HET HEIEN IS VOORBIJ Bej aardeneentram verscheurde rust in vele gezinnen U Jahn hekelt Westduitse justitie Justitie Zuid-Afrika bleek onafhankelijl VERKEERSPROBLEEM IN DELFT Deftige Times is lief voor Luns E' Waanzinnige ambtenaar doodde en werd gedood INDONESISCHE LEGER WORDT VERSTERKT Trein brandde in tunnel Ramp in Rusland nam 145 levens Niet met hen Trein rijdt op auto Peugeot geeft bonus; omzet stij gt snel Aanrander gepakt Vrouw met drie kinderen in vuur omgekomen Onvriendelijk slot in Warschau Zaterdag 1 april 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 10 Van een onzer verslaggevers TRECHT. Deze paas dagen kunnen de bewo ners van het Tolsteeg plantsoen weer vrijer ademhalen. Gisteren ging de laatste paal voor het nieuwe be jaardencentrum de grond in. Wekenlang heeft het zware hei werk het leven van de buurtbe woners vergald. Vier processen hierover zijn aangespannen: twee wegens schade toegebracht aan de omringende woningen, twee door incidenten tussen ge meente-ambtenaren en de bou wer van de aangrenzende flats, de heer A. J. Lisman. Elke klap waarmee de zware betonpa- len de bodem in werden gejaagd, gaf een schok in de grond, die zich voort plantte in de huizen. Vooral de hoogste flatverdiepingen, die een zwaaieffect ondergingen, hadden het hard te ver- Het heien is gebeurd, de scheuren zijn gescheurd. Hier gaat de laatste paal de grond in bij het Tolsteeg plantsoen. BONN, 1 april. Jahn, de sociaal democratische voorzitter van de Bonds dagcommissie voor de schadeloosstelling van slachtoffers van het nationaal-socia- lisme heeft gisteren de Westduitse justitie scherp gehekeld. Hij deed dat tijdens een plechtigheid bij het gedenkteken te Dort mund voor de slachtoffers van het Derde Rijk. Volgens Jahn lijkt het erop dat vele rechters in West-Duitsland niet de moed hebben zware straffen op te leggen aan nationaal-socialistische misdadigers. Hij had verder de indruk dat de autoriteiten genoeg misdadigers die in de nationaal- socïalistiSche tijd bij dé justitie waren niet energiek vervolgen. Jahn zei verder dat in de Bondsrepubliek rechters in functie zouden zijn, die" de nationaal- socialisten handlangersdiensten bewezen Het gedenkteken in Dortmund voor de slachtoffers van het nationaal-socialisme werd het vorige jaar opgericht. Het dient vooral ter herinnering aan Goede Vrijdag 1945, toen op bevel van het hoofd van de geheime staatspolitie te Dortmund, Rudolf Bahr, 289 gevangenen uit zeven landen zonder enige vorm van proces werden doodgeschoten. Bahr werd na een jacht van vijftien jaar ten slotte eind 1960 aangehouden. In januari jongstleden hing hij zich in zijn cel op. Aan de plechtigheid van gisteren na men 3000 mensen deel, waaronder een delegatie van de bond van Franse ver zetsstrijders en talrijke vroegere Franse dwangarbeiders. De 78-jarige mejuffrouw J. van Setten uit Driebergen is gistermiddag in het zie kenhuis te Zeist overleden. Zij was daar donderdag opgenomen, nadat zij in Drie bergen onder een auto was gekomen. duren. Schrijven werd daar vrijwel on mogelijk. Scheuren Bij de familie De Haas, Tolsteegplant soen 49III, moesten de ramen met lu cifers worden vastgezet in de sponnin gen. Bij de grammofoon trilde de naald van de plaat. „Mijn zoon, die medi cijnen studeert, kon niets uitvoeren en is maar ergens anders gaan werken", vertelde de heer De Haas. „In de mu ren en het trappenhuis zijn tijdens het heien overal scheuren ontstaan". Een ander gezin besteedde de kinderen uit bij familie, omdat de kleintjes 's middags onmogelijk konden slapen. Bij mevrouw Hellwig, in hetzelfde blok, vertonen de muren lange scheuren en bladdert de kalk van de plafonds. Ook de eengezinswoningen aan de vlak bij gelegen Saffierlaan hebben te lij den gehad. Bij de familie Van Zutphen zijn het balkon, en de zolder van de huiskamer gescheurd. Aan een buiten muur is de mortel losgewerkt tussen de stenen. Mevrouw Van den Berg liet ons scheu ren zien in keuken en woonkamer, en plekken in de gang waar tijdens het heien de kalk uit de muren was ge vallen. ■••.•.NS.-.t.-.-W Verbittering De rechter moet zich nog uitspreken over de vraag of de gemeente Utrecht, die het bejaardencentrum bouwt, in dezen aansprakelijk is. In afwachting daarvan wordt nu alle schade zorg vuldig opgenomen. Onder de buurtbewoners heerst een ver ontwaardigde en verbitterde stemming jegens de gemeente; men verwijt haar geen enkele consideratie te hebben met de omwonenden. Op een schrifte lijke klacht van een aantal flatbewo ners, gericht aan burgemeester en wet houders, kwam niet eens antwoord, zo wordt gezegd. Aan de Saffierlaan klommen de werk lieden, zonder toestemming aan de be woner te vragen, op een dak om een kabel te spannen: daarbij werden de televisie-antenne en de daklijst bescha digd. Inmiddels is hiervoor schadever goeding toegezegd. De eengezinshuizen aan de Saffier laan hebben op het gezicht geen last gehad, maar wie het oor bij de be woners te luisteren legt... De gebelgdheid is nog groter gewor den na de publikatie van ir. J. H. Wind, oud-hoofdingenieur van de ge meente. Deze betoogt dat de zware hei-fundering technisch bezien hele maal niet nodig is. Heel het bejaarden centrum is voor de omwonenden een steen des aanstoots geworden. „En waarom moet het hiér staan", vraagt men zich af. „De bejaarden krijgen vlak voor de deur een snelweg, daar naast een spoorbaan waar 's nachts tremen langs denderen en daarachter hebben ze uitzicht opeen begraaf plaats." PRETORIA (Reuter) Het proces dat al smds 1956 in Pretoria werd ge. voerd tegen een aantal mensen die be schuldigd waren van hoogverraad, heeft deze week een plotseling einde gekregen. De president van de rechtbank sprak alle beschuldigden vrij. Hij achtte wel het bewijs geleverd dat gepoogd is een andere regeringsvorm in Zuid-Afrika in te voeren, maar er waren geen be wijzen dat dit een communistische staatsvorm zou zijn. Hiermee is een einde gekomen aan een proces, dat scherpe reacties uit de hele wereld heeft opgeroepen. Voor de verdediging werd een bedrag van 180.000 pond sterling bijeengebracht. In 1956 De kwestie is begonnen in augustus 1956, toen 156 mensen werden gearres teerd onder beschuldiging van het op touw zetten van een samenzwering met het doel het regime omver te werpen en een communistische getinte staat te stichten. Het proces heeft zich voortge sleept van het ene jaar naar het ande re. Elke zitting kenmerkte zich door vele interrupties. De verdediging, voer de aan dat de beschuldigden alleen maar ,,de beroerde omstandigheden wilden veranderen waaronder zij in het door de rassenpolitiek verdeelde Zuid- Afrika moesten leven". In de loop van het proces werden telkens groepjes verdachten vrijgelaten. Tenslotte ble ven er 28 over, die gisteren de verheu gende mededeling van hun vrijlating hoorden. Grote vreugde Deze groep bestond uit 22 Afrikanen, drie Indiërs, twee blanken en een kleur ling. Zij hebben 51 maanden gevangen gezeten. Buiten het gerechtsgebouw werden zij met grote geestdrift door vrienden en kennissen ontvangen. Zij moesten veie handen drukken; men danste en zong luidkeels de hym ne „God bless Africa" van het verbo den Afrikaanse nationale congres. Strijd gaat voort De leider van de verdediging werd op de schouders genomen van een groep juichende negers, die te zijner eer een zoeloe-hymne zongen. Een van de vrijgelatenen verklaarde dat het pro ces wel afgelopen was, maar dat dit nog geen vrijheid betekende. „Wij moe ten verder strijden om de vrede en de harmonie tussen alle volken te verkrij gen. Zolang dat niet bereikt is zullen 6trijd en gevangenis een deel van ons leven blijven", zo zei hij. Groot bewijs De leider van de Verenigde partij, welke in de oppositie is, zei dat deze vrijspraak een bewijs is van de hoge opvatting, die de justitie van Zuid-Afri- ka van haar taak heeft. Hij noemde dat van groot belang nu vele Zuid- afrlkaanse instellingen in de ogen van de wereld verdacht geworden zijn. „Het toont aan", zo zei hij, „dat geen enkele regering van Zuid-Afrika er op kan rekenen onze rechtbanken te ge bruiken als een instrument van hun po litiek, zoals dat door sommige regerin gen van totalitaire staten wordt gedaan. Eigen nieuwsdienst RUINERWOLD. Op een spoorweg overgang met automatische knipper lichten in Ruinerwold, tussen Steenwijk en Meppel, is gisterochtend een trein op een personenauto gereden. De be stuurder, de 45- jarige heer P. van der Spoel uit Meppel. was net uitgestapt. Het ongeluk gebeurde doordat de mo tor van de auto op de spoorbaan was afgeslagen. PARIJS, (Reuter). Peugeot heeft over 1960 een nettowinst behaald van 35,4 (v.j. 32,7) miljoen nieuwe franken. Per aandeel zal een dividend van 10 frank worden voorgesteld. Bovendien wordt voorgesteld het kapitaal te ver hogen van 200 tot 225 miljoen frank door uitgifte van bonusaandelen in de ver houding van een nieuw aandeel van 125 frank nominaal voor elke acht oude aandelen. De omzet in het eerste kwartaal van 1961 lag meer dan twintig procent bo ven die van dezelfde periode van 1960. BAARN (ANP). De politie heeft de twintigjarige S. uit Utrecht aangehou den die heeft bekend in Baarn een ne gentienjarig me'isje te hebben aange rand. Het meisje dat in Baarn werkt, had de gewoonte in het vrije middaguur in de bossen te wandelen of te lezen. S., die ook in Baarn werkt, was dinsdag in het bos bij haar komen zitten en had een praatje gemaakt. Daarna had hij haar plotseling aangevallen. Na een worsteling was het het meisje gelukt zich van hem los te rukken. PARIJS Na tien minuten lang wan hopig te hebben geprobeerd uit haar brandende huis te komen is mevrouw Giot uit het Franse plaatsje Meautis gis termiddag met de drie jongste van haar zeven kinderen in het vuur omgekomen. De brand ontstond toen mevrouw Giot een nieuwe gasfles wilde aansluiten. Zü draaide het veiligheidsdeksel er af zon der er op te letten of de fles wel gesloten was. De kraan was open zodat het gas met alle kracht uit de fles spoot toen het deksel werd verwijderd. De kamer stond in een oogwenk in vuur en vlam. Mevrouw Giot gooide meteen haar vier oudste kinderen de deur uit. Daarna vloog zij naar de bovenverdieping om haar drie jongsten drie jaar, twee jaar en vijf maanden oud te redden. Toen zij ze uit hun bedjes had gerukt was er geen weg terug meer. Het in storten van het dak betekende, na tien radeloze minuten, het einde voor haar en haar drie kinderen. Het huis was daarna in enkele minuten afgebrand. De brandweer was al bezig met het blussen van de puinhopen toen de heer Giot, gewaarschuwd op zijn werk, bij zijn huis kwam. DJAKARTA (Reuter). Het lm donesische leger beschikt over te weinig manschappen voor het gro te gebied, dat het moet bestrijken, om de rust in heel Indonesië met spoed te kunnen herstellen. Dat wordt gezegd in een overzicht van de strijd tegen de opstandige bewe gingen, dat is uitgegeven door het hoofdkwartier van het leger. Het leger zal in verband daarmee worden versterkt met 150.000 man, aldus de bekendmaking. De Verenigde Staten zullen lichte wapenen leveren voor de uitrusting van twintig nieuwe bataljons infanterie. Verwacht wordt dat ook lichte wapenen in West-Duits land gekocht zullen kunnen worden. In het rapport wordt gezegd dat de opstandelingen, vooral de groepen in Atjeh en in Noord-Celebes, nog steeds enige steun uit het buitenland krijgen. De vijfkamp van het Nederlands Olympisch Comité wordt gehouden van 26 tot en met 30 juni in Amersfoort. Van onze correspondent ALGIERS. In een vlaag van waan zin heeft een doofstomme Arabische ambtenaar van de Franse militaire ad ministratie te Guelaa-Bou-Sba in de buurt van Böne zes mensen gedood en veertien gewond. Pas na een beleg van bijna achttien uur slaagden enkele pantserwagens erin het huis, waarin de waanzinnige Ali Guerfi zich had verschanst, binnen te dringen. Guerfi is bij de bestorming gedood. De ambtenaar, die ais een bijzonder rustige man bekend stond en op een uit stekende wijze zijn werk verrichtte, ren de woensdagavond plotseling met een geweer de straat op. Hij drong een huis binnen en schoot de vrouw van een onderofficier dood. Daarna verschanste hij zich. Een ziekenverpleger die te hulp snelde werd doodgeschoten, evenals de comman dant van de administratie, die Guerfi pro beerde te overmeesteren. Daarna wierp de Arabier twee granaten naar de mili tairen die hun commandant te hulp snel den. Elf van hen werden gewond, één stierf later. Er werd daarop besloten beleg te slaan rondom het huis. Tijdens het beleg schoot Guerfi nog twee soldaten dood en ver wondde hij er vier. Gisteren werden ten slotte de pantserwagens te hulp geroepen. Met zijn scooter is* donderdagavond de 44-jarige heer C. Klerk in de Stiel tjesstraat te Rotterdam geslipt. Hij liep een schedelbasisfractuur op waaraan hij in het ziekenhuis Dijkzigt overleed. De Amerikaanse bariton Elwood Peter son zal van 6 tot 12 april een toernee door Nederland maken. Zijn programma bestaat uit negro-spirituals. Hjj zal op treden m Hengelo, Den Haag en Delft, Van onze correspondent TYELFT Delft heeft het moeilijk, want al zullen de Delftenaren hun voorvaderen altijd dankbaar blijven voor de pittoreske bouw in de binnenstad, aan de andere kant verwijten zij die voorouders geen rekening met de toekomst te hebben gehouden. In de Delftse binnenstad is dat een nijpend probleem geworden. De stra ten, de stegen en de vesten zijn te smal geworden voor het moderne ver keer. Niet zodra stond er één auto langs de kant, of de hele straat werd „vol-getoeterd". Halsbrekende toeren heeft het Delftse gemeentebestuur moeten uithalen om de moeilijkheden enigszins te verlich ten. Er kwamen verkeersborden, steeds meer verkeersborden wachtverbod, stopverbod, éénrichtingverkeer; aan vankelijk zeer tot ongerief van de middenstand die zich belemmerd zag in het rondbrengen van melk en brood. De kolossen De grote wens blijft een vloeiende doorgang voor het verkeer zonder die vele opstoppingen, een wens die ook bij het gemeentebestuur voorop staat. Alles wordt in het werk gesteld om de straten en de grachten vrij te houden, maar als er huisvuil moet worden opgehaald, komen de gemeentelijke roltrommels naar buiten, enorme ge vaarten, waarin naast de chauffeur nog plaats is voor drie flinke kerels, met aan de achterkant de mogelijkheid om drie vuilnisemmers tegelijk te le gen. „Waarom deze kolossen", vraagt men in Delft, „als er over het al gemeen toch maar twee man de vuil nisemmers ophalen?" Wat aan de ene kant gewonnen wordt door de sanering van het ver keer in de binnenstad, wordt aan de andere kant teniet gedaan. Een vuilnis wagen passeren gaat niet in de smalle straatjes, soms blijft er nauwelijks ruimte over om er langs te lopen, en bovendierfrrijden de wagens langzaam. Zou het gaan? „Gooien we zo veel weg, dat er be slist wagens nodig zijn met drie klep pen, of zou het ook gaan met een smallere wagen met twee kleppen?" verzuchten de Delftenaren. Van onze correspondent BONN De conferentie van de lan den van het verorag van Warschau i£ gisteren geëindigd. Het slctcommumqui bevat een herhaling van de oude be- schuidigingen aan het adres van West- Duitsland. Het gewaagt van oplevenc militairisme en revauchisme en het houd' de beschuldiging m da de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk in West- Duitsland een toestand scheppen van directe oorlogsdreiging door bevordering van ae groei van het Westduitse „agres sieve" leger De toon van het communiqué was on vriendelijk, zelfs agressief. Dat kan een gevolg zijn van het feit dat de Oost duitser Ulbricht voorzitter van de con ferentie was. Versterking van de verdediging van de landen van het pact, aldus het commu niqué, is nodig gezien de „toenemende militaire voorbereidingen van de impe rialistische landen". Eén Delftse roltrommel is honderd auto's te erg, althans als hij in zijn volle grijze breedte over de grachten en door de straatjes sluipt. Het hele verkeer moet er dan gedwee achter aan blijven rijden, tot er eindelijk een gaatje is om te passeren. Delft weert steeds meer auto's uit zijn lieve binnenstad, maar de rol trommels zijn te breed véél te breed. En dat terwijl er wegens ge brek aan personeel van deze auto's maar twee luiken-voor-vuilnisbakken in dienst zijn. Vier Italianen omgekomen GENUA (Reuter). Vier mensen zijn omgekomen, toen donderdagavond een wagon van de sneltrein TurijnRome in een tunnel bij Sestri Levante in brand vloog. Er brak een paniek uit, toen de trein midden in de tunnel tot stilstand kwam en grote rookwolken de tunnel be gonnen te vullen. De passagiers kropen uit ramen en deuren en renden naar de open lucht. Er zijn verscheidene gewon den, onder wie de partijvoorzitter van de Italiaanse republikeinse partij Pacciardi, die echter na behandeld te zijn het zie kenhuis kon verlaten. De hoofdlijn tussen Genua en La Spezia is door het ongeluk verscheidene uren geblokkeerd geweest. ellende van verkeersopstoppingen. Wij zouden de Delftse vroedschap een voorstel willen doen, compleet met foto: een smaller type roltrommel- auto zonder onrendabel luik en zonder MOSKOU (Reuter). Naar eerst thans bekend is gemaakt zijn op 13 maart 145 mensen in de Oekraïne omge komen en werden er 143 gewond ten gevolge van een dijkdoorbraak. De ramp is gebeurd 's morgens om half negen tijdens een hevige storm. Een grote stroom modder en water stortte zich op de buitenwijken van de stad Kiev. Verscheidene huizen, een tram remise, een aantal winkels en twee fa brieken zijn ingestort. De schade wordt geschat op bijna anderhalf miljoen gul den. De commissie van onderzoek heeft verklaard dat de ramp te wijten is ge weest aan fouten die gemaakt zijn bij het maken van de dijk. De schuldigen zullen worden gestraft. door Ben van Rosendaal EN beetje vreemde geschiedenis is het wel, met dat Europa van ons. Wie de kranten opslaat komt al gauw een bericht tegen waarin wordt gemeld, dat weer een of ander hooggeplaatst man heeft verklaard de eenwording van Europa zo belangrijk te vinden. Staatshoofden, ministers en ambassadeurs houden niet op te beweren, dat hun land zeer veel waarde hecht aan een oplossing van de problemen, die nu nog West-Europa verdeeld houden in twee blokken. De bui tenstaander, die kennis neemt van al deze bereidverklaringen vraagt zich af, waarom het ene, hechte en sterke Europa er dan nog steeds niet is. TT1 EN verklaring voor dit verschijn sel gaf vorige week in Den Haag de Zweedse minister van eco nomische zaken, Gunnar Lange. Het is ongeveer, zo zei hij, als bij de onderwijzer, die zijn leerlingen vertelde van de hemel. Aan het einde van de les vroeg hij wie graag naar de hemel zou gaan. Al le jongens staken hun vinger op, behalve Pietje. Wat nou Pietje, verwonderde zich de onderwijzer, wil jij niet naar de hemel? En Pietje antwoordde: Natuurlijk wel, maar met dat stelletje... Toch wel HET mag dan waar zijn, dat het nog lang niet allemaal botertje tot de boom is wat de samenwer king tussen de landen van de E.E.G. betreft, er zijn toch ook wel ge beurtenissen en situaties waaruit men de indruk krijgt dat de Euro pese gedachte langzaamaan terrein wint. De realiteit van het verenigde Europa ervaart men bijvoorbeeld bij een bezoek aan de gebouwen van de Europese gemeenschappen in Brussel. De bedrijvigheid daar van lieden uit zes verschillende landen geeft de toeschouwer toch wel het gevoel: hier wordt daad werkelijk aan het nieuwe Europa geschaafd en getimmerd. Een ander voorbeeld was laatst te vinden in ons eigen land. De Amsterdamse raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. om een soort vriendschapspact te slui ten met de andere hoofdsteden van de landen van de Europese econo mische gemeenschap. Er bestond al een nauw contact tussen de drie hoofdsteden van de landen van Benelux. De Brusselse burgervader is toen met het idee gekomen de „verzustering" ook uit te breiden tot Bonn, Parijs en Ro me. Dat de Amsterdamse raad met dit idee is meegegaan zij het met de communisten tegen is een (klein) bewijs voor het groeien van de Europese gedachte. Alleen EEN commissie van deskundigen (ambtenaren) is druk bezig de volgende topconferentie van de zes landen van de E.E.G. voor te be reiden. Zij zal op 19 roei in Bonn worden gehouden. De vorige bijeenkomst van de leiders uit de zes landen, in Pa rijs, is vooral in de herinnering ge bleven door het afwijzende stand punt dat de Nederlandse delegatie daarop innam 'tegen de plannen van president de Gaulle voor de toekomstige politieke samenwer king in Europa. Nederland stond alleen tegenover de andere vijf landen met zijn op vatting, dat ook Engeland op de een of andere manier bij het overleg over de politieke samenwerking zou moeten worden betrokken. De conferentie kwam niet toe aan het nemen van een besluit over de Franse plannen. Wel werd een comm'issie van ambtenaren ge vormd, die voor de volgende bij eenkomst voorstellen zou moeten uitwerken voor het politieke samen gaan in West-Europa, waarover dan in Bonn de beslissing zou moe ten worden genomen. Deskundigen uit elk van de zes landen waren in deze commissie vertegenwoordigd. Verbaasd TT EN ambtenaar van het Franse ministerie van buitenlandse za ken heeft nu meegedeeld, dat het voorbereidende werk van de com missie in „vrij ernstige" moeilijk heden is geraakt. „Nederland neemt een standpunt in, dat af wijkt van dat van de vijf andere landen. Het staat erop, dat Enge land wordt uitgenodigd deel te ne men aan tenminste een deel van het politieke overleg van de zes", zo constateerde hij en het had er alle schijn van dat de man lichte lijk verbaasd was over de eigen wijsheid van de Nederlandse leden van de commissie. Ais Nederlander zou men deze Franse ambtenaar alleen maar kunnen vragen: Had U, gezien de houding van Nederland op de top conferentie. soms iets anders ver wacht? Neen toch zeker. Nog geen acht NA Finland dat zich kort gele den met de Europese vrijhan delszone associeerde schijnt nu ook Spanje er wel iets voor te voe len om zich bij de Zeven (Engeland, de drie Scandinavische landen. Oos tenrijk, Zwitserland en Portugal) aan te sluiten. De Spaanse minister van handel, professor Alberto Ullas- tres, is tenminste zo hier en daar een balletje over deze kwestie aan het opgooien. In hoever de Zeven op Spanje zitten te wachten is nog moeilijk te zeggen. Overigens: de Zeven zijn, na de aansluiting van Finland, beslist nog geen Acht geworden, hooguit Zeven- en-drie-kwart. Finland zal in grote lijnen dezelfde handelsrechten en -verplichtingen hebben als de zeven landen van de vrijhandelszone, maar op verschillende punten zijn nog uitzonderingen van toepassing. Dat neemt niet weg, dat de asso ciatie van Finland met de Zeven toch ook weer een stapje verder is in de richting van de vereniging van Europa. DE OPWEKKING van Wim Kan in zijn programma van Oudejaars avond om lief te zijn voor Luns heeft weerklank gevonden in Enge land. De deftige Times althans heeft kort geleden een geschreven portret van onze minister van bui tenlandse zaken gepubliceerd, dat een minder zelfbewust mens als on ze excellentie roze blosjes van ver legenheid op de wangen zou hebben gebracht. „Een markante onconventionele persoonlijkheid", zo noemde de Ti- mes hem. „Een man. die in de af gelopen acht jaar heeft getoond op vallend onafhankelijk te zijn of schoon hij van onbetwistbaar rooms- katholieken huize en een trouw lid van de Katholieke volkspartij is. Voor Luns ^IJN stijl is een mengsel van de oude plechtige vormen en een soms opzienbarende vooruitstrevend heid. Hij is er niet bang voor vast te houden aan een standpunt waar voor de meeste anderen weinig voe len. zoals is gebleken op de topcon ferentie van de Zes in Parijs". Over zijn humor en zijn originele manier van praten schreef het blad, dat minister Luns een van de wei nige Nederlandse ministers is wiens redevoeringen in het parlement be langstelling trekken, „zelfs van de serveersters van de Kamer, die ach ter het groene gordijn van de ver gaderzaal staan te luisteren." Als dat nog niet lief is...

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 10