„Ik kom niet naar Zeeland", schreef de heer Yerolme chocolademelk ZEEUW TERUG UIT ISRAËL Koudekerke treedt op tegen „radiopiraten" Speeltuinveren, moet nieuw leven worden ingeblazen FILMS Volgend jaar begin aanleg derde haven Breskens? V(f oeiisilag 29 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. .3 Bressiaander gooide een visje uit Aanrijding in Aagtekerke OPTIMISME JACHTHAVEN BUNGALOWPARK „Het Groene Kruis" Baarland Schoolhoofden zetten boompje op Axel teleurgesteld over toegewezen woningwetwoningen Zwaargewonde bij aanrijding Commandant Leger des Heils op bezoek in Zeeland Gemeenteraad Zierikzee Uitbreidingsplan kust Nieuwvliet aanvaard GRIJPSKERKE WIL BETER BIJ DE TIJD ZIJN dorstlessende melkchocola Raad IJzendijke Begroting sluitend Advertentie AAGTEKERKE. Op het kruispunt Pekelingseweg-Prelaatweg had een aan rijding plaats tussen twee personenau to's, respectievelijk van P, uit Dom burg en M, uit Westkapelle. Beide voer tuigen werden zo zwaar beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. BRESKENS Een maand of wat geleden vond de heer C.Ve- rolme de bekende Rotter damse scheepsbouwmagnaat bjj de post een brief uit Bres kens. Hij scheurde haar open, liet zijn blikken gaan over het schrijven, maar schudde steeds j meer het hoofd naarmate hijj verder las. Korte tijd later liet hq zijn secretaresse op het ste- nogrambloc een antwoord no teren, gericht aan die meneer in Breskens die zo voortvarend was geweest hem een suggestie aan de hand te doen. De heer Verolme schreef het kwam hier kort op neer „Zeer geachte heer Roest. Met belang stelling heb ik van uw schrijven kennis genomen. Ik zeg u dank industriehaven en komen op de plaats waar nu het Wilhelmina-zwembad ligt, vlak bij de oude aanlegsteiger van de veerboot naar Vlissingen. Waar dus nu dat wil zeggen in de zomer gezwommen wordt zullen eerlang wellicht de schepen meren. De gemeente Breskens zal dan uiter aard weer naar een nieuwe zwemge- legenheid moeten uitzien. In de on middellijke omgeving van de derde haven zijn de terreinen uitstekend voor industrie geschikt. Maar is de vraag naar deze terreinen nu zo groot? De burgemeester meent van wel. De behoefte is nog even klem mend. In Breskens willen heus nog wel bedrijfjes komen, maar dan zal de akkommodatie up tot date moeten zijn. Er zijn in Breskens ook mensen die een derde haven graag als jachthaven za gen ingericht. Maar dat is niet de bedoeling van het Rijk. Trouwens het Rijk zal daar beslist niet voor te vinden zijn. Wel zal een klein gedeel te misschien voor jachten geschikt kunnen worden gemaakt, maar het grootste deel van de haven blijft ten nutte van de industrie. Voor de aan- voor de loijze waarop u mij de leS van de derde haven zal gebruik t -1 t i f kunnen worden trptYipalrf van do ho. mogelijkheden tot vestiging in Breskens hebt geschilderd. Ik moet u echter teleurstellen. Mijn con cern heeft niet het voornemen naar Zeeland te komen. Ik wens u verder veel succes. Hoogachtend: C. VerolmeDe heer Roest las gretig de Rotterdamse brief, borg haar daarna in zijn schrijfbureau en mompelde: Jammermaar je kon nooit weten Verolme komt dus niet naar Breskens. Dat is wei duLaenjK geworden. n»r was ook memana in de zien tot baa- piaats onLwiKKeienoe gemeente oie aaar maar een ogenoiik aan twijleiae. Zeicer met zoiang uresKens nog geen aerae naven neen, ai worot oaar aan door .ttijKswaiersiaai in 'X e4iieu2cii aan geaoKtera. Ziens als die naven er Was geweest zag ae heer Veroime er van aX. £o vlas. tegenover ,,ue bcnei- de" was niet 20 aaiioevexenswaaraig. Niettemin, m csneus uu^i .naast toeris tencentrum en Viösercpiaaio toen una. nog een inausriegemeente van bete kenis te woraen. ue ogen zijn gericnt op net graven van een aerue naven, waardoor de vesugmgsmogenjkneaen in ae Zeeuws-Viaamse navciipxaats weer groter zouaen worden. Rijkswa terstaat- is echter nog met zover om te oeweren aat een spoedige uitvoe ring tegemoet Kan woruen gezien, in icniemen vertélde men ons, dat aan het geneie project worm gewc^vc, i maar aat vasiomnjnde piannen nog niet verzendKiaar zijn gemaaid., uit j au.es neemt ecnier met weg aat men j in BresKens optimistisch is en bnjit, j ook at scnijnt net dorp het tij tegen 1 te hennen. Burgemeester J. A. Eekhout herinnerde ons eraan, dat het Kijk op ae negro- ting van verKeer en waterstaat van 195tf drie ton had uitgetrokken voor uitvoering van de eerste false voor ae i aerae i>ressiaanse haven. Aan dit 1 postje werd niet getornd en de üuü.ouu 1 guioen stonden er een jaar later aus ook weer op. „Ik weet echter aat- men er nu mee bezig is, dat wil zeg-j gen met de ontwerpen, die van anes i net eerste begin zijn". Die drienon- j Meer landinwaarts is men op het derdduizend gulden voor de eerstel ogenblik hard bezig met de fase immers! zün nog maar een klein gedeelte van het bedrag dat no dig is om het gehele projekt te rea- j liseren. Hiervoor zal men het lieve sommetje van één miljoen 300.000 gul- den op tafel moeten leggen. Die derde haven zal bedoeld zijn als kunnen worden gemaakt van de be staande waterplas van het zwembad. De mogelijkheid bestaat dat men de haven nog naar het oosten kan Uit breiden. Een van de grootste visexporteurs in Breskens, de heer R. Cambier, zou graag zien dat er in de nieuwe haven zoveel mogelijk jachten kwa men te liggen. „Breskens heeft be hoefte aan een jachthaven," zei hij met klem. „Nu do-et zich de situatie voor, dat de zeil- en motorbootjes midden tussen de vissersschuiten liggen. Vroeg of iaat worden de jachten hierdoor beschadigd. In elk geval komen ze in de verdrukking. En daar is niemand mee gebaat. Oud minister Mansholt die hier 's zomers vaak komt zeilen, is eveneens voor stander van een haven, waariii de jachten ruime meergelegenheid hebben". Zo raken de belangen van industrie en recreatie elkaar. Beide bestaansmid delen zijn voor Breskens van even grote importantie. Burgemeester Eek hout en niet in het minst de hoteliers hopen dat de recreatie in hun dorp een geweldige vlucht zal nemen. Het kunstduin is zo goed als gereed. Reeds wordt een begin gemaakt met de strandboulevard. Maar een badplaats vraagt hotels. En nu zijn die er wel, doch er is nog geen enkele hotelier die dichtbij het strand is gevestigd. t Veel hotels zullen er overigens ook i niet komen, want er is slechts plaats voor twee. De bouw van het ene hotel is op papier al in een vergevorderd i stadium. De Erven De Vuijst heeft j het oog laten vallen op een plekje vlak j bij de nieuwe veerhaven, ergens bo venop het duin. Een weg ernaartoe wordt reeds aangelegd. Er kan wor den gebouwd. De gemeente Breskens heeft volledige medewerking toege zegd. Voor de andere plaats heeft zich echter nog geen definitieve kandi daat gemeld. egalisatie van terreinen, die be stemd zijn voor sportvelden en bungalowbouw. Zo werkt Bres kens aan zijn toekomst. Waar op het zwaartepunt in de ko- Advertentie Een beeld van de vissershaven van Breskens. Op de voorgrond jachten en op de achtergrond de tot in wijde omtrek te herkennen silo. mende tijd zal vallen is uiter aard nog niet bekend. In elk geval zijn nu de drie kurken waarop Breskens drijft: indus trie, visserij en recreatie. En aan elk van de drie besteedt het gemeentebestuur on danks soms kritiek grote aandacht. BAARLAND. De afdeling Baar land van de Alg. Nederlandse Vereni ging ..Het Groene Kruis" vergaderde in het wijkgebouw onder voorzitter schap van de heer H, Schout Hzn. Door de secretaris, de heer J. A. de Mol, werd het jaarverslag over 1960 uit gebracht, waarbij blijkt dat het leden tal in 1960 iets terugliep tot 166 op 31 december 1960. Namens de controle-commissie, be staande uit de heren A. Oele en J. Traas Kzn, werd door de heer A. Oele verslag uitgebracht. De rekeningen van de penningmees ters, de heren P. M. Hoondert en J. P. Zandee. werden beide vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, Mevr. van Opdorp- Rouw, en de heren Ds. H. G. Beneder en A. L. van de Repe, allen herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer P. M. Hoondert werd benoemd tot bestuurslid de heer B. van Damme. In de nadien gehouden bestuursverga dering werd beslist dat Ds. H. G. Be neder de heer Hoondert op zal volgen als penningmeester. Voor aankoop van de verplegingsarti- j kelen werd de gebruikelijke machtiging aan het bestuur verleend. Zr. T. Driesprong deed vervolgens de mededelingen over de wijkverple ging. De provinciale vergadering werd in 1960 niet bezocht omdat geen der be stuursleden zich die dag beschikbaar kon stellen. ZÏERIKZEE. De eerste bomen rond de nieuwe uloschool werden geplant en besturen van de daarin gevestigde scholen gaven er een bescheiden feestelijk tintje aan. Zowel de heer Donker, hoofd van de openbare ulo, als de heer Spaans, hoofd van de chr. ulo, plantten een kastanje boompje. Wethouder Koevoets hield een toespraak en de leerlingen van beide scholen zorgden voor de verdere be planting. AXEL. In de raadsvergadering sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit over het aantal van twaalf toege wezen woningwetwoningen voor 1961. Hij vond dat veel te weinig, ook al om de komende industrialisatie in het cen trum van de gemeente. De raad ging akkoord met het onderhands aanbeste den van de bouw van deze woningen, die in het plan-west komen te liggen, aan de fa. L. in 't Veld in Middel burg. Een woning aan de Oudewijk zou worden aangekocht door de gemeente en worden gesloopt, omdat deze in het saneringsplan van deze wijk ligt. De heer Oggel vond echter dit niet ver antwoord. Hij achtte het om de be staande woningnood en de goede staat, waarin de woning zich bevindt, beter deze te verhuren. Bij de rondvraag wees de heer P. J. van Dendergem op de gevaarlijke hoek voor het verkeer, die de Wilhelminastraat en het Byloc- keplein maken. Hij vond het plaatsen van een verkeersbord noodzakelijk. De heer Van de Vijver vroeg naar de mo gelijkheid een parkeergelegenheid langs de Kleine Kreek aan de Zuidsingel te scheppen en de heer C. van Dender gem vond het gewenst een lichtpunt te plaatsen bij de nieuwe openbare kleu terschool. B. en W. zegden toe deze kwesties in overweging te nemen. De heer J. de Braai uit Terneuzen en de heer J. Moens uit Sluiskil waren de gelukkige winnaars van een kien spel, uitgeschreven door een levensmid* delenbedrijf in Nederland, Zij wonnen een personenauto. KOUDEKERKE. Op de gisteren in hotel Centraal gehouden jaarvergade ring van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer deelde de voorzitter, burgemeester J. L. Dregmans mee, dat in het vervolg zal worden op getreden tegen gasten die met een draagbare radio anderen overlast be zorgen. Het is dus niet zo dat het ver boden is een radio te laten spelen. De heer Dregmans betoogde dat het wel vervelend is allerlei strenge maatrege len te moeten uitvaardigen. „Maar ten slotte", zo zei hij, „is het onze taak om op te komen voor die gasten die ru3t zoeken". Ook het door de waterleiding maatschappij uitgevaardigde parkeer verbod in Dishoek kwam ter sprake. 's HEER ARENDSKERKE. De be jaarde bromfietser V. werd gisteravond op de oude rijksweg slachtoffer van een verkeersongeval en moest zwaar gewond diaar het ziekenhuis in Goes worden gebracht. Over de juiste toe dracht van het ongeluk is nog weinig hekend. V. kwam in botsing met een personenauto, die werd bestuurd door I. C. uit Hemkenszaind en werd tegen het wegdek geslingerd. De ziekenauto uit Goes liet weer enigs zins op zich wachten. Het duurde bijna een half uur voordat deze ter plaatse was om het slachtoffer, dat ondertussen was verbonden, te vervoeren. ZÏERIKZEE. De commandant van Leger des Heils in Nederland, lieute nant-commissioner W. F. Palstra, komt op 23 april naar Zeeland. In de morgenuren bezoekt hij het korps te Zierikzee. 's middags is de commandant in Yerseke. Op een vraag of deze parkeerperike len voor het nieuwe seizoen zullen zijn opgelost, verklaarde de voorzitter hierover niets met zekerheid te kun nen zeggen. Er wordt overleg gepleegd met de W.M.Z. De voorzitter verzocht met klem hier vooral geen rel van. te maken. „Met rustig confereren be reiken we veel meer dan met herrie maken, want daar heeft niemand wat aan", aldus de heer Dregmans. Onder tussen heeft de W.M.Z. nu drie bor den weggehaald zodat er nog twee zijn overgebleven. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de V.V.V. weer een groot aan tal werken op het programma heeft staan. Om er enkele te noemen: het aanleggen van tegelpaden over de dui nen en een duinovergang bij de Duin weg. waarvoor vergunning is verleend door de W.M.Z. Aan de W.M.Z. is ook vergunning gevraagd om aan het eind van de Koppeijntjesweg een parkeer terrein aan te leggen. Vor deze werken, waarvan er al enkele in uitvoering zijn. is subsidie gevraagd aan de interdepar tementale commissie. Het afgelopen jaar werd het parkeerterrein aan de Ver lengde Dishoekseweg, waar plaats is voor tweehonderd auto's verhard. Ook de Vroonweg kreeg verharding. Het ledental van de vereniging steeg van 173 'tot 192. Omdat de gastenstatistieken nog niet zijn uitgereikt, kon over het aantal gasten dat Koudekerke heeft be zocht, geen mededeling worden ge daan. De heren P. Flipse en L. Sloos werden als bestuurslid herkozen. Na afwerking van de huishoudelijke zaken hield de heer I. van Bel uit Mid delburg een causerie over de oprichting van een reddingsbrigade. Besloten werd een comité te vormen dat zal trachten jongelui hiervoor aan te trekken. De heer G. W. Oskamp, directeur van de prov. V.V.V. hield een praatje over het werk op provinciaal niveau. ZIERIKZEE De raad, die gister avond in een openbare vergadering by- eenkwam, heeft zich in recordtempo door een agenda, die 25 punten telde, heengewerkt. Bij het vaststellen van de wekelijkse lesuren bij het vakonderwijs, merkte de heer J. W. van den Doel op, dat er een bespreking is geweest tussen B. en W. en het bestuur van de chr. nat. school, waarbij het college zou hebben toegezegd, dat het aantal lesuren voor lichamelijke oefening zou worden ver hoogd, indien een nieuwe leerkracht voor het vak zou kunnen worden aangetrok ken. „Het is ondoenlijk", zei burgemees ter Dijckmeester, „een kracht aan te trekken, wanneer men niet beschikt over een gymnastieklokaal." Op de vraag van de heer Van den Doel, hoe het dan met de verwezenlijking van dit lokaal staat, antwoordde de voorzitter, dat het wach ten is op een uitgebreid plan. Het voorstel om als lid toe te treden NIEUWVLIET. Onder grote publieke belangstelling, waarvoor de raadszaal te klein was, heeft de raad met zes stem men voor en de stem van de heer J. A. Schipper tegen, het uitbreidingsplan voor de kust aanvaard. Een zestal bezwaar schriften was ingediend, die echter geen van alle tegen het plan als zodanig waren. tot de Ned. Mij. voor Nijverheid en Han del ontmoette geen enkel bezwaar. En kel zei de heer Van Duin dat het maand blad en eventuele andere periodieken onder de raadsleden moesten circuleren. De voorzitter zag hierin geen bezwaar, wat de heer Van den Doel de opmerking ontlokte: „Een soort leeszaaltje oprich ten voor de leden, die belangstelling tonen." Het hoofd van de veekeuringsdienst, de heer D. Stevense, had een beroep schrift ingediend bij het ambtenarenge recht in Rotterdam tegen de beslissing van de raad van 14 oktober waarbij zijn salaris op het oude peil bleef gehand haafd. Het college verzocht de raad de nodige stappen te ondernemen zich te verweren. De'heer Van den Doel was. evenals wethouder Koevoets, tegen het voorstel. Aan mevr. Nijssen-Hutten werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school. Bij de rondvraag informeerde de heer Van der Schee hoe het stond met de speeltuin, die steeds gesloten bleef, en de speehverktuigen, die werden ver waarloosd. Wethouder Koevoets zei dat het voor het bestuur erg moeilijk was geschikte krachten te vinden voor het houden van toezicht. Ook was de finan ciering voor onderhoud nogal bezwaar lijk. De heer Van der Schee antwoordde, dat het leek, alsof het bestuur geen in teresse meer had. Er werd besloten van gemeentewege een openbare vergadering te houden om te trachten de vereniging nieuw leven in te blazen. GRIJPSKERKE. De raad der ge meente Grijpskerke heeft gistermorgen besloten een krediet van 8000 gulden te verstrekken voor de aanschaf van een nieuw torenuurwerk. Deze vernieu wing zal bestaan uit: aankoop van een moederklok met motorgedrevén t wijzer- werk en motorslagwerk, uitbreiding van bet aantal wijzerplaten tot vier, ver lichting van de wijzerplaten, het aan brengen van een electrisch luidappa- raat en het aanbrengen van een nieu we klepel met mangaanbronzen slag lichaam. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de provinciale commissie tot beoordeling van uitbrei dingsplannen. Het betrof hier het uit breidingsplan in hoofdzaak van de ge meente. De commissie zou graag zien dat het sportterrein in de onmiddellijke omgeving van de dorpskern zou komen en de dorpsuitbreiding zou geschieden ten westen van de Schuitvlotstraat en be zijden van het geprojecteerde industrie terrein. Over deze kwestie hebben B. en W. van Grijpskerke een gesprek ge voerd met ir. M. de Vink van de Pro vinciale Planologische Dienst, die daar na verzocht het mondeling besprokene schriftelijk te bevestigen. Op dit laat ste schrijven is nog geen antwoord bin nengekomen. Medegedeeld werd dat' het bezwaar schrift van de gemeente Grijpskerke aangaande de verbreding van de Noord straat, die nu op 4,5 meter wordt ge bracht. De raad besloot de vergoeding en het voorschot ten behoeve van de Chr. Kleuterschool vast te stellen on 780 (lokaal) en 226,40 (kleuters). Ten be hoeve van de bijzondere lagere school werd het voorschot vastgesteld op 4450 (89 leerlingen en vijftig gulden per leerling). Het voorschot van het vakonderwijs van de laatste school werd vastgesteld op 696,74. Aan de heren J. Walraven te Sint Lau rens, K. Poppe en J. Francke te Grijps kerke werd optie verleend op percelen bouwgrond in het uitbreidingsplan aan de Hondegemseweg. De optie werd ver leend tot 1 september 1961. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van de Stichting Breda 1961 om een bijdrage ten behoeve van de Nationale Manifestatie van vrije-tijdsbesteding. De raad ging akkoord met de her ziening van de wethoudersbezoldigin gen. Deze komen nu op 900 gulden per jaar. In de rondvraag werd opgemerkt of er mogelijkheid bestond de presentie gelden van de raadsleden te verhogen. De waarnemend voorzitter, de heer P. Ton. zegde toe deze aangelegenheid in B. en W. te bespreken. De heer Ton leidde de vergadering, omdat burge meester H. U. Bouwman in het zieken huis vertoeft. Tassen sex en misdaad Tussen sex en misdaad: Een film die: tot onderwerp heeft de jeugd van een Amerikaans ghetto, nl. de overbevolk te „Barrie" het latijnse Harlem van New-York. Miquel. gespeeld door Jolin Saxon, is de centrale figuur uit het verhaal. Wij zien hoe hij zijn onder gang bewerkstelligt door zijn contacten met de onderwereld. De film heeft een scenario dat de naam ..Tussen sex en misdad" eer aandoet. Inderdaad zijn de hoofdbestanddelen van het verhaal: ..liefde", moord en roof. Als zodanig is de film weinig opwekkend, en nog minder opvoedkundig te noemen. In Grand-theater te Goes. Seven tliiefs „Seven thiefs" is het verhaal over zes mannen en een danseres, die het plan opgevat hebben een casino te be roven. Deze film heeft sterke momen ten en de liefhebber van de thriller komt dan ook volledig aan zijn trek ken. In Electro te Middelburg. In Terneuzen is de eerste Zeeuwse snackbar-automatiek, die volledig werkt met volautomatische apparaten, ge opend. rpOEN dinsdagavond om half zeven het toestel KL 528 E uit Tel Aviv op Schiphol landde, betekende dit voor 26' van de dertig vierdaagse- wandelaars/sters het einde van een fantastisch mooie reis. Die reis was begonnen met een groep plus geit maar de geit had men niet meer bij zich. Want de Zeeuw uit Haamstede de heer Van der Poel, had deze reeds voor de aanvang van de vier daagse geschonken aan een kibboets. Het was een „vorstelijk" cadeau aldus de heer Van der Poel, die geiten meer voor zijn plezier dan voor de „bussines" fokt. T J had die kinderogen moeten zien glinsteren, toen wij het dier achterlieten en het is nog een beste ook. Ik beijver namelijk de verbe tering van de geitenfokstand. Maar neemt u me verder niet kwalijk, ik heb niet veel tijd meer, want ik wil vanavond nog in Zeeland zijn." De heer Van der Poel had amper tijd om de gelukwensen van de voor zitter der K.N.B.L.O., de heer Breu- nisse, die ook de leider van de inter nationale vierdaagse in Nijmegen is in ontvangst te nemen. Het was een prettige geste van de K.N.B.L.O.- voorzitter en dat vond de heer Slagter, de leider van de wandel- ploeg ook. IJIJ vertelde evenals de heer Spek- man (tien maal de Nijmeegse vierdaagse), dat zij een prachtige tijd hebben, gehad, met een prach tige ontvangst en dat allen, behalve de onfortuinlijke mejuffrouw Van Eijk, die uitgleed' en haar enkel brak. maar toch met het gezelschap terug kon, de wandeltocht hebben uitgelopen. De heren moesten vier maal veertig kilometer, de dames vier maal dertig kilometer lopen. „Het weer was over het algemeen genomen redelijk tijdens het wan delen, maar de eerste dag hebben wij ontzettend veel regen gehad, zo dat het kamp en vele wegen meer op brij leken dan op begane grond Zo vertrok het gezelschap Nederlandse wandelaars ruim twee weken geleden met het chartervliegtuig „Coral Sea" van de K.L.M. naar Israël om daar deel te nemen aan een vierdaagse. De Zeeuwse geitenfokker Van der Poel uit Haamstede was ook van de partij; hij staat in het midden van de groep met een geit aan het lijntje. JJET was 's nachts bitter koud en ik geloof heus dat wij het kou der gehad hebben dan men hier heeft gehad. Maar overdag kon je het behoorlijk warm krijgen. De heer Schriek, ook een leider van de ploeg, gaf als zijn indruk van Israël. Een jonge vooruitstrevende staat met heel mooie, maar ook heel arme streken. Een ieder was het er over eens dat de ontvangst, het verblijf de tocht, ja alles, fantastisch gere geld en georganiseerd was. Iedere deelnemer zal daarom met veel genoegen en verrukking terugden ken aan deze wandeltocht, die als bijzonder cachet dus de geit had. IJZENDIJKE Ook tijdens de raadsvergadering van IJzendijke, die onder voorzitterschap van bur gemeester J. J. M. Lieg werd ge houden, ontstond enige discussie over het voorstel van G. S. om de wedde van de wethouders te ver hogen van 980,— op 1260,— gulden. Na ampele besprekingen verklaar de de raad zich akkoord. B. en W. stelden voor de kolentoe- slag voor bejaarden en minderdraag- kraehtigen te verhogen van 3.95 tot 4.85 per weck, gedurende dertien weken per J?". voor het seizoen 1961. De heer r. Tazelaar vond deze kolentoeslag veel te gering en wilde een gratificatie toe kennen van zes gulden over de afgelo- heer J. van Cadsand (PvdA) wilde zelfs gaan tot een toe slag van tien gulden doch na stemming werd het voorstel van de heer Taze laar aangenomen. De burgemeester deelde mee dat de begroting 1961 gereed is. De subjectie ve uitkering werd verhoogd tot 37.500 gulden waardoor een sluitende begroting werd,ooAr„egen b'j een p°st onvoorzien va" 1793.99.- gulden. De verhoging is gebonden aan bepaalde bestemmingen. De begroting 1960 werd gewijzigd. Ook aat laar was de verhoging van de sub- ie„Ct ?^r,U'ïke,rin§ bePaald OP 37.500 zo dat 1960 sluitend is gekregen. Tot on derwijzeres nuttige handwerken aan de o.l. school werd benoemd mej. M de Waal te Groenendijk. Tijdens de rond vraag kwam de vuilnisbelt ter sprake m verband met de woonwijk Turkije. Volgens de voorzitter zal hiervoor spoe dig een oplossing worden gezocht De heer Geirnaerdt (KVP) pleitte tenslot- te voor het plaatsen van knipperlichten bij de oversteekplaatsen van de provin ciale weg. De voorzitter deelde mede dat van de provinciale waterstaat toe zegging is ontvangen dat veiligheids maatregelen zullen worden genomen binnen de kortst mogelijke tijd.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 3