste partij speelde hij in de halve finale tegen de Oostenrijkse kampioen Sedel- mayer, die hij met 21—23, 2116, 2115 ver sloeg. In de andere halve finale won Frans Schoofs met 2118, 2"220 van de Oosten rijker Troll. In het damesenkelspel daarentegen was het een complete Belgische aangelegenheid. Tine de Jong liet zich reeds in de pool verrassen en in de halve eindstrijd verdween ook onze laatste speelster Synthia van Werkhoven na een nederlaag met 2113, 2116 tegen me juffrouw Cornelis. Laatstgenoemde won het toernooi door haar landgenote mevrouw Van Kampen in de eindstrijd met 2321, 2113 naar de tweede plaats te spelen. In het damesdubbelspel zegevierde Synthia van Werkhoven met de Belgische mejuffrouw Van Put met 2113, 21—18 over Tine de Jong en Jutta Neumann. In het herendubbel spel kwam het al spoedig tot een verrassing. Bert Onnes en Frans Schoofs werden in de kwartfinale uitgeschakeld door Zandvliet en Schuurkens met 2118, 19—21, 1521. In een spannende finale wonnen de Belgen Dam man en Julien van de Franse spelers Sher- gui en Purhart met 21—19, 21—19. De titel in het gemengd dubbelspel bleef in Nederland. Tine de Jong en Schoofs won nen met 2113, 21—13 van het Oostenrijkse echtpaar Sedelmayer. Jeugdvoetbaltoernooi LISSABON (ANP) In groep B van het voetbaltoernooi voor jeugdspelers in Portugal heeft het Nederlandse elftal met 11 tegen België gelijkgespeeld. In het begin had de wedstrijd een aantrekkelijk karakter, waarin beide elftallen om beurten het initiatief na men. In de zestiende minuut hadden de Belgische aanvallers succes bij een doorbraak waaruit rechtsbinnen Ver- meyen de score opende. Na rust hadden de Nederlanders het beste van het spel. Het werd een felle kamp waarin beide ploegen zich aan overtredingen bezon digden. Ruim een kwartier voor het einde kwam de gelijkmaker van de voet van middenvoor Van der Graaff. De overwinning heeft daarna nog enkele malen voor het grijpen gelegen, maar geen enkele kans werd benut. Nederland speelde in de volgende op stelling: Van Leeuwen (Sparta)Monster (Her mes DVS) en Veenstra (GVAV); Pierre (Feyenoord), De Vries (Enschedese Boys), en Van Buytenen (Hermes DVS); Hainje (Heerenveen), Van Straalen (Elinkwijk), Van der Graaff (Hermes DVS), Keizer (Ajax) en Adelaar (Velox). In groep C speelden Spanje en Tur kije met 22 gelijk evenals West-Duits land en Roemenië dat in groep B deden. Portugal won met 40 van Engeland en Frankrijk met 32 van Griekenland. In groep B leider. West-Duitsland en Roe menië met 3 pt. uit 2, gevolgd door Nederland en België, beide met 1 pt. uit 2. In een schaakzeskamp voor leden van de ASC en het VAS werd Lange- weg eerste vóór Crabbendam en Van Weezel. LONDEN (A.N.P.) De Britse roeiliefhebbers kunnen gerust zijn; de traditie bleef behouden. Ook de vijfde maal dat de traditionele Boatrace op 1 april, de dag van de moppen, werd gehouden, heeft de acht van Cambridge de reeds als winnaar gedoodverfde ploeg van Oxford verslagen. Met vier en een halve lengte voorsprong, na de ruim 6776 meter van Putney naar Mortlake te hebben afgelegd in 19 min. en 22 sec., ging Cambridge door de finish. De voorspellingen zijn dus weer gelogenstraft. De favoriete formatie De geknakte Cooper (links) na afloop van de Boatracedie voor Oxford so'n dramatisch einde zou krijgen. van Oxford is er niet in geslaagd, evenals in 1959 en 1960 te zegevieren, Die onverwachte nederlaag heeft Ox ford vrijwel geheel te wijten aan een man. Graham Cooper is zijn naam. Uitgerekend nog wel de man, die tij dens de Olympische roeiwedstrijden op het meer van Albano in de Britse acht opviel door zijn onuitputtelijke vechtlust. Bij Chiswick Steps na zo'n vier km was het gebeurd met de nummer zes van Oxford. Cooper was uitgeput, raakte zijn gevoel voor ritme kwijt en was weinig meer dan louter een „passa gier". Het was voor de volgers duidelijk: de strijd was gestreden. Wel had Oxford nog een lengte voorsprong, maar lang zou dat niet meer duren. Langzaam, maar onweerstaanbaar kwam Cambridge naar voren. Het licht tussen de boten ver dween. Even verzetten de „donkerblauwen" zich nog. Toen was het afgelopen Heel regelmatig liep Cambridge van zijn te genstander weg om onbedreigd met ruim vier lengten voorsprong door de finish te gaan. Daardoor voor de 59e maal de overwinning behalend in deze klassieke wedstrijd tussen beide studentenploegen. Het was voor Oxford een teleurstellend slot van de race, die de ploeg aanvanke lijk een gemakkelijke zege leek te gaan brengen. Immers, Oxford won de toss, zodat de ploeg de luwte van de Surrey-oever kon kiezen. De omstandigheid, dat de race 21 tig roeiend lieten zij de „lichtblauwen" achter zich. En juist op het moment, dat vrijwel iedereen er zeker van was dat Oxford wel móést gaan winnen, volgde de ineenstorting van Cooper. In deze klassieke wedstrijd de eerste ontmoeting werd in 1829 geroeid boek te Cambridge, zoals gezegd, 59 overwin ningen. Oxford kwam 47 maal zegevie rend uit de strijd en eenmaal in 1877 eindigde het duel op de Theems in een deadheat. minuten moest worden uitgesteld omdat de boot, waaraan Oxford startte, los raakte, had de zenuwen van de Oxford- studenten niet kunnen aantasten; zij had den zelfs een voortreffelijke start. Prach- MOSKOU (ANP). De negende partij om het wereldkampioenschap schaken, die gisteren zou worden ge speeld, is uitgesteld wegens ziekte van wereldkampioen Tal.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7