Drievoudig jubileum in dorp Biezelinge Mevrouw Specht kweekt ..allround" huisvrouwen RUSH SUPER ARIANE SUPERLUXE Acht maanden voor Vlissingse hoofdonderwijzer Veertig jaar hervormd onderwijs; dhr. Walrecht 25 jaar hoofd en 40 jaar bij het onderwijs Nieuwe ambtswoning voor Kloetinge's burgemeester Afsluiting Veerse Gat op 28 april Picavet n>t busbedrijf over aan de ZVTM WINST AAN VERMOGEN 4Q *y BRANDSTOFBESPARING Auto met grote vaart sloot Donderdag 30 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. .3 Op 8 april feest in veilinghallen Mariemma: Spaanse danskunst zonder weerga GEMEENTERAAD BESLOOT: WATERLEIDINGBUIZEN NIET BOVEN WATER met de nieuwe motor: 5x gelagerde krukas van f7.995.- af bij onderstaande Simca dealers Vergadering Tuinbouw en Plantkunde Goes „Dieren in nood" passeerde de duizend leden Op zaterdag 27 mei (na 42 jaar) Karakteristiek lijntje Hulst- Nieuw-Namen verdwijnt m UITSPRAKEN RECHTBANK Boerenkool Doolhof MET DE „EEND' PROVINCIE IN Experiment Puntjes op de T' Kleuter gered van verdrinkingsdood GROOTFEEST IN DREISCHOR Ramen open in Domburg PAAS-ATTENTIE Kleuters naar rusthuis RADIO PIANO'S VLEUGELS ORGELS TELEVISIE Dr. Portielje sprak over de verhouding tussen mens en dier BIEZELINGE. Driemaal is scheepsrecht. Deze alom bekende spreuk is zonder kijf van toepassing op de hervormde school in Biezelinge. Deze school bestaat n.l'. 40 jaar, het hoofd van de her vormde school, de heer B. J. J. R. Walrecht is dan 25 jaar in deze functie werkzaam en tevens is de heer Walrecht 40 jaar bij het onder wijs. Een drievoudig jubileum, dat op zaterdag 8 april in een grote, feestelijke, bijeenkomst gevierd zal worden. De veilinghallen te Ka- pelle zijn voor dit feest ^beschikbaar. Het hervormde onderwijs in Biezelin ge heeft in deze 40 jaar weinig diepte punten gekend, met uitzondering dan van de oorlogs- en bezettingsperiode, toen het heel moeilijk was om de kin deren op verantwoorde wijze les te ge ven. Op 1 maart 1921 werd de hervormde school in Biezelinge opgericht. Voor de ze datum was er in dit dorp een open bare lagere school, die echter weinig levensvatbaarheid toonde. De ouders van christelijke huize stuurden hun kin deren naar de christelijk nationale school in Kapelle. Bezwaar Dit laatste werd door velen in Bieze linge als een bezwaar gevoeld. Enkele hervormden onder leiding van de toen* malige predikant ds Jonker namen hei initiatief om te komen tot een hervorm de school in Biezelinge. Boven verwach ting ging dit vrij vlot. En toen het ge meentebestuur van Kapelle de openba re school, die in feite ten dode was opgeschreven, de initiatiefnemers a.h.w. op een presenteerblaadje aanbood was er geen vuiltje meer aan de lucht. Eerlijkheidshalve moet er aan toege voegd worden, dat de rivaliteit tussen de dorpen Kapelle en Biezelinge, die nu verdwenen was, maar toen wel aan wezig was soms aanleiding gaf tot wrij vingen. Dit was gelukkig nooit van ern stige aard. Ook de ouders, die lid waren van de chr. geref. kerk en van de geref. gemeenten, stuurden hun kinderen in het begin naar de hervormde school, hetgeen uiteraard een gevoelige ader lating betekende voor de chr. nat. schóól in Kapelle. Er kon dan ook begonnen worden met 95 leerlingen en drie onderwij zers. Maar na enkele jaren vonden de ouders van de gereformeerde ge zindte het toch maar beter, dat hun kinderen de chr. nat. school in Ka pelle bezochten. Zo gebeurde het ook. En dat betekende weer een aderla ting voor de hervormde school. Deze „klap" kwam echter niet zo hard aan. De openbare school was er immers niet meer en de kinderen van deze school volgden nu voortaan het her vormde onderwijs in Biezelinge. Verbouwing Na de overname van de openbare school moest dit gebouw grondig her bouwd worden; in het eerste jaar van Advertentie Doe mee aan onze gezellig# Punten-prijsvraag. Formulier bij uw winkelier verkrijgbaar. GOES. De prachtig beheerste klassieke Spaanse danskunst afge wisseld met de van zuidelijk tem perament getuigende Flamenco die de dansgroep van Mariemma dins dagavond in de Prins van Oranje liet zien, deed het publiek dinsdag avond in de Prins van Oranje keer op keer uitbarsten in ware ovaties. Mariemma en Paco de Ronda, een danspaar van uitzonderlijke klasse in de zo rijke „Arte de Baile" vormde het middelpunt van een reeks dansen uit Andalusie, Casti- lië, Navarra en andere streken. In een weergaloze mengeling van kleurige costuums brachten ze het oude en toch nooit verdwijnende spel van af weren, lokken en uitdagen tot uitdruk king in enkele prachtige klassieke dan sen waaruit echter voor alles het ty pisch Spaanse trotse karakter sprak. Henrique Luzariaga toonde zich een uitnemend vertolker van de Albeniz en de Falla. In de Molenaarsdans van de ze laatste componist toonde Paco de Ronda in een weergaloze Zapateado een .ndrukwekkend staaltje van zijn kunnen. Conchita Fernandez completeerde de groep. Het slot van de avond met Flamenco, zang. dans en gitaarspel uit Andalu sie, sprak het meest tot het publiek. Luis Pastor interpreteerde deze typische vo.ksmuziek op zijn gitaar met zang van Nino de las Cabezas. De jammer genoeg niet gevulde zaal beleefde met het optreden van deze dansgroep een evenement dat zijn weer ga in de Zeeuwse provincie zelden kent. de hervormde school werd daarom les gegeven in de consistorie van de herv. kerk. Na dit jaar kon dan het gebouw in gebruik worden genomen. Met uit zondering van de bezettingstijd, toen de Duitsers en later de Engelsen de school bevolkten en in desolate staat achter lieten, is in deze 40 jaar altijd les ge geven in de school. Tot op vandaag toe. In de winter 19551956 kreeg de school een grondige opknapbeurt. Het gaat de hervormde school in Bie zelinge thans voor de wind. Na een be gin van 95 leerlingen, met een diepte punt van 78, telt de school nu 84 kin deren. Een stijgende tendens van het leerlingenaantal is ongetwijfeld aanwe zig. Plaatsgebrek behoeft het bestuur overigens niet te vrezen, want de school telt vier lokalen, waarvan er thans vier in gebruik zijn. De school telt thans drie leerkrachten. Verder mag geme moreerd de prettige verstandhouding met de verschillende schoolbesturen in de gemeente Kapelle. De school groeit en bloeit en heeft zijn bestaansrecht ruimschoots bewezen. Drievoudig Tegelijk met de school jubileert ook het hoofd, de heer Walrecht. Weliswaar was zijn jubileum als hoofd van de school reeds vorig jaar, maar men acht te het beter om dit te vieren samen met het jubileum van de school. En omdat de heer Walrecht 1 mei a.s. 40 jaar bij het onderwijs is wordt dit dus een drievoudig jubileum. In 1935 kwam de heer Walrecht naar Biezelinge, als hoofd van de school. Hij kwam uit het Noord-Brabantse Chaam, waar hij ook reeds als hoofd van de Chr. school leiding gaf. Het eerste hoofd van de school was de heer R. v.d. Hoek tot 1933. Na een jaar van moeite inzake de personeels voorzieningen in verband met ziekte kwam dan de heer Walrecht. Hij is tot op vandaag de school trouw gebleven. Veertig jaar geleden is de heer Wal recht zijn loopbaan begonnen bij het onderwijs. Eerst in Utrecht, daarna in een gemeente in de provincie Gronin gen. Terug naar Utrecht, waar hij het onderwijs diende in Maarssen kwam hij via Chaam in Biezelinge terecht. Ook juist voor hem wordt het dus groot feest op 8 april. Aantrekkelijk Het programma voor dit feest ziet er aantrekkelijk uit. Om twee uur begint een herdenkings dienst in de veiling van Kapelle. In deze dienst zal de waarnemend voorzit ter van het schoolbestuur, de heer M. Wisse, een herdenkingsrede uitspreken. Voorts is er gelegenheid voor genodig den om felicitaties uit te spreken. Van half vier tot half vijf recipieert het be stuur en de heer Walrecht. Om half zeven begint de avondsamenkomst. De leerlingen studeren thans onder leiding van mej. v. d. Waa en de heer Te Win kel een eigen programma in, da t tijdens de bijeenkomst opgevoerd zal worden. De oud-leerlingen brengen voorts het toneelstuk „Dominee wint de pot". Al le oud-leerlingen en oud-personeel van de school zijn voor deze bijeenkomst uit genodigd. Het feest op 8 april belooft dan ook een gezellige reünie te worden. KLOETINGE. De raad van de ge meente Kloetinge nam in haar verga dering van dinsdagavond het principe besluit om een ambtswoning te bouwen voor de burgemeester. Voor tot de be handeling van dit voorstel werd overge gaan droeg de burgemeester de voor zittershamer over aan de loco-burge meester de heer B. M. van Nieuwen- huyze. Hij motiveerde deze^ handeling door mede te delen, dat hij het beter vond om in dezen niet de minste in vloed op de raad uit te oefenen en om zelfs ook de schijn te vermijden. Wel wilde hij verklaren dat hij een gunstige beslissing zeer zou toejuichen en waarderen. Ook wanneer straks na dere voorstellen zullen moeten worden behandeld zal hij op dezelfde wijze han delen. De raad liet wel een zwak pro test horen, maar de burgemeester bleef bij zijn houding. Het voorstel zelf werd vlug afge handeld. De heer J. Leys (P.v.d.A.) meende dat reeds eerder over een ambtswoning was gesproken. Toen hingen de grenswijzCgingsplannen nog in de lucht en er was ook geen ruim te. De heren M. J, de Looze (C.H.) die op spoed aandrong en de heer H. J. Colijn (A.R.) motiveerden nog hun stem. Ten slotte waren alle raadsle den voorstanders. De plaats voor de ze nieuwe woning is gedacht aan het eind van het Groenedaal. Schetsteke- ningen waren reeds ter tafel. De wethouder J. Q. C. Lenshoek (V.V.D.) zal wegens een voorgenomen reis naar Canada verscheidene maan den afwezig zijn. Hierom stelden B. en W. voor een tijdelijk wethouder aan te wijzen voor de duur van deze afwezig heid. Na stemming bleek de heer D. Schipper (P.v.d.A.) gekozen te zijn met 5 stemmen tegen een stem op de heer H. J. Colijn. (De heer S. Duvekot was afwezig). De heer Schipper nam deze benoeming aan. Aan de heer J. C. Scheffer te Goes werd 580 m2 grond verkocht in het uit breidingsplan voor de som van 6.235, De woning Achterweg 2, eigendom van mevrouw J. S. Sinke-Zandee en in middels onbewoonbaar verklaard werd aangekocht voor 650,Het perceel heeft de gemeente nodig voor het rea liseren van het uitbreidingsplan. Blijkbaar waren de onderhandelingen voor grondaankoop voor de verbetering van het kruispunt Buys-Ballotstraat- Rijksweg-Lewestraat minder vlot verlo pen. B. en W. stelden namelijk voor om een plan tot onteigening voorlopig' goed te keuren. Het betreft hier 70 m2 grond van de heer J. Staal en 28 m2 van de heer W. H. van den Broek. Dat wat partijen gescheiden houdt is gele gen in de aan te brengen scheiding tus sen straat en tuin. De raad volgde B. en W. Besloten werd een motor-gazonmaaier aan te schaffen. De prijs bedraagt 3.843,65. De oude -maaier is versleten, en zal bij inruil nog 200,opbren gen. De raad besloot aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat zij akkoord gaan met hun voornemen de salarissen van de wethouders voor deze gemeente op te trekken van 990,tot 1260, Naar aanleiding van een ingekomen schrijven dat aan deze gemeente geen woningwetwoningen waren toegewezen bij de laatste verdeling sprak de burge meester zijn grote teleurstelling uit over deze beslissingen, welke woorden door STAVENISSE. Het Zwitserse mo torschip „Express 30" verspeelde gis termiddag in de Oosterschelde ter hoog te van Stavenisse een gedeelte van haar deklast. Het schip kwam in het vaarwater „Witte ton Vlije", wilde linkaf varen richting Wemeldinge en kreeg toen door de harde wind enige reeën over haar dek. Een gedeelte van de deklast spoelde overboord. Het waren tien bossen wa terleidingbuizen van elk tien meter lang, met een totaal gewicht van dertig ton. Omdat het vaarwater tamelijk ondiep is, scheppen de buizen een gevaar voor de scheepvaart. Er zal worden getracht hen dan ook zo spoedig mogelijk te lichten. de heer D. Schipper werden onder streept. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Leys of reeds plannen waren gemaakt ten aanzien van de vrije zaterdag voor het gemeentepersoneel. De voorzitter zegde toe in de eerstvolgende vergade ring hiertoe voorstellen ter tafel te brengen. Advertentie W# /O OLIEVERVERSEN OM DE 4.000 KM SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito - 01155-651 SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet - 01152-400 SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse - 01116-370 SIMCA VLISSINGEN - Garage Paul Kruger - 01184-200? VROUWENPOLDER. Het Veerse Gat zal worden afgesloten door zeven grote doorlaatcaissons. Het werkschema voor het invoeren van deze caissons is als volgt: Op dinsdag 11 april omstreeks vijf uur namiddag zal de eerste caisson worden ingevaren aan de Walcherse kant (Vrouwenpolder). Op dinsdag 18 april om ongeveer kwart voor twaalf zal de tweede cais son aan de Walcherse kant worden in gevaren. Op donderdag 20 april om ongeveer kwart over twaalf de derde caisson aan de Bevelandse kant. Op vrijdag 21 april om ongeveer twin tig voor een de vierde caisson aan de Bevelandse kant. Op zaterdag 22 april ongeveer half twee de vijfde caisson aan de Beve landse kant. Op maandag 24 april ongeveer half vier 's middags de zevende caisson, de sluitcaisson vanaf de Walcherse oever. Deze sluitcaisson zal als een draaideur het laatste gat afsluiten. Van 25 tot en met 27 april wordt door het storten van steen aan beide zijden van de caissons een goede aansluiting van de caissons met de drempel tot stand gebracht. De schuiven in de caissons zullen in twee of drie fasen worden gesloten. Ten aanzien van de twee eerste fasen is nog geen beslissing genomen. De laatste fase, het sluiten van de dan nog niet gesloten boven- schuiven, vindt plaats op vrijdag 28 april om ongeveer elf uui 's ochtends. Hiermede zal de afsluiting van het Veerse Gat een feit zijn geworden. GOES. De Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en plantkunde, afdeling Goes, hield, een ledenvergadering. In zijn openingswoord deelde voorzitter K. Goudswaard, onder meer mede, dat een flinke deelname kon worden gecon stateerd bij de lathyrus, dahlia's en chrysantenprijsvraag. De planten hier toe zullen volgende week worden uitge reikt. Na enkele andere huishoudelijke za ken verkreeg de heer W. Belgraver, hoofdassistent van het TuinJbouwconsu- lentschap te Aalsmeer, het woord. Hij hield een leerzame en interessante cau serie over een reis naar Denemarken waar hij vergelijkingen had kapoen trek ken tussen de tuin- en plantkunde in dit land en het onze. MIDDELBURG Het gaat voorspoedig met de Zeeuwse ver eniging tot bescherming van die ren „Dieren in nood".. Na geruime tijd een ongeveer constant aantal leden te hebben gehad, kon ze door plotselinge stijging in het afgelopen jaar haar duizendste lid inschrijven, de heer J. W. Helleman. De vereniging wilde deze grote mijl paal niet helemaal ongemerkt voorbij laten gaan en daarom kreeg de heer Helleman tijdens de vergadering die woensdagavond in restaurant Wohler werd gehouden, een boek aangeboden als blijvende herinnering aan dit heugelijk feit. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat de vereniging in het af gelopen jaar actief is geweest. Er werd o.a. een goed geslaagde hondenshow ge houden en in diverse plaatsen werd ge collecteerd. Minder goede berichten, had de pen- niingmeesteresse, mevrouw W. A. de Faasse, die in haar jaarverslag melding moest maken van een nadelig saldo van 146 gulden. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, de J. P. Bakker, en de heren W. A. de Vin en L. M. Annot herkozen. Op 5 april organiseert de vereniging een filmavond. N1EUW-NAMEN. Zeeland, telt op zaterdag 27 mei aanstaande een autobusonderneming min der. De heer F. J. Picavet te Nieuw-Namen stopt er dan na melijk mee de dienst te onder houden tussen zijn woonplaats en Hulst, terwijl de marktdienst op maandag tussen Prosperpol- der en Hulst dan eveneens tot het verleden zal behoren. De heer Picavet, die een uitgebrei de „business" heeft autobussen, vrachtauto's, taxi, garage en café), vindt de tijd gekomen om van een rustiger leven te gaan genieten. Ruim 42 jaar heeft hij de mensen vervoerd en zijn naam is in het uiterste oosten van Zeeuws-Vlaanderen een be grip geworden. In 1919 werd de (dagelijkse) dienst tus sen Nieuw-Namen en Huist geopend, maar eind mei rijdt de Picavet-bus voor het laatst. Dan zal de Nieuwna- mense autobusondernemer in verband met zijn leeftijd het busbedrijf over dragen aan het streekvervoerbedrijf, de N.V. Zeeuwsch Vlaamsehe Tram weg Maatschappij te Terneuzen. Het vrachtvervoer-, taxi- en garagebedrijf, alsook het café, zet hij nog voort. De heer Picavet en zijn echtgenote zijn van Belgische afkomst. Tijdens de Eerste Wereldoorlog was de heer Pi cavet soldaat in het Belgische leger. In de meidagen van 1940 vervoerde hij met zijn bus politiemannen naar Duinkerken en kwam terecht in En geland, waar hij in het Nederlandse leger werd Ingelijfd. Mevrouw Picavet, die met twee jonge kinderen achterbleef, heeft gedurende de gehele oorlogstijd het bedrijf met inbegrip van het postvervoer op gang gehouden. Veel goed werk verrichtte zij in het verzet en slechts ternauwer nood kon worden voorkomen dat me vrouw P'icavet door de bezetters werd ingesloten. De heer Picavet keerde na de oorlog met het bevrijdingsleger naar Nederland terug. In de tweeënveertig jaar dat de heer Picavet het autobusvervoer in zijn streek heeft geëxploiteerd, is er veel verbeterd wat de toestand van de we gen aangaat. Na de oorlog vernieuw de hij zijn wagen-park. Vóór die tijd bediende hij zich van een Minerva- bus met een sohuivenmotter. 's-HEER ARENDSKERKE. Op nieuw is een tamelijk ernstig ongeluk in 's-Heer Arendskerke geschied. De Haagse vertegenwoordiger J. G. W. M. <0. reed met zijn auto met grote snel heid van het viaduct op de rijksweg. Bij het passeren van een andere wagen moet hij de macht over zijn stuur heb ben verloren. Het voertuig reed in een bermsloot. Omstanders wisten de man, die onder zijn auto lag, te bevrijden. Een arts uit 's-Heer Arendskerke constateerde dat O. inwendige kneuzingen had opgelo pen en vervoerde hem in zijn eigen auto naar het ziekenhuis in Goes. De auto werd zwaar beschadigd. MIDELBURG. De arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft gisteren het hoofd van de r.k. St. Pau- ius-ulo te Vlissingen, de heer J.G.B., veroordeeld tot acht maanden gevange nisstraf onvoorwaardelijk, met last tot afgifte van inbeslaggenomen overtui gingsstukken aan de rechthebbenden en met last tot teruggaven van 3500 aan de gemeente Vlissingen en 500 aan verdachte zelf. De eis was een jaar ge vangenisstraf. Lerares huishoudelijke voorlichting moeilijke en veelzijdige taak GOES. Wanneer u op een kronkelweg ergens in Zeeland een charmante jonge vrouw met helblauwe ogen en blond, krullend haar achter het stuur van een „lelijke eend" tegen komt, tien tegen één dat het mevrouw J. Specht-Keijser, lerares van de Stichting Huis houdelijke voorlichting ten Plattelande is, die altijd wel op weg is naar één of ander verafgelegen plaatsje in de provincie om een lezing te houden of een cursus te geven op het gebied van koken, klei ne karweitjes in huis, of wat er ook maar op huishoudelijk terrein voorvalt. In 1956 kwam mevrouw Specht in dienst bij de stichting en sindsdien neeft ze zich met alle energie die ze bezat op de moeilijke en om vangrijke taak geworpen, de Zeeuw se huisvrouw met raad en daad bij *e staan in alle perikelen die zich voordoen bij het „dagelijks bestuur" van het gezin. „De taak van de leraressen van de Stichting is wel drastisch veranderd sinds de oprichting in 1935", zegt mevrouw Specht. „Als ik in 1935 leefde, dan zou ik les moeten geven in het maken van matrassen, boerenkoolkoken, de verwerking van de slacht en de al ler elementairste begrippen van hygiëne. Dan ^>u ik op de fiets met een tas aan mijn stuur door weer en wind langs donkere en modderige wegen naar bouwvallige schuurtjes en vergaderlokalen moe ten pezen om de vrouwen bij het licht van een walmende olielamp iets te vertellen over de eenvoudig ste dingen die in het huishouden voorkomen. De meesten hadden hiervoor zelfs geen begrip omdat huishoudscholen iets voor de „rij kelui" was, en alle kennis van moeder op dochter overging, zonder dat daaraair veel nieuwe ideeën werden gevoegd". Het was dus wel pionieren in het begin, want de toestanden die tij dens de crisis voor de tweede we reldoorlog op het platteland heers ten waren onbeschrijflijk. beetje wegwijs maken in de dool- nof van nieuwe apparaten en ma chines die op de markt verschijnen en volgens de fabrikanten allemaal „de oplossing voor de overbezette en vermoeide huisvrouw" beteke nen. Gewiekste colporteurs weten de dames wijs te maken dat met de aanschaf van een of ander appa raat alle zorgen aan de kant zullen zijn. Doch veelal beginnen dan de zor gen juist, omdat ze te laat zien dat zo zich iets hebben laten aanpra ten. Ook de cursus „kleine kar- Tegenwoordig heeft de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande een geheel andere taak. Nu door personeelsgebrek ook me chanisatie in de huishouding wordt door gevoerd, wil zij de vrouw een weitjes in huis", de Nederlandse versie van „Do it yourself" loopt lekker. Over enige jaren zullen de waarde echtgenoten dus niet meer geplaagd worden met het verzoek'. „Toe, maak jij die stekker even, daar ben je zo handig in", want dan draait de huisvrouw daar haar hand niet meer voor om, evenmin voor schilderen, behangen en tim meren. De Stichting kweekt „all round" huisvrouwen, want ook op het gebied van koken, en naaien be weegt ze zich. Bij het koken valt op dat de meeste dames de voorkeur geven aan eenvoudige gerechten die er toch feestelijk uitzien. Het is grappig dat de winkeliers uit een bepaalde plaats direct kun nen merken wanneer er een kook cursus wordt gegeven, want dan wil ieder plotseling een bepaald ar tikel hebben. Een bewijs dat de cursus wel gewaardeerd wordt. Ook het werk voor bejaarden en gerepatrieerden doet mevrouw Specht met bijzonder veel genoe gen. De kookdemonstratie voor be jaarden die onlangs in Wolphaarts- dijk werd gegeven was een experi ment doch dit was zo buitengewoon geslaagd dat er spoedig in allerlei plaatsen van Zeeland dergelijke de monstraties zullen worden gegeven. En net leukste is dat bij de bejaar den ook veel belangstelling is 'van de zijde van de heren. Hoewel de taak van de Stichting dus wel op een geheel ander terrein ligt dan in 1935, bewijst het grote aantal aanvragen van vrouwenbon den en andere organisaties wel de gelijk haar bestaansrecht. Ze be paalt zich er nu echter toe de punt jes op de „I" te zetten in het huis- ïouden en het de huisvrouw zo aan genaam mogelijk te maken zodat ze niet meer de sloof behoeft te zijn van weleer. Zo zal men hopelijk nog vele ma len het gele autootje met grote spoed over de Zeeuwse wegen kun nen zien toeren met achter het stuur de onvermoeibare en enthou siaste mevrouw Specht op weg naar -veer een groep vrouwen om ze bij te orengen hoe ze hun man nog meer kunnen verwennen dan tot nu toe al gebeurde. De hoofdonderwijzer werd schuldig bevonden aan malversaties in zijn functie gepleegd en in die van direc teur van een opleidingscursus voor kleu teronderwijskrachten. De verduisterin gen strekten zich uit over een periode van vier jaar, te weten van 1956 tot en met 1959. In zijn ijver voor zijn kleu terleidstercursus was B. zover gegaan dat hij om aan de nodige middelen te komen valse kwitanties opmaakte en deze liet tekenen door een aantal Vlis- singers, die rechtstreeks of zijdelings bij de cursus betrokken waren. De fabrieksdirecteur F. J. M. v. G. uit Roosendaad werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 1500, subs, twee maanden gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan het feit te hebben geweten van vervalste factures naar aanleiding van leveran ties aan het Vlissingse schoolhoof B. Conform de eis werd de Thoolse voor malige filiaalhouder van een Middel burgse houthandel P. J. B. verooddeeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk, en met een proeftijd van drie jaar. In het vonnis werd ook nog gelast teruggave van het inbeslaggeno men geld. B. had toen hij in financiële moeilijkheden verkeerde een greep in de bedrijfskas gedaan. VLISSINGEN. Een vijfjarige kleu ter viel gistermiddag door onbekende oorzaak in een sloot en zou zeker zijn verdronken, wanneer niet juist een chauffeur, de heer C. Stroo, met zijn auto aan kwam rijden en door zijn dochter op het in nood verkerende kind werd geattendeerd. Hij rende naar de sloot en zag slechts een armpje van de kleuter boven het water uitsteken. Met behulp van een stok wist de heer Stroo het kind naar de kant te duwen en trok het vervolgens op het droge. De kleuter was bewuste loos, waarna een voorbijganger kunst matige ademhaling toepaste.' Het geluk te hem het kind bij kennis te krijgen, waarna het per ambulance naar het zie kenhuis „Bethesda" werd overgebracht, waar het ter observatie is opgenomen. DREISCHOR. Zaterdag 1 april zal het dan eindelijk zover zijn. Hier. mee bedoelen we, dat het harmoniege zelschap „Crescendo" te Dreischor zich m haar nieuwe uniformen zal steken. Door allerlei acties zoals een bazar, oud-papier en vele bijdragen van de eigen leden en de gehele Dreischorse bevolking is men er in betrekkelijk korte tijd in geslaagd om een slordige 5 mille bijeen te krijgen om tot aan schaffing van de begeerde uniformen over te gaan. Ter gelegenheid van de officiële over dracht van de uniformen en het gelijk tijdige 60-jarig jubileum van „Crescen do" zal het Zaterdagmiddag in geheel Dreischor feest zijn. Om 2.00 uur zal een kleine rondgang door de gemeente worden gemaakt in de oude burgerpakjes, waarna om 3 uur de overdracht der uniformen aan het korps, als geschenk van de bevol king van Dreischor, op het gazon naast de muziektent zal plaats hebben. Om half vier volgt dan een muzikale rondgang van het nieuw geüniformeer de gezelschap door het gehele dorp. Van 4.30 6 uur zal er in het hotel „De Drie Schapen" een receptie wor den gehouden. DOMBURG. „Ramen op!" is het parool in de Dr. B. Vaandragenstraat in Domburg, waar de huisschilders be zig zijn de laatste hand te leggen aan een rij van negen woningwetwoningen. De aan de voorzijde, eveneens van ge meentewege aangelegde tuintjes met eendere gazonnetjes, welke zijn om zoomd door rozenstruiken, geven het ge heel een zeer fleurige aanblik. HAAMSTEDE. Een zeer voorzichtige optocht trok door de straten in de richting Rusthuis Duinoord. Zeer voorzichtig, want de kleutertjes die deze optocht vormden, droegen elk een zelf gemaakt bakje met daarin een een 'hard gekookt ei dat ook weer door de kleuters zelf be schilderd was. Daar verder elke jeugdige deelnemer nog eenfeest- muts droeg, was het één bont lint dat door het dorp wandelde. De keurig versierde bakjes wer den op deze manier naar de be woners van het Rusthuis ge bracht, om daarmee aan te to nen dat zelfs de allerjongste ge neratie in Haamstede en Burgh de oudere en vergrijsde, rusten de bewoners, niet vergeten. Het was dan ook weldra in de hal van het Rusthuis een vrolijk gekwebbel van jeugdige stemme tjes. Eerst werd de zieken een mandje overtiandigd, waartoe en kele kleuters deze bedlegerigen in hun kamer opzochten en daar toch wel wat verlegen Ihun pre sentje overhandigden. Inmiddels waren de bewoners met de jeugd samen in de grote conversatiezaal samengekomen, waar jeugdige stemmetjes nog wat zongen. Gezamenlijk, maar er waren ook solozangers. De directrice, zuster Feleus, dankte vervolgens de leidsters en de kleintjes voor deze bijzonder aardige attentie. De hoofdleid. ster, mej. Stouten, dankte de di rectrice voor de gesproken woor den, waarop het jonge volkje veel luidruchtiger dan toen ze kwamen weer vertrokken. Advertentie PHILIPS - BIAUPUNKT ER RES - TETLEFUNKEN Voor goede voorlichting naar het vertrouwd adres VLISSINGEN. Ongenadig gaj dokter A. F. J. Portielje af op de fa beltjes en het geleuter van sommige mensen over bepaalde dieren en het onbegrip dat sommigen tonen voor dieren en ook voor kinderen. Hij deed dit in zulke ongezouten bewoor dingen dat hij de dames van de Vlis singse huisvrouwenvereniging, die in Britannia waren samen gekomen, me nigmaal deed schateren en nog vaker beschaamd deed erkennen dat ook zij zich aan deze fouten schuldig maakt en. Uit zijn gehele lezing die hij illus treerde met prachtig getroffen licht beelden van dieren, sprak voor alles zijn grote liefde voor de natuur. Zo zelfs dat hij af en toe overging tot minach ting van de mens die zover van de na tuur is komen af te staan dat hij er absoluut geen begrip meer voor kan op brengen. De mens staat veel te vlug met oordelen en vooroordelen over al lerlei dingen klaar, zodat hij ten slotte helemaal niet meer kan oordelen. „Eerst zien, dan denken en dan mis schien een conclusie trekken die u ech ter zo weer terug moet nemen wanneer die verkeerd blijkt te zijn, om dan vol moed weer opnieuw te beginnen", dat was de raad en stelregel van dokter Portielje in zijn ongemeen boeiende en van groot psychologisch inzicht getui gende lezing. Deze bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw C. Braak-van Gelderen en werd gehouden in samenwerking met de commissie propaganda Nederlandse boeken.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3