Nu vangt het nieuu/e leven aan In Wilhelminadorp moeten ambtenaren de straat op bij trouwplechtigheden abri'êlse Kapelle start met de augurkenteelt Vrachtwagen dook kanaal in Rijksgoedkeuring bouw nieuw gemeentehuis bij Ged. Staten Gaf gemeente bouwvergunning voor „verboden terrein"? FILMS Wester schelde voortdurend door het zand belaagd Bruse Boys tegen Engels elftal DE. HUISVESTING van de gemeente Kattendijke in Wilhelminadorp is slecht. De toestand is zelfs onhoudbaar geworden. Naast het feit, dat het gemeentehuis in desolate staat verkeert is het bovendien veel te klein. Bij trouwplechtigheden moet de secretarie ontruimd worden en de gemeenteambtenaren moeten dan de straat op. De werkkamer van de burgemeester is niets meer dan een hok, waar alle comfort ontbreekt. Als hij zijn besprekingen wil voeren moet de burgemeester zijn eigen huiskamer beschikbaar stellen. „Het is diep- treurig en beschamend", zegt burgemeester P. J. Evers met een toon van wrevel. ,,De rijksgoedkeuring voor de bouw van het nieuwe ge meentehuis ligt bij Ged. Staten, maar de vergunning blijft uit. Zonder schroom durf ik te beloeren, dat een dergelijke toestand in Nederland nergens voorkomt." RAAD VAN ZOVTELANDE Merwede-Swift Sportvereniging in oprichting te Scharendij ke Mej. A. E. Okké honderd jaar V.V.V. Zoutelande vroeg bijdrage GROTE VRAAG IN NEDERLAND Jaarlijks 6.000.000 kubieke meter Baggeren: een taak zonder einde Rillands sportveld wordt verbeterd Nieuwe directeur „Con Amore" Café's tot twaalf uur 's nachts open Zaterdag 1 april 1961 ZEEÜWSCH DAGBLAD Pag. 13 Advertentie De burgemeester heeft gelijk. Uit re presentatief oogpunt gaat er van het huis van de gemeente niets uit. Het pand, waarin de gemeentezaken worden behartigt, onderscheidt zich van niets met de rij huizen, die aan de oostelijke zyde van het kanaal staan. Het gemeen tehuis bestaat uit twee kamers, de ruimte, waarin de secretarie is onderge bracht en een kamertje voor de burge meester. Een raadszaal ontbreekt, een commissie-kamer ontbreekt en de werk kamer van de burgemeester is een hok. Een ondragelijke en onhoudbare toe stand. Naar de straat Bjj trouwplechtigheden, die gelukkig niet elke dag voorkomen, moet de se cretarie ontruimd worden. „Waar moet ik met mijn ambtenaren blijven" zo vraagt de burgemeester zich af. „Zij moeten eigenlijk de straat op. Ik huiver dan ook om de verantwoordelijkheid voor een goed functionerende adminis tratie op me te nemen. De ambtenaren doen hun best, maar het is onverant woord om hen in dergelijke omstandig heden te laten werken". Ook de gemeenteraadsvergaderingen worden in de secretarie-kamer gehou den. Deze vergaderingen worden altijd des avonds gehouden. Dat schept dus niet zoveel problemen, maar toch is het geen juiste toestand. Een behoorlijke archiefruimte ontbreekt eveneens. Noodkreet Volkomen begrijpelijk, dat burgemees ter Evers in de donderdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering een nood kreet liet uitgaan over de toestand van het gemeentehuis. „Het zit me uitermate dwars deze gang van zaken" zeide de burgemeester tot de raad. En de raad onderschreef tenvolle deze noodkreet. In een schrijven aan Ged. Staten zal met de meeste klem worden aangedron gen op de spoedige houw van een nieuw genrtsentehuLs. Onmiddellijk nadat de ge meenteraad donderdagavond de gemeen tebegroting 1961 had goedgekeurd werd een wijziging van deze begroting vastge steld in verband met de bouw van het nieuwe Gemeentehuis. De tekeningen liggen al lang klaar. De plannen voor nieuwbouw dateren alreeds uit het jaar 1955. Het college van Ged. Staten ging toen in principe akkoord met de plannen. Een jaar later volgde de be stedingsbeperking, die een spaak in het wiel stak. En nadat deze „rem" was op geheven kwam de rijksgoedkeuring niet af. Thans ligt de rijksgoedkeuring bij Ged. Staten, maar het college wilde aan vankelijk geen toestemming tot de bouw geven omdat de financiële toestand van de gemeente niet zo best was. Geen uitstel Financieel is de situatie ten goede ge keerd. Daarom menen B. en W. en de raad, dat er thans geen enkele reden meer aanwezig is om de nieuwbouw uit te stellen. De gemeente-begroting 1961 kon n.l. sluitend worden gemaakt. Ir. P. J. 't Hooft te Goes maakte het ontwerp voor het nieuwe gemeentehuis, dat zal verrijzen aan de Hankestraat. Een ontwerp, eenvoudig van opzet, maar efficiënt ingedeeld. Op de begane grond zijn de secretarie, de burgemeesterska mer en de commissiekamer geprojec teerd. Boven komt dan de raadszaal, te vens te gebruiken als trouwzaal. De grond voor de bouw is reeds eigendom van de gemeente en het gehele project wordt ge raamd op circa een ton. Het gemeente bestuur wacht nu met ongeduld op het antwoord van Ged. Staten. Misschien wordt het nu wel een goed antwoord. Administrateur benoemd Zeeuwse KNVB MIDDELBURG. De heer F. van der Zee te Middelburg is door het bestuur van de KNVB, afdeling Zeeland, uit een groot aantal sollicitanten benoemd tot adjunct-administrateur. De heer Van der als scheidsrechter van de afdeling en is Zee. fungeert sedert 9 november 1955 2e secretaris van de scheidsrechtersver- eniging „Walcheren". Voor zijn komst naar Zeeland was hij lid van de Rotterdamse voetbalvereni ging Ervea. Wijziging gemeenschappelijke regeling W.Z.-Vlaanderen CADZAND. ifaar wij vernemen hebben Gedeputeerde Staten van Zee land hun goedkeuring gehecht aan de besluiten van de West Zeeuws-Vlaamse gemeenteraden tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling tot centrali satie van het bouw-, woning- en wel standstoezicht en van de dienst van ge meentewerken. Aan het besluit van de raad der gemeente IJzendijke tot uit treding uit voornoemde centrale dienst hebben Gedeputeerde Staten hun goed keuring onthouden. MIDDELBURG. Het eerste twaalf tal van Swift speelt op Tweede Paasdag een uitwedstrijd tegen Merwede in Dor drecht. De Dordtenaren zijn voor de Oranjehemden altijd moeilijke tegen standers geweest en meer dan de halve winst durven wij dan ook niet te voor spellen. Bovenstaande foto geeft een idee van het beeld zoals dat in het Nolle- bos zal worden geplaatst. Naar dit ontwerp zal het worden vervaardigd. De eigenlijke voorstelling zal 1,25 meter hoog worden, het beeldje zal geplaatst worden op een ronde sokkel van een meter hoog. ELKERZEE. Dinsdagavond 4 april a.s. zal in pension „Nooitgedacht" te Scharendijke door enige initiatiefne mers een bijeenkomst worden gehou den. om tot een voetbal- en korfbal vereniging te geraken. Hoever er be hoefte bestaat aan een korfbalatdeling in Scharendijke is niet te zeggen. Mo menteel bestaat reeds een vereniging genaamd „Zwaluwen" die echter de laatste tijd weinig activiteiten aan de dag legt. Nu waarschijnlijk nog deze zomer het nieuw aangelegde sportter rein in gebruik zal worden genomen, bestaat er een goede kans, dat men dinsdagavond inderdaad tot oprichting van een sportvereniging in Scharendij- ke-Elkerzee komt. Wanneer de voetbal afdeling spoedig kan worden gevormd, zal aansluiting bij de K.N.V.Bafd. Zeeland worden aangevraagd. De wed strijden zullen op zaterdagmiddagen worden gespeeld. Tot deze initiatiefne mers behoort o.a. de oud-secretaris van ..Mevo". de heer N. J. Schulz. die sinds enige tijd in Scharendijke woon achtig is. w ZOUTELANDE In de gisteren ge houden raadsvergadering is de kwes tie van de bestaande kampeerterreinen, die vorig jaar zoveel stof deed. opwaai en weer ter sprake gekomen. Aanlei ding hiertoe was het voorstel van B. en W. om de bestaande toestand, in verband met het ontijdig gereed komen van het nieuwe terrein, nog een jaar te handhaven. Mee name uitte de raad kritiek op het beleid van B. en W. ten aanzien van het terrein van de heer Stroo. Op dit terrein waren de vereiste maatregelen op sanitair gebied niet getroffen. Bovendien had de heer Stroo om ge zondheidsredenen de wens te kennen ge geven de exploitatie te willen beëindi gen. Het college van B. en W. heeft nu de heer Stroo verzocht dit jaar de zaak nog te willen waarnemen. De raad vond dit niet juist en in- strijd met het vorig jaar genomen „uitstervings- besluit". Uit mededelingen van een wethouder bleek verder dat een zoon van de heer Stroo de exploitatie zou willen voortzet ten en bezig was met de bouw van een üoiletgelegenheid. De raad vroeg in dit verband of het gemeentebestuur hier voor een bouwvergunning had afgege ven. Het is n.l. mogelijk dat de bedoel de exploitant zonder vergunning met de bouw is begonnen. Wanneer zou blijken dat deze vergun ning door het gemeentebestuur is af gegeven, houdt dit in dat het in strijd is met het „uitstervingsbesluit." Burgemeester J. de Pree meende ech ter dat deze zaak niet aan de orde was en verzocht de raad hierover niet ver der te discussieren. Hij zegde 'toe dat deze kwestie door B. en W. terdege zal worden onderzocht. Het punt zal ver moedelijk in de eerstvolgende raadsver gadering opnieuw ter sprake komen. Kat ja tie ongekroonde keizerin In Electro te Middelburg draait een rolprent, die speelt in het oude Rusland. Katja ofwel prinses Dolgoruki (Romy Schneider) is leerlinge van een meisjes pensionaat. De tsaar (Curd Jurgens) nodigt haar uit voor een sledetochtje en daaruit ontstaat uiteraard een idylle, die natuurlijk met lede ogen door de tsarina en de ministers wordt aangezien. Katja wordt naar Parijs gestuurd maar ontmoet de tsaar opnieuw als deze een staatsie- bezoek aan Frankrijk brengt. Ais zijn vrouw sterft, besluit hij Katja te huwen. Op de. dag dat Katja de nieuwe tsarina zal worden, komt de tsaar door een bom aanslag om het leven. Een tragische film, die echter met dTOge ogen kan worden bekeken. Het spel van Romy Schneider is suikerzoet. Het broeinest van Chicago In Grand-theater in Goes draait de voortreffelijke misdaadfilm over het le ven van Al Capone. Wij gaven er reeds een beschouwing over. Tlie story of Ruth Evenals vele verfilmde geschiedenissen uit de bijbel, die volgens de heersende Amerikaanse filmmode noodzakelijk moesten worden verfilmd, is ook het verhaal van Ruth tot een monstrum ge maakt, waarbij het ene sensationele gru weltoneel zich haast, het volgende van het doek te verdringen. Hoewel er prach tig camerawerk en goed spel te bewon deren valt, neemt dit niet weg, dat de wijze waarop de geschiedenis van Ruth verfilmd is, uit bijbels oogpunt bekeken een aanfluiting betekent en indruist te gen elke vorm van piëteit of goede smaak. Deze film draait in het City theater te Middelburg. Flaming star Het teenagers- en rock-and-rollidool Elvis Presley is de spil, waar alles in de film „Flaming star" in Luxor, Vlissingen, om draait. Hij speelt een halfbloed, die even snel met zijn harde vuisten als zoet gevooisde liederen klaar staat. Een aan minnig meisje in de persoon van Barbara Eden mag hij helemaal aan het einde in zijn armen sluiten. Dit alles in een wild westdecor en felle kleuren. Pearl Harbour-Hiroshiina Wij gaven reeds een beschouwing over deze documentaire, die even boeiende als gruwelijke beelden laat zien uit de strijd tussen de V.S. en Japan tijdens de Twee de Wereldoorlog. De collecte voor het nationaal Rheumafonds heeft in Heinkenszand 60,63 opgebracht. Het N.H.-kerkkoor geeft op tweede Paasdag een uitvoering in Bruinisse. Ds. Van der Sar en echtgenote uit Pernis, beroepen in de N.H.-kerk in Bruinisse, brachten voor nadere kennis making een bezoek aan hun nieuwe ge meente. Mej. zr. C. Oranje, wijkverpleeg ster te Amsterdam, thans tijdelijk te Scharendijke, is met ingang van 24 april benoemd te Bruinisse. GOES. Zes april zal een bijzonder heuglijke dag voor mej. A. E. Okké uit Goes zijn. Op die gedenkwaardige datum hoopt ze namelijk haar honderd ste verjaardag te vieren. Welis waar werpt haar zeer zwakke gezondheidstoestand, waardoor ze beslist geen bezoek mag ont vangen, wel een schaduw op deze dag, doch toch verheugt ze zich er al op. Mej. E. A. Okké is met haar jongste zuster, de 82-jarige en nog zeer krasse mej. F. Okké, met wie zij reeds 28 jaar samen woont, de enig overgeblevene van een gezin van negen kinde ren. Net feit dat zij haar honderd ste verjaardag zal beleven is wel heel bijzonder omdat ze reeds meer dan dertig jaar aan een zeer ernstige hartkwaal lijdt. Mej. Okké werd in Goes ge boren als dochter van een boom kweker, die, tussen haakjes, alle bomen van Middelburg tot Ril- land-Bath eigenhandig heeft ge plant, en heeft sindsdien de Ganzestad nooit verlaten. Ver scheidene familieleden bereik ten een zeer hoge leeftijd, doch geen enkele bereikte de honderd jaar. Wij wensen mej. Okké van deze plaats een bijzonder goed eeuwfeest. /WVS^VWWWW»AA^(WW\ Paastentoonstelling maandag 2e Paasdag van 14.00—18.00 uur. Ter gelegenheid van ons 75-jarig bestaan, ontvangt ieder hoofd van een (toekomstig) gezin, bij een bezoek aan de tentoonstelling, een jubileumbon. Deze bon geeft recht op 10% korting bij de aankoop van één artikel tot 1-1-1962. ZOUTELANDE. Hoe komt de V.V.V. ertoe aan de consumptiehouders een eenmalige bijdrage van 150 gulden te vragen voor aanleg van waterleiding op het strand, terwijl deze vereniging voor de aanleg geen cent hoeft te be talen. Dit vroeg het raadslid de heer K. Wouters in de gisteren gehouden raadsvergadering. Burgemeester J. de Pree deelde mee dat het eerst de be doeling was geweest dat de belangheb benden zelf het graafwerk zouden ver richten. Toen dit niet door kon gaan besloot de V.V.V. een geldelijke bijdra ge te vragen. De burgemeester was met de heer Wouters van mening dat het beter zou zijn een jaarlijkse bij drage te vragen of het staanplaatsgeld te verhogen. Ook de kwestie van verhuur van het strand door de gemeente aan de V.V.V. kwam ter sprake. De gemeente wil nu het strand voor dezelfde termijn als waarvoor zij het van de Domeinen huurt doorverhuren. De voorwaarden zijn aan de V.V.V. toegezonden. De heer De Pree verwachtte dat deze kwestie spoedig zal zijn opgelost. KAPELLE. Het initiatief, dat bestuur en direktie van de veiling in Kapelle hebben genomen, om te komen tot een teelt van augur ken op uitgebreide schaal, blijkt grote belangstelling te ontmoeten bij vele tuinders. Over deze teelt, en de mogelijk heden voor Zeeland, werd een voorlichtingsavond gehouden in de kantine van de veiling in Kapelle. Hiervoor bestond goede belang stelling en staande de vergadering gaven reeds heel wat personen zich op om te beginnen met deze teelt, die zeker mogelijkheden biedt voor hen die het moeten hebben van een intensieve be drijfsvoering op een kleine opper vlakte grond. Het is clan ook reeds zeker dat er dit seizoen een begin gemaakt zal worden met de augurkenteelt rond Kapelle op enigszins uitgebreide schaal en van de zijde der veiling zal men dit nog ver der uitwerken om te trachten tot een kwantum van betekenis te komen. De directeur der veiling, de heer A. C. de Klerk, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de omvang van de augurkenteelt in ons land. en gewaag de daarin ook van de grote vraag die er de laatste jaren is naar dit produkt. Dat deze vraag zeer groot is, kwam ook nog duidelijk naar voren tijdens de discussies, toen werd medegedeeld dat er reeds geruime tijd geen augurken ipepr te koop zijn in ons land. De export van augurken is ook van steeds toenemende betekenis. De voor zitter, was dan ook de mening, jtoege- d'aan.' dat'adë^ afzet vaav bet'^niroduct geen moeilijkheden zal geven, maar het gaat erom te komen tot een begin met de teelt. Uitvoerig werd vervolgens over de teelt in het algemeen gesproken door de heer M. Wjttel uit Middelburg, hoofdassistent van de rijkstuinbouw- vooriichtingsdienst. Deze gaf eerst een historisch overzicht waaruit bleek, dat er in begin 1900 in Zeeland bijzonder veel augurken werden geteeld, die wer den geroemd om hun goede kwaliteit. Na 1914 was de teelt echter verdwe nen en niet meer teruggekomen, tot voor enkele jaren, toen er op Tholen weer een begin mee werd gemaakt en ook daar met goed succes, zodat er in dit gebied elk jaar meer komen. De heer Wattel vroeg zich af of de teelt zou passen op de kleinfruitbedrijven waar men ook bonen en bramen heeft zoals in Kapelle en omgeving. Onge veer zestig proeent van al het werk dat aan de augurken moet gebeuren be staat namelijk uit het plukken- en dat valt van midden juli tot half september. Het bleek echter dat verschillende te lers daar geen moeilijkheid in zagen, al zal het soms wel nodig zijn zich wat beperkingen op te leggen met de teelt van bonen, een product waar Kapelle en omgeving ook om bekend staan. Besloten werd op deze vergadering om het eerste jaar voor de augurken welke in Kapelle en omgeving geteeld zullen worden, een contract af te slui ten met een van de grote Nederlandse verwerkende industrieën op dit gebied. Op korte termijn zal de veilingdirek- tie hierover een onderhoud hebben met de fabrieksdirektie en daarna zullen onmiddellijk de telers worden inge licht omtrent de prijs, terwijl dan ook een definitieve opgave gevraagd zal worden van het areaal dat men zal uit zaaien. Raad Domburg vergadert DOMBURG. De raad komt vrijdag 7 april in vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. eenvaststelling van het uitbreidingsplan, drainage van het sportveld, beplantingsplan voor het scho lencomplex, bezoldiging Van de wethou ders en verhoging presentiegelden der raadsleden. Gezien de animo op deze oriënterings avond was de veilingdirektie van me ning dat -er heel wat zouden komen. De aanvoer zal zo geregeld worden, dat de augurken centraal op de veiling aangevoerd worden, vanwaar zij naar de fabriek worden verzonden. MIDDELBURG. De Schelde wordt permanent door zand bedreigd. Dit schrijft een Vlaamse medewerker in Het Parool van gisteren. Om de toe gang tot de haven van Antwerpen voor grote zeeschepen te behouden, moet jaarlijks zes miljoen kubieke meter zand uit de stroom gebaggerd worden. Dit baggeren is volgens die medewer ker een taak zonder einde. De Schelde, die een uitgesproken vlaktestroom is, biedt in haar natuurlijke staat slechts vaarmogelijkheid voor schepen van on geveer dertig voet (ongeveer negen me ter) diepgang. Duidelijk is dat krachtdadig moet worden opgetreden wil men het binnen komen van vaartuigen die dieper lig gen, niet in gevaar brengen. Dit pro bleem stelt zich vooral in verband met de tankers, die steeds omvangrijker worden. Zo verwacht men bijvoorbeeld binnen enkele maanden een nieuwe su pertanker in de petroleumhaven, de „Esso Liège", die 47.500 ton zal meten en met volle lading 37 voet, bijna 11,30 m., diepgang zal hebben. Van de zes miljoen kubieke meter zand die men jaarlijks uit de vaargeu len verwijdert, worden twee derden in Nederlandse wateren gebaggerd, name lijk bij Bath, Valkenisse en Hansweert. Het is daar dat zich de gevaarlijkste zandbanken bevinden, omdat zij de meest beweeglijke „drempels" hebben. Op Belgisch gebied zijn het vooral de drempels van Zandvliet, Fort Frederik en Lillo, die nauwgezet worden gesur veilleerd. Zorgenkind Het grootste zorgenkind is wel de zandplaat tegen Lillo. De grote schepen MIDDELBURG. Een transportwagen van een firma uit Breskens reed gistermorgen omstreeks elf uur op eigen houtje de Loskade af en dook het water van het Kanaal door Walcheren in. De chauffeur had zijn wagen verlaten en naar alle waarschijnlijkheid de handrem niet in werking gesteld. Een takelwagen had enige uren nodig om de op zijn neus staande vrachtauto weer op het droge te hijsen. De lading van de auto bestond uit ongeueer drie ton vleeswaren van een vleeswaren- en conserven- fabrïek uit Oss. Het vlees zal wel worden afgekeurd! BRUINISSE. Het elftal van de Bruse Boys komt 1 april tegen een bui tenlandse club uit, namelijk de ploeg van het Engelse F. C. Clifton uit Hamp den. In het kader van de dit voorjaar weer te houden sportuitwisselingsont- moetingen, brengt deze club een bezoek aan Bruinisse en zal de Deltawerken be zichtigen. TJIET IS nog steeds zo dat het Paasfeest A niet die belangstelling geniet die liet Kerstfeest met al zijn romantiek ten deel valt. Rondom het kindeke van Bethlehem scharen zich altijd meer mensen dan om de opgestane Christus. Ook trouwe kerk gangers zijn doorgaans hij die kribbe spon taner en enthousiaster dan bij het ledige graf in Jozefs liof. Toch mogen wij niet vergeten dat de boodschap over Jezus' op standing uit de doden de eerste en eigenlij ke prediking van de apostelen is geweest. „Dezen Jezus heeft God opgewekt, waarvan wij getuigen zijn", Hand. 2:31, zo luidt de eerste evangelieprediking van Christus' ge tuigen. Zo schrijven de apostelen in hun brieven. Zou er ook maar één beschrijving van het evangelie of één apostolische brief het licht hebben gezien, als de duisternis van Golgotha het laatste was, wat de dis cipelen wisten van Jezus? Zou de christelij ke Kerk wel geboren zijn, als het getuige nis van Jezus' verrijzeriis niet vanuit Jeru zalem de wereld was ingedragen? Dit is de vreugde van Pasen, ook voor 1961. Jezus leeft en Hij leeft temidden van degenen die Hem leerden kennen als hun .opdat, gelijk Christus uit de doden opgewekt is door de majesteit des Vaders, zo ook wij in nieuwheid des levens zouden wandelen. Rom. 6 vers 4 Verlosser en Héér! De majesteit, de ener gie van de barmhartige God heeft hun het nieuwe leven geschonken. Jezus' opstanding betekent meer dan Zijn bevrijding van de banden van de dood. Ze is het bewijs van Zijn eeuwige overwinning over zonde en dood. En zo is de nieuwe levensweg voor ons zichtbaar geworden. De verrezeri Christus Zelf is liet leven voor een ieder die in Hem -gelooft. Niet slechts in de verre toekomst, als eenmaal alle graven opengaan, niet pas in de eeu wigheid, maar reeds in deze bedeling. Pati- lus heeft de volle inhoud van het Paasevan- gelie samengevat in de tekst hoven onze meditatie. Tot ons is gekomen de nieuwe mogelijkheid, de nieuwe plicht en de nieu we werkelijkheid. Gods verlossende daad in de gekruisigde Zoon is volbracht. Zijn sterke arm heeft ingegrepen in de ellende van ons oude, zondige bestaan en wil nu de genade laten triomferen en heersen. Wij mogen en kunnen een nieuw leven begin nen. Christus' opstanding levert hiervoor het bewijs. De mensen meenden dat op Golgotha alles afgelopen was en de jonge beweging van Jezus van Nazareth was dood gedrukt. Maar God komt in grote heerlijkheid te voorschijn. Engelen mogen assisteren en liet grote nieuws het eerst vertellen, want nu zijn hemel en aarde door één NAAM verenigd. De Levende is niet meer bij de doden. Zijn discipelen mo gen opnieuw beginnen. Hij gaat vooraan. He.t echte christelijke leven is nu op aarde mogelijk. Zo is dan wie in Christus is, een nieuw schepsel. Die mens wandelt in nieuw heid des levens en zo wordt het licht van <le 'eeuwige Christus in steeds groter cirkel verspreid. Allé werkelijke vernieuwing komt alleen door Hem. Ook in Uw leven, ge-zin, kerk en yolk en in de wijde wereld. Hier op aarde is Jezus opgestaan. Hier op aarde moeten wij door Zijn kracht opstaan tot een nieuw leven en tevens leren uitzien naar de grote dag, waarop Hij alles nieuw maken zal. Dat mag ook dit jaar op het Paasfeest wor den beleefd I Goes ds. J. Karelse RILLAND-BATH. De gemeente raad besloot tot verbetering van het sportveld over te gaan en stelde daar een krediet van zesduizend gulden voor beschikbaar. Het in slechte staat verke rende terrein zaJ door de Ned. Heidemij. na afloop van de competitie worden ge ëgaliseerd. Burgemeester J. C. W. Jobse deelde mede dat de wijziging op de winkelslui tingswet is verworpen. De raad keurde de verhoging van de wethouderssalarissen met 270 per jaar goed en bracht de presentiegelden van de leden op 12.50 resp. 6.25 voor raads- en commissievergaderingen. Verder werd besloten de muziekvere niging voor de aanschaf van uniformen en instrumenten een jaarlijkse subsidie van vijfhonderd gulden te verlenen. ANNA JACOBAPOLDER. De leden van de muziekvereniging „Con Amore" maakten voor de eerste keer kennis met hun nieuwe direkteur. de heer P. Demmus, uit Bergen op Zoom. Het ledental is gestegen tot 20, waar uit blijkt, dat er weer groei en bloei in deze vereniging zit. Zij hoopt door verschillende acties, de kas te verster ken. Selectiemesterij in Zeeland MIDDELBURG. Om te komen tot een betere afzet van slachtvarkens op Walcheren is het noodzakelijk dat er in Zeeland een selectiemesterij komt, was de conclusie in een vergadering van de varkenskern Walcheren, waar werd ge sproken over een betere afzetmogelijk heid. De rijksveeteeltconsulent voor Zeeland, ir. W. L. Harmsen, hield een causerie over het onderwerp „Kwali teitsverbetering van het Nederlandse landvarken". De heer P. Havinga, di recteur van de centrale coöperatie voor vee en vlees „West-Nederland" G.A., sprak over de afzet van slachtvarkens op Walcheren in het kader van de C.V.V. moeten met hoogwater of kort daarna de bocht van Bath doorvaren om aldus de zware zijwaartse stromingen in die smalle geul te vermijden. Dit heeft tot gevolg dat het getij reeds wat terugge lopen is wanneer zij Lillo passeren. Met als resultaat dat daar reeds her haaldelijk vaartuigen klem liepen en eerst na uren weer vrij konden worden gemaakt. Door het bouwen van de nieu we zeesluis bij Zandvliet zal dit euvel ondervangen worden, omdat de schepen met grote afmetingen dan niet meer langs Fort Frederik en Lillo zullen moe ten. Het opgehaalde zand en slib raakt men op twee manieren kwijt, ofwel spuit men het op de enorme nieuwe ter reinen, die door de aanhechting bij het stadsgebied van talrijke buitengemeen ten verkregen werden en die bestemd zijn voor het vestigen van nieuwe in dustrieën, ofwel stort men het uit in de voor de scheepvaart ongeschikte geulen. Vanzelfsprekend is dit laatste procédé minder gezocht, omdat de stromingen er na betrekkelijk korte tijd weer voor zorgen dat het terechtkomt op d'ie plaatsen waar het niet gewenst wordt. Terugstorting in het water wordt dan ook alleen toegepast wanneer de ver voerskosten van de baggerplaats naar de opspuitgebieden te hoog zouden op lopen, bijvoorbeeld als men op Neder lands grondgebied gebaggerd heeft, waar het opspuiten verboden werd van overheidswege omdat men begrijpelij kerwijs niet wenst dat vruchtbare pol- dergronden bedorven worden door de Scheldeafval. Verhoogde presentiegelden Zoutelandse raadsleden ZOUTELANDE. De raad heeft op voorstel van B. en W. besloten het presentiegeld der raadsleden te verhogen van 7.50 tot 12.50. De heer J. Riemens vond deze be dragen te hoog. Tien gulden vond hij voldoende. De overige leden deelden het standpunt van B. en W. Op verzoek van de heer Rie mens werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Met zes tegen een stem die van de heer Riemens werd het voorstel aan genomen. In de zomermaanden zal voor de noord-oostzijde van de Bosweg een wachtverbod worden ingesteld. Deze maatregel is noodzakelijk geworden om dat vooral in de zomer veel auto's bij xle Rooms-Katholieke kerk worden gepar keerd. Het is nu vanaf het Pauwtje tot aan de Noordendolfer verboden te par keren. Het kruispunt Noordendofier- Bosweg werd aangewezen als voorrangs- kruising. Bij behandeling van dit pupt vroeg de heer Riemens of het niet moge lijk was de bocht uit de Noordendolfer weg te halen. Dit zal door B. en W. wor den bekeken. De kamphuisjes op het voorterrein van de heer Koppejan mogen nu worden, verplaatst. Het blijkt dat ondanks het feit dat dit terrein moest worden ont ruimd ieder jaar door het gemeente bestuur vergunning is verleend tot het plaatsen van huisjes. Dit terrein zal wor den bestemd voor parkeer- en speel- gelegenheid. De moeilijkheid is echter dat wanneer de huisjes worden verplaatst naar het andere terrein van de heer Koppejan aldaar huisjes moeten ver dwijnen. Na een lange discussie besloot de raad op voorstel van de heer Wouters die had betoogd dat het gemeente bestuur ook op andere terreinen met familiekwesties had rekening gehouden de verplaatsing van de huisjes over te laten aan het beleid van de eigenaar. Eindles kleinfruitcursus KAPELLE In de lagere tuinbouw school vond de eindleis plaats van de kleinfruitcursus welke daar gedurende de afgelopen najaars- en wintermaanden is gehouden en bij deze gelegenheid heb ben 21 personen het diploma voor de teelt van kleinfruit ontvangen. De cur sus werd gegeven door de heer J. Ruis- sen, assistent van de Rijkstuinbouwvoor- lic'ntingsdier.st in Kapelle. Nadat de heer B. de Jager, voorzitter van de Commissie van Toezicht, een wel komstwoord had gesproken bij deze eind les, stelde de docent verschillende vra gen aan de leerlingen en vervolgens ge beurde dat ook door de heer C. L. de Wilde uit Goes, leraar in algemene dienst van het Rijkstuinbouweonsulent- schap. Nadat deze ook de docent had dank gebracht reikte hij namens de com missie agrarisch vakonderwijs in Zee land de getuigschriften uit aan de vol gende personen: P. Dekker; M. Dekker; N. Eversdijk; P. Eversdijk; M. Evers- dijk; M. Hoogesteger; A. Hoogesteger; G. P. Vermaire; M. Vermaire; P. Her mes; J. Lepoeter; J. Smit, M. J. van der Vliet; A. de Jonge; M. Mijnsbergen; H. Waverijn; A. de Jager, allen te Ka pelle; G. Zuidweg, Biezelinge; J. Leen- dertse, Wemeldinge; M. Karelse, Goes en L. Toorenaar, Nlsse. Advertentie Margriet Discotheek populair en klassiek repertoire 3.95 Complete serie nu aanwezig. Foto P. Vreke Tijd.: Korte Delft 5, Middelburg, Tel. 2731. Meer rust in Zoutelande ZOUTELANDE. Het voorstel van B. en W. om het sluitingsuur van de café's gedurende de zomermaanden van elf uur op twaalf uur te brengen, bracht in de gisteren gehouden raadsvergade ringen de tongen van de leden in be weging. B. en W. gingen er van uit dat het grootste deel van de bezoekers na het sluitingsuur nog enige tijd op straat bleef slenteren. Het college meen de dat wanneer de café's om twaalf uur zouden sluiten dit niet het geval zou zijn. Dit zou-zo zeggen B. en W. in de toelichting de rust op straat rond het middernachtelijk uur bevorderen. De he_e,r K. de Wolf (S.G.P.) was het nier niet mee eens. Ook om principiële redenen kon hij zijn stem niet aan dit voorstel geven. Wethouder P. Leijnse (C.H.U.) vond dat hier sprake was van onbillijkheid tegenover de kampeerter reinhouders die door het gemeentebe stuur zijn verzocht erop te willen toe zien dat hun gasten voor elf uur bin nen zijn. De heer Leijnse gaf zijn stem aan dit voorstel met de mededeling dat in het vervolg ook de kampeerterrei nen tot twaalf uur open zullen zijn. De heer J. Riemens (C.H.U.) had lie ver gezien dat deze maatregel alleen in de maanden juli en augustus zou worden toegepast. De andere leden wa ren het eens met de zienswijze van B. en W. Het voorstel werd aangenomen met de stem van de heer de Wolf tegen

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3