Ir. G. alleen van Dijk aan kop GESLAAGD DEBUUT MET „INTERMEZZO" Peter Oosthoek als regisseur SPEL DER ZEVEN VERGISSINGEN Ruim vijfentwintig jaar toneelleven gediend Laren kwam tegen Union - zij het met moeite - tot winst OM HET DAMKAMPIOENSCHAP Voor Sheffield W. tweemaal een gelijk spel Jong Oranje voor strijd tegen PSV Nederland won het ploegenklassement Jan Andrew zwom wereldrecord "Jéhfóntui zegeviert Dinsdag 4 april 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. KOOYMANS-TOPVORM Jansen derde in de Negen Provinciën KNWU protesteerde tegen data Waalse Pijl OM DE NEDERLANDSE HOCKEYTITEL DEN OUTER SNELSTE IN RONDE VAN BREDA Griffith veroverde weltertitel immIA BM!wBr Defresne: auteurregisseurdirecteur DAMESBASKETBALTEAM LIET KANS GLIPPEN APELDOORN Een ver oordeling tot de strop of tot de galg is in Nederland niet meer gangbaar. Nog minder tot de ketting. Op Paasmaandag is de Fries Bandstra, bij de voort zetting om het toernooi om bet persoonlijk damkampioenschap van Nederland, daartoe ver oordeeld. Beter gezegd even wel: door de ketting. Dat von nis voltrok ir. G. E. van Dijk over hem.. Wel spartelde de noordeling na zich ten koste van materiaalverlies van de wurgende greep van de Gel derse ingenieur te hebben los gerukt, nog even terug, maar dra moest hij zien dat zijn materiële achterstand te groot t werd. Daardoor kwam Van Dijk alleen op kop. Want hekkesluiter Kooymans zorgde voor de grootste verrassing tot nu toe. De Stichtse kampioen, die heel zwak was begonnen, versloeg nl. nie mand minder dan Bom, voor het begin van de vijfde ronde op gelijke hoogte met Van Dijk. Kooymans weigerde doorlopend in Bom's boobietraps te stappen en buitte zijn kansen, toen Bom in het klassieke genre het spel tracht te te forceren, keurig uit. Wel ver zuimde hij een snelle winst, maar dat bleek slechts uitstel van executie voor de vaak te zelfverzekerde Bom. Het belangrijke duel De JongGor dijn, dat zich in klassieke banen be woog, eindigde in een puntenverde ling, evenals het treffen Beeke— Dukel, waarin het onstuimige aanvals- spel van de IJmuidenaar met stoïcijnse kalmte door Beeke werd opgevangen. Ook rookten Ansems en Bergsma na een woelige onregelmatige partij na afloop de vredespijp. De uitslagen waren: Wiggers—Kinnegen 02, Van LeeuwenAnderson 20. Band straVan Dijk 02, De JongGordijn 11, AnsemsBergsma 11, Beeke Dukel 11, KooymansBom 2—0. De stand na vijf ronden luidt: 1. Van Dijk, 9 punten. 2. Bom en Gordijn 7 pun ten. 4. Beeke. Bergsma en De Jong. 6 punten, 7. Ansems, Dukel en Van Leeu- den, 5 punten. 10. Kinnegen 4 pnt., 11. Kooymans en Wiggers 3 pnt., 13. Ander son en Bandstra 2 pnt. LONDEN, (ANP). De Paasdagen hebben Tottenham Hotspur grote winst gebracht De Londense voetbal club, die vrijwel het gehele seizoen fier aan de kop van de Engelse eerste di visie ging, maar de laatste weken teke nen van vermoeidheid toonde, herstelde zich formidabel tijdens het Paas-week- einde. De Londenaren behaalden uit de drie te spelen wedstrijden de volle winst en verstevigden daarmee niet al leen hun toppositie, maar zij vergroot ten ook hun kansen op de double. Terwijl Tottenham dus tweemaal de baas bleef over stadgenoot Chelsea en eenmaal Preston versloeg, bleef de pun- tenwinst van Sheffield Wednesday, de grootste concurrent voor het league- Blackburn, zette de zware uit-wedstrijd kampioenschap, beperkt tot vier Shef- te§en New Castle om in winst maar field Wednesday speelde gelijk tegen moest aan dezelfde tegenstander op ei gen terrein een punt afstaan (11). DEN HAAG (ANP) Voor de voet balwedstrijd tegen PSV, die donderdag in Eindhoven wordt gespeeld, is het elftal van Jong Oranje als volgt samen gesteld.: Doel: Lagarde (DHC); achter: De Groot (Hermes DVS) en Veldhoen (Feijenoord); midden: Lazeroms (NAC), Pronk (Ajax) en Borghuis (GVAV); voor: Heynen (VW), Prins (Ajax), Theunissen (DOS), De Vries (Sparta) en Bouwmeester (Feijenoord). 6 De Westduitse waterpoloploeg heeft zaterdag te Moskou een nederlaag van 92 geleden tegen de Russische ploeg. 9 De zwemwedstrijd over de Wes- terschelde van Breskens naar Vlissingen wordt gehouden op 1 juli. Ronde van Tunesië TUNIS (ANP) Het mag dan geen persoonlijke overwinning zijn geweest, de Nederlandse wielerploeg in de Ron de van Tunesië kan met genoegen op deze etannewedstrijd terugzien: op de laatste dag weer een etappe-overwin ning van Wesseling, verder onbedreigd winnaar van het ploegenklassement en tweo renners bij de eerste zes in de eindstand, Rol en Knoops. Algemeen winnaar werd de Fransman Lebaude. De negende etappe, een tijdrit over 55 km werd een zege voor de Zwitser Zoffel in 1.34.31, met Lebaude op de tweede en de Zwitser Fuchs op de der de plaats. Knoops was met 1.41.36 de beste Nederlander. Wesseling werd zestiende. Hoekstra achttiende, Diepe- rink twintigste en Rol tweeëntwintigste. De laatste etappe leverde een zege in de sprint oo voor WesseHng uit Halfweg, die finishte voor de Zuidslaaf Valvic en de Belg Christiaens. Rol werd vijfde en Knoops zesde. Het ploe genklassement was ook in die laatste etappe voor Nederland. Het eindklassement was l. Lebaude (Fr.) 35 43 19; 2. Scheibner (O.Did.) 35.47 46; 3 Adamsson (Zweden) 35.50.18: 4. Knoops 35.54.10; 5. Rol, 35.56.20; 13. Dieperink, 36.10 34: 16. Hoekstra, 36.18 14: 20 Verstrae- te, 36.30.17; 27. Wesseling, 36 57 48. Algemeen ploe^nk'assement- l.Mederïand, 106.26.38; 2. België, 106.45.54; 3. Oost-Duits- land, 106.50.56; 4. Frankrijk, 107.00.01. BUGGENHOUT (ANP). De Ronde van de Negen Provinciën is in Belgi sche handen gebleven. Van Schil werd namelijk winnaar met zijn landgenoot De Breucker op de tweede plaats. De derde plaats, oo slechts zes seconden achter De Breucker, was voor onze landgenoot Jansen uit Hoofddorp. De vierde etappe, zaterdag, leverde een zege op voor de in België woonach tige Nederlander Sebregts, die ruim een minuut op het peloton was uitge lopen. In die hoofdgroep sprintten Ver- wey, Jansen en Van Schil naar een zes tiende plaats. Van der Klooster werd 34e en Mertens 43e. De Belg Geurts won de vijfde etappe, met zijn landgenoot Conti als tweede en Vandenweyer als derde. De Neder lander Verwey werd vierde. Jansen leg. de beslag op de twintigste plaats, Se bregts op de 22e, Mertens op de 24e en Van der Klooster op de 34e. Mertens was in de laatste etaDpe de beste Nederlander. Hij werd derde ach ter de Belgen Dumes en Van der Vloet. Sebregts (vijfde) zat eveneens voorin, in gezelschap van Jansen die zesde werd. Verwey werd tiende en Van der Klooster 31e. Het eindklassement was L. van Schil, 23.24.03; 2. De Breucker 23.24.50 3. Jansen, 23,24.56; 4. Boogaerts (B), 23.25.35; 5. Verachtert (B.), 23.25.46: 12. Sebregts, 23.28.26; 18. Verwey, 23.36.50; 23. Van der Klooster, 23.42.23; 51. Mertens, 24.17.47 Bergklassement: 1. Hufkens (B.); 2. De Breucker (B.); 3. Sebregts. AMSTERDAM (ANP) De Konink lijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU) heeft bij de Internationale federatie ge protesteerd tegen de voorgenomen ver andering van de data van de Waalse Pijl. Op het kalendercongres in Zurich was de Waalse Pijl vastgesteld op 14 en 15 mei Kort geleden echter maakten de Belgen bekend, dat deze klassieker ver schoven zou worden naar 15 en 16 mei. Maar op 16 mei is de start van de Ronde van Nederland in Utrecht. Mocht de Waalse Pijl op de nieuwe data doorgang vinden dan zouden dus niet alleen diverse Belgen niet in de Ronde van Nederland kunnen starten maar bovendien zouden ook de Neder landse wegrenners niet in de Belgische wedstrijd kunnen uitkomen. ifc H s' R I f7 'M. ROTTERDAM. Nadat Laren zater dagmiddag niet dan met de grootste moeite van Union had gewonreen (32), kwam het gisteren in Zwolle voor nog hetere vuren te staan. Daar slaagde de noordelijke kampioen LHC erin een 22 gelijkspel te bewerkstelligen. In de strijd om een plaats in de weste lijke «eerste klasse eindigde de tweede ontmoeting ditmaal tussen Kampong en Be Fair ook weer in een gelijk spel (11). Laren dankte zijn (verdiende) over winning zaterdagmiddag voornamelijk aan Conne Marres, die twee maal hard uit een strafcorner de bal hoog insloeg. De eerste keur gebeurde dat na tien min. spelen. Twee minuten later was het gelijk toen na een strafbully tegen C. Marres, oud-international H. Bouw man een strafdoelpunt kreeg toegewe zen. Nog voor de rust werd het uit een strafcorner 21. Een strafbully tegen Bouwman, die er bij een strafcorner op ongeoorloofde wijze een bal uit doel had gehouden, werd door Charles Mar res niet in een doelpunt omgezet. Ook in de tweede aelft bleef het hoge tempo gehandhaafd, maar het was jam mer dat daarbij het hockeyspel zo nu en dan geweld werd aangedaan. Tien minuten voor het einde zag men het eerste „normale" doelpunt toen Harry Klarenbeek uit een pass van Bouwman de bal opving en deze vervolgens langs Gouka schoot (22)Het slotoffensief van Laren was bijzonder hevig. Logge re trok naar voren en zoals zo vaak te voren had hij ook ditmaal het grootste aandeel in de overwinning. Vier minu ten voor het einde verschafte hij De La- DEN BOSCH 1. Wuurman (Amsterdam), 100 km in 2.18.10; 2 Nijdam (Eelderswolde); 3. Russens (Den Bosch); 4. v. Heeren (Nij megen); 5. Stolk (Zwijndrecht); 6. Hoppe (Amsterdam); 7. Zoet (Sassenheim); 8. Breu- re (Rotterdam); 9. Solaro (Den Bosch); 10. Zandman (Badhoevedorp). Nieuwelingen: 1. Nieuwkoop, Borne, 45 km 1.03.12. BREDA 1. De Outer (Nieuwerkerk a.d. IJssel 115 km in 2.37.10; 2 Schuring (Am sterdam); 3. Althuizen (Den Haag); 4. Van Gent (Leiden); 5. v d. Lans (Sassenheim); 6. De Jong (St. Willebrord); 7. De Wit. (Dub beldam); 8. v. d. Horst (Klundert); 9. v. Ves- sem (Tilburg); 10. Lieben (Den Haag). Nieuwelingen: 1. Heeren. St. Willebrord, 45 km in 1.04.46. STEENBERGEN 1. Van Dongen (Made), 88 km in 2.26 2. Snepvangers (Zundert),3. Van Aart (Achtmaal), 4. W. Dorst, (Rotter dam), 5. Pietersen (Oude Tonge), 6. T. Dorst (Rotterdam), 7. Bastiaansen (Kruisland), 8. De Reus (Velsen), 9. Krielaart (Den Haag). 10. Timmer (Velsen). Niewelingen: 1. Weeda, Beverwijk, 44 km in 1.11.—. VEENDAM 1. Verbert (Amsterdam), 80 km in 2.03.29, 2 Jansma (Wagenborgen), 3. Koops (Borgercompagnie), 4. Smit (Waar land), 5 Boog (Laren), 6 Ottenbros Jr. (Alk maar), 7. Hoogland (Aalsmeer), 8. v. Lente (Genemuiden), 9. Klein (Barnflair), 10. Riet hof (Haarlem). DE WIJK 1. Schuil (Amsterdam), 80 km in 1.58.45; 2. Frakking (Naarden), 3. Gua- rento (Amsterdam), 4. Greuten (Edam), 5 Hop (Kampen), 6. Van Donk (Enkhuizen), 7. Hendriks (De Wijk), 8. Scheuneman (Nw. Pekela). 9. Pluimers (Enter), 10. Schreur (Wolvega). TOKIO (ANP). Tijdens zwemwed strijden te Tokio heeft de Australische zwemster Jan Andrew zondag de 100 meter vlinderslag gewonnen in de nieu we wereldrecordtijd van 1 min 8.9 sec. Het oude record stond met 1.09,1 sedert 2 september 1959 op naam van de Ame rikaanse Nancy Ramey. Sinds de 'internationale zwemfedera- tie met ingang van mei 1957 alleen we reldrecords, gemaakt in 50 meter-bas sins, erkent, is de geschiedenis van dit record: 1.11.0 limiettijd; 1.10.5 Atie Voorbij (Ned) Rhenen, 4.8.'57; 1.09.6 Nancy Ramey (VS) Los Angeles 28.6.'58; 1 09.1 Nancy Ramey (VS) Chicago 2.09'59; 1.08.9 Jan Andrew (Austr) Tokio 2.4.'61. noy Meyer een prachtige pass, die de linksbinnen met een fraai doelpunt af rondde (3—2). Daar het terrein van DHC te Leeu- war.den vol plassen stond, wgrd de ont moeting LHCLaren op het terrein van de Zwolsche M.H.C. gespeeld. Zaterdag reeds had LHC op hetzelfde terrein de beslissingswedstrijd tegen Groninger Stu denten op ruime en volkomen verdiende wijze gewonnen. Weerstra doelpuntte in ln de hockey-kampioenscompetitie speelde Laren zaterdag tegen Union. De ploeg uit 't Gooi won met 32. De win nende trefferde doelman van Union viel vergeefs uitwerd gefabriceerd door De Lanoy Meyer. de eerste helft en na de rust voerden Heep en Weerstra de stand tot 30 op. Bij LHCLaren kwamen de bezoekers op 0—1 door Ch. Marres, die een straf- bully-duel met Huges won. De Friezen lieten zich allerminst door deze tegen slag ontmoedigen en zij bleven goed partij geven. Van der Meer zorgde nog voor de rust voor de gelijkmaker. Na de hervatting was het eerste woord weer aan Laren, dat door De Lange na een lange hoekslag op 12 kwam. Maar ook op dit doelpunt had LHC een antwoord en goalgetter Klaas Weerstra zorgde er voor dat het 2—2 werd. Advertentie door Anton Deering AMSTERDAM Zelfs indien het al waar is, dat de jonge toneelspe lers in ons land te klagen zouden hebben over tekort aan kansen, dan nog zou de jonge Peter Oosthoek van de Nederlandse Comedie geen reden hebben zich bij het koor der klagers te voegen. Nauwelijks twee jaar geleden deed hij eindexamen aan de Amsterdamse Toneelschool en verwierf hij het diploma met de aantekening, dat hij ook de regie cursus met succes had gevolgd. Nu reeds krijgt hij bij de Nederlandse Comedie de gelegenheid te laten zien wat hij als regisseur waard is in de première van „Intermezzo", een blij spel van de Franse diplomaat-dich ter Jean Giraudoux. De vrijwel volledig bezette Amster damse Schouwburg heeft hem op de zaterdagavond voor Pasen in een ova tioneel applaus overduidelijk laten we ten, dat zijn regie-debuut geslaagd is en dat hij de voorstelling van het door hem zelf gekozen, moeilijke blijspel van Giraudoux heeft laten leven, zoals de schrijver het bedoeld heeft: voor naam, geestig, rijk aan fantasie, ironie en vernuft. figuren van de levenswijze drogist, die het meisje en haar geestenwereld wel schijnt te begrijpen, en de jonge con troleur, wiens verliefdheid in staat blijkt uiteindelijk de overwinning te behalen op de spoken. Peter Oosthoek heeft het wonderlijke mengsel van poëzie en filosofie van dit blijspel volledig beheerst, zoals hij ook in staat bleek krachtige toneelper soonlijkheden als Ko van Dijk, Paul Meyer en Joan Remmelts naar zijn hand te zetten. In Remco Campert vond hij een vertaler, die de dialogen van de Franse schrijver in even vloeiend als spiritueel Nederlands wist te verklanken Peter Oosthoek kon bij zijn debuut beschikken over voortreffelijke krach ten van zijn gezelschap. Petra Laseur, met de regisseur tegelijk van de to neelschool gekomen, was precies het typetje van het jonge onderwijzeresje, dat zich èn in haar onderwijs èn in haar persoonlijk leven verzet tegen de bekrompenheid der geciviliseerde maatschappij. De door de jonge regisseur inge toomde Ko van Dijk typeerde koste lijk en karikaturaal de zelfbewuste in specteur, en Paul Meyer was de ge zellige ronde burgemeester, die voor niets anders bezorgd was dan voor zijn rust en die van zijn burgers. Heel fijn en raak waren de typetjes van de twee oude, roddelende dames Mangebois, waarvoor Jacqueline Rooy- aards en Mien Duimaer van Twist dan ook enkele open doekjes kregen te incasseren. Joan Remmelts als de schijnbaar wat buitenissige, maar in werkelijkheid •venswijze drogist, maakte van zijn ■ol een bijzondere creatie in de manier, waarop hij zijn diepzinnige opvattin gen losjesweg in het rond strooide. Allard van der Scheer als de jonge ambtenaar, verliefd op zijn werk even goed als op het meisje, gaf levendig gestalte aan Giraudoux' positieve le vensfilosofie. Zijn dialoog met Petra Laseur, waarin hij het leven als amb tenaar in ironische poëzie verheerlijkt, was een van de hoogtepunten in de ko medie, die met haar even speelse als bovenwereldse sfeer, haar poëzie en haar realiteit een moderne voortzet ting is in de rij van Franse klassieken als Marivaux, Molière en de door Gira- doux zo bewonderde Racine. Burgerdom De eerste verdienste van Peter Oost hoek als regisseur is dan ook, dat hij de bedoeling van de schrijver klaar en duidelijk heeft doorzien. Evenals in Giraudoux' andere blijspelen en trage dies gaat het in „Intermezzo" om de zin van het menselijk bestaan en om het recht van het individu zichzelf te zijn binnen het dwangbuis van maat schappelijke vormen. In „Intermezzo" is het onderwijze resje Isabelle met haar jeugdig ro mantisch verlangen en haar omgang met „spoken" bet individu, dat de rust en de orde van het zo rustig voortkab belende burgerleven verstoort. Dat burgerdom zet Giraudoux neer in de figuren van de burgemeester, wiens enige zorg de rust is, van de roddelen de zusters, de dames Léonide en Ar- mande Mangebois en van de regerings inspecteur, die zelfbewust de door het onderwijzeresje en haar geesten ver stoorde rust wel even zal komen her stellen. Tussen die twee uitersten in staan de MIAMI BEACH (ANP). De Ameri kaanse bokser Emile Griffith is zater dagavond te Miami Beach door een k.o.-zege in de dertiende ronde op titel houder Benny Kid Paret (Cuba) wereld kampioen in het weltergewicht gewor den. De Jamaicaanse atleet Dennis Johnson heeft zondag te Stanford voor de tweede keer in drie weken het we reldrecord op de 100 yards met een tijd van 9,3 sec. geëvenaard. De Nederlandse sabreurs Kardolus, Haenen en Van der Boogaard hebben zaterdag in Leamington een equipewed strijd om de Birmingham Cup gewon nen. In de finale versloegen zij het team van Northampton met 81. Petra Laseur, Will van Seist en Allard van der Scheer in Jean Giraudoux' „Intermezzo". Hier is de volgen de aflevering van het Spel van de zeven vergissin gen, getekend door de bekende Franse tekenaar Henry Blanc. Voor degenen die het nog niet eer der gespeeld heb- oen geven we nog even een toelich ting. Blanc heeft eerst een tekening gemaakt. Dat is de bovenste van de twee hiernaast. Daarna heeft hij de tekening over gemaakt, precies eender, bijna pre cies eender want bij het overmaken heeft hij zich ver gist, met opzet. Zeven maal. Het is allemaal in klei nigheden, en het spel is nu om die zeven vergissin gen te vinden Mocht U er niet helemaal zeker van zijn dat U de vergissingen alle maal gevonden hebt, kijk dan in de krant van mor gen Daarin zullen wij de oplossing publiceren. Eigen nieuwsdienst August Defresne werd op 6 no vember 1893 te Maastricht geboren. Hij heeft meer dan 25 jaar achtereen een grote rol gespeeld in het Neder landse toneelleven door zijn werk als schrijver, regisseur en directeur. Hij verliet zijn geboortestad om in Amsterdam Nederlandse letteren te studeren, maar hij staakte die studie om zich geheel aan het toneel te kun nen wijden. Na bij verschillende ge zelschappen als regisseur te hebben ge werkt werd hij dramaturg van het in 1929 door Albert van Dalsum en Wijnand Frans gestichte gezelschap Het Oost-Nederlandse Toneel. Van 1930 tot 1933 werkte hij bij het Amsterdams Toneel van Eduard Ver kade en in 1933 stichtte hij met Van Dalsum de Toneelvereniging, die tot 1938 bleef bestaan. Na de tweede we reldoorlog had hij mede de leiding van de Stichting Amsterdams-Rotterdams Toneelgezelschap en van het Amster dams Toneel Gezelschap. Van de vele vertoningen die hij heeft geregisseerd noemen wij De driestui- versopera, Liefde onder de Olmen, Circus Knie, Gijsbreght van Amstel- en Elektra. August Defresne heeft ook een groot aantal toneelstukken op zijn naam staan, zoals Moordromance (1923), De uitvreter (1926), De rare rechter (1927), De naamlozen (1945), het vijfde bedrijf van Vrij Volk, Anno Christi, een zin- nespel ter gelegenheid van het vijftig jarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina in 1948 en Het eeuwige toe val (1958). Daarnaast bewerkte hij verscheidene romans voor het toneel, zoals Sprotje van M. Scharten—Antink, De opstan- digen van Jo van AmmersKüller, Boe ven en Burgers van Frangois Pauwels, en De klop op de deur van Ina Bou- dierBakker. Van zijn letterkundig werk vermel den wij: Het eethuis (een essay), een studie Psychologie van Van den Vos Reynaerde, en de romans Moord, De wonderlijke familie, Een avond in Am- Advertentie polyester sterdam en De avonturen van Pieter Lastman. Van zijn opvattingen over het toneel getuigde Defresne in een lezing, die hij vier jaar geleden hield voor het To neelmuseum te Amsterdam. Hij reken de zich tot de „groep van de dienaren der waarheid, die geen tovenaars maar apostelen zijn Zij spelen geen toneel om het spel, maar leggen het zwaarste accent op de inhoud van het stuk. Zij gebruiken het toneel niet terwille van het toneel, maar als middel ter betui ging van een geloof, overtuiging, pro bleemstelling of karakter". Ook in lightweight MULHOUSE (ANP). Door geduren de het Paasweekeinde uit drie wedstrij den slechts één overwinning te behalen, op Oostenrijk, heeft het Nederlandse da mesbasketbalteam de kans laten ont gaan zich te plaatsen voor de eindstrijd om het Europees kampioenschap vol gend jaar. Nederlagen tegen België en Italië deden de Nederlandse dames op de vijfde plaats terecht komen. Om de Europese titel zullen gaan strijden de damesteams van Frankrijk, Hongarije, Italië en België, samen met Rusland, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Pplen, Zuidslavië en Roemenië. Tegen de Belgische dames, die zij vo rige maand te België nog een neder laag toebrachten, hebben onze landge noten bijzonder nerveus gespeeld. De ene fout werd op de andere gestapeld; van de 24 vrije worpen konden er slechts zeven worden benut. Bij rust was de stand 2316, bij het einde 4839 in het voordeel van de Belgische dames. En m de wedstrijd tegen Italië was het ?i0t. anders. Na tien minuten was het 16—4. bij rust 27-18 en bij het laatste fluitsignaal 62—40. Tegen Oostenrijk vonden de dames de S J?rPg,-. Zll namen onmiddellijk het initiatief, liepen uit tot 11—2 en stonden OostenHik16/ V°°r' Even kwam mn».tJ3 teI?g' tot 32~21' maar het moest daarna toezien, hoe Nederland tot mor» rï uli ef- *P., een slotoffensief kwa- men de Oostenrijkse dames nog tot 58— e waren: Honga- J«e 22FrankrijkOosten rijk 4543; Frankrijk—Italië 54—51, I De Spaanse wielrenner Antonio Garcia heeft op Eerste Paasdag te Palma de Majorca een verrassende zege be- _,,°P Belgische stayer en oud wereldkampioen Verschueren. Derde werd de Spanjaard Gomila en vierde diens landgenoot Antonio Timoner. De Italiaanse wielrenner Dino Bruni heeft op Eerste Paasdag de Ronde van Calabrië over een afstand van 272 km. gewonnen in 7 uur, 14 min. en 50 sec. Tweede werd de Italiaan Favero en derde diens landgenoot Conti.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 6