GEHARREWAR IN ZAAK-VAN DER PUTTEN Mejuffrouw Mr. Wiggers „ER IS GEEN BLOESJESAFFAIRE A' „DE BAAR" GOES - Tel. 7352 VERF GEEFT FLEUR VERF GEEFT FLEUR Ml >>ep FRANKRIJK EN ALGERIJE VONDEN EEN FORMULE NOG GEEN RESOLUTIE IN DE KWESTIE-LAOS op ieders lip! Zachte pedaal' Schandpaal voor aannemers in Hongarije Russen wachten op besluit Zoavo Charitatief werk als straf Woensdag 29 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pa; stapt water in Snuffelaar Bijna ontploft Opgeblazen Klacht en aanklacht Handtastelijkheden in conflict over heien in Utrecht Einde van duel utrecht. in het conflict tus- Andere mening Voorlopig afgedaan Verordening koopavond is onverbindend New Yorks museum erft 5 miljoen ICHMËXI PUT/NUM2ttj Benzine- en L.P.G. Service station Meisje verduisterde geld Van onze Haagse redactie ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜIIIIIIIIIIillllllllllllllltlllllillllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHÜir DEN HAAG. De 46-jarige Duitser C. D. uit Wiesbaden moet wel een zeer onaangename herinnering heb ben overgehouden aan zijn avondje uit in Den Haag. |Na diverse gelegenheden te hebben be zocht, parkeerde de man zijn auto langs het water op het Groenewegje, en viel hij in de wagen in slaap. Gistermorgen tegen vier uur schrok hij plotseling wakker, deed het por tier van de auto open en stapte naar buiten, pardoes de gracht in. De 46-jarige J. Roest, die vanuit zijn woning alles had gezien, snelde in ondergoed naar buiten en dook in het ijskoude water. Buurtbewoners brach ten de beide mannen op het droge. De Duitser is ter observatie opgeno men in het ziekenhuis. Advertentiën F. H. VAN DER PUTTEN fantasie Van onze speciale verslaggever MSTERDAM „Er is geen bloesjesaffaire" zei mejuf frouw mr. Wiggers gisteren voor bet ambtenarengerecht te Amsterdam. Zij trad daar namens de minister van defensie op in de zaak die de heer F. H. van der Putten aanhangig heeft gemaakt tegen de zgn. opheffing van zijn functie en zijn overplaatsing van Amsterdam naar Nieuw-Millingen. „De bloesjesaffaire bestaat alleen in de fantasie van de heer Van der Putten. Bij hem past de realiteit niet. Zijn fantasie past beter in een stripverhaal". Mej. Wiggers zei verder, dat zij de processen-verbaal had gelezen die zijn opgemaakt door rijkspolitie te Oude water, direct nadat de heer Van der Putten aangifte had gedaan van een ambtsmisdrijf. Volgens die aangifte zou een staf functionaris van het Ministerie van defensie mevrouw Van der B. te Ou dewater ertoe hebben aangezet een zodanige comedie op te voeren, dat de schijn zou worden gewekt dat de heer Van der Putten haar zou hebben wil len aanranden. Ook had zij het proces verbaal gelezen, dat de rijksrecher cheur Van Noothoorn had opgemaakt nadat voor de tweede maal een on derzoek was ingesteld naar de bloes jes-affaire. „Ontdaan van alle franje", aldus mejuffrouw Wiggers, „zou de bloesjes affaire neerkomen op een poging tot uitlokking. Een verdachte is echter niet te vinden. Noch bij de burger ambtenaren, noch bij de militairen". Zij deelde mee, dat de naam van ser geant F. uit Utrecht ter sprake is ge komen, omdat mevrouw Van der B. zich tegenover deze sergeant beklaagd zou hebben over 'het vrijmoedig op treden van de heer Van der Putten, die als controleur van defensie altijd in de boeken snuffelde. Als hij dat weer zou doen, zo had mevrouw Van der B. tegen sergeant F. gezegd, zou zij het personeel roepen. Het zou dan wel eens kunnen gebeuren, aldus had mevrouw Van der B. tegen de ser geant gezegd, dat het personeel dan zou denken, dat Van der Putten haar had willen aanranden." Zo stond het in het proces-verbaal, aldus mejuf frouw Wiggers. „Dat is alles", zo riep zij uit boven het daverende gelach van het volle zaaltje van het ambtenarengerecht. „Weet u zeker dat er in maart 1960 al sprake was van sergeant F.?", wilde de voorzitter, mr. A. Bosman, weten. „Toen wist de heer Van der Putten in ieder geval al van de sergeant. Hij is zelfs nog bij sergeant F. geweest", antwoordde zij. „Dat was in december nadat de zaak hier op de zitting was besproken en het onderzoek door de procureur-ge neraal in Den Haag was heropend. Staat de naam van sergeant F. ook in het eerste proces-verbaal van de rijkspolitie te Oudewater?" zo vroeg de voorzitter nader. „De politie wist het toen nog niet. Pas bij het tweede onderzoek is de sergeant in de stukken gekomen", luidde het antwoord van mejuffrouw Wiggers. De heer Van der Putten ontplofte haast tijdens dit gesprek. Struikelend over zijn woorden, zei hij dat ook hij het proces-verbaal had gelezen dat de politie te Oudewater had opgemaakt. Daarin was geen sprake geweest van een sergeant, wel van een staffunc tionaris van het ministerie. Mevrouw Van der B. had echter geweigerd diens naam te noemen. Hij bood de voorzitter aan de ge luidsband in de rechtszaal af te draaien die hij had gemaakt van het telefoon gesprek dat hij met mevrouw Van der B. heeft gehad, nadat hij aangifte had gedaan. In dat gesprek had mevrouw Van der B. toegegeven, dat het een burgerstaffunctionaris van defensie was geweest die haar ertoe zou heb ben aangespoord hem in een compro mitterende positie te lokken. „Staat dat op die band?", vroeg de voorzitter. De heer Van der Putten bevestigde dit. Hij zei er bij, dat hij die band als bewijsstuk had aangeboden zowel aan de rijkspolitie te Oudewater als aan de rijksrechercheur. Beiden had den dit aanbod afgeslagen. „De heer Van der B„ die opdrachten kreeg van Defensie, heeft gedreigd dat hij mij kapot zou maken als ik mijn aanklacht niet zou intrekken", zo vervolgde de heer Van der Putten. Hij zou daaraan hebben toegevoegd, dat hij voldoende „geestverwanten" op het ministerie had om Van der Putten weg te werken. „Nou begint hij weer!", verzuchtte mejuffrouw Wiggers. Zij ontkende dat de heer Van der B. dat gezegd zou hebben, „Van der B. heeft ons gezegd", aldus mr. Wiggers, „dat hij Van der Put ten gedreigd had een pak slaag te zul len geven." De voorzitter liet alle verklaringen over de bloesjesaffaire nauwkeurig opnemen in het procesverbaal van de zitting. Mejuffrouw Wiggers verzette zich daartegen. Zij vond de zaak on interessant. „De heer Van der Putten blaast deze zaak geweldig op. Na zijn rapport over vermeende knoeierijen bij Van der B. is van geen enkel straf baar feit gebleken. Daarom is Van der B. niet uitgeschakeld als leverancier van Defensie. De drie officieren die beleidsfouten hadden gemaakt zijn onmiddellijk overgeplaatst en uit hun functie ontheven." „Ik heb uitvoerig gerapporteerd wat er in Oudewater aan de hand was," betoogde de heer Van der Putten. „Er is daar op grote schaal geknoeid. Als mejuffrouw Wiggers zegt, dat geen strafbare feiten zijn ontdekt, dan zegt zij daarmee alleen, dat de marechaus see niets heeft gevonden". Hij wees op het merkwaardige feit, dat het juist sergeant F. was geweest die samen met hem het rapport had ondertekend, dat zij hadden ingediend over de knoeierijen te Oudewater, Mevrouw Van der B. had gezegd, dat hij de sergeant er buiten moest hou den. Later had zij weer de naam van een adjudant genoemd, die de initia tiefnemer van de bloesjesaffaire zou zijn geweest. „Zo kun je wel door gaan", besloot hij. Na afloop van de zitting van het ambtenarengerecht, dat gis teren de zaak-Van der Putten De- handelde, werd aan de raadsman van de klagende technisch hoofd ambtenaar van defensie, mr. N. J. Geleijnse, gevraagd: „Is het waar, dat u een brief van de de ken der Orde van advocaten hebt gekregen om de zaak met „de zachte pedaal" te behandelen? Mr. Geleijnse antwoordde be vestigend. Hij voegde er echter aan toe, dat deze „wenk" geen betrekking had op de zaak-Van der Putten. „De advocaat van de familie Van der B. te Oudewater, aldus mr. Geleijnse, heeft een klacht tegen mij ingediend, om dat ik niet had verhinderd dat de brief die deze advocaat aan de heer Van der Putten had geschre ven en waarin werd gevraagd de aanklacht over de bloesjesaffaire in te trekken, wereldkundig werd gemaakt. Ik heb begrepen", aldus mr. Geleijnse, „dat het verzoek om de zaak met de „zachte pe daal" te behandelen, daarop be trekking had. Daarom heb ik over die aanklacht tegen mij ook niet gesproken". welke („hoewel gesproken moet wor den van een ongelukkige gang van zaken") er toch geen sprake was ge weest van vervalsing. De ander legde bewijsstukken over, waaruit de ver valsing duidelijk zou blijken. Over de positie die heer Van der Putten thans heeft, zijn vorige positie als controleur en de functie die de tegenwoordige hoofdinspecteurs hebben bij defensie, spitste zich het debat ook scherp toe tussen beiden. De heer Van der Putten betoogde dat er alleen maar op papier verschillen waren. De praktijk zou precies gelijk zijn aan de tijd toen hij nog controleur was. Mejuffrouw Wiggers beweerde pre cies het tegenovergestelde. Het werd een voor buitenstaanders verwarrend gescherm met afkortingen en functies, waaruit de voorzitter af en toe ook geen wijs meer kon worden. Met waar engelengeduld haalde hij in duidelijke en eenvoudige vragen de situatie tevoorschijn zoals die door mejuffrouw Wiggers en door de heer Van Putten werd geschilderd. Toen mr. Wiggers daarna met be wijsstukken kwam, vloog de heer Van der Putten naar voren en riep uit: „Dat is prachtig, deze stukken bewijzen dat ik gelijk hebKijkt u maar, al die stuldcen zijn mijn bureau gepasseerd. Al die stempels heb ik er op gezet." „Ik geloof er niets van", wierp me- f he} Utrechtse bouwbedrijf J. Lis juffrouw Wiggers tegen. ?1?n, -n gemeente Utrecht over „Nu ja", kwam de voorzitter tussen- het heien voor het gemeentelijk be- beide, „dat kunnen wij laten onderzee- jaardentehuis aan het Tolsteenplant- ken. Wij kunnen ook nog laten nagaan, soen, waardoor scheuren in een flat hoe de praktijk bij de keuringen thans gebouw van het bouwbedrijf zouden is-" worden veroorzaakt, is het tot hand- Het duel eindigde met het poneren tastelijkheden gekomen. De heer Lis van de stelling door mr. Wiggers, dat man heeft de directeur van de ge- na een algemene reorganisatie een ge- meentelijke bouw- en woningdienst, heel nieuwe situatie was ontstaan, de heer w A H w M_ Janssen, waartegenover de heer Van der Putten hardhandig van het terrein naast het stelde, dat alleen de namen van de instanties en functies waren veran-1 flatgebouw verwijderd, derd. In de praktijk doen vrijwel de- zelfde mensen hetzelfde werk als voor- J rillingen heen, alleen hij is er bij het controle apparaat uitgerangeerd. gebeurde toen er maandag een Mr TT T Grleiinse de raadsman afdeling van T.N.O. in Delft voor de vim de heer Van der Putten hield zich gemeente de trillingen in het flatge- bijna geheel buiten deze disputen. °P i^o^r ^e^heer I°is" enkele onderdelen bevestigde hij het derdag had T.N.O al voor de heer Lis- betoog van de heer Van der Putten. man> die over het heien aan het pro- Toen hij aan zijn pleidooi toe was, Meren is tegen de gemeente, tnllin- vroeg de voorzitter of er nu ook twee i bet flatgebouw. Miaan- pleidooien gehouden zouden worden: dag verzocht de gemeente het ïnsti- één door de raadsman en één door de tuut voor haar dergelijke metin- heer Van der Putten. Mr. Geleijnse gen te doen Ditverzoek wees het insti tuut af omdat het al partij was voor de heer Lisman. Kennelijk daarvan niet op de hoogte stuurde een onderaf deling toch een meetwagen naar Utrecht. bevestigde dit. „Wel ongebruikelijk", vond de voor zitter. Toen die in het Tolsteegplantsoen aan kwam, stond daar een knecht van het „Tja, maar dat ligt in de aard van bouwbedrijf, met de opdracht van de de patiënt", zei mr. Geleijnse. Hij hield heer Lisman iedere onbevoegde te ver- echter geen pleidooi. Hij zei dat al die wijderen. „Ik heb met jou niets te ma- bijkomstigheden als bloesjesaffaire, ken', zei de heer Janssen tegen hem. conduitestaat e.d. niets met de zaak De knecht belde daarop de heer Lis waar het hier om ging, uitstaande had- man, die naar het terrein van het flat den. Over de eigenlijke zaak zijn stuk- gebouw kwam, de heer Janssen beet- ken ingediend. Het heeft geen zin meer pakte en van het terrein afduwde, langer te praten. Hij had ook geen pleitnota. j Verwijderd De heer Van der Putten was kenne lijk een andere mening toegedaan. Hij De heer Janssen liet daarop tijdens vond dat al de kwesties ten nauwste een korte afwezigheid van de heer Lis- verband hielden met de zgn. opheffing man twee agenten aanrukken, die de van zijn functie en zijn overplaatsing, knecht onder bedwang hielden terwijl omdat er sprake zou zijn van wegwer- de operateurs van T.N.O. in het flat gebouw stroom aftapten. De wagen was ambtenarengerecht zal binnen inmiddels buiten het terrein van het ken. Het drie weken uitspraak doen. BOEDAPEST (AP). De Hongaar se regering heeft bij decreet alle aan nemers verplicht om bij elk gebouw dat zij optrekken een bord te zetten met hun naam en de datum waarop het gebouw klaar moet zijn. Deze maatre gel is genomen om de aannemers open lijk te schande te zetten wanneer deze datum overschreden wordt, wat nog al eens voorkomt. Bovendien heeft het Hongaarse vakbondsblad al één uitweg voor hen afgesneden door te schrijven: „wij moeten er allen voor waken dat niemand de datum op de borden veran dert". Advertentie IA0 3 80 BAARn fcAMCS \f 7J& ft* f8.50 1-kl. Voor het ambtenarengerecht was de bloesjesaffaire daarmee voorlopig af gedaan. De minister van justitie moet overigens nog antwoorden op de vra> gen over het onderzoek door de rijks recherche en de procureur-generaal mr. D. J. van Gilse in Den Haag. Deze vragen zijn gesteld door het Kamerlid Kranenburg. Daarnaast is er nog de aanklacht van de heer Van der Putten over de valsheid in geschrifte die door de heer Van der B. zou zijn gepleegd in een offerte aan Defensie. Daarbij zouden dezelfde officieren betrokken zijn ge weest, die waren overgeplaatst nadat de heer Van der Putten de knoeie rijen te Oudewater had gerapporteerd, Dit waren volgens de heer Van der Putten weer dezelfde officieren die zijn conduitestaat hadden vervalst. Ook over deze kwestie ontstond gis teren voor het ambtenarengerecht de nodige opwinding. Er ontstond een heftig debat tussen mejuffrouw Wig gers en de heer Van der Putten. De een legde bewijsstukken over, volgens Bf* Uv TERUG 2 HEEN - Rld 18 J 8 O OP REiS? HOUDT U FIT MET AMSTERDAM, (ANP). Het Am sterdamse gerechtshof heeft gisteren de verordening van de gemeente Weesp, volgens welke de vorige zo mer een aantal winkels op vrijdag avond open mocht zijn, onverbindend verklaard, omdat de verordening niet beantwoordt aan de winkelsluitings wet. De zaak was aan het rollen gegaan, doordat in een warenhuis op de koop avond kaarsen en koffie waren ver kocht, hoewel in de verordening de kruideniers niet waren genoemd. De di recteur van het bedrijf had een geld boete van 260 gulden gekregen, waarvan 240 gulden voorwaardelijk. De procureur-generaal had vernieti ging van het vonnis en ontslag van rechtsvervolging van de directeur ge vraagd. Tevens had hij geëist dat de verordening onverbindend zou worden verklaard. Het gerechtshof veroordeelde de di recteur tot tien gulden boete. NEW YORK Het stedelijk museum van New York heeft vijf miljoen dollar geërfd van een zekere mej. Helen Founds te Albany. Twee.nichten en een achterneef van mej. Founds hebben de erfenis, het hele vermogen dat zij van haar vader had geërfd, betwist. Het hooggerechtshof van de staat New York heeft echter gisteren het vonnis van de rechtbank bevestigd waarbij de erfenis aan het museum werd toegewezen. Van onze correspondent PARIJS. Het eerste Frans-Algerijn se akkoord (over het houden van een conferentie te Evian, te beginnen op 7 april) schijnt gevolgd te zullen worden door een tweede. Uit Tunis wordt ge meld dat binnenkort een gezamenlijk Frans-Algerijns communiqué zal wor den gepubliceerd waarin de twee an- den de komende onderhandelingen offi cieel aankondigen. Hoewel dit een feit van ondergeschikt belang lijkt is het toch in zoverre be langrijk dat er eerst over dit commu niqué aanzienlijke onenigheid heeft ge heerst. Aanvankelijk had men er maar van afgezien, een communiqué op te stellen omdat men het over de tekst er van niet eens kon worden. Moeilijkheid De grootste moeilijkheid was het vin den van een aanduiding voor de twee delegaties, uiteraard voornamelijk voor die van de Algerijnen. De Algerijnen staan erop, dat hun delegatie wordt aan geduid als die van de voorlopige Algerijn se nationalistische regering; Frankrijk erkent uitsluitend „de buitenlandse or ganisatie van de Algerijnse rebellen" Frankrijk zou door aan de Algerijnse eis toe te geven de facto de voorlopige Algerijnse nationalistische regering er kennen. Dat zou in tegenspraak zijn met de gedachte van onderhandelingen over het zelfbeschikkingsrecht met alle stromingen van de Algerijnse bevolking. Erkenning de facto van de Algerijnse regering zou tevens inhouden, dat Frankrijk deze regering beschouwt als de enige waarmee over het zelfbeschik kingsrecht onderhandeld zou kunnen worden. Klip omzeild Het feit dat een gezamenlijk commu niqué zal worden uitgegeven, betekent dat er een formulering is gevonden die beide partijen bevredigt en die geen afbreuk doet aan de bij voorbaat inge nomen posities. Daardoor wordt het Te vens gemakkelijker om de delegaties samen te stellen, zodat de eerste moei lijkheden bij het plaatsnemen aan de conferentietafel en het op gang bren gen van het gesprek worden vermeden. Voorts bestaat het plan dat generaal de Gaulle vóór 7 april een radio- en televisierede over de onderhandelingen zal houden. Over de datum noch over de inhoud is iets bekend. Vermoedelijk zal de ministerraad van vandaag hier over meer bekend maken. Verblijfplaats De Algerijnse delegatie heeft inmid dels als haar verblijf de villa gekozen, die het eigendom is van de sheik van Quater. Zij ligt bij het dorpje Collet- Bossy, op 5 km van Genève en op 2 km van de Zwitserse grens. Deze villa, die geheel ommuurd is, bezit een groot ga- gebouw gezet. Op een trottoir buiten het terrein werden de metingen ver richt. Toen de heer Lisman terug I kwam waarschuwde hij een hoofdin specteur van politie, die de twee agen ten opdracht gaf te vertrekken. De heer Lisman heeft tegen de direc teur van de gemeentelijke bouw- en wo ningdienst een aanklacht ingediend we gens erfvredebreuk en diefstal van elektriciteit. Ook heeft hij zich over de zon waarop de vier helikopters van het agenten beklaagd, omdat die zich vol- Zwitserse leger, die ter beschikking zijn gens hem door het verwijderen van de gesteld van de Algerijnse delegatie, knecht aan onbevoegd optreden op an- kunnen starten en landen. Te Evian dermans terrein hebben schuldig ge landen de helikopters vlak bij hotel Du maakt. Pare, dat bij het begin van de confe rentie voor het publiek tot verboden ge- bied zal worden verklaard. Advertentie Tweede geding Behalve de n.v. Lisman, hebben nu ook de bewoners van de huizen aan de andere kant van het Tolsteegplantsoen een kort geding tegen de gemeente aangespannen. Het heien voor het be jaardentehuis zou ook scheuren in hun huizen veroorzaken. Die huizen, voor het grootste deel eigendom van de be woners, zijn drie jaar geleden gebouwd door het Utrechtse bouwbedrijf Barre- veld en Rijksen. Dit bouwbedrijf, wil zich volgens de bewoners niet in het conflict mengen omdat het ergens an ders nog voor de gemeente bouwt. AUTOKERKHOF? Vroeger stond een wagen die de 100.000 gepasseerd was al met één wiel in het graf. Maar in de Caltex Labora toria werd een benzine ontwikkeld, die de oudjes hun jeugd teruggeeft. De brieven die wij hierover ontvingen spreken duidelijke taai C. J. de Swart, Defdenerstraat li, Hengelo (O); „Het benzineverbruik van mijn wagen, waarvan de motor, zonder gerevideerd te zijn, reeds 151.000 km heeft gelopen, ia sinds het gebruik van Platinum N teruggelopen van 1:12,3 tot 1:13,81" W.A.Verbeek, Elenbaasstraat 19, Kruiningen: „Advertenties betreffende benzine heb ik steeds met een korrel zout genomen, totdat ik kort geleden toevallig tankte bij een Caltex station. Na een paar kilometer was het of mijn wagen sneller optrok en een gezonder geluid liet horen. Ik geloofde nog niet direkt dat dit aan de Caltex benzine lag. Ik heb dan ook herhaalde proeven genomen, maar kan verklaren dat In derdaad alle in de advertenties genoemde voordelen juist zijn, n.I. krachtiger rijden, sneller optrekken en zuiniger verbruik." De Nederlandse documentaire film Os Mundi, die enige tijd geleden op de televisie is vertoond, is op het filmfesti val van Belgrado bekroond. De film, over het magnetisme, is gemaakt onder regie van Hattum Hoving. De jongste vertaling van het Nieuwe Testament in modern Engels zal bin nenkort op grammofoonplaten worden opgenomen. Het eerste is het Evange lie van Johannes aan de beurt. 20 STUKS F1.- Van onze correspondent I WASHINGTON Nog altijd wachtte gisteravond het Westen op het antwoord van Moskou op de Britse nota over Laos. Van dat antwoord hangt af wat er nu verder zal worden gedaan om de crisis in Laos te bezwe ren. Het had er alle schijn van dat de Russen afwachten welk besluit de ministers nemen van de Zoavo, de Zuidoostaziatische verdragsorganisatie, die in Bangkok bijeen zijn. Daar heerste gisteravond enige ver warring. Minder dan een etmaal voor het einde van de conferentie van de Zoavo waren de ministers het nog niet |eens over de tekst van de aan Laos ge wijde resolutie die moet worden aange nomen en die in het slotcommuniqué |moet worden vermeld. DEAN RUSK De Franse gedelegeerde in Bangkok was vierkant tegen een versie van de resolutie die wel voor de overige deel nemers aan de conferentie aanvaardbaar bleek. Onder aanvoering van Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, stelden deze landen: hoe krachtiger de houding is die wij nu aan nemen, des te sterker is onze onder handelingspositie wanneer er straks met de Sowjetunie gepraat moet worden over een regeling van de kwestie-Laos. De Fransen voelden daar gisteravond niets voor. Een al te agressieve toon, zo betoogde Couve de Murville, de Franse minister van buitenlandse zaken, zal de Sowjetunie en China alleen maar hals starriger maken. Daarmee bereiken we slechts dat de strijd in Laos langer duurt. Tot tweemaal toe is er gisteren in Bangkok een tekst opgesteld voor een re solutie. Tweemaal werd deze tekst ver worpen vanwege de bezwaren van Frankrijk. Gisteravond laat was er nog niets dat op een oplossing van de moei lijkheden leek. De tijd dringt, want zowel Dean Rusk als zijn Britse ambtgenoot Lord Home, moeten vanavond uit Bangkok vertrek ken wegens verplichtingen elders waar aan zij zich niet kunnen onttrekken. Rusk heeft een afspraak met de In dische premier Nehroe en Lord Home vliegt naar Londen voor een ontmoeting met prins Souvannah Phouma, de vroe gere neutralistische premier van Laos. Ondanks alle onzekerheid die blijft be staan zolang de Sowjetunie niet heeft ge antwoord op de Britse voorstellen over Laos, heerst er nog altijd een voorzich tig optimisme over de mogelijkheden om het conflict op een voor alle partijen aanvaardbare wijze uit de wereld te hel pen. De Britse regering heeft gisteravond beloofd dat zij het Lagerhuis bijeen zal roepen het gaat nu op paasreces wanneer de crisis dusdanig verergert dat het Westen toch moet besluiten tot het zenden van troepen. Van onze correspondent ARNHEM. Tegen een 22-jarige ver koopster uit Nijmegen, die geld van haar werkgever zou hebben verduisterd, heeft de officier van justitie in Arnhem gisteren een voorwaardelijke gevange nisstraf geëist met de voorwaarde, dat het meisje zes maanden lang gedurende vier avonden per week zal werken voor de „Hulpdienst voor alle gezindten" van pater Vermeer in Nijmegen. Met het doen van charitatief werk zal het meisje ook haar geweten gerust kunnen stellen, aldus de officier van jus titie, mr. Pfeil, die haar. de schande van de gevangenis wilde besparen. Volgens haar eigen verklaring had het meisje van een handelaar in board en triplex vijftienhonderd -tot tweeduizend gulden verduisterd. De handelaar ver klaarde dat het 3500 gulden geweest moet zijn. NIET ALLÉÉN De raadsman meende, dat de ver dachte niet alléén schuldig was. Als veertienjarige was zij in dienst van de firma gekomen en toen had zij fac turen moeten vervalsen, omdat men prijsafspraken wilde ontduiken. Boven dien had zij het thuis moeilijk. „Ga maar weg, aan een kostganger verdie nen we meer", zou haar moeder eens hebben gezegd. Dat was een van de redenen waarom het meisje zo spoe dig mogelijk wilde trouwen. Het ver duisterde geld had zij daarom gebruikt voor de aanschaf van huishoudelijke voorwerpen. De raadsman vond de gevraagde voorwaarde in dit stadium onjuist. Aan de boetedoening is het meisje nog nau welijks toe. Laat de toezichthouder daarom het tijdstip bepalen waarop zij met het charitatieve werk moet begin nen, vond de raadsman. De 29-jarige landbouwer Van der V. uit Made is gisteren tijdens zijn werk' op het land om het leven gekomen Hij was met een tractor aan het eggen. De eggen bleven op een gegeven ogenblik vastziten, waardoor de tractor achter over werd getrokken. Van der V. kwam er onder. Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 7