„Geluidenman" vraagt hoge zee nummer 3254 gevitaliseerd ZEEUWSCH DAGBLAD ■■■H 1 TENT IJSREVUE OMGEWAAID „NIET BELEDIGEND DOEN, BAK BA RAATJE" Leerling-Monteur ÊSIIIIB 'mm Si-ziei u? Zon-doorstoofde sinaasappels gaan er in Si-Si... Woensdag 29 maart 1961 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 12 kleine advertentie* de Zeeuwse met de vroege en iSnetie bezorging VAN DEN DRIEST s-DA-ea Wie van fruit houdt of hiervan weet te genieten is kieskeurig. En zulke mensen vragen, nee eisen Si-Si, als zij vruchtenlimonade willen drinken. Si-Si bevat namelijk écht, zuiver sinaasappelsap van de nieuwe ge„zon"de oogst. Si-Si is dan ook de enige gegarandéérde Vruchtenlimonade, die gevitaliseerd is. En dat proeft men. Heerlijk - gezond! Superbe smaak en geur! Verlang óók Si-Si.... Vruch-ten-limonadeSlechts 57 cent per rijke familiefles. Si-Si is ook verkrijgbaar in handige draagmandjes met 6 gezellige visiteflesjes van 27 cent en in de extra grote fles van 29 cent. 1W5 I IP Vrumona. Fabrieken Bunnik Si-tron An-naS Ceri-Se Cas-Si jullie het feest verlaten", vraagt Dick van Putten aan zijn acteurs. „Jan, krijg ik van jou een hoge zee," roept de technicus, Adri Lievense, naar de man, die voor de geluiden zorgt. „Welk nummer?" vraagt Jan grijn zend. „3254," antwoord Lievense ogen blikkelijk. De zee wordt gebracht. De repetitie kan worden hervat. BREMEN (DPA). De storm die sedert maandagmiddag over het noorden van Duitsland giert, heeft gisternacht de tent van de Duitse ijs- revue van Maxi en Ernst Baier om geblazen. De tent. een viermaster, was overdag al door de wind beschadigd; voor de nacht was zij extra sterk verankerd. Dat hielp niet. Midden in de nacht gin gen de masten krakend door de knieën, scheerlijnen knapten met bosjes tege lijk af. De brandweer werd er bij gehaald om het tentzeil met massa's water zo zwaar te maken dat het op de plaats bleef liggen. De Amerikaanse filmacteur Gary Cooper heeft opnieuw last van zijn rug en zal enkele maanden niet voor de film of de televisie kunnen op treden. De bas Gerard Groot, verbonden aan de Opera's van Antwerpen en Munster is voor het volgende seizoen geëngageerd door het Enschedese operagezelschap Forum. Gerard Groot debuteert bij Fo rum als Bartolo in Figaro's Hochzeit van Mozart. Het Instituut voor industriële vorm geving heeft een prijsvraag uitgeschre ven voor een embleem voor de indus triële vormgeving. Er zijn drie geldprij zen (1000, 500 en 250 gulden) te winnen. Wandtapijten, geweven naar ontwer pen van kunstenaars, worden van 30 maart tot 30 april geëxposeerd in het Stedelijk museum te Amsterdam. radio vandaag 1 WOENSDAG Links en rechts door de ether dwalend komt men de lichte muze in verscheidene vormen tegen. Om 8 uur op Beromünster (567 meter) gedeelten uit de suite Black, Brown and Beige van Duke Ellington. Als die afgelopen is kan men de knop even terugdraaien naar de Home Service, voor het verzoekprogramma „Family Favourites". Om kwart over tien op Duitsland (309 meter) het cabaret „Kaum zu glauben aber amtlich". Kan heel goed zijn. Nederland biedt de lichte muze in de avonduren niet veel kansen. Alleen Sem Nijveen om kranst haar met „Bijouterieën der lichte muziek" om tien over half elf. Na Paulus en een uitzending gewijd aan de paasviering van Russische joden, een spreekbeurt van Pierre Jansen, een der spiritueelste en oorspronkelijkste radiosprekers. In het Radio Matinee, Hilversum II (kwart voor twee) klinkt vandaag een Hongaars programma. Het con cert opent met Zoltan Kodaly's on sterfelijke Hary Janos suite, waarin de Hongaarse baron van Münchhau- sen, Hary Janos, na eerst flink te hebben geniesd waardoor volgens een volksgeloof alles wat hij ver telt waar is uitweidt over zijn roemruchte daden. Hele legers slaan voor hem op de vlucht. Het liefdes lied is een van de mooiste toepas singen van de saxofoon. De delen zijn: Voorspel, Weens klokkenspel Lied, Gevecht en overwinning op Napoleon, Intermezzo (een aanste kelijke czardas), Intocht van de keizer. Van Bartök klinken een jeugdwerk, namelijk de twee por tretten opus 5 en zijn virtuoze en hartstochtelijke tweede pianoconcert (solist Geza Anda). Ook van Bartök zijn de Roemeense volksdansen die daarna komen. Het concert besluit met een suite van Hongaarse volks dansen van de vorig jaar overleden Leos Weiner. televisie vandaag 1 WOENSDAG De vierde aflevering van de serie eenakters „Poging tot ge sprek" voert de kijkers naar een Oostenrijks berghotelletje waar enkele Nederlandse vakantiegangers doorgaan met hun problemen aan de orde te stellen. (9.30) Vreemde invloeden be handelt de heer De Ridder in de ze vende aflevering van het avondcollege Nederlands om ongeveer 10 uur. België Vlaams Na het nieuws be leeft schipper Mathias weer een nieuw avontuur in het populaire programma „Schipper naast Mathilde" (8.30). In de rubriek „Belangrijke feiten uit de geschiedenis van de 20ste eeuw" staan de schijnwerpers gericht op Stalingrad (9.10). Of economisch bezien België het zieke lid is van Europa daarover zullen een aantal deskundigen voor de camera's debatteren (9.35). België Frans Fanny" is een film van Marcel Pagnol de tweede in de serie van drie „Marius. Fanny, Cesar". Fanny, de geliefde van Marius, woont bij zijn vader Cesar. Marius laat niets meer van zich horen en omdat niet langer verborgen kan blijven dat Fanny in verwachting is zal zij moeten trou wen(8.30). Duitsland Wie een klassieke scho ling heeft gehad droomt er van ooit nog eens door dat land te wandelen, waar de helden woonden waarover hij zo moeizaam in de Griekse verhalen heeft gelezen. „Herinnering aan Grie kenland" is zo'n reis van een jonge man naar Arkadië (8.20). De Franse film- actrice en chansonnière Danielle Dar- rieux presenteert een ruiker chansons. (9.05). De kleuterschool van Waarde heeft een ouderavond gehouden in het Her vormd Centrum. De ouders werd een indruk gegeven van het onderwijs door middel van enkele bandrecorder- en filmopnamen. De heer G. Vleugel te Goes hield een lezing over het onder wijs op de B.L.O.scholen. Van een onzer redacteuren wat is dat?33 HILVERSUM. „W „Wat?" „Er beweegt zich ietsiets zwarts. Kijk, daar „Een vos of zoiets, denk ik." „Nneen, oh, het is een kat, geloof ik." In studio 4 van de N.C.R.V. aan de Hilversumse Schuttersweg repeteren leden van de hoorspelkern het luister spel „Klimop in Astroy". Barbara Hoff mann en Johan Schmitz spreken de tekst van hun dialoog voor het wakende oor van de regisseur Dick van Putten, die in de controlekamer woord voor woord in zijn draaiboek volgt, sigaar links, potlood rechts, microfoon mid denvoor. „Mag het nog even van het midden van pagina veertien af"? vraagt hij. „Barbara'tje, je mag iets wegzwijmelen bij die maan." Louis de Bree en Barbara Hoffmann nemen hun posities in. De muziek zet in. de repetitie wordt hervat, af en toe onderbroken door de aanwijzingen van de regisseur: „Lou, die dingetjes na de muziek moet je wat positiever, wat sterker zeg gen" en „Niet beledigend doen, Barbaraatje.' Gering Dick van Putten (42) is een kleine, ietwat gezette, vriendelijke man, die sinds 1952 als regisseur bij de Avro werkzaam is. „De knepen van het vak heb ik bij Kommer Kleijn geleerd," zo vertelt hij tiidens een onderbreking voor koffie en sigaret. „Behalve regisseren schrijf en bewerk ik ook hoorspelen, en na tuurlijk moet ik ontstellend veel lezen van wat er aan hoorspelmanuscripten binnenkomt. Het nuttig rendement daarvan is maar gering: als er eentje op elke tien inzendingen in aanmerking komt voor verdere bewerking is het al veel. Er wordt in dit verband wel eens gezegd dat de Nederlandse hoorspel auteurs zo weinig kans krijgen, maar dat spreek ik tegen. Wij proberen zo veel mogelijk Nederlandse schrijvers in de gelegenheid te stellen, maar mijn ervaring is dat de meesten op de prop pen komen met Paul Vlaanderen- achtige thrillers die niet aan de eisen voldoen. Bovendien schrikt de slechte honorering hun af om hoorspelen te schrijven. Mijn eigen voorkeur gaat uit naar stukken met een probleemstelling, naar luisterspelen met inhoud. Daar naast heb ik echter ook veel plezier in Paul Vlaanderen. Zoals u weet start er het komende najaar weer een nieuw avontuur: Het Margot-mysterie. Van Dick van Puttens regisseurshand heeft de Avro de afgelopen drie dagen zondag-, maandag- en dinsdagavond het vervolghoorspel „Het kapseizen van de Kapermeulen" uitgezonden. „Wij zijn hier van de gevestigde tra ditie afgeweken", zegt Van Putten, „omdat dit hoorspel te veel één geheel was om het over drie weken uit te smeren. Het liefst had ik het in zijn geheel op één avond uitgezonden, maar dat ging nu eenmaal niet." Natuurlijk komt ook de verhouding radiotelevisie ter sprake. „Ik voor mij ben er van overtuigd dat het hoorspel zijn eigen luisteraars heeft", meent Dick van Putten. „De „charme van het luisterspel ligt vol gens mij hierin dat de luisteraar er actief in wordt betrokken. Zijn fanta sie moet veel meer in werking komen dan bij het kijken naar een televisie spel. Het mooiste beeld is toch dat gene wat zich in de gedachten van de luisteraar vormt. Daarbij komt nog dat het radio- publiek, althans tot dusver, selectiever is dan het kijkerspubliek. Als men dus naar een hoorspel luistert, is men een hoorspelliefhebber. Zee De pauze is voorbij, terug dus naar studio 4. „Mag het nog even terug naar waar DICK VAN PUTTEN Te koop: 2 pers. Engels ledikant. Adres Langevie- leweg 81 Middelburg. Bestelt nu jonge hennen, wie rekent koopt Hyline, verder W.L.W x R.. en Reds. L. Wouters, Melis- kerke tel. 01186-365. 4J. Te koop: restant le Nab. «migranten rondo. A. Kodde, Biggekerke. Volle Evaneeliegemeen- te Middelburg. Vrijdag a.s. soreekt in het Schuttershof dhr. W. Brunklaus uit Vught. Aanvang half acht, Ieder is welkom. Te koop: moderne witte bruidsjapon. model kort maat 40. Kruisweg 2a, Nw. en St. Joosland. Te koop: 20 kg. Rondo erwten (origineel). Dorps straat 9, Grijpskerke. 4}- Te koop: voorgekiende vroege zetaardappelen. P. Koole, Abeelweg 46, tel. 011804028 West-Souburg. Te koop: 10.000 kg. voe derbieten, 30 kisten poot- aardappelen, eerstelingen, 2 blauwe pauwen, slaplan ten. S. v. Soelen, Vrijburg- straat 49, Souburg. Te huur: volledig inge richt zomerhuisje voor 6 personen, te Oostkapelle. Nog vrij voor 22 juli en na 26 aug. v. Dusseldorpstraat 94 Goes. Woody-wonder. Moderne houten vacantie bungalows voor zelfbouwers. 420 x 520 cm. 1645,— en groter. Levering meestal uit voor raad. Grond beschikbaar. Plak 1,— extra op brief kaart voor catalogus 1961. Bezichtiging dagelijks Bo venstraat 218228 Rotter- dam-IJsselmonde, tel.: 177567. Te koop: zeer goedkope nieuwe naaimachines. Handnaaimachine 198, electr. 250. Electrisch m. zig-zag 275. Met deze ma chine kunt u beslist alles automatisch. Alles com pleet in koffer, met 15 jaar schrift, garantie. Ook van af 4 p.w. Vraagt ze vrij- bl. bij u thuis op zicht. J. Cysouw, Zuidstraat 103, Westkapelle, tel. 287. Wij galvaniseren uw emmers, teilen, wasketels en verder voorkomend ijzerwerk. J. Meeuwse, Gravestraat 59-61. Telef. 3783, Middelburg. M. Wasspoeldroogcomblna- tie van 598 voor 398 of 5 p.w. Direkt van fabriek, daarom 200 korting. Vr. vrijbl. zichtzending. Du- trag. Postbus 485, Den Haag. Laimböck heeft nog plaats voor beschaafde ver koopster, leeft. 20-25 jaar. Een goede kracht zal in onze zaak een prettige en afwisselende werkkring vin den. Zomer- (ook de a.s.) en wintervakantie. Schrif telijke, of mondelinge sol licitaties na telef. afspraak te richten aan ons adres Laimböck, Lijnbaan 85, Rotterdam. Tel.: 13 78 97. Heeft u last van hout worm, boktor of zwam, be handel dan uw hout of tri plex met „Conserduc Hpai". Succes verzekerd. Per 300 cc fles 1,55, bij uw detaillist. Lev. uitsl. via de handel. Middelburg se Verf- en Glashandel W. L. Heijboer Co., L. Noordstr. 20. Te koop aangeboden: een landarbeiderswoning, ook geschikt voor vacantiever- blijf. 10 min. van de kust Groede en Nieuw vliet. Te bevragen: G. M. de Hullu, Beukelstraat, Biervliet. Te koop: zwarte cocker- spaniel, teefje, 7 weken, m. prima stamboom 100.Ir. A. E. Bruijning, Leliestraat 99, Goes. Tel. 01100—6858. Te koop grote partij mooie zoutloze metselsteen. Fa. Sturm Dekker, Oost kapelle. Tel. 01189340449 Alle soorten 2e hands bouwmaterialen. Fa. Sturm Dekker, Oostkapelle. De Chr. Lyceum voor Zeeland, Reünie van de oudleerlingen vereniging „lent acten". Op Donder dag 30 maart om 19.30 uur in de school. Te koop of ruil, 3-jar. stamboekmerrie, zeer ge schikt voor paard alleen. A. Huysman, St. Laurens. 44- Net kosthuis aangeboden voor nette jongeman met huiselijk verkeer. Br. no. 5881 Zeeuws Dagblad. 4(- Gevraagd Hulp in de Huishouding (intern)Bij Mevr. Croll. Pr. Juliana- laan 64 Rotterdam. Meer dere Hulp aanwezig. Ref. te bekomen. Vlasmarkt 21 Middelburg. Tel. 01180—2934 Katoenen jongenspakjes leeftijd 1 en 2 jaar 2,50 Jacobse Korte Noordstr. Middelburg. Voor Uw dochtertje Ter- lenka rokjes vanaf 5,90 Jacobse Korte Noordstr. Middelburg. 4f Nylons met en zonder naad nieuwste tinten 1.98 Jacobse Korte Noordstr. Middelburg. Badhanddoeken frisse strepen ƒ1.48 Jacobse Kor te Noordstr. Middelburg. Graslinnen lakens 1 per- soons 150 x 220 5,50 2 persoons 180 x 230 7,50 Kussen slopen 1.90 Jacobse Korte Noordstr. Middelburg. Te koop: Zwart Cocker- Spaniei, teefje, 7 weken met prima stamboom 100, Hr. A. E, Bruijning., Le liestraat 99 Goes. Tel. 01100—6858. Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees 1,98. Bij apoth. en dro gist. Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe het zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt beginners en gevorderden de Helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt U óók wegwijs op het gebied van amateurfo tografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk \v^t wils. Koop het bijzonder interes sante nummer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra gefran keerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, postbus 955, Rotterdam met vermelding: „Voor het nummer van deze maand". Hebt U een giro rekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening nr. 4530 met op het bij- strookje dezelfde aanteke ning. Gezonde mensen, geluk kige mensen. Het maand blad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst. Bijna al le Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijker varing vertellen in begrij pelijke taal, hoe U gezond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt U een girorekening? Dan is het gemakkelijker 0.90 over te schrijven op postreke ning nr. 121000 met op het „bij"-strookje dezelfde aantekening. Honderden dames en he ren zoeken via de Neder landse Correspondentie- kring een partner. Bent u die misschien? Wie weet! Bestudeert u in ieder geval hun gegevens eens. U ont vangt die (in gesloten, blanco enveloppe) na toe zending van 2,50 aan de N.C.K. Europaplein 75, Am sterdam. (giro 602349). Te koop: Bintje poot- aardappelen, uit voorraad leverbaar. KI. A. 35-45 25 ct. p.kg. Bij afname 500 kg. en meer prijsconcessie. A. Gideonse, tel. 01183-412 Zandweg 15, Ritthem. Te koop: restant 23 kg. orgn. Herta zaaigerst. 40 kg. Furore pootaardappe- len. Klasse A. J. Simonse, Prelaatweg 62, Aagtekerke. GEVRAAGD RIJWIEL BROMFIETS MOTORHANDEL GRAVESTRAAT 18 MIDDELBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 12