modern toerisme Buiten Kansen: voorbode comfortabele vakantie remt tempo van Vakantiespreiding Kritiek op Russische ruimtevaartprestaties Nachttaptoe in Delft ZOMER IN ROTTERDAMSE AHOY'-HAL R' Twee schepen vlak na elkaar van stapel Neo-Silvikrin „SENSATIE IS ONS VREEMD' Brand aan boord van Brits schip Pag. 11 POTTERS gjflgjiSr JL IN IA Koffie voor vroege klanten Haagse modezaak om zeven uur open Twee en half jaar voor wurgpoging Meer armslag voor Havenvereniging Triomf concert van Jacqueline du Pré „LUITENANT" WAS OOK „PASTOOR" PAS HIER VOOR OP! OP WERVEN IN ALBLASSERDAM Moord blonde Alie voor Hoge Raad V» - j, i%i ZEEUWSCH DAGBLAD De volksvertegenwoordiging van Is raël heeft zichzelf gisteren ontbonden en 15 augustus aangewezen ais datum voor verkiezingen. Eigen nieuwsdienst NEW YORK Het onderzoek van de wereldruimte beslaat volgens dr. Wernher von Braun nu al een zo groot gebied dat het moeilijk is uit te maken of de Sowjetunie een voorsprong heeft dan wel de Verenigde Staten. Dr. Von Braun gaf dit oordeel deze week in een lezing waarin hij pleitte voor de vervolmaking in de Verenigde Staten van de zeer krachtige raket motoren die nodig zijn voor de voort stuwing van de Saturn, de monsterach tig grote laneeerraket voor de eerste tochten naar de maan. die onder zijn leiding wordt gebouwd. De mening van dr. Von Braun is in strijd met de inhoud van een recent rapport van de Amerikaanse rijksdienst voor luchtvaart en ruimtevaart (NASA) oveiwde' Wetênschajjpelijke prestaties van. de Sowjetunie en de Verenigde Sta ten^ het gebied van ...het ruimteonder- In dat rapport, gepubliceerd op 27 fe bruari, staat dat enerzijds de Sowjet unie naar verhouding betrekkelijk wei nig heeft gepresteerd en dat anderzijds bijna al het wetenschappelijk belang rijke werk is geleverd in de Verenigde Staten. Er staat ook in dat tot dusverre aan Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het moderne toerisme ondergaat een bijna adembenemende ontwikkeling: de verkorting van de werktijd, de toeneming van de welvaart, de groei van het gemotoriseerde verkeer en van de luchtvaart openen steeds meer perspectieven. Lijnrecht daartegenover staan ech ter de gevolgen van de mislukking van de vakantiespreiding. Zij dreigen de zomervakantie van zeer velen te bederven. Aldus zouden de vrije we ken niet de verkwikking brengen, die iedereen ervan verwacht en nodig heeft. Hoe snel is alles veranderd. Vijf en vijftig jaar geleden verstuurde de Ne derlandse reisvereniging op 6 april haar eerste circulaire „aan allen die hun vakanties aangenaam en nuttig willen doorbrengen". De aldus geadresseerden kregen dit te lezen: „Door coöperatief reizen te organiseren, hoopt de vereniging in staat te zijn een der hoogste en edel ste genietingen te doen deelachtig worden aan menigeen, die hiertoe fi nancieel niet in staat was, en ook aan financieel beter bedeelden de moge lijkheid te verschaffen hunne reizen verder uit te strekken of met minder kosten uit te voeren dan zij tot heden vermochten". Advertentie MENTHOL PELLETS TejJcn hoest en Keelpij" - Uitwerking frappant de Russische publieke bekendmakingen over ruimtevaartprestaties de gegevens hebben ontbroken die essentieel zijn voor een onpartijdige beoordeling van de waarde van die gegevens. Deze for mulering houdt in dat men in weten schappelijke kringen in de Verenigde Staten gereserveerd staat tegenover de Russische gegevens. Bovendien staat er in dat sommige Russische wetenschappelijke verhande lingen over onderdelen van het ruimte vaartonderzoek blijk geven van een duidelijk gebrek aan kennis van het behandelde onderwerp. Wanneer men bovendien bedenkt dat onlangs de luchtwachtdienst van de Amerikaanse rijksdienst voor lucht vaart en ruimtevaart heeft gerappor teerd dat Spoetnik 5 en Spoetnik 9 niet met hondjes erin naar de aarde zijn teruggekeerd maar in de dampkring zijn vergaan, is het duidelijk hoe men in Amerikaanse wetenschappelijke krin gen denkt over de berichten van gis teren uit Moskou over de verwachting dat de „eerste Russische ruimtevaar der" naar de aarde zal terugkeren na in enkele uren vrscheidene malen m een kunstmaan om de aarde te hebben gedraaid. Geen sensatie Niemand minder dan Alexander Toptsjef, een van de leidende figuren in de academie van wetenschappen van de Sowjetunie, legde gisteren in Mos kou een uitvoerige verklaring af over de rol die de hondjes Belka. Strelka. Tsjemoesjka en Zwesodsjka zouden hebben vervuld in het onderzoekings- programma ter voorbereiding van de eerste door een mens bemande kunst- Op de vraag waarom de Sowjetunie nimmer een lancering vooraf bekend maakte antwoordde Toptsjef: „De sen satie is ons vreemd; de bescheidenheid gebiedt ons lanceringen pas bekend te maken nadat zij geslaagd zijn." De opstellers van het hierboven ge citeerde Amerikaanse rapport denken hierover anders. Zij schreven de vorige maand dat de Sowjetunie hij het be kend maken van hun ruimtevaartpres taties de nadruk in de eerste plaats leggen op de indruk die gemaakt wordt op de openbare mening i'n de gehele wereld en op een fixering van het beeld van de macht van de Sowjetunie op het gebied van wetenschap en tech niek dat het publiek zich geleidelijk heeft gevormd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Op het in de Rot terdamse Waalhaven liggende 5000 brt. metende Britse vrachtschip Badagry Palm is gistermiddag brand uitgebroken in een lading palmpitten. Het vuur woedde in ruim drie, waar de brandweer het be streed met nevelstralen. Later bleek dat de brand ook woedde in ruim twee. eveneens in palmpitten. Daar bleek het vuur sneller te kunnen worden bestreden. Tegen de avond kon de brandweer zich beperken tot nablussen. Toen werden ook voorbereidingen gemaakt om de beide ruimen te lossen. Na 55 jaar Zo ging dat 55 jaar geleden, kort na dat een paar Hagenaars in een koffie huis in de Boekhorststraat de N.R.V. naar Engels voorbeeld hadden opge richt. Al bestond hun hele bezit op dat moment uit niet anders dan een geldkistje en een schrift met dubbele kolommen voor de inkomsten en uit gaven, vooruitstrevend waren zij wel. Hoedepennen In 1907 benoemden zij al een vrouw tot bestuurslid. Velen zullen haar dankbaar zijn geweest, want dank zij haar invloed konden de damesle den voor vijf cent „hoedendopjes" krijgen. Zij hebben de reisgenoten uit die jaren beschermd tegen de gemene prikken van de gevaarlijk uit-steken- de hoedepennen Een ander voorbeeld. In 1910 werd er al nagegaan of er belangstelling bestond voor wat toen „arbeiderstoe- risme" heette. Later zou blijken dat dat pas tot ontwikkeling kon komen door de komst van de brommer en de scooter. Goedkoop was het ook, vlak voor de eerste wereldoorlog. Zes en een halve dag Zwitserland: 46,36. De treinrei zen waren echter nogal tijdrovend en ook niet zo bijster comfortabel. Woedend sparen Toch was de geestdrift er niet min der om. Een liefhebbende dochter schreef meer oprecht dan mooi: „Mijn vader kan zich niet begrijpen dat er enkele menschen zijn die klagen over vermoeienis op de Zwitsersche reis. Hij was niets vermoeid en wil gaarne ieder jaar één dag om drie uur op staan, net zoo lang in den trein zitten om zoveel moois te zien. Pa is 69 jaar. Ook ik denk er evenzoo over en ben woedend aan het sparen voor 't vol gend jaar". Wereldoorlog I stuurde alles in het honderd. De enige mogelijkheid die bleef was „Nederland ontdekken", maar met het consigne „brood- en vetkaarten meenemen". Zes jaar later kwam de eerste reis naar Amerika: verder uitstapjes naar Parijs, heen per trein, terug per vlieg tuig! In 1927 gingen drieduizend men sen met twee gecharterde schepen naar Noorwegen. Meer dan honderd deelnemers gingen 26 dagen naar Amerika en Canada, alles bij elkaar voor 385 gulden! In bloembollen Wonderlijk van organisatie was de eerste reis na de bevrijding naar Oos tenrijk. Deviezen waren er niet, maar de regering had met Oostenrijk een compensatie-transactie gesloten. Neder land zou voor zeshonderdduizend gul den aan bloembollen leveren, waar voor Oostenrijk vakanties aan Neder landse toeristen in ruil zou geven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Van vandaag af kan men in een modezaak in de Haagse bin nenstad 's morgens om zeven uur te recht. Twee maanden lang zal de zaak bij wijze van proef twee uur eerder opengaan. Mochten er, ondanks het voor de meesten niet erg aanlokkelijke koopuur, mensen zijn die er niet tegenop zien een uurtje eerder op te staan om de garderobe aan te vullen, dan zal het bedrijf na die twee maanden het ver koopuur definitief vervroegen. De leiding van het bedrijf meent hiermee een belangrijke hindernis voor veel klanten te hebben overwonnen: het parkeren in de Haagse binnenstad, dat steeds moeilijker wordt. Lange tijd is gezocht naar een oplossing en men meent deze nu in een even simpele als verrassende maatregel te hebben gevon den. Het winkelpersoneel was gisteren van de nieuwe maatregel nog niet op de hoogte gesteld. Gedurende twee maanden zal het stafpersoneel, onder wie de procuratie houders, 's morgens de cliënten te woord staan. Om de mensen op het vroe ge uur een beetje te laten „bijkomen", krijgen de vroege cliënten een kopje koffie aangeboden. UTRECHT. Conform de eis heeft de Utrechtse rechtbank gisteren de 24- jarige bouwvakarbeider G. van W. uit Soest wegens poging tot wurging ver oordeeld tot twee en half jaar ge vangenisstraf met aftrek. Op 9 oktober had Van W. de 25- jarige vrouw C. S. 'in een bar ontmoet. Nadat hij een groot aantal glazen bier had gedronken, ging hij met haar naar haar kamer. Na een korte ruzie pro beerde hij haar daar tot tweemaal toe te wurgen. Door een open raam ont snapte hij daarna, met twintig gulden uit het tasje van de vrouw bij zich. Enkele dagen later arresteerde de poli tie hem. Verscheidene grote reisbureaus wer den gepolst of zij bereid waren tot samenwerking en risicospreiding, maar geen van hen voelde voor het project. De N.R.V. deed het toen met succes alleen. Er kwam nog een vervolg, „want toen de bloembollen op waren, hebben we ook nog gedaan in witte kool en uien Wedloop met de tijd Sindsdien heeft dan het toerisme zijn grootste vlucht genomen. Twee grote problemen zijn er nog over: de vakantiespreiding, en het tempo van de toeristische evolutie. De laatste gagt zo snel dat de reisorganisa ties, die ook nog vooruit willen zien en zich op de nieuwste mogelijkheden willen vootbereiden, in een voortdu rende wedloop met -de tijd zijn ge wikkeld. - r i Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Elke jaarvergade ring van de Havenvereniging Rotter dam toont het beeld van nog geen tien aanwezige leden bij een ledenlijst van begin 1961 rond 3300 namen. Het kan er een bewijs van zijn, dat de massa het beleid wel in goede handen acht. De voorzitter, mr. IC Staab, deelde mee dat het bestuur besloten heeft om behalve het samenstellen van het gebruikelijke programma van lezingen, filmvoorstel lingen en excursies, ook medewerking te geven aan andere organisaties. Het doel blijft gericht op het verbeteren van het contact tusseh het publiek en 3e haven. Vooral de jeugd wil men betrekken in dit streven. De heer Staab zei, dat er op dit punt al verscheidene plannen voor dit jaar in voorbereiding zijn. Een verbeterde opzet in de „public relations" van de Rotterdamse haven is nog niet in kannen en kruiken. De voor zitter gewaagde er echter van dat „achter de schermen" vorderingen worden ge maakt. Enigszins vaag waren de mede delingen over financiële bijdragen van „bepaalde" organisaties, waardoor de ver eniging wat meer armslag zal krijgen. Dit jaar zal enkele malen aandacht aan Zeeland worden geschonken. De burge meester van Yerseke zal komen praten over de tot verdwijning gedoemde oester cultuur in de Oosterschelde en over de komende proefneming met de teelt van oesters in het af te dammen Veersche Gat. Ook de zomerexcursie zal aan deze provincie worden gewijd. ROTTERDAM Met een zeer zwaar programma heeft de zestienjarige Engelse celliste Jacqueline du Pré in het Histo risch Museum te Rotterdam haar conti nentaal debuut gemaakt, een concert dat een kleine sensatie was. Fraai begeleid door haar moeder speelde ze voor de pauze drie sonates: Vivaldi's sonate in e kleine terts, Brahms sonate opus 38 en de sonate van Debussy. Van het spel van Jacqueline du Pré kan gezegd worden dat het in technisch opzicht zo goed als vol maakt is: een prachtig zingende toon, vol maakte stokvoering en een grote tref zekerheid waardoor onzuiverheden niet voorkwamen. KLEIN PUBLIEK Een klein publiek is er getuige van ge weest hoe dit zestienjarige meisje in staat was even goed de romantiek van Brahms, de wellustig vermoeide wereld van Debussy als de diepzinnigheid van de eerste solosuite van Bach geheel naar de geest van deze werken te verklanken. Bij deze eerste kennismaking lijkt het talent van de jeugdige kunstenares te wijzen in de richting van de kamer muziek; haar intieme speeltrant en haar toonvorming met het korte vibrato doen daaraan denken. VIRTUOOS Dat zij evenwel op het punt van virtuo siteit ook niet veel wensen onvervuld hoeft te laten bewees haar briljante uit voering van Maréehals bewerking van enkele volksliederen van De Falla, Suite Populaire Espagnole. Hoewel zij daarin ook fraaie momenten had de dynamiek bijvoorbeeld waren Fauré's Elégie en haar toegift, de bewerking van het lied Après un Rêve, van dezelfde meester, minder geslaagd door de niet verant woorde tempo-opdrijvingen en door toe passing van het glissando-effect. Aan de indruk van het optreden van Jacquelin du Pré doet dit echter niets af. Jan Huizinga Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM De pseudö- luitenant W. V., die vorige week in Bergen op Zoom een auto huurde en daarmee niet terugkeerde, blijkt ook. vermomd als geestelijke, verscheidene andere mensen te hebben opgelicht. In Zeeuws-Vlaanderen ging een manu- facturier door de knieën voor „pastoor" W. V. en eiders in het land ontfutselde de man in dezelfde vermomming een auto handelaar een Volkswagen. Waar de man met de vele levens uit hangt blijft een raadsel. De Nederlandse en de Belgische politie speuren naarstig. Telkens duikt hij ergens op, maar ner gens is hij dezelfde. DELFT. Dit jaar zal de Taptoe Delft op één avond twee keer gebla zen worden. Op zaterdag 26 augustus wordt de eerste uitvoering gegeven oom acht uur en de tweede om elf uur. Op alle andere dagen tussen 25 augus tus en 2 september, behalve op de zon dag, wordt er 's avonds om acht uur taptoe geblazen. De kindervoorstelling is op woensdagmiddag 30 augustus. Dit jaar zal de Koninklijke luchtmacht het middelpunt van de taptoe zijn. Vo rig jaar was het de Marine, daarvoor de Landmacht. (Advertentie) Van onze correspondent Van een onzer verslaggevers OTTERDAM. Op een knots van een vrachtwagen kwam gistermorgen de zómér zelf de Rotterdamse Ahoy'-hal binnenrijden. De auto was afgeladen met tenten, ligstoelen, rubber bootjes, slaapzakken, petroleumbranders en lal van andere zaken die vóór alles gedachten opriepen aan bruinverbrande benen onder hagelwitte shorts, blinkende kusten aan diep blauw water en badkostuums die even klein zijn als fijn, kortom aan de vakantie. De verzameling vakantiegerei was voorbestemd te worden uitgestald, niet onder de zon, nog niet, maar in het glazen omhulsel van de Ahoy'-hal. Van daag zal de loco-burgemeester van Rot terdam, de heer J. H. Schilthuis, hier de beurs voor sport en toerisme Buiten Kansen openen. Het slenteren op zo'n vakantieten toonstelling in opbouw is in deze tijd van het jaar om de kriebels van te krijgen. Het schijnt allemaal voor het grijpen te liggen, de frisse lucht van een Zwitsers berggebied, de folklore van het Bretonse land, de vriendelijk heid van een Beiers Gasthaus, maar het is tegelijk nog zo ver af en slechts met de herinneringen van vorige jaren moet men op dit ogenblik genoegen nemen. Eén troost is er: de weten schap, dat deze tentoonstelling en al die andere die nu weer komen gaan de voorboden zijn van onze vakantie van 'Straks. Hengelen Denk niet, dat alleen het kamperen in deze hal aan bod komt. De vrije tijdsbesteding blijkt niet alleen een dankbaar onderwerp te zijn voor psy chologen, sociologen en economen, ook de zakenlieden ligt het probleem ken nelijk na aan het hart. Op deze Buiten Kansen wordt in ieder geval ruime aandacht besteed aan tal van vormen van vrijetijdsbesteding. Om er maar een te noemen: het hengelen. De lief hebber zal een uitgebreide verzame ling werphengels vinden, spulletjes om de vingers bij af te likken. Temidden van de timmerende, ver vende en vegende werklieden zat gis termiddag in de Ahoy'-hal een groep jongens rustig te sjorren. Toegegeven, de beoefenaar van het gestroomlijnde kamperen van vandaag zegt dit woord niets. Om het te kennen moet men ge kampeerd hebben in de oertijd van het buitenleven, toen vouwtafeitjes en lig stoelen nog taboe waren voor de man die er met zijn eenpersoons sheltertje op uittrok. Men moet het kennen van toen, of men moet padvinder zijn ge weest. Die knapen van gistermiddag waren volgelingen van Baden-Powell, leden van de Oueschijegroep van de Neder landse Padvinders Vereniging in Rot terdam. Slechts met touw en takken bouwden zij hun kamp op, maakten zij het gerieflijk. Dit werk, het bou wen van een tafel, een stoel, een stook plaats. een afdruiprek met alleen maar takken en touw als materiaal is het sjorren. De Oueschijegroep zal op de tentoon stelling de gebruikelijke gang van za ken in een padvinderskamp laten zien. Wie gewoon is er met een donzen slaapzak, een koelkast en een geheel vouwameu-blement op uit te trekken moet eens een oogje wagen aan dit kamp. Zo kan men ook kamperen, en echt wel prettig. Zeilen in de Rotterdamse Ahoy'-hal. De liefhebber van het water kan op de beurs voor sport en toerisme Buiten Kansen zijn hart ophalen. Tenten Overigens, aan de smaak van de hedendaagse vakantieganger wordt op deze tentoonstelling wel tegemoet ge komen, zij het dat er, zeker niet wat de tenten betreft, schokkende nieuwig heden zijn te vinden. Ook op deze beurs is weer duidelijk te zien dat de indus trie zich meer toelegt op het vervol maken en verbeteren van het bestaan de assortiment dan op het brengen van iets nieuws, hetgeen naar onze smaak wel een prettige ontwikkeling is. Geen nieuwigheden dus, op deze tentoonstel ling. maar wei een grote verscheiden heid. De gehele verzameling bestaan de accessoires is hier bijeen gebracht en de bezoeker zal ongetwijfeld een uitstekend beeld krijgen van wat er allemaal op het gebied van de „bijko mende" uitrustingsstukken te beleven valt op het ogenblik. De watersporter, of hij nu zeiler is of racemaniak, zal ook wel iets van zijn gading vinden, dunkt ons. Voor wie er een enigszins anders gerichte belangstelling voor het water op na houdt: op deze beurs kan men zich laten in- en voorlichten over het bou wen van een eigen zwembad, achter in de tuin. Voorlichting op ander gebied kan eveneens ruimschoots worden verkre gen. Is het woord vakantie-mode in het buitenland al ingeburgerd, in ons land heeft het altijd nog een wat vreemde klank. Om ook hier het be grip van een mode speciaal voor het vakantieseizoen, wat meer ingang te doen vinden zullen op Buiten Kansen iedere dag vier shows worden gegeven van vakantie- en badkleding. Advertentie Eerst komt roosdan volgt haar uitval daarna verhoornt de hoofdhuiden kaalheid is het eind. Dit kunt u verwachten, als u niet bijtijds zorgt voor „bijvoe ding" van de hoofdhuid. NEEM NEO-SILVIKRIN! Silvikrin bevat in de juiste verhouding alle 18 natuurlijke opbouwstoffen, die ook üw haar nodig heeft. Vandaar dat niets zo helpt tegen roos en haaruitval als Neo-Silvikrin! Kuurflacon f7.60 Voor de dagelijkse haarverzorging is er Silvikrin-Lotion met of zonder vet) f 1.70 of f3.30 de biologische haarvoeding! Van onze scheepvaartredacteur ALBLASSERDAM. Het is gister middag niet op de seconde precies gelukt om te Alblasserdam op de werven De Noord en van Verolme twee schepen tegelijk van stapel te laten lopen. Er was een verschil van drie minuten, maar uit die kleine tussenruimte blijkt wel, dat zo goed mogelijk naar nauwkeurigheid is ge streefd. Aanvankelijk wisten de directies van deze naast elkaar gelegen scheepsbouw bedrijven niet, dat zij de tewaterlatin gen op dezelfde dag hadden vastgesteld. Beide hadden de Rijkswaterstaat inge licht over hun voornemen. Deze instan tie kwam toen met het verzoek deze belangrijke momenten in een scheepsle ven zo mogelijk te laten samenvallen. Dan behoefde ook maar één keer de scheepvaart op de rivier de Noord te worden opgehouden. De werven stemden in met deze sa menwerking. De hellingen zouden elkaar telefonisch inlichten over de vorderin gen bij het wegslaan van de „stop pings". Zo is het ook gegaan. Om drie minuten voor half vier brak op de werf van Verolme het ogenblik aan dat mevrouw Inger Pahle de voor Noorwegen bestemde bulkcarrier Skau- vann doopte en de klink wegnam. De 24.000 tonner aarzelde geen moment. Zonder hapering gleed het 180 meter lange schip naar zijn element. Voor velen was het enigszins een 'te leurstelling, dat toen bij de enkele hon derd meter verder gelegen werf De Noord in het voor Deense rekening ge bouwde vrachtschip Ritva Dan nog geen beweging viel te bespeuren. Het leek veel langer te duren dan drie minuten voordat he'c aanzienlijk kleinere schip (3700 ton draagvermogen en bijna hon derd meter lang) gereed was voor zijn korte glijtocht. Niettemin was het een merkwaardige gebeurtenis, werkelijk wel een unicum in de geschiedenis van de moderne Ne derlandse scheepsbouw. Er kwam nog een bijzonderheid bij. Directie en genodigden van de werf De Noord begaven z'ich na de tewaterlating direct naar Gorinchem om op de IJsel- werf van Bijker getuige te zijn van het van stapel lopen van een zusterschip voor dezelfde Deense rederij J. Laurit- zen te Kopenhagen. Bij Verolme verhinderde de feestelij ke stemming niet, dat ook ernstige woorden op hun plaats waren. Met zijn vriendelijkste glimlach bood de heer C. Verolme eerst de charmante doopster een fraaie ring aan ter herinnering aan deze dag. Tegen een groepje heren zei de pre sident-directeur van het scheepsbouwbe drijf: „Ik dank de Nederlandse hypo theekbanken voor hun medewerking bij de financiering van dit schip. Ik hoop op hun nog optimistischer medewerking in de toekomst". Met oud-min'ister Hofstra naast zich als adjunct president-directeur kon de revaluatie van dê gulden niet onbespro ken blijven: „Ik hoop, dat het duurder worden van de gulden kan worden goed gemaakt door het besteden van minder werkuren, dus door grotere inspanning van al mijn medewerkers. Wij moeten kunnen meegaan in de scherpe concur rentie, die er op het ogenblik in de we reld is op de scheepsbouwmarkt. De heer Verolme deelde mee, dat zijn werf in Noorwegen in de loop van dit jaar volledig in bedrijf zal komen. Er zullen alle typen schepen kunnen wor den gebouwd. Vlak achter elkaar stormden ve le tonnen staal het water van de Noord tegemoet, toen daar gister middag met een paar minuten tus senruimte twee schepen te water werden gelaten. De grootste de Skauvann liep af bij Verolme, de kleine de Ritva Dan zocht iets later en op een steenworps afstand haar element op. DEN HAAG. De zaak. die bekcild is als „de moord op Blonde Alie' 'is gisteren door de Hoge Raad behandeld. Blonde Alie werd op 31 januari 1960 dood gevonden in haar woonschip te Utrecht. De Utrechtse rechtbank veroor deelde de 26-jarige chauffeur J.' C. van D. tot zes jaar gevangenisstraf met af trek. omdat hij de vrouw zo ernstig zou hebben mishandeld, dat zij stierf. Het Amsterdamse gerechtshof veroordeelde hem vervolgens tot acht jaar en terbe schikkingstelling van de regering. Mr. H. A. Zanolin, de raadsman van D betoogde gisteren voor de Hoge Raad. dat de door het hof bewezen verklaard- wurging niet uit de bewijsmiddelen kan worden afgeleid.

Zeeuwsch Dagblad | 1961 | | pagina 11